Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Petyka3 válasza Rover623 (#150) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Ez egy kimeritő válasz volt... :R
Természetesen elképzelhető olyan erősítő, aminél átkonfigurálható hogy sztereo üzemmódban a nem használt hátsó csatornák erősítőit ugyanazokkal a jelekkel hajtsa meg mint a frontokét és így kettős erősítésre is alkalmas lehet a rendszer.
Ebben az esetben azonban nem használható többcsatornás hangvisszaadásra...

Pontosan erről van szó,csak arról nincsen sajna fogalmam,hogy tényleg csak sztereó jelnél műkődik a bi-amp funkció,vagy mozizásnál is? :F

(#152) Rover623 válasza Petyka3 (#151) üzenetére


Rover623
félisten

5.1-es erősítőnél kizárt...egyszerűen nincs elég végfok...:DDD
7.1-esnél már lehet...a frontoknak 2x2 végfok +3 a centernek és a két hátsónak, az pont 7...:C

primus inter pares

(#153) thaler2


thaler2
senior tag

Na erről valaki vélemény, tapasztalat?[link]

és a másik: [link]

(#154) Rover623 válasza thaler2 (#153) üzenetére


Rover623
félisten

Nem gondolod komolyan...:DDD
Az elsőnek még a típusára sincs tippem...:(
A másodikról (többek között) itt volt szó:[link]...;)
Te nyitottad a topicot...;]


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#155) thaler2 válasza Rover623 (#154) üzenetére


thaler2
senior tag

Igen tudom, azért kérdeztem hátha valakinek van valami.... :) Elsőnek a típusa McVoice :DDD Nem gondoltam komolyan, csak megkérdeztem:) HK-nál lejjebb nem adom ;)
privát üzi is ment.

[Szerkesztve]

(#156) Declare


Declare
őstag

Ugyan a topic nem pont ez, de azért hátha valki tud segíteni.

Házimozi hangrendszert szeretnék beszerezni, tv, dvd lejátszó már van, tehát csak a hang része hiányzik.
A célhelyiség egy kb 6*7m es nappali.

Szóval mindenkinek megköszönném, aki tud adni tanácsot, milyen márkát érdemes, milyen méretű hangfalak jók ( mert láttam már ilyen egész aprócskákat is, amiben őszintén szólva nem nagyon bízok)... túlzásokba nem szeretnék esni, ezért kb olyan 100ezer körülig lenne jó a dolog, de minden véleményt várok azért :) .

Előre is köszi.

(#157) Oliverda válasza Rover623 (#154) üzenetére


Oliverda
félisten

A héten megjött az ''L'' alakú csati az optikai kábelhez. :DD

[link]

Köszönet Rover623nak! :R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#158) Rover623 válasza Oliverda (#157) üzenetére


Rover623
félisten

:B

primus inter pares

(#159) Rover623 válasza Declare (#156) üzenetére


Rover623
félisten

Ez a topic viszont már közelebb van a problémához:[link]...:DD

primus inter pares

(#160) Declare válasza Rover623 (#159) üzenetére


Declare
őstag

Ez így igaz :)) , köszi!

(#161) Petyka3 válasza Rover623 (#147) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Szóval megvettem a hangfalakat...De erőlkődőre csak jővő hónapban tellik.A kérdésem,hogy egy 2x35w-os/6 Ohmnál/ erőlködővel járathatom-e? :F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#162) thaler2 válasza Petyka3 (#161) üzenetére


thaler2
senior tag

Járatni járathatod vele, baja nem lesz, de akkora hangfalakhoz sz.tem kevés lesz...És ahhoz, hogy noermális hangerőt elérj, eléggé fel kell tekerni a potit az erősítőn, az meg viszont az erősítőnek nem lesz jó...

(#163) Rover623 válasza Petyka3 (#161) üzenetére


Rover623
félisten

Tudtommal a Jamo is 6 ohmos...és a 35W-nál sokkal nagyobb teljesítményt is elvisel...:C
Hol itt a gond...:F

primus inter pares

(#164) thaler2 válasza Rover623 (#163) üzenetére


thaler2
senior tag

Attól ijedt megsztem, hogy a hangfalaira én 300W teljesítményt olvastam, és hogy működne e 30W körüli erősítővel..

(#165) Rover623 válasza thaler2 (#164) üzenetére


Rover623
félisten

Gonosz vagy...;]

primus inter pares

(#166) Petyka3 válasza thaler2 (#162) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Köszi a gyors választ.Ezzel is elég jó hangja van-az erőlkődő egy technics scch 530-as ''muzik center'' :Y

(#167) Petyka3 válasza thaler2 (#164) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Nem vagyok ijedős,csak a hangfalakat nem akartam elbaxarintani.
Ha érdekel vkit csinálok képeket is/belsőt is/.

(#168) thaler2 válasza Petyka3 (#167) üzenetére


thaler2
senior tag

Még annyi, hogyha az erősítőt majdnem maxon hajtod a hangfalnak sem lesz jó, mert ott a jel már kezd egyenfeszültség féleséggé válni. Meg hogy őszinték is legyünk, egy ilyen Jamo hangfal megérdemel sz.tem, egy rendes erősítőt :)

(#169) Petyka3 válasza thaler2 (#168) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Jővő hónapban veszem meg az avr1906-os denont.Azért nem vártam a hangfallal,mert már mindehol csak a bemutatódarab volt/még az annexnál is... :( /
Állitólag majd jön ujabb szállitmány,de az inkább nem várnám meg... :C

(#170) Petyka3 válasza Petyka3 (#167) üzenetére


Petyka3
aktív tag

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Hogy a mágnesen nincsen semmi jamo matrica,kicsit sal feelingesé teszi a cuccost... :DD Pozitív viszont,hogy a szivacsot nem sajnálták... :D

(#171) thaler2 válasza Petyka3 (#170) üzenetére


thaler2
senior tag

Ez igen, szép igényes kivitel a Jamotól mindkülsőleg mind belsőleg. :R

(#172) Petyka3


Petyka3
aktív tag

[kép]

Az egyik mélyközép membrán-gumi találkozásánál kicsit ferdén ragasztották :Y ... Ez mennyire''gáz''?

(#173) Chandler


Chandler
senior tag

hi

milyen házimozi (5.1 es) erősitőt ajanlotok hangfalakkal egyutt 40 k korul?

(#174) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

[link] erre tudnátok válaszolni, a téma kb. uaz.

(#175) Chandler


Chandler
senior tag

na kineztem kettot:
Yamaha DVX-S150
Sony DAV-DZ110
a yamaha majdnem egy tizessel dragabb... megeri ezt a plusz penzt? sok a kulonbseg a ketto kozott?
ja es ezekhez ugye van erosito is meg lejatszo meg hangfalak is?

(#176) Chandler válasza Chandler (#175) üzenetére


Chandler
senior tag

up

(#177) Chandler


Chandler
senior tag

upupupup

(#178) Petyka3 válasza Chandler (#175) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Talán a ymaha jobb-a nagyobb hangfalai miatt-de egetverő moziélményt ne várj/javaslom hallgasd meg mindkettőt,és azután döntsd el neked melyik a jobb.../Ezek komplett''házimoziszettek'',csak össze kell kösd,és kész a''rendszered''/

(#179) Chandler válasza Petyka3 (#178) üzenetére


Chandler
senior tag

aha kösszi :)

(#180) LeG3Nd


LeG3Nd
tag

Helo, erősítőt + (egyelőre) egy front hangfalprát szeretnék venni, a keret 150.000ft. Az erősítőt digitálisan szeretném összekötni a hangkártyával, de gondolom ebben a kategóriában már természetes. Mennyit szánjak az erősítőre, és mennyit a hangfalakra? Miből milyen típust ajánlaotok? Ha jobban kijövök itthon is megépíteném a hangalakat. A rendszert később szeretném fokozatosan 5.1-re bővíteni, előbb 2 hátsó, majd a front és a sub.

shorter of breath and one day closer to death

(#181) LeG3Nd válasza LeG3Nd (#180) üzenetére


LeG3Nd
tag

Hmm? :U
(nyilvánvaló up)

shorter of breath and one day closer to death

(#182) Petyka3 válasza LeG3Nd (#181) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Mik az igényeid? :F

(#183) harry!


harry!
csendes tag

Hello!
lenne egy kérdésem
adott egy 5.1 es házimozi erősítő, és egy 4 ohm os hangfalpár
erre ráköthetek 6 esteleg 8 ohmos hangfalakat vagy csak azonos impedenciájú legyen
az osszes hangfal?

(#184) Rover623 válasza harry! (#183) üzenetére


Rover623
félisten

Hogy egy réges-régi TV műsor dalszövegét idézzem:''Egy kis visszaolvasás senkinek sem árt''...;)
[link]

primus inter pares

(#185) thaler2 válasza Rover623 (#184) üzenetére


thaler2
senior tag

De mégis számtalan erősítőről hallottam, amik 8 ohmosak voltak, és a 4 ohmos hangszóró miatt tönkrement. Ez ellen esetleg lehet valamit tenni? Mondjuk sorba kötni egy 4ohmos ellenállással maszekul? :DDD

(#186) Rover623 válasza thaler2 (#185) üzenetére


Rover623
félisten

Nem értem a ''De'' szócskát...:F

Ezt írtam:

Extrém szar esetben rövidzárat érzékel (nagyon ritka)...de egy normális erősítőnek ezt el kell viselnie...a melegedést is...szokás hővédelmet építeni egy rendes erőlködőbe...:P

Persze ha nem fontos, ne forszírozzuk a dolgot...


Szvsz egyértelmű...:U

primus inter pares

(#187) harry! válasza Rover623 (#184) üzenetére


harry!
csendes tag

Ezt mind értem.
csak arra vagyok kiváncsi hogy nem baj e hogy két 4 ohmos hangfal mellé két 6 ohmos
hangfalat is rákötök az erősítöre. mert ugy tudtam hogy mind a 5 hangfalnak azonos impedenciájunak kell lennie.?!?:
az erősítő papírjában az volt hogy 4-6-8 ohmos hangfalat használjak.

(#188) Rover623 válasza harry! (#187) üzenetére


Rover623
félisten

mert ugy tudtam hogy mind a 5 hangfalnak azonos impedenciájunak kell lennie.?!?
Ez nem ''tudás'' kérdése...;)
Az adott készüléktől függ...olcsóbb ketyeréknél van hogy a center és/vagy a surround sugárzókat más kialakítású erősítővel hajtják meg...a gép seggén fel szokták tüntetni a hangszórócsatik mellett hogy milyen impedanciával ajánlott terhelni.
Ha nincs feltüntetve, hanem ilyen általános ''4-6-8'' jelölés van a doksiban, akkor nagy valószínűséggel használhatsz egyforma, akár 4 ohmos ládákat is.
Vigyázz: ha nincs is feltüntetve az erősítőn, de vannak hozzá gyári hangdobozok, érdemes megnézni azoknak a seggét...gyakran ott lehet tetten érni a különböző impedanciát...!

Ha pedig minden végfok egyforma, bajnak éppen nem baj a különböző impedanciájú hangfalak alkalmazása...csak nehezebb lesz belőnöd a helyes hangzást, körülményesebb lesz az azonos hangnyomásszintek beállítása.
Arról nem is beszélve, hogy ha erősen eltérő hangszórókészletű zajongókat használsz elől és hátul, agyonvágod az egész surround koncepciót...:C
Az eltérő hangszórók, az eltérő hangnyomás és fázisviszonyok erősen lerontják az élményt...nem létező plusz irányinformációk fognak keletkezni ill. információ fog elveszni...:U



[Szerkesztve]

primus inter pares

(#189) harry! válasza Rover623 (#188) üzenetére


harry!
csendes tag

helyesbítenék a papírjában
4-8 ohm igy szerepel de gondolom akkor a 6 ohmot is belefoglalja
a mostani hangfal 50w-os 16cm mélyközeppel amit hozzá néztem az
a YAMAHA NS-P60 szettje. elég jó áron áron van és csak egy 16nm2 szobába kéne.
vagy tudtok hasonlo árban és minőségben?

(#190) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

Haliho! :))
Van egy tök jó kérdésem, még pedig:
egy házimozi erősítőhöz mindegy milyen mélynyomót veszek vagy valamilyen szabványnak meg kell felelnie azon kivül hogy aktív legyen(én esetemben=) )???
pioneer vsx-515 [link] erősítőhöz lestem yamaha YST-SW 030[link] mélynyomót.
Helyesen cselekszem?:)

(#191) Rover623 válasza Winzsolt (#190) üzenetére


Rover623
félisten

Aktív legyen.

De: mélynyomót nem az erősítőhöz veszünk...
Hanem
- a felhasználás jellegéhez (zene, házimozi, ''minden'')
- a légköbméterhez
- a többi hangszóróhoz
- az elhelyezhetőséghez
- a pénztárcánkhoz

De az erősítő típusa abszolút lényegtelen...max. a teljesítménye lehet érdekes, de azt is befolyásolják a rákötött zajongók...lefelé, vagy akár felfelé...

primus inter pares

(#192) Winzsolt válasza Rover623 (#191) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

ők vannak [link]
pénztárcára is figyeltem persze választásnál, szoba 2,5m széles 6m hosszú és 5m magas=)
Csak azért kérdeztem ugy hogy az erősítőhöz, hogy illesztés számit e és nemtudom mért szokták megadni az aktív mélynyomók ellenállását.
Zenére elég a mély hang mélynyomo nélkül is de filmnél egy kicsit gyengébb, és zavar hogy nem dübörög annyira ezért kell 1 mélynyomó.

(#193) Rover623 válasza Winzsolt (#192) üzenetére


Rover623
félisten

A frontok egész tisztességesnek néznek ki, valszeg normálisan is szólnak...:R
De a center és a hátsók...:Y
Felejtős...
A helység méretéhez, a házimozi felhasználáshoz viszont egy számmal nagyob sub-ot vennék.
A nagy belmagasság miatt az állóhullámokkal is gondod lesz, tehát gondosan kell majd megválasztani a láda helyét. Javasolnám egy olyan szub vásárlását, amin nem csak kapcsolni lehet a fázist, hanem fokozatmentesen szabályozni is...
A Yamaha hagyományosan jó ár/érték arányú szubokat gyárt, jó irányba tapogatózol...
Neked inkább a 225 vagy az 515 kellene. A 325 felejtős, a 20cm-es hangszóróból már nem hoz ki jelentős többletet a 225-höz képest és csak alig drágább nála az 515-ös...és az már más dimenzió...:C

primus inter pares

(#194) Slax


Slax
senior tag

Egy ismim megkért, próbáljak infót szerezni a kiszemeltjéről. 20k-ért ajánlották neki a Sony HCD-RG40 végfokot (bár én nem tudtam rájönni, hogy tényleg az e). Megéri e, végfok egyáltalán, mit tud?

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#195) Balu1020


Balu1020
csendes tag

Sziasztok!

Nagy segítségetekre lenne szüségem.120-130K körüli áron házimozi erősítőt szeretnék vásárolni. Eddig 2 jelöltem van:
H/K AVR 235
Denon 2106


Denonről nem sokat tudok, de ajálnják
H/K nagyon jó s csupa jót hallottam róla, de egy helyen ahol lenne le akarnak beszélni róla mert vmi nem stimmel egy táp forrasztással s vissza kell vinni záros időn belül szervizelni. Ki / be kapcsolási próbléma lép fel.
Mi a véleményetek?
esetleg mit/melyike miért ajánljátok?

B

(#196) kovasz válasza Balu1020 (#195) üzenetére


kovasz
senior tag

nekem denon 1905-van magasan a legjobb hangminosege van zeneileg is a hasonlo arketegoriaju cuccok kozott.

(#197) kovasz válasza Rover623 (#193) üzenetére


kovasz
senior tag

szobai hasznalatra subwoffer helyett normalis 3 utas, 400W koruli front falakat kell venni. nekem ez valt be. ha robbanas, egyeb van akkor 1m-re levo fikusz levelei rezegnek :C amikor meg nem kell nem csuhog feleslegesen.

(#198) Rover623 válasza kovasz (#197) üzenetére


Rover623
félisten

Hát hogyne...:(((
15nm2-re...2db akkora front...és az ágyat a tetejükre rakja ugye...?:P
Gondolkozni nem szoktál...:F

primus inter pares

(#199) thaler2


thaler2
senior tag

[link] Ajánlom mindenki figyelmébe,hardware menüpont>>receiver. aki kiváncsi jópár komolyabb hm erősítő tudására, külsejére, belsejére :) Érdemes megnézni a trafók méretét, ebből is levonva a következtetést, hogy ki mennyit ir rá...Míg egy ugyanakkora trafójú erősítőre a HK 5x35öt....a yamaha 5x120W ot ir. Azért nem mindegy :) Az oldallal csak egy problem van, hogy német.

(#200) Balu1020 válasza thaler2 (#199) üzenetére


Balu1020
csendes tag

a fene nem mtudok németűl :(

B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.