Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33300) benedekco


benedekco
addikt

Van egy kis hangolókulcs problémám. Nem igazi probléma, mert működnek a kulcsok csak nagggyon nehéz behangolnom a Stratot.
Szóval van egy 2014-es Squier Classic Vibe 60s Burgundy Mist gityóm.

Nem saját kép!

A tökre jó meg minden, igazából szeretem, minden marhasága ellenére nagyon jó kis hangszer, azaz egy dolog mégis van ami zavar picit, mégpedig a hangolása. Nehézkes, picit állítok rajta és túlmegy, akkro engedek és túlereszti. Be lehet állítani, csak a másik gitáromhoz képes baromi macera.

A másik gitárom meg egy 2007-es Epiphone Les Paul Standard Cherry Sunburst

Ez sem saját fotó!

Ezen Grover hangolók vannak, finoman, szépen, könnyedén lehet vele hangolni a gitárt ellenben a Squier gyári szarjaival. Kérdésem az lenne, hogy milyen hangoló kulcsokat lehetne erre feltenni a mostani helyett, nem akarok új furatokat csinálni meg lehetőleg takarva legyenek a mostaniak. Az is tetszik, hogy bele kell fűzni a húr végét a kis lyukba így nem lúgnak ki a húr végek.
Nem tudom a márkákat, mire lenne érdemes beruházni. De mivel Grover van a másikon amivel meg vagyok elégedve arra kerestem rá, de az árát látva eléggé visszahőköltem.

Vagy esetleg még a Wilkinson? Esetleg Gotoh?

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33366) Humbucker


Humbucker
senior tag

Valakinek volt már dolga hamis Epiphone Les Paul Customról?Miből lehet eldönteni 100 %-ra, hogy hamisítvány, nem eredeti?

(#33412) benedekco


benedekco
addikt

Reggeli csendélet - Epiphone - Les Paul Standard

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33476) Goose-T válasza nap (#33468) üzenetére


Goose-T
veterán

Na és sikerült valami jót találni? Én pont most vittem el a Svajcsik Gitárműhelybe (Hangszerarzenálban van a nyócba') az Epiphone-omat, mert úgy láttam, hogy homorú a nyaka. Ott kiderült, hogy a bundjai is olyanok, mint az ökörhugyozás, szóval rendbe lesz rakva most frankón, legalábbis remélem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33548) Goose-T


Goose-T
veterán

Valaki ismeri ezeket a pickupokat? Az LP-mben Alnico Classic és Classic Plus open coil pickupok vannak, eléggé közepes a hangzásuk, gondoltam hátha fel tudnám dobni egy kicsit a hangzást olcsón. Bár arra is van esély, hogy tökugyanaz a pickup, csak az egyiken van Epiphone logó, a másikon nincs. Úgyis Kínában gyártják mindkettőt. A paraméterek alapján hasonlóak az én pickupjaimhoz, de akár Seymour Duncan koppintások is lehetnek, pl. Custom 5 és Jazz, azokhoz állnak legközelebb az értékei.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33697) FockeWulf válasza Speeedfire (#33696) üzenetére


FockeWulf
tag

20-30 ezer között nem nagyon veszel használható fémhúros akusztikus gitárt. Talán használtan egy Cort AD810-est, vagy Epiphone DR-100-ast...
Ha nylonhúrost vennél akkor 25-30 környékén kezdésnek jóka Valenciák, Horák, Yamahák (kicsivel 30 felett).

(#33700) Speeedfire válasza FockeWulf (#33699) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én is azt néztem, hogy sok gitárnál oda van írva, hogy kb 3x használta. Vagy fél éve vette, és még gari is van rajta.

Fémhúros vagy nylonos kellenne?
Amit így kivettem a neten a kettő közül szerintem nekem a fém kellene.

Közben ha jól látom ez mind ajánlott kezdőknek:
YAMAHA F-310
IBANEZ V50NJP
CORT AD810 OP
EPIPHONE DR-100
FENDER CD-60

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#33890) Alexios


Alexios
veterán

Elmentem húrt venni, hazajöttem egy Epi LP Standardal :DDD (ráadásul még a húrt is elfelejtettem a végére :D )
Őszintén szólva sosem gondoltam hogy veszek majd egy Epiphone-t, nem tagadom van bennem kis sznobizmus, de nem tudtam belekötni, egy yamaha rs420 volt még amit próbáltam, ami ugyan sokkal könnyebb volt, de annak messze nem volt ilyen kényelmes a nyaka, és őszintén szólva talán ennyire jól sem szólt. Meggyőzőtt na, made in china ide vagy oda(bár valahol belül egy kicsit azért fáj a tudat még mindig :D )

(#33927) Goose-T


Goose-T
veterán

Ma este lemenekültem a család elől a mélygarázsba a gitárommal, néhány szerszámmal, egy kombóval, egy fényképezőgéppel és ezekkel a kínai pickupokkal. Röpke két óra alatt bele is pattintottam az Epi LP-mbe, és csináltam előtte-utána videót a hangzásról.

Most nem tudom, hogy a jól végzett munka öröme dobott fel ennyire, vagy tényleg ennyire atomállatul szólnak az új pickupok, de alig bírtam letenni a gitárt, a videó elkészülte után még zúztam egy csomót, pedig már hajnal egy körül járt az idő. Döntsétek el ti, hogy melyik a jobb, ebben az albumban találjátok a két videót. A rövidebb az Epiphone pickuppal készült, a hosszabb a Fleorral. Bocs a béna gitározásért, már 15 éve nem gyakorlok szinte semmit. El kéne már kezdeni megint. Most is csak a próbákon meg a koncerteken játszok. A videók még vágatlanok, majd lehet felteszem YouTube-ra egy kicsit megszerkesztve és összeillesztve.

Az Epiphone gyári pickupok:
Bridge: HOTHB8B (OPEN) = Alnico Classic Plus Uncovered Eight Bridge
Neck: HB6N (OPEN) = Alnico Classic Uncovered Six Neck

A Gibson 490R és 498T kínai verziói ezek, az infókat innen vettem.

A Fleor pickupok adatai pedig itt vannak.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34331) Goose-T válasza V.Stryker (#34328) üzenetére


Goose-T
veterán

A fenti hirdetést csak a sima marketplácsén találtam, de amúgy a Hangszer/hangtechnika adás-vétel csoportban szoktam nézelődni, ott szoktak jó vételek lenni. Érdekes, hogy pont most raktak fel egy ilyen Gibson LP-t 230-ért, ebben a hirdetésben meg egy Epiphone-t hirdetnek 250-ért, ami az új bolti ár duplája. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34397) Goose-T válasza Alexios (#34396) üzenetére


Goose-T
veterán

Azt hiszem, pontosan ugyanilyeneket vettem, szerintem elég jók, Epiphone Alnico Classic és Classic Plus pickupokat cseréltem le velük az LP-mben. Itt találsz egy videót is róla, amit én készítettem, csere előtt és után csináltam felvételt. A felvételen talán nem jön át annyira a különbség, de sokkal teltebb, gazdagabb lett a hangja a gitáromnak utána, nekem bejön. Érdekesség még, hogy a nyaki pickupokkal is egész könnyen tudtam füttyögtetni*.

Szerk.: egészen pontosan ezeket vettem. A tied T04586 típusjelű, az enyém meg T04587. Nem tudom, mi lehet a különbség

*: pinch harmonics

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34665) benedekco


benedekco
addikt

Fender American Strat kérdés.
Special, Standard, Elite, Professional között milyen különbségek vannak?

Illetve G&L-el van valakinek tapasztalata?

Kezdek rájönni, hogy hiába játszom gyengén a szar hangszer nem inspirál hogy jobb lenne. Van egy baromi jó Epiphone Les Paul-om is, imádom a hangját, de a nyak nem az enyém. Szinte mindig a Classic Vibe-ért nyúlok, de ott meg vannak nem kerek dolgok. Zajok, zörejek amiknek nem kellene ott lenni meg ilyenek. Ott sem száz a nyak, nézegettem MIM és MIA-kat, ott sokkal kényelmesebben el van dolgozva az éle.

A hangerő is hiányzik, de arra majd visszatérek később, hogy erősebb stúdió hangszóró legyen vagy inkább egy kombó. Ki kell találnom mire kell a hangszer mit várok magamtól és a zenéléstől....

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#34722) V.Stryker válasza FockeWulf (#34721) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem értek hozzá, de szerintem kicsit az is gond, hogy komolyan nincsenek jelen az olcsóbb termékeknél. Pl. mint a Fendernél a Squier Bullet. Sz@r, de kezdőnek valamennyire mégis használható. Használható Epiphone a duplájánál kezdődik. És akkor nem beszéltünk arról, hogy feléért már jó hangszereket lehet venni... Pl. Vintage V100. És ezek a 200 dollár körüli használt és új gitárok pörögnek. Akinek profi hangszer kell, nem gondolnám,hogy 1000 dolláros gitárokat pörgetné.... egyszer megvesz pár fajtát vagy sok esetben egyet és elvan vele évekig. Az nem bolt...

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#34732) Goose-T válasza fattyu (#34731) üzenetére


Goose-T
veterán

Na ja. Legjobban tennék, ha az amerikai gyárban kizárólag hagyományos LP-t, SG-t és ES-eket gyártanának (mondjuk Standardtól felfele), a többit kiszerveznék valamelyik meglévő Epiphone-gyárba. Akkor talán tudnának javítani a kézi gyártás minőségén a tehermentesítés miatt, és a géppel gyártott gitárok is jók lennének. Kérdés, hogy pozicionálnák ezeket a termékeket az Epiphone-ok mellett. Meg hogy magyaráznák el az embereknek, hogy mostantól van olyan Gibson, ami nem Ámerikában készül.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34736) Goose-T válasza brickm (#34735) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem is írtam, hogy meg kéne változtatni az LP-t, gyártsák csak tovább ugyanabban a formában. Nekem is van, én is szeretem (igaz, csak Epiphone, de Custom). Attól még gyárthatnának innovatív gitárokat is. Ha azt nézzük, a Gibson legmodernebb gitárai a floydos Explorerek és V-k. Megnéztem, a jelenlegi termékvonalban nincs egyáltalán floydos gitár, szóval még ennyire sem modernek.

Nem tudom, hogy tudatos termékstratégia-e ez, de ha megnézed a komolyabb gitárhősöket, egyik sem játszik nagyon Gibsonon. Satriani és a hasonszőrűek mindig is Ibanezen tolták. Zakk Wylde rakosgatta sokáig szorgalmasan az EMG-ket a Gibsonjaiba, hogy ne csak prüntyögni lehessen velük, de megunta, és inkább csinált a Schecter segítségével egy saját gitármárkát. Richie Faulkner kezében is láttam Epiphone-t és Edwardsot is a Judas Priest koncerten, persze nála azért még volt Gibson is, de csak fix hidas, ha jól emlékszem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34740) Alexios válasza consono (#34738) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem a topik nagyrésze szeretne tudni olyan pontosan és tempóval metallica számokat játszani, miközben énekel mint Hetfield :)

Ha gitárhős alatt csak a shred-et értjük, akkor ok, bár Gary Moore-nál talán arra is volt példa, aztán ő elég híres LP használó volt ugye. Az más kérdés, hogy ez mennyire gond a brand számára, az Ibanez egyértelműen beállt emögé, de nem gondolom, hogy a gibsonnak is kéne emiatt(az epiphone-on kívül), cserébe pl. az Ibanez kevésbé jut eszébe egy indie/alternatív gitárosnak, ne adj isten bluesra.

Amúgy abban egyetértek, hogy Gibsonék eddig sokkal kevésbé törekedtek a mai generáció megfogására (epiphone-on kívül), míg a másik klasszik gyártó, a Fender eléggé ott van most is(nem metál vonalon, hanem indie pl)

De mivel a Gibsonnak nem az volt a baja, hogy maga a gitáros üzletág gyengélkedett, így valószínűleg ők úgy látják így van ez jól egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#34781) Alexios válasza fattyu (#34780) üzenetére


Alexios
veterán

A Squier más, epiphone vonalon is van emg meg hethur is. Mondjuk mivel a fendere a charvel és a Jackson is nem tudom mennyire kannibalizaljak ezek egymás eladásait :)

De amúgy én nem mondtam hogy fenderen ne lehetne metált játszani, hanem hogy ha megnezed a jelenlegi fender artistokat akkor nem ez a fokuszuk, viszont vannak olyan műfajok ahol csak fender gitárokat látni kb és ott elég agresszívan marketingelnek is.
Vagy ott van a női gitáros téma, nemrég adott ki a fender tanulmányt hogy mióta elkezdtek nőkkel hirdetni, az amerikai gitár eladások felét már nők teszik ki. Szerintem nekik jelenleg inkább ezek a celcsoportjaik mint a modern metál :)

[ Szerkesztve ]

(#34809) benedekco válasza Kobe (#34784) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem az Epi tetszik egyedül. A többin mindig van valami elbaszott rész. Általában a kis kiálló rész, a félsziget, az szokott túl csúcsos lenni.

Illetve ez volt ami még tetszett egy időben, de ez elég kevéssé emlékeztet már a Les Paulra.
Chapman ml2 modern, fehér színben.

Amúgy nekem az Epiphone Slash “AFD” Les Paul Special-II, Appetite for Destruction is baromira tetszett, ezzel sikerült is játszanom a helyi boltban. Baromi jó hangja van, de olcsó az egész kivitelezés egy standard LP-hez képest. A színösszeállítás is ütős, persze a pöttyök a fogólapon elég bénácskák.
Nekem a nyakkal van bajom, Epik-nél, számomra túl vastag, rettenetesen kényelmetlen és fáj tőle a csuklóm. Vicc, de ez a legfőbb ok, hogy valószínűleg meg fogok válni ettől a csodás hangszertől. Lehet ha lenne egy modernebb változat amit ki tudnék próbálni akkor azt élvezném. A mellkas alatti kivágás is hiányzik, ugye a tradicionális forma ezt nem engedi meg, de némely modern Epi testhez álló vágást kapott.

Ezért is most már úton van egy amerikai Fender Strat, kíváncsi leszek az mit tud a Classic Vibe-ellen. Ha minden jól megy, akkor a két gitárt fogom tudni annyiért értékesíteni hogy vissza jöjjön ennek az egynek az ára.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#34826) Goose-T válasza Plazmacucci (#34825) üzenetére


Goose-T
veterán

Az Epiphone-om a gyári pickupokkal elég fosul szólt. :P Amúgy meg ilyenek ezek a csöves erősítők, ha eléggé kitekered, akkor egy vécédeszka is állatul szól vele. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34846) benedekco válasza V.Stryker (#34845) üzenetére


benedekco
addikt

Még nem nagyon döntöttem el. Arra gondoltam, nincs sietség, kivárok.
Cambridge-i tartózkodásom miatt, itt tenném fel gumtree-re.
Lila Squier Classic Vibe - olyan nem is tudom £300 körülre próbálnám be, £340 és várok ajánlatokat. De még át kellene előtte nyálaznom a használt piacot ebay & gumtree meg egyebek.
Epiphone Les Paul - £340 szintúgy, aztán lesz ami lesz.
Fender Strat - £800
A kis román klasszik meg olyan £25-30-ra tenném fel. De még tényleg utána kell nézni az áraknak, ezek csak olyan sacc per kábé árak.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#34906) Alexios


Alexios
veterán

Tegnap említettem, befejeztem a DIY strat építését, avagy mit ne rendelj aliexpressről :)
Most megnéztem, idén januárban rendeltem meg magát a kitet, szóval nem kapkodtam ezl azt hiszem :D Az a helyzet, hogy akkor valahogy teljesen elkerülte a figyelmemet a thomannos kit, ami 25ezerért lehet kapni akár audiolltól(spoiler: ezt vegye ha valaki diy kitet szeretne).
Így ezt rendeltem 138$-ért(+áfa), cserébe elvileg azt kérhettem amit akartam az eladótól - a hirdetésben levő adatokhoz képest ez annyi változtatást jelentett, hogy éger(alder) fát akartam, ez már önmagában ~2 hétbe telt míg legyártották, illetve az elgondolás az volt, hogy ha közvetlen a kínaiaktól rendelem akkor jobb minőségben fogom ennyi pénzért már megkapni, hiszen nincs kisker haszon, márkanév, semmi.

És akkor a valóság: (itt az elkészült gitárról kép: [kép] )
Mikor megjött a nyak nem illeszkedett a helyére, szóval ez azért melós volt amíg sikerült oda berakni, főleg mire egyenes is lett, illetve az egész egyáltalán nem sugárzott minőséget, a test pl. 5 darabból áll, és voltak rajta ütés nyomok is, a jack csatlakozó ürege nem volt elég szélesre kimarva(!), a pickupokat viaszolni kellett, és úgy egyáltalán, semmi extra nem volt benne. Itt megjegyzem, hogy alapból nem sok mindent terveztem felhasználni a fán kívül, szereztem hozzá wilkinson tremolót (ez be is került végül), fender deluxe drive pickupokat(ezt végül úgy döntöttem egy új projektbe kerül majd), cts potik(ez se került bele), graphtech nyereg, ésatöbbi.

A végeredmény amúgy nem lett szerintem rossz(bár a nyakat erősen szoknom kell, itt egy kép, nem tudom mennyire látszik rajta de igen vaskos: [kép] ), a pickupok kimenete elég gyenge, emiatt megfelel a felirat szerint noiselessnek, de ehelyett kell valami más. Nitró inca silver festékkel lett lefújva, képen a fények miatt kicsit arany színűnek tűnik, de amúgy teljesen metál ezüst.

Tldr: thomannról olcsóbban valószínűleg jobbat kapni.

Ha már elővettem fényképezni, akkor összeszedtem a többit is hozzá, szóval itt egy "családi" kép is(a chapmanről nem győzöm az ujjlenyomatot törölni :DDD )

Balról jobbra: Cort M600 az alis zebra pickupokkal, Chapman Ghost Fret standard Fishman Fluence modern pickupokkal, Ibanez JEM77P BFP, diy strat, és az Epiphone Les Paul Standard

[ Szerkesztve ]

(#34987) consono válasza bigrob (#34984) üzenetére


consono
nagyúr

Ezt is nézegettem, meg az Ibanez AF55-t, de az a James Bay Epiphone vonz nagyon, arra meg csak ez formít...

kemotox: most miért? :) Már vagy 2-3 éve nem vettem gitárt... Lelassultam ;]

"In God we trust. All others must bring data"

(#35049) Eastman válasza Kobe (#35046) üzenetére


Eastman
őstag

The Guild Guitar Company is a United States-based guitar manufacturer founded in 1952 by Alfred Dronge, a guitarist and music-store owner, and George Mann, a former executive with the Epiphone Guitar Company. The brand name currently exists as a brand under Córdoba Music Group.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35063) freelanced válasza Tommyka21 (#35062) üzenetére


freelanced
addikt

Sosem voltam oda az ilyen árkategóriájú termékekért. Lehet ezért nem is nézegettem. Gondolok itt a Martinra. Mármint ott a Guild, nem árul olcsó gitárokat. A Gibson "kettébontotta" és ott az olcsóbb Epiphone illetve a "rendes" Gibson mondjuk a Hummingbird ( ami van mindkettőből) így jól látható a különbség. De úgy vélem, hogy azon gyártók termékei akik ugyanazon márkanév alatt gyártanak az alsóbb árkategóriában is, általában alacsonyabb minőséget képviselnek, sajnos az ember megfizeti a márkát. De köszönöm a tippet, nem próbáltam még az alsó kategóriás Martinokat, remélem tévedek, és náluk nem jelenik meg ez a tendencia.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35066) Tommyka21 válasza freelanced (#35063) üzenetére


Tommyka21
tag

Szerintem ebben nincs igazad.
A Sigma magasabb árú gitárjai megközelítik a Martin minőségét.
A Sigma semmiképpen sem egy olcsó másolat, minőségi gitárjai vannak 70K-tól 300 feletti árig...
Ha a Gibson túl drága ott vannak az Epiphone Masterbuilt gityói.
A Guild jó választás lehet mindenképpen.

(#35068) freelanced válasza Tommyka21 (#35066) üzenetére


freelanced
addikt

Mint írtam leginkább a Martin alsó kategóriás gitárjaira gondolok, illetve a Taylor alsó kategóriás darabjaira stb.

Ügye a Sigmát azért nem vettem feltétlenül egy kalap alá a Martinnal mert ha jól rémlik valamikor a 2000-es években leállt a Martin a gyártásukkal és valamilyen külsős kezdte újra a gyártását és vásárolta meg a jogot, hogy a Martin neve alatt árusíthassa. Persze ne érts félre inkább vennék egy felső kategóriás Sigmát mint a legolcsóbb Martint.

Az Epiphone gitárok sem rosszak a consensus szerint természetesen, de semmi extra. Sokszor pont ez az előnyük, viszonylag azonos minőséget képesek elérni bármelyik modellt veszed, bármelyiket fogod ki.

Martin fronton viszont értesüléseim szerint a zászlóshajók, illetve a 1, 15, 16 és a hasonló árú modellek azok amik hozzá a szintet. Taylornál is hasonló a helyzet.

De vannak érdekes gyártók, például a Yamaha ami szinte bármihez nyúl minőségi terméket állít elő ( a maga kategóriájában), nem hiába ajánlják annyian.

Engem a Guild az anyaghasználat miatt fogott meg leginkább - kevés olyan gitár van ebben az árkategóriában melynél tömör a fedlap, az oldallap és a hátlap is.

Egyedül a Seagull Maritime van amiről még hallok, hogy teljesen tömör. Sajnos a fórumon kevés embernek van ezzel tapasztalata, pedig az, hogy Kanadában készül, kanadai fából, kézzel eléggé vonzó a mai futószalagos, Made in China világban, ahol ki tudja milyen anyagokból készülnek a gitárok. Nem hiába festik állandóan az olcsóbb kategóriás gitárokat, így elfedvén a gyenge minőségű anyagokat.

De persze, ne érts félre, van létjogosultsága ezeknek a gitároknak is, csak annyit szerettem volna ezzel mondani, hogy én személy szerint szívesebben nézelődöm olyan irányba ahol nem a márkát kell megfizetnem. Ami nyilván egy rendes Gibsonnál már nem jön úgy ki de az alsó kategóriában igen.

Mert ha a Seagull és a Guild képesek teljesen tömör testtel, és minőségi anyagokkal, igényesen dolgozni akkor csak egyetlen magyarázat van amiért mondjuk egy Epiphone nem hozza ezt a szintet azonos áron, ez pedig a márkanév felára.

De ismétlem, ez nem teszi őket rossz hangszerekké, mindössze számomra nem feltétlenül számít a név, nem elsődleges.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35162) Goose-T válasza Alexios (#35160) üzenetére


Goose-T
veterán

Azért az szerintem mond valamit, hogy az olyan rockzenészek, akiknek nem fizetnek a hangszergyártók, azok milyen hangszereket használnak koncerten. Judas Priesten Epiphone és Edwards gitárokat láttam (na jó, volt Gibson is), Corrosion of Conformity koncertfotóin túlnyomórészt LTD-k vannak:

Olyanok már ezek a drága hangszerek, mint a svájci órák: az életérzésen és a vélt presztízsen kívül semmi pluszt nem adnak a kevésbe neves brandek jó minőségű, ámde olcsóbb termékeihez képest.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35322) Humbucker válasza Tommyka21 (#35321) üzenetére


Humbucker
senior tag

Nagyon bejön amúgy Epiphone Les Paul Standard, jó vastag test, bitang nehéz, van benne anyag bőven, serial number alapján 2004-es kínai, de nagyon szépen szól tisztán is, van egy kis minimális esztétikai hibája, de azon kívűl nagyon egyben van. :) Valahogy minden az LP mellett szól részemről, mivel fix hidas, ragasztott humbuckeres gitár kell pozíció jelzőkkel, egyszerű nem csicsás gitár, szóval LP párti vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#35534) Eastman


Eastman
őstag

Ha a mikulástól esetleg japán FGN, FujiGen Gakki gitárt kaptok, ne rögtön dobjátok el... ;)

Az igazi [öregrádió hang]!

„In 1962 FujiGen started production of electric guitars. In the 1970s FujiGen started making guitars (OEM) for companies such as Hoshino Gakki (Ibanez), CSL (Antoria), Kanda Shokai (Greco guitars) and Yamaha. In 1977/1978 FujiGen went into a joint venture with Roland to produce guitar synthesizers. In 1981 FujiGen opted out of acoustic guitar production to mainly concentrate on solid body guitar production. FujiGen obtained a CNC router in mid 1981 for making guitar parts and also began to manufacture their own pickups starting in late 1981.

In 1981/1982 FujiGen obtained the Fender Japan contract which lasted until 1996/1997 and in 1983 FujiGen were producing 14,000 guitars a month with 80% of the guitars being made for export markets and 20% being made for Japanese domestic markets. In mid/late 1992 FujiGen obtained a part of the Orville by Gibson contract which ended in 1998 and from then on have made Epiphone Japan solid body guitars, some Gretsch models and their own branded FgN guitars.”

...és...

www.japtone.com

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35753) Berreh válasza Vegyigyümi (#35752) üzenetére


Berreh
tag

Ehhez szerintem nem ideális, olyan kellene, amin két dupla hangszedő (humbucker) van.
De (multi)effekt nélkül a gitár nem fog így szólni, ez erősen torzított hang és erre a humbucker alapból tisztább és erősebb jele alkalmasabb.
Mondjuk Ibanez S521, Cort KX5 vagy egy másik gyakori szereplője az olcsó és jó gitárok listájának az Epiphone SG400 PRO
És persze lesznek más ötletek is :)

(#35803) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Üdv Urak!

Eddig Epiphone LP Standard - et hajkurásztam és a múlt héten majdnem vettem is egyet használtan.
Két okból nem mentem el érte az egyik, hogy elég hamar kellett volna dönteni és győzött az ész a másik, hogy időközben kipróbáltam Bratyóm LTD EC 500 - as aktív EMG 81/60 gityóját és nagyon összebarátkoztunk...
És igen én is inkább a Metallica hangzást keresem. :)

Epinek is van Prophecy illetve Matt Heafy néven aktív pickup - os gitárja. A kérdés pedig a következő lenne.
Ha LTD - re esne a választás akkor ti hogy raknátok sorba a következőket, mit lenne érdemes keresni?
Epiphone LP Prophecy; LTD ec 500 (ilyet nem nagyon találok); LTD ec 400; illetve az LTD ec 1000. Az ec 400 és 1000 van ahol árban közel vannak egymáshoz.

Köszi

(#35810) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

A 60k-s árkategóriában szeretnék egy új gitárt a mostani Squier Bulettem mellé. A Bulett volt az első gitárom, de most már mindenképpen egy SG-re vagy Les Paulra vágyom, még nem döntöttem pontosan el. Azt tudom, hogy ebben az árban Cort KX5 -öt szoktátok ajánlani, viszont számomra a superstrat forma nem igazán jön be, illetve a legtöbb helyen már csak a tremolós változata kapható. Három modellre szűkítettem le a kört: Cort CR50, Cort CR100, illetve még az Epiphone SG Special jöhet szóba. Utóbbiról nem sok jót olvastam, így a két Cort marad. Jól gondolom, hogy ezek közül a CR 100 éri meg a legjobban?

(#36481) Goose-T válasza nap (#36479) üzenetére


Goose-T
veterán

Talán '89 előtt még ilyen fejjel gyártották az Epiphone-okat. De olyat is láttam már, hogy valaki átalakította ilyenre.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36542) cucka válasza Alexios (#36538) üzenetére


cucka
addikt

A relic kinézet oké, nekem a bajom vele, hogy nagyon túltolják, és ettől nem menő lesz, hanem nevetséges.
Duplán nevetséges, amikor poliuretán fényezéssel próbálják a relicet.

Arra, amit ennél a videóban lévő kínai gitárral csináltak, nem igazán vannak szavak. Amikor a hülyegyerek nekiesik a csiszológéppel hogy leszedje az epiphone fényezését, de még a fedlapot se fejezte be..

[ Szerkesztve ]

(#36556) cucka válasza fattyu (#36555) üzenetére


cucka
addikt

Nem azt mondom, hogy hazudik, hanem hogy ez egy hirdetés. Szponzorált termék amit kisorsol, affiliate link, stb. Ettől még hihető, hogy jó a gitár, főleg, hogy 380 euróba kerül szállítással, kínából. Annyiért azért lehet kapni kínai les pault, nem látom, mitől kéne beszarni. Ennyibe kerül egy epiphone újonnan, boltból, garival, és még ki is próbálhatod. Ja és az epiphone ér valamit használtan is.

De érted, a youtube-on a 150 eurós eastcoast gitár is kurvajó, meg a 200 eurós harley benton is meg a squier is meg minden.

(#36817) nap válasza brickm (#36813) üzenetére


nap
addikt

Ha egy lóra szárnyakat aggatsz, attól még nem lesz pegazus.
De, ha összevetem a '150 - alku nincs' Epiphoneokkal, amik most 120-ért árválkodnak, nem tűnik piacképesnek.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#37118) nap válasza brickm (#37110) üzenetére


nap
addikt

Digitech RP360XP-t vettem. Eredetileg Zoom G3X-et akartam, de kíváncsi lettem, mert jókat olvatam róla, és youtube is azt mondta, hogy egy próbát megér. A G3Xn nem tudott usb-n keresztül felvenni, és kihagyták belőle a JCM2000-et.
Szóval Digitech. Sokkal több és jobb erősítőmodell van benne, mint a Zoomban, és a saját modelljei is használhatók, nem csak a klónok. Élőben lehet, megmondanám melyik az eredeti csöves, és melyik a modellezett hang. De otthon mindez nem számít. A kis marshallt is csak hajszálnyival tekerem egyes fölé, egy csöves ott nem rúghat labdába. Jelenleg az egyéb effektekkel ismerkedek, olyanok is vannak benne, amikről eddig még nem is hallottam.
Kb ezt a gitárhangzást keresem.

@Rejtj: Én megnézném az Epiphone Les Paul juniort is, ha már punk.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#37224) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Van egy Epiphone LPS gitárom, és most szereztünk be egy Philips Nanocloudos párásítót abba a szobába. Mielőtt még elkezdenénk használni kérdés, hogy inkább helyezzem át másik szobába a gityót, vagy nem lesz baja 45-50 %-os páratartalomtól?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#37351) bot1978


bot1978
senior tag

Az Epiphone ráadásul koppra belemegy a HB dobozába, így még postázni is tudom, dupla haszon. :C

Mondjuk a fogólapot lehet hogy pofátlanul egyenesre fogom vágni ezen a HB-n, mert slap-nél nem férek el tőle. Zavar, hogy ennyire túllóg a nyakon egész a hangszedőig, de milyen jó kis hangja van így aktív cuccal ezeknek a kínai vackoknak háhhááát egész pofátlan. :)

(#37754) Goose-T válasza arnyekxxx (#37747) üzenetére


Goose-T
veterán

Én azt vettem észre a Cortomon, amin szintén lecseréltem satusra a kulcsokat, hogy sokkal jobban tartja a hangolást. Pedig azok ennél gagyibb kulcsok, azok már a H húrt is nehezen fogják meg, de ezek a kulcsok nagyon jók. Tesómnál visszahajlítottuk az elhajlott fejet, kapott teflonos zsírt, hármat már fel is szereltem a vékony húrokhoz. Határozottan jobb kulcsok a kínai satusnál.

Szerintem a Corthoz is fogok ilyet rendelni. Az Epiphone-on Grover kulcsok vannak, arra csak azért nem rendeltem. A héthúrosomon meg gyárilag satus kulcsok vannak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#37758) Goose-T válasza Goose-T (#37755) üzenetére


Goose-T
veterán

Az elhajlástól eltekintve nagyon pöpecek ezek a kulcsok. Sokkal finomabban lehet hangolni vele a gitárt, mint a gyári kulcsokkal. Már-már olyan szinten van a finomsága, mint az Epiphone-omon lévő Grovereké. Mondjuk biztos hozzátesz a finomsághoz a teflonos zsír is, amit kapott beszerelés előtt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38079) Goose-T válasza Goose-T (#38072) üzenetére


Goose-T
veterán

Első körben egyébként még ilyesmit akartam beletenni az LP-be, csak ez Epiphone Quick Connect rendszerű, JST PH szabványú csatlakozóval kell rákötni a pickupokat. Nem is találtam sima forrasztósat. Ehhez kellett volna még vennem hozzá való csatlakozókészletet meg krimpelőt. Utánaolvastam a krimpelésnek, és mindenhoz azt írták, hogy inkább ne állj neki kézzel, mert szopni fogsz. Lehet előre bedrótozott csatikat is venni, csak akkor ugyanúgy forrasztani kellett volna, mint quick connect nélkül. Úgyhogy hagytam a picsába ezt az irányt, és rendeltem két push-pull potit, oszt jóvan, majd beforrasztgatom.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38199) Alexios válasza JozsBiker (#38198) üzenetére


Alexios
veterán

Az LTD az ESP olcsó márkája(mint Epiphone/Gibson, Squier/Fender, stb). A cort egy másik márka, akiknek a gyárában más gyártóknak is készítenek (legalábbis régebben készítettek, lehet már nem) gitárokat, de amúgy tök különálló cég.
Minőségben az ESP abszolút top kategória, olyan árral is, még Music Man-t is olcsóbban kapni mint ESP-t manapság. Cort inkább belépőszintű gitárokat készít, azonos áron akár lehet jobb is mint az azonos árú ltd, bár itt azért már érdemes kipróbálni mindkettőt

[ Szerkesztve ]

(#38319) WolfheartGR válasza WolfheartGR (#38267) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Na hát ebből az lett, hogy maradt egyelőre az MT2, vettem mellé egy DS-1-et,egy Epiphone hangoló pedált meg egy 5 húros basszust. Mondjuk ezeket annyira nem akartam, de örülök nekik. :D :D :D

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#38384) fattyu válasza Alexios (#38383) üzenetére


fattyu
veterán

nem mondtam megváltja a világot.

a kategórikus kerülendő fos szar elenn berzenkedtem.

nyilván nem kapsz 90es évek usa strat minőséget 130 euróért. realitásokat vegyünk figyelembe. de azon belül. epiphone és squirek mellett simán opció, adott ársáv ibanezei mellett, igenis opció, reális. adott esetben pedig lehet hogy jobbak is, vagy rosszabbak.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#38496) Goose-T válasza bear_ (#38494) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha nem akarsz újat, akkor talán egy Epiphone LP Standardot is tudsz lőni. Amúgy a Vintage-en és a HB-n is korrekt Wilkinson hardverek vannnak. A HB-ban lévő Roswell pickupok szerintem elég jók, a Wilkinsonokat nem ismerem. Összességében az SC-550 szerintem jobb vétel, mint a V100.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38497) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi!

Én is elég régóta vadászom gitárra, de én ilyen 1 gitáros fazon vagyok ezért próbálnám a számomra legjobb ár / értékű hangszert megtalálni. :)

Először nagyon rá voltam állva az Epiphone LP Standard - ra, de mindig elhalasztottam jó áron megvenni. No meg akkor csak a fekete kellett ami nem nagyon volt óccsón.

Utána rákattantam az LTD ec 1000 vagy 401 gitárokra természetesen használtan vadásztam, 24 bunddal ragasztott nyakkal EMG hangszedőkkel, de a mai napig nem találtam értelmeset használtan. :(

Most én is a Vintage V100 - akat nézegetem, csak most meg a fekete vs más színben is jó lehet a kérdés...

bye

(#38762) marcusa


marcusa
addikt

Én is bejelentkezem az új gitárommal, bár ez nem egy Harley Benton...

Epiphone Wildkat, vadiújan sikerült 85ezerért megvenni. Hangszerésznél járt, beállította, a bundokat felpolírozta, nagyon jó rajta játszani, és nagyon szép telt a hangja. :)

:-)

(#38766) benedekco válasza brickm (#38765) üzenetére


benedekco
addikt

Igen. Ha funkcionálisan működik akkor pont leszarom.
Amúgy biztosan nem lehet beállítani egy hangszert.
Nomeg ne mesélje nekem senki, hogy mikor ilyen kategóriás hangszerről van szó az lehet annyira szar hogy játszhatatlan/javíthatatlan vagy akármi. Nem kínai üzemben készültek hanem a főközpontban.

Ja és minden komponens hibás volt rajtuk, a hangoló kulcstól a hangszedőig a potikig minden, a test is. Mese habbal.
Dísznek (HB deko, ugye) meg pláne rosszak voltak.

Itt arról van szó, hogy amit nem adtak el, ami bent maradt a raktárban, mielőtt bezárták azt.

Amúgy érdekes, olyan mentalitással ami 2018ig volt, csoda hogy eladtak valamit. Itt is a helyi bolt, évi 5-10 Gibsont kapott, nem azt amit rendeltek, hanem amit dobott a gép. Epiphone-okkal se volt túl könnyű, abból ugyan jóval több volt nekik, de az jött ami jött, akkor amikor. Gobsonból és Epiből volt a legkisebb választék és azok voltak a legelérhetetlenebbek. Vicc. Többször kérdeztem mikor jön a szállítmány (egy Epire pályáztam, meg ki akartam próbálni pár gibbót), aztán mondták, hogy nyér vég.... ősz vég... kraácsonyra itt lesznek... ááá hagyjuk. Aztán elment ez az utolsó tökkelütött a veztérségről és azóta van rendesen termék a polcokon. Ehhez kellett hogy befigyeljen egy csőd jelentés.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38775) benedekco válasza Berreh (#38774) üzenetére


benedekco
addikt

A munkagép se volt ingyen, a 4-5 másik munkabérét is ki kellett fizetni. Ez így biztosan kiadás volt.
Ha kiadták volna egy hangszerkészítő kisiparosnak/értékesítőnek a melót, hogy csináld meg és kapsz x%-ot a haszonbó paraszt, eladod Epiphone-nak vagy Szarzonnak, max lekaparják a gibbó feliratot ha annyira rontaná a renomét. Akkor annyit költ rá amennyit a szervezés igényel, majd ha van haszon akkor azon osztozik az adott céggel, alvállalkozóval. Ennél jóval nagyobbakat rizikóznak ilyen kaliberű cégeknél.

Nem kellene túl misztifikálni. A mai világgal az a gond, hogy az ember nem fogja fel, hogy a pénz nem ehető. És itt is ez a mentalitás nyilatkozik meg.
A csapból is a szemetelés folyik, erre bamm. És hiába régi az anyag, 9 éve is a csapból folyt a túlfogyasztás, a globálvorming a műanyagot esznek a halak/madarak/egyéb állatok. Már csak emiatt nem kellett volna dózert pörgetni rajtuk. A pénz egy harmadlagos ... sokadlagos kérdés.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.