Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47006) Goose-T válasza beteg (#47005) üzenetére


Goose-T
veterán

Mondjuk jobban megnézve ez is csak három potis, nem négy. Marad ez az Epiphone jó drágán. Az LTD is gyárt ilyeneket, de szintén csak három potival, és azok még ennél az Epinél is drágábbak.
Ha mégis megbékélnél a három potival, akkor meg lehet venni EMG nélkül is a Harley Bentont, a különbözet majdnem kifut egy fekete Schaller tremolót.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47098) Nunder válasza Ctrl+Alt~Del (#47082) üzenetére


Nunder
őstag

Ritkán szólok be ide, de csak hozzátennék valamit ehhez a "csak az újat, és az legyen makulátlan" kérdéshez. Gondolom a gitárgyártó cégek is, mint minden cég ami valamilyen product-ot állít elő, bizonyos rendelkezésre állással/SLA/threshold-ok/négykilenc stb. áll ezekhez a termékekhez. Magyarul a különböző termékkategóriák, különböző tűréshatárral vannak meózva.

Vállalják, hogy megkapod amit a speclist tartalmaz, megszólalásig hajaz a promo anyagban szereplő képre, de itt-ott keletkeznek hibák, legyen ez az adott munkadarab, gyártósor, technikus számlájára írva. Minél feljebb mész árban, ezek annál kevésbbé férnek bele, ahogy itt többen is emlegették, a CustomShop/Private Stock Fender/Gibson/PRS stb. vonalon nem fordulhat(na) elő, hogy meg van repedve a festék, laza a csavar, nem olyan a flame top mint kellene...

De mivel (sajnos) a te kiszemelted is kb. a belépő szint teteje a maga 190.000 forintjával, gondolom a gyár sem fordít akkora figyelmet minden aspektusra, és mikor átnézik, akkor azok a hibák még a "belefér" kategóriába esnek, és ezek miatt nem fényezik újra stb. stb.

Gondolj bele, ha ezek a dolgok nem lennének, és csak pusztán hardver/faanyag/elektronika vonalon olcsósítanának, akkor minek kellenének a fiókvállalatok mint LTD, Squier, Epiphone és társaik? Tökéletesen csiszolt, fényezett, beállított gitárt kapnál, a fent említett eltérésekkel a nagy testvérektől és le lehetne húzniuk az anyacégeknek a rolót. Tetszi vagy nem, de a minőségen és a szakértelmen lehet a legnagyobbat spórolni, ha a spotless kell, akkor át lehet fáradni a másik kategóriába.

És akkor természetesen nem említettük még az ellátási lánc többi szereplőjét, akik szintén egyenként hozzátesznek valamit a rizikófaktorhoz. Amennyi kézen jön át az a doboz mire a nappaliban ülve kibontod...

Megértem, hogy frusztrál a dolog, de a 15 milliós Skodában is nyekereg a műszerfal, itt-ott hézagosak az illesztések. Hogy ne nyekeregjen, Audit kell venni. (szar példa, tudom)

Nomeg mit szóljon akkor az, aki CustomShop-os relicet vesz, amit gyárilag vernek neked oda mindenhez, meg szívnak mellette cigit 50 óráig, hogy úgy nézzen ki mint SRV egyik leharcolt legendája :) 10000USD lesz, maradhat?

Végezetül álljon itt az egyik kedvenc szabályom, pár ponton szemléltetve az elhangzottakat.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#47511) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Nem akartam új gitárt venni, sőt, el akartam egyet adni, de ajánlottak egy Gretsch G5232T-t az Epiphone SG-mért cserébe, így szert tettem egy új gitárra... :D :

Viszont van egy olyan kérdésem a tapasztaltabbaktól, hogy itt a húrlábnál, ezt nem lenne érdemes a Bigsby tremolo miatt kicserélni valami görgős változatra?

Ha igen, hogy keressek erre? Örülnék valami plug&play megoldásnak, hogy a kövi húr cserénél csak kicsavarom, és az újat becsavarom... :D

Köszi előre is a választ! :R

:-)

(#47904) Moleman válasza Berreh (#47903) üzenetére


Moleman
addikt

Milyen árkategóriában keresgélsz?
Van pár nagyon kényelmes, az én régi 20 éves Squieremnek pl extrém vékony nyaka van, a mai olcsóbb kínálatból szerintem talán az Epiphone DR-100 hasonlít hozzá a legjobban érzésre.
De általánosságban elég kényelmesek az akusztikus gitárok, inkább a jóval drágább, sokszázezres tradíciókövető modellekre jellemző a vastagabb/szélesebb nyak.

Lehet használni őket elektromos húrral is, csak utána kell állítani a nyakat hozzá, meg persze nem lesz olyan telt hangja, mint egy három számmal vastagabb bronz húrkészlettel. Egyszer egy alsókategóriás akusztikra tettem 9-es elektromos húrokat egy kezdőnek. Így is bántotta az ujját, de azért jóval kevésbé. :D

#47895 beteg
Köszi!
Azóta nem tért vissza a sistergés, úgyhogy reménykedek, hogy egy ideig még kihúzza szegény öreg Genius. :D

(#48125) FockeWulf válasza jmarcell (#48123) üzenetére


FockeWulf
tag

Régen voltam már, mert az az öreg fószer (talán a tulaj) valami hihetetlen egy mesefigura....ott is kb bocsánatot kell előbb kérni, és csak utána mondhatod esetleg h mit szeretnél :D
Én ott magasabb kategóriás gitárt mondhatni soha nem láttam, náluk kb a Cort a teteje a gitárkínálatnak...ezért is kaptam fel a fejem hogy a Csermáknál Gibson!!!???? Még Epiphone-t se láttam ott, nemhogy Gibsont....de persze nincs kizárva, csak az nagyon furcsa lenne....

(#48134) Nunder válasza FockeWulf (#48117) üzenetére


Nunder
őstag

Hülyeséget nem akarok mondani, de legalább 10 éve. És elképzelhető, hogy csak Epiphone volt, már nem emlékszem sajnos, de a gitáros fal jobb oldalán lógott fentről egy Cherry színű.

Moleman: remélem azóta nem csak a sarokban álldogál.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#48889) adrian14


adrian14
tag

Sziasztok!
A gitározás alapjait szeretném elsajátítani a távoli jövőben. Elkezdtem olvasni a fórumot és youtube videókat nézni, viszont egy kicsit megzavarodtam. Szeretnék venni egy elektromos gitárt és ehhez kérném a segítségeteket.
Milyen zenét hallgatok?
- Kb a 60as évektől kezdve bármilyen mainstream rock zene jöhet, amit a rádióban/tv-ben játszottak.
Milyen stílust szeretnék játszani később?
- Igazából mindegy, ha a "boci boci tarkát" tanulom meg egy év alatt, akkor is boldog leszek. Inkább a nagyon alapokra mennék rá.
Hol játszanék?
- Itthon a lakásban, a négy fal között, kizárólag magamnak.
100-130k-t szánnék a gitárra és a tartozékokra. Squier Bullet Stratocaster HT-t néztem és Epiphone SG Specialt. A Squier alakra jobban bejön és lehet kapni csomagban is erősítővel, viszont az Epiphone-nak szebb a hangja szerintem.
Ti mit ajánlanátok? Vagy ezen a kezdő szinten tökmindegy, csak vegyek valamit és majd alakul?

(#49180) marcusa válasza beteg (#49176) üzenetére


marcusa
addikt

Szerintem ez nem epiphone, hanem valami épített gitár lehet, a nyak csavarozott, mint az epi sg special-nál, de annál meg csak 2 poti van. Nekem volt SG G400-am, annak 4 potija van, de a teste nem ilyen formájú és ragasztott a nyaka. Vagy még azt tudom elképzelni, hogy valami nagyon régi kiadás lehet... :)

:-)

(#49185) Vampyr válasza fattyu (#49182) üzenetére


Vampyr
csendes tag

Szerintem is gyanús, de nem pontosan azért, amiket írsz. Láttam Epiphone gitárokat Gibson takarólemezzel, és az olcsóbb gitárok között van/volt csavarozott nyakú, pl a G-310.
Viszont gyanús a nyaknál a hevedertartó csavar megoldása; a szériaszám nem a neckplate-en van, ráadásul az Epiphone kereső szerint egy Sheraton gitárhoz tartozik. Fura a fej formája, hogy a felirat vízszintesen van és nem ferdén és a kulcsok is kissé furán állnak, ha jól látom..

(#49643) Goose-T válasza consono (#49641) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem egy Roland Cube 15x-em van otthon, és évek teltek el, mire kiismertem annyira a hangját, hogy már nagyon sok dolgot meg tudok rajta különböztetni: észreveszem a gitárok hangján a húrláb vagy a felsőnyereg cseréjének hatásait, a pickupok közti különbségeket, a gitárok faanyagai közt is már egyre több különbséget hallok.

Amikor a juhar topos és gyakorlatilag juhar fogólapos (roseacer = sötétbarnára sütött juhar), de mahagóni testű és nyakú Harley Benton CST-24-ből áttettem a full mahagóni (top is) Epiphone Les Paul Customba a Seymour Duncan SH4-SH1n pickupokat, megdöbbentő volt a különbség. Eddig mindig bosszankodtam, hogy olyan kevés magasa volt a pickupoknak az Epi-ben, mondom biztos a pickupok voltak gagyik. Erre beletettem a Seymourokat, amik olyan szépen csengtek a CST-24-ben, és a Les Paulban meg továbbra is a kevés magas, sok basszus fogadott. Ráadásul nemrég beleraktam egy szett ProBuckert egy Westone hárs testű, juhar nyakú LP-be, és ott szépen csilingelt. Ugyanazok a ProBuckerek voltak előtte az én Les Paulomban, és sokkal kevesebb magasa, de több basszusa volt. Így még az a magyarázat sem áll meg, hogy az LP-ben a felül elhelyezett kapcsoló miatti túl sok vezeték elvenne a magasokból.

Szóval most már belenyugodtam, hogy ez egy ilyen sötét hangú gitár és kész. Viszont az SH4-gyel torzítva brutálisan döngölős hangja lett végre, tetszik. Igazán jó párosítás. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#49906) umek válasza benvolio (#49905) üzenetére


umek
tag

:DDD
Ha már már Slash, nekem egy gold LP-m van, bár nem Gibson, hanem Epiphone. De imádom. :)

Légy korrekt.

(#51175) DrDoktor válasza Alexios (#51173) üzenetére


DrDoktor
tag

Csúcs ide vagy oda ég epiphone 300 át se ér nemhogy 400 at..NEKEM🤘Ilyen bő használt piac mellett meg extremül NEM.
Huh a standard vs stúdióban valóban érdemes belemenned jobban.Sok a tanulság !

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#51379) topikk


topikk
senior tag

Sziasztok, udv mindenkinek, abszolut kezdo (2 het) gitaroskent lenne par kerdesem.

Nemreg vettem meg egy olyan Epiphone '59 Standard-ot (a Gibsonos pickup-okkal, CTS potikkal) amit par hete kopkodtetek itt a forumban :D . Ezt csak utolag olvastam , de nem bantam meg, 270 k-bol jott ki a Thomannal, B stock, de ha nem mondjak nem mondtam volna meg , hogy ki volt nyitva mar. Szerintem nagyon jo az osszerakas minosege, amenyire meg tudom allapitani. A lenyeg, hogy tetszik fizikailag es a hangja is, is szivsen veszem kezbe.

Es akkor a kerdesek:

- hangolas: ha behangolom a mely E-t peldaul, akkkor a 12-es fret a hangolo szerint melyebben szol egy kicsit. Hol tudom ezt helyrehozni? (Nem mintha a jelenlegi szintemen zavarna, csak a jovore valo tekintettel, meg hogy ismerjem a lehetosegeket)
- nem zizeg egyik hur sem, a tavolsagok jok a fret-ektol, kicsit konkav a nyak Ettol meg be kellene allitani a gitart eloszor?
- mivel keves az idom gyakorolni, van valami olyen modszer amit kocsiban ulve tudnek hasznalni? Hagokat felismerni vagy barmi ami hasznos lehet es segiti a fejlodest.

Koszi mindeninek elore is!

(#51768) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Tegnap volt egy köztes félórám, bementem a gitár centrumba, kipróbáltam ezt a gitárt.


Igazából a formára voltam csak kíváncsi, hogy mennyire kényelmes ülve játszva. Azt kell mondjam, hogy meglepően. A vállamnak még jobb is, mert alacsonyabban lehet tartani, mint egy magasabb testű gitár esetén.

A Fishman-hangszedők nem szóltak szarul ezen az erősítőn. ;] Ez konkrétan szerintem nem egy szép darab, de a forma tetszett nagyon.


A Flying V-t ki sem próbáltam, láttam, hogy azt esélytelen ülve játszani, de ez a "cikkcakkgitár" nagyon is jó. Amúgy ez egy Epiphone, 350 körül volt az ára.

W | W | H | W | W | W | H

(#51812) nap válasza arnyekxxx (#51809) üzenetére


nap
addikt

Nagyjából az eredeti formában megjelentették Epiphone márkanév alatt. [link]

Egyszer majdnem vettem egy ilyet:

Nem emlékszem, hogy a palacsinta, vagy a hasított fejű volt. Akkoriban még voltak jó cuccok az ebay-en, megfizethető áron, és mindenre licitáltam, ami élt és mozgott. :D

A Katana meg a Performer nagyon állat gitárok, de japánok, nagyon ritkák és megfizethetetlenek.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#52617) Moleman válasza lacibattya (#52616) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem a Harley P90-es változata van, a hangja nagyon jó, mikor kívülről hallgatom, játszani rajta nem annyira nagy élmény. :D Bár némi reszelgetéssel lehet, hogy jó gitárt lehetne faragni belőle.
A Cort valószínűleg jobb minőségű, utoljára kb 8 éve volt a kezemben, nem nagyon emlékszem rá. Akkoriban az Epiphone LP tetszett a legjobban, meg a Vintage V100 is nagyon jó volt, annak csak a nyakprofilja nem nekem való.

Én akkor végül itt mindenki unszolására Gibsont vettem, nem bántam meg. :))

(#52618) Goose-T válasza lacibattya (#52616) üzenetére


Goose-T
veterán

A Cortokon úgy tudom, hogy csak vékony furnér a lángnyelves juhar, míg pl. a Harley Benton SC550-en ujjnyi vastag top van, nem csak kamu. Még talán a Vintage V100-on is rendes top van. Persze azóta lehet, hogy változtattak a Cortnál is.

A felezhető humbi nem nagy szám, úgyis szar mindegyikben a gyári pickup, és ha kicseréled, már nyilván olyat raksz bele, ami felezhető, persze ahhoz nem árt beszerezni két push-pull potit sem. Mondjuk legalább az SC-450-ben már gyárilag benne van, csak pickupot kell cserélni.

Ha síkolni kell egy új gitárt, az nem túl jó jel a minőségre nézve, és ha nem magadnak csinálod, akkor alsó hangon 20 ezerbe is belekerül, ezt mindenképpen érdemes belekalkulálni. Mondjuk amennyi Cortom volt, azok sem voltak annyira nagy számok nyakminőségben. Volt már Vintage V100 is nálam, attól sem voltam elájulva.

Nekem egy Epiphone LP Custom van itthon, 2007-es, na az viszont elég jó minőségű. Újonnan vettem annak idején, és nem csavarodott a nyaka, a bundok is elég jól síkban vannak a mai napig. Azt is tudni kell, hogy ha szar minőségű, rosszul kiszárított fogólapba nyomják bele a bundokat, akkor a fogólap száradása során átrendeződhetnek a bundok pár hónap/év alatt, és kopás nélkül is összevissza fognak állni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52900) Bobrooney válasza doc (#52899) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Kórodi Tomi SG tesztelős videója azért meghozta ismét a kedvemet, hogy ki kéne próbálni egyet. Nagy AC/DC fan korszakomban álmom volt, de akkor elérhetetlen volt nekem az Epiphone SG is.

(#53345) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok, kis segítség kéréssel fordulnák felétek. Meg szeretném vásárolni nagy szerelmemet, egy Epiphone LP Custom gitárt. Saját pénz + család is besegít, mert 40esemre lenne ajándék is tőlük egyben. Agyonkerestem, egyedül a Thomann.de tartja raktáron hétfőre írja a szállítást. Nem ismerem az oldalt, lesegettem róluk infót, úgy látom viszonylag itt is pozitívan írtatok róluk.
Valaki esetleg vissza tudná igazolni, hogy ők tényleg rendben vannak? Ha jól látom arra kell figyelnem ne B stock áru legyen, ami használt, és 1 héten belül nálam lesz. Köszönöm

(#53434) Ctrl+Alt~Del válasza Moleman (#53431) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nekem egyik gitár sem tartja a hangolást, nemhogy egy évig, hanem egy hétig sem nagyon. Meglepő módon a HB Explorer elég jól tartja, a Slash Epiphone viszont nem (és igen, szinte mindig a G mászik el). A PRS és a Schecter egész jó, utóbbi Floydos. A legjobban talán az eladott PRS akusztik tartotta, az hónapokig is tartotta a hangolást.

W | W | H | W | W | W | H

(#53449) Ctrl+Alt~Del válasza espista (#53448) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nincs Gibsonom, és valószínű, hogy nem is lesz (még sokáig), de pl. a Slash Epiphone tökéletes arany finish-sel rendelkezik. Tudom, az nem Gibson. :-D

W | W | H | W | W | W | H

(#53464) X2N


X2N
senior tag

Ilyen gitárjaim voltak eddig:
Ibanez RG170DX indonéz fekete, pontberakásos fogólap, 22bund már nem tudom mikori de kb 2003-2004 első gitár

Epiphone SG Special II olcsó sg-nem tetszett a fogólap, fejnehéz, csavarozott nyak :((

Ibanez SAS36FM első komolyabb gitárom, sajnos a hangszedők ugyanolyan rosszak mint a 170DX-en.

Ibanez rg370 DX ki kellett próbálni a floydot, konklózió olcsó floydos gitárt nem veszünk...hangszedők tipikus ibanez, nem jó.

Vintage V100 AFD korea állat gitár volt viszont a bundok nem voltak szépen megcsinálva, egy újrabundozás ráfért volna. Jó hangszedők.

Eladtam a gitárokat, volt pár év kihagyás.

Vintage V100 2011 korea
Ez jött velem szembe használtpiacon elsőre ~2éve, kulcsok cserélve gotoh-ra, görgős schaller húrláb az előző tulaj által, egy ideig rühelltem mert a G húr állandóan hangolódott, kis reszelgetés és állítgatás után most már tartja a hangolást, most top wrap-al van beállítva tényleg érezhetően jobb nyújtani. Még a régi koreai szériás darab, long tenor nyakillesztéssel, Dög nehéz, hozza a LP hangot, jó hangszedők, elnézve a mostani kínálatot LP-gitárokból és hogy már nem lehet rózsafa fogólapos gitárokat már venni, marad.

Ibanez RG550 Japán Desert Yellow
Pont az Ukrán háború előtt vettem, elég jó áron, ilyen áron nem lehet japánban készült gitárt kapni original Edge-el, úgyhogy megvettem. A gitár hibátlan volt, bundok hibátlanok, gyárilag behangolva érkezett 1 év alatt ha 2x kellett hangolni. Tremoló hibátlan. A hangszedő viszont csalódás. a nyak elég vékony, gyakorlatilag 0 rádiusz.

Harley Benton DC-Custom Line fehér Indonéz 2023
Ő lenne a legújabb áldozat, de hogy miért...használtam felváltva az RG550-est és a V100-at egy évig, úgy vettem észre nekem jobban fekszik a rövidebb menzúra és a keskenyebb nyak, és ha van a fogólapnak egy kis rádiusza,(kicsi a kezem, nincsenek hosszú ujaim) a LP-nél az a baj hogy nehéz, és nincsenek az oldalán bevágások, bevág a gyomrodba és még farrnehéz is, kényelmetlen hosszútávon gitározni ülve feltett lábbal :D . Elkezdtem nézegetni gitárokat, megint.
Ezek voltak a szempontok:
-ragasztott nyak
-normális hangszedő
-egyszerű kezelhetőség(hangerő+tone)
-24 bund mivel amúgy is a LP mellé kell
-grafit nyereg
-normális kulcsok
-ne piros/fekete, legyen fehér ha lehet, Buckethead rulz.
Mi lehet jó LP alternatíva, és egyből SG jött szembe, megnéztem a kínálatot de egyből rosszul lettem milyen árakon vannak most az új Epiphone-ok, meg a használt Vintage VS6. 180e alatt nincs normális...
Thomann-on láttam ezeket a gitárokat, elképesztő hogy hány féle változatot gyártanak, nem is értem hogy csinálják. Kicsit féltem mert tudtam hogy ezt ki kell fogni, de úgy voltam vele hogy ha rossz akkor úgyis visszaküldöm, régebben 10éve ezek nagyon lesajnált gitárok voltak. Megjött a gitár, 101eFt-ért, bontom ki a dobozból:
-húrok feketék(valami fekete por volt rajta, pár óra játék meg kézmosás után áttapadt a kezemre.

-nyak hibátlan
-bundok hibátlanok, kb 90%-ban olyan jó mint egy Japán RG-nél.
-fogólapja roasted jatoba(ilyenem még sosem volt, nem egy rózsafa de nagyon hasonlít, ez elvileg világosabb lenne de a pörkölés miatt ilyen sötétebb lett, elvileg így kiszárítják a fogólapot teljesen)
-fogólapon a pozíció berakások fényesebbek voltak a Vintage LP-nél, nem tudom miért, majd húrcserénél letakarítom a fogólapot, és kap citromolajat az lehet visszahozza a fényét.
-van súlya, nem fejnehéz mint minden sg, majdnem LP súly, a test 4.5cm :Y (Gibson 3.5cm)
-festés majdnem hibátlan, alsó szarvnál van egy nagyon pici hiba és egy hónap után észrevettem a nyak hátoldalán egy nagyon pici festék hibát ami ujjal alig érezhető
-hangszedők jók
-hevedertartó a felső szarvba lett befúrva ami pozitívum mert így kevésbe lesz fejnehéz mintha a nyakhoz lett volna befúrva.
-hangszedők felezhetők(push pull poti)
A nyak hátul a nyeregnél erősítve van, + anyag (nagy pozitívum a fejnél gyakran törő LP-SG-nél)
-Hangolást kiválóan tartja....talán a jó kulcsok + keskenyebb fej +laposabb húrszög illetve grafit nyereg hármasból eredően
-súlya miatt kiegyensúlyozott álva, ülve, oldala le van kerekítve.
24 bund miatt a nyaki hangszedő viszont máshogy fog szólni, ezt tudomásul kell venni, nem lesz annyira öblös a hangja mint a hagyományos 22bundos 2 hangszedős elrendezésnél, nem mondanám hogy ez feltétlen hátrány lenne...
-húrláb viszont rosszul lett megcsinálva, :Y nem a peremes hardvert rakták bele hanem a perem nélkülit ami tremolós gitárba való, becsúszott a testbe 4mm mélyen. Leveleztem THoman-al ők azt mondták küldjem vissza, a javítés költségét is álták volna, végül elvittem hangszerészhez aki 5 perc alatt megcsinálta ingyen, innen is köszönet neki. kivágott 2db fadarabot amire felfekszik a hardver és már nem nyomódik bele a testbe.
Szóval ettől eltekintve van egy gityóm 100eFt-ért, ami meghazudtol sokszor ennnyibe kerülő gitárokat, normális hangszedőkkel, grafit nyereggel, ragasztott nyakkal, akár acél bundokkal(a kék változat 22 bundos és acél bundokkal szerelt még olcsóbb is 20eFt-al). Innentől kezdve el lehet gondolkozni hogy miért van a Gibson évek óta lejtmenetben...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#53534) nap válasza cucka (#53531) üzenetére


nap
addikt

Sajnos rosszul tudod. A második kép mutatja a Gibson módszerét. Mondjuk náluk a fej két oldala tényleg ragasztva van az olcsóbb modelleken.
A harmadik ábrán az Epiphone, Jackson, és szinte mindenki más által alkalmazott módszer látható. Egyszerűen ez a leggazdaságosabb.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#53640) benedekco válasza X2N (#53637) üzenetére


benedekco
addikt

Amúgy asszem pont GuitarRig ami tudja, hogy csöveket tudsz cserélgetni.
De szerintem láttam más VST-ket is.

Amúgy sok keveredés van. Egyszer azt mondod, mert jobban szól a 4x12 +cső (ez így nem igaz, max hangosabban, ami lehet jobb).
Máskor azt hogy büdös életben nem fogsz úgy szólni mint Angus. Ami szintén nem igaz, mert le lehet modellezni mindent. De egy szobában tényleg sosem fogsz úgy szolni mint egy stadionban, de ez nem a modellezőn múlik.
Annyira egy hajszál választja el a kettőt, hogy csoda.
Valakinek jobb az egyik másnak meg jobb a másik. Nekem is baromira bejött mikor a gitárboltban kipróbáltam az Epiphone Slash gityót meg is akartam venni rögtön, de hamar rájöttem, hogy a 4x12 Orange cső volt ami jól szolt nem a gitár. Aztán arra is rájöttem elég hamar, hogy otthon nem fog jól szólni. Egy mert nem bízom meg a hálózati rendszerben, azaz félek, hogy leégnének a kábelek, vagy csak lebaszná a biztosítót ha csőre tekerném a motyót. Ha csőre tekerném és nem égne le semmi, akkor a falon keletkeznének repedések (csodás angol kivitelezések tudom). Kellene egy külön szoba erre ami nincs, mert se hangszigetelés nincs, se hang tompítás, szal sem a család, sem a szomszédság nem volna boldog mikor boldog vagyok, de én sem lennék végül boldog mert mikor visszacsapódik a hang a falról akkor nem szólna jól a dolog. Szóval az életben nem fog otthon úgy szólni az a bizonyos Orange mint ott a hangszerboltban. A headrush-om sem szól úgy, de cserébe jól szól, egész jól. Akkor is mikor fejhallgatózom, akkor is mikor a stúdiószerű hangszórókon szól, akkor is mikor a hifi rendszeren szól, sőt akkor is mikor a kis 8"-os tranyós orange-ra kötöm, igaz akkor nem szól olyan jól, de cserébe hangos ami jó :D

Ja és igen, én is egy 12"-os Peavey kombóval kezdtem. Utáltam, kivéve azt hogy letépte a fejed. Ez az egyetlen amit szerettem benne. De már nem vagyok 15 ezért nem kell, hogy letépje a fejem, azaz nem engedhetem már meg magamnak.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#54672) Goose-T


Goose-T
veterán

Elkezdtem macskával hirdetni a gitárjaimat. :D Eddig bejött, a fehér Epiphone basszusgitárt egész gyorsan elvitték, pedig a banyókra sokkal kisebb a kereslet úgy általában.

A cica is elég jól ráérzett, ez a háttérből sunyin nézés nagyon vagány. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#54848) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#54846) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én nekem szerencsére nincs tapasztalatom Ibanez hangszedőkkel ;] , de amit láttam róla, meg hallottam, mindenütt az jön át, hogy mehh kategória.

Meglepő módon amúgy a Slash Epiphone gyári hangszedője csupán egy hajszálra vannak a Slash SD hangszedőktől, szinte minden tesztben azt írják, hogy olyan minimális a különbség, hogy az az upgrade nem éri meg.

W | W | H | W | W | W | H

(#54964) Ctrl+Alt~Del válasza benedekco (#54961) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nahh, kiderült, hogy jó ízlésed van, és a füled is elég rendjén van. A tech tudásod meg hiányos. :-D

Akkor a megfejtés.

1. Schecter Damien Platinum 6 (EMG 81)
2. Epiphone Slash (Pro Bucker)
3. LTD Snakebyte (EMG JH)
4. HB strat (Roswell)
5. PRS Tremonti (SD)

Szóval azt, hogy melyik hangzik jól, eltaláltad, csak a hangszedőket cserélted ki a két LP-vel. Lehet, azokba kéne két EMG. ;]

Amúgy összességében a legjobb hangzású gitárom szerintem a Schecter. Többen azt is jelölték meg az általuk legjobban tetszőnek.

A kutyaszar meg valóban a Roswell.

W | W | H | W | W | W | H

(#54979) X2N válasza Ctrl+Alt~Del (#54978) üzenetére


X2N
senior tag

Hát ez baromira nem az ;] V550HD fejem volt, anno 120eFt-ért újonnan, még a régebbi magasabb kialakítás. Amikor bejött ez a fej annyira új volt hogy nem lehetett kapni boltokba, én fél évet vártam rá mire megjött rendelés leadás után...boltokban meg csak a 3D renderelt kép volt feltéve, ezek még az infinium nélküli cuccok voltak.
Nem érdemes megvenni Bugerából csak az 1960, 1990-fejet.

Nyugtass meg h nem ennyibe került az az Epiphone LP Slash.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55089) chaosmonger


chaosmonger
tag

A nap híre nekem: Ola bejelentette a Solar 'jóárasított' márkáját, a S by Solart Európába is. (Brazília volt a teszt). Úgy mondta hogy ez olyan mint a Gibsonnak az Epiphone.
A FEHÉR explorer nagyon bejön 316 euróért (sajnos ide +27% ÁFA)

Úgy látom a legolcsóbb gitár 232€

[ Szerkesztve ]

(#55241) Ctrl+Alt~Del válasza cucka (#55240) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Marhaság, ha nem veszel 1 milliós Gibsont, akkor veszel 200 ezres Epiphone-t. Ami egyenértékű azzal, hogy csóró vagy. :-D

1 millárért nem veszel LTD-t, vagy másfélért, hanem ESP-t kapsz. Gibson dettó ugyanez.

W | W | H | W | W | W | H

(#55483) Ctrl+Alt~Del válasza kutyek (#55480) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Lemértem az Epiphone-t, ott is megvan a 63 centi, PRS szintén. Olyan nincs, hogy van egy specifikáció, és attól eltérünk hol másfél centivel, hol 8 milliméterrel, hol egy centivel.

Ezzel a gitárral egyértelműen nem okés valami.

W | W | H | W | W | W | H

(#56125) Redchucky


Redchucky
aktív tag

Sziasztok, egy Epiphone Slash AFD Les Paul Special-II használtan megér 80-85 ezer forintot? 2 éves, újszerű a hirdetés szerint.

(#56128) FockeWulf válasza Redchucky (#56125) üzenetére


FockeWulf
tag

Én személy szerint ezeket a Special II, meg LP junior,LP 100 stb szériákat inkább kerülném az Epiphone esetében. Az Epiphone teljesen jó gitárokat gyárt, de ez csak a Standard és afeletti szériákra értendő.

(#56184) AndyN84


AndyN84
lelkes újonc

Sziasztok, Jézuska meglepett egy Epiphone Les Paullal :) Nagy a szerelem, új a gitár, viszont nem adtak hozzá semmi leírást. Első gitárom, így használom napi szinten, de az jár a fejemben, hogy nincs-e valami teendő / beállítás ilyenkor új gitár esetén is? Mondjuk tökéletesen működik, egyedül a vastag húr szeret elég gyakran zajongani (buzz). De ez lehet nem beállítás, hanem az én kezdeti szerencsétlenkedésem :D

(#56214) AndyN84 válasza Bobrooney (#56213) üzenetére


AndyN84
lelkes újonc

Sajnos bankkártya van nálam mindig :D Les Paulokba vagyok szerelmes, biztos bedugok egy Gibsont majd. Érdekel mennyivel jobb, érezhető-e egyáltalán egy Epiphone LP után a különbség.

(#56216) benedekco válasza AndyN84 (#56214) üzenetére


benedekco
addikt

Ott van elrontva az egész. Soha nem fogod utána úgy élvezni az Epiphone-odat :DDD mindig csak arra a hitvány Gibson-ra fogsz sóvárogni. :P

re: Moleman
Köszi!

re: bigrob
Én meg pont azt nézem, hogy a profi zenészek gitárjain hogy csillognak villognak a bundok koncerteken. Gondolom a technikus minden alkalommal szépen felpolírozza őket.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#56224) cucka válasza AndyN84 (#56223) üzenetére


cucka
addikt

Igen, falra dísznek biztos jók, 4-5 méterről úgy néz ki, mint az eredeti.

A 18-as színben egy Epiphone standard blue burst-nek tűnik. (Vagyis egy gyenge próbálkozásnak, hogy azt reprodukálják).
A 15-ös meg úgy néz ki mint egy custom, csak hülye színben.

(#56225) Moleman válasza AndyN84 (#56223) üzenetére


Moleman
addikt

A 15-ös Pelham Blue, a 18-as pedig Blue Burst, Epiphone is volt ilyen színben.

(#56228) AndyN84 válasza cucka (#56227) üzenetére


AndyN84
lelkes újonc

Na-na, azért bármit a kezembe nem veszek :DDD

Most lett egy Epiphone-om, de árban ő számomra Gibson kategória, nagyon vigyázok rá. Vennék mellé egy filléreset is, amit ha gyerek bánt, leesik, bármi, nem szakad meg a szívem érte. Mondjuk ahogy nézem Harley Benton lesz a barátom ebben.

(#56380) AndyN84


AndyN84
lelkes újonc

Ma végre teszteltük a Harley Bentont. Hangzásban vártam valami silány minőséget, de gyönyörűen szól. Lehet egy ütősebb rendszer jobban kiadná a gyengeségeit, de jelenleg semmivel se szól rosszabbul, mint az 5* drágább epiphone.
Szemre azért látom hol spóroltak, de hogy nyugodtan ott tudtam hagyni most már a bandát Rocksmitheznj, az megfizethetlen.
Egyedüli negatívum amit találtam, az a hangszedő kapcsoló. Érintésre recseg, váltáskor recseg, gyorsváltás esetén néha elnémul a gitár. De ahogy neten olvasom ez eléggé HB betegség. De mivel nem fogjuk kapcsolgatni, hidegen hagy. Egyenlőre családi zúzásra úgy érzem tökéletes, majd az idő megmutatja mennyit bír.

(#56435) cucka válasza Ctrl+Alt~Del (#56434) üzenetére


cucka
addikt

1. Ez egy Epiphone, kicsit más a minőségi elvárás, mint egy 3x annyiba kerülő Gibsonnál.
2. Ha jól látom, itt se reszeltek bele a binding-ba akkor, amikor a bundvégeket dolgozták el, ha erre a fícsörre vágysz, vegyél harley bentont 70 ezerért, vagy gibson usa-t 1 millióért.
3. Azon a linkelt képen kb. 1 métterről látszik a festék meg a binding hiba. Nem kell hozzá makró lencse.
4. Ki a tököm fizet ki 380 ezret egy kínai epiphone-ért?

[ Szerkesztve ]

(#56438) Goose-T


Goose-T
veterán

Bitch please, az alsóközepes Ibanezem:

Mondjuk ez nem ragasztott nyakas, de most elővettem az egykoron B-stockos Epimet, amit 80 ezerért vettem újonnan a 140 ezres listaára helyett, és az is lepipálja a Gibsont.

Ja és megvettem életem első 6 húros Fishman Fluence szettjét, amit betettem ebbe a frankó kis Ibanezbe.

A mahagóni miatt minden nagyon basszusosan szólt benne, ezen mondjuk nem segített a korábbi DiMarzio D-Activator X karakterisztikája sem. :DDD Olyan mocsaras hang jött belőle, hogy amikor koncerteztem ezzel szeptemberben és torzítóval ritmusoztam, egyszerűen nem értettem, mit játszok, pedig ott volt az arcomban a monitorláda.

Ezt a szettet egy új Epiphone Prophecy-ből szedték ki, már a V2 verzió, ami tud single coil módot is. Mondjuk az enyémet konkrétan az Epinek gyártották, azért is van ráforrasztva minden, de ugyanazt tudja.

Ennek még jobban megfogottak a mélyei, mint az EMG 81-nek, nagyon feszes hangzása van. Nem döng, nyilván mélyebb hangolásokhoz tervezték, hogy azzal is érthető maradjon. Ettől függetlenül standard E-ben is marha jól szól. Nagyon gyors hangindítása van, és szépen definiált hangja. Korábban azt mondtam, hogy a kínai pickupokhoz képest annyival jobbak a DiMarziók, hogy azokból már alapból mix-ready hang jön ki. Na ez a Fishman még erre is rátesz egy lapáttal, most már a DiMarziókat hallom kínai pickupoknak mellette. :DDD

Szerk.: torzítva veszett jó hangja van, tisztán meg még jobban dobozhangú, mint az EMG 81 az agresszívebben EQ-zott mélyek miatt. Viszont szép részletes hangja van, de akkor is doboz. :D

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#56807) doc válasza Moleman (#56806) üzenetére


doc
nagyúr

Akkor mar en is beleugatok mint abszolut rutintalan kezdo :D
En azert igyekszem sok gitart kiprobalni hogy megtalaljam azt ami igazan nekem valo, sokmindent mar sikerult leszurnom (pl. szeretem a vekony, lapos nyakat, az explorer kenyelmetlen nekem, stb), igy idovel az ember szep lassan kozelit az idealis gitar megtalalasahoz :D szoval nem feltetlenul rossz sokmindent kiprobalni, ezt gazdasagosan vagy olcso vagy hasznalt gitarral lehet megtenni.

"egyszer próbáltam egy 3-400 ezres Charvelt, az kifejezetten rossz volt" - en tegnap probaltam ki ezt a gitart, hat ha nem latom rajta a Gibson logot, azt hittem volna hogy egy alsopolcos Epiphone :D Mondjuk sokminden tenyleg nagyon szep volt benne (pl. a bundvegek eldolgozasa valami gyonyoruseg, tenyleg), de osszessegeben abszolut nem volt minosegi erzete (ellentetben pl. egy Gibson SG-vel, ami tenyleg mualkotas-szeru volt), raadasul beallitva sem volt, vagy fel centis actionje volt, marpedig egy szo szerint millios gitarnal azert elvarnam hogy ugy lehessen kivenni a dobozbol hogy az kvazi "kesz van", ezt a 300K-s Schecter is tudja.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.