Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21733) BluEyes válasza oAcido (#21732) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem tudni, meddig tart a lelkesedés. Olcsót, mert a drágábbal se lesz előrébb még egy darabig, és újat, mert nem egy ökör ára, és legalább nem bánt el vele az előző gazda: Cort AD810, Epiphone Pro-1 és DR-100 a teljesség igénye nélkül. Ezekkel nem nyúl mellé.
Valamint a topicban lapozz vissza, sokszor megy itt a disputa az akusztikusokról.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21783) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Sziasztok!

Egy Epiphone Les Paul Special II és Marshall MG 10 -zel próbált megtanulni húgom gitározni, de feladta, nem volt rá ideje.
Engem is érdekel a téma ezért gondoltam belevágok.
A kérdés sokadjára is: Szerintetek ez a gitár és erőlködő jó lehet kezdéshez?

A neten olvastam egy ajánlást erre a gitárra és húrra:
Cort AF510 OP , Ernie Ball Earthwood 10-50

Ez árban kb annyi mint a gitár használtan talán egálban is lennék, ha eladnám a jelenlegi Les Paul-t.
Az erősítőtől semmiképp nem válnék meg, még dizájn elemként is remek.

Köszi a válaszaitokat!

Per aspera ad astra.

(#21942) Plazmacucci válasza Eastman (#21941) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem véletlenül tolja egy csomó zenész Epiphone gitárokkal.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21943) Eastman válasza Plazmacucci (#21942) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, egy napon majd az Epiphone-hoz is „lejutnak” ezek a fejlesztések, (nyak illesztés, nyereg, stb...). Az úgy már megfizethető lesz.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22063) bigrob válasza Pelengátor (#22062) üzenetére


bigrob
őstag

Ha kicsik a kezeid kisebb menzúrájú gitárokat nézegess

pl
Squier telecaster, ha mázlid van kifogsz egyet valami penge kis hangszedő szettel 50 körül
Squier strato se lehet rossz választás
Epiphone les paul studio
Vintage v100

Ibanez fix húrlábas verziók (ezeknek nagyobb a menzúrája)

nézegess gsfanaticon

oszt' a többiek majd mondanak még valamit :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22064) cucka válasza Pelengátor (#22062) üzenetére


cucka
addikt

Ennyi pénzért kapsz olcsóbb szériás Squier-t, Epiphone-t, Cort-ot vagy Ibanezt.
Vedd azt, aminek egyenes a nyaka és tetszik a színe, formája.
Nézd meg, milyen típusú gitáron játszanak a kedvenceid. Ha Eric Clapton a kedvenc, akkor vegyél Stratocastert, ha Zakk Wylde akkor vegyél Les Pault, stb.
Menzúra mindegy, a hosszú meg a rövid között két centi a különbség, ez nem oszt nem szoroz.
Ha death meg thrash metált akarsz játszani, akkor ajánlott humbucker-es gitárt venni.
Erősítőből szerintem a Roland Cube széria jó választás.

(#22065) Eastman válasza Pelengátor (#22062) üzenetére


Eastman
őstag

Melyik gitáros fut legtöbbet a tracklisteden? Milyen gitáron játszik?

Minden nagynevű hangszergyárnak vannak ún. belépőmodelljei, amelyek jellemzően Ázsiában készüknek, viszont méreteiben megegyeznek a kvázi csúcsmodellel. Ezek között érdemes nézelődni. Ha tényleg kicsi a kezed akkor a Gibson → Epiphone → (Vintage) Les Paul vonalon gondolkodnék.

...vagy Fender → Squier Mustang vagy Jaguar.

Itt találod a népszerű elektromos gitárok (aktív, rezgő) húrhosszát. Nézz rájuk, csemegézz, használd a gugel képkeresőt!

(Nekem is rövidek az ujjaim, nekem pl. a Stratocaster aktív húrhossza, más néven menzúrája sajnos már hosszú.)

Most mobilról írok, de délelőtt átböngészem neked a gsfanatic.hu oldal apróhirdetéseit és linkelek konkrét, ha megbánnád akkor is eladható darabokat. Addig írd meg pls., hogy ki a kedvenc gitárosod...

Kombóból (kombinált; erősítő és hangszóró egybeépítve) én a Roland Cube sorozatot ajánlom. Keresd a #22057 hozzászólásom. (Csak a kezelőpaneleket látod ott a funkciógombokkal, maga a cucc élőben pontosan úgy néz ki mint egy fekete kocka.) Típusszám = Wattok száma. 60-tól egy átlagos szobában már falbontás történik. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22077) atomeec válasza Plazmacucci (#22072) üzenetére


atomeec
senior tag

Na igen, sok időm van nekem is ezen gondolkodni, hogy akkor legyen-e másik effekt, vagy ne. A sima POD-om is tökéletes, csak gyakorláshoz a loop, lehet hasznos lenne (bár kis youtube és ott van, ami kell), meg a pedál funkciók, nekem még felesleges, de azért mégis, na.

@BluEyes: Igazad van, a videó is nagyon jól szól, de sajnos panelban sem a csöves erősítőt nem engedhetem/engedhetjük meg meg, sem nincs ilyen jó akusztikájú tér :) Jártam pár alkalommal egy sráchoz "tanulni" egy táncterembe. Kis csöves Epiphone erősítője volt és marha jól szólt feltekerve, öblös térben. Itthon nem tudna olyan lenni, ezért marad a szimuláció...

A korábban írogatott gyakorló erősítőkkel kapcsolatban. Nekem ugye csak áll a 15X, lehet kénytelen leszek majd azt is hazavinni és meghirdetni otthon, itt 15 ezerért nem kell senkinek (oké, egyben hirdetem a gitárral, de már harmadik hete nincs értelmes érdeklődés). Számítógép hangszóróra van kötve a POD és úgy használom a gitárt, nekem jobban szól. Nagyobb hangerőn biztos az erősítő lenne a jobb, de a szomszédok...

Na és még egy a végére, a HD500X (érdekes mert használtan itt sincs) mellett találtam egy Vypyr VIP3-at pedálostul, mindenestül olyan 125 ezerért, van valakinek tapasztalata? Neten mindenki dícséri a vypyr-eket, főleg a korábbiakat. Igen, tudom, hogy 100 watt, de a 12"-es hangszóró kisebb hangerőn azért más mint a 15X.

(#22251) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Sziasztok!

100k HUF ár körül milyen Les Paul kópiát vennétek hard rock/metál vonalra? Az Epiphone-okat nézegettem és tetszett amit láttam, a kérdés az hogy van-e jobb vétel ennyiért?

Köszönöm előre is! :R

C programmers never die, they are just cast into void.

(#22341) bigrob


bigrob
őstag

Egy eladó Epiphone Lp studió érdekel valakit? :)
pm

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22514) bigrob válasza frank04 (#22513) üzenetére


bigrob
őstag

Cort G210-et nyúz haverom már 3-4 éve, a jack aljzatot kivéve elég jól össze van rakva. Talán kicsit keményebb hangja is van mint az epiphone lp studiómnak.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22709) bigrob válasza GoTReX (#22708) üzenetére


bigrob
őstag

Én egy cort x1-el kezdtem, nagyon magasra volt beállítva a húrmagasság, de azt sikerült belőni amúgy elég jó kis hangszer volt annyi pénzért. Haveromnak cort g210-e van és szerintem tökösebb hangja van mint az egykori epiphone les paul studiomnak, ő még a mai napig használja a cortot.
Talán őt Cort X-5 ajánlanám.
Ha valakinek van tapasztalata ezzel a corttal majd úgyis jelzi.
Illetve ha szerencséd van mint nekem és találsz ilyen áron olyan Squiert amiben van egy Seymour Duncan hangszedő, akkor azt nem is fogod hosszabb ideig cserélni.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22777) Fitzgerald válasza haxiboy (#22775) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A neten van sok ilyen lista, de hogy ezek milyen szempontok alapján kerülnek összeállításra, az a fontos. Szerintem két dolgot kell figyelembe venni gitárvásárlásnál.
Az egyik az hogy milyen zenét szeretnél játszani, a másik pedig az hogy mennyi pénzed van rá.
Ha valaki komolyan gondolja a gitározást, elektromosból újonnan manapság 70-80000 forint magasságában kezdődnek azok a gitárok, amelyeket már lehet ajánlani.
Akusztikusból 45-60000.
Ezek között akad néhány olyan is, amelyek akár egy magasabb árkategóriában induló modellel is képesek felvenni a versenyt.
Fontos hogy ha kevés pénzed van, inkább használtat vegyél, mint újat.
Hogy mennyire ajánlható egy gitár, azt szerintem az ár/érték mutatón, illetve egy-egy adott modellen keresztül érdemes vizsgálni, nem a márkanév alapján.
Említett anyamárkák kapcsán nem feltétlenül beszélhetünk jó ár/érték arányról, pl. Gibson esetében gyakorlatilag nem létezik ilyesmi. Nekik néhány kivételtől eltekintve gyakorlatilag nincs saját brand alatt futó, jó ár/érték arányú gitárjuk. Ennek a márkaneven túl az amerikai kivételesség-tudat az oka, mondjon bárki bármit. A hogy a Gibsonok az USA-ban készülnek, és az USA made gitárokért szeretnek jókora felárat elkérni, legyen szó bármelyik nagynevű amerikai gyártóról.
Van helyette Epiphone, ami a Gibson leányvállalata. Elég jó ár/érték arányú gitárjaik vannak, és gyakorlatilag az összes klasszikus Gibbo modellnek van Epi megfelelője.
Fender esetében már kicsit más a helyzet. Vannak az USA made Fenderek, és vannak a tömeggyártásban készülő, szintén Fender brand alatt futó modellek. Előbbiek akár Gibson árban is lehetnek, utóbbi modellekre barátságosabb árcímke szokott kerülni, de ez nem jelent akkora minőségbeli különbséget, mint amekkorát az árkülönbség sejtet, sőt. Egy mexikói Fender ár/értékben igen jónak számít.
Nagyon sokszor csak a márkanévre, a custom shopra kérik el a brutális felárat.
Fendernek a Squier a leányvállalata, vannak egészen korrekt modelljeik.
Ha leírod hogy milyen zenét játszanál, és hogy mennyi a keret, biztosan fog tudni valaki jó gitárt ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#22778) haxiboy válasza Fitzgerald (#22777) üzenetére


haxiboy
veterán

Most nagyon olcsón vettem egy gitárt tanulni. Dimavery Stratocaster. Meglepően jól szól. Viszont ha már kicsit jobban megy akkor karácsony környékén lehet beneveznék majd egy Les Paul modellre. Elsőre az Epiphone Les paul special 2 ami egész jónak tűnik, de attól függ mennyi pénzem lesz lehet valami magasabb kategória is. Stratocasterek is bejönnek tetszik a single coil hangzás.
Konkrét stílusom még nincs.
Rocksmithben van minden igazából, ez majd kialakul. :-)
Ismerősöm szerint egy Les Paul kihahyhatatlan a gyűjteményből. Ő már közel 15 éve gitározik, minden van nála otthon, lehet a későbbiekben kérek tőle kölcsön egy-egy gitárt jobban megismerkedni velük.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22986) haxiboy válasza GoTReX (#22985) üzenetére


haxiboy
veterán

Én is így voltam az elején. (bal kezes vagyok, de jobb kezes gitárral tanulok, ez ilyen rejtett jobb kezesség, íráson kívül szinte mindent jobb kézzel csinálok).
Folyamatos gyakorlással elég gyorsan javul az ujjankénti koordináció.
Magamon is észre vettem, az elején nagyon sokat bénáztam, most már 1-2 bar chord is megy, igaz még fájdalmasan.
Azt is észre vettem hogy kb 2 hét után már sokkal jobban szét tudtam nyitni az ujjaim, már a legfelső húron is le tudok fogni sorban 4 (fretet?? Ugye annak hívják?)

Edit : Bocsánat a formázás miatt, telefonon nem túl jó a szerkesztő.

Karácsony tájékán ha még akkor is érdekel a gitározás és sikerül félre tennem rá pénzt, akkor esélyes hogy ezt a Strat copy-t lecserélem egy komolyabb darabra. Nagyon kacsintgatok egy Epiphone lp standarddal.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23083) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! Ismét egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Észre vettem hogy a gitáromon nem pont úgy áll a tremolo ahogy kéne, hanem folyamatosan fel van emelkedve, túl erősen húzhatták meg a csavarokat?

Jövő héten tervezek rá új húrokat venni a hangszerboltban, esélyes hogy el is viszem magammal és megnézetem. Szóval ha jól tudom teljesen párhuzamosnak kéne lennie a testtel.

Bár nem használom (még) lövök róla egy képet.

Közben pedíg eldöntöttem hogy karácsonyra meglepem magam egy Epiphone Les Paul Standard Plustop Pro-val :) Észrevehetően sokat fejlődök mostanában, tabokat is egész jól el tudom már olvasni, Rocksmith/Yousician nélkül is gyorsan megy a tanulás. :K

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23315) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! Ismét én, az lenne a kérdésem. Epiphone féle Les Paul modellek között.
Főleg a Standard, Standard Plustop Pro, és az Ultra (főleg utóbbi kettő közötti különbség érdekelne)
Illetve volt még a Standard Quilt Top pro, de az kifutott, de hátha lehet még kapni valahol, limitált volt, ráadásul jó olcsón (110k alatt).

Előre is köszönöm!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23416) Moleman válasza Enton (#23414) üzenetére


Moleman
addikt

Hogy letolja hangról hangra a szólót! :D

(#23415) haxiboy
Ennyiért superstratból már bőven lehet válogatni, nagyon sok jó van, próbálgass végig amennyit csak tudsz (kell-e sima tremoló, floyd, vagy fix híd?). A PRS-re is érdemes vetni egy pillantást, koreaiak már vannak ennyiért. Les Paulból nehezebb a helyzet, ennyiért top Epiphone-ok vannak, vagy a belépő Gibsonok. Én az utóbbit választottam, nem bántam meg. :)

(#23471) haxiboy válasza Kephamos (#23470) üzenetére


haxiboy
veterán

Rocksmith király, de a kábel beszerezhetetlen, bár van patch, de az meg wareznak számít, mellé Yousician és justinguitar.com :C
Epiphone-nak ,Fender Squier-nek, Ibanez-nek elég jó belépő kategóriás gitárjaik vannak.
Én nemrég kezdtem (kb 4 hónapja) gitározgatni. De a (boltban) 40k-s strat copy-t már kevésnek érzem, szvsz ha hosszabb távra tervezel akkor megéri a felárat a drágább is. :K

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23573) Moleman válasza Kobe (#23572) üzenetére


Moleman
addikt

LP formából én Vintage V100 alá nem adnám, azok 60 körül kezdődnek használtan, a ragasztott nyakú Epiphone-ok pedig még 10-20 ezerrel drágábbak. Neked kell tudnod, mit szeretnél, egy LP nagyon más világ, mint egy KX5-féle superstrat.

(#23713) Moleman válasza Alexios (#23712) üzenetére


Moleman
addikt

Ugyan kérlek, én tavaly ilyenkor csak egy Epiphone Les Pault akartam venni, aztán Gibson lett belőle, plusz még 4 másik gitár 4 hónapon belül... :((( :DDD De egyet eladtam már közülük.

[ Szerkesztve ]

(#23918) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok. Mai nap új szintre léptem és végre lecseréltem a strat copym.

Epiphone Les Paul Custom 2008 lett az utódja. A kis strat valószínűleg eladásra megy.

Nemsokára töltök fel képeket is ☺️

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24028) Moleman válasza Kobe (#24026) üzenetére


Moleman
addikt

Noname márkákat én se vennék, de ha aránylag olcsó autentikus Les Paul a cél, az én szememben az Epiphone a befutó. Pl a szürke színre szorítkozva ez már kicsit többe kerül, de ennyiért szerintem megéri, Gibson hangszedőkkel (majdnem ilyet vettem tavaly, most újonnan 200k).

Minőségben nem tudom, van-e különbség a két márka között, mert Epikből csak a legdrágábbakat próbáltam, Cortból pedig az M600 kivételével csak olcsóbbakat.

(#24042) Moleman válasza Eastman (#24040) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, hangoló, valamelyik Epiphone LP Ultrában van ilyen.

A Hangfoglaláson kint volt a csávó, aki a Tátrai-replikákat építi, ő mutatta, hogy ugyanezt a fajta hangolót már lehet kapni strat output jackbe építve is, potom 120... valamiért. Csak annyit mondott, hogy 120, azt nem tudom, dollár, vagy ezer ft. :DDD Mindkettő indokolatlanul sok érte.

Ahogy a pickupváltó kupakokért is. :D Ilyenkor eszembe jut, hogy mikor a superstratról hiányzott a pickupváltó kupak, egy komplett fekete strat szettet vettem, pickupfedelekkel, potigombokkal együtt kb 1.5 dollárért. :C

(#24043) Eastman
Háhá. :D

[ Szerkesztve ]

(#24064) cucka válasza #20655360 (#24025) üzenetére


cucka
addikt

Ez a Gibson állati jól néz ki, és garantáltan jobban tartja az értékét, mint egy felső kategóriás Epiphone, ami majdnem ennyibe kerül.
Amúgy náluk mindig voltak junior modellek, amik olcsók meg egyszerűek, nem úgy tűnik, hogy ártana a brand értékének.

(#24066) cucka válasza #20655360 (#24065) üzenetére


cucka
addikt

Nekem tetszik a minimalista hozzáállás. Engem főleg a basszusgitár érdekel, ott nagyon el tudnak szállni a gyártók aktiv parametrikus eq-kkal meg ilyesmi. Aztán a végén úgyis a P bass szól a legjobban, amiben van 1 darab hangszedő, 1 hangerő és 1 hangszin potméter és slussz.

Epiphoneok többsége kinai, asszem régebben máshol is gyártották őket. Úgy rémlik, voltak koreai modelljeik, meg talán indonéz is. Igazából az ország csak presztizs szempontokból érdekes. Egy elektromos gitár nem valami bonyolult szerkezet, bárhol lehet sorozatban gyártani.

(#24195) Plazmacucci válasza #20655360 (#24194) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egyébként pl az új Epiphone gitárok olyan szar kidolgozásúak, hogy a legtöbb fórumon mutogatják őket mint fake gitárok. Fogdostam múltkor hangszerboltban új Custom Les Paul gitárokat, annyiban különbözik az enyémtől (ami asszem 2010-es), hogy már felezhető a hangszedőjük, illetve a megmunkálási minőség még szarabb. Volt "régi" '96-os Epi LP Studio-m, ég és föld a különbség az újakhoz képest. Szégyen :((

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24405) haxiboy


haxiboy
veterán

Na srácok, Muzikernél akció volt, amúgy is szerettem volna venni egy akusztikus gitárt, most megtettem.

Új szerzemény : Epiphone DR-100 gyönyörűséges fekete színben, remélem megfelel az elvárásaimnak, ha nem akkor vissza küldöm ;] Amig nincs erősítő az elektromoshoz valamin kell a karácsonyi számokat játszani :)

Akinek van egy kis tapasztalata vele, mire érdemes figyelni ennél a modellnél?

Egyébként azt hiszem belefutottam egy hatalmas hibába.

Vettem egy kezdő Stratot, vettem egy Les Pault, most nincs szívem eladni a Stratot pedig tudom hogy el kéne, közben már a következő gitárt vettem, és mellette azt nézegetem hogy mennyi is egy Fender Telecaster mert jó lenne az is. Le lehet valahogy állni vagy inkább erre költsek mint drogokra ? :D

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24410) kemotox válasza pliccs (#24409) üzenetére


kemotox
addikt

[link]
[link]

Gibson ES-335 és variánsai. Sok hasonló gitár is van, pl Epiphone Dot ami kb annak az olcsóbb változata.

[ Szerkesztve ]

(#24530) haxiboy


haxiboy
veterán

Éééés megérkezett, gyönögyűséges Epiphone DR-100. Feketében illik is a Les Paulhoz :C
Ha lesz időm, csinálok majd egy családi fotót :) A koliban viszont már nagyon nem férek el, remélem hamar megszabadítanak a strattól :)

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24585) cucka válasza #20655360 (#24584) üzenetére


cucka
addikt

Epiphone SG előfordulhat a boltban, azt ki tudod próbálni, meg Squier tele is biztos van, szóval azt is.
A Schecteren nem csak haskivágás nincs, de az alkarodnál sincs áramvonalasítva, és a binding miatt a széle szögletes, nem gömbölyű. Szóval lehet, hogy tetszik a forma, de nyomja a bordádat vagy vágja az alkarodat.

Ja, még valami - fekete gitárhoz legyen nálad törlőkendő, igazi ujjlenyomat mágnes. Az enyém is tiszta retek mindig, nem lehet eleget törölgetni.

[ Szerkesztve ]

(#24886) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Elhatároztam, hogy megtanulok gitározni. Sok olvasgatás után az elektromos gitár mellett döntöttem.
Mindenki óva intett a Lidlis gitároktól, így remélem jó döntést hoztam, hogy átmentem a szomszédos Aldiba. :F
Viccet félretéve, ma vettem használtan egy Epiphone Les Paul Special II-t.
Most még egy olcsó gitárkombót kell vadásszak hozzá.
Behringer GM108-ról illetve a csöves AC108-ról mit gondoltok? Jó lehet kezdésnek? Szempont, hogy tudjon torzítani, legyen a gitárbemeneten kívül mégegy bemenete és egy kimenete.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#25048) sanyi0321


sanyi0321
tag

Sziasztok!
Tudom elsősorban nem erre való a fórum de esetleg itt valakinek egy jó árasított Epiphone Les Paul Standard?

Szerintetek Gs Fanaticon, meg Facebookon kívül hol lehet érdemes még hirdetni?

Go home... you're drunk.

(#25317) Moleman válasza g@bo (#25316) üzenetére


Moleman
addikt

Ezt a modellt még nem próbáltam, de ki lehet fogni jó gitárokat ennyiért. Próbálgasd ki őket, mert mindegyiken más játszani, azt vedd, amelyiket kényelmesnek érzed. Pl Fender CD-60, Epiphone DR-100, Cort AD-810, ugyanaz a kategória, mégis mind más.

(#25444) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Sziasztok.

Gitárvásárlás előtt állok. Sokáig egy stagg stratoval szórakoztattam magam otthon, de nemrég kölcsönkaptam egy LP kópiát és valahogy azt éreztem, hogy ez hiányzott eddig az életemből :)
Szóval szeretnék egy LP-t, egyelőre csak otthoni használatra, de ha nagyon ügyes fiú leszek, még a végén elszegődök valami amatőr társulatba :))

Szóval a csúcs nekem egy epiphone lp standard ebony lenne, aminek az új ára 110 ezer körül van most. Ahogy észrevettem, a használtakat sem szeretik nagyon 100 alá vinni, ami nekem egy kicsit furcsa.
Persze nem akarok ennyit fizetni, ha nem muszáj.
Szóval olyan LP-t keresek, ami 99% standard kinézetű, alnico humbuckeres, trapéz berakásos, 1. bund felett nincs berakás, stb stb.

Milyen márkákat érdemes még megnézzek? Vagy várjak valami olcsóbban hirdetett epiphone-ra?
Classic rockra kellene, felezés nem kell, alnico igen.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#25553) Tommyka21


Tommyka21
tag

Más...

Valakinek van itt tapasztalata koreai epiphone les paul-okkal?
Nehezebbek-e, jobban összerakottak mint a mai darabok, több az anyag bennük?

Gondolkozok egy használt 1999-es epiphone les paul custom vételen (szép állapot, dimarzio paf151 pro hídban, cherry színben)...

Mennyivel jobbak a régebbi koreai epik vagy inkább valami újabbat nézzek gs-en?

Lehet baromság de valahogy engem zavar a "Made in China" felirat az újak fején :D:D.

Valami lesz már azt vettem észre magamon, hogy minden nap les paulokat nézegetek használtan :D:D...

Minden vélemény érdekel, előre is köszi!
Üdv!

(#25685) FockeWulf válasza Moleman (#25683) üzenetére


FockeWulf
tag

Köszi, az Árkádiáról én is jókat hallottam, mindenképp betérek majd oda is. Én sok helyen olvastam h a Vintage veri az Epiphone hasonló, de még az egy lépcsővel drágább szériáit is.
Nemtom mennyi igazság van benne. Én első elektromos gitárra 90-100 rugótól többet nem akarok adni.

[ Szerkesztve ]

(#25692) FockeWulf válasza Moleman (#25687) üzenetére


FockeWulf
tag

Nem tudom h van-e igazság benne, avagy csak legenda, mivel egyiket sem próbáltam, csupán neten, különböző fórumokon, bejegyzéseken, e témában információk után kutatva olvasgattam több helyen is ezt. Minden esetre annyit leszögezhetek, hogy a vélemények, kritikák döntő többsége jelentősen jobb véleménnyel van a Vintageról, mint az Epiphoneról. Persze ez sem szentírás, lehet fordítva van, vagy lehet két közel egyforma gitárról beszélünk hangzásban, kényelemben.
Kinézetre s kidolgozásra nekem a Vintage v100-as sokkal jobban tetszik, mint az Epi 100. Persze az Epi sem csúnya, de valahogy olyan "kínaibb" a kinézete, kodolgozása. És persze az áruk is közel egy 20-as különbség, szóval eddig a Vintage a nyerő, de ez csak egy bizonytalan vélemény ezeddig :)

[ Szerkesztve ]

(#25704) Panzermeyer válasza brickm (#25684) üzenetére


Panzermeyer
tag

Van egy hasonlóm megépítve pacsirta trafókból, epiphone valve junior a neve, kicsit módosítva.
Annyira azért nem szól szépen, ezért gondolkodom egy átalakításon. Rögtön kivenném az EZ80-ast és máris lenne hely a második ECC83-nak :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#25850) Panzermeyer válasza Panzermeyer (#25849) üzenetére


Panzermeyer
tag

Valamelyik nap volt itt szó a több éves új gitárokról. Szériaszám alapján 2016 májusi. Kína, Qingdao Plant (Epiphone)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#26024) Plazmacucci válasza BluEyes (#26023) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát ha az van a képen amit küldenek, akkor egy Epiphone Special II jobban kéne 25e pénzért. Gondolom ugyan az a pozdorja :))

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26060) FockeWulf


FockeWulf
tag

Epiphone Les Paul Traditional-ről milyenek a vélemények, már ha vannak? Van egy fent most a gsfantán, teccik is, meg helyben is van...szóval érdekelnének a vélemények, tapasztalatok.
Kösz előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#26487) Eastman válasza #56474624 (#26484) üzenetére


Eastman
őstag

Zenét tanultál?

ayy_lmao

Epiphone Dot Studio?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26627) Panzermeyer válasza kemotox (#26617) üzenetére


Panzermeyer
tag

Akkor csak az Epiphone LP tartja annyira az árát, hogy az új 99 900 forintos gitárt használtan 99-ért, meg 105-ért árulják? :)

Epiphone Les Paul Standard EB

Amúgy bekaphatják, 2 hete 107 900-ért rendeltem tőlük és már akkor jó 20 ezerrel olcsóbb volt, mint a magyar boltok.
Mondjuk 27% áfával trükközés nélkül nem lehet könnyű dolguk :(

[ Szerkesztve ]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#26804) kemotox


kemotox
addikt

Ezt csak ugy itthagyom
The Who - A quick one while he's away. A Rolling Stones' Rock and Roll Circusbol. Egyszeruen imadom. Anno hat eve ez miatt dontottem az epiphone sg mellett. Ja meg Cream buzi is voltam elegge akkoriban. Meg Black Sabbath.

(#26876) Moleman válasza Saccco (#26875) üzenetére


Moleman
addikt

A Cortok nyakprofilja nekem nem jött be, a Fenderek sem elektromoshoz hasonló nyakprofillal készülnek most már, ennek ellenére a CD60 nem rossz. Ami nagyon pozitív meglepetés volt, az az Epiphone DR100, ár-érték arányban most talán azt gondolom a legjobb olcsó gitárnak újonnan. Persze ha igazán olcsón van használtan, én is inkább Earth70-et vennék (12 húrosban szemeztem már vele néhányszor).

(#27040) Eastman


Eastman
őstag

4x12-es, 280 Wattos Epiphone láda.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27307) Panzermeyer válasza Eastman (#27305) üzenetére


Panzermeyer
tag

Én a minél nagyobb, annál jobb elvet követem.
A kombóm egy Harley benton HB40R, amiben 10"-es hangszóró van, erre 20 wattot dobott a kombó, amikor még egyben volt, illetve külső hangszóróra írtak 40-et.
Ugye az erősítőt szétberheltem és a sasszit felhasználtam egy Epiphone Valve Junior kapcsolás megépítésére.
Ez egy EL84 SE erősítő, 4-5 wattot tud.
A vásárolni tervezett Celestion Vintage 30 a leírás szerint 60 wattos, ehhez tervezek építeni egy EL84 PP erősítőt, ami 12-15 wattnyi teljesítményt tud.

Ott van amúgy a Vox AC4C1-12, 12-es hangszóróval, brutál jó lehet :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#27559) Panzermeyer válasza Humbucker (#27557) üzenetére


Panzermeyer
tag

Múltkor raktam fel ide pár képet róla. Nem hirdetem, de megfelelő ajánlat esetén bármi lehet.
Egy Harley Benton HB40R kombóból kidobtam a belét és beleépítettem egy modosított Epiphone Valve Juniort. 1x ECC83, 1x EL84, 1x EZ80
Illetve múlt héten kapott egy átkapcsolót, hogy az orosz 6N2P előfokcsövet is vigye. Pacsirta trafók vannak benne, nekem leviszi a hajam, de én szobagitáros vagyok, úgyhogy nem szoktam félnél jobban feltekerni.
Nagyon jól szól, de az utódja majd egy EL84 PP fej lesz, ahhoz majd egy 1x12 láda valami Celestion hangszóróval.
Jelenleg ezek a tervek :)
Kép 1

Kép 2

Kép 3

Kezelőszervek:
1: Fűtésközepelés, az aktuális hálózati zavarokat lehet a poti tekergetésével elnyomni.
2: Gain :P
3: Volume
4: Bright switch
5: EL84 segédrács átkapcsoló, "trióda" üzem, itt az erősítő halkabb lesz és változik a tónus.

[ Szerkesztve ]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#27659) kemotox


kemotox
addikt

Ezzel a képpel jelentették be a fiúk, hogy idén vége. Hú. Hát az egyik legnagyobb kedvencem. Most egy darabig asszem csak Sabbathot fogok hallgatni. Kezdem is a kedvenc albumommal, a Vol 4.-el.

Nektek mi a kedvenc szabat riffetek, számotok, albumotok?

Anno mikor az Epiphone SG-met vettem, akkor annak három oka volt, hogy az mellett döntöttem: Pete Townshend (Who), Eric Clapton (Cream), és persze Tony Iommi :P
Filózgattam már régebben rajta, hogy ha majd eljutok oda, hogy lesz egy komolyabb gitárom (=nem leszek csoro), akkor ezt megtartom, baszatok bele p90-eket, és beállíttatom a nyakát meg mindent C#-re. És így marad örökre, Black Sabbath számokat játszani.

Néhány menő kép:
[link], [link], [link], [link]

Annyira, de annyira bánom, hogy nem mentem el a koncertre, mikor itt voltak. Ozzy már eléggé romon van egy jó ideje, de legalább láthattam volna az egyik kedvenc gitárhősömet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.