Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27764) Panzermeyer válasza SunMount3r (#27761) üzenetére


Panzermeyer
tag

Epiphone Les Paul Standardet rendeltem tőlük januárban, gyorsak voltak és minden rendben ment. A gitár doboza még külön be volt dobozolva egy muzikeres vastag falú kartondobozba.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#27853) Moleman


Moleman
addikt

Cheapest Gibson vs Most Expensive Epiphone - A Les Paul Challenge

Köszönöm még egyszer, hogy a Gibson felé tereltetek annak idején! :R

(#27855) Panzermeyer válasza Moleman (#27853) üzenetére


Panzermeyer
tag

Hát igen.
A 17. percig olyan Full extrás Opel Astra vs. BMW 316i érzésem volt, aztán megszólaltak.
Meglepő, hogy milyen zavarosan szól az Epi a Gibsonhoz képest, és ez a végén sem nagyon változik, mikor erősítőt cserélnek.

Mondjuk megnézném az Epiphone-t nyitott humibikkal :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#27901) Kobe válasza Eastman (#27900) üzenetére


Kobe
veterán

hmm, na ezzel újat mondtál, ez a változat még ismeretlen volt nálam :) epiphone is beállt a sorba és megkapta óccsósítva az ötletet ?

(#27930) Eastman


Eastman
őstag

Szép Epiphone LP 100 körül. [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27978) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Ha most akarnék gitárt venni....

Epiphone

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#28250) Moleman válasza #98452736 (#28249) üzenetére


Moleman
addikt

Szia!

Ha nem sajnálós gitár kell, szerintem inkább használtan vegyél egyet, 15-25 ezer között bőven lehet válogatni (tavaly nézegettem, tiszai csónakázáshoz, amit nem sajnálnék, ha véletlenül beesne a vízbe).

A másik megoldás egy komolyabb gitár otthonra, a régit meg lefokozni. Tudom, most lehetetlennek tűnik, hogy lefokozd a régi kedvencet, de idővel úgyis eljön az ideje, és is túlestem rajta. :)
Vagy az adott keretből használtan vegyél egy komolyabbat, ennyiért már sokszor tömör fedlapos Cortot kapni (Earth-70).

Drágán belépő szintű új gitárt én nem vennék, de ha maradsz ennél a tervnél, nézd meg az Epiphone DR100-at, engem a régi kedvencemre emlékeztetett. :)

[ Szerkesztve ]

(#28608) Kobe válasza Panzermeyer (#28607) üzenetére


Kobe
veterán

A cort cseres lesz, ha idovel elmegy. Szeretnem majd egy klasszik LP formaval helyettesiteni, neadjisten szinten 90-es evek eleje gyartasu :D mar neztem is ebayen, volt egy 92es tokai, erosen leutott fejjel 70K ert...de egy regebbi epiphone is bejovos lenne, csak nem tom LP melyik evjarat, gyartas ami hadonloan relic kategoria mint a masik 2

(#28619) nap válasza fecaga21 (#28612) üzenetére


nap
addikt

Egy kis szubjektív lista az általam vágyott passzív hangszedőkről (a zárójelben lévők inkább metálhoz)
Lábhoz:
Gibson - burstbucker3, '57 classic plus, dirty fingers
Seymour Duncan - SH4 (, SH14)
Epiphone - probucker
(Bill Lawrence - L500XL)
DiMarzio - azokat nem annyira ismerem, de érdemes rájuk nézni
Ibanez - Infinity 4
Bare Knuckle - The Mule (, Painkiller)
Nyakhoz:
Gibson - burstbucker, '57 classic, dirty fingers
Seymour Duncan - SH1, SH2
Epiphone - probucker
(Bill Lawrence - L500)
DiMarzio -
Ibanez - Infinity 3

Érdemes a youtubeon megnézni az összes videót, összehasonlítást, mert ami egyféle erősítővel jól szól, nem biztos, hogy a másikkal is jól szól. Ami az összes erősítővel jól szól, azt érdemes megvenni.
Ezek a pickupok nem olcsók, de használtan ki lehet fogni egy-egy kedvezőbb árú darabot. Ebből kicsit kilóg az Epi, mert az újonan sem drága, de az a lista legkevésbé mötál hangszedője.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#28828) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Vettem ma egy Seymour Duncan APH-1 Neck pickupot az Epiphone LP Standardbe. Hát mit mondjak, nagyon gyorsan kell a párja. Az eddigi sötét reszelésből életre kelt a gitárom még a kommersz csöves erősítőn is. Szól, csilingel, kráncsol ahogy kell, az Epiphone Alnico Classic mehet a levesbe. Nem tudom letenni, hiába az uborkaszezon :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#28894) Saccco


Saccco
nagyúr

Tudnátok segíteni?
Egy ismerős szeretne gitárt. Teljesen kezdő.
Ezek merültek fel:
Yamaha F310
Ibanez V50NJP
Cort AD 810 OP
Epiphone DR 100
Fender CD 60

Pro-Kontra? Igen-nem?

Köszi :D :R

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#29199) Plazmacucci válasza fecaga21 (#29195) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az olyan mint a Gibsonnak az Epiphone.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29253) fecaga21 válasza bigrob (#29252) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Sejtem mit akarsz mondani, nagyrészt nem.
De azért megnézném Mick Thomsont egy Epiphone Dot Es-el hogy mit művelne 😊

(#29922) Humbucker


Humbucker
senior tag

Egy Les Paul egyébként mitől lesz Studio ? Mi a különbség a sima Epiphone LP és a az Epiphone Les Paul Studio között?

(#30030) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ma sikerült megtapiznom egy Epiphone G400 SG-ét.
Iszonyat szépen szólt, a Cort M600-asom elbújhat mellette hangzásilag. Kicsit nyaknehéz, de nem vészes, csak ha nem fogja az ember a nyakat akkor dőlne. A kinézete picit extrém számomra a két kis szarv miatt, de amúgy szépen szólt tisztán is. Állítólag koreai gitár, a sorozatszám ha jól láttam úgy kezdődött hogy UUEE06.Valaki megtudja mondani ennyiből hogy valóban koreai ?

(#30046) Humbucker


Humbucker
senior tag

Mai 5-6 órás vonatozgatásom gyümölcse ez a kis szépség, koreai Epiphone Les Paul Studio. Imádom :C
Gyönyörűszépen szól tisztán is, megérte ennyit utazni érte :D

(#30154) KisApám válasza Szten Márs (#30153) üzenetére


KisApám
addikt

Szerintem el kellene mennem egy jó boltba, ahol mind az akusztikus, mind a klasszikus gitárt kézbe tudom fogni.
Van itthon egy elektromos gitár, egy Epiphone LP100-as (legalább 20 éves, szinte tökéletes állapotban), ami nem volt használva, de inkább egy mobilisabb (nem elektromos) gitár kellene kb. 30 000 Ft környékén, akár szettben is (gitártok).

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#30234) FockeWulf válasza V.Stryker (#30232) üzenetére


FockeWulf
tag

Cort AD810 :P nem egy nagy durranás, de tanulgatni rajta megfelelő. Hasonló mint az AF510, csak az előbbi dreadnought forma, utóbbi kissebb testű, úgynevezett folk-fazon. Vagy esetleg Epiphone DR100 ;)

(#30289) Humbucker


Humbucker
senior tag

Én nyilván még bőven zöldfülű vagyok itt meg a gitár összehasonlítgatásokban, de legutóbb kipróbáltam vagy 6-7 gitárt, Ibanezeket, Ltd-t, Cort-ot, Squiert, Epiphoneokat, és arra jutottam, hogy a ragasztott és csavarozott konstrukciós gitárok hangzásilag elég észrevehetően eltérőek. Hiába a 100.000 körüli Ibanez gitárok, nekem vmiért sokkal jobban imponáltak a ragasztott mahagónis humbis gitárok. Persze az is meglehet hogy pont valami gagyibbakat voltak, de én annyit nem adtam volna azokért a csavarozott gitárokért.

(#30317) cucka válasza brickm (#30302) üzenetére


cucka
addikt

egy 'olcsóbb' gibson studio miért készül drága fából? Miért nem abból , amiből a legtöbb olcsó 40-60ezres LP copy?
A mahagóni nem különösebben drága faanyag szerintem. Az egyiket két darabból ragasztják össze a másikat meg négyből, nem nagy különbség műszakilag. A drága svájci óra meg az olcsó kinai kvarc ugyanúgy mutatja az időt, érted.

Miért nem lesz soha egy LP standarból kiszedett PAF-al, vagy burstbuckerrel, vagy probuckerrel az epinek olyan hangja, mint amiből kiszedték?
Van a szakállas csávó a youtubon, ő berakta a gibson hangszedőt a csavarozott nyakú epiphoneba, eléggé ugyanúgy szóltak.

Miért nem lesz egy olcsó strat copynak soha eredeti strat hangja, még azokkal a hangszedőkkel sem?
Volt az a kartonpapir stratocaster, akinek odaadták, az első reakciója az volt hogy "sounds like a strat".
Meg melyik az eredeti strat? Vagy 60 éve gyártják, azért voltak változások.

Kifaragtam idestova 4 teljesen saját hangszert, tudom mitől lesz más a hangja.
Wow a fafaragás fejleszti a hallást? Ezt nem tudtam.

Nyilván ha egy retkes szuvas fa és a tömör mahagóni vagy üreges mahagóni között nem lenne eltérés mindenki venne egy harley bentont
Igen, mert egy harley bentoton ugyanolyan minőségű a hardver meg a nyak meg a bundozás. Csak a faanyag az eltérés.

(#30340) cucka válasza brickm (#30319) üzenetére


cucka
addikt

A drága precíz óra 10évente téved 10másodpercet, a kínai meg hetente 2-t....Jó esetben ugye. Kinek mennyire fontos a pontosság meg a minőség.
Ahogy irták, ez ellenkezőleg van, pont ezért hozták ezt a példát. Egy mechanikus óra lehet egy különleges, lenyűgöző precizitással összerakott iparművészeti remek. Ha mutatja a dátumot vagy a holdfázisokat, akkor szorozd be sokkal a bonyolultságát és az árát. Ettől olyan értékes. Ha pontosan kell időt mérni, akkor abban a kvarc jobb.

A szakállas csávó nézése közben neked annyira fejlett lett a hallásod, hogy videó alapján "eléggé úgy szólt" megállapítással te átírtad a fizikát és megállapítottad, hogy a faanyag, amin rezeg a húr, aminek a fizikai rezgését elektromos mennyiséggé alakítunk NEM,vagy ALIG befolyásolja
Nem. a videó nézése közben annyi következtetést vontam le, hogy ez a kettő kb. ugyanúgy szól. Ha nagyon figyelsz, van egy árnyalatnyi különbség, de egyik sem szól rosszabbul, mint a másik, nem hallottam az árkülönbséget a hang alapján. Ha zenekarban lett volna, meg nem mondja senki, hogy melyik melyik. Na ennyit állapitottam meg és nem többet.
Nyilván, az olcsó epiphone-on kilógtak a bundvégek a drága gibsonon meg nem, de most a hangról van szó.

Te ismét egy videó alapján megállapítottad, hogy a karotnpapír úgy szól, mint a fa.....
Nem, a videóban szereplő gitárosok állapitották meg, akik kipróbálták a kartonpapir stratocastert.

Nem is fejtegetem tovább, én nem videókat nézek a gitárokról, hanem a kezembe veszem és használom, meg a saját fülemmel hallom.
De azt ugye vágod, hogy az emberi hallás teljesen szubjektiv. Ha ugyanazt a gitárt odaadom de egyszer azt mondom hogy x fa, utána meg hogy y, akkor hallani fogod a vélt különbséget. Egyszerűen igy működik a hallás.
Ezért van az, hogy a mikrofonokat centire pontosan kell beállitani egy felvételnél, de te ha fél méterrel arrébb állsz a szobában, nem hallasz drasztikus különbséget a hangban.
A másik, hogy ez az oka annak, hogy vakteszten szokás hangzást tesztelni.

Amúgy imádom, amikor jönnek a nagy öreg zenészek, akik azt is kihallják, hogy milyen szinű a gitár, közben meg tudod, hogy 20-30 évet töltöttek csutkára tekert erősitők mellett, szóval kb. örülhetnek hogy egyáltalán hallanak bármit is.

De mondtam logika, ha a 30ezres gitár kulccsere meg hangszedő csere után úgy szólna, mint az 500ezres nyilván max a perverzek és 'nemtudomhovategyemapénzem' emberek vennék meg az utóbbit.

Szerintem ez két alapvető tévedés nálad.
1. A gitárosok a szemükkel vesznek hangszert. Ezt nem én mondtam, hanem Paul Reed Smith, aki egy jól menő bizniszt alapozott erre a megállapitásra.
2. A gitár árában nem a faanyag drága, hanem a kidolgozás minősége és a gyártási körülmények. (kis szériás kézzel készült vs. futószalagon egy gyárban). A gitár árában ezt, illetve a brand értékét fizeted meg.
Egy 2000 dolláros Gibsonban az alapanyagköltség nem lehet több 100-150 dollárnál.

[ Szerkesztve ]

(#31176) Alexios válasza Kobe (#31174) üzenetére


Alexios
veterán

Gibson, epiphone, vagy LTD eclipse pl, mind van feketében

(#31196) nap válasza schawo (#31192) üzenetére


nap
addikt

EZ szopás. Így is túlárazott néhány modell. És ott a többi cég, az Epiphone, a Steinberger, a Kramer. a Tobias meg a többi...

Most akkor, töredékáron kiárusítják a készleteket, vagy az egekbe szöknek az árak?

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#31202) cucka válasza schawo (#31199) üzenetére


cucka
addikt

Az lehet, hogy csődöt jelentenek. Ez egy szabályozott folyamat, ilyenkor kiárúsítják a céget, a bevételből kártalanítják a hitelezőket és kalap.
Ez a legrosszabb eset, ilyenkor nyilván a cég értékes része a Gibson-Epiphone, erre lesz vevő. A Gibson arról ismert, hogy vett egy csomó céget amivel semmit nem kezdett. Övék pl a Kramer vagy a Steinberger, ezek a márkák sehol nincsenek, ezeket majd kiszórják és lehet, újjászületnek.
Ahogy a Blaupunkt is egy neves német gyártó volt, most meg egy licenszelhető márkanév.

(#31203) cucka válasza Eastman (#31198) üzenetére


cucka
addikt

Vehetsz: [link]
Van amúgy olcsó koreai szériájuk is
Az Epiphone Tobias basszusgitárok ilyen olcsó kínai szarok, azokért nem lenne kár

[ Szerkesztve ]

(#31376) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Amúgy az Epiphone olyan a Gibsonnnak, mint a Fendernek a Squier?

Amúgy gondolom a Squier-nél és Epinél is az alja kínai fos és fentebb érdemesebb nézelődni. :U

Nagyon szeretnék egy Fender Stratocaster típusú gitárt majd, de mivel igazi Fenderre nem lesz pénz, gondoltam,hogy Squier Affinity már jó választás lehet, ha a Bullett szériát átugorjuk. Vélemény?

Csak otthoni zenélgetésre, magamnak.... semmi rocksztárkodás. :B

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31418) Humbucker


Humbucker
senior tag

Na ha minden igaz, akkor hamarosan megérkezik az EMG HZ hangszedőm, híd pozícióba. Biztos, hogy jobb lesz mint a gyári Epiphone humbi. Egyszer már játszottam egy LTD-én, ott eléggé adta a hangja, bedugtam az én gitáromat is, hát eléggé érezhető volt a különbség. Jó lesz ez nekem.

(#31426) bigrob válasza sutyesz96 (#31423) üzenetére


bigrob
őstag

Mi lenne a keret? Milyen zenét szeretnél játszani? (youtube link is jöhet)
Én inkább a használt vonalon keresgélnék. Vintage V100 50-60 körül szokott menni. Epiphone LP studio is 60 körül ment ha jól emlékszem.
Les Paul forma 2 humbival mehet metálra is, Strato forma a single coil szedőkkel zajos ha torzítod, inkább valami lágyabbra ajánlatos. (persze mindent lehet mindennel próbálni) :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#31471) Alexios válasza sutyesz96 (#31470) üzenetére


Alexios
veterán

Ne márka alapján vegyél szerintem gitárt, attól hogy epiphone van ráírva meg simán lehet szar. Nekem túl sok tapasztalatom nincs les les paulokkal szóval majd más biztos útba igazít, de az olcsóbb squierek(bulletek pl) is igen rosszak tudnak lenni, gondolom epinel sem nagyon más a helyzet

(#31477) sutyesz96 válasza Eastman (#31474) üzenetére


sutyesz96
őstag

Okés, Les Paul lesz egyértelműen a befutó, minden tekintetben nagyon elnyerte a tetszésem.

Azt látom, hogy nem a legolcsóbb modellre sikerült rárepülnöm. Mit mondtok, mi lenne az a lélektani minimum amit költenem kellene rá, az eddigieket figyelembe véve? Illetve Epiphone és Vintage márkán kívül gyárt-e még más is Les Paul modelleket?

Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de tisztázni akarom a dolgokat.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#31544) sutyesz96 válasza Alexios (#31543) üzenetére


sutyesz96
őstag

Na ezt nem értettem én se.

Mire feltornáztam ~100k-ra a keretem, kiderül hogy az epiphone is sz@r? :F

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#31583) #96302336 válasza funk648 (#31582) üzenetére


#96302336
törölt tag

AC-DC-hez SG kell. :) Mármint az Epi De mintha írtad volna, hogy hogy győri, legalább is környéki vagy. A bolt, amit mutatsz, az győri. Ha ott nincs, és van kedved utazni 50km-t, Pápán van egy fehér Vintage SG a helyi hangszerboltban. Árat ne kérdezz, nem tudom, de az úgy kb 70...
Az Epiphone SG hangolókulcsairól írják, hogy nem az igaziak.
Vintage-et inkább vennék teszt:[link]

[ Szerkesztve ]

(#31584) funk648 válasza #96302336 (#31583) üzenetére


funk648
aktív tag

Igen, mondhatni Győr környéki vagyok. Egyébként nekem a kettő közül az Epiphone tetszik a legjobban, csak több helyen olvastam, hogy a gyári hangolókulcsok nem valami jók. Csak ugyebár nem mindegy, hogy mihez viszonyítjuk, mert például a mostani Squierem kulcsai nekem megfelelnek, és ez egy fokkal alacsonyabb árfekvésű gitár.

(#31667) nap válasza V.Stryker (#31666) üzenetére


nap
addikt

Squier Bullet strat. Legalábbis az első évjáratok.
Starcaster strat. A Fender almárkája.
Peavey strat
Epiphone g-210, g-310 Ja, ez már nem a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#31706) consono


consono
nagyúr

Nem tudom miért (valószínűleg öregszem), de teljesen bele vagyok szerelmesedve ebbe a gitárba :)

Epiphone Inspired By "1966" Century

"In God we trust. All others must bring data"

(#31711) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Ma érkezett meg az Epiphone LP standardom, már el is kezdtem volna a gyakorlást, egyetlen bibivel. Én marha egy kezdőknek szóló könyvet rendeltem mellé, igen ám, de a második részt! -nem figyeltem hogy több részes. :DDD

Mondanom sem kell, hogy vállalhatatlanul nehéz egy abszolút kezdő számára, úgyhogy most PDF fomájában keresek egy másik könyvet. Tudtok esetleg ajánlani? Nem fontos hogy gyorsan megtanuljak gitározni, inkább részletesen be szeretném gyakorolni az alapokat, hogy később ne lépjenek fel problémák. Még most a türelmes fázisban vagyok. :)

Eddig ezt néztem ki, belevágjak? [link]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#31731) Vegyigyümi


Vegyigyümi
tag

Sziasztok!

Van bárkinek tapasztalata az alábbi kezdő elektromos szettek közül valamelyikkel?
Max 100E-ig nézelődök.
Pozitív vagy negatív tapasztalat?
- [Yamaha 1]
- [Yamaha 2]
- [Yamaha 3]

Esetleg:
- [Ibanez]
Vagy:
- [Epiphone] Bár ennek az erősítője ránézésre is cserés.

Ami nem kék, az más színű.

(#31923) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Előre is elnézést szeretnék kérni a hozzászólás mérete miatt. Már egy ideje érik bennem, hogy írjak ide, szóval erőt vettem magamon. :D

Mostanában furdal a gondolat, hogy újból elkezdjek gitározni, hobbi szinten, a magam szórakoztatására elsősorban.

Tudni kell rólam, hogy kb. 8 éve fogtam gitárt a kezembe először, egy klasszikus Stagg-et, ami azóta is megvan egyébként. Aktívan már régóta nem játszom, nem tanulok semmi újat, jelenleg nincs ilyesmire időm. Azonban az egyetemi tanulmányaim után felszabadult szabadidőm egy részét szeretném ismét ennek a remek szórakozási lehetőségnek szentelni. Néha van időm pengetni egy kicsit, azért nem felejtettem el mindent. :P

Volt elektromos gitárom is kb 2 évig, azonban szakértői véleményezés nélkül akkoriban nem sok sikerélményem volt ezen a téren, nem hangoztak úgy a dolgok, ahogy elképzeltem, és úgy igazán nem is értettem hozzá, pedig szerettem volna. Ilyenekre gondolok pl, hogy.: zajos volt az erősítőből kijövő hang, nem hallatszottak a tappingjeim, arpeggio-t esélytelennek láttam így, stb.. Nem nagyon volt senki, akihez fordulhattam volna, és úgy önmagamat kevésnek éreztem ehhez.

Azonban most nem szeretném elkövetni ismét ezt a hibát, így érdeklődési szinten először kezdenék tapogatózni itt, hogy valami kisüljön a dologból, és az elképzeléseimhez minél közelebb álljon a majdani eredmény. :)

Leírnám az elképzeléseimet, hogy mi az, amit főleg szeretnék, és ha valakinek lenne hozzűfőznivalója a dolgokhoz, azt nagyon szívesen venném. Legyen az bármi, jótanács, kritika, stb.

Gitár:
Elektromos gitárt szeretnék venni, elsősorban metált, hard-rockot játszani, szólokat, riffeket stb.
Magára a gitárra nagyjából 100-115 ezer forintot szeretnék költeni maximum. Itt kinéztem egyet nagyjából, de várom az ötleteket: Epiphone SG G-400 Pro

"Erősítő":
- elsősorban fejhallgatóval játszani, igazából ez nagyon fontos lenne
- valamilyen kész ritmusokkal együtt játszani (gondolok itt arra, hogy pl egy Metallica szám egyik gitárját játszani, miközben maga a szám megy anélkül) -> ez inkább a fejemben létezik, nem tudom van-e rá tényleges lehetőség, ha számít, akkor van GarageBand a gépemen
- a jövőben esetleg rögzíteni a játékaimat valaminek a segítségével

A fejhallgatós megoldás miatt a Vox-nak szemeztem az amPlug megoldásaival, de tényleg teljesen tapasztalatlan vagyok ilyen téren.

Bármilyen hozzászólást, észrevételt, ötletet szívesen veszek.
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#31976) b.kov válasza Alexios (#31970) üzenetére


b.kov
senior tag

+ (#31971) Eastman
Köszi mindkettőtöknek a hasznos infókat. :)
Egy picit gondolkodtam, és lehet rosszul gondolom, de talán nem egy tremolós gitár lenne célszerű kezdésnek. Igazából van még időm, kb júliusban lesz aktuális a vásárlás, de szeretném a legjobbat kihozni az igényeimnek megfelelően. :D Epiphone LP Standarddal is szemezgetek.

[ Szerkesztve ]

(#31980) Panzermeyer válasza b.kov (#31976) üzenetére


Panzermeyer
tag

Nekem Epi LP standard van. Kár, hogy csak a fekete az értékelhető szín belőle, így én is azt vettem. A plustop pro-ra sajnáltam a plusz 30-40 ezret, a felezéses hangszedők meg nem hoztak lázba. Cserébe ott már lett volna szép mintázatú fedlap.

Én Guns n Roses témák pengetésére vettem, hamar ki is kerültek belőle az Alnico Classic hangszedők, amit egy 10-esért másnap elboltoltam. Seymour Duncan APH-1 szett került be és meg is hozta a várt hatást.
Van hozzá egy Epiphone SoCal 50 fej, meg egy 1x12-es láda Celestion Vintage 30-cal. Így már összeállt a kép :) Imádom. Néha Metallica témákra is rámegyek, arra is teljesen jó.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#32008) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Nézegetem azóta a gitárokat, még mindig metálra/rockra keresek, kezdő vagyok.
Ugye terítéken volt eddig a Cort X11, illetve az Epiphone SG G400 Pro.
Igazából tremolós gitártól idegenkedem, illetve azt is olvastam, hogy ha nincs szüksége rá az embernek, akkor kerülje is el inkább (nekem szerintem nem kell egyelőre :D).

Az Epi tetszik, de valahogy mégis inkább a Cort X11 stílusa jön be valamiért.
Így tovább nézegettem őket, és találtam egy ilyet: Jackson JS32TQ

Maga a kinézete is nagyon tetszik, illetve youtube videók alapján a hangja is. Nem mellesleg olcsóbb, mint az előzőleg kinézett társai.

A másik dolog:
Vox AmPlugról ábrándoztam eddig, azonban szeretnék egy erősítőt (is). Mivel vékonyak a falak otthon (és máshol nem használnám), ezért úgy gondolom, hogy egy kisebb fajta is megfelelne nekem. Ugye az AmPlug azért jött szóba, mert fejhallgatóval is játszanék.

Amit kinéztem erősítőt:
Marshall MG-15CF
Ezen ugye van fejhallgató kimenet, ami nekem fontos lenne.

A kérdésem viszont: látom, hogy van MP3 Line In bemenet az erősítőn.
Megvalósítható-e a következő?
1. Géppel összedugom az erősítőt, amin keresztül játszódik 1 backing track
2. Fejhallgatót bedugom
3. Gitározom rá, és a fejhallgatóban az összefésült hangot hallanám (tehát backing track + amit játszok)

Ha elképzelhető, akkor mi kell ezekhez pontosan? Átalakítókra, kábelekre gondolok, ha kell.
Ha nem megvalósítható, akkor miért nem? És meg lehet valahogy máshogy oldani?

A válaszokat előre is köszönöm. :R

UI.: Ha a Jackson gitárral kapcsolatban van valakinek tapasztala, véleménye, akkor azt is szívesen fogadom.

(#32027) b.kov válasza kemotox (#32025) üzenetére


b.kov
senior tag

Nem para, én is ellőttem egyszer úgy 6 évvel ezelőtt. :P

Akkor egy Epiphone LP Special II-t vettem Fender Mustang erősítővel. Az istenért nem sikerült értelmes hangzást kicsikarnom belőle. Ezt szeretném elkerülni, így vagyok most itt. :D

Néztem a Roland Cube erősítőket egyébként. Tudom, hogy használtat írtatok, de erről tudtok valamit mondani esetleg? Roland Cube 10 GX
Ilyesmi erősítők használtan se sokkal olcsóbbak (talán egy tízessel), legalábbis amiket találtam. Aztán nekem általában megér ennyit az új állapot, meg a garancia.

Még mindig a 4 fal között kellene, semmi komolyabb célom nincs vele. Csak az MG "műhangja" ijesztett meg egy kicsit. Illetve ahogy látom, ezen van beépített effekt is.

(#32131) Eastman


Eastman
őstag

„Kihasználatlanság miatt eladó 2005-ös Epiphone Les Paul Standard.
1-2 kisebb sérülése van (képeken látszik), egyébként tökéletes állapotban van, nagyon kényelmes. Fender puhatokot adok hozzá.”
:D


+

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32319) benedekco


benedekco
addikt

Hali mindenkinek,
Sikerült megoldanom egy 10 éve tartó szívást.
Csak azért írom meg mert kíváncsi vagyok hogy másoknak is van/volt-e ilyen jellegű problémája.

2007 környékén vettem meg első gitáromat, egy Squier Bulletstar-ot. Mikor az eredeti húroknak eljött az idejük, hát lecseréltem őket. Kapott egy szet 10-es Ernie Ball-t, ebben az időben még azt se tudtam mi az az intonáció (elnézést, de nem tudom hogy magyarul így mondjuk/használjuk helyesen). Arról ugyan már tudtam hogy a hídnál kell mókolni hogy ne legyen hamis a cucc. Na a lényeg, hogy hamisnak éreztem a hangszert, ezért elvittem egy üzletbe ahol beállították a gitárt egyúttal cseréltem is 9-es húrokra, de a márka maradt. A gitárt beállíttattam (nagy múltú bolt, nagy nevek járnak oda), nem voltam elégedett az állandó hamiskás hangzással de ott azt mondták, hogy ez az olcsó gitárok problémája. Elvittem egy másik szakihoz, beállította, azt mondta ennyit lehet kihozni jobb lett, de maradt a hamis hangok sorozata. Ebben a hitben éltem vagy 7évig. Hamis szar olcsó tűzre/sínek közé való Squier, húrt időközönként cseréltem de a 9-es méret és az Ernie Ball maradt. Mígnem eljött 2018 mikor beszereztem egy Squier Classic Vibe-ot. Elvittem egy gitár építőhöz, akinél még Gary Moore is járt javíttatás céljából. Gondoltam ha neki megteszi, nekem is jó lesz ;)
Mikor mentem felvenni a cuccot, közölte velem, hogy nem lehet beállítani a hangszert és még nem látott ilyet. Szerinte a húrok rosszak. Hát mondom ez érdekes, de nem nagyon hittem neki. Elhoztam a hangszert. Közben beszereztem egy Epiphone Les Paul-t is, azokhoz is vettem a jól "bevállt" EB húrokat, igaz oda 10-est, mert erre a hangszerre az passzol jobban. Mikor kész lett, felhívott és mondta hogy dettó, szar a húr. Ő kicseréli nekem a szett egy alap Daddario-ra ha gondolom, de meg is tarthatom a szar intonációval játszó hangszert. Na mondtam hogy oké, tegyen egy próbát és húrozza át. Mikor felvettem a hangszert, be volt állítva, tökéletesen szólt, semmi hamiskás érzet. Mondta hogy időközben megbeszélte az Ernie Ball problémát egy másik hangszerész ismerősével és ő pont ugyanúgy panaszkodott a márkára.
Na itt határoztam el, hogy lecserélem a CV 60's-on a húrokat. Tegnap vettem egy csokor 9-es alap D'addario-t, majd fogtam a csavarhúzót és szépen beállítottam a hangszert. Láss csodát eltűnt a hamis hangzás, tökéletesen játszik a hangszer, csodás pontos hangzás. Egy új világ nyílt meg előttem.
Más van akinek ilyesmi tapasztalata van húrokkal? Igaz a régi Bullettel nem kapott új húrokat, de majd ha eljön az ideje akkor biztosan Daddariot vagy valami mást teszek rá, már cask a kíváncsiság miatt is. Eddig mindig EB-t vettem és szerettem, nem volt semmi baj velük, ezen kívül. Amúgy az a vicces, hogy akitől vettem a CV-t annak se tűnt fel hogy hamis az eszköz. Szóval lehet ez egy olyan apróság ami nem tűnik fel sok embernek?
Esetleg valami ötletetek van hogy, hova lenne érdemes tovább lépni a húrok terén, ha van ugyan hova, mikkel lenne érdemes még próbálkozni, vagy örüljek hogy megtaláltam a hiba kulcsát és csak maradjak ezeknél a húroknál? Nem igazán hallok hangzásbeli komolyabb eltérést az EB-hez képest, talán nem annyira csillogó de nem vagyok benne biztos, kicsit keményebbnek is tűnik, nehezebb nyújtani a húrokat.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#32660) nap válasza NeoPampalini (#32658) üzenetére


nap
addikt

Nekem meg tervben van, hogy veszek egy épkézláb, rövid menzúrás (30") basszust. Egy Jazz Bass-om már volt, imádtam is a hangját, de nem állt a kezemre a 34". Aztán egyszer majdnem rendeltem egy Ibanez Micro-t, de nem voltam hozzá elég bátor. Élőben lehet, hogy meggyőzött volna, de a környéken nincs olyan hangszerbolt, ahol ki lehetne próbálni bármi engem érdeklő dolgot.
Amit eddig kinéztem neten, a Squier Jaguar SS, Epiphone EB-0, Gretsch 2220. Az tetszene leginkább, ha az EB-3-nak, vagy az EB-4-nek lenne rövid változata. Van valakinek ötlete, hogy mit lenne érdemes még megnézni? (Höfner violint, kérlek ne, még ha fizetnének, akkor sem.)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#32664) NeoPampalini válasza nap (#32662) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Van összeszedve egy lista, kábé így (igyekeztem a névről egyértelműen "violin" modelleket kiszedni), igaz, nem volt érkezésem átnézni, hogy melyik kifutott, régiség, stb. Ezek elvileg mind 30-32" körüliek, néhol a tényleges menzúra is fel van tüntetve:

AC Guitars - Custom
Alembic - Custom
Ampeg AMB-1 "Dan Armstrong" - 30.5"
Ampeg SSB 30"
Aria (some older models) 32"
Aria 1720 - 30.5"
Aria Pro II TSB "Thor" series 32.0"
BaCH TC Bass - 30"
Birdsong 30.5"
Bohemian Oil Can Bass
Brice HVB-600 - 30.3"
Bronco 30"
Carvin SB series
Chowny CHB-1 - 30"
Chowny SWB1 "Scott Whitley" - 30.75"
Colibri Gedovius - 30"
Cort Action Bass Junior - 30"
Daisy Rock 30"
Daisy Rock Heartbreaker - 30"
Daisy Rock Retro-H - 30"
Danelectro Dano 63 - ?
Danelectro Longhorn - 30.5"
Danelectro Silvertone 1444 - ?
Danelectro Vintage Shorthorn - 29.87" (this one has been admitted even though it is 0.13" shorter than the thread title)
Danelectro Wild Thing - 30"
Dean Evo 30" <Heard nothing but rave reviews about this sub £200 bass
Dean Evo XM - 30"
Dean Hillsboro Jr - 30"
Duesenberg Starplayer - 30.3"
Eastwood Airline - 30.5"
Eastwood Classic 4 - 30.5"
Eastwood Classic 4 Fretless - 30.5"
Eastwood Classic 5 - 30.5"
Eastwood DEVO Be Stiff - 30.5"
Eastwood Hi-Flyer - 30.5"
Eastwood Kustom K-200 - 30.5"
Eastwood La Baye 2x4 - 30.5"
Eastwood Saturn IV - 30.5"
Eastwood Sidejack Bass IV - 30"
Eastwood TB64 - 30"
Egmond - 30"
Epiphone Allen Woody - 30"
Epiphone EA-260
Epiphone EB-0 - 30"
Epiphone EB-1 - 30"
Epiphone EB-3 - 30"
Epiphone EB-O 30"
Epiphone ET-280
Epiphone Newport - 30.5"
Epiphone Rivoli - 30.5"
FBB (custom)
Fender Bass IV - 30"
Fender Bullet - 30"
Fender Bullet 30,32" (also 34")
Fender Coronado - ?
Fender Hello Kitty/Badtz-Maru - 30"
Fender Modern Player Short Scale Jazz Bass - 30"
Fender Musicmaster Bass - ?
Fender Mustang - 30"
Fender Mustang 30"
Fender P-Bass Jr. 28.5"
Fender Rascal
Fender Squier P-basses (a few) 32"
Fender Starcaster - 30"
Fender Urge 1 32"
Framus - 30"
Gibson EB-0 - 30.5"
Gibson EB-1 - 30.5"
Gibson EB-2 - 30.5"
Gibson EB-3 30.5" (the original not the EB-3L)
Gibson EB-6
Gibson Les Paul 30.5"
Gibson Les Paul Triumph 30.5" (often erroneously called the "LP Recording Bass")
Gibson Melody Maker Bass - 30.5"
Gibson Memphis ES (Les Paul) -
Gibson SB-300 - 30.5"
Gibson SB-350 - 30.5"
Gibson SG -
Gibson Thunderbird Shortscale -
Gretsch G2202 Electromatic Junior Jet - 30"
Gretsch G2224 Junior Jet II - 30"
Gretsch G5442BDC
Gretsch Synchromatic BassVI -
Gretsch Thunder Jet
Guild JS I - 30"
Guild JS II - 30"
Guild JSB-2 - 31"
Guild M-85 - 30.75"
Hagstrom H 2B - 30.5"
Hagstrom H8 - 30"
Hagstrom Hag II - 30"
Hagstrom IV - 30"
Hagstrom Swede - all 30.5"
Hagstrom VIII - ?
Hagstrom Viking - 30.5"
Hallmark Swept-Wing - 30"
Hamer Slammer - 30"
Harley Benton PB-Shorty Standard Series - 30"
Harmony - 30"
Herd Guitars T Bass - ?
Hofner Club
Hofner President
Höfner Club - ?
Höfner Galaxy - ?
Höfner Ignition - 30"
Höfner President - ?
Ibanez AFB200 - ?
Ibanez AGB 205 5 - 30"
Ibanez Artcore Vintage -
Ibanez GAXB 150 -
Ibanez TMB30 Talman Short Scale 30"
James Bass - Custom
Jay Turser 30"
Jerry Jones Longhorn 30"
Jerry Jones Longhorn BassVI
Jerry Jones Shorthorn 30"
Kay EB100 - 30"
Kiesel Vader Headless - 30"
Kramer Duke (aluminum neck) - 30.75"
Kramer XL-24 - 30.75"
Kubicki Ex-Factor 32"
Kustom K200 - ?
Lakland HB 30
Landing 30,32"
Linc Danger Bass - ?
Luna - Various
Maruszczyk - Custom
Maruszczyk Elwood - 30"
Mensinger - Custom
Mesinger Cazpar - 30"
Michael Dolan - Custom
Michael Dolan (custom)
Mosrite - ?
Mosrite Mark 1 basses = 31" scale.
MTD 430 - 30"
MTD 530 - 30"
MTD 630 - 30"
Musicmaster 30"
Musicvox Spaceranger - 30"
OLP Musicman Silhouette baritone (B-B) - 30"
Ovation Applause AE-40 30"
Ovation Typhoon 30.5"
Phantom bass (new reissue) 30"
PRS Private Stock Hollowbody Bass - 30.25"
PRS Semi-hollow
R Bass (custom)
Reverend Dub King - ?
Reverend Wattplower - 30"
Ric 4001 and 4003 33.25"
Rickenbacker 3000 - 30"
RMI Boomslang - 30"
Rob Allen Mouse 30"
Samick Corsair 26"
Schecter Hellcat 6 string - 30"
Shergold Marathon 6 string - 30"
Spector "Gary Talent" Bass - 30 3/8"
Spector Bantom - ?
Squier Bronco Bass - 30"
Squier Jaguar Special SS - 30"
Squier Mustang - 30"
Stagg BC300 - ?
Supro Huntington - 30"
SX (Essex, Rondo) shortscale P and J 30" <stupidly cheap from Rondomusic.com and good to modify
SX Shortscale J - 30"
SX Shortscale P - 30"
Tanglewood TEB-12 - 30"
Teisco 30,31,32"
Univox 30 - 30"
Vantage 30,32"
Ventura 32"
Vox 30"
Warwick Corvette Shortscale - 30.75"
Waterstone - 30" & 32"
Westone 32"
Wilson Sapphire (1968) - 30"
Wishbass (custom)
XStrange/Bruce Johnson SSB 30.5"

(#32857) bigrob válasza bigrob (#32414) üzenetére


bigrob
őstag

Na, ahogy ígértem egy rövid kis élménybeszámoló az NK Headless kínai csodáról.

Írtam az eladónak, hogy a meghirdetett gitárral ellentétben én szeretnék a fogólapon is fluoreszkáló pontberakásokat is, kb 2-3 hét volt mire kaptam az első képeket elektronika nélkül a gitárról. 7 nap alatt országunkba ért és április 16. óta a vámon várt a sorára, ma, június 7-én (névnapom tiszteletére :DDD) kaptam kézhez egy 28 Mátyásos csekk melléklettel.

- Kisebb hiba van a topon a hídi hangszedő alatt, de csak akkor látszik ha nagyon közelről nézed, egy kis benyomódás.
- Bundsíkolás jól sikerült, nincsenek éles bundvégek, viszont a bundokat kicsit fel kell polírozni, mert nyújtásoknál érezhetően érdes, húrcserénél majd adok neki
- Hangszedőktól féltem, hogy milyen lesz, de azt kell, hogy mondjam sokkal jobb, mint amire számítottam! Magasabb jelű jelet nyomnak, 2/3-addal kevesebb gain kell neki mint haverom Epi Explorerjének gyári hangszedőihez és jó kis harapós hangja van. (telóval nem csinálnék most hirtelen demót, majd ha Audioll-ról megjön a hangkártya és a monitorok összedobok valamit)
- Lehet felezni a humbikat, nyaki szedő nagyon szép "krémes" kicsit Telére emlékeztetően visít, hídi felezve jó kis Strató féle vintidzs hangzás. (Ezek a fa potisapkák élőben nagyon illenek a gitárhoz)
- Nyakon kellett kicsit állítani, illetve az intonációt még nem lőttem be, mert a gyári húrok sem az igaziak (valami 9-42-re saccolom)
- A nut (szemöldök vagy minek hívjátok itt ti :DDD) szerintem csont
- A top rajta csak kamuból van a test oldalán vastagabbra festve, csak egy vékony veneer-t kapott. (de az legalább szép)
- Tartozékok: A híd oldalán (ha játszol rajta a tetején, ami feléd esik) mágnessel rögzül egy kis imbusz kurbli, ezzel lehet hangolni. Képen látható tok, benne egy T alakú imbusz kulcs műanyag fogóval, illetve 2 kis occó imbuszkulcs és egy vastag papír amin elmagyarázzák, hogy kell nyakat állítani és megköszönik a vásárlást.

Hirtelen ezt a két képet lőttem haverom Epiphone Explorerjével összehasonlítva méretügyileg.


(#32856) Moleman
Audiollos srácoktól és Hitspacetől is rákérdeztem mit ajánlanának és ebben az árkategóriában mindkettő a Scarlettet ajánlotta, haveromnak is van Solo-ja és meg van vele elégedve. (Most fogja lecserélni valami balanced out-osra ő is, mert neki jön a JBL LSR305... :DDD)
Tudtam volna, hogy lesz valahol Tátrai megyek én is... :( :O

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32930) Goose-T


Goose-T
veterán

Na, majdnem írtam, hogy becsatlakozok a topikba, aztán a fórummotor írta nekem, hogy a "témába írt legutóbbi hozzászólásod óta változott a téma összefoglaló". Már nem is emlékeztem rá, még a legelején írogattam, 157-es a legutolsó hozzászólásom a témában, 13 és fél éve.

Akkortájt el is adtam a Hondo Les Paul gitáromat, mert kellett valamire a zsé, de 2007 körül vettem egy hasonló gitárt, egy Epiphone Les Paul Custom Chrome-ot. Sokat nem játszottam rajta, egészen idén tavaszig, miután egy régi barátom unszolására beálltam a törökszentmiklósi bandájukba, ahol régi barátokkal zenélgetünk újra. Még az is lehet, hogy jövő hónapban lesz Budapesten egy koncertünk, majd még írok, ha van fejlemény. Akit érdekel az együttes, az aláírásomban megtalálja a facebookos oldalát.

Addig is bedobom ide a cuccomat, minden darabnak története van:

Az erősítő valószínűleg egy Carlsbro 50 Top, klasszikus brit csöves cucc, most cseréltettem benne csöveket, mert már mindegyik ki volt égve évek óta. Nem tudom, honnan került rá az a Sound of Music tábla, de azért jól néz ki.

A láda egy Laney 4x12-es volt valamikor, de egy garázsban rohadt évtizedekig, ahol csirkéket is tartottak. A burkolat lemállott róla, a vászonja elszakadt, hangszórókból csak egy volt benne, de az is el lett adva. A láda faanyaga kifogástalan állapotban vészelte át szerencsére a viszontagságokat. Egy barátomé egyébként, ő időt és pénzt nem kímélve felújíttatta, be lett burkolva padlószőnyeggel, lett rá vászon, és a saját kezével faragta rá fából az Oláda feliratot (mivel Oláh a családneve). Tett bele négy darab Celestion G12T-75-öt, úgyhogy nagyon pöpec cucc lett belőle.

A gitárt 2007-ben vettem egy barátomtól, aki a Demonlord gitárosa, ő szerezte valahonnan olcsón, de új cucc volt, dobozban. Epiphone Les Paul Custom Chrome, mahagóni test, ragasztott mahagóni nyak, Grover kulcsok, Alnico pickupok. Azért volt olcsóbb, mert nem pont olyan tekerőket raktak rá, ami az eredeti képen van (de azóta pótoltam Ebayről), és nincs a fejének a hátulján Custom Shop felirat. Így 160 helyett csak 80 ezer volt. Azon még gondolkozom, hogy fel kéne turbózni egy kicsit a hangját egy Seymour Duncan Hot Rodded Settel (JB+Jazz), de így is elég jól szól, a mostani pickupjainak a hangzása is hasonló karakterű. Próbáltam még vadászni Tom Anderson pickupokat, de szinte csak USA-ból lehet rendelni horroráron a postaköltség + ÁFA + vám miatt.

Így, hogy 11 évet állt a gitár, mostanra beérett a faanyaga. Azt mondják, kell 10 év egy gitárnak, hogy megérjen.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#32954) Moleman válasza DemonDani (#32953) üzenetére


Moleman
addikt

Az Earth70 már tömör fedlapos, egy kategóriával jobb, mint a másik kettő, megéri a felárat. A CD-60 szerintem nem sokkal jobb, mint az AD810, bár egyik sem a szívem csücske, a belépők közül nekem az Epiphone DR-100 tetszett a legjobban kényelem és hang szempontjából is, mikor próbáltam.

(#33015) Goose-T


Goose-T
veterán

Nagyon szemezek egy Cort KX5-WP-vel. Megtetszettek a Schecter superstratok alakra, fogásra, ez meg pont azokat másolja, csak jóval olcsóbban. Neten is sok helyen írják, hogy annyi pénzért ajándék. Persze találtam YouTube-on egy videót, ahol egy Gibson LP-vel hasonlítják össze, és a botfülűek is simán meghallják csukott szemmel a különbséget, de nekem már van egy Epiphone LP-m, ami azért nagyjából hozza hangzásban a Gibson szintet, szóval ha hiányozna épp az a dög valamelyik számhoz, akkor csak elővenném azt.

Ez a Cort teljesen más karakter, elég lapos a hangja, de tiszta és nagy jelet adnak a pickupjai, és felezhetőek. Na és gyönyörű gitár, és a superstrat alak miatt elég kényelmes is lehet. Gondolom kényelemben hozza azt a szintet, mint egy Schecter, amit egyszer volt alkalmam kipróbálni. Az LP-nek nagyon dögös a hangja, de egy nagy, nehéz bunkósbot, egy tízkilós kalapács a dögnehéz, vastag mahagóni miatt. Vélemények?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.