Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) sti10p válasza Szten Márs (#5649) üzenetére


sti10p
senior tag

Azért egy jó Epiphone-on is szivesen játszanék, mert lehet, hogy nem a csúcs de nagyon jó kis gitárok akár csak az LTD-k, arrol nem is beszélve hogy megfizethetőbbek. (Egyenlőre nem vagyok gityárkámpöni szponzorált rocksztár :N ) :)

De olvastam egy pár tesztet az AC-10E-ről és habár jókat írnak, de azt is hogy akusztikusan kicsit vékony hangja van és hogy a teste is kissebb egy picit mint a szokásos. (Bár szerintem akkor sem csak egy promó gitár). Meg mint mondtad is valószínű, hogy rétegelt, úgyhogy maradok a Cort-oknál egyenlőre! :K

[ Szerkesztve ]

XY

(#5652) sti10p válasza sti10p (#5651) üzenetére


sti10p
senior tag

Persze ezt csak "fülelés" alapú tapasztalatbol mondom, mert van egy néhány kedvenc aki eppen Epiphone-on vagy LTD-n nyomja/nyomta, de kezemben még 1 se volt. :N

Szerk.: A CORT SFX1F AW-re azt írják egy helyen, hogy "speciálisan domborított hátlap" ez meg mit jelenthet?

[ Szerkesztve ]

XY

(#5656) Szten Márs válasza sti10p (#5651) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Naszóval... a hátlap kialakítása befolyással van a gitár hangjára, a(z enyhén) domborított hát, ha jól emlékszem, mintha a hangerőt növelné, de most nem esküszöm meg rá... Mindenesetre ezeknek nincs olyan domború hátuk, mint mittudomén egy Ovation-nak.

Az Epiphone pedig pont olyan gitárokat gyárt, mint bármelyik kevésbé neves gyártó, semmivel sem jobbakat :) LTD még nem volt a kezemben, szóval nem tudok nyilatkozni, de nagyon meglepődnék, ha más lenne a helyzet ott. Igazából tipikusan a kisebb nevű gyártók azok, akik jobban igyekeznek jó gitárokat gyártani már az olcsóbb szegmensben is, lsd: Samick, Ashton, Cort... simán ezeket venném inkább, mint az Epiphone, Fender, Ibanez akusztikusokat :K Sokkal olcsóbb kategóriákba már behozzák a tömör anyagokat, Ashton esetében pedig a csont nyergeket és ébenfa fogólapot is - mivel ezeket a gitárokat csak a név miatt nem fogják venni, ellentétben pár nagy márka gitárjával, valamit kell villantaniuk, így, ha ütőképesek akarnak maradni a piacon, muszáj többet nyújtaniuk, mint a nagyon márkás társaiknak. Persze vannak gyártók, akikre ez nem igaz, olcsók is, névtelek is, de cserében még gagyik is. Mittudomén, Stagg, Harley Benton, Vorson és társaik.

[ Szerkesztve ]

(#5675) bucsupeti válasza matyi94 (#5674) üzenetére


bucsupeti
senior tag

V100-al jól jársz és ha még pickup-öt is cserélsz benne akkor tényleg tuti hangszered lesz.
A csilingelő hangot amit írtál ne várj LP gitártól. Azok alapban vastagabban szólnak egy strato vagy telecasternél. A humbuckerek egyik tulajdonsága ez a vaskosság.
A hangzás amit vársz szerintem nem a gitáron fog múlni (ott csak a hang karaktere ami változhat) hanem az erősítő és a torzítók, effektek.
Tényleg próbálgass még gitárokat ha nem sürgős a vásárlás. Próbálj Ibanezt is mindenképp mert a legjelentősebb márkák között van. Ha csilingelő hangot keresel akkor próbálj ki stratokat is (Vintage és Epiphone) hátha az a hang az amit keresel.
Sok sikert és írd meg hogy hol tartasz a vásárlással, mik a tapasztalataid.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#5697) Womb válasza Atticus85 (#5696) üzenetére


Womb
senior tag

Pedig érdemes használt gitárokat nézegetni.
Főleg most, hogy iszonyat nyomottak a használt gitárok árai, kb. a válság óta.
Pld. egy japán Ibanez RG 2550-est hírdetnek százért, holott az új ára majdnem háromszáz körül mozog.
Egy limitált koreai Epiphone by Gibson lp-t, szintén 100e irányban hírdetnek.
Ezt:

[ Szerkesztve ]

(#5708) Atticus85 válasza Womb (#5707) üzenetére


Atticus85
tag

Akkor ez mi,ha nem régi metálos hangzás?Meg ennek a videó legvégén hallgasd meg Persze használják rengetegen az Ibanezt most is,de ez a hangzása nagyon elterjedt,én meg a falra mászok az ilyen hangtól,nekem nem jön be ez a hang,meg az ilyen zene se :) Én zenekarra készülök,és nem célom az ilyen zene,inkább pörgős,lendületes rock ("Rock and roll" :) )Megnézel Youtube-os videókat,rengeteg ilyen hangzású Ibanezes videót lehet találni.Amúgy meg biztos jó ez a Epiphone Les Paul Standard is,de mint mondtam nem tudok Pestre felmenni egy gitárért azért a vonatjegy nincs ingyen,meg időm se,Szegedre meg Pestre járkálni.Amúgy meg én azt hallottam,hogy a V100-as az ilyen Epiphone-okat is simán lenyomja,mert az Epiphone gitárok nem itt kezdődnek árba.

[ Szerkesztve ]

(#5711) Womb válasza Atticus85 (#5708) üzenetére


Womb
senior tag

A V100-as, esetleg vele egy árban lévő Epiphone-okat nyomja (nyomhatja) le, nem a jóval drágább limitált Standard-okat.
Az a V100-as nagyon nem egy kategória azzal az Epivel.

(#5716) X2N válasza Atticus85 (#5708) üzenetére


X2N
senior tag

Én ezt így nem jelenteném ki hogy jobb a Vintage, biztos van mindkét márkának jó sikerült gitárja, Epiphone drágább, de nem biztos hogy rossz, ezt meghallgatás után se lehet 100%-ra megmondani, csak stúdiós felvételekkel. Inkább azon gondolkozzál hogy fog szólni azon az erősítőn amit venni akarsz hozzá, gitárt hiába veszel 2x drágábbat a tervezettnél nem fog annyival jobban szólni. Ha meg zenekarral is akarsz játszani akkor minimum 50W-os erősítő kell 12"-es hangszóróval, pl egy Line 6 Spider 75 kombó, nem kell vadiúj, jó a használt is. Ha nézed a hangmester akkor észrevehetted h árulnak Bugera V22-t is vadiúj csövekkel 65eFt-ért.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5796) X2N válasza Atticus85 (#5793) üzenetére


X2N
senior tag

Ezekhez jobb az SG mint a Les Paul gitárok?
-Nem jobb hanem más, az SG vékonyabb, könnyebb, agresszívabb a középtartománya mint egy LP-nek, viszont fejnehéz és annyira nem kényelmes mint mondjuk egy superstrat.
Ilyen zenékhez minden humbucker-es gitár jó, olyat válassz ami neked kényelmes és tetszik. Volt egy epiphone SG special-om olyat nem érdemes venni, viszont ismerősömnek van LTD Viper-50-es gitárja, nagyon jól szól, olyan jól mint az én cserélt hangszedős Ibanezem.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5802) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Hy all

Szerintetek el lehetne adni egy 9 éves, sokat használt (szépen is szól), 6 ici-pici festéklepattogással, karccal (egyik nap átkenem vmi polírral) sújtott Stagg C530 tanuló/klasszikus gitárt?
Inkább: van értelme?

Közben vettem egy Epiphone Les Paul 100 HS-t, összekötöttem hangfalakkal, hát kurva jól szól... 50k volt nyári akcióval, újonnan, ez egy kihagyhatatlan ajánlat volt nekem :D
Erösítöt nézek, ebbe kéne tipp. Milyet vegyek, olyan 30-40 között, ami Blink-182/Sum-41/Busted/Greenday/Linkin Park hangzások eléréséhez megfelelö? Érdemes lehet használtat venni?
Ha eladnám a klasszikus gitárt, akkor az is belemenne az árába.
Olyan kéne, ami megbízható, nem torzít (nem a szándékosra gondolok), sok effekt, MP3 bemenet, esetleg Recording.
Roland Cube 15x/20xl/30x? Vélemények?

(#5995) cucka válasza Atticus85 (#5994) üzenetére


cucka
addikt

Mi a baj a gyári hangszedőivel? És ha így, akkor miért nem veszel olyat, amiben gyárilag jó hangszedő van? (Cort vagy Epiphone pl.)

(#5996) Atticus85 válasza cucka (#5995) üzenetére


Atticus85
tag

Nekem nem nagyon jött be a hangja,és most így egyre több videón elég jónak hallom ezekkel az EMG-kel.Meg lehet jobb ha a vastag Les Paul testet egy ilyennel hangszedővel kombinálom,mint a sima Cort-okat,nem?Amúgy pl: milyen Epiphone-ra vagy Cort-ra gondoltál,mutass már légyszi.

(#6056) Printszkrín válasza Atticus85 (#6051) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ez akkor nem Les Paul?

Igen is, meg nem is.
Azért ez már egy sokkal modernebb felépítésű gitár mint egy les Paul.
Ha a Les paul másolatok között kéne besorolni, akkor azt mondanám, hogy
árban és minőségben veri az Epiphone-okat, komfortban és hangban egyaránt..
(a Vintage V100-at szintén.)
De aki orig Gibson másolatot keres, az valszeg nem ezt a gitárt fogja választani.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6067) Atticus85 válasza Printszkrín (#6056) üzenetére


Atticus85
tag

"Azért ez már egy sokkal modernebb felépítésű gitár mint egy les Paul.
Ha a Les paul másolatok között kéne besorolni, akkor azt mondanám, hogy
árban és minőségben veri az Epiphone-okat, komfortban és hangban egyaránt..
(a Vintage V100-at szintén.)"

Azt mondod,hogy a Cort Z44 megeszi a Vintage V100,és az Epiphone gitárokat?Akkor miért nem ezt ajánlottad a legelején amikor legelsőnek Vintage V100-as,és egyéb jóféle gitárokat keresgettem?Te próbáltál már ilyet?Mi jót illetve rosszat tudnál elmondani róla?

(#6170) Womb válasza Atticus85 (#6167) üzenetére


Womb
senior tag

Próbáld ki, ha tetszik.
Előtte azért mélyülj el, a Hangmester Epiphone topikjában, mert állítólag igen sok hamis epi gitár létezik, és itthon is van belőle nem kevés.

(#6337) Atticus85


Atticus85
tag

Öcsém Tom Delong gitár Epiphone-ba,de király :)

(#6339) Atticus85 válasza Szten Márs (#6338) üzenetére


Atticus85
tag

Most meg mi???Mi bajod van??Régen nagy blink rajongó voltam,és most látom itt Tom gitárját Epiphone-ba,ennyi az egész.

(#6399) Printszkrín válasza Atticus85 (#6395) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Az Epiphone Dot egy igazán silány kivitelezése az ES 335-nek.
Eszedbe ne jusson, még csak ránézni se.

Koncentráj a feladatra!

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6448) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Epiphone les paul 100-am, és egy Roland cube 15x-em.
Gitárt már kezdem kiismerni, de az erősítőhöz még nem értek.
Abban kérnék segítséget, hogy kéne nekem olyan beállítás, amivel egy elég agresszív hangot lehetne kihozni belőle.
Bass, middle, treble, és gain van, meg ugye a distortionre állítom a lead csatornát.

Ha tudtok, akkor írhatnátok több beállítást is, pl jó volna vmi magas hangú, kattogós beállítás is.

Ilyen hangzást keresek (agresszív)
http://www.youtube.com/watch?v=LhTPUq5jaM8
Nagyon jó hangja van :))

(#6511) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Sziasztok!

Egyik osztálytársam nem tudja, hogy aktív vagy passzív hangszedők vannak-e a gitárjában.
Cort M200 Black-je van, és azt kéne megtudni, hogy a EM4LP- pickup az aktív vagy passzív hangszedő-e?

Én pedig annyit szeretnék kérdezni, hogy pontosan mi a különbség az aktív és passzív hangszedő között, hangkarakterekről picit, illetve hogy az én Epiphone LP 100-mban milyenek lehetnek? (700T, 650R)
Mindent leírhattok, mert kiváncsi vagyok a különbségre. Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#6558) izomhod válasza atidzsiforc (#6556) üzenetére


izomhod
senior tag

majd szerzek egy ilyen gyűrűt, de anniyra le vannak kopva a bundok, hogy ráférne egy szintbehozás, vagy új bundok inkább, de nem ér annyit a gitár

ha kínozza, ennek a gityónak már mindegy, megmarad az akusztikus:)

mostanában szemezek a les paulokal, nagyon bejönnek, de az epiphone a minimum már ha vennék, az is 60-70 e ft az alja. nem sajnálnám érte, de minek, ha nem játszom rajta, nem?

[ Szerkesztve ]

(#6571) atidzsiforc válasza XCorey (#6569) üzenetére


atidzsiforc
őstag

A bandit112 nagyon jol szol, nekem is olyan van, csak elromlott :((( , hamarosan meg lesz javitva.

Psychonaut: ha mar a les pauloknal jarunk, epiphone lp studio szeria szerinted jofele?

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6572) XCorey válasza Psychonaut (#6570) üzenetére


XCorey
csendes tag

Igen,hallottam,hogy a Les Paulok hangja kárpótol a kényelmessége miatt,és hogy nem érdemes Epiphone-ba venni,mert a Vintage V100-asnak szebb hangja van,mint az Epi Lp-nek

(#6573) Psychonaut válasza atidzsiforc (#6571) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ez egy jo kerdes, sajnos nem probaltam meg. Szerintem az mar nem szolhat rosszul - az olcso Epikrol (LP Special szeria) viszont jot meg nem igazan hallottam.

XCorey: kerdes, hogy melyik Epi LP-nel van szebb hangja - mert van nekik jopar. Peldaul az Epiphone Les Paul Standardrol jokat olvastam (ujonnan 130 korul, hasznaltan szerintem beleferhet 100-ba). De az nem kerdeses, hogy a V100 jol szol, nagyon jol. Bar szoras itt is van (kinai, mit lehet tenni), szoval erdemes szemelyesen kiprobalni elotte (ez egyebkent is ajanlott).

(#6574) Printszkrín válasza XCorey (#6572) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Na most ez így nem igaz!
Mármint, hogy "nem érdemes Epiphone-ba venni,mert a Vintage V100-asnak
szebb hangja van,mint az Epi Lp-nek"

Fogalmazzunk úgy, hogy ár-érték arányban a V100 jobb abban az árban
mint az Epi. Ha 100e Ft.-ban gondolkodunk. A Epinek azért vannak sokkal
komolyabb gitárjai is mint a V100, de azok jóval többe kerülnek.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6586) XCorey


XCorey
csendes tag

megnézzük.Az SG-ket nézeget még,most láttam valami EPIPHONE TONY IOMMI SG-ét.Ez miben különbözhet a hagyományos Epi,illetve Vintage SG-éktől?

(#6623) XCorey


XCorey
csendes tag

Ma fogtam a kezembe egy pár fadarabot :)

A mai napon kipróbáltam 5 gitárt.Sajnos nem találtam a Cort m520,m600,és KX1Q közül egyiket se a boltba :(
Először egy Epiphone Sg G 400-ast próbáltam ki.Annyira nem szólt rosszul,kíváncsi voltam,hogy milyen a Les Paulokhoz képest,az igaz,hogy egy picit zúzósabb,de nekem ez kevésnek tűnt még.Kipróbáltam egy Weston Les Paul gitárt,meg egy Vintage V100-ast,hát ez a két gitár se győzött meg.Aztán a kezembe adott a csávó egy Esp/Ltd Viper 50-es gitárt.Na abba már volt kraft rendesen.Nagyon erős hangja volt torzítva,és tisztán is szépen szólt,nagyon ütős hangja volt torzítva,az tetszett.Utána észrevettem,hogy van a boltba Cort KX-5-öt.Na ez egy gyönyörű,csillogós gitár,annyira nem volt rossz,de ez se tudta felülmúlni a Viper-t,a push/pull miatt próbáltam ki,de az se adott elég okot rá,hogy ez az a hangzás amit keresek.A végén amikor mentem elfele a hangszerboltból,mutatja az eladó,hogy itt van még az Epiphone Goth G 400-as gitár,hogy azt is érdemes kipróbálni,van rajta egy bizonyos GT kill pot,ami ilyen rugósan működik,ha azt nyomogatjuk akkor megszakítja a jelet,meg volt valami cimke a hátoldalán valami Gábor nem tudom ki,hangszerész erről magyarázott még az eladó.Bánom,hogy nem próbáltam ki.Na majd legközelebb.Kíváncsi vagyok milyen véleménnyel vannak erről a gitárról.
A Les Paul-októl azis el vette a kedvemet még,hogy amikor játszottam rajta ülve,még egy kicsit rá kellett tartanom a gitárra,mert a csúszott volna lefele,amolyan "farnehéz" gitár.
Ez az ESP/LTD Viprt 50,eddig ez a nyerő hangzásra,csak kicsit furán néz ki az,hogy kicsit megvan nyújtva az alja.Osztálytársamnak van egy Omen 6 extreme gitárja,na az volt még aminek szintén nem rossz hangja volt számomra.Még kipróbálom az Epi Goth G 400-ast,és eldől,hogy a Viper,Goth G400-as,vagy az Omen 6 extreme közül melyiket veszem meg.

[ Szerkesztve ]

(#6665) XCorey válasza Szten Márs (#6664) üzenetére


XCorey
csendes tag

Ugyanazon az erősítőn próbáltam még ki Cort KX-5-öt,Vintage V100-ast,Epiphone SG G 400-ast,egy Weston Les Pault,meg egy 50.000-es Cort- gitárt.De ennek annyira durva,morcos hangja volt,nagyon jó hangja volt,nem az a mély recsegős torzított hangja volt,mint szinte a nagyrészének.Tisztább,és ilyen durvább torzított hangja volt.Hasonló,mint a Scehcter Omen 6 extreme.Amúgy ebbe nagyjelű pick up van ebbe az LTD Viper 50-esbe?
Még most akarok majd kipróbálni egy LTD MH-50-est is.Mert az legalább szebb gitár és remélem ugyanúgy szól.

[ Szerkesztve ]

(#6673) atidzsiforc válasza XCorey (#6672) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ha eros hangja torzitva van akkor szerinted mekkora a jelszint?...
Nekem csak annyi bajom van vele, hogy 50-es tipus az az osszes ltd szeriaban a leggagyibb modell, en azert nem vennem. Nem azt mondom, hogy ebbol kovetkezik, hogy sz'r is, csak annyit az en hasznaltan 50 fontert 10w-os komboval vett szenne hasznalt washburnom is tud mint egy 50es ltd. Mindezt ugy mondom, hogy mar en is probaltam ltd vipert. Nekem a kovetkezo egy epiphone gothic les paul studio lesz, az is volt mar a kezemben, artec crazy metal pedallal 30as roland cubeon nagyon allat.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6753) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Hali

Eladó egy 2 hónapos Epiphone Les Paul 100 HS szólógitár kihasználatlanság miatt. Teljesen új, még 1 év 9 hónap garanciával.
Dobozában, poszterrel, stb-vel.

Emellett eladó még egy 2 éves Roland Cube 15x szólógitár kombó is, szintén kihasználatlanság miatt. Sose volt maxra tekerve, alig volt használva. Tiszta és torzított csatorna, 4 torzított hangzással (ovedrive, distortion, metal, metal stack), 3 sávos equalizer, aux in bemenet, recording out/fejhallgató bemenet a felvétel készítés és a csendes gyakorlás érdekében. 1 hó személyi garit vállalok rá, mivel tudom, hogy mit adok el :)
Ára: 18 000 Ft

Posta a vevőt terheli!

(#6760) Szten Márs válasza sti10p (#6757) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Volt a kezemben Fender C60 és Fender C60 CE is. Ugyanazt tudja, mint bármelyik gitár ebben az árkategóriában, akár egy Epiphone AJ-100, akár egy Cort AD-810. Igen, ez a három (négy lenne, de a CE-hez máskor volt szerencsém) gitár egyszerre (pontosabban értelemszerűen egymás után) volt a kezembe, szóval nem az idő homályosította el az érzékeimet :) Nincs igazán egetverő, vagy akár úgy legalább valamennyire kihallható különbség köztük, teljesen egy szinten vannak. Nem csoda, mindegyik full rétegelt lemezből készült (igen, a Fender is, jól emlékeztél és jó, hogy utánanéztél), ugyanazon anyagokból, valószínűleg ugyanolyan merevítéssel, ugyanolyan formára. Ebben a kategóriában a kidolgozá minősége, lekiismeretessége is kb. tökegyforma, a betanított munkások ugyanúgy robotolnak mindegyik előtt...

És kb 20 másodperccel ezek után, mintegy referenciaként belepengettem azért egy Cort Earth 70-be is. Igen, itt már van különbség, jól hallható, egyszerűen komplexebb hang jön belőle. A tömör fedlap egyértelműen egy kategórialépés felfelé (bár fontos megjegyezni: nem mindig! Vannak tömör fedlapos gitárok, amiknél bőven jobbak a fent felsorolt lamináltak...). Ami azt illeti, utána kb 100 ezres kategóriáig megint nem hallani (legalábbis én nem hallottam) markáns fejlődést, épp ezért az említett Cortok a maguk 40k körüli árával elképesztően jó ár/érték arányt képviselnek. Plusz a tömör fedlapos gitárok hangja az idővel alakul, nyílik, javul, egy full rétegeltnél ilyen nincs. Szóval idővel még markánsabbá válik a különbség.

Egy történet: amikor én vettem a saját Cortomat, akkor egy Fender CD60-ast akartam eredetileg. Bementem a Mezzoforte üzletbe (ami egyébként azóta is az egyik kedvenc hangszerüzletem, rendkívül korrektek és jófejek, bár ez nem a reklám helye :) ), vázoltam a szituációt (ennyiért és ennyiért szeretnék gitárt, ezt néztem ki előzőleg), az eladó meghallgatott, majd azt mondta, hoy oké, szívesen adja a Fendert, de előbb itt van ez a Cort (egy AD akárhanyas full laminált volt, már nem emlékszem melyik modell), nézzem meg, mert szerinte jobb vétel. Mondtam neki, hoyg erről a márkáról még életemben nem hallottam, mit kell róla tudni. Azt válaszolta, hogy nagyon jók, még mindenki elégedett volt velük. Hümmögtem egy sort, azért a Fender mégiscsak jól hangzik, ez meg... nem is tudom, hazamentem, majd erőteljesebben ráfeküdtem a google-ra, és végül úgy döntöttem, hogy inkább szánok erre az egészre még egy kis pénzt és veszek egy tömör fedlaposat, méghozzá egy Cort Earth 70-et. Szeritnem jobb döntést nem tudtam volna hozni, de ez az én egyedi meggyőződésem, ezzel a történettel inkább azt szerettem volna példázni, hogy bolti eladók mennyire máshogy vélekednek. Téged a Cortról beszéltek le és egy Fenderre akartak rábeszélni (aminek még a specifikációival sincsenek tisztában ehhe..), én egy Fenderért mentem és egy Cortra akartak rábeszélni helyette :)

Egyébként Lee DeWyze-nak pl megfelel a márka akusztikus kínálata, szóval annyira szar nem lehet a márka, hogy egy Cort akusztikus eladása a szar eladásával legyen egyenértékű ;)

[ Szerkesztve ]

(#6787) sti10p válasza Szten Márs (#6786) üzenetére


sti10p
senior tag

Kössz hogy felhívtad rá a figyelmet, valóban számít a húrtáv nekem is, mivel elég vastag újjaim vannak :) , úgyhogy maradok a CD140S-nél, ha Fender. De ha mégsem, akkor ezeket nézegettem még: Yamaha FG-700MS, Ibanez AW-30 NT, Epiphone DR220S Natural. Mind tömör fedlapos. Főleg a Yamaha érdekelne.

Amúgy a Mezzoforte boltjában ezek közül szerinted vannak kipróbálható darabok?!
Mert ha csak foglalózva rendelik akkor ez kb. ugyanúgy zsákbamacska nekem mintha netről rendelném... :F

XY

(#6788) Szten Márs válasza sti10p (#6787) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát ezek közül akkor már a Fender... Az akusztikus Ibanezekről sok helyen hallottam, hogy csak arra mennek, hogy szép, csili-vili legyen és kb. ennyi. Én magam is próbáltam egy drágább (90 ezer körüli, ha jól emlékszem, de itt valamikor írtam is róla) Ibanezt, finoman fogalmazva nem voltam elájulva tőle, nagy csalódás volt. A Yamaha a maga nato oldalával/hátával szintén nem egy meggyőző jelenség, az Epiphone-t mondjuk viszont szerintem érdemes megnézni.

Egyébként nem tudom lennének-e ezek a gitárok akkor épp a mezzofortéban, de hívd fel őket, vagy dobj nekik egy e-mailt, és kiderül ;)

Azért nézd meg az Earth 70-et, ha már ott jársz, sőt, az Earth 100-ak közül azt, amelyik van. Vagy a hangszerkerbe érdemes elnézni, ott szoktak lenni Earth 100-ak. Ja és, hogy tegyek rá még egy lapáttal: a Cort az újabb gyártású Earth 100-aknál már valódi csont nyerget és szemöldököt használ, ellentétben az összes többi itt felsorolt gitárral, ahol bizony műanyag van - pedig egy árkategória :)

[ Szerkesztve ]

(#6789) Seraph 16 válasza sti10p (#6787) üzenetére


Seraph 16
őstag

Kicsit félve merek beleszólni a dolgokba, mivel nem tudok gitározni, de korábban én is nézelődtem gitárok között, ezért merem leírni a tapasztalataimat.
Átgondolandó, hogyl kezdésnek bőven jó lehet egy olcsó gitár (azok is elég jól szólnak), hátha később abbahagyod, ha meg nem, akkor később úgy is egy nagyon jót fogsz venni, és akkor a kicsiből lehet utazós gitár.
Én amúgy inkább vennék elsőre is jót pont amiatt, amiket Szten is írt.
A márkákról/típusokról:
Ibanez: haveromnak ilyen van (talán v72). Laminált, de elég szépen szól. Én azt hallottam, hogy az Ibanez minőségi anyagból dolgozik a laminált esetében is. Az általad írt típust amúgy nem ismerem.
Epiphone: DR-200S-t próbáltam (elvileg uaz, mint a 220, csak az egész fényes lakkozású), hallgattam. Nem volt rossz, de a hangja nem volt semmi extra, és maga a hangszer is valahogy olyan idegen érzetet keltett. Szóval nem rossz, de nekem nem jött be (az Aj-100 az alsó kategóriában viszont kifejezetten tetszett).
Yamaha: Közvetlen az epiphone után néztem az FG700MS-t. Valami csodálatos volt, a hangja gyönyörű, kivitelezés tökéletes. Sajnos nekem magyar árakon kicsit drága, így nem akartam ezt első gitárnak (USA-ban 200 dollár :P ). Keress rá neten, nagyon sokan dicsérik. Én alighanem ezt venném. Megjegyzem nekem a yamaha f-370 (laminált) gitár hangja is jobban tetszett, mint az epiphone 200s-é.
Fender: egyszer távolról hallottam egy cd60-ast (hello kitty kiadásban :Y ) nekem akkor ott nem tűnt rossznak, de azóta sokan mondták, hogy alsó kategóriás fendert ne vegyek, mert a márkát kell megfizetni, így abban az árban van jobb minőség is.
Cort: nem véletlenül hagytam a végére. Elvileg az egyik legnagyobb (akusztikus :F ) gitárgyártó cég. Többek között a fendernek is több terméket gyártanak. Állítólag elég jól összerakják a hangszereket. Nekem a matt gitárjaik hangja nem annyira jön be, de a fényes változatokat érdemes lehet megnézni, mert másabb a hangjuk.
Remélem tudtam segíteni!
The Choice Is Yours!

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#6888) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Eladó Epiphone Les Paul 100 HS. Hibátlan, 1 év 9 hónap garanciával eladó!
Cserére, alkura lehetőség nincs.

700T Humbucker (híd), 650R Humbucker (nyak), 3 állású pickup kapcsoló, 2 hangszín, 2 hangerő, stb

http://www.hangszerdiszkont.hu/hu/shop?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3025&category_id=1

Ára: 46 000 HUF

Posta a vevőt terheli!
E-mail: Bencsizy@gportal.hu
Tel: 06308431293

(#6906) ghost20


ghost20
csendes tag

Üdv mindenkinek :))

van egy új Epiphone Les Paul Special II-öm és tetszik a rajta lévő gyári húr ezért valami hasonló kéne rá de nem tudom milyen :D
valami tipp kéne hogy hányas húr lehet (és hogy gibson húr kéne-e vagy miféle :) )

(#7025) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Meghúztam most a hangolókulcsokat, és most faszán bírja :)

Gondolkodtam már rajta, hogy elviszem vmi hangszerészhez, hogy úgymond "még jobb gitár legyen", jobb beállításokkal többet ki lehet hozni belőle.

Amúgy nem új húrokat raktam rá, azt valszeg a következő hónapban fogok, mert már eléggé le van kopva az a kis szürke "hám".
Ti milyet ajánlotok új húrnak?
Ezen az Epiphone les paul 100-on egész jók vannak, tetszik a tapintása is, vmi ilyesmi kellene. Húr vastagság, keménység befolyásolja a hangot? Keményebb, puhább húroknak mik az előnyeik?

(#7047) BemAnyó válasza Inv1sus (#7045) üzenetére


BemAnyó
senior tag

40 körül már (pl Cort earth) vannak jó akusztikus gitárok és nem csak az alapokat tanulni kiválóak, de önmagukban is külön műfajt is képviselnek (pl Andy mackee )

Újonnan elektromost még cortból se kapsz igazán értelmeset ennyiért, inkább nagyjából 60-70 töl indulnak a használható hangszerek. Én inkább bátorítanálak a használt hangszer vásárlásra ha ennyi van rá. De gondold végig hogy komolyan akarod e, mert ha nem akkor sok pénzt dobsz ki, ha igen akkor meg pont annyival szánsz rá kevesebbet amit sokáig fogsz szívni. Vagy mégis inkább veszel 40 körül valamit használtan (pl: shecter, dean, cort, ibanez, epiphone). De a használt hangszer vásárláshoz (kipróbálásnál) vigyél magaddal valakit aki tapasztalt és tényleg ért hozzá. Sőt nem árt kipróbálni/megnézni előtte boltban egy újat.
Amúgy meg a használható(élvezhető) gyakorló erősítő meg szintén kb min 30 pénz újonnan, azt meg lehetőleg hangszer vásárlás után a SAJÁT hangszereddel próbáld ki.

Talán a legjobb amit tanácsolhatok az az hogy néz ki neten mindent ami érdekel és kezd el őket boltokban kipróbálni. Mivel azt hogy mi áll kézre neked és mi tetszik hangzásban azt csak TE fogod tudni. És már csak azért is érdemes ezt megfontolni/végigjárni mert ebben az árkategóriában semmit se érdemes kicserélni egy gitáron ha már "kinőtted", mivel pl. egy darab minőségi szimpla hátsó híd pickup is min 15 pénz, ami a te esetedben a hangszer értékének kb a fele.

[ Szerkesztve ]

(#7054) Szten Márs válasza Inv1sus (#7051) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

1, Minőség szerint sorba rendezve nem tudnánk, mert ez azért nem ilyen egyértelmű dolog. Maximum tudunk egy elnagyolt listát írni a kerülendő és a bátran megvehető márkákról, de márkán belül is nagy eltérések vannak az egyes modellek között. Mindenesetre kerülendőből most pl a HerleyBenton, Vorson, Powerstate jut eszembe, bár én őszintén pl. Staggot sem vennék. Ajánlott maximálisan a Cort ebben az árkategóriában, de Epiphoneok között is nézelődhetsz.
Ha kicsit tágabb lenne az árkategória, több márka lenne a felsorolásban, így, ebben az árkategóriában hirtelen ennyi jutott eszembe, de majd a többiek kiegészítik mindkét oldalt.

2, Kellenek a magasak és a mélyek is :) Amúgy nem jut eszembe olyan faanyag, ami elektromoson kifejezetten kerülendő lenne. Akusztikuson igen, de elektromoson nem. Egyedi színt adnak a gitár hangjának, de hogy ez most milyen és jó-e vagy sem, az szubjektív teljes mértékben.

3, Goto hangszerbolt, lehetőleg egy normálisabb. Ajánlom pl a Mezzofortét. Ha körülnézel és próbálgatsz gitárokat, akkor jóval tisztább lesz neked is a kép :K

(#7063) izomhod válasza Gyick (#7062) üzenetére


izomhod
senior tag

vicces:)

egy epiphone les paulon elgondolkodtam ma (is)
az hogy csavaros, vagy ragasztott nyakú, mi vizet zavar?

kíváncsi vagyok, hogy mennyit érhet a mostani gityóm
'96os noname stratocaster fazon, fekete test, na majd teszek fel képeket róla, úgy könnyebb lesz belőni, ha valami ért ilyenekhez itt

(#7067) Inv1sus válasza Szten Márs (#7066) üzenetére


Inv1sus
addikt

Igen, én is lemondtam inkább róluk úgy 3-4 perce. Gyanús ez a csend körülöttük. A hozzá nem értők meg nyilván bármit jónak találnak...

Tudom hogy elvileg nemrég lezártam a kérdezősködésem, de! ;]
Íme a három újabb kérdésem a szakik felé:

1) "Hát én immár kit válasszak..."

- Washburn WIN-14B
- Cort CR-50 BK
- Epiphone Les Paul Special II, White
és egy kakkuktojás, mert nagyon tetszik:
- Cort G-200 BK

2) Lehetőleg szeretnék metálos hangokat kicsalni a gittyóból. Miket kell beszereznem ehhez?
Ha jól látom, lehet közvetlenül olyan erősítőket venni, amikbe ez bele van építve.

3) Várhatóan felvételeket szeretnék készíteni, mert régebben szereztem zenéket is. Miket kell tennem annak érdekében, hogy a lehető legzajtalanabb felvételek születhessenek meg?

Ezután már tényleg nem bántalak titeket többet. ;]

Köszönöm a türelmeteket! :R

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7068) Szten Márs válasza Inv1sus (#7067) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

1,
A Washburnt nem ismerem, a Cort G-200 pedig a maga három single coil hangszedőjével nem hiszem, hogy a te gitárod. Ebben az árkategóriában tremolós gitárt amúgy sem ajánlanék. A másik Cort, vagy az Epiphone? Igen, akár azok... ugyanakkor én mégis azt mondanám, hogy leginkább egyiket sem. Helyettük inkább ezt, főleg ha metálos vonalon akarsz gondolkozni. Van feketében is :DDD Igen, nem az az árkategória, a legdrágább általad kinézetthez képest is 16 ezer forint ártöbblet. Ugyanakkor... 16 ezer, igen, de nem egy súlycsoport az általad kinézettekkel.

Gitárt (talán) nem pár hétre, hónapra veszel, hanem hosszú távra. Vehetsz egy 40 ezreset megint, de jó eséllyel úgy fogod egy idő után érezni, hogy lehet mégsem volt a legjobb döntés. Beletehetsz 40-42 ezret egy olyan hangszerbe, ami valószínűleg nem lesz egy tartós választás... vagy vársz és beleteszel kicsit több pénzt egy olyanba, ami már igencsak abszolúte ajánlható kategória, ami hosszú távon örömet okoz és szolgál és nem egy low low low-end, hangot ad és jólvan kategóriájú valami.
Én megfontolnám... néha az olcsóbb a drágább. Itt úgy érzem tipikusan ez a helyzet.

Egy cikk, kedvcsinálónak az általam ajánlott gitárról: [link]

A másik kettő kérdésre majd válaszol olyasvalaki, aki ért is hozzájuk - azokban nem tudok segíteni :N

[ Szerkesztve ]

(#7221) yellowcake


yellowcake
csendes tag

Üdv!

Vénségemre gitártanulásra adtam a fejem, úgyhogy szintén első gitár+erősítő témában kérnék tanácsot. Ami a gitárt illeti, jópár fórum (ezt is beleértve), teszt és youtube videó után erre a két lehetőségre szűkítettem le a dolgokat:

Epiphone Les Paul Special II

Epiphone SG Special

A kipróbálás, vagyis inkább a kézbe vétel még hátra van, egyelőre inkább a Les Paul-féle felé hajlok, mert az tetszik :)

Erősítőnek pedig az itt már többször ajánlott Roland Cube 15-öt néztem, illetve ezt:
Orange Crush 12 L

A zenei irány az lenne, amire igencsak rákattantam az elmúlt 5-6 évben, a stoner/doom/sludge vonal (Kyuss, Electric Wizard, Eyehategod, Saint Vitus, Black Sabbath, Crowbar, ilyesmik), tehát ez a zsíros, füstös, vaskosabb hangzásvilág. Nyilván attól még évekre vagyok, de ezt a soundot egyértelműen az Orange kombó hozná jobban, viszont a Roland meg sokoldalúbbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#7241) yellowcake válasza Womb (#7224) üzenetére


yellowcake
csendes tag

Innen nézve ez is jó vételnek tűnik.

Epiphone SG G-400

(#7325) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek megoldható az, hogy egy Epiphone LP 100-ason felezhetőek legyenek a humbuckerek(mindkettő egyszerre), és így egy ilyen csilingelő, telecaster-hez _hasonló_ hangzást kaphassak?
Van pár szám, aminél jól jönne a hangja, de mégegy gitárt nem szívesen vennék, keret sincs rá, ezt meg nem cserélném le semmiért se. Egy ilyen all in one gitárt szeretnék :D

Az erősítőn szólókban gazdag daloknál szerintetek jobb, ha lejjebb tekerem a gain-t? (pl sweet child o mine)

Palm mute technikában még mindig kéne segítség :D Esetleg leírhatnátok, hogy hogyan könnyebb Ezt a fajtát szeretném megtanulni:
E--0--0--0--0--0--0--0--0---9---9---9----9----5--5--5--5
A---------2--------------2----------------11---------------7----
Csak egy példa volt.

Lehet az is, hogy én helyezem rosszul a kezem, vagy én nem tudom, de mindig befeszül a kezem, egyszerűen nem tudom tartani a lépést... :(
Esetleg képpel is mutathatnátok, vagy videóval, hogy most hogyan lehetne gyorsítani a kezem.

Előre is köszi.

(#7327) Printszkrín válasza Bencsizy (#7325) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Szerintetek megoldható az, hogy egy Epiphone LP 100-ason felezhetőek legyenek a humbuckerek
Elévileg lehetséges, de csak akkor éri meg vele foglalkozni, ha a két pick-up
úgy van kábelezve, hogy ez a hangszedő megbontása nélkül kivitelezhető legyen.
Praktikusan, ha csak egy árnyékolt vezetéket látsz jönni a pick-up felől a
potikhoz, akkor így jártál. Ha négy ér+árnyékolásod van, akkor minden variáció
beköthető. Egyébként ma már ritkán, de elő szokott fordulni az is, hogy két ér+árnyékolásos kábellel oldják meg a felezést.

vagy én nem tudom, de mindig befeszül a kezem, egyszerűen nem tudom tartani a lépést

Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni........ :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#7399) Seraph 16 válasza attailor (#7397) üzenetére


Seraph 16
őstag

Hát itt vannak nálam sokkal nagyobb szakértők, de én is nem rég nézelődtem, és ebben az árkategóriában a következőket ajánlanám:
Cort ad-810 Nagyon sokan ajánlják a kategóriájában (én is) végső ára 22,5e
Epiphone AJ-100 vagy a dr100 is jó. Ezt is nagyon sokan szeretik 25e
esetleg:
Ibanez v50 pack havernak valami ilyesmije van, a hangja nem rossz, de egy kicsit magasan vannak neki a húrok. 30e

Ha most vennék ilyen gitárt, akkor én alighanem az első kettő közül választanék. Majdnem ad810-et vettem anno, de végül inkább spóroltam egy kicsit a tömör fedlapra.

Szerk.: benedekconak igaza van a hangológépet illetően. Ha van mikrofonod a géphez, vagy van okostelefonod, azzal is lehet hangolni elég pontosan.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7568) Szten Márs válasza AMD Power (#7566) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azt tudom neked is mondani, amit másnak, ha nagyon olcsón kell fémhúros akusztikus gitár, akkor a Julia márka 17-18 ezres modelljeit tudom ajánlani. Egy apró bökkenő van: eddig a gitárcentrumban (gitarcentrum.hu) lehetett őket kapni, most viszont egy (egyébként a sima akusztikosoknál egy tízessel drágább) elektroakusztikus kivételével egy Julia model sincs, még a honlapon sem. Lehet érdemes utánaérdeklődni náluk, tudnak-e beszerezni sima akusztikus modelleket... Azok olyan gitárok, amitől nem megy el az ember kedve a további zenéléstől, ami ebben az árkategóriában a gitárok java részéről nem mondható el. Égben lévő húrok, ami miatt kínzással ér fel a játék, nem pedig élvezet, megbízhatatlan, lötyögő hangolókulcsok, és budihang szokott lenni az általános a nagyon olcsó westerneknél.

A hársfának általában fedettebb, kevéssé fényes hangja szokott lenni, ez tény. Nem szeretem ezt az alapanyagot, de az olcsó gitárok zöme ebből készül. Egyébként elektromos gitároknál igen jóféle hangszerek készülnek hársfából - bár tudom, az egy más világ, más követelményekkel. Az általam ajánlott Julia-k is hársfából vannak, de az adott árért korrekt a hangjuk, húszezer alatt jobbat nem lehet kapni.

A másik út, hogy kicsit többet rászánsz a dologra és veszel egy Cort AD-810-et, vagy valamilyen 100-as sorozatbeli Epiphone-t. Ezeknél már fenyő a fedlap, nem hársfa, plusz rózsafa a fogólap, nem pedig feketére festett juhar. Ez utóbbival az a nagy gond, hogy ahol gyakran fogják őket, igencsak rondán kifényesednek - tényleg nem néz ki valami szívderítően egy-egy ilyen fogólap, már pár hónap játék után sem.

Amit tényleg nem ajánlok: ezeknek a tizenezerforintos random gitároknak a beszerzését, mert nagy valószínűséggel csak elmegy a gyerek kedve az egésztől. Akkor inkább várjatok még, hogy összegyűljön egy értelmes hangszerre. Ja igen, a mezzoforte oldalán láthattok olcsóbban Staggokat... azok is eléggé kínzóeszköz jellegűek, nem ajánlanám azokat sem, kicsit sem...

[ Szerkesztve ]

(#7644) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Az normális, hogy a torzított lead csatornán van alapzaj, ha nem szólnak a húrok? (tompítva őket, nem tompítva is van kis zizi)
Ha feltekerem a felénél nagyobbra az erősítőt, és nem fogok le semmit, akkor elkezd visítani az egész egyre erősebben, gerjedni kezd, ha ez megfelelő. Na ez normális? Lehet, hogy a gitárom pickupjai vannak túl közel a húrokhoz? Gyári beállításon vannak a pickupok.
Roland cube 20-xl az erősítő, gitár meg epiphone lp 100.

Földeléssel tuti nincs gond, mert az erősítő és a konnektor is földelt, néztem.

Más: A nagyoknak hogyhogy nem sípol az erősítő? Hogyan érik el, hogy ilyen cseszett nagy hangerő mellett (Pl egy nagyobb, fesztiválos koncerten) nem hallatszik semmi zaj, ha "üresben" van a gitár, nem játszanak rajta, csak lóg a nyakukban?

(#7786) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Hali

Szerintetek jó üzlet lenne egy Epiphone LP 100-as + 10 000 becserélése egy Vintage V100 Goldtopra?
Csak annyi lenne a problem, hogy még életemben nem hallottam P90-es hangszedőket, bár elég valószínű, hogy utána továbbcserélném a gitárt egy Humbuckeres, használt Epiphone Strandardra, v Customra, vagy másik V100-ra.
Csak arra kéne a gitár, hogy meghallgassam a P90-et (ha jól tudom, a Greenday használ ilyeneket), meg hogy vmi "kicsit felsőbb kategóriájú" gitárt szerezzek.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.