Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77601) tomcica válasza xy.zsolt (#77598) üzenetére


tomcica
Topikgazda

remelem legalabb felultel a trainer-re es tekertel a garazsban :K mittomen egy 3-4 orat

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77602) xy.zsolt válasza tomcica (#77601) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ooh dehogy :N ....futni fogok, de nem 16-18k-t és max csak itt a környéken. Ma 150bpm-en kb 1órát vagyok hajlandó szemerkélő esőben futni....maximum

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#77603) tomcica válasza xy.zsolt (#77602) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hat,de a 16km az egy ora epp ;] (azzal egyezem,hogy 150bpm-en azert nem eppen)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77604) norby_42 válasza tomcica (#77603) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem jön ki a matek, nekem tegnap szemerkélő eső, 146os pulzus, 1 óra 6 perc, és 12 km :F

Eat pasta, run fasta

(#77605) tomcica válasza norby_42 (#77604) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak cukkoltam kicsit,1ora = 16km az mar tempos :K es hatarzottan nem 150bpm :N
szoval amit te futottal 146bpm-en az epp jo kis epito km gyujtos :K (kiveve ha 175bpm a maxod,mert akkor az mar tempocska)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77606) sherlock82


sherlock82
senior tag

Ma futottam 6 km t földes utakon szerencsére esőnek nem sok nyoma van.
Ha semmi nem jön közbe akkor holnap hosszabat szeretnék már.
nem bánom hogy az ub nem ezen a hétvégén van. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#77607) Lortech válasza inf3rno (#77584) üzenetére


Lortech
addikt

Ez a túl sok fehérje nehéz kérdés. Mert mi a túl sok.
Nincs arra konkluzív bizonyíték, hogy rendesen működő vese szétmenne a magasabb (1,5-2,5g/tkg/nap, ami magasnak számít a teljes felnőttkörű népességben vs 0.8g RDA) fehérje beviteltől. Ha már eleve nem működik rendesen, akkor a túlzott fehérjebevitel extra terhet róhat rá, ami nem szerencsés, de nem eleve a magasabb fehérjebeviteltől megy szét. Némelyik tanulmány különbséget tesz proteinforrások között is, pl tejsavó és vöröshúsok között, előbbinek kevesebb negatív mellékhatást tulajdonítva.
Alacsony proteinbevitel hosszútávon ugyancsak elég kockázatos, mert főleg idősebb korban sokan halnak bele cachexia és sarcopenia közvetett következményeibe (combnyaktörés és társai). Nincs eléggé a köztudatban az izomtömeg és izom funkció jelentősége a mentális és testi egészség megtartásában játszott szerepében, valamint az izom nem csak funkcionális szerv, ami mozgatásért felelős, hanem a máj mellett a fehérjeszintézisben fontos szerepet játszik és ha ezt a funkciót részben elveszti, akkor az egész test kárát látja.
Why muscle is important for longevity | Dr. Stuart Phillips
224 ‒ Dietary protein: amount needed, ideal timing, quality, and more | Don Layman, Ph.D.
(disclaimer: Layman masszívan (állati) fehérje párti)

Ezért veszélyes középkorban jobb idők reményében rámenni egy 15% testtömegnyi fogyásra - ahogy nemrég ez felmerült itt is-, mert ez jó eséllyel arányos izomtömeg elvesztésével is járna és 40-50 környékén már nagyon nehéz visszaszerezni. Futás mellett könnyű fogyni, de a kalóriadeficit nem szabad, hogy az abszolút fehérjebevitel rovására menjen és a teljes testre történő resistance training is nagyon ajánlott a futás mellett, hogy csökkentse a fogyással együttjáró izomtömeg veszteséget.

BCAA-ról nagyon röviden Dr. Andy Galpin: Optimal Nutrition & Supplementation for Fitness | Huberman Lab Guest Series
Van benne sok egyéb kiegészítőről egy, a témában autentikus forrástól gyakorlatias megközelítésben. Az egész 6 epizódból álló sorozat egyébként egy aranybánya.

Thank you to god for making me an atheist

(#77608) tomcica válasza Lortech (#77607) üzenetére


tomcica
Topikgazda

(ON-ba tettem,latszon rendesen :K :R )

A testsuly beallitasnal mar irtam itt nehanyszor,hogy erdemes egy protokollal ellenorizni (plane,ha valtozas all be) a suly/ero allapotot.
Egy egyszeru 3x max fekvotamasszal szoktam,de lehetne ez huzodzkodastol kezdve barmi,ami erot ker es ismetelheto.
Van egy tartomany pl 30-50db fekvtamasz 3x (60mp pihenovel) amit ha nem tudok megcsinalni,akkor nem jo az irany,keves az ero. Illetve ha 80-100db fole megy (regen ilyen is volt :P ) akkor szinten nem jo (tul sok a felsotest).
Hetente az egyik erositesnel mindig megcsinalom,igy allandoan tudom monitorozni,hogy a szalkas testhez van-e eleg ero.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77609) xy.zsolt válasza tomcica (#77608) üzenetére


xy.zsolt
őstag

5-6 éve még minden nap 10x10 fekvőtámaszt csináltam 10mp szünetekkel.....de azóta semmit és az éhgyomros délelőtti pörgős edzések lefaragták a kar és mell izmokat rólam. Igazából semmi hátrányát nem éreztem ennek anno a tekerés és most futásnál....sőt, inkább legyek azzal a 3-4kg-al könnyebb. 1 hete teszteltem és 5db fekvőtámasz megy most...összesen :D
11k lett a mai....pedig éppen nem esett az eső.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#77610) tomcica válasza xy.zsolt (#77609) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha ez nalam igy lenne,akkor az a 3-4kg amivel konnyebb lennek karos lenne :K epp ezert csinalom a felmerot/monitorozast,hogy ez ne tortenjen meg. 40+ korban plaaaane.
38 lehettem,amikor valami gyomorfertozes elkapott 40fokos laz 1-2napig,majd 2hetig nem maradt meg bennem az ennivalo.Bement felul,alul hasmenes es kijott.
54kg top formarol lecsoffadt 47-48kg kornyekere,ugy ereztem magam mint egy elohalott azzal a testtel.Amikor elmult a hasmenes 3honap kellett mire vissza tudtam epiteni az erot,hozza a testsulyt is. Nekem ilyen 52kg ala nem mehet be :N 56kg fole nem mehet. Egy idoben heti egyszer jartunk crossfitre,ilyen altalanos WOD-ok,porgosen 60-90perc. Felment a testsuly 57kg kornyekere,felsotest is nagyobb lett...ott mar ereztem,hogy szep 100db fekvotamasz,de futni ez mar tulsuly,es foleg izombeli.Arrol nem is beszelve,hogy ugy egettem az izomraktarat,mint egy Forma 1-es kocsi.Pazarlosan,meg laza futasnal is.
Ezt abbol tudom,hogy 20 km laza futas vegen nem maradt erom,nem volt glikogen.
Erre a masik protokoll ami be van nalam vezetve,az a laza edzes vegen 10x100m (lehet 4-5is,nem muszaj 10db) ami meg van kuldve becsuletesen.Ha ott nincs ero,akkor tudom h nem jol eget a test.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77611) LanyUs válasza tomcica (#77610) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez most furán fog hangozni, de 96 kg ellenére egyre könnyebbnek érzem magam. Pl. a mai laza 110 perc 140hrm ( 11.km erős "FM tempó", majd 5x100m fokozó fáradt lábra ). A 11.km fm tempónak hívom cukkolásból a strava-n 03:47-es lett, adta erőből a comb szépen vitte a pille a testet. Hrm 182/185 az még magas hozzá ( szerk. most nézem villant 185-186-187-188-189 is :B ). Mivel ennek a tempónak és zónának semmi keresnivalója egy 70-75%-os edzésen, ezért azonnal vissza is vettem.
Az Arahi 6 egyre jobban tetszik!
17.99 km 1:48:35 6:02 /km Elevation 63 m Calories 2,178 Elapsed Time 1:54:36

[ Szerkesztve ]

(#77612) tomcica válasza LanyUs (#77611) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor gazdasagossa kezd valni a futomozgas az adja azt a lebego,konnyed erzest :K
Persze ehhez majd idovel egyre gyorsabb tempo jelenik meg,van egy pont ahol mar emelni kell a terdet,sarkat,boka mobil es eros, achiles/talp pattogva "kilo". Ennek a mini gyakorlata azok a 100meteres repulo gyorsak (nem sprint! ne feszulj be,csak porges).
Idovel a 90-92% tempo olyan eros lesz,hogy hosszabb tavon futva mar nem lehet lustan lepni hozza :N persze ez nem par edzes alatt jelenik meg.
Ahogy kiepul a keringes,az energia felhasznalas,melle majd szepen erosodik be az alkatresz is hozza :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77613) haiduo82


haiduo82
aktív tag

A ruhás topik után megosztom itt is. A Nike oldalán tagoknak nagyon jó áron van most Zoom Fly 5 több színben is, és megy rá még a 25-ös kupon is. Így kb 72 euró lesz, ami szerintem elég jó ár érte.

"Együtt vagyunk senkik"

(#77614) margithid


margithid
veterán

Megelőztek😄

[ Szerkesztve ]

(#77615) bandus válasza haiduo82 (#77613) üzenetére


bandus
veterán

Szerintem a 25% nem mukodik az akcios termekekre, vagy igen?

tevedtem, mukodik

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#77616) haiduo82 válasza bandus (#77615) üzenetére


haiduo82
aktív tag

Van amelyikre igen, én is úgy húztam be :K

"Együtt vagyunk senkik"

(#77617) zzola válasza bandus (#77615) üzenetére


zzola
félisten

Működik. 71,98 EUR lesz a vége.

(#77618) tomcica válasza haiduo82 (#77613) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Majd irj rola beszamolot,mert felenk is kezdik learazni es mar reg vettem ZF-t,ha jol remlik meg a 2-es modellt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77619) margithid


margithid
veterán

Ez a zoom fly 5 milyen egy pegahoz képest?

(#77620) bandus válasza margithid (#77619) üzenetére


bandus
veterán

talan nehezebb, vagy ugyanolyan nehez. a teszteken nem annyira szeretik a cipot. nehez, az ujrahasznositott zoom hab nem az igazi, nem nyujt sokkal tobbet egy pegazushoz kepest. persze 160 euroert. 72-ert teljesen mas a tortenet :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#77621) margithid válasza bandus (#77620) üzenetére


margithid
veterán

Elvileg ez inkább lassú hosszú futasra való, csillapítás viszont csak közepes.
Stabilitás is van benne.
Ha a pega csillapítását hozza, akkor jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#77622) haiduo82 válasza tomcica (#77618) üzenetére


haiduo82
aktív tag

Mindenképpen, nagyon régóta szerettem volna, de eddig egyik verzió sem volt még nekem. Mindig sajnáltam rá a teljes árat, de még az akciósat is :DDD . Ennyiért viszont nagyon más a helyzet.

"Együtt vagyunk senkik"

(#77623) bandus válasza margithid (#77621) üzenetére


bandus
veterán

Meg futok ra egyet, hogy kell-e nekem, bar ennyiert tenyle nagyon jo vetelnek tunik.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#77624) margithid


margithid
veterán

Pega flyeasy se rossz 54 euróért.
Elvileg sima pega, csak szélesebb
.

(#77625) #64052736


#64052736
törölt tag

Közben befutott Pepe is egy 18km-rel. Tripla 19-et akartam futni, de ma fáradtabb voltam. Kár, hogy húzódás miatt ugrott egy nap. Sebaj, holnap csak 16-ot kell teperni, hogy meglegyen a 110-es eltervezett hét. :K

(#77626) #64052736


#64052736
törölt tag

Na, ha már mindenkinél cipő a téma, mikor lecserélem az enyémet ki fogom sorsolni a kedves fórumozók között. Addigra 5000km-t is beleteszek. :DDD

(#77627) norby_42 válasza tomcica (#77605) üzenetére


norby_42
aktív tag

185 felett lehet

Eat pasta, run fasta

(#77628) meszi85 válasza haiduo82 (#77613) üzenetére


meszi85
csendes tag

Nem tudod esetleg kerülnek be más típusok is az akcióba, vagy ezek más szín kombinációban? Pár napja mintha ezek nem lettek volna akciósak. Még én is agyalok.

(#77629) margithid


margithid
veterán

Nike zegama is 72 euró, lehet ez is megéri. Igaz ez terepre való, de lehet aszfalton se rossz, csillapítás magasfokú.

(#77630) haiduo82 válasza meszi85 (#77628) üzenetére


haiduo82
aktív tag

A Zoom Fly 5 biztosan ma került az akciósok közé, szóval szerintem érdemes figyelgetni. Én is ránéztem naponta 2x pont az előttem írt zegama miatt, de végül azt elvetettem, amikor a ZF-t megláttam. Ahogy nézem, rohamosan fogy a készlet, de lehet, hogy bekerül az akcióba még más is (pl a Tempó Next sem volt közte tegnap).

"Együtt vagyunk senkik"

(#77631) Studi válasza margithid (#77629) üzenetére


Studi
addikt

Azzal a talppal ne fuss aszfalton. ;)

(#77632) margithid válasza Studi (#77631) üzenetére


margithid
veterán

Akkor ott van a pega trail 4😄

(#77633) Studi válasza margithid (#77619) üzenetére


Studi
addikt

EDDBUD: " if you love heavy, somewhat unforgiving and overly hefty shoes the Zoom Fly 5 is right up your alley, you're gonna love it."
Nem szokott kertelni, a Pegát jobbnak tartja (a maga feladatára persze) Ettől még biztos nagyon jó cipő a Zoom Fly 5 is, el vagyunk kényeztetve, ebben a kategóriában már a "legrosszabb" cipők is bőven jók. :D

(#77634) Studi válasza margithid (#77632) üzenetére


Studi
addikt

De miért futna terepre tervezett cipőben bárki aszfalton? :D

(#77635) #76500480


#76500480
törölt tag

Met-es előrejelzés, radar, úgy ahogy van sz.r. Kevés az a napi két felengedett műszeres lufi. :U Emiatt [kép] került korábbra. Aztán egy kis húzódzkodás. Személy szerint semmi hátrányát nem tapasztaltam a felső test erősítésnek. Igaz csak saját súllyal :K Tény, hogy pár kg izmot fel pakol de 4200km-el (“hátamon”)az evezesnek köszönhetően, futásnál kilométerenként 20-30 másodpercet gyorsultam. Amikor futas/ bicikli kombót toltam, 190centivel könnyen jojoztam 65-70 kg között, ha kevés az izom, zongorázni lehet a bordakon, gyorsabban “harapnak” a lábak zsirraktarakba.

[ Szerkesztve ]

(#77636) #64052736 válasza #76500480 (#77635) üzenetére


#64052736
törölt tag

Szép félmaraton. Hányszor futsz egy héten, valamint vannak rövidebb futásaid is?
Erről olvastom, hogy a felsőtest erősítés is gyorsít valamennyit az emberen.

(#77637) danielsz


danielsz
tag

Azt nézem, hogy van Umbro futóöv a Pennyben 2 db 300 ml-es műanyag kulaccsal 2600 Ft-ért. Nem drága, de kérdés, hogy mennyire elviselhető az ilyen, hogy ott elöl/oldalt rázkódik a cucc a folyadékkal. A Salomon Pulse Belt 2 x 250 ml-es soft flaskkel az eléggé oké, nekem ez ahhoz képest rosszabbnak tűnik.

(#77638) #64052736 válasza tomcica (#77608) üzenetére


#64052736
törölt tag

Nem semmi, hogy ennyire ki kell számolni. Gondoltam, hogy elkezdek felsőtestre edzeni, de felmerült bennem, hogy nem zabálja le vajon a sok futás? Más is küzd ezzel itt ahogy látom. Sokat fut és lefogy a felsőtest.
Minden ember más, de szerinted van erre egy formula, egy ökölszabály, amivel számolni lehet?
A kenyaiak is dolgoznak felsőtestre, de gondolom kalkulálnak a felvett izommennyiséggel.
Távfüggő gondolom a dolog. A sok sprint a lábra pakol izmot, az nem lehet káros, jó a túl nagy izom lassít.

(#77639) tomcica válasza #64052736 (#77638) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Heti 2x 20-30perc erosites,es fenntartod a szintet.Akinek tobb ideje es energiaja van ennel AZ NEM FUT ELEGET!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77640) xy.zsolt válasza #64052736 (#77636) üzenetére


xy.zsolt
őstag

a core izmok állapota nekem is kiemelten fontos....előbb mint a bicepsz és a mellizom

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#77641) tisn válasza tomcica (#77639) üzenetére


tisn
addikt

heti 5-6x50 perc :)

(#77642) #64052736 válasza xy.zsolt (#77640) üzenetére


#64052736
törölt tag

Valóban én nem is azokra gondoltam, hanem a tricepszre, bicepszre, mellizomra, csuklyára.

(#77643) #64052736 válasza tomcica (#77639) üzenetére


#64052736
törölt tag

Értem. Gondolom a felső izmok is tárolnak némi energiát, amit tud mozgósítani a szervezet.

(#77644) Peterhappy válasza tomcica (#77639) üzenetére


Peterhappy
őstag

*vagy nincs/nagyobbak a gyerekei

(#77645) tisn válasza Peterhappy (#77644) üzenetére


tisn
addikt

beleferne a futas is melle, heti 5-7x, csak ugye a szokasos :)

(#77646) Alg válasza margithid (#77629) üzenetére


Alg
veterán

A zegama annyiert nagyon jo :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#77647) Alg


Alg
veterán

Szep az erdo mikor eppen nem esik - ha valasztani lehet meg mindig inkabb ez mint a szarazsag

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#77648) norby_42 válasza Alg (#77647) üzenetére


norby_42
aktív tag

Pont ezen gondolkodtam, hogy elviselném ilyennek a tavaszt, meg az őszt. Kell egy hónap forró nyár, meg egy hideg tél, és rendben is lennénk

Eat pasta, run fasta

(#77649) zzola válasza zzola (#77587) üzenetére


zzola
félisten

Hát srácok, a Liberate bejött elsőre. Nagyon gyors a cipő és kényelmesebb (nekem) mint a Pega. Haverok leszünk rövid távon (20 km-ig biztosan). :C

(#77650) tomcica válasza zzola (#77649) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mondtam en,hogy kell az :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.