Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) randras_83 válasza robi1979 (#35794) üzenetére


randras_83
addikt

A park a tegnapi új tag belépésével
33 F1.4
56 F1.2
10-24 F4
50-140 F2.8

Kéne meg egy 23as .
ISO -val sincs bajom a T1 azért érzékenyebb ott 1600 főlé nem feltétlenül szeretek menni A T3 jobban bírja, helyzet függő.

Igen X-Trans II, a kép így esett ki a vázból

https://www.flickr.com/randras83/

(#35802) lugosi válasza Varoz (#35799) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az időjárásállóság és a kétkártyás használat eszembe se jutott mint faktor, teljesen érdektelenek. Az ibis az egyetlen, ami eszembe jutott, illetve a külön iso tárcsa. De ezek nem érnek meg százezreket szerintem.

(#35803) randras_83 válasza lugosi (#35802) üzenetére


randras_83
addikt

azok önmagában nem, bár tény hogy jó ha van ibis, de nekem se hiányzik a T3-ból, cserében párom folyamatosan szivat, hogy neki van a H1-ben :DDD :DDD :DDD :DDD

annyit szoktam csak kérdezni, hogy paksod is van hozzá ;] ;] ;]

https://www.flickr.com/randras83/

(#35804) Varoz válasza lugosi (#35802) üzenetére


Varoz
őstag

Ja tényleg annyival több még a T4, hogy IBIS, elfelejtettem, hogy abban már van. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35805) robi1979 válasza lugosi (#35802) üzenetére


robi1979
aktív tag

Pont itt tartok most én is. X-T30II (na meg ebből van ezüst nálunk Ausztriában) X-t3 ezüstben sehol sincs. T30 II és X-T3 között milyen lényegi különbség van: képminőségben, magasabb ISO-ban, filmszimulációkban, AF-ben (AF-C), kijelzőben meg úgy összesen használhatóságban?

[ Szerkesztve ]

(#35806) arn


arn
félisten

Szeretnem az osregi rendszert frissiteni, xt1 vaz, 90%ban a 35 1.4 van hasznalva, szeretem is ezt az obit. Tobbnyire mar telot hasznalok, de ekv 35+50 (utazas + csalad) megmaradna normalisabb fotok keszitesehez, es ibis kell. A tobbi resztol megszabadulok, a covid ota csak porosodnak.

ilyesmi felallasokon gondolkodom:
Xs10 + 23 2.0, mint minimal upgrade
Xt4 + 23 2.0, meg mindig fujin belul maradva
Esetleg
canon r6 + 50 1.8 + 35 1.8 (holnapig meg 350 eur cashback is van itt)
nikon z6ii + 50 1.8 + 35 1.8

a canonnal meglepett milyen kompaktak az obik, ez a nikonnal nagy hatrany, ugyanakkor a canon szenzor nem tunik tul jonak egy ennyibe kerulo vaznal.

de ami jobban erdekel: mennyire munkasak a nikon es a canon rawok a fujihoz kepest? Inkabb a relativ jo eredmeny erdekel, kevesebb idobefektetessel - nem a perfekcionista megoldasok, nincs idom doglott, lapos kepeket sokat allitgatni.

obik minosege… a canon obik meglepoen olcsok, a nikonnal meg irjak, hogy penge eles. De milyen a rajzuk? Van vmi karakteruk? Foleg az fuji 35 1.4hez kepest erdekelne.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35807) randras_83 válasza arn (#35806) üzenetére


randras_83
addikt

T1-et eladni bűn! :D
Én biztos nem ugranék át se Canon se Nikonra, anno a D750-nel sokkal-sokkal többet utómunkáztam, mint most Fujival, szóval ha ez erős szempont, akkor maradj Fuji vonalon!

https://www.flickr.com/randras83/

(#35808) arn válasza randras_83 (#35807) üzenetére


arn
félisten

Jah hamarosan retro lesz, es no az ara :DDD akkor vettem, amikor megjelent. Nem jon lassan a t5?

Anno az lx100at is azert adtam el, mert vert pisaltam, mire olyan plasztikus kepek szulettek, mint fujinal - amellett, hogy a technika a maga idejeben jo volt, es bevagtam siman a hatizsakba egy kemenytokba.

[link]

itt ipaden is siman latom melyik a fuji raw.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35809) arn


arn
félisten

Jah itt volt megoldas, otbol negyszer provia, egy classic chrome :)

[link]

akkor maradjunk fujinal… johet a kozeljovoben xt5?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35810) Flashback


Flashback
addikt

Megy is a Custom profilba. Milyen nevet adnál a gyermeknek?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35811) lugosi válasza robi1979 (#35805) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem láttam még X-T30-at ezüstben élőben, nem tudom milyen. :/

(#35812) randras_83 válasza arn (#35808) üzenetére


randras_83
addikt

Nem is olyan rég majdnem vettem még egyet csak mert ezüst volt :DD:DD
Aztán lemaradtam sajnos

https://www.flickr.com/randras83/

(#35813) mikrofon


mikrofon
veterán

Használ valaki peak design sling táskát?
Melyik méretre van szükségem ha a vázat a 15-45ôs obival szeretném berakni plusz mellé a 27/2.8 kicsi obit? Ezen kívül még egy pénztárca egy telefon és egy kulcs számára kell hely benne.
Nem szeretnék túl nagyot venni de azt se szeretném hogy éppen szűkös legyen.

Illetve van valami ehhez hasonló más márkájú táska?

[ Szerkesztve ]

(#35814) arn


arn
félisten

Mi az oka, hogy az ertelmesebb kisebb vazakbol semmi nem kaphato? T30ii, s10.

Az xt4 eleg draga ezekhez kepest, az ibis ott sem tul fenyes, meg vegig keteves intervallumokban jottek, nem lenne ertelme egy keteves modellre ennyit kiadni. Az sem tetszik, hogy nagyon felfujtak az xt1emhez kepest, minden generacio nagyobb lett kicsivel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35815) robi1979 válasza randras_83 (#35812) üzenetére


robi1979
aktív tag

Végül egy fekete X-t3 lett a vége 1000 expoval, ezüst a láthatáron sincs. Milyen obikat ajánlotok hozzá, baba-mama-portré-esküvőhöz? a 23 1.4 Viltrox éri az árát? Elég jó? Sony APSC-n Sigma 30 56 1.4-et használtam, a 30 helyett gondoltam a Viltrox 1.4-et, kérdés hogy elég jó e? Ugyan ez a kérdésem a Sigma 56 1.4-ről is. Van itt olyan aki használja ezeket az obikat? Illetve a Tamron 17-70 a másik kiszemelt, ez az átfogás a MUST HAVE nálam. Jók ezek az obik vagy inkább Fuji mindenből? Fekete vázhoz ezüst obi mennyire passzol szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#35816) Varoz válasza arn (#35814) üzenetére


Varoz
őstag

Gondolom népszerűbbek, ilyen egyszerű. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35817) arn válasza Varoz (#35816) üzenetére


arn
félisten

No de egesz europaban nincs sehol? Plane ugy, hogy 10%al dragabb is lett.

Ps: Nemet mediamartban szinte mindenre 2023as szallitas van :DDD azert ennyire nem akarok fotozni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35818) Flashback válasza mikrofon (#35813) üzenetére


Flashback
addikt

Régi 5L vagy az új 6L.
Próbáltam a 3-at de az egy obi a vázon meg iratok. A 5-ös is necces nekem ha már pénztárcát kell belerakni, de nekem mondjuk még egy Strap is van hozzá...


arn - Februárban nekem is vadászni kellett. Végül volt raktáron még egy darab egy telefonos egyeztetés után azt hoztam el. Persze a mostanitól jóval kedvezőbb áron...

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35819) Varoz válasza arn (#35817) üzenetére


Varoz
őstag

Igen, mivel chiphiány miatt kevesebbet is gyártottak.
A Sony ki is vonta egy időre a palettája egy részét.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35820) randras_83 válasza robi1979 (#35815) üzenetére


randras_83
addikt

Páromnak van a H1 mellé 33 F1.4 és 56 F1.4 Viltroxból, jó kis objektívek amúgy azért az árért.
Anno össze is vetettem az 56-ost a Fujiéval. Erre mindig azt szoktam mondani, hogy ha a tárca engedi, akkor mindenből Fuji, ha nem vagy átmeneti megoldás kell, akkor Viltrox/Sigma nyugodtan. A Viltroxok jobban CA-znak mint a Fujik, illetve a Fujik - az újabb LM - gyorsabbak a Viltroxnál. Ha nem kell az F1.4 akkor az F2 XF verziók is nagyon jók. A 35 F2-őt egyenesen imádtam amíg megvolt.

https://www.flickr.com/randras83/

(#35821) robi1979 válasza randras_83 (#35820) üzenetére


robi1979
aktív tag

Az f2 XF elég beltéri portrékhoz, - elég éles nyitva is? - esetleg esküvőhöz, vaku nélküli képekhez? Ebből van sima R meg WR mi a különbség? Kérdés hogy a Viltrox rekeszelve f2-re jobb e mint a Fuji f2?

Ez a budget f2 ugye (az újabb?): [link]

[ Szerkesztve ]

(#35822) arn válasza Varoz (#35819) üzenetére


arn
félisten

Konkurenciabol mindent latok, atragom meg ezt, hogy tenyleg fujin maradjak e.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35823) Flashback válasza robi1979 (#35821) üzenetére


Flashback
addikt

Nyilván az 1.2, 1.4 jobb de az F2 még teljesen jól müködik a fényszegény környezetben is X-Transal. Max RAW, -2/3EV és utómunkában korrekciózol.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35824) Ébri válasza robi1979 (#35821) üzenetére


Ébri
senior tag

Az 50/2 szerintem nagyon szép éles nyitva is nagyjából mindenhol, a 23/2 sarkai jóval mosottabbak, de azokon kívül az is elég éles nyitottan is. Utóbbi nagyon közelre teljesen nyitottan nem túl éles, de ebbe a korlátjába még nem futottam bele, főleg mert akkor használtam az 50-est. Azzal, hogy kicsik, könnyűek szerintem nagyon jók. De nálam nagy pluszpont a kis méret és súly :).

(#35825) randras_83 válasza robi1979 (#35821) üzenetére


randras_83
addikt

Az XF 35 F2 azért nem budget obi, egy nagyon jó kis konstrukció, gyors és halk, nyitva is éles, az XC 35 a budget, de az is használható, bár nekem nem volt a kezemben.
Szóval a XF 35F2 mindenre is jó, sterilebb a képe, mint az 1.4-nek, annak megvan a maga hangulata. :)
A Viltroxot nem vetettem össze az F2-vel, de annak sem kell szégyenkeznie. Nyitva biztos hogy több a CA, mint a Fujinál. A WR jelölés az időjárás állóságát jelenti.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#35826) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Megvan az új gép, XT-30 lett.
Fura, mert ezt a gépet sosem éreztem, hogy meg kéne venni. Túl kevéssé volt X-T3, nem volt eléggé X-E3 (méret, funkciók), valahogy olyan se-se gép volt az X-Txx széria.
Aztán ahogy most nekiálltam keresgélni, az lett a véleményem, hogy “természetesen” X-T4 kéne, de két funkció miatt (ibis, iso tárcsa) sokalltam a 300 ezer Ft-os árkülönbözetet. A legutóbbi időben igazából egyébként is auto iso-n használtam a korábbi gépemet, tehát mondjuk úgy, hogy akkor ez nem döntő. Az ibis hiányzik, de nem 300 ezernyire.

Kézbe véve a gépet, nagyon kicsi, ha korábban tudtam volna, hogy ilyen kis méretű élőben (sose láttam élőben X-Txx gépet, a képek és videók meg nem adják ki, hogy milyen kicsi), valószínű előbb megvettem volna.

A menürendszerével így fél nap után ki vagyok békülve teljesen (egy sony a6400 volt, amit még próbáltam, annak a menüjét bonyolultnak éreztem).

Amit magas iso-ban zajban tud, azzal tök elégedett vagyok (jópár kép készült iso 8000-en, néhány 12800-on), igaz nekem a Pana GX80 iso 6400-as képe is rendben volt, úgyhogy biztos nem én vagyok a legkritikusabb használó.

(#35827) arn válasza lugosi (#35826) üzenetére


arn
félisten

Az isokat nem igazan lehet osszevetni igy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35828) Mr.Csizmás válasza lugosi (#35826) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35829) vakablak93 válasza lugosi (#35826) üzenetére


vakablak93
őstag

Szép fényeket :C , én is GX80-ról jöttem X-T30-ra 3 éve, hasonlóan látom a dolgot már ami az ISO-t illeti, bár én a GX80 esetén 3200 körül húztam meg a határt anno.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#35830) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Köszi srácok. Nagyon durva, de elmúlt 9. éve, hogy vacillálok a Fujin mint rendszeren. X-E1 volt akkoriban és x100s… [link]
Lehet, hogy ezzel megdöntöttem valami rekordot :DDD

(#35831) Flashback válasza lugosi (#35826) üzenetére


Flashback
addikt

Ugyanígy voltam az XS10-el.
Mikor a kezembe adták a 13 éve megszokott böszme DSLR után azt kérdeztem hogy ez nem csak valami Dummy darab, müködik? :D
De azóta az gondolom lehene kicsit kisebb is, itt ott. :D Bár ennek még mindig van valami fogása szerencsére. Az XE4-en mondjuk egy zoom obi már lehet kellemetlen.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35832) lugosi válasza Flashback (#35831) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem a minél kisebb gép nagyon tetszik mint irány. Amióta m43-at használok, nincs olyanom hogy “fotóstáska” mert az épp aktuális táskába teszem a gépet, az egyéb dolgok közötti üres térbe meg az obikat. A 18-55 kitobi egy kicsit hosszabb mint az eddigi obijaim, de elfér a táskában.

(#35833) Flashback válasza lugosi (#35832) üzenetére


Flashback
addikt

Ja én is sokíg gondolkodtam az M4/3-on. Jó kis rendszer az is.
De az OM1 árából meg már kijött az XS-10 + 16-80/F4 + 35/F2.
Fotós táska mentesség meg abszolút jó dolog ha van valami vékony szetted de én biztos elmorzsolnek egy könnycseppet ha valami kulcs végighúzná a vázat, obit...

Amúgy ez a Fuji színei téma nagyon igaz. Beleszerettem én is.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35834) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok. Ha Elektronikus zárral lövök akkor növekszik a shutter count? Merthogy nincs mozgo alkatresz.

(#35835) lugosi válasza Flashback (#35833) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem a "normál" (madarak után járkálós, gombászós, kutyasétáltatós mindenes) táskám is eléggé rekeszes, bár nem párnázott, de egész jó. Ha véletlenül abban a rekeszben lenne még valami, akkor - bár eléggé vad megoldásnak tűnik - van egy simli nélküli vászonsapkám, és abba teszem a gépet táskán belül. Ez így eléggé fura megoldásnak tűnik, de amúgy jól működik.

Két dolog van, amivel egy nap használat után elakadtam, ha tudtok segítsetek már légyszi:

1. Ez a nagyobb kérdés, hogy lehet vízszintjelzőt bekapcsolni a keresőben, vagy lcd-n, ezt nem találtam meg egyelőre a menüben.

2. Azt sikerült megoldanom, hogy a geotagelést megcsinálja a telefonon keresztül (őszintén megmondom, nem gondoltam volna, hogy ilyen flottul működik). Amire nem jöttem rá, hogy ha memóriakártyáról másolom át a gépre (a "gép" egy ipad) kábellel, akkor megmaradnak a jpg-ben a geotag infók, ha viszont telefonra küldöm át a képeket vezeték nélkül, akkor elvesznek a lokációs adatok. Nincs erre valami beállítás, hogy megmaradjanak?

(#35836) sonikon válasza lugosi (#35835) üzenetére


sonikon
csendes tag

A vízszintjelzőt itt tudod ki/bekapcsolni:
MENU / SET UP(villáskulcs) / SCREEN SET-UP / DISP.CUSTOM SETTING / EVF/LCD / ELECTRONIC LEVEL

[ Szerkesztve ]

(#35837) lugosi válasza sonikon (#35836) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, sikerült!

Ami viszont nagyobb baj, hogy az iPad OS Fotók nem ismeri fel a gép raw filejait. Ilyennel még nem találkoztam. Egyáltalán meg sem jeleníti őket, csak üres képet jelenít meg. Próbáltam tömörítetlen és tömörített rawval is. Erre mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#35838) lugosi válasza lugosi (#35837) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Annyi a különbség, hogy uncompressed raw esetén kijelzi a felbontást és úgy egyáltalán az exif infókat, tömörített esetén semmit.
Az Apple support oldal szerint támogatja az X-T30 rawokat ha uncompressed, akkor az én esetemben lehet hogy azért nem, mert X-T30 II a modell nem a sima?

(Hozzáteszem se nem sürgős, se nem kardinális a raw kérdés, csak azért lőttem párat hogy a filmszimulációkat egymás mellé tudjam tenni a belőle kidolgozott jpg-k esetén, de később lehet, hogy jól jönne majd a raw támogatás.)

Nektek az iPad / iPhone támogatja a Fuji rawokat?

[ Szerkesztve ]

(#35839) sonikon válasza lugosi (#35837) üzenetére


sonikon
csendes tag

iPad ügyben passz.

(#35840) faki_ válasza lugosi (#35838) üzenetére


faki_
senior tag

X-E3 a tömörítetlen RAW fájlt nem küldhetőnek jelzi iPad-re.

(#35841) lugosi válasza faki_ (#35840) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi. Akkor a rawokkal gondban leszek majd, ha az X-E3 sem oké.

(#35842) faki_ válasza lugosi (#35841) üzenetére


faki_
senior tag

A geotagging hogyan működik? A gép írja a kép exifjébe, miután fogadja a programtól a helyadatokat vagy a program teszi bele importáláskor? Nekem nem akar összejönni.

Esetleg X-E3 magyar használati valakinek?

(#35843) lugosi válasza faki_ (#35842) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Összepárosítom Bluetooth-on a telefonnal, és a menüjében (a váznak) van egy választási lehetőség hogy mit szinkronizáljon, idő, hely, mindkettő. És a kép elkészültekor teszi bele az exifbe (én kártyaolvasóval másolom fel az iPad-re). Ma nem tette bele a mai képekbe, igaz ma nem is indítottam el az appot, valószínű akkor nem kapcsolódott.

(#35844) faki_ válasza lugosi (#35843) üzenetére


faki_
senior tag

Kösz!

(#35845) faki_ válasza lugosi (#35843) üzenetére


faki_
senior tag

Ha esetleg megfelel neked, az Lightroom (iPadOS) megjeleníti a RAW-okat.

(#35846) lugosi válasza faki_ (#35845) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, holnap megnézem!

(#35847) randras_83 válasza lugosi (#35846) üzenetére


randras_83
addikt

meg már C1 is van iPadra azzal is menni fog, bár nyilván az is kérdés mikori iPad,

https://www.flickr.com/randras83/

(#35848) El Joe válasza lugosi (#35838) üzenetére


El Joe
tag

IPad LR viszi a RAF-okat. Én már 90%ban csak azon mókolok, ha kell valamit.

(#35849) Rusher4587 válasza kerobi (#35834) üzenetére


Rusher4587
tag

Naná, hogy növeli, SŐT, még a Pre-Shot Electronic Shutter is, szóval ha nem sportot/vadvilágot fotózol, azt feltétlenül kapcsold ki, mert úgy pörgeti a "kilométerórádat", mint egy Airbus, aztán ha majd eladnád, a vevői oldal vagy elhiszi, vagy nem... :(

Ha nem tudod, mi ez pontosan, nézz utána, de röviden arról szól a dolog, hogy a váz az expo gombot félig lenyomva is elkezd a buffer memóriába ES zárral képkockákat rögzíteni, az elsőket törli, a helyükre újak kerülnek, mindezt gyors sorozatban, hogy ha esetleg a reflexeid miatt lemaradtál egy pillanatról, akkor legyenek az eseményt megelőző, ill. vele egy időben készülő képeid, amik valójában elmentésre csak akkor kerülnek, ha teljesen benyomod az exponáló gombot, de ha nem teszed, akkor is elkészülnek a háttérben, és növelik a számlálót!

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#35850) lugosi válasza randras_83 (#35847) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

és El Joe:

Köszi, emlékszem is a kicsomagoláskor volt is valami kupon amúgy a dobozban free c1-ről ha jól emlékszem. Biztos lesz valami alternatíva, amúgy mint ahogy írtam, a raw valóban nem hangsúlyos a részemről (sőt inkább kerülöm), csak csináltam egy későbbi felhasználást tekintve tipikus fotót és azon akartam kipróbálni hogy ahhoz milyen filmszimuláció passzol a legjobban.

Ja, az iPad az a mostani, az M1-es, egész jó, “cserébe” nincs itthon pc-m (volt egy MacBook airem de azt a család “elkobozta” és ritkán jutok hozzá, csak ha valamit csinálni kell nekik rajta 😀).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.