Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) benedekco válasza gorgo (#35600) üzenetére


benedekco
addikt

Csak kíváncsi voltam melyikre gondolsz pontosan. Nekem az ACROS tetszik nagyon, a classic neg-et nem nagyon használom, attól horrorisztikus, vagy érfelvágós, azaz túl melankólikus képeket lövök vele. Lehet nem tudom jól használni :)
Nekem ami most nagyon jól jön a T-hez képest, hogy van chome blue meg fx amit lehet állítani, természetben ha van kék ég akkor a blue általában +2-n köt ki :D
Kerestem beállításokat a daily-n is, de annyit sikerült elérnem, hogy mikor magasan jár a nap és süt rendesen, akkor sikerült egy presettel tompítani a beégéseket fehéret, illetve rákerestem hogy kellene használni a DR módokat, már azt is értem hogy és miért van. Karcos napfényben az is 400-on áll azóta.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35602) spanyoll


spanyoll
addikt

Jó meggyőztetek. Vagy F lesz ha kifogok aprón egy rohadt olcsót ilyen 500-600€ környékén, vagy V, de az meg akkor ha valami csoda folytán lenne valahol bolti (bár használt is jó lenne de akkor az meg legyen egy ezres). Chiphiány miatt sehol nincs most dobozos. Mármint van, de az megint ebay és társai. @benedekco hm megnézem, szerintem GER-ben is lennie kéne ilyen részletfizus dolognak paypalon.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35603) benedekco válasza spanyoll (#35602) üzenetére


benedekco
addikt

Az F az is csak xtrans3 ;) de jah én is most F-et vennék ha csak kipróbálás lenne a cél.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35604) spanyoll válasza benedekco (#35603) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem feltétlenül csak a kipróbálás, igazából rohangálósnak is jó lenne, de ha kifogok egy jó árú F-et, akkor az az 1000€ difi az új V-hez képest azért az nem mindegy.

Amúgy van itt is paypal részlet, de 10%os THM-el. Annyit meg nem adok nekik :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35605) benedekco válasza spanyoll (#35604) üzenetére


benedekco
addikt

:Y bocsi, sosem néztem meg jobban a terms & conditions-t. Azt hittem, hogy ingyenes.

Ha sikerül egyet lőni akkor majd számolj be, hogy milyen használni.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35606) spanyoll válasza benedekco (#35605) üzenetére


spanyoll
addikt

Mindenképp, ide fogok járni idegesíteni titeket az örömködéssel :D
Amúgy rohadt idegesítő ez a chiphiány... Most pl le tudnék akasztani refurbishedként egyet bevizsálva 30 hó garival, de 1330€-ért... Akkor már várok és megveszem újonnan 1500ért. A kérdés, csak, hogy meddig kell várni most :((
Van valakinek mostanában történt vásárlása és tapasztalata azzal, hogy meddig kellett várni mondjuk?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35607) Gondwana


Gondwana
addikt

(Két éve 600-650€ körül jártak az X100f-ek, most inkább 800-850€ a szerb, de a magyar piac alapján is, úgyhogy, ha van 600 alatt, vagy mázlista leszel, vagy véres a torka a gépnek és okkal annyi)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#35608) spanyoll válasza Gondwana (#35607) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja az ilyeneket szűröm a francba. Ma belefutottam egy F-be 250€ért... Miután nem kaptam képet a serial nummerről írtam az ebay kleinanzeigennek és le is tiltották az eladót a francba.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35609) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Hello!

Probalnek filmszimulacio “recepteket” X-T10-en a Fuji Weekly oldalrol. Nagyon sargasba hajlik a vegeredmeny (belterben, mesterseges fenynel), nem kapom meg a tesztkepek szinvilagat. Vajon mit szurok el a beallitasoknal? A probalt recept (kodachrome 64) “daylight” wb-t ker, ez a gepen a napocska ikon, vagy a fluorescent 1 (daylight) ? Erzesre egyikkel sem jo. A custom wb-nel a szinhomerseklet mellett a piros-kek tonust hogy tudom allitani? A tobbi elore programozott wb beallitasnal feldobja, a customnal nem. Mi lehet a megoldas?

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#35610) vakablak93 válasza adnoctum18 (#35609) üzenetére


vakablak93
őstag

Semmit nem szúrsz el, nekem ugyanez volt a legelején a T-30-al.
Azok a receptek nagyon túkzóak sokszor.
Nekem is csak kevés szituban jöttek ki ugyanúgy, kb csak iranyadók utána kell mindet kb állítani.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#35611) benedekco válasza adnoctum18 (#35609) üzenetére


benedekco
addikt

Nálam is az a helyzet mint vakablak-nál. Én is csodálkoztam, hogy milyen szarok a képek a mintákhoz képest. Tényleg nem tudom hogy csinálja a fickó, hogy a minták olyan jól néznek ki.
Használd irányadónak és keresd meg a saját WB-odat, az fontos, hogy a WB ne maradjon auto-n mert minden képed máshogy fog kinézni. Illetve ami még fontos, hogy nézd meg milyen gépre van tervezve a preset, ott írja, hogy melyik x-trans érzékelőhöz van. Mindig bizonyosodj meg rólam hogy az adott beállítás passzol X-Trans II-höz is (ez van az X-T10-ben).

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35612) vakablak93 válasza benedekco (#35611) üzenetére


vakablak93
őstag

Ahogy én megfigyeltem amióta próbálkozom kb 2 éve, ezek a receptek, egy adott évszak napjaiban akkor is csak a nap
egy-egy órájában hozzák ugyanazt.
Azt is akkor ha a fény megfelelő irányból jön különben nagyon kontraszttalan vagy baromi sötét lesz az eredmény.....

Ezt kitapasztalni marhasok idő, de utána már tudni fogja hogy mit állítson után mindig egy kicsit.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#35613) hemaka válasza adnoctum18 (#35609) üzenetére


hemaka
nagyúr

Beltérben nem működik nekem sem, csak kint jó az a szimu, mondjuk ott is van a "receptben", hogy daylight(a napocska). Legalábbis én csak ott szoktam használni, de kell neki a +1 expo sokszor arra érdemes figyelni, löttem pár gagyi fotót azzal most, pro3-on így néz ki a színe: [kép] [kép] [kép] [kép]

(#35614) adnoctum18 válasza hemaka (#35613) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Koszonom a reakciokat! Sejtettem, hogy csak bizonyos korulmenyek kozott lesz ez jo, igy nem eri meg nekem a macerat. :)
Kellemesek ezek a kepek!
En jellemzoen Astia szimulacioval fotozok, most a Nostalgic Neg is nagyon tetszik, remelem az uj generacios APS-C gepekbe is bekerul, nem csak a GFX-be.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#35615) Varoz válasza adnoctum18 (#35609) üzenetére


Varoz
őstag

Segíteni nem tudok, mert már nincs meg az X-T10, de én használtam azt a recepetet és nem volt ilyen gondom vele.
Nézd át pontról-pontra, hogy mindent ugyanúgy lőttél-e be! Hátha valami nem sikerült.
Bár így elolvasva még egyszer, tuti nem állítottad be a WB-t. Nem elég a Daylight. 0; -3 is kell!

"White Balance: Daylight, 0 Red & -3 Blue"

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35616) adnoctum18 válasza Varoz (#35615) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Azota probaltam ezekkel a WB beallitasokkal is, nalam sajnos igy sem jo a Kodachrome 64 belterben led vilagitas mellett. Majd kiprobalom kulteren is.

Szerk:
A daylight wb-nel be tudtam allitani a red-bluet, csak a custom wb-nel nem, ahol kelvinben allithato a szinhomerseklet.

Szerk2:

Igen, biztos a vilagitas is benne van ebben, de a gyari filmszimulaciokkal nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#35617) Varoz válasza adnoctum18 (#35616) üzenetére


Varoz
őstag

Kérdés, hogy a LED világítás milyen színhőmérsékletű.
Totál eltolt, akkor ne várd, hogy jó legyen! :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35618) mikrofon


mikrofon
veterán

Ha már jpeg receptek a téma.
Tavaszi kiránduláshoz zöldellő lombozathoz ki melyik film sim.-et ajánlja, használja vagy milyen jpeg beállításokat?

(#35619) gorgo válasza adnoctum18 (#35616) üzenetére


gorgo
őstag

Jaa, egy beltéri f*s led mellett ne várj csodát! :N
Ilyen esetekben a classic chrome szokott működni.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35620) gorgo válasza mikrofon (#35618) üzenetére


gorgo
őstag

Provia, astia, velvia biztosan. Áprilisi természethez mast még nem próbáltam, vagy ha igen, elvetettem.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35621) spanyoll


spanyoll
addikt

Semmi értelmes infot nem találtam, úgyhogy hátha tudtok segíteni. X100v-nek van érdemben zárélettartama?
DSLR-eknél ugye megvan a gyártók által tesztelt és sejtett zárszerkezet élettartam, ami néha hol kevesebb hol több.
Leaf shutterekkel kapcsolatban nincs túl sok infom és a net sem segített sokat (bár ez lehet az én hibám). Van bármi ilyesmi az x100-asoknál? Csak mert agyalok, hogy használtat veszek és akkor megnézném, hogy mennyi képet lőttek már vele.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35622) benedekco válasza spanyoll (#35621) üzenetére


benedekco
addikt

Túl sok infót én sem találtam erről. Nekem egy év saját használat után úgy, hogy használtan vettem van benne 5500 körüli érték. Szerintem pár százezret ki kellene bírnia egy ilyen kaliberű gépnek.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35623) Mr.Csizmás válasza spanyoll (#35621) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

leafnál szerintem nagyságrendekkel több lenne, mert a terhelés eloszlik sugárirányban, nem a redőnyös fel-le fix erőhatások érik.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35624) spanyoll válasza Mr.Csizmás (#35623) üzenetére


spanyoll
addikt

Magyarán ha a gép többi része meg az elektronika bírná (meg valaki tényleg ráfeküdne az expogombra), akkor megenne bőven sok százezret...
Jaj jaj nagy akkor a baj, tényleg le fogok vadászni egy x100v-t és jövök ide titeket boldogítani :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35625) Mr.Csizmás válasza spanyoll (#35624) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább a több mozgó alkatrész (forgáspontok) lehet több hibalehetőség, de minimalizálnám, ismerve a fuji minőséget :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35626) s4tch


s4tch
veterán

Ma voltunk családilag kirándulni, gondoltam, megsétáltatom az XM1-et. Tök jók a végeredmények, de két dolog hiányzik: egyrészt egy kulturált kereső, másrészt elektronikus zár (beltérben, csöndes helyen ne kattongjon a gép). Mi az, ami ezt tudja, a kihajtható kijelzővel együtt, hasonlóan kompakt méretben? XE4, ha jól sejtem, ugye?

(#35627) Mr.Csizmás válasza s4tch (#35626) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

X-Tx0?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35628) s4tch válasza Mr.Csizmás (#35627) üzenetére


s4tch
veterán

Azok lényegesen nagyobbak, nem? Tervezek ismét keríteni egy 27mm pancake-et, ahhoz meg a pici váz passzolna. Köszi az ötletet, megnézem őket, bár az XT10-ben úgy rémlik, nincs e-shutter, és lassú is. Viszont a T20 esetleg jó lehet.

(#35629) Varoz válasza s4tch (#35628) üzenetére


Varoz
őstag

Van benne e-shutter és épp csak annyival nagyobb, hogy a tetején van a kereső. Lassúnak se mondanám.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35630) Varoz válasza s4tch (#35628) üzenetére


Varoz
őstag

Kb. 1 centivel magasabb, meg vaskosabb.



[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35631) Rusher4587 válasza spanyoll (#35624) üzenetére


Rusher4587
tag

ebay-kleinanzeigen.de ?

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#35632) spanyoll válasza Rusher4587 (#35631) üzenetére


spanyoll
addikt

Ott nézegettem de nagyon messze voltak és fura arcok árulták. Mindegy, eljön az idő :) Még az is lehet, hogy bevárom a hó végére rebesgetett fuji eventet hátha kidobnak egy új x100ast :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35633) benedekco válasza spanyoll (#35632) üzenetére


benedekco
addikt

:Y ne mond!
Fujirumors-on csak lenne már valami akkor róla, nem?

Szerintem csak jövőre jön a hatos, feltéve ha jön egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35634) spanyoll válasza benedekco (#35633) üzenetére


spanyoll
addikt

Én nem tudom, de úgy vagyok, hogy event elvileg lesz, egy hónapot várni meg ártani nem fog. Ha nem jött semmi még mindig megvehetem a V-t, de ha kijön a hatos én meg megvettem a V-t előtte telibe két héttel, akkor garantált, hogy az utolsó fotók azok szelfik magamról ahogy pofonvágom magam :D

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35635) gorgo válasza spanyoll (#35634) üzenetére


gorgo
őstag

Jelen körülmények mellett rohadtul nagy meglepi lenne a VI. Még csak pletyka sincs róla (vagy hozzám nem jut el.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35636) nord_ válasza spanyoll (#35634) üzenetére


nord_
veterán

Nézz rá az X100-sorozat kiadási dátumaira - a döntés a tied:

Released
X100: September 2010;
11 years ago
X100S: January 2013;
9 years ago
X100T: 10 September 2014;
7 years ago
X100F: 19 January 2017;
5 years ago
X100V: 4 February 2020;
2 years ago

(#35637) gorgo válasza nord_ (#35636) üzenetére


gorgo
őstag

2023 legfeljebb, ha a csiphiány enyhül. Idén kb. kizárva.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35638) lugosi válasza gorgo (#35637) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valami más cikkben már azt olvastam, hogy jelenleg úgy gondolják hogy chiphiány még 2024-ben is lehet.

(#35639) benedekco válasza gorgo (#35637) üzenetére


benedekco
addikt

Vagy rendelésre lehet majd venni mint a kocsikat, hogy megrendeled most és fél-egy évre rá megkapod a cuccost. Ha ki is jön egy hatos, szerintem akkor se fogja lenyomni az árát az 5nek, nincs értelme most bedobni valamit. Háború, most volt kovid két évig... mondhatnánk, hogy a csillagok állása nem a lekedvezőbb egy új gépre.
Én meg az XQ2 utódra várok már vayg 5 éve, de valljuk be őszintén, ennek már meszeltek :D
Ez a max amit ma lehet kapni kis kompaktban. Qrva jó, de kellene egy 4-8x közötti zoomos kisgép utazni.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35640) madgie válasza benedekco (#35639) üzenetére


madgie
titán

Már most ez van, másfél hónapja tönkrement a gimbalom, a hazai nagyobb boltokat végigcsörgetve sehol nem volt Ronin SC2, időt se tudtak mondani, mikor lesz. Mondjuk mákom volt, mert az alzánál volt, így végül - kicsit drágábban ugyan - de meg tudtam venni.

Más kérdés, hogy nem tartom olyan finoman mozgó gimbalnak, mint a "filléres" Aircross 1-emet, rendesen balanszolva, auto tune után sem tudok vele olyan szépen fordulni.

(#35641) randras_83


randras_83
addikt

Srácok valaki tud ajánlani fotóműszerészt aki tud cserélni T1-ben SD foglalatot?
Tegnap egy lagzi közben elég furán kezdett viselkedni, olyan volt mintha ki- bekapcsolt volna mozgatta az AF motort, villogott a kijelző, aztán eljutottunk odáig, hogy kártyahiba - a kártya hibátlan, képek megvannak - azóta semmit nem eszik meg, csak közli, hogy nincs benne memkari.
Futok egy kört a paradicsomba, hátha de kéne alternatív megoldás, főleg, hogy ott szerintem GTK a javítás, ha egyáltalán van még motyó hozzá.
Szeretném megmenteni az öreglányt. :)

Köszi-köszi!

https://www.flickr.com/randras83/

(#35642) Ébri


Ébri
senior tag

Sziasztok! 70-300-al kinőttem a Slingshot Edge 250 hátizsákom, s most a Lowepro Fastpack 250 és a Tenba Solstice 24L között vacillálok mint mindenes hátizsák. Igazából mindkettő jö különböző módon, nem tud valaki valamilyen nagy előnyt vagy hátrányt rájuk vonatkozóan? (Hátizsákjaim igazából mind Lowepro-k voltak szóval ez is a Fastpack felé húz.)

(#35643) spanyoll


spanyoll
addikt

Ej ha ennyire mondjátok, hogy nem jön most hatos X100 akkor várjon a franc, levadászok egyet a hetekben.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35644) -Fripp- válasza Ébri (#35642) üzenetére


-Fripp-
csendes tag

Hasonló gondjaim voltak amikor megvettem a 70-300-at aztán eszembe jutott hogy van egy Kata DT-213 táskám is.
Na , abba belefér az XT-1-el együtt úgy hogy a napellenző akciókész helyzetben van rátéve , csak elő kell kapni.
Benne van a nikkor 105/2.5 adapterrel , a 35/2 fuji , közgyűrűsor , összecsukható kis szemüveg tokjában , esővédő huzat.
Még így is marad egy üres rekeszem.
Nagyon jó táska de már csak használtan lehet hozzájutni.
Nézekettem a Think Tank Turnstyle Sling-et , az is jó lehet méretpróba után , ha nem ragaszkodsz a Lowepro-hoz.

Aki másnak vermet ás , aranyat lel ...

(#35645) Ébri válasza -Fripp- (#35644) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi, dehogy ragaszkodok bármihez, azért említettem a Tenbát is. De ezek teljesen fotós táskák, vagyis teljes egészében, nekem szimpibbek a csak részben fotóeszközökre használható cuccok. Viszont ez a Turnstyle tényleg nem rossz. Ezzel együtt hosszas videónézegetések után maradtam a Lowepronál, aztán kiderül mennyire válik be.

(#35646) taranis


taranis
addikt

Tudna valaki segíteni abban, hogy manapság mi a használt ára egy Mitakon Zhongyi Speedmaster 35mm f/0.95 Mark II-nek? Nem hogy használtat, de újat sem látok sehol, ha EU-n belüli árakra vagyok kíváncsi.

colorizer.net

(#35647) rodder76


rodder76
csendes tag

Srácok nincs valakinek véletlenül eladó markolat X-H1 -hez??

(#35648) Ébri


Ébri
senior tag

Hátha valaki találkozott már ilyennel. Egy obimra elsőnek egy prágai profil jelentkezett, küldtem képeket, majd megírta, hogy paypallal vagy bankszámlára fizet, s utána küld átvevőt. Majd kérte adjam meg az e-mail címem és a bankszámlaszámom (nem paypalt választottam "Send me your email and account number for the pick up"). 2022 januárjában van az első profilképe, azóta kb. havonta új fotót rak fel magáról a hölgy. A sok ismerőse között rengeteg arab vagy afrikai név szerepel, cseh nem nagyon. Szóval kamuprofilgyanús. S itt jön a kérdésem: van még jelentkezőm az obira, de nem szeretek átverni embereket ha mégis igazi (bár írtam neki, hogy alapvetően nem postázásban gondolkodok már az elején, így ha tényleg Prágában lakik az nem jó, de erre nem reagált), Előre fizetésnél találkoztatok már bármilyen bajjal, amibe belefuthatok? Illetve szerintetek mennyire érdemes ezt a szálat nem elengedni? (Nem alkudozott, ami pozitív és egyben furcsa :)).

(#35649) wms válasza Ébri (#35648) üzenetére


wms
senior tag

Hogyne találkoztunk volna! :((( Nagyon sok csaló van, nehogy bedőlj nekik! Velem ugyanezt játszották, küldte az elutalt pénzről a bizonylatot, de én előre megmondtam neki, hogy csak akkor küldöm az árút, ha a számlámon megjelenik a fizetett összeg. Természetesen sosem jött meg. :( Sajnos elég sokan bedőlnek jóindulatból, hiszékenységből, több fórumon is lehet olvasni ezekről az esetekről.

(#35650) Ébri válasza wms (#35649) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.