Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) benedekco válasza toshiba300 (#35450) üzenetére


benedekco
addikt

Én nem várnék utódot oda. Az utóbbi két év lement a lefolyón.
Amúgy mit várnál tőle? Stabilizátort, vagy extra gombokat, esetleg vissza a joy alá a D-pad-et?
Nekem a stabi hiányzik belőle. Meg kicsit le van korlátozva az elülső tekerőke/gomb használata. Azon reszelhetnének, igaz azt szoftveresen javíthatnák a V-n is.

Más: Közben sikerült beszereznem egy Fuji tele convertert. Klassz. Most fogom update-elni Mark 2-re. :D Kaptam a kollégámtól egy apró mágnest. Ma fogom beleragasztani az obiba. Erre ötlet hogy mivel oldjam meg? Nekem sima szigszalag jutott eszembe, de a nagy melegben az lehet elengedhet?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35452) toshiba300 válasza benedekco (#35451) üzenetére


toshiba300
tag

Teljes időjárás álló gépet (az obi része is az lenne). Mást nem nagyon. Még nincs ilyen gépem, a kérdés az, hogy érdemes-e megvárni a májust.

(#35453) Matska válasza toshiba300 (#35452) üzenetére


Matska
senior tag

Felesleges erre várni. Szerintem még legalább 1-2 év az új x100.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#35454) benedekco válasza toshiba300 (#35452) üzenetére


benedekco
addikt

Feldobsz rá egy előtétlencsét és ennyi. Én is ezt tettem fel és ezzel működik a gyári lencse takaró is. (NiSi UHD UV Filter for Fujifilm X100)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35455) Flashback


Flashback
addikt

Használt 27mm/2.8-ra kaptam árat: 60K. Tetszik az obi mert ez olyan igazi pancake méret.
Viszont a kinézett obi az a 33-as Viltrox vagy a 30-as Sigma lenne.
Van értelme ilyen pancake méretü obit használni XS10 vázon?
Mármint én látom a usecaset: Zsebrevágós fényképezö... De ha van egy ugyan nagyobb de jobb fényerös obi akkor inkább az lógjon a vázon.
Van valakinek tapasztalata ez ügyben?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35456) gorgo válasza Flashback (#35455) üzenetére


gorgo
őstag

miért ne lenne? Igaz, egy XE sorozaton több értelme van, mivel azok kicsi vázak, de itt is van. Én is használtam sokáig, majd 1 éve tönkre ment. Szerviz 55k ajánlatot adott a javításra, mondom, akkor várok, nézek használtan, mivel én is 60k-ért vettem anno. De az elmúlt évben csak jóval drágábban találtam használtat, így a 60k most nem rossz ár (az eur árfolyam ismeretében meg főleg). Úgyhogy én is beadtam feb. elején javításra...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35457) benedekco


benedekco
addikt

Na, megvan a TCL-X100, első generációs, így kellett bele mágnes, hogy üzemeljen az automatikus tele állás kapcsolás az X100V-n.

Megnéztem, pontosan hol van a mágnes érzékelő a gépen. Odaállítottam a középponthoz a rekesz állító tárcsa kiszögellését, hogy kb tudjam hova esik az érzékelő mikor feltekerem az obit.
Megnéztem melyik polaritás a megfelelő a tele obihoz. Egyik oldala a mágnesnek a széleslátót kapcsolja másik a telét. Megjelöltem a megfelelő oldalát a mágnesnek fekete filccel.
Feltekertem az obit, megjelöltem ceruzával. Majd letekertem és megjelöltem a belső felületet is cerkával.
Egy kis szempilla csipesszel kigyakoroltam 5-6 alkalommal, hogy miként fogom odatenni a mágnest a helyére. Végül pillanat ragasztóval rácseppentettem a túlsó oldalára a mágnesnek, behelyeztem a csipesszel, ceruzával lenyomtam míg elhúztam a csipeszt (fém révén odatapadt volna a mágnes). 10-15 percig hagytam száradni. Kifehéredett a mágnes a ragasztótól, meg lett pár fehér nyom is mellette az obi fekete belső felületén, ez nem tudom micsoda, de jól működik a dolog.
Tudom ajánlani nektek is ha ebben gondolkodtok.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35458) Flashback


Flashback
addikt

A gépről mikor átmásolom a fileokat nem tartja meg az eredeti dátumot.
Van erre valami megoldás?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35459) benedekco válasza Flashback (#35458) üzenetére


benedekco
addikt

TC-vel másolsz? Vagy valami mással?
TC-vel nekem megtartja a dátumot időt is pontosan.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35460) Flashback válasza benedekco (#35459) üzenetére


Flashback
addikt

TC-vel másolok én is.

MOD: Találtam egy opciót. Ez eddig nem volt bepipálva. Talán itt lehet a gond... :)

Nálad be van?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35461) benedekco válasza Flashback (#35460) üzenetére


benedekco
addikt

Azért érdekes, mert az csak a mappákra vonatkozik.
Hogy másolod a file-okat, a fotó gépet usb-vel kötöd össze? Pendrive-ként (MSC) vagy eszközként kezeled (UMS)?
Mikor mobilról másolok anyagot a gépre és nem pendriveként hanem UMS kapcsolat van azaz nem drive-ként kezelem akkor van az, hogy a másolás dátuma lesz a file-oké.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35462) Flashback válasza benedekco (#35461) üzenetére


Flashback
addikt

Nálam csak (x-s10) usb file transfer opció van. Nem lehet választani azon belül.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35463) benedekco válasza Flashback (#35462) üzenetére


benedekco
addikt

Ma nem tudom kipróbálni az x100V-t, max holnap, de vannak mp3-ak amiknél mikor rádugod kábellel akkor a win eszközkezelőben be lehet állítani, hogy miként kezelje az eszközt, UMS vagy MSC.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35464) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Srácok van, valakinek Budán XC 15-45mm f/3.5-5.6 obija? Lőnék vele 10 tesztképet a jelenlétében. Idén egy pár túrán szeretném a mobilomat telefonálásra használni és fényképezőgéppel fényképezni. de nagyon lusta vagyok cipelni. X70-ben nem tetszik a szenzor, se az obi, X100V-vel nincs kedvem előtétlencsézni, hogy kapjak rendes látószöget is, úgyhogy leporoltam az X-T10-emet és kíváncsi vagyok, hogy az egyébként élességbajnok XC 16-50 II-t megérné e lecserélni.

(#35465) DonRazzino válasza DonRazzino (#35464) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Áhh, hagyjátok a francba, inkább vettem egyet, sokkal egyszerűbb. :DDD

(#35466) Flashback


Flashback
addikt

A Fujifilm XF 35 mm f/1,4 R autófókusz tényleg lassú?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35467) Varoz válasza DonRazzino (#35465) üzenetére


Varoz
őstag

Ezt hamar megoldottad. :DD :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35468) Ébri válasza Flashback (#35466) üzenetére


Ébri
senior tag

Attól függ, mihez képest. A /2-esek jóval gyorsabbak, de szerintem nem vészes. Igaz én használom a 60/2,4-t is, ami tényleg lassú. De amőgy youtube-on vannak róla videók, mesterséges, de elképzelést alkotni jó. (És erősen fűgg attól milyen váz van alatta, újabb x-t-ken szerintem bőven használható.)

(#35469) s4tch válasza DonRazzino (#35465) üzenetére


s4tch
veterán

Mesélj majd, az M1-re nekem is jól jönne.

(#35470) szaboaron86 válasza Flashback (#35466) üzenetére


szaboaron86
csendes tag

T3-tól szerintem egyáltalán nem lassú. Normál témákra hibátlan a sebesség. Néha sportra is bevetem. Ott azért megküzd, de betalál nagyrészt. :K

(#35471) Ébri válasza szaboaron86 (#35470) üzenetére


Ébri
senior tag

Viszont a hangja az néha ijesztő :)

(#35472) Flashback válasza szaboaron86 (#35470) üzenetére


Flashback
addikt

Köszönöm a válaszokat. Egyenlőre megvárom a Sigma teszteket aztán eldöntöm. De az XC35/f2 annyira csábító áron van... Csak nem tudom hogy a porvédelem hiánya mekkora hátrány. Nem megy a lencsék közé be a por?

Más dolog: Megjött a Peak Design Slide Lite. Baromi jó cucc csak már pont akkora hogy pánttal együtt a gép nem fér bele a kis Manfrotto táskámba. A nagy hátizsákot meg csak a pánt miatt húznám a hétköznapokban.
Szóval a kérdésem hogy aki PD pántot használ: Az hogy tárolja a fényképezőt egy utazás során? Vennem kellene egy nagyobb "kis" táskát vagy a pántot minden használat előtt rá kellene pattintani utánna meg le?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35473) gorgo válasza Flashback (#35472) üzenetére


gorgo
őstag

Táskából sose elég! :N ez van. De nem értelek, rátekered az objektívre... El kell férjen! Ennyire nem lehet kicentizve!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35474) vakablak93 válasza Flashback (#35472) üzenetére


vakablak93
őstag

Dehogynem, nekem az elvileg időjárás álló XF35 f/2 volt, és abba is bement a por, de nyugi nem zavaró pár porszemcse szerintem.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#35475) szacsa82 válasza szacsa82 (#35285) üzenetére


szacsa82
tag

Szia!

Összességében elégedett vagyok vele, és jó döntésnek tartom. 65e ft.ért gyakorlatilag lett egy teljes obi arzenálom Fujira, és ez jóval kevesebb pénz, mint akár egy gyengébb xc Fuji tele ára.

Sajnos nincs más telém, ezért összehasonlítani nem tudom natív lencsékkel. Az obi teljesen használható, képminőség az elvárható. Az AF teljesítményre inkább azt mondanám, hogy ingadozó: van, amikor én is meglepődök, hogy elkapja az arcot és követi szépen, még repülő madarakat is fotóztam így napfényben, máskor meg másodpercekig huntol, és oda a kép… Ez persze függ a fényfiszonyoktól is, meg valljuk be, jelenleg a Fujik AF-je alapból sem a legerősebb, szóval szerintem Fuji telével se lenne 100%-os a találati arány.

Én a helyedben megvenném a Fringert, aztán később lehet feljebb lépni. Én is dilemmában vagyok, mert nem csak hobbista vagyok, és még nem tudtam eldönteni, hogy Fuji obira utazzak, vagy belevágjak pl. egy Canon 70-200mm f2.8-ba. Ezt alaposan le kellene majd tesztelnem…

Jófogáson vettem, időnként felbukkan egy-egy darab.

A madaras képet az 55-250 telével csináltam, a portrét az 50mm f1.8-cal.

Üdv,
Csaba

https://www.flickr.com/gp/147950305@N06/2VsXP4

(#35476) szacsa82 válasza szacsa82 (#35475) üzenetére


szacsa82
tag

Bocs, ez privátnak volt szánva, csak elbánáztam az üzenetküldést, a kérdés a Fringer Pro II-re és Canon obikra vonatkozott. :)

https://www.flickr.com/gp/147950305@N06/2VsXP4

(#35477) Varoz válasza Flashback (#35472) üzenetére


Varoz
őstag

Én ha táskázok, akkor leveszem a pántot és mellé rakom. Azért is vettem PD-t, hogy egy mozdulat legyen levenni, megfeltenni. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35478) Flashback válasza Varoz (#35477) üzenetére


Flashback
addikt

Ja most én is úgy tárolom hogy le van "pattintva" aztán a kis táskába mellé van rakva. A PD táskák nagyon tetszenek amúgy...

Az obira még nem próbáltam rátkereni de úgy valszeg el fog férni.

35/1.4nek ez a napellenzője elég "sexy"... Nem is értem miért nem szállítják a többi kis átmérőjű obit ilyennel.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35479) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Helló belló. Még nem jött meg a pályázati pénz a gépre, ezért van még egy kis időm nézelődni Oly mellett Fuji vonalon is.
Van már hosszú távú tapasztalat a Viltrox 33mm F1.4-el és a 85mm F1.8-al? Van valamilyen komoly gyerekbetegségük, pl. bizonyos körülmények között rohadt lassú af, illetve mindíg betalál, nem téveszt? Valami minőségi probléma a képüket leszámítva? Mert azzal szerintem nincs komoly gond.
Viltrox Store webshopból rendelt valaki? Látom vannak EU raktáron is, de az EU raktár tényleg EU raktár és áfa mentes? Számlát adnak?
No, ennyi lesz :D . Valszeg mégiscsak kelleni fog valamilyen autofókuszos ekv. 135-200mm közötti fényerős fix és a 90-es nem hiszem, hogy beleférne a keretbe, de ha a Viltrox valós használható alternatíva, akkor az ára miatt újra számításba jöhet a Fuji rendszer is, pedig már-már lemondtam róla :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35480) Matska válasza jjeahh (#35479) üzenetére


Matska
senior tag

Akinek van, az szereti. Nincs igazán ismert hiba, van viszont visszzafejtett AF protokoll, így előfordulhat zavar az erőben.
Sigma is kihozta a fix sorát Fujira, lehet inkább arra mennék Viltrox 33 helyett.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#35481) #16820480 válasza jjeahh (#35479) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ellenfényben tudnak például a Viltroxok eléggé becsillogni, úgy tudom.

(#35482) jjeahh válasza Matska (#35480) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A Sigmákat még csak előrendelni lehet és azt hiszem április 11 a határidő a vásárlásra (ebben nem vagyok biztos, megkérdem még). Az xc 35mm f2-őt is nézegettem, de annak ellenére, hogy már nem vagyok annyira bokeh fan, az f1.4-esek képe a dof miatt jobban tetszik.

sheratan: igen, ezt észrevettem, de nem hiszem, hogy zavarna.

Viltrox store-vel tapasztalat? Számlát küldenek? Vagy emailben küldik?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35483) randras_83 válasza jjeahh (#35482) üzenetére


randras_83
addikt

Igen ellenfényben hajlamos csillanni, egyébként az AF megfelelő az élesség is rendben van, szerethető olcsó alternatíva, nálam éppen van 33 és 56 is, illetve Fuji 35 f2, és 56 f1.2 is, ha megnéznéd élőben.

Ha pályázati pénzből lesz akkor nem kell bemutatni a számlát? - csak kérdezem. :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#35484) jjeahh válasza randras_83 (#35483) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Ezért kérdeztem a számlát :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35485) lugosi válasza jjeahh (#35484) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért azt tisztázd le rendelés előtt hogy adnak-e hazai értelemben vett normális számlát vagy csak valami egyszerűsített verziót.

(#35486) jjeahh válasza lugosi (#35485) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az sem mindegy milyen számla? :DDD . Még rákérdek a családnál/cégnél, akik intézik a pályázatot, hogy pontosan mi kell, milyen számla kell nekük. Addig is, ha valaki a topikból rendelt viltrox webshopból, megköszönném, ha utánnanézne, kapott-e számlát és ha igen, milyent.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35487) lugosi válasza jjeahh (#35486) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát elég sok követelménynek kell, hogy megfeleljen, mármint ha feltétel a számviteli szabályoknak és a nav-nak való megfelelés. Külföldről sokszor csak egy hevenyészett táblázat jön.

(#35488) randras_83 válasza jjeahh (#35484) üzenetére


randras_83
addikt

Szerintem ebben az esetben akkor itthon szerezd be, ha megkímélnéd magad a szívástól.:DD

https://www.flickr.com/randras83/

(#35489) Ébri válasza lugosi (#35487) üzenetére


Ébri
senior tag

Külföldi számlának nem egy az egyben a Mo-n kibocsátott számla szabályainak kell megfelelnie, de teljesen jogos, hogy annak célszerű utánanézni, mit tekint számlának az adott pályázat, Mo-n kibocsátott szabályszerű számla biztosan mindenki által elfogadott. (Sajnos (csak ebből a szempontból) jó pár éve volt, mikor számlamegfeleléseket nézegettem.)

(#35490) Flashback


Flashback
addikt

XC35/2.0 és az XF35/2.0 között csak a WR és a fém csatalakozó a különbség?
Ùgy értem AF képminöség ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35491) hemaka


hemaka
nagyúr

Einfin már nem lehet paypallal fizetni? Mert már nincs ott az aktiválós paypal gomb sem az about us részben. :(((

[ Szerkesztve ]

(#35492) taranis válasza Flashback (#35490) üzenetére


taranis
addikt

Ez itt segíthet: [link]

colorizer.net

(#35493) s4tch válasza Flashback (#35490) üzenetére


s4tch
veterán

+ a rekeszgyűrű.

Ahogy írod, az af és a képminőség ugyanaz.

#35491 hemaka: így van, sajnos már régóta nem fogadja el az einfin a paypalt.

(#35494) hemaka válasza s4tch (#35493) üzenetére


hemaka
nagyúr

december elején még jó volt, de azóta látom megújult a weolbdal is. na mindegy, perkáltam kártyával.

(#35495) lugosi válasza hemaka (#35494) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egy ilyen szürke külföldi weblapon én ezt tuti nem tettem volna.

(#35496) Flashback válasza taranis (#35492) üzenetére


Flashback
addikt

Köszönöm szépen!
Azt látom hogy jócskán olcsósított változat. Még rendes hátsó lencsevédő sem jutott rá. A rekeszgyűrű nem nagy trúváj nekem, azt úgyis a vázon szoktam állítani (Canonos megszokás). Mindenesetre megrendeltem, kíváncsi vagyok nagyon.
Napellenzőből mit érdemes pattintani rá?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35497) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Hazánkból rendelve honnan érdemes Fringer adaptert beszerezni? A hivatalos oldalról rendelve vajon van Áfa+Vám?

(#35498) Flashback


Flashback
addikt

Peak Design Everyday Sling-et használ valaki? Mondjuk a 3L verziót? :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35499) PeterAgos válasza Chosen (#35497) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Amazon.de-ről rendeltem, automatikusan kiegészítette magyar áfára és ennyi.

(#35500) #16820480 válasza Flashback (#35498) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én a régit használom, az 5 literest, ha az segítség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.