Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) nord_ válasza gorgo (#35700) üzenetére


nord_
veterán

Miért nem az Instax mini Evo-t választjátok?

[ Szerkesztve ]

(#35702) gorgo válasza nord_ (#35701) üzenetére


gorgo
őstag

Pont, mert mini, azaz bankkártya méretű a készült kép. A wide se nagy, de már elfogadható. A square még oké lenne, de nagyon szar a fogása.
Majd lesz valami. :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35703) Gondwana válasza gorgo (#35702) üzenetére


Gondwana
addikt

Esetleg ajánlhatok egy jó fotólabort Szabadkán? Két Fuji Frontier F350 és egy F375, és már nem is dolgozok náluk - viszont még mindig szépen és gyorsan hívnak elő. :D

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#35704) kerobi válasza Mr.Csizmás (#35698) üzenetére


kerobi
senior tag

Csak élességhez és szintelitettséghez van hozzáadva +1. Electronic shuttert használok, mert mechanikussal még roszabb. Olyan, mintha lenne egy hártya az érzékelő előtt, pedig tiszta és az obik is.
Csinaltam másik képet is exif, a fájlban. XH1, mobilteló.
11-én megyek haza és ha Debrecen környékén lenne valaki szives találkozni velem, akinek van ilyen gépe és objektivjei amit kipróbálhatnék, azt megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

(#35705) spanyoll


spanyoll
addikt

Megjött az x100v :DD
Kezdődhet az nézzük meg az összes yt videót a settingekről és nyomkodjuk addig a gépet amíg le nem merül játék :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35706) madgie válasza spanyoll (#35705) üzenetére


madgie
titán

Hamar lemerül, előre szólok :D
Gratula!

(#35707) spanyoll válasza madgie (#35706) üzenetére


spanyoll
addikt

Megtörtént :D Már most agyalok a másodakksin...
Meg nézem a videókat, hogy hogyan lehet a legjobban spórolni az akksival pl.
Plusz írom össze a kérdéseimet amiket inkább kiguglizzak és ne rátok zúdítsak :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35708) randras_83 válasza kerobi (#35704) üzenetére


randras_83
addikt

Szia van H1 T3 pár obi is ha éppen úgy adja ki:DD ja most látom hogy 11. és Debrecen.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#35709) spanyoll


spanyoll
addikt

A fuji gané hányás minőségű telefonos appjának van alternatívája? Negyed óra kurvaanyázás után sem tudtam rábírni sem az appot sem a gépet, hogy átküldjek telóra pár képet...
Telón wifi és bt be van kapcsolva, wifire csatlakozik a teló, fényképezőn minden meg van nyitva, követem az utasításokat de nem működik -.-

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35710) s4tch válasza spanyoll (#35709) üzenetére


s4tch
veterán

Valóban nem a legjobb az app, de nekem mindkét vázzal (T2, M1) működik, ha lassan is... Ami korábban problémaként felmerült, az az, hogy a Fuji wifin nincs netkapcsolat, ezért mielőtt érdemben történt volna valami, a telefon visszaváltott a szokásos wifire, amin talált netet is. Szólj a telefonnak, hogy ne dobálja el a wifit, úgy könnyebb lesz.

Alternatíváról nem tudok androidra. iOS-re van egy Cascable nevű cucc.

Jut eszembe, RAW nem megy át a Fuji appal, ha esetleg ezzel próbálkozol.

(#35711) spanyoll válasza s4tch (#35710) üzenetére


spanyoll
addikt

Hát nekem az x100v-vel nem akar csatlakozni az apple app.
Sanszos az user error, de az istennek nem tudok rájönni, hogy mi lehet a baj.
Ha más nem akkor kipróbálom ezt a Cascable appot, köszi a tippet.

Amúgy simán csak felcsatlakozik a netre, elvileg meg is tartja, aztán homokórázik az appban, hogy csatlakozás, várjak, majd visszaugrik a főmenübe. Ha a fényképezőn választom ki, hogy teszem azt egy képet küldenék, akkor meg kiírja, hogy válasszam ki a wifit (megtörténik, csatlakozik), indítsam újra az appot (wtf alapból, de amúgy ha megcsinálom sincs változás), és örüljek. Az utolsó pont valahogy elmarad :( :D
Amúgy jpegeket akarok átküldeni.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35712) Varoz válasza spanyoll (#35711) üzenetére


Varoz
őstag

Esetleg próbáld meg, hogy kikapcsolod a mobiladatot addig.
Bár nekem a Fujival tökéletesen megy az app, a céges telefon, az LGMV műszerrel (wifi modul) csinálta ezt, amikor logolni akartam a VRF kültérit. Látszólag minden a helyén, WIFI-t se dobta el, de csak pörgött-pörgött. Mobiladatot lenyomtam, akkor ment. Lehet, hogy a telefon a csatlakozás ellenére megkerüli, mert nincs rajta net.
Egy próbát megérhet nálad is, hátha az iOS is tud okosabb lenni, mint kellene. :D

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35713) gorgo válasza spanyoll (#35711) üzenetére


gorgo
őstag

hanyagolhatod, alig van akinek normálisan megy.
Illetve most még, hogy kevés kép van a kártyán, csak-csak, de majd ha sok lesz, megőrülsz.
Sztem felejtsd el...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35714) s4tch válasza spanyoll (#35711) üzenetére


s4tch
veterán

Várj, hogyan párosítod a telefont a kamerával? "Amúgy simán csak felcsatlakozik a netre" - mi csatlakozik fel milyen netre?

A következő a procedúra: elindítod a kamerát, készítesz egy fotót, visszanézed az elkészült képet, menüből kezdeményezed róla a wifi fájlmegosztást (ne menj vissza felvétel módba!, maradj visszanézős módban, franc tudja, hogy hívja a Fuji), a telefonon a wifi hálózatok között kikeresed a Fuji kamera által indított hálózatot, kapcsolódsz hozzá, stb... Most próbáltam ki egy iOS 15.5-re frissített iPhone 6s-en, így működik a live view shooting és a kép importálás is.

(#35715) spanyoll válasza s4tch (#35714) üzenetére


spanyoll
addikt

Én voltam a madár. Félig. A fényképezőn kellett nyomni még plusz egy plusz okét első párosításkor, amit nem jelzett, de onnantól már jó volt.
Igaz ma meg a power management miatt szakadt meg a küldés. Azt hittem az, hogy filet küld felülírja a power managementes 2 perc után kikapcsolást.
De mint írtam is, valószínűleg user error. Nagyrészt az volt.

Köszi a segítséget mindenkinek :) :R

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35716) spanyoll


spanyoll
addikt

X100v, lenshood, promist hármas.
Lenshoodból láttam, hogy van ezer féle, van a squarehood és minden ami másolja azt.
Szívem szerint nem tennék rá semmit, de ahogy ismerem magam pár hét és szanaszét lenne verve a frontlencse... A squarehood knockoffokkal van valakinek tapasztalata?
Plusz agyalok majd egy negyedes vagy nyolcados pro misten is (vagy amikor nem az van fent akkor egy sima UV), de az a félsz van bennem, hogy filter ÉS lenshooddal az OVF már nagyon használhatatlan lenne, márpedig én szinte kizárólag azt használom egyelőre és csak szükség esetén kapcsolok át EVF-be.
Kinek mi a tapasztalata ezzel?

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35717) benedekco válasza spanyoll (#35716) üzenetére


benedekco
addikt

Fél EVF mód nem lenne jó? Mikor a jobb alsóba bedobja a digitális képet?

Nálunk tökéletesen megy az app, sőt még az fotózás is megy vele tökre jól. Bluetooth-on vagy wifi-n tud kommunikálni a telefonnal.

Energia takarékossághoz annyi, hogy a T-hez képest egy isten a fotógép és baromi jól bírja, mert annyira sokáig bírja belőttem a boost-ot is, és még úgy is ritkán kell cserélni az akkut.

Obi védelem: Nekem egy NISI-m van amire az eredeti objektív sapka rácuppan. Ez elé lehet be lehetne tolni egy toldást és oda tenni az egyéb szűrőidet.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35718) spanyoll válasza benedekco (#35717) üzenetére


spanyoll
addikt

Berendeltem, majd meglátjuk, hogy milyen. Ha zavaró akkor visszaküldöm...
A Nisit néztem de nem volt szerelem. Fél EVF... el is felejtettem, hogy létezik :D simán jó lehet, köszi a tippet :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35719) Muerte68 válasza gorgo (#35700) üzenetére


Muerte68
addikt

Én egy ősrégi polaroid géppel szoktam bohóckodni
Nagyon drága a film, 6000 egy dobozzal de mindenki nagyon szereti azt az azonnali kép furcsa minőségben dolgot mindenki szereti :D
Persze nem való mindenhova de ennek legalább normális méretű a kép a mininek nagyon kicsi.
A nyomtatónál a lényeg vész el az egyszeri volta meg a képvilág
Persze ez csak az én véleményem

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#35720) trball


trball
csendes tag

Eglobal helyett van valami másik szürkeimportos oldal E-infin mellett? Eglobal egész nagy hiányt hagyott maga után...

[ Szerkesztve ]

(#35721) randras_83 válasza trball (#35720) üzenetére


randras_83
addikt

Már nem nagyon bolt kintről a cucc, de mondjátok ha tévedek.

https://www.flickr.com/randras83/

(#35722) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Alzán fent van az XH2s, 1.167.890.- Ft bruttó.

(#35723) wms válasza lugosi (#35722) üzenetére


wms
senior tag

Az igen! :Y

(#35724) gorgo válasza lugosi (#35722) üzenetére


gorgo
őstag

Hát igen, régen volt már mikor 300 volt az €...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35725) madgie válasza lugosi (#35722) üzenetére


madgie
titán

1,2-re számított kb mindenki, szép kis lóvé ez… :D

(#35726) Varoz válasza lugosi (#35722) üzenetére


Varoz
őstag

2500 dollár, az ökölszabály, hogy ennyi euró is lesz. Na most magyar áfa, magyar viszonyok, hopp máris 1.16 milla. Ez ilyen. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35727) lugosi válasza madgie (#35725) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor olcsóbb, mint a bevezető várakozás. Van a topikban valaki, aki belátható időn belül vesz ilyen vázat?

(#35728) madgie válasza lugosi (#35727) üzenetére


madgie
titán

Venni nem hiszem, de kipróbálni szinte biztos ki fogom :)

(#35729) b.vr válasza gorgo (#35713) üzenetére


b.vr
őstag

"Illetve most még, hogy kevés kép van a kártyán, csak-csak, de majd ha sok lesz, megőrülsz."

Hát ez az, ezzel szembesültem tavaly én is (bár nem a Fuji gépemen hanem Olympuson, utazáshoz mindkettőt nem viszem) Mert amúgy nem használom, csak amikor tavaly nyártól már lehetett utazni, kipróbáltam hogy laptopot nem viszek csak tabletet, és néhány nap után jött a meglepetés hogy amikor válogatni akarok pár aznapi képet hazaküldeni akkor ahogy gyűlnek a képek baromira elkezdett belassulni...
Viszont idén upgradeltem mkII-re, ott végre meg lehet csinálni hogy (mondjuk én minden új nap) új mappára állítom a kártyát (még jobb lenne ha lehetne automatizálni de mindegy) és úgy már nincs gond mert egyszerre nem kell olyan sok képet kezelgetnie a cuccnak.

Ezzel kapcsolatban Fujis kérdés, ha próbált valaki több hétig nem lementett és formatált kártyával utazni, és olyankor ez a mobil appos belassulás sok képnél, ez még a legújabb vázaknál is van? (bár gondolom igen)

Bár ez nem is feltétlen gond a fenti megoldással, szóval második kérdésem hogy kvázi tökéletes kerülőútként melyik az a legrégebbi Fuji váz ahol viszont már lehet szabadon új mappát létrehozatni a kártyán a vázzal a napi képekhez?

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#35730) b.vr


b.vr
őstag

Tegnap felhoztam magam a hírekkel, és kicsit szíven ütött az X-H2 ára (dollár/euroban is, ft-ban meg nyilván) , merthogy engem nem is ez az ami foglalkoztat hanem ha én még egyszer váltok, az már csak a retusálás miatti nagy felbontás. A m43 idén végül nem lépte meg, a Fujiban volt a reményem hogy akkor majd ők, amit egyrészt szintén szeretek a színvilága miatt, másrészt hogy feltételeztem árban csak kedvezőbb lesz mint ahol ezt megkaphatnám FF-ben elsősorban Canon (esetleg a Nikon, legkevésbé szívesen a Sony R-ekben gondolkoznék portréhoz) Látva az X-H2-t, eléggé letört hogy hát ez alapján akkor mennyi lesz majd a HR verzió, de azért rákerestem milyen rumor van, és jó hír a rosszban hogy elvileg az akár még olcsóbb is lesz, 2500 usd/eur alatt, "In short: speed will cost you more than resolution" link Hát legyen így.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#35731) lugosi válasza b.vr (#35730) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem lenne baj, engem is a másik gép foglalkoztat jobban.

(#35732) b.vr válasza lugosi (#35731) üzenetére


b.vr
őstag

Persze azért az még úgy is q*rva drága. Mivel ennyi pénzt nem adok csak hogy legyen nagy felbontásom, így annyira mélyen nem szoktam nézegetni hogy mik jöhetnek szóba, de úgy rémlik hogy árban ami legkedvezőbb és már tényleg eléggé kompromisszummentes (azon kívül hogy sony) az a Sony A7R III ami (az R II-nél azért még volt mindenféle), az is már három éves és kb. ft-ban ennél kicsit olcsóbb de hát millió fölött (bár abból legalább van használt is azért olcsóbban)
Apsc-ben meg vissza kéne keresni, de szerintem kb ide a topicba is linkeltem anno pletykákat kb 3-4 éve (még nem volt covid, nem volt chiphiány, nem volt (ennyire) elszállt ft) hogy na majd most már jön a 35+ mp apsc szenzor. Hát nem jött, most meg már rohadt drága minden. Na mindegy, ez van, végülis jól megvagyok azokkal ami van, de egy ilyen érdemi felbontásnövekedést azért még meglépnék.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#35733) El Joe


El Joe
tag

Egy kis segítség kérés...
Adott egy T4 és egy pro2. Na most ugyan olyan beállításnál, egy képes módban a T4 homokórázik kiíráskor (vagy egy másodpercre elsötétül), míg a pro2 mint a villám. Kártya sandisk sdxc uhs1 170mb/s. Én vagyok a bal..., ez ilyen, vagy igen?

(#35734) madgie válasza El Joe (#35733) üzenetére


madgie
titán

Már a FB-n válaszoltam :D (Clarity volt bekapcsolva)

Csak azért írtam ide, hogy ha más belebotlik, legyen itt a megoldás... bár ki fog keresni? :DDD

(#35735) Varoz válasza madgie (#35734) üzenetére


Varoz
őstag

A kereső a gyávák fegyvere. ;]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35736) El Joe válasza madgie (#35734) üzenetére


El Joe
tag

:R
tt is megköszönöm a segedelmed. Szerintem még mindíg ülnék két géppel a kezemben és a szokásosnál is butábban néznék magam elé. Mindenre gondoltam, de erre a clarityre nem.

[ Szerkesztve ]

(#35737) madgie válasza El Joe (#35736) üzenetére


madgie
titán

Szívesen :) Sajnos majdnem mindig van valami ilyesmi, ami képes megfogni a gépeket, X-Trans III-nál a Color Chrome volt hasonló.

(#35738) lmaresz


lmaresz
aktív tag

Jön a Tamron 17-70 2.8 Fujira! :))

(#35739) spanyoll


spanyoll
addikt

FYI: Ha valaki gondolkozna ilyenen, akkor én rendeltem egy Haoge napellenzőt az x100V-re és tök okés. Színben nagyon hasonló mint a váz (fekete vázam van), felrakni nem volt macera, az OVFbe meg pont annyira lóg bele, hogy kicsit idegesítsen csak, de annyira az obi is belelógott, ergo sokat nem oszt nem szoroz.
Az meg, hogy 40€ volt a majdnem ugyanúgy kinéző napellenző, mint amennyi lett volna a Squarehoodtól 80€-ért... az meg tiszta haszon :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35740) Zozzant válasza lmaresz (#35738) üzenetére


Zozzant
addikt

Kedvencem pentax dslr-en a tamron 28-75, szerintem frankó lesz ez is. Kár, hogy csak x-t20-tól kompatibilis, x-t10-em van :(((
[link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#35741) gorgo válasza lmaresz (#35738) üzenetére


gorgo
őstag

Ha nem akkora batár lesz mint a fuji...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35742) faki_ válasza gorgo (#35741) üzenetére


faki_
senior tag

(#35743) Varoz válasza Zozzant (#35740) üzenetére


Varoz
őstag

Mi a különbség? Az, hogy onnantól kompatibilis tutira nem biztos, hogy azt jelenti nem megy X-T10-zel. Nem?

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35744) Zozzant válasza Varoz (#35743) üzenetére


Zozzant
addikt

Valamiért csak nem került be a listába... De nem lesz nagy veszély, hogy megveszem, 1000 euro indulóra.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#35745) spanyoll


spanyoll
addikt

Másodjára játssza el az x100v-m, hogy nem kapcsol be. Ki-bekapcsolom de nem csinál semmit. Akku ki be se old meg semmit, aztán egyszer csak gondol egyet és megjavul. Fél perces időtartamról beszélünk. Túlmelegedve nincs, egy helyben volt előtte.
Nyugtassatok meg, hogy ez valami random típushiba bug ami egy FW frissítéssel eltűnik!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35746) madgie válasza spanyoll (#35745) üzenetére


madgie
titán

Nem tudlak megnyugtatni: nekem sose csinált ilyet.

(#35747) gorgo válasza spanyoll (#35745) üzenetére


gorgo
őstag

Dobj rá egy friss FW-t, ártani nem fog, még meg is javulhat.
Nekem az s x-10 azt csinálja, hogy sleep módból nem jól jön vissza: rángatja az optikát, tehát felébredt, de sötét képernyőt ad. Mindig. Lehet én is nézek rá hátha jött ki még frissebb azóta...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35748) spanyoll válasza gorgo (#35747) üzenetére


spanyoll
addikt

Megnéztem és nincs frissebb fw. Akkor...reménykedek, hogy nem csinálja újra :(

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35749) Gondwana válasza spanyoll (#35745) üzenetére


Gondwana
addikt

X-T2: a kikapcs-bekapcs nálam évek óta elküldi sleepbe, legalább 10-15 másodpercig kell kikapcsolva hagynom, hogy ne sleepbe, hanem bekapcsolt állapotra érkezzen, de én nem ezt szoktam csinálni, mert már hozzászoktam, hogy ez nem bug, hanem feature. 3mp félig lenyomott exponálógomb mindig felébreszti, ellenben röviden megnyomva szerencsére nem. Lehet, hogy az X100V is ezt csinálja? (Az X100F hetek óta nincs nálam, azon nem tudom kipróbálni, de szerintem feature lesz ez, nem bug)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#35750) madgie válasza Gondwana (#35749) üzenetére


madgie
titán

Pumpáld az expógombot ilyenkor, félig lenyomva, attól tér gyorsan magától. Ezer éve ilyen, nekem már muscle memory :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.