Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) Gercsa


Gercsa
senior tag

Csak nekem tűnik úgy, mintha az e-infi egy átlag EU-s ÁFA mértékben emelt volna árat?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#35152) sonikon válasza Gercsa (#35151) üzenetére


sonikon
csendes tag

Igen, úgy tűnik, fehérednek . Éppen néhány napja írtam fel magamnak pár obi árát:
23/1.4 579-->695, 33/1.4 759-->911, 35/1.4 479-->575

(#35153) #16820480 válasza sonikon (#35152) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valószínűleg nem tudják már szürkén behozni a dolgokat. Viszont így lényegében elvész az előnyük, ha a rendes boltokkal azonos áron annak majd mindent.

(#35154) lugosi válasza #16820480 (#35153) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A végén így ők is “rendes bolt” lesznek, és megjelenik majd egy következő szürke aki pedig alájuk megy árban.

(#35155) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ha UK oldalról veszitek, akkor nincs áremelkedés. EU-ba innen már vámolnak. Fontról átszámolva egy 33 1.4-et példa gyanánt ~750 euróra jön ki, ami az EU oldalon 911-nek van feltüntetve.
Kell egy angliai magyar, aki hazahozza karácsonyra. ;)

(#35156) sonikon válasza #16820480 (#35153) üzenetére


sonikon
csendes tag

Igen ez a helyzet. Egyébként július 1. óta EU-s célországba Franciaországból szállítanak, ezt megkérdeztem tőlük szeptemberben. UK meg EU-n kívüli országnak számít és onnan lesznek egyéb költségek is. Úgy sejtem, hogy a mostani árnövekedés meg éppen az ÁFA, amit az újabb szállítmányoknál már nem tudnak szürkén intézni. Pl. a 18/2 obinak nem emelkedett az ára, mert nincs raktáron. De ha lesz legközelebb, biztosan nem 319.- lesz az ára.

[ Szerkesztve ]

(#35157) mikrofon válasza #16820480 (#35153) üzenetére


mikrofon
veterán

Elveszitetett? Annyiba kerül már mint idehaza vagy az amazon-on?
Az szomorú....

(#35158) Rusher4587


Rusher4587
tag

Már nyáron is ez volt a helyzet, csak az itthoni hiénákkal szemben voltak versenyképes áraik, de pl. a nagy nyári akciókat Fujifilm Payback-kel kombinálva konkrétan sikerült E-infinity-s ár alatt rendelnem cuccokat hivatalos viszonteladótól, tehát 2 év garim is van!

Si vis pacem, para bellum!

(#35159) jaanoo89


jaanoo89
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék jártasabb Fujistól, hogy az X-E4 szoftveresen miben különbözik mondjuk az X-T4-től? Tudom, hogy az X-T4 csepp és porálló, ibis és társaival több, de beállítási lehetőségekben, egyéb okosságokban, pl. HDR RAW fájlban és az ilyen dolgok, amik meg vannak az X-T4-ben, ezek az X-E4-ben is elérhetőek?

Kicsit még bátortalan vagyok, nem szeretnék azonnal beruházni egy komplett Fuji szettbe, de egy pici kabátzsebre vágható fényképezővel elindulnék és ha tetszik, akkor egy későbbi X-T5 vagy X-H2 jöhetne mellé, de azért nem ártana, ha tudná a Fujis okosságokat az X-E4 is, hogy ki tudjam próbálni azokat.

(#35160) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Használja valaki a [PATONA DUAL USB LCD Fuji NP-W126 és NP-W126s töltőt] ? Nekem 1 eredeti és 2 Patona platinum akksim van, keveset használom, ezért nem emlékszem pontosan de az elején mintha még rendesen töltötte volna...

...most viszont már az eredeti akksit is 4-6 óra alatt tölti fel akkor is ha egyedül van, akkor is ha kettő van behelyezve, függetlenül attól hogy USB C, micro USB vagy a saját kis rövid kábelével csatlakozik egy 30W töltőfejhez, 3 féle minőségi töltőfejet próbáltam, a telefont rendesen tölti mind.

Nem létezik hogy ez normális sebesség legyen, valaki erősítsen meg hogy ezzel valami nem ok, és vissza kell küldjem v nem is tudom mi a teendő, a dobozától már megszabadultam, nem gondoltam volna hogy tönkre megy.

Vagy ha ez tényleg ennyit tud, akkor milyen töltőt érdemes venni?

Bónusz kérdés, az eredeti akksit tudom hogy lehet, és viszonylag gyorsan tölti az X-s10 kamerában, viszont az utángyártott Patona platinum akksikat szabad így tölteni, vagy azokat csak külön töltőben?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#35161) sutatokisr válasza trialboj (#35160) üzenetére


sutatokisr
tag

szia,
én xt-30hoz használom a töltőt és a patona akksit is, nincs vele gondom, laptop usb-ről töltöm, és úgy se tart 4-6 óráig az tuti

(#35162) p_adam


p_adam
addikt

Ha valakit esetleg érdekel, a Godox V1-F vaku most akciós

(#35163) mikrofon válasza p_adam (#35162) üzenetére


mikrofon
veterán

kár hogy a Godox AD100PRO nem. én egy ilyenre gyúrnék most :D

(#35164) p_adam válasza mikrofon (#35163) üzenetére


p_adam
addikt

Ha jól látom, a mai napra arra is van 19% kedvezmény.

(#35165) vakablak93


vakablak93
őstag

Hali, tudtok valami módot arra hogy hogyna tegyek vissza korabbi verziós firmwaret?
Az agyam eldobom amiket a gép ezzel most művel...
A gép X-T30, a legfrissebb van rajta ami novemberben került fel a Fuji oldalára.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#35166) madgie válasza vakablak93 (#35165) üzenetére


madgie
titán

Nem tudsz visszarakni régebbit.

(#35167) vakablak93 válasza madgie (#35166) üzenetére


vakablak93
őstag

Szia, köszi a választ!
Akkor szívok ezzel meg a fagyogató géppel és AF-el tovább :(

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#35168) madgie válasza vakablak93 (#35167) üzenetére


madgie
titán

Rakd újra a legújabbat és csinálj egy gyári visszaállítást, hátha... :)

[ Szerkesztve ]

(#35169) vakablak93 válasza madgie (#35168) üzenetére


vakablak93
őstag

Rendben megpróbálom köszi a tippet :R

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#35170) sutatokisr válasza vakablak93 (#35165) üzenetére


sutatokisr
tag

nekem is xt30 és nov firmware van, de nincs vele gondom
tiéd mit produkál?

(#35171) vakablak93 válasza sutatokisr (#35170) üzenetére


vakablak93
őstag

Hát, fagyogat az Af, konkrétan megnyomom az expogombot és csak villog a zöld négyzet a kijelzőn de nem csinál semmit.
A másik hogy hiába mozdítom a joysticket de nem megy odébb, akkor se ha a kijelzőn próbálnám odébb tenni.
Ha újraindítom akkor pár másodpercig/percig jó aztán meginnt megáll ahol épp hagytam...
Aztán meginnt újraindítom és vagy jó vagy nem, de van hogy mint pl ma, teljesen normálisan megy.

De nemsokára hazaérek, majd akkor újrafelrakom a legutolsót és utána ellválik.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#35172) benedekco válasza vakablak93 (#35165) üzenetére


benedekco
addikt

Mármint az októberi? 1.41?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35173) vakablak93 válasza benedekco (#35172) üzenetére


vakablak93
őstag

Igen, az [link] 1.41 csak novemberben tettem fel és arra emlékeztem bocsi.
Egyébkéntnem tudom mégegyszer feltenni, a gép kiírja hogy nem található új firmware és nem engedi újrarakni...
Na mind1 akkor megpróbálok együtt élni a dologgal.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#35174) Teasüti válasza vakablak93 (#35173) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szervizbe vele.

(#35175) vakablak93 válasza Teasüti (#35174) üzenetére


vakablak93
őstag

Megpróbálom, most kiderül mire jó a bolti bővített gari, és neked is kössz a tippet. Addig meg bérelek egy másik gépet :(((

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#35176) sonikon válasza vakablak93 (#35175) üzenetére


sonikon
csendes tag

madgie javaslatának második részét is kipróbáltad?

(#35177) vakablak93 válasza sonikon (#35176) üzenetére


vakablak93
őstag

Az kiment a fejemből :W , mindjárt kipróbálom.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#35178) Rusher4587 válasza trialboj (#35160) üzenetére


Rusher4587
tag

Régebben ismertebb volt az az aranyszabály, és itt is sokszor láttam emlegetve, hogy vázban sosem töltünk akksit!!!
Pont, hogy az a rossz, ahogy a kamerád tölti az akksikat, ugyanis az akkumulátorok halála, ha túl gyorsan töltjük őket, ez a tervezett elavulás része! Az csilliárd wattal töltött telefonjaink is kibírják, persze, csak a garancia idő végén viheted akksi cserére.
Arról már nem is beszélek, hogy max. csak 90%-ig kéne őket tölteni, kisebb feszültséggel, pár tized Volt is több, mint ötszörözné az élettartamukat. Ma mindenhol az akkuk túlhajtását láthatjuk a készülékeinkben, a nagyobb feszültséggel (tipikusan 4,4 Volttal 4,2 helyett) töltés nagyobb ráírható mAh értéket eredményez, parasztvakításnak kíválóak az egyre nagyobb kapacitást hazudó számok, a felvett töltés függ a töltő áram feszültségétől, hasonlóan ahhoz, ahogy nagyobb nyomással több gázt tudsz egy palackba préselni, csak ez olyan, mintha állandóan padlógázzal vezetnél, az autód krva jónak tűnik, csak a motor nem hálálja meg.
Ráadásul pont az ilyen durva töltéstől szoktak túlmelegedni, megpuffadni az akksik, az utángyártott nagyobb valószínűséggel, de már gyáriról is láttam ilyen képet, és ha ez a vázban történik, az "mókás" lesz! Sok fotót találhatsz vázakba beszorult akksikról, de olyat is, ahol szétnyílt a váz miatta, ami még a szerencsésebb eset, mert ha nincs helye kitágulni, jön a belső rövidzárlat, és a kigyulladás!
A lassabb, kíméletesebb töltés nagyságrendekkel növeli az akku élettartamát, több idő van a kémiai folyamatok alaposabb, tökéletesebb végbemenéséhez.
Sajnos a feszültséget nem tudjuk szabályozni ezeken (okostöltőt használni a bekötés miatt meg túl macerás lenne), én legalábbis ilyen kamera akksi töltőt még nem láttam, de az a minimum, hogy minden normális vezérlővel rendelkező töltő kis árammal, 1 Amperrel, vagy az alatt (és nem érdekli, hogy milyen erős adaptert használsz hozzá, csak a minimum betáp meglegyen) tölti ezeket az akksikat, az én NiteCore-om is.
Hidd el, ha az akksid valami új, nagyobb töltést elviselő technológiával rendelkezne, a marketing osztály tenne róla, hogy tudj erről.
Szóval engedd el a gyors töltést, használd a Patonát a váz helyett, kivéve, ha a gyorsaság megéri neked, hogy sűrűbben cserélgesd az akkumulátoraidat, illetve hogy pár év elteltével egyre kevesebb expot bírjanak! ;)

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#35179) benedekco válasza Rusher4587 (#35178) üzenetére


benedekco
addikt

Én ezt valahogy nem érzem relevánsnak. Szerintem ez az akkukat nem szabad gyorsan tölteni a múlté, mai akku LiIon / LiPo technológia teljesen bírja a gyors töltést.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35180) Gondwana válasza benedekco (#35179) üzenetére


Gondwana
addikt

Szerintem is, a CC/CV nem okoz gondot a mai töltésvezérlőknek, ellenben az igen, hogy az egyes cellatípusoknál a CV érték eltérő, ekkor jön az, hogy az utángyártott akku végül beledagad a gépbe és nem lehet belőle kivésni se, csak, mert nem szerette a 4.35V-ot, pedig a gyári akku évekig elbírta volna, nem csak a 4.2V-ot.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#35181) benedekco válasza Gondwana (#35180) üzenetére


benedekco
addikt

Jah, az utángyártott akksit amúgy is kerülöm már. Sokat szívtam velük, egyáltalán nem éri meg azért a pár forintért többletért nem eredetit venni.
Az Panasonic FZ-20-asomban még mindig a gyári akksi van, az utángyártottak már első pár évben kezdtek megfingani.
Ugyanez volt az első Fujimmal (pontosabban a nejemé volt, de én szereztem be meg hozzá a cumókat). Az utángyártott jóbal kevesebbet bírt és egy év után rohamosan csökkent az ereje. Így aztán mikor váltottunk https://www.dpreview.com/products/fujifilm/compacts/fujifilm_xq2 [link] -re már azonnal egy gyári tartalékot vettem hozzá. Amivel nem lett volna baj, ha nincs 2020 és nem áll a polcon a gép lemerült akkuval egy fél háromnegyed évig. Az betett neki. A másik még mindig jó, mert azt töltött állapotban tároltuk.
Akkor ott van az X100t-m, igaz ezt használtan vettem, de összehasonlíthatatlan az utángyártott az eredeti akksival. Az eredeti kb 4-5x-ös használati időt ver az eredetire.
Tényleg nem értem kinek éri meg inkább venni 3 utángyártottat, majd pár évente cserélni, ahelyett, hogy venne 2 eredetit és használná akár 5-8 évig, vagy tovább.
Fujikba amúgy a Pana gyártja az akkut, és ők nagyon jók ebben.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35182) Ottó58


Ottó58
senior tag

Akkuról-
"Sok Sony kamerám volt, mindíg volt nagyobb teljesítményű UTÁNGYÁRTOTT akku, ami működési időben volt, hogy tovább tartott, mint az eredeti.
Egyébként szétvágtam tönkrement akkukat, ugyanaz volt a belsejében, egyikre sem volt ráírva, hogy: Sony, vagy Panasonic.
Minden akkuban van egy, ami előbb tönkremegy, így összepárosítottam a jókat és még tovább tudtam használni." - 2015-ben írtam, most is érvényes.
Most is minden mellé veszek legalább 2db ugy. akkut, sosem volt baj egyikkel sem, nem púpos egyik sem, fogalmam sincs, Ti milyen utángyártottat használtatok.
A legtöbb kínai típus közül csak a Patona gyengébb teljesítményű, de még így is egálban van az eredetivel.
"Fotoenergia"-legjobb akkum, "Digibuddy""Patona" van több olyan, hogy neve sincs, mégis jól működik.
D5300-hoz vettem kínait EN-EL-14a-t, ezt nyúztam állandóan, mondva úgyis tönkremegy, de a megkímélt eredeti Nikon akku ment tönkre.-ez az én gyakorlati tapasztalatom.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#35183) benedekco válasza Ottó58 (#35182) üzenetére


benedekco
addikt

Sonynak meg a többieknek nem tudom ki gyártja az akkut, de Fujinak a Pana.
Pana autógyártóknak is gyárt és tényleg eléggé fejlett technológiájuk van.
Sajna nem tudom megmondani milyen utángyártott akkuim voltak, az x100t-ben valami maximalpower, de hogy ki gyártotta nem tudom, nem is én vettem, kaptam a géphez már használtan.
Itt az insert direction nyíl felett van a gyártó:

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35184) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Kell egy portré markolat. Abba lehet pakolni utángyártott akkut bármiféle fenntartás nélkül. Abban van hely, nem tud beleszorulni a púpos akku. :)

Nekem egy Patona ment csak tönkre eddig. Gyanítom nem tetszett neki, hogy benne felejtettem a töltőben több, mint egy napra. Bár a Patona töltő amúgy nem áll le a töltéssel, mikor zöldre vált? Nem értem, elvileg ilyen probléma manapság már fel se szabadna, hogy merüljön. Úgy tudtam meghaladtuk már azt a technikai színvonalat, hogy figyelgetni kelljen a töltési időt.

[ Szerkesztve ]

(#35185) vihartigris válasza Teasüti (#35184) üzenetére


vihartigris
őstag

(#35186) gorgo


gorgo
őstag

Acros alapú film szimet próbálnék(cyanotype), de nem tudom beállítani. Olyan paramétert nem találok hogy 'Toning' - 9 értéket kéne neki adni... Wb shift meg 0 és 0, ez így sose jön össze! Mondjuk ki tudok keverni hasonlót, de nem hasonlót akarok hanem pont azt.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35187) DonRazzino válasza gorgo (#35186) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Gyere át, adok egy X-T4-et, vidd el acroszozzál vele :D Karácsonyi low light-ba van itt nekem elég zaj a képeken nem, hogy még "hozzáadott grain-es" filmszimulációt használjak. :DDD Úgyis a T3-at használom csak. :U Félek, két puncs után letörném azt a köcsög kijelzőt. Jobb a békesség.

[ Szerkesztve ]

(#35188) madgie válasza DonRazzino (#35187) üzenetére


madgie
titán

Hát dettó. Bár én meg csak a 100V-vel fotózom most, a T3/T4-at nem is akarom januárig látni :DDD

(#35189) gorgo válasza DonRazzino (#35187) üzenetére


gorgo
őstag

Á, köszi, amúgy van Acros. Érdekesek ezek a filmszimek. Egérmozin piszok jól néz ki, aztán monitoron meg húbazz..!!! Vagy, monitoron is jól néz még ki, aztán nyomtatásban meg húbazz...
Folytonos tanulás.
Vagy veszek egy OLED monitort :N, hogy legalább az egérmozi meg a monitor ne legyen durván eltérő. Nem vészes az ára, kicsi se... (majd írok a Jézuskának, hogy hozzon).

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35190) DonRazzino válasza gorgo (#35189) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Hagyjad az LCD-t meg az EVF-et is. És nem úgy értem, hogy nem színhelyes, mert ezt mindenki tudja, de a T4-en hallod szanaszét kellett állítanom, az egyik magenta volt gyárilag, az EVF meg tiszta narancssárga. "Made in China" fos az egész. ;] X-T10-től X-T3-ig sose volt ilyennel problémám.

(#35191) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Előre elnézést kérek Tónibácsi videójának linkelése miatt, de feldobta a YouTube, megnéztem, és elgondolkodtatott mert volt benne pár gondolat amivel egyet tudok érteni. Kiváncsi vagyok a ti véleményetekre. [link]

(#35192) #16820480 válasza lugosi (#35191) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha már ilyet mertél linkelni, összefoglalnád tömören, hogy mi az amivel egyet tudtál érteni, hogy másnak ne kelljen megnéznie? :D :R

(#35193) lugosi válasza #16820480 (#35192) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagy vonalakban az volt a véleménye, hogy a Fuji a kezdetekben a milc piacra való belépéssel úgy indított, hogy kaizen, folyamatos frissítésekkel és a milc piac kezdetén méretben és tudásban vezető termékekkel kialakított egy lojális felhasználói bázist, és most annak a monetizálásából él. A korai kaizen már nincs, a forradalmiság és a kezdeti újítások, előnyök nincsenek meg (pl. vázméretben is beérte a konkurencia). A kérdés amit feltesz, hogy merre van tovább a márkának (és van benne egy elég negatív felütés, valamelyik vezető nyilatkozatára reagál, hogy nem akarják eladni a fotós üzletágat, mert társadalmi felelősségvállalás…). Ebből Tónibácsi arra következtet, hogy nem hisz nekik, az Olympus is ezt mondta annak idején, és hiányolja, hogy a vezető nem azt nyilatkozta, hogy hurrá előre, magunkhoz ragadjuk a kezdeményezést, átvesszük a vezetést, hanem annyit, hogy nem húzzuk le a rolót, mert társadalmi felelősséget érzünk.

Azt feszegeti, hogy milyen utakon menjen tovább a márka, legyenek egy leica-szerű réteggyártó, vagy menjenek tovább az olcsó vacak (bocs instantkamera-felhasználók) irányába. Ahhoz képest, hogy Tónibácsi, szerintem ez most érdekes videó volt.

(#35194) madgie válasza lugosi (#35193) üzenetére


madgie
titán

Az Olympus beragadt a Micro 4/3-ba, sok éve lett volna valamerre tovább lépni, ahogy pl a Pana tette az S1 sorozattal. A Fuji meg már rég nyitott felfelé a GFX-szel, szóval abszolút nem értem a Tónis hasonlatot. Van előre még az X-nek is, akár még a mostani szenzorral is tudhatna 6K/30p videót, vagy van még betömnivaló egyéb rés is, pl menni a Sony után szemkövetésben vagy épp jobban ráfeküdni a computational photography-ra. Ez utóbbihoz, meg mindenhez viszont erős processzor kellene, ami soha nem volt erőssége a Fujinak.

(#35195) lugosi válasza madgie (#35194) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Már nem emlékszem részleteiben a videóra, de a GFX-et nem vesézte ki túlzottan, és én is elsiklottam felette (bár valahogy annyira nem is az én kategóriám). Igazad van azokban amiket írsz, de ez a fajta felfelé nyitás azért szerintem nem hoz a gyártónak olyan mértékű piaci jelenlétet.
Én azt várnám a Fujitól, hogy maradjon az, ami, olyan értelemben, hogy egy olyan gyártó aki kezelhető méretű, de jó aps-c gépeket gyárt, kicsi de jó objektívekkel, és (nekem ez fontos) nagyon jó jpg motorral és azt se bánom, hogy létező fizikai kezelőszervek vannak a gépeiket. Ez utóbbi kettő miatt szerintem a következő gépem, ha a jelenlegi tönkremegy, valószínűleg Fuji lesz.
Annyi még, hogy azt nem bánnám, ha visszajönne az a fajta firmware-frissítési trend ami az elején jellemezte őket, amikor valós új funkciók kerültek be a gépekbe.

[ Szerkesztve ]

(#35196) madgie válasza lugosi (#35195) üzenetére


madgie
titán

Ez a fw dolog engem is zavar, gondolhatod, az egyik gépem X-T3, ami egy csomó dolgot tudhatna, ha megkapta volna az utóbbi bő egy évben. Vagy ott az X100V, tudom, senkinek nem kell az Eterna Bleach Bypass, de igazán belefért volna már egy fw frissítésért, mert miért ne.

(#35197) benedekco válasza madgie (#35196) üzenetére


benedekco
addikt

Az X100V-be még bőven férne anyag, de szerintem ezt itt el is felejthetjük. Ne legyen igazam. :O

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35198) madgie válasza benedekco (#35197) üzenetére


madgie
titán

Az X100 széria legendásan le volt sz@rva, a Kaizen virágzásakor is.

(#35199) gorgo


gorgo
őstag

Előre előre előre, ez ilyen kényszer. Még mi nincs? Már olyan lényegi, komoly újítás! 6k, 8k, xk. Nekem 4k sincs. Hardverek jók, komolyan, kurvajók! Tuti filmszimek vannak...
Oké, 1-2 pár dolgot mindenki tud mondani, de semmi eget verő hiányosság. Csak hát a fogyasztói társadalom ezt teszi lehetővé. Csepegtetett apróságok, termékszegmentáció. Remélem nyereséges a Fuji és még sokáig piacon lesz. Nekem megfelel ha nem ők az elsők. A konkurens gyártók ki fogják kényszeríteni majd a fejlesztéseket. Nem engedheti meg magának hogy lényeges újításokkal ne jöjjön elő.
Nekem legjobban quad Bayer szenzor kellene.
Aztán régen 199x-ben már volt olyan analóg gép ami szemkövető fókuszt használt. Ez egy az egyben elfelejtte mindenki? Computational photography se elvetendő, de ez már szűk terület, céleszköz. Egy portréhoz nem feltétlenül kell.
Meglátjuk mit hoz 2022,ha nem gazdasági válságot, akkor örülhetünk.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35200) lugosi válasza gorgo (#35199) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

4k, érdekes felvetés. Én mostanában kezdtem videókat felvenni fényképezőgéppel, eddig csak telefonnal csináltam. Egyelőre nem tudom, mennyire kell a 4k, inkább úgy mondom, úgy érzem hogy semennyire. Ezek teljesen általános házilagos videók (tehát nem másnak, hanem magamnak veszem fel őket, pl. vonatok, vonatozás, a kutya meg ilyenek). Mivel a gép tud 4k, ezért mindent abban kezdtem felvenni, ami magával hozta a nyűgöket. Tárhely, szerkesztési idő, hosszú távú tárolás. Tök fölöslegesnek érzem egyelőre, maximum annyiból érdemes talán abban felvenni, hogy (ha úgy működik, mint a fotó, de még ebben nem vagyok biztos) utólag lehessen belőle croppolni a feldolgozáskor. Feldolgozás, ez a másik. Ez mondjuk nálam a legunalmasabb, legkevésbé sikerült részek kivágását jelenti, és a 25 db-ból készült videó egy darabba egyesítését. A végeredményt eltárolni nem hiszem, hogy érdemes 4k-ban, azt szerintem 1080p-ben fogom elmenteni. A 4k videó feldolgozása (vágás, egyesítés, mentés) az erről látott youtube videók ellenére sem olyan gördülékeny (ipad pro 2021 - ez ma már tavalyi gép :D). Lehet, hogy felvételnél is maradok fhd-nál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.