Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) wms válasza Ébri (#35650) üzenetére


wms
senior tag

Nagyon szívesen! ;)

(#35652) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Úgy döntöttem eladok a rákba minden Fujit, és megtanulok végre utómunkázni. Örülök, hogy megszabadulok tőletek is! :DDD A lomjaim június 5-étől a szokásos helyeken megvehetők leszenk. Azért jó volt veletek. :)) (szívecskés emotikon)

(#35653) mikrofon válasza DonRazzino (#35652) üzenetére


mikrofon
veterán

Addig is robnál egy listát hogy mi lesz megvehető?

(#35654) taranis válasza DonRazzino (#35652) üzenetére


taranis
addikt

Ugyanez lesz itt is, X-T3, 16 1.4, 56 1.2, Mitakon 35 0.95 megy fel hamarosan.

colorizer.net

(#35655) madgie


madgie
titán

Továbbra se tudnék mást venni, használni, Sony biztos nem, Nikonnal pont eleget dolgozom, hogy inkább ne, Canon talán oké, de amennyibe kerül az R5/R6 és még melegedjen is túl mondjuk a mai/holnapi riportos videóknál... jó lesz ez a kis szenzoros vacak :D

(#35656) lugosi válasza taranis (#35654) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Komolyan srácok, mi történik veletek? Mire váltotok?
Én napokat kísérleteztem a m43-as panámon, hogy olyan jpg-ket adjon ki, amikkel nem kell utólag vacakolni. Ti meg ezt akarjátok feladni. Örüljetek neki, hogy nem kell annyi időt elszöszölni a gép előtt. (Szerintem.)

(#35657) Mr.Csizmás válasza lugosi (#35656) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fura, nekem most egy szombati kirándulás hozta meg a kedvemet, majdnem 200 képet csináltam a szokásos 30-40 helyett, többféle filmszimmel, kompókat váltogatva :U lehet jövök ki a depresszióból :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35658) Matska


Matska
senior tag

Várunk vissza mindenkit, legkésőbb a nyár végére :DDD

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#35659) taranis válasza lugosi (#35656) üzenetére


taranis
addikt

Nekem valószínűleg lesz továbbra is Fuji, a színek meg a hangulat miatt, csak valami kisebb játszós. Rendszer szinten viszont egy ideje a Canon felé húzok.

colorizer.net

(#35660) gorgo válasza Mr.Csizmás (#35657) üzenetére


gorgo
őstag

De jó neked, engem is kiszedhetne egy új meló innen a gödörből... De fel a fejjel! Ki fogok mászni! Egy ideje a heti képelésről is lemondtam a fácsén, pedig még kattintok is néha.

Élljen Mazsi a Fuji nagykövet! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35661) Mr.Csizmás válasza gorgo (#35660) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak vonatozni voltam maestro :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35662) DonRazzino válasza mikrofon (#35653) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Egyelőre annyi történt hogy nagyon jó áron hozzájutottam egy A7 IV-hez, van hozzá egy Sony 35 F1.8-am és ahogy itt lóbálom pár napja egész tetszik ami kiesik belőle. Ti lesztek az elsők akiknek szólok, csak fel akartam kavarni az állóvizet. Június első hetében lesz két esküvőn is addig biztos marad minden. Addig meg tesztel getek.

(#35663) vakablak93


vakablak93
őstag

Hááát ez jópofa, szerintetek nem lesz fura ezzel ventinyílással a kijelző alatt?
[link]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#35664) madgie válasza vakablak93 (#35663) üzenetére


madgie
titán

Ez egy Canon, nem?

(#35665) vakablak93 válasza madgie (#35664) üzenetére


vakablak93
őstag

Nem egészen, ez az X-H2-ről szól azt írja hogy ehhez is lesz valami ventillátor de nem biztos hogy úgy beépítve mint a Pana esetében például, hanem valami külső rácsatolható ventillátort kap majd...

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#35666) Gondwana válasza vakablak93 (#35665) üzenetére


Gondwana
addikt

... amit a fotósoknak nem kötelező megvenni, elég a videósoknak, a 6K-hoz meg már talán ajánlott is.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#35667) madgie válasza Gondwana (#35666) üzenetére


madgie
titán

Két olyan melóm is volt a héten, hogy egy-másfél órás riport rögzítése, csóri X100V-t beraktam az egyik B kamerának és bár tíz percet tud csak rögzíteni egyben, meg kb fél óra múlva ki is rakta a hőmérséklet ikont, hogy nem fázik, de derekasan végigcsinálta :DD

Az X-T3 meg az X-T4 is, nyilván, azoknak meg se kottyant. Mind a három gép power bankről volt közben etetve, hogy bírják, ebben is a V volt a leggyengébb, neki ilyen “etetéssel” is kb 20% akku maradt a végére.

(#35668) randras_83 válasza DonRazzino (#35662) üzenetére


randras_83
addikt

Sok-sok kellemes éjszakát az utómunkához :DDD :DDD :DDD
Néha én is elgondolkodom, hogy rá kéne menni a Sonyra, vagy a Nikonra, aztán rájövök, hogy nincs nekem annyi időm. :D
Szóval inkább szereztem egy fekete T3at B váznak. :D

https://www.flickr.com/randras83/

(#35669) benedekco válasza madgie (#35667) üzenetére


benedekco
addikt

Ilyenkor folyamatos képet készít de 10 percenkénti file-okat ment, vagy neked kell újraindítani a felvételt?
A performance mód be van kapcsolva vagy anélkül melegedett túl?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35670) madgie válasza benedekco (#35669) üzenetére


madgie
titán

Nekem kell újraindítani, nem mindig kerek tíz percet ment egy-egy fájlnál, hanem ha láttam, hogy a másik beszél a másik B-cam irányába és nekem 45 másodperc még volt. gépben, akkor leállítottam, majd azonnal újra is indítottam. Boost mód be volt kapcsolva, lehet ha kikapcsolnám, hozna valamit, de utálnám, ha pl egy perc múlva elkezdene szaggatni a keresőkép vagy visszavenné a fényerőt (kültérben voltunk így is).

(#35671) Rusher4587 válasza vakablak93 (#35663) üzenetére


Rusher4587
tag

Szerintem jó, hogy csak a célközönségnek kell megvennie és használnia, de amúgy Fujirumors-on elmondták, hogy NEM olyan lesz, mint a Canon-ra szerelt, amit linkeltél, hanem valami elegánsabb megoldás:
https://www.fujirumors.com/fujifilm-x-h2s-active-cooling-accessory-additional-details-better-than-canon-r5-tilta/

Si vis pacem, para bellum!

(#35672) DonRazzino válasza randras_83 (#35668) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Meglátjuk. Ma azt mondták a képeimre, hogy szonisan narancs az arcbőr rajta. Itt van még minden Fuji cuccom. Ha ekv. 16-600 ig végigpróbálva a szememnek kedvesebb lesz a Fuji akkor marad. De most legalább enyém a gép nem 5 napom van tesztelni. Brutál amit ez a 33-as szenzor tud. Beltérben fos fényeknél ISO25600 kb úgy néz ki jól beállitott váz jpgen mint a Fuji 6400... Még agyalok.

[ Szerkesztve ]

(#35673) #74459392 válasza randras_83 (#35540) üzenetére


#74459392
törölt tag

Végül elvittem ma fotoparadicsomba teljes burkolat cserére. (15k, ~1hét)

(#35674) randras_83 válasza #74459392 (#35673) üzenetére


randras_83
addikt

na az baba, én meg még mindig csak várok, hogy hátha lesz valami a T1-ből.

https://www.flickr.com/randras83/

(#35675) gorgo válasza DonRazzino (#35672) üzenetére


gorgo
őstag

Lassan letelik az 5 nap. Amúgy nem értünk. Oké magas ison agyonveri. Kúl. De te futókra lősz, többnyire nappal, fényben felteszem iso3200 bezárólag, worst case.
Vagy bővült a repertoár, kevés műfényben negrót(cukorka) fotózol?

Ja, amúgy alacsony iso-n is agyonveri ha zajszintet, részletességet nézünk. De hát ezt is tudtuk. Meg fókusz is pontosabb.

Kovetkezésképp a magyarázat csak egy lehet: a megrendelőnek a Sony jpeg is tökéletesen megteszi. Bingo?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35676) randras_83 válasza gorgo (#35675) üzenetére


randras_83
addikt

vagy ott van még az új kütyü érzés. :D

https://www.flickr.com/randras83/

(#35677) spanyoll válasza madgie (#35667) üzenetére


spanyoll
addikt

Csak a 4któl melegedik szarrá vagy fhd-tól is?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35678) madgie válasza spanyoll (#35677) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, sose FHD-zek ezekkel, nem is igazán szép a képük ott (mármint ahhoz képest, mennyire top 4K-ban).

Ami azóta kiderült: ha "rendes", korszerű power bankről etetem az X100V-t, akkor bizony túl tud melegedni. Van egy régebbi Asus-om, ami nem tud még USB-C PD-t, meg ilyesmit, arról ugyan annyit érek el, hogy lassabban merül le az akku, de maga a gép nem melegszik addig, hogy leálljon. Egy modern USB-C PD power bank-kel ezzel szemben 15 perc és szevasz, ki is kapcsolt.

(#35679) DonRazzino válasza gorgo (#35675) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Ha javítottak volna "bármit" az elmúlt két modellen azon, hogy mit tudna ez a gép (X-T4) ha rendes procit raknának bele és, hogy AF-ben csak megközelítse azt, amit a konkurencia tud. Érzésre ugyanannyit szenvedek közepes méretű AF-mezőn sportra mint a T2-n. Ha nem tud ráharapni elsőre a feléd futóra akkor szinte biztos lehetsz benne, hogy az összes képed kuka lesz, mert képes a rohadék ottmaradni a háttéren. Ja, hogy a Fuji Zone-AF-et ajánl követésre? Hát mi a tökömnek van 10.000 darab AF pont, hogy ha a 9 négyzetes Zoneban akkorák a négyzetek, hogy mindenre ráharap csak az alanyra nem. Nem is tudom, legaláb 6-9 darab AF pont van a 9 négyzetes Zone egy darab négyzetében. Ez versenyautóra meg mozdonyra lehet megteszi, de emberre nem egy precíziós műszer.
Eye-AF, Face-AF. A legutóbbi időkben már inkább fix blende, záridó, iso módban lőttem, ha így akartam, mert a T4 összefossa magát, hogy juj itt egy arc, akkor ez milyen messze van és utána jön, hogy még fényt is kell mérnie. Na az betesz a rendszernek. Amikor m3ss-el eskövőztem, akkor a nemtudomény hány éves fostalicska A7 II-n úgy lőtt az egész eskövőn, hogy Wide AF módban volt (vagyis nem választ fókusz pontot) és a gép arcfelismerőjét használta csak. Sok szerencsét egy ilyen akcióhoz az 5 évvel újabb T4-en.
Az, hogy FF, meg odaveri izóban az nem rossz dolog, mert én a Fujival 56 1.2-vel lövöm a beltéri sportokat, hogy a képeim megközelítőleg ne essenek szét annyira, mint az FF-es kollégák F2.8-as zoomjai.
JPG: van egy kis félreértés ezzel a JPG-gel. Azért mert abban lövünk, az nem azt jelenti, hogy OOC-t adunk át. Nekem MINDEN képem bekerül LR-ba és valamennyire feldolgozásra kerül. Igaz egyszerűen annyira jó egy jól beállított CC jpeg. hogy LR-ban fogadok X rubelben, hogy nem tudod a RAW-ból ugyanazt kihozni, főleg nem élesítésben. Sajnos átszokni nem akarok kepcsör vanra. Fujival azért jpg-ezek mert muszáj. Jobb alapanyag és szebbet csinálok belőle, mint RAW-ból. Persze isten óvjon, hogy valami odaégjen mert akkor visszahúzni lehetetlen.

Ettől még imádom mindegyik obimat, XF18 F1.4 XF35 1.4 XF56 1.2 ezzel a hármassal beszabadulok bárhova és versenyképes végeredményt produkálok akármilyen szettje van a másik fotósnak, ha nem tudod olyat, akkor az az én hibám.

Még több nap el fog telni, mert szerencsémre most nem kölcsönben van ez az A74, hanem megvettem (bőven használtpiaci ár alatt) így most lesz időm tesztelni. Minden fontos obim ekvivalensét ki kell próbálnom és persze megnézni, hogy a híres Samyang AF obik mit tudnak, ugyanis GMastert nem tudok mindenből venni, mert így is 4 obim lesz az eddigi 12 helyett, sajnos 2 millát nem tudok most ráfizetni. Még számolgatok. :)

PS_: 2014-ben vettem meg az első Fujimat és azóta ez van. Lehet egy kis hihívás nem is ártana. :U

(#35680) gorgo válasza DonRazzino (#35679) üzenetére


gorgo
őstag

Nincs ezzel semmi baj, ha jobb a Sony használd egészséggel!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35681) DonRazzino válasza DonRazzino (#35679) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Jaj és Isten ments, hogy itt vinnyogjak meg nyávogjak, de ha már kérdezted... És jut eszembe, akkor tűnik fel ez legjobban, amikor a kezembe fogok egy A73-at, ami egy 4 évvel ezelőtt gép egy igazán fostalicska szartartály. A shutter lag borzasztó, a kijelző, az EVF olyan mintha valami 15 évvel ezelőtti játékkameráé lenne, de az AF..... olyan, mintha a T4-en benyomnál valami csalás gombot és amivel eddig harcolnod kellett, az csak úgy működik magától. Ahova odarakom az a kurva "kockát" ott lesz éles, akkor is, ha nem a múzeumban fotózgatom a drapériát, hanem neadjisten meg is mozdul az alany. :N

#35680: Beszámolok majd a tapasztalataimról. Egyelőre ez csak a váz, meglátjuk a kiszemelt obik mit tudnak :) Mert abban itt Fuji oldalon elég erős a felhozatal. Főleg, ha az LMO be van kapcsolva a gépen. A Fuji úgy korrigál mint semmi más.

[ Szerkesztve ]

(#35682) randras_83 válasza DonRazzino (#35681) üzenetére


randras_83
addikt

Én is kíváncsian várom. :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#35683) spanyoll


spanyoll
addikt

Megrendeltem az X100V-t. Mit tettem :Y
Amúgy vicces, mert a Nikon D750em nem ér annyit minden obimmal, mint ez, és azzal azért hébe-hóba még dolgozok, esküvőzök minden :D
De hát na... ha egyszer áthelyeződött a súlypont a fotózásomban a mindennapok és nyaralások megörökítésére...
Csak meg ne bánjam :N

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35684) madgie válasza spanyoll (#35683) üzenetére


madgie
titán

Ezzel is lehet esküvőzni, sőt :D

(#35685) spanyoll válasza madgie (#35684) üzenetére


spanyoll
addikt

Hát az biztos, hogy befogom másodváznak nagylátóként és a Nikonon marad a 85/1.8 :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35686) taranis


taranis
addikt

Jó látni, hogy itt senki sem dől be az X-H2S hype-nak, egy büdös szó sincs róla :D

colorizer.net

(#35687) madgie válasza taranis (#35686) üzenetére


madgie
titán

Egy szó: emilió :D

És még szerintem alálőttem a hazai árát.

(#35688) gorgo válasza spanyoll (#35683) üzenetére


gorgo
őstag

Majd számolj be a tapasztalataidról!
Asszony meg épp egy instax wide-ot akarvenni... Én meg majd arról számolok be, persze ez időbe fog telni.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35689) gorgo válasza taranis (#35686) üzenetére


gorgo
őstag

nem nagyon pörög már ez a topik, lassan itt mindenki read-only.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35690) spanyoll válasza gorgo (#35688) üzenetére


spanyoll
addikt

Jó cucc az instax. Pajtim néha elhozza a minit amikor megyünk túrázni és hiába a fika méretű nyersanyag hiába a semmitmondó minőségű obi rajta... Nagyon jól elkapja az életérzést.
A wide meg... Hát nagyobb :D
Én Polaroidozok és az is nagyon adja, csak tudja az ember finanszírozni...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35691) Mr.Csizmás válasza spanyoll (#35690) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

minap néztem polaroid árakat

hát a craft sörös pénteki alkesz rovat olcsóbb :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35692) Gondwana válasza gorgo (#35689) üzenetére


Gondwana
addikt

+1 :B
(Szerintem az itteni első hozzávauvauim is erről szóltak)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#35693) Flashback


Flashback
addikt

Ne csak read only legyen.
Örült jók ezek a gyári szimuk/színek:


Eterna Bleach Bypass


Classic Neg

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35694) madgie válasza Flashback (#35693) üzenetére


madgie
titán

Az első nem Eterna BB, a nyakamat tenném rá :)
(sima Eterna lesz az, az Eterna BB kb úgy néz ki, mint anno a 300 film képi világa :D)

[ Szerkesztve ]

(#35695) Flashback válasza madgie (#35694) üzenetére


Flashback
addikt

Most nem vagyok a gépem elött de az Exif infóból néztem ki. Ha megtartja az adatokat akkor te is tudod ellenörizni.
De lehet hogy minimälísan húztam a színeken/élességen azért nézhet ki másként.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35696) lugosi válasza madgie (#35687) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha most jól láttam, hogy 2500 USD akkor lesz az több is bőven.

(#35697) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok.

Már 3 éve vettem az x h1-et és nem tudom azt mondani, hogy bármelyik képemmel is elégedett lennék a minőséget tekintve.
Feltöltök egy-két raf-ot légyszi nézzétek már meg, hogy ennek így kellene-e kinéznie?
Számomra mindegyik kép részlettelen akár egy bridge gépé... A fű részlettelen.
23 f2 az obi, de manuálokkal sem jobb. Már gyanítom a géppel lehet valami pedig szinte nulla shottal vettem.
Néztem sample fotokat a neten és gyönyörű részletesek a képek.

[ Szerkesztve ]

(#35698) Mr.Csizmás válasza kerobi (#35697) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

képi beállításokat matattad? sharpness, shadow, grain stb.? az xh1 egy brutál tudású gép, szóval lehet csak ezek vannak rossz értéken...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35699) szaboaron86


szaboaron86
csendes tag

Szoktatlant azért nem látok a képen. Szépen festményszerűen elkeni a részleteket az X-Trans, ami feltünő 100%-os belenagyításnál. :U. A 23f2wr, f4 körül a legélesbb.

(#35700) gorgo válasza spanyoll (#35690) üzenetére


gorgo
őstag

Úgy tűnik, mégsem kell az asszonynak az Instax, mivel a wide mérete egy kisebb mosógép :DDD . Aztán majdnem lett egy instax wide link "printer", ami tényleg állati jó cucc, konkrétan egy kis levilágító, azaz telóról, fényképezőről ráküdöd, és rendes fotót hív elő. Kicsi és nagyon menő. Épp csak az ára durva, mivel természetesen ugyanarra a filmre dolgozik.
Illetve elvész az instant fényképezés élménye, a képi világa. Hát....

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.