Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#54451) Duwad válasza Pyttawrx (#54450) üzenetére


Duwad
tag

Hűha, nem tudtam, hogy már ezekre is van ilyen :D De úgy látom, hogy az alaplapon van takaró rész, amin van egy hűtős felület, az elég lehet?

Ha nem, akkor melyiket érdemes venni, mert ahogy látom pontosan egyik sem fekszik rá !? Úgy látom, hogy az SSD 80.15 x 22.15 x 2.38 (mm), az egyik borda 22x80, a másik pedig 99 x 98 x 27 mm

[ Szerkesztve ]

(#54452) Pyttawrx válasza Duwad (#54451) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Persze elég, igen.

(#54453) ledgeri válasza Duwad (#54449) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mért kéne? Ott van még a sata1 (alán még a 0), sata3, sata4 kisebbik english, 1.1e manual
-20. oldal: van 3 nvme-érintetlen stata port,
-24. oldal, pontosan melyikek is ezek
-31. oldal a pontos táblázat

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#54454) Lokii válasza zebra_hun (#54411) üzenetére


Lokii
aktív tag

Hát majdnem mindegy hogy játékoknak van e külön particio vagy game drive , mert mindenáron C:/ appdata , documents és vagy direkt vagy gamesba omleszti a dolgokat(steam scrshot szintén....) sajnos, pont ezért vettem 2 TBosat. Persze játéktól is függ , space engineers és Minecraft foglal legtöbbet e téren. Elvileg valami System imageel lehet átirányítani valahova , mert mondta valaki steam fórumon hogy más helyi felhasználó is hozzá férjen , de kb csak az adott felhasználó fér hozzá

Hard truck apocalypse franchise kivételesen oda pakolja ahová telepítve van , és azt szerintem bármelyik felhasználó elérheti

[ Szerkesztve ]

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#54455) zebra_hun válasza Lokii (#54454) üzenetére


zebra_hun
addikt

Köszi.
Igazából az érdekel, hogy mit ajánlott venni, mi az amit kerülni kell?
Nekem még a több éves samu 970 evo plus-ok is működnek, amelyek pcie 3.0.
Jók azok is. (Nekem)
Ilyen nagy másolásoknál ugyis otthagyom, kimegyek a dolgomra.
Nem annyira lényeges, hogy 25 perc vagy 15 perc.
Játékban meg tökéletes a pcie 3.0.
Lényeges, hogy ne menjen tönkre. Ez az egy.
Az az adata amit linkeltem a szomszéd falu. A drágább meg 5-10 m.nap...
Gép szétszedve, nem vmi szép látvány. Sietni nem akarok, hülyeséget csináltam már eleget az életemben.

Köszi.

(#54456) TechN7ne válasza zebra_hun (#54444) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Másik másolásba pusztult bele.

Samsung PM9A1 másolásba nem halhat bele és ezek az oem ssd-k laptopokba vannak szánva ahol 5x melegebb van mint egy asztali gépbe ,ráadást a fogyasztásuk is kevesebb mint egy átlagos konzumer ssd-nek.

Sajnos nagy szórás van SSD szinten egy nyákra sok külsőgyártó chip-jét felpakolják és nem is igazán jók.
Adata gyenge ,Phison controller nem a kedvencem ,Intel 144 QLC meg full kerülendő (pl. Kingston NV2) ,WD SanDisk chipje meg elég gyengécske még a csúcs 850x szérián is.
Pl.
850x másolás lásd
Hynix Platinum 41 oem másolás lásd

Én csak Samsung-ot vagy Hynix-et vennék ebben a kotyvalék tömeggyártásban.
Ha elég a gen. 3 akkor maradj a 970 evo plus-nál ,vagy ha nagyon gyors kell sajnos hazánkban Hynix nem árul konzumer ssd-t viszont a Solidigm matricáz és az full Hynix Platinum 41 ,kemény ára van az 1tb-os változatnak is.
De még ott vannak a 980/990pro Samsung megoldások is ha nem ment tőlük el a kedved.

[ Szerkesztve ]

(#54457) zebra_hun válasza TechN7ne (#54456) üzenetére


zebra_hun
addikt

Vmi belül azt súgja, hogy ne legyek sóher. Lehet rendelek olyat, aztán pár nap pihi azon a gépen.

(#54458) Tengri válasza Dr. Akula (#54064) üzenetére


Tengri
senior tag

"Van egy 4 terás 990 Prom egy 4 terás T700 társaságában"
A T700-al kapcsolatban érdeklődnék. Szemezgetek egy 1 TB-s Crucial T700-al. Mennyire ajánlott rendszer alá? Volt vele problémád? Nekem az alaplapon a PCIe5-ös M.2 SSD foglalatnál van heatsinkem, így hűtőborda nélkülit vásárolnék. Mennyire melegszik nálad a T700? Előre is köszönöm a választ! :R

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#54459) Lokii válasza zebra_hun (#54457) üzenetére


Lokii
aktív tag

Amit a kolléga ír felül eléggé meggyőzőnek tűnnek, mondjuk én szélesebben nézném a palletát , nv1-2t stbt nyilván érdemes kerülni ha csak nem kizárólag game drive A2000 volt helyette régen az megbízható volt, sajnos 1 TB a legnagyobb. meg azért a Samsungnál is voltak érdekességek, szóval nem csak Kingstonnál

Én kc3000ret vettem 2 TBos méretben, másodlagosnak/harmadlagosnak olyat tervezek ahol HBM van és TLC Lexar mm 760at is ajánlottak illetve PNY 3040et , illetve Sn580. Persze az se baj ha van dram de elvileg nincs nagy különbség.

Samsung Evo 970 2 TB 56.000, hát SN850x januárban majdnem 1 hétig 2 TBos 56.000 volt szintén mivel gondolkoztam rajta , lecsúsztam róla mérlegelés közben :( . Ha az Sn850x 880 MB írást tud, akkor KC3000/Fury Renegade még kevesebbet? :F

[ Szerkesztve ]

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#54460) Multibit


Multibit
veterán

Visszaolvasva, itt a topikban is többször előkerült a klónozás témája. Általában a Macrium Reflect a javasolt szoftver erre célra. A NeszeTools-on korábban más szoftvert javasoltak Linux partíciókat tartalmazó lemezek klónozására. Állítólag ezeket a Macrium Reflect nem kezeli jól. Mintha valamelyik EaseUS programot ajánlották volna, de mára már eltűnt a javaslat. Mi a helyzet jelenleg ezen a téren?

(#54461) UserX válasza Multibit (#54460) üzenetére


UserX
őstag

Én pl. AOMEI-t használok, időnként promótálják... :U

(#54462) King Unique válasza Multibit (#54460) üzenetére


King Unique
titán

De, kezeli a Macrium Reflect, legalábbis szoktam vele linuxos partíciókat is képfájlba menteni és klónozni, stb., nem világos miért írták ott azt, hogy "ami a Linuxos partíciókat nem ismeri".
Viszont ez ugye nem igazán SSD specifikus téma, hanem inkább operációs rendszer specifikus és annak a topikjába való, valamint milyen windowsos programot XY célra alapon a "Milyen program, ami...?" topikba.

[ Szerkesztve ]

(#54463) Graphics válasza Multibit (#54460) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fizikai klónozó, heavy user ;]

[ Szerkesztve ]

-

(#54464) Multibit válasza King Unique (#54462) üzenetére


Multibit
veterán

Hamarabb kérdeztem, mint ahogy utánaolvastam :B Ezen a linken az Offline Disk bekezdés vonatkozik rám.
Köszönöm!

(#54465) hunaqua válasza Multibit (#54460) üzenetére


hunaqua
addikt

Minden linuxos dolgot ezzel a Macrium Reflect cuccal csinálok. Tökéletesen másol sd-re,ssd-re mindegy.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#54466) Multibit válasza hunaqua (#54465) üzenetére


Multibit
veterán

Ha minden igaz, ma jön egy Axagon iker dokkoló, amivel offline módon tudom klónozni a NAS HDD-ket. Szoftver: Macrium Reflect (rescue media).

(#54467) Graphics válasza Multibit (#54466) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kisebbről nagyobbra tökéletesen működik a hardveres klónozó, de időigényes HDD-ről HDD-re.

-

(#54468) King Unique válasza Multibit (#54464) üzenetére


King Unique
titán

Ott az "Offline Disk" egyébként csak azt jelenti, hogy értelemszerűen a telepített Windows vagy pendrive-ról bootolt Windows alapú WinPE rendszer alól végzendő a klónozás, mivel a Macrium Reflect csak olyan környezetben futtatható, ellenben Linuxon ugye nem.

A kétlemezes AXAGON dokkolók egyébként tudnak lemezklónozási funkciót is, de az csak amolyan offline hardveres "butaklónozás", mivel 1:1 másolatot készít a forrásmeghajtóról és nem tud intelligens szektormásolást (csak a foglalt területet másolja) + a rendelkezésre álló lemezterülethez igazodva a célmeghajtón automatikus partícióátméretezést (pl. kiterjesztést), mint pl. a Macrium Reflect.

[ Szerkesztve ]

(#54469) Multibit válasza Graphics (#54467) üzenetére


Multibit
veterán

Kétszer kell 4TB-ról 8TB-ra klónoznom (HDD->SSD), de szeretném, ha egyben a partíció kiterjesztés is működne.

(#54470) Graphics válasza Multibit (#54469) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ahhoz szoftver kell , magától a hardveres klónozó nem fogja kiterjeszteni a particiot.

-

(#54471) hunaqua


hunaqua
addikt

Gparted cuccal szoktam a nagyobbról kisebbre átméretezni,utána másolom a Macrium Reflect -el .

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#54472) laychi


laychi
veterán

Sziasztok.

Nemrég vettem egy új laptopot, 512GB SSD-vel.
Ma jött meg a 2TB-os ssd-m erre szeretném klónozni.
A gyári SSD-n egy előretelepített windows 11 home verzió van, ami még nem lett használva, első körben külső SSD-ről ismerkedtem a notebookkal, hogy megfelelően teszi e a dolgát.

Mit gondoltok, ha átklónozom, akkor ugyan úgy klónozásra kerül a win 11 kulcs is és gond nélkül tudom majd használni, vagy ilyen esetben van valami másolásvédelem?(emiatt esetleg először be kell állítanom a windows felhasználót, stb és utána klónozni?)

Másrészt mivel még sosem csináltam ilyesmit, de próbáltam információt szerezni és ahogy nézem pont az előző hozzászólásban is az általam "kiszemelt" Macrium Reflect említi hunaqua is, megpróbálnám ezzel a szoftverrel csinálni a klónozást.
A klónozás folyamán a partíció megmarad 512GB-nak, vagy automatikusan kibővíti 2TB-ra? Esetleg valahogy nekem kell kiterjeszteni a méretet?

(#54473) Doky586 válasza laychi (#54472) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha csak 1 meghajtónak van hely, akkor Macrium pendriveról bootolsz, mentés pl hálózatra, ssd csere, visszaállítás. Licensz alaplaphoz kötődik nem az ssd-hez.

(#54474) laychi válasza Doky586 (#54473) üzenetére


laychi
veterán

Még anno vettem egy ilyen USB hubot, ezen keresztül csatlakoztattam az SSD-t. Ahogy te is írtad, így pendrive-ról oldanám meg a dolgot.
Egyébként, ha fontos, bele tudom rakni a laptopba is, 2db nvme ssd-vel rendelkezik, illetve bővíthető a memóriája is, erre odafigyeltem vásárláskor.
[Dell G15 5530] [Disassembly]
Viszont ebben az esetben is ugyan így pendrive-ról kellene megoldani valószínűleg, windowst érintetlenül akarom hagyni rajta. Így szükség esetén ismételten egy formázás után át tudnám klónozni és a laptop driverei is előretelepítve meglennének, nem kellene azzal is órákat maszatolni.

Partíció kezelőben most ezt látom:
Lemez0 külső ssd, amiról tesztelgetelgetem a szerkezetet.
Lemez1 a gyári
Lemez2 a fenti hubbal csatlakoztatott új ssd.

[ Szerkesztve ]

(#54475) King Unique válasza laychi (#54472) üzenetére


King Unique
titán

A klónozásnak és a meghajtócserének semmi köze nincsen a Windows 10/11 aktivált állapotához, meg egy gyárilag Windows 11-gyel előtelepített laptopnál eleve a BIOS/UEFI-ben van tárolva a termékkulcs és nyilván nem az SSD-n.

A Macrium Reflect 8-as verziója már képes 1 kattintással automatikusan átméretezni a célmeghajtóra kerülő partíciókat a klónozásnál, amit az alábbi videó jól szemléltet. De a korábbi verzióknál is megoldható az átméretezés a partíció tulajdonságainál.
Klónozni lehet a telepített Windows alól a Macrium Reflect program telepített változatával, vagy a pendrive-ról bootolt WinPE / WinRE változatával is. Ha egyszerre betehető a forrásmeghajtó és a célmeghajtó is a laptopba, akkor úgy, ha csak az előbbi, akkor a célmeghajtót USB-n csatlakoztatva a klónozás idejére,
Érdekes ez a hub + külső ház kombó, meg kissé abnormális is, mivel az inicializálásnál normál esetben már az elején is látszani szokott a meghajtó tárolókapacitása (példa), nem totál ismeretlen minden.

[ Szerkesztve ]

(#54476) laychi válasza King Unique (#54475) üzenetére


laychi
veterán

Nem tudom.
Formázzam le, hogy észhez térjen, vagy hagyjam ezt a hubot és inkább dobjam be a laptopba az új ssd-t?(gondolom utóbbi javasolt, ha jól értelmeztem az olvasottakat, formázatlan partícióra kell klónozni)

Mondjuk emlékeim szerint mikor ebben kipróbáltam az egyébként az asztali gépben lévő játéktelepítésre használt ssd-m, azt se ismerte fel, természetesen nem formáztam, mert tele van játékkal...
USB-ket kezeli, turbotöltés működik vele, illetve asszony telójáról ment ezen keresztül a Samsung DEX
Nem tudom nvme ssd esetén miért játssza ezt.
Talán túl nagy méretet nem tud lekezelni?
A játék és az új nvme ssd is 2TB-os.
Több nincs itthon, csak a laptop gyári ssd-jével tudnám kipróbálni, hogy ez lehet e a probléma forrása.

#54473Doky586 Ezt rufussal rakjam fel pendrivera? Látom ISO fájlok.

[ Szerkesztve ]

(#54477) laychi válasza laychi (#54476) üzenetére


laychi
veterán

Bedobtam a laptopba az ssd-t, így látja a méretét.
MBR vagy GPT partíciót állítsak?
Partícionálás nélkül nem látja a szoftver, illetve a bios sem.
Valamint a szoftver raid controlleren keresztül keres valami ini fájlt.
Lehet mégis be kellene állítani a Windowst és a tettre kész windowst klónozni?
Wifi adaptert gondolom ez esetben érdemes letiltani, hogy ne kezdjen neki bárminemű frissítéseknek.

(#54478) laychi válasza laychi (#54477) üzenetére


laychi
veterán

Elvileg sikerült megoldanom.

Másfél Terra lóg a levegőben.

[ Szerkesztve ]

(#54479) King Unique válasza laychi (#54476) üzenetére


King Unique
titán

Sikerült inicializálni vagy sem?
Ha nem, akkor inkább mellőzni kellene azt a hub + külső ház kombót és ha van rá lehetőség, akkor betenni a laptopba az SSD-t és úgy klónozni rá a Windowst.

"MBR vagy GPT partíciót állítsak?
Partícionálás nélkül nem látja a szoftver, illetve a bios sem.
"

A klónozáshoz alapesetben nem szükséges a célmeghajtót előzetesen inicializálni, particionálni és formázni, ezek nélkül is fel kell ismerni a Windowsnak és a Macium Reflect programnak.

Közben sikerült megoldani közben, oké.

[ Szerkesztve ]

(#54480) laychi válasza laychi (#54478) üzenetére


laychi
veterán

Most lesz a jó...

(#54481) laychi válasza laychi (#54480) üzenetére


laychi
veterán

Valami nem kerek...lehet mégis van valami másolásvédelwm?

Próbálkoztam a Dell Recovery-vel is, az sem oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#54482) laychi válasza laychi (#54481) üzenetére


laychi
veterán

Még van mi volt a gond.
A klónozáshoz(hogy lássa a meghajtókat a Reflect) át kellett állítani ACHI/NVMe módba a storage beállítását RAID On-ról.
BIOS részét után nem állt vissza.

Manuálisan kellett visszaállítani.
Minden oké mostmár

Bocs a kis offtengerért.

(#54483) depikeeee


depikeeee
csendes tag

Sziasztok!
valaki tud segíteni??
van egy gigabyte b550m aorus elite alaplapom benne egy,
adata legend 710 m.2 256 gb,és az a nagy baj hogy nem látja a bios sem a windows sem…zsír új,és boztan jó m2 ssd mert bemérték,teszteleték…
1x már látta a gép,de ujraindulás után elűnik….????

(#54485) balintka


balintka
addikt

Intel D3-S4520 1TB ipari meghajtóval van valakinek tapasztalata? Köszönöm, ha megosztja velem.

(#54486) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Mi a különbség a kettő között a gyakorlatban? Érdemesebb a PRO-t venni mindennapos felhasználásra (netezés és játék) vagy elég a sima is vagy megéri a PRO a felárat? Dell G5 5587 laposhoz.

980 NVMe™ M.2 SSD
980 PRO NVMe™ M.2 SSD

[ Szerkesztve ]

(#54487) Pyttawrx válasza atee_13 (#54486) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ahogy írtam a másik topikban is. Elég igen. 😊

(#54488) smc


smc
addikt

Sziasztok,
Gyors kérdés csak, MX500 1TB Sata SSD. Egyik napról a másikra az írási sebesség bezuhant drasztikusan. Max 50 mega másodpercenként és a válaszidő is 500-15000 ms között mozog. Egészségi állapota 59%,a teljes írás 32597 GB, üzemidő 14673 óra.
TRIM megy rajta crystaldiskinfo szerint, jelenleg üres a meghajtó, mert pár hónapja amikor előjött ez a probléma vettem egy nvme-t és átmentettem mindent róla.
Tudok ezzel még valamit kezdeni? Ha nem lehet visszahozni normál teljesítményre akkor van esetleg valami használati lehetőség így? :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#54489) Gus-T.


Gus-T.
tag

Sziasztok.
PCIe Gen5 SSD-vel van már tapasztalatotok?
Ki tudnám használni egy ProArt Z790-CREATOR WIFI -vel?
A promójában ezt írja: "PCIe 5.0® slots for graphics cards and storage "...
De a spec-ben meg PCIe 4.0-t ír :F
Kicsit összezavarodtam a generációkban...

(#54490) ubyegon2 válasza Gus-T. (#54489) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A Storage spec-t nézd és a képeket, az a valós!

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#54491) ledgeri válasza smc (#54488) üzenetére


ledgeri
nagyúr

HDS felületteszt írással és önteszt is:
Ha vége van, ettől nem lesz inkább,
ha nincs még, akkor sem árt annyit, viszont helyreteheti ha olyan (bár naprászámós).

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#54492) smc válasza ledgeri (#54491) üzenetére


smc
addikt

Köszi, egy próbát megér.
Bár gyanús hogy maga a teszt is, mivel írás is van benne kegyetlen hosszú lesz. Becsült idő: 14 óra. :Y

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#54493) Gus-T. válasza ubyegon2 (#54490) üzenetére


Gus-T.
tag

Tehát M.2-ben PCIe 4.0 és pont... kár :(

(#54494) Pyttawrx válasza Gus-T. (#54489) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Szerintem még a 4.0-át sem használnád ki. De igen ez nem 5.0, hanem ahogy írták 4-es
Mi lett volna a cél? A felhasználási terület.

[ Szerkesztve ]

(#54495) pluto1969


pluto1969
tag

Vettem egy Dahua C800A 1TB ssd-t. A nand-ot H25G9TC18CX488 azonosítja. Annyit tudtam meg, hogy Hynix. De nem tudtam kideríteni , hogy ez QLC vagy TLC. A vezérlő MAS1102 ha valakit érdekel. De milyen lehet a nand? Ha valaki tudja ne tartsa magába.

[ Szerkesztve ]

(#54496) Flashcash válasza pluto1969 (#54495) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Part Number H25G9TC18CX488
Manufacturer SK Hynix
3D NAND
Technology 176 Layers, SLC/TLC
Charge Trap
(V7)
Advertised Die
Capacity 512 Gb TLC
Total Capacity 512 Gb TLC (1 die)

(#54497) Raymond válasza pluto1969 (#54495) üzenetére


Raymond
félisten

Forras: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54498) pluto1969 válasza Raymond (#54497) üzenetére


pluto1969
tag

Köszönöm a válaszod, ezek szerint TLC. Ehhez képest 21 000 most az alzán az 1TB-os, szerintem elég jó vétel.
Neked is köszi Flashcash

(#54499) Gus-T. válasza Pyttawrx (#54494) üzenetére


Gus-T.
tag

Szia.
Egy legalább 5éves gépet cserélnék... kidolgozta magát :)
Ez lenne a terv (megbízható-stabil-hosszútávra)
ProArt Z790, 14700K, ProArtRTX4070-O12G, 48-64GB DDR5 stb.
70% grafikai munka, 20% 3D, 10% játék..
Csak gondoltam kimaxolnám a lap lehetőségeit...
És inkább megkérdezem..

(#54500) ledgeri válasza smc (#54492) üzenetére


ledgeri
nagyúr

naprászámós ;]
Ha lefutott, akkor csak tesztként indíts egy újjat (írásost), de véletlenszerű írási tapogatással, vagy hogy is magyarázzam..., konfig fül az teszt-indító ablakon Ha 5-10% gyors, akkor jó (bár ne kerüljön rá kritikus adat 1 példánya), ha ugyanúgy lassú, akkor az SSD marad olyan adatnak, amit a sebességével használva nem baj, viszont ha végleg elvész, nem probléma.

Az első teszt azért lassú, mert mindent próbál átmozgatni (nagy vonalakban), míg a második alkalommal már minden optimalizált "helyen van"... Csak az első lefutásából nem egyértelmű, hogy a sebesség is helyre áll, ezért javaslom a másodikat, elkezdeni, még inicializálás előtt.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.