Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#53651) UserX válasza hunaqua (#53646) üzenetére


UserX
őstag

Hát a 'kocka el van vetve', kifizettem, PayPal nélkül :B ...Ha megérkezik beszámolok!!!
Szerk.: Azért van némi garancia...:
'Free Returns
You will have 15 days from receiving the item to return it without any reason and for free if the item's conditions meet our requirements. Each buyer can benefit from the Free Return for maximum 3 times per month.'

[ Szerkesztve ]

(#53652) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Nekem a PH-s SSD fórumokból az jött le, hogy a 70-75 fok feletti hőfok nem tesz jót az élettartamnak és az adatbiztonságnak.

Ezt a magas hőfok valóban kockázati tényező, vagy a "hö-trotty" nagy biztonsággal ki tudja védeni ezt a veszélyt?

(#53653) UserX válasza UserX (#53651) üzenetére


UserX
őstag

Azért tényleg van itt minden, mint a búcsúban. Lehet besz...tam... :(((
[link]

[ Szerkesztve ]

(#53654) Graphics válasza 5leteseN (#53652) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Utóbbi.

És Ali-n nincs PayPal.. Pár témakört rágj már át, mert tudom, hogy nem lehet mindenhez is érteni ,de így sok "hülyeség" is becsúszik :)

Adtam pár linket. Aliexpressre is kapsz, olvass, mert sok minden le van írva, ha érdekel.

@UserX : Miért szoptad volna be? Nem értem az aggodalmat.

Ha megjön és szar a termék, reklamálsz, és visszakapod a pénzt, legalábbis nálam eddig mindig így volt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53655) UserX válasza Graphics (#53654) üzenetére


UserX
őstag

Köszi a nyugtatást! :K Különösebben nem aggódom...China-ba visszaküldeni ugyan mennyiben fájna...? :U

[ Szerkesztve ]

(#53656) amol


amol
addikt

Sziasztok!
Lecserélnék pár jelenleg hibátlan S11-es SSD-t (Burst, CS900?), van a következők között ami még érintett vagy valami más miatt nem jó?
BX500 (SM2258XT)
WD Green (Sandisk)
Gigabyte GP-STFS311220GNTD (Smartbuy/Phison???)
Kingmax MV32 (ebből kétféle is van, de egyik vezérlőjét sem írja a HDS)
Burst Elite (Realtek)
Apacer AS350
Kingdian S280
120/128-as mind.

Illetve 870 evo-ról kideríthető hogy a problémás szériából van-e?

köszi

(#53657) pluto1969 válasza amol (#53656) üzenetére


pluto1969
tag

Gigabyte GP-STFS311220GNTD Phison S11vezérlő

Burst Elite Az 512gb SM vezérlős intel 144L QLC, de az 960gb az már Phison S11 és QLC. (nekem volt ilyen és 10 perc másolás után előjött a Satafirm S11 hiba, és kakukk lett neki.

Apacer AS350x szerettem mert SM 2259xt és Micron 176L TLC volt, de a legutóbbi vételem már Phison S11 volt benne, és a nand is változott, azóta ezt sem veszem , mert lottó hogy mit kapsz. (1TB verzióról van szó). 512gb SM2259xt és intel 144L QLC.

870 evo A gyártási időből ami fel van tüntetve a dobozon kideríthető. 2022 novemberben javították, én amennyit vettem mind frissebb volt. Nincs sok esély, hogy nem a frissítettet veszed, vagy csinálsz egy firmware update.

[ Szerkesztve ]

(#53658) amol válasza pluto1969 (#53657) üzenetére


amol
addikt

Köszi. Ezekből mind van. A Burst 240-es, elsősorban ezt (és ha a 120-as PNY CS900 is S11, akkor azt is) akarom lecserélni mert rendszer ssd. Mindkettő korábban ajánlott volt.
A többi 120/128-as. Az Apacer AS350 nem 350x, ezt még megnézem. A többiről tud valaki valamit? Kingmax / Burst Elite kicsiben is QLC?

870 evo 500GB és 1TB 2021-esek, ezek friss fw-rel teljesen megbízhatóak?

(#53659) pluto1969 válasza amol (#53658) üzenetére


pluto1969
tag

Nekem egy Patriot Burst 480gb a rendszer lemez, és 527 napja megy 12,5 TB írt adattal, és még mindig 100/100. Akár egy Phison S11 is mehet évekig gond nélkül. PNY CS900 is S11, és azért volt ajánlott, mert ha jól emlékszem, a topikgazda gyakorlati tapasztalata alapján ajánlotta, mert nem voltak vele gondok.
870 evo 500GB és 1TB 2021-esek, ezek friss fw-rel teljesen megbízhatóak?
Igen, de ha előtte már kialakultak a rossz szektorok, akkor már az megmarad, csak további nem alakul ki.(remélhetőleg)

[ Szerkesztve ]

(#53660) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok.

Adata se900g 2tb
erről valami vélemény?

(#53661) amol válasza pluto1969 (#53659) üzenetére


amol
addikt

Nálunk is évek óta működnek gond nélkül, 9 és 4TB írás, de elébe szeretnék menni a problémának.
A teráson az elején lett 1db BS, azóta nincs több. Az 500-as csak mentésre volt használva ritkán.

(#53662) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

A következő a környezet, plusz már butaütést kapok...

Dell OptiPlex 3060 USDT i5-8500T / 16GB / Samsung 980 M2 SSD / Win10 és Win11 alatt is tesztelve a következő felállás:

Axagon EEM2-SG2 külső M2.SSD tárolóban egy Kingston 2TB M.2 2280 PCIe 4.0 NVMe SNV2S/2000G SSD társaságában. Gyakorlatilag 4K és HD filmek és sorozatokkal van megpakolva mind a kettő SSD-m. Egy kb fél évig oké is volt minden...hébe hóba elővettem a HTPCnek szolgáló Dellt és olykor ezt azt megnéztünk. Vagy a gyerekek a meséket sorozatok stb stb. A SSD-k úgy 20-30% még üres is teszem hozzá.

100/100 teljesítmény és kondíció minden, nincs szektorhiba sem.

Hogy a túróba lehet az, hogyha felteszem rá a külső SSD tárolóban a Kingston SSD-éket újabban lehal az egész Windows fájlkezelő!?
KODI médialejátszó is kifagy, egyéb lejátszók is. Vagy ha néha néha el is indul egy film közben kikockásodik és legalább 15-30 percenként megáll beszaggat kikockásodik a film és folytatja a lejátszást egyszer csak.

Van hogy alig alig olvassa, meg áll, beragad a lejátszás vagy már a mappa betöltés is. Gondoltam elindítok egy másolást a meghajtóról a PC belső SSD-jére: az is kifagy leáll iszonyatosan belassul és képtelen másolni végeredményben. Katasztrófa ahogy olvassa olyan kilengések vannak, hogy azt fáj nézni.

Miben lehet a hiba? Létezik, hogy mind a kettő 2 TB gyűjteményem és alig egy éves SSD-m egyszerre tojja össze magát :F

Igen: több pc-n és több os-n is próbáltam már és másik USB csatlakozón is a dolgot. A végremény ugyan az lett minden esetben.

(Kaptam már tippet rá, hogy USB-HUB-ra kössem rá a külső tárolót. A HUB még beszerzés alatt van éppen.)

Ha a DELL PC saját "belső" Samsung M2.Sata SSD-jén nézek bármit természetesen gond nélkül megy minden.

[ Szerkesztve ]

(#53663) zizidor válasza atika88 (#53662) üzenetére


zizidor
senior tag

Én megnézném mi látszik a Windows eseménynaplóban. Ha tele van lapozási hibákkal, az nem jó jel. Hibás lehet a külső ház, vagy a kábel is.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#53664) atika88 válasza zizidor (#53663) üzenetére


atika88
senior tag

Köszönöm. Direkt elindítottam egy másolást és lejátszást. Persze az elején szinte szép és jó aztán beáll mint a cövek. A film lejátszása szokás szerint beakadt indult beakadt indult :W
Jó helyen nézelődöm? Ezt kell lássam?

Már a Fájlkezelő is gyanús. Egy mappában van mondjuk 40 rész és elkezdi szépen beindexképezi az adott részeket, majd az első pár darab után fogja magát és leáll és esetleg egy egyet időről időre betölt, majd soha többé előre jóformán.

Gyanús h legegyszerűbb az lenne, ha vennék egy másik külső házat. Hátha tényleg az halt meg.

[ Szerkesztve ]

(#53665) 5leteseN válasza atika88 (#53664) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ha jól láttam, akkor a Samu betehető a külső illesztőbe, tegyél egy próbát csak a Samsung-gal(gondolom azon van a rendszer). Ha így elindul, akkor a Kingston SSD a hiba forrása, ha így sem, akkor külső-illesztő a probléma oka(kábel ? ), vagy lásd következő pont, SőT: szerintem azzal kellene kezdeni!

A csere-bere előtt azért megnézném már csatlakoztatott külső illesztővel az Eszközkezelő-t.
Tavaly volt hasonló kaotikus, Filekezelő-s, egyebek tünet nálam, ami a DELL T5810 gyári Windows-os drivereinek a telepítése után megszűnt.

Ha ez a gond akkor jó eséllyel azt látni fogod az Eszközkezelő-ben valamelyik rendszerelemnél(vagy valahol), mint felkiáltójeles probléma abban a listában.

Közben beugrott: A Frissítés menüpont alatt lesz a választható frissítések, ott lapult a megoldást hozó DELL gyári driverek tucatja. A VGA-t ne jelöld be driver-cserére, jó eséllyel frissebbet tettél fel!

[ Szerkesztve ]

(#53666) mark777 válasza Graphics (#53626) üzenetére


mark777
csendes tag

Köszönöm a segítséget,
A Kingmaxnál van odaírva a B.byte cég oldalán.

(#53667) mark777 válasza pluto1969 (#53634) üzenetére


mark777
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Ez a márka teljesen ismeretlen volt, nagyon értesz hozzá, hogy még a vezérlő chip számát is tudod. Mondjuk nekem a QLC is újdonság volt, ezek mennyi ideig fogják bírni?
A https://ssd.userbenchmark.com sem ismeri ezt a márkát, már ha pontosak annak az oldalnak a tesztjei.

[ Szerkesztve ]

(#53668) mark777 válasza 5leteseN (#53652) üzenetére


mark777
csendes tag

Ha jól emlékszem, a Samsunk EVO az fémházas, valószínűleg a Pro is. A többi típus műanyagházas.
A fémház átadja a hőt, főleg ha asztali gépben van.

[ Szerkesztve ]

(#53669) mark777 válasza pluto1969 (#53634) üzenetére


mark777
csendes tag

Most találtam, az Adata-ban is majdnem ez van, SM2259XT és Micron

https://www.techpowerup.com/ssd-specs/adata-ultimate-su650-120-gb.d1000

(#53670) Graphics válasza mark777 (#53669) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

SU650 már sokadik kiadását eli..

Jelenleg nem biztos, hogy az van benne, sőt kizart.

Nagy piros betűkkel oda is van írva, Multiple hw version...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53671) zizidor válasza atika88 (#53664) üzenetére


zizidor
senior tag

Hasonló Disk és UASP hibákat én is kaptam már hibás kábel, pontosabban vacak Type-C/Type-A adapter miatt. Első körben másik kábellel próbálnám meg.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#53672) Csigavair


Csigavair
tag

Sziasztok! Tegnap filmnézés közben dobott egy kékhalált a win11 és utána konkrétan minden törlődött az SSd-ről, amin a rendszer van. Újrahúztam a win-t minden működik szépen, ellenőriztem hdsentinellel, ami szerint 100%-os a kondíció. Nos, amit furcsálok az az, hogy 18 óra üzemidőt ír, ami kb lehetetlen, jóval több van benne, illetv 7,5tb lemezírást, ami szintén jóval több mint, aminek lennie kéne szerintem. Minden teszt hibátlanul lefut, akkor nem értem, hogy mi történhetett. Esetleg valakinek van valami ötlete, hogy ez mégis mi a fene? (Tavaly decemberi az SSD)

[ Szerkesztve ]

(#53673) atika88 válasza zizidor (#53671) üzenetére


atika88
senior tag

Köszönöm, a tipped: most próbáltam ki egy teljesen másik Apple USB-C/USB-C kábellel egy macOS rendszeren. A fájlokat beolvasta egész jól, de a lejátszó már egyiket sem tudja elindítani érdekes módon, csak kényszeresített módon tudok kilépni belőle.

Azt hiszem ez elég teszt rá, hogy nem a kábel/adapter adta meg magát :F

Esetleg még maga a tárló lehet rossz még rossz, ezt is tesztelem akkor.

Illetve időközben jól emlékeztem, hogy van egy gyári 256GB M2.Sata Micron SSD-m :K Ezen egy 2 éves Windows 10 van mindenféle kutyulás nélkül (ezzel is ment gép korábban és úgy egy éve megy az 1TB SSD-vel). Természetesen a jelenségek megmaradtak, direkt nem engedtem internetre a gépet ne hogy befrissítsen bármit a is háttérben. Egyszerűen kifagy az egész Fájlkezelő, egyszer egyszer talán nem.

A poén, hogy alig alig van üzemóra, nem is cserélgettem őket vagy alig. A modulokat pedig erre dedikált port és vízhatlan szivacsos tokban tároltam mindenféle hurcibálás nélkül :W Erre 2 db ugyanolyan típusú 2 különböző helyről vásárolva is összetojta magát úgy néz ki...röhej. (Soha többé Kingston).

[ Szerkesztve ]

(#53674) pluto1969 válasza Graphics (#53670) üzenetére


pluto1969
tag

Megelőztél, pont ezt akartam írni. Én mindig a legfrissebb infót írom, de Adata SU 650-et nem veszek, mert igen szerették használni a másod osztályú (Spectek) Micron nandokat. Teljesen lottó, de az SM vezérlőket ennek ellenére szeretik az adatánál, még nem láttam Phison S11-el verziót. Ma vettem át az újabb Dahua C800A 2.5 és még mindig SM2259xt és Hynix 176L TLC. Még nem változott.

[ Szerkesztve ]

(#53675) yanna


yanna
őstag

Bocs az offért, de sehol nem találok így hirtelen adatot, hogy milyen méretű csavart kellene keressek mSata SSD rögzítésére. Help me!

(#53676) amol válasza pluto1969 (#53657) üzenetére


amol
addikt

Az AS350-re azt írja hogy Transcend TS6500/ SM2246 / Sm223x.
Már csak a Kingmax és a Kingdian az amiről kevés infóm van (nem olvassa ki). Illetve a Burst Elite, mert míg a Burst ajánlott az S11 ellenére, az Elite elvileg nem az, pedig nem S11-es. Valamivel lassabb.
Van egyáltalán olyan márka/típus ami biztonsággal vállalható?

A Kingdian kézzel szétpattintható, ez van benne (Yeestor/Micron?):

[ Szerkesztve ]

(#53677) Graphics válasza amol (#53676) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez / ilyesmi van a Teamgroup CX-ekben azt hiszem. Írtam itt róla, csak .ost nem tudom visszakeresni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53678) amol válasza Graphics (#53677) üzenetére


amol
addikt

Nem feltétlenül bíznék fontos adatot ezekre a noname termékekre. Apropó, a HDS a konkrét SSD adatait írja ki vagy valamilyen adatbázisból szedi?

(#53679) Celithrandi


Celithrandi
addikt

sziasztok,

aktuálisan mi az ajánlott program SSD-n futó rendszer migrálására másik SSD-re? Köszi.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#53680) pluto1969 válasza yanna (#53675) üzenetére


pluto1969
tag

[kép] M2.0 x 3mm Screws CM2x3x3.3

[ Szerkesztve ]

(#53681) yanna válasza pluto1969 (#53680) üzenetére


yanna
őstag

Köszönöm szépen! Közben már kiderítettem és be is szereztem.

(#53682) pluto1969 válasza Graphics (#53677) üzenetére


pluto1969
tag

Teamgroup CX van nekem 1TB és 512GB verzióban is, és egyikben sem az van amit írsz.
1TB= SM2259xt Micron TLC
512GB= Phison S11 Toshiba112L TLC

amol
Az elite 960gb az S11, az 512 gb az SM vezérlő, és mindkettő QLC

[ Szerkesztve ]

(#53683) fatpingvin válasza Celithrandi (#53679) üzenetére


fatpingvin
őstag

dd

nyilván nem a futó rendszer alól mert ott okozhat némi inkonzisztenciákat, de ha single user runlevelen minden egyéb nem kellő processt leállítva csinálod akkor igazából külső rendszer se kell.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#53684) Graphics válasza pluto1969 (#53682) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kisebb Yeestor.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53685) Celithrandi válasza fatpingvin (#53683) üzenetére


Celithrandi
addikt

dd? win alatt futó program kellene, régen voltak erre megoldások.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#53686) Graphics válasza Celithrandi (#53679) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Macrium Reflect

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53687) pluto1969 válasza Graphics (#53684) üzenetére


pluto1969
tag

Legalábbis több mint 1 éve még az volt. Nem veszek már 128gb és 256gb ssd-t sem. 512gb a belépő méret ha ssd-t veszek.

(#53688) atika88


atika88
senior tag

Samsung 980 PRO PCle 4.0 NVMe™ M.2 SSD (5év) Áttekintés

Az összefoglaló szerint ajánlott típus és lenne is most rá alkalmam venni egyet használtan. Még 3 év garancia is van rá (számla jótállás rendben). Ez eladó viszont (már nem) tudja melyik firmware van rajta...mennyire kell aggódni emiatt: volt ugyanis egy eléggé izgalmas időszak úgy látom a típust és FW érintve, itt is olvasható az oldalon.

Nincs kedvem azzal kezdeni az az igazság h nem tudom írni és még gariztassam is stb stb :F De persze csak pozitívan, nem tudom mennyire kell ettől az FW dologtól félni mennyi SSD és milyen kiadású példányokat érint egyáltalán?

(#53689) Graphics válasza atika88 (#53688) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha kaptál HDS képet róla, akkor izgulni felesleges.

"Fontos kiemelni, hogy ha az adott SSD már átváltott csak olvasható módba, akkor az visszavonhatatlan, tehát ebben az esetben garanciális ügyintézést kell kezdeményezni."

Gondolom nem váltott át ebbe a módba :)

Garanciád van, megveszed, frissíted, ennyi.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53690) amol válasza pluto1969 (#53682) üzenetére


amol
addikt

120-as. HDS szerint Realtek.

[ Szerkesztve ]

(#53691) atika88 válasza Graphics (#53689) üzenetére


atika88
senior tag

Igen igen, kaptam képet: 100% teljesítmény, 97% kondíció. 209 nap üzemidő és 16TB írt adatmennyiség. Én sem gondolnám átváltott :D De szeretek biztosra menni, csak nem így adja már el az eladó...
Vállalható 2 év alatt úgy gondolom és még 3 évig pedig nyugi van. Apropó: ha SSD csere van bármilyen gyártónál akkor a garancia is újraindul olyankor?

(#53692) Graphics válasza atika88 (#53691) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem csak HDD cserével van tapasztalatom ,de ott nem indult újra a gari.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53693) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan probléma merült fel a gépemnél, hogy frissítettem az alaplapom BIOS-át, és az NVMe SSD-m(WD SN750) egyik partíciója, ami tele volt adattal, formázást kér, mintha eltűnt volna róla minden. A BIOS update során minden rendben volt. Win11-et használok.
Vissza lehet még hozni, vagy totál törlődött minden?

(#53694) Brekkk válasza Grampy (#53693) üzenetére


Brekkk
senior tag

CHKDSK / F volt rajta?
Lehet csak a partíciós tábla lett egy kicsit összekuszálva, és emiatt nem látszik.
Nekem a TV szokta elkutyulni a partíciót az USB drive-on, és ez eddig segített.

(#53695) Graphics válasza Grampy (#53693) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Indíts újra a gépet, vagy Macriummal előtte egy teljes klonozast csinálj mas adathordozóra.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53696) Grampy válasza Brekkk (#53694) üzenetére


Grampy
aktív tag

Nem tudja megcsinálni parancssorban, RAW-ként látja.

(#53697) Brekkk válasza Grampy (#53696) üzenetére


Brekkk
senior tag

Chkdsk C: /R

A C: helyett azt add meg ami eredetileg a neve volt. Hátha ez segít.

(#53698) Grampy válasza Brekkk (#53697) üzenetére


Grampy
aktív tag

Persze, az tiszta, E meghajtóként van feltüntetve, nem látja sajnos.

Graphics: A WD Dashboard-ot is letöltöttem, ez is, és a Macrium is úgy látja, hogy nincs rajta semmilyen adat.

(#53699) pluto1969 válasza Grampy (#53696) üzenetére


pluto1969
tag

Nekem is volt egyszer ilyen. Akkor kerül RAW formátumba, ha a fájlrendszer valamiért megsérül, jellemzően NTFS. Annak idején valamely program vissza tudta állítani (nem emlékszem melyik progi volt), és elég sok fájlt megtudtam menteni, de nem mindet. Megpróbálod lementeni ha tudod, és egy format után újra rendben lesz minden.

(#53700) HDAdriano


HDAdriano
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung 990 PRO 4TB-os SSD-m és mióta beraktam a gépbe azóta pár naponta crashel a rendszer. (lefagy a kép, nem indítja magát újra automatikusan, és nem jön BSOD)
Jelenleg borda nélkül használom, mivel PCIe 3.0-ban üzemel és nem kínzom ezért gondoltam pár hónapot kibír így majd utána fog kapni egy rendes hűtő bordát.

Crashdump-ot nem hoz létre a Windows, hiába próbáltam azt is variálni.
Friss Win10-et raktam rá, a driverekkel amiket a laptop gyártója adott (nem a legfrissebbek, de eddig hibátlanul müködött, ahogy nézem nincs köztük NVMe driver)

Samsung Magican-el a legfrisebb Firmware van rajta, illetve néhány redditező tanácsára bekapcsoltam a "full power mode"-ot, mert nekik megoldotta ezeket a crasheket (határozottan kijelnthetem csinált valamit mert azóta crash-ből BSOD lett)
Próbáltam M.2-t cserélni, nem segített.

(Hallottam olyanról, hogy hibás/régi táp miatt a 3.3 volt ág veszít a feszültségéből és tud okozni hasonló gondokat, viszont mivel ez egy laptop az alaplapon hozza létre ezeket és nem tudom hol lehet ezeket kimérni..
Eddig SATA SSD üzemelt a helyén 1,5 évig és semmi gond nem volt, szóval nem tudom mennyire reális ezt feltételezni)
Végül kivettem és vissza raktam a SATA SSD-re a rendszert, eddig úgy néz ki eltűnt a crash.

IRST-t nem tettem fel mert többen említették csak több gondot okoz, illetve a Samsung oldalán NVMe drivereknél a 990 Pro nem támogatott, úgyhogy ezt se tettem fel.

HDSentinel-el kiolvasva az adatokat, jelenleg ez a driver van fent.
"Lemez vezérlő,"Szabványos NVM Express-illesztő (NVMe) [VEN: 144D, DEV: A80C] Verzió: 10.0.19041.3636, 6-21-2006"

CrystalDiskMark_Default settings
CrystalDiskMark_NVMe settings

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.