Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#54151) ubyegon2 válasza TechN7ne (#54150) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

21,5eft az tényleg elég jó ár 1terásért. :K Érdemes venni!

Erről a steam-es lassulásról minap olvastam, hogy mivel tömörítve töltődik, így a cache dugul be és a OS cache-t kikapcsolva ez megszűnik. Annyira nem értem, mivel ez Windowson történt, de ha tömörítés+cache dugulás a gond, akkor lehet nem is SSD oldali a gond. Hülyén hangzik, de minél gyorsabb egy SSD, annál esélyesebb lesz, hogy belassul steam-es letöltésnél... :K Ez magyarázhatja, hogy egy 990 Pro belassul, míg egy NV2 meg nem. (csak agyalgás ez részemről, de van benne ráció azért)

(#54152) TechN7ne válasza ubyegon2 (#54151) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szépen hasít a SN850X ,nem is lassul a rendszer és kimondottan hűvösnek mondható.

Nincs jó tapasztalatom a SanDisk pendrive tokkal mert sok megdöglött nekem és tudom ,hogy ezen a WD SSD-n van rajtuk chip ,remélem ő nem fogja beadni a kulcsot.

Itt meg egy CrystalDiskMark hőfokokkal...

(#54153) ubyegon2 válasza TechN7ne (#54152) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

WD BLACK SN850X egy jól sikerült SSD, kb Samsung 980 Pro-val van azonos szinten tesztekben és eddig megbízhatónak is bizonyult. Nem véletlen van a PS5-be ajánlottak között is.

(#54154) TechN7ne válasza ubyegon2 (#54153) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ha azt nézzük ,hogy egy adott környezetben (saját gépem).
SN850x vs 990 pro
Az új csúcs Samsung alá is rendesen odacsap ,nem csak a 980 pro-hoz. :)

Holnap hozok egy Platinum P41 oem -et ,meglátjuk mit gurít hozzájuk képest. :))

[ Szerkesztve ]

(#54155) 5leteseN válasza ubyegon2 (#54144) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ezt a VWC-t hova is dugták el a Crystal Disk Info(8)-ban?
Magyarul futkározik nálam.

(#54156) ubyegon2 válasza 5leteseN (#54155) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Te csak térj vissza szépen a Linuxos megoldáshoz! :D

Explicit volatile write back cache control

Amúgy a legalsó sorban írja a CDM...

(#54154) TechN7ne

Holnap hozok egy Platinum P41 oem -et ,meglátjuk mit gurít hozzájuk képest.

Biztosan jó lesz, kíváncsi vagyok, mit tapasztalsz, általában az adott konzumer SSD OEM megfelelője kicsit vissza van fogva, gondolom azért, mert notebookokba szánják. Ha azonos sebességűnek érzed a két különböző SSD-t, az is normális egyébként. SN850x vs 990 pro

Kicsit érdekes helyzet, de egy Samsung 980 1TB mellé nemrég beraktam a notebookból kiszedett Samsung 860 EVO 1TB-ot és érzetre egyformán pörgősen futott mindkettőn a rendszer*, pedig utóbbin még a notin telepített, régebben frissített rendszer volt. Plusz mivel a 860 EVO a régi notin Legacy-ban volt telepítve, sokkal gyorsabban bootolt, mint az NVMe 980-as. :Y

*access time, ez a lényeg, hiába az 5*-ös szekvenciális sebesség különbség

[ Szerkesztve ]

(#54157) pluto1969


pluto1969
tag

Eddig vettem a Dahua C800A 512GB ssd-t , mert tetszett a SM2259xt és a hynix 176L TLC nand. Mai rendelés alapján már Maxio1102 és NAND string : MT29F512G08EBLEE [well - not quite accurately, though this is direct Micron's equivalent of these SpecTek PF707 chips, I guess] Sikerült ezt is leamortizálni a Micron másod osztályú nandjára. Abban sem vagyok biztos, hogy TLC. Na ilyet sem veszek többet.Mindenütt folyamatosan változnak az összetevők, és nem a jó irányba. Változik a vezérlő, és a nand is, és mégis ugyanazon a néven fut tovább. Na ezt nem tartom korrektnek.

[ Szerkesztve ]

(#54158) TechN7ne válasza ubyegon2 (#54156) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az adott alaplapba a rendszer ssd-t mindig a cpu alá rakjam vagy rakhatom egy alsóbb foglalatba is és nem jár teljesítmény/sebesség csökkenéssel?

Avagy a rendszert te melyik ssd-re raknád ,SN850x vagy Platinum P41 oem?

[ Szerkesztve ]

(#54159) ubyegon2 válasza TechN7ne (#54158) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha mód van rá és nincs előnye, akkor nem raknám a CPU alá, ennél az alaplapnál a 2-4 M.2 foglalatokba tenném inkább, hátránya épp a CPU alatti foglalatban lehetne, ha nincs 12. generációs Intel CPU minimum.

Avagy a rendszert te melyik ssd-re raknád ,SN850x vagy Platinum P41 oem?

Általában célszerűbb a konzumer SSD-re telepíteni a rendszert, egyrészt a konzumer eszköz OEM megfelelője a megrendelő igényeinek megfelelő változtatásokon eshet át, ezért is az adott notebook gyártó biztosít hozzá firmware-t, mondjuk épp ez a P41 OEM megfelelője igen sok gyártó gépébe bekerült, de a fentiek ettől még érvényesek lehetnek. De minimum a szekvenciális sebesség vissza van fogva az OEM-eken.

Szóval nem CPU alá raknám a rendszer SSD-t, ami a WD Black SN850X lenne...de gondolom mások épp nem ezen szempontok alapján döntenének. :) Szerintem viszont így lehet leghatékonyabban kiküszöbölni az esetleges hátrányokat. (tény, hogy az említett hardvereknél túl sok hátrányos dolog nem merülhet fel)

(#54160) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nabazz: "Only 100MBps writes when secondary cache runs out" :Y . Mindez egy állítólag TLC-től...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54161) Raymond válasza t72killer (#54160) üzenetére


Raymond
félisten

Ebben semmi meglepo nincs. Ez a QLC nativ irasi sebessege, gyakorlailag az osszes QLC-s SSD kb. ezen a szinten van az SLC cache elfogyasa utan. Ezert fontos hogy jo legyen az SLC cache kezeles. Annal a linkben szereplo 2TB MP600-nal is a leheto legjobb megoldast hasznaljak amikor a szabad kapacitas negyede SLC modban mukodik. Ott a tesztben is csak 450-500GB utan lassult be. Utanna kell egy kis houskeeping es az SLC-ben felirt/tarolt adatok atrakodnak QLC modba. Miutan ez megtortent az irasi sebesseg megint a szabad kapacitas negyede. Tehat a 2TB-re rairtak 500GB-ot, utanna mar lassul volt. Hagytak leullepedni a dolgokat es utanna megont lehetett full sebessegel irni kb. 350GB-ot. Es igy tovabb es igy tovabb amig be nem telik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54162) t72killer válasza Raymond (#54161) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Váá, most látom van TLC és QLC MP600 is :W ? A tlc-s tesztje.
+az amazonos boltjukban a tlc verziót akciózzák, lehet beújítok egyet.

#54163: javítva, mindkét link 1terás :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54163) Raymond válasza t72killer (#54162) üzenetére


Raymond
félisten

A linken egy 2230 meretu 2TB SSD van, az nemigen lesz TLC mert nem ferne ra a NAND. De egyebkent MP600 alatt eleg regota arul a Corsair SSD-t, az elsok tuti TLC-k voltak es gondolom most is van TLC-s is a 2280-as meretben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54164) ubyegon2 válasza t72killer (#54162) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kicsit meg is leptél az előbbivel, mert nem QLC-re emlékeztem, de meg is van a probléma szerencsére... :D

Érdemes odafigyelni ilyen apróságokra valóban, mert a Corsair MP600 Core Mini az QLC, míg a Corsair MP600 Mini az TLC.

sorry, szerkesztettem a hsz-t és nem hozzáadta a szöveget, hanem új bejegyzést csinált, eddi ezt még csak a mobilapp csinálta. :B

[ Szerkesztve ]

(#54165) ubyegon2 válasza t72killer (#54162) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kicsit meg is leptél az előbbivel, mert nem QLC-re emlékeztem, de meg is van a probléma szerencsére... :D

Érdemes odafigyelni ilyen apróságokra valóban, mert a Corsair MP600 Core Mini az QLC, míg a Corsair MP600 Mini az TLC. Utóbbiból nincs is 2TB-os, csak 1TB, gondolom amiatt, amit Raymond ft is említett, nem férne el annyi NAND.

(#54166) TechN7ne válasza ubyegon2 (#54159) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Koszonom ,
:R

(#54167) TechN7ne válasza ubyegon2 (#54156) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Gyönyörűen teljesít a kiszemelt Platinum P41 oem ,ahhoz képest ,hogy kis fogyasztású brutál eredményeket hozott.


SN850x-el ellentétben három hő érzékelővel is rendelkezik ,hasonlóan mint a samsung ssd-k.

Milyen programmal tudom rendesen leellenőrizni a dram létezését és típusát?

Szerk.
Teljesítményét tekintve lehet mégsem járnék annyira rosszul ,ha rá telepíteném a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#54168) ubyegon2 válasza TechN7ne (#54167) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem lep meg, hogy jól teljesít a SK Hynix, nyugodtan rakhatod azt is rendszer alá, ha több a hőszenzor benne, akkor főleg. Amúgy ha veszek használt üzleti notikat, ha egy mód van rá, bennük hagyom az eredeti OEM SSD-ket, HP Elitebookban sem konzumer SSD van. SK Hynix ritkábban van emlegetve, mint a Samsung és Micron OEM/industrial gyártóként, de ugyanolyan megbízható és jó SSD-ket gyártanak. Épp ma láttam, hogy 6. helyen vannak a világ félvezető gyártásában.

Ranked: Semiconductor Companies by Industry Revenue Share

Milyen programmal tudom rendesen leellenőrizni a dram létezését és típusát?

Kb semmilyennek, Linux alatt nem nagyon tudok ilyenről, Wint nem ismerem, annyit tudok, hogy időnként linkelnek itt páran orosz fejlesztésű DOS programokat, de ezeket jó szívvel nem ereszteném rá egy jó SSD-re. :N Egy eset volt is, amikor fórumtárs kipróbált ezekből egyet és onnantól nincs is sok gondja az SSD-vel. :K

(#54169) TechN7ne válasza ubyegon2 (#54168) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Keresgélem ,de sajnos a Magyar piacon alig lehet kapni őket ,még konzumer példányokat sem.

Köszönöm a hasznos infókat! :)
:R

(#54170) ricsip válasza ubyegon2 (#54168) üzenetére


ricsip
addikt

Egy eset volt is, amikor fórumtárs kipróbált ezekből egyet és onnantól nincs is sok gondja az SSD-vel.

Ha csak infót kell kiolvasni (read-only) az nem kellene h. tönkrevágja bármelyiket is. Ha flash-t / firmware-t piszkálja vele az ember, ott kell körültekintőnek lenni.

-

(#54171) ubyegon2 válasza TechN7ne (#54169) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Amúgy érthető is, hogy OEM SSD-k terás méretben nem nagyon lelhetők fel sehol, 256GB-os az van rengeteg, notebookos cégeknél főleg. Gondolom ahhoz meg kis piac vagyunk, hogy a konzumer Hynixeket kezdjék terjeszteni a nagykerek. :N

Igazán nincs mit, örülök, ha találtál hasznosat az infók között. Néha nekem is hasznos bambulgatni az infókat, mert már annyira leülepedett az agyam, hogy minap majdnem Gen5-ös HP Elitebook 850-et vettem direkt SSD nélkül, mert van itthon pár NVMe, amit nem használok, szerencsére időben beugrott, hogy a Gen5 még M.2 Sata SSD-s, a Gen6-tól van bennük NVMe... Persze nem könnyű a helyzet, mert a hirdetésben nyilván csak annyit írnak, hogy M.2 SSD.

(#54172) ubyegon2 válasza ricsip (#54170) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha csak infót kell kiolvasni (read-only) az nem kellene h. tönkrevágja bármelyiket is.

Igazad van, nem kéne ettől leülni az SSD-nek, nyilván lehetett valami gond is ott. Firmware-t meg ezekkel csak az piszkáljon, aki tökéletesen tisztában van vele, mit csinál. Egyébként ha a gyártó vagy OEM esetén a beépítő notebook gyártó fw-ét nem találja valaki, akkor inkább prickoljon szenteltvizet az SSD-re, azzal is kevesebb eséllyel nyírja ki! :D

Amúgy nem is egyszerű laikusként beazonosítani, melyik program éppen melyik eszközhöz megfelelő. Nyilván akik ezeket tudják használni, náluk úgy vannak az SSD-k, mint a krumpli, megnyeklik, kidobja, szóval home usereknek ilyet tuti nem javasolnék. Magamnak se! :N

(#54173) TechN7ne válasza ubyegon2 (#54171) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

WD SN850X-el kapcsolatban még annyi (jól jön ez a kis infó ide) ,hogy gyakorlatban olvasásban kiemelkedő (ezért is jöhet jól egy PS5-ben ahol villám gyorsan beolvassa a játékokat/adatokat) ,viszont írásban nem a legjobb.

Itt egy 100+ gb iso olvasása:

Itt meg egy 100+ gb írása:

(#54174) ubyegon2 válasza TechN7ne (#54173) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem olyan rossz ez az írás sem amúgy, nyilván 1/3-nál elfogy a cache, de az utolsó harmadban elég stabilan hozza a 893MB/s sebességet. 100gigákat úgysem másol állandóan a user. :) Viszont jó, hogy beraktad a képeket, érdekes lehet azoknak, akik bizonytalankodtak az SN850X-nél. :K

(#54175) Rowon


Rowon
veterán

Bakker hogy elszálltak az SSD árak... Még mindig venni akarok egy 2 terás Gen4-et, de nem minden áron... már több félét is nézek, Kingston KC3000, WD SN850x, Samsung 990 Pro. De 60k felett az összes. :(((

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#54176) TechN7ne válasza ubyegon2 (#54174) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Tipikus SanDisk ,nem tudnak házon belül gyártani ,egyedül a Kingston tudna de ahogyan nézem nekik is szükségük van a Phison-ra amit szintén én annyira nem kedvelek.

Két db saját fejlesztésű SSD gyártó marad ,Samsung és sz SK Hynix (sztem az utóbbi jobb ,de sajnos itthon nem lehet őket kapni).
Marad a Samsung mindenkinek hazai boltokban ha normális SSD-t szeretne vásárolni és nem szeretné összeszedni a különböző "gyengébb" chip gyártókat egy nyákra.

Szerk.
Az adott boltban még van pár db. nulla napos Platinum 41 oem ,én mindenképp hozok belőlük mert nagyon stabilan tartják az írás/olvasás sebességet és meglátásaim szerint (személyes tapasztalat) simán hozzák a csúcs 990 pro szintet úgy ,hogy még kevesebbet is fogyasztanak.
Emelem a kalapom az SK Hynix előtt :K

[ Szerkesztve ]

(#54177) Raymond válasza TechN7ne (#54176) üzenetére


Raymond
félisten

"Tipikus SanDisk ,nem tudnak házon belül gyártani ,egyedül a Kingston tudna de ahogyan nézem nekik is szükségük van a Phison-ra amit szintén én annyira nem kedvelek...Két db saját fejlesztésű SSD gyártó marad ,Samsung és sz SK Hynix"

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54178) Dr. Akula válasza Rowon (#54175) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

135k a 4 terás 990 Pro, fél éve is ennyi volt.

(#54179) TechN7ne válasza Raymond (#54177) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Bocsánat valóban tévedtem ,

"a SanDisk teljes egészében a WD tulajdonában van ,NAND-ja BiCS5 112 rétegű TLC ami a WD és a Kioxia közös fejlesztése."

:R

[ Szerkesztve ]

(#54180) Raymond válasza TechN7ne (#54179) üzenetére


Raymond
félisten

Bonusz - a Kingston is ugyanazokat a Kioxia NAND-okat hasznalja mint a WD.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54181) ubyegon2 válasza TechN7ne (#54176) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Két db saját fejlesztésű SSD gyártó marad ,Samsung és sz SK Hynix

Hirtelen még a Micron és a Solidigm ugrik be, de idevehetjük még a WD-t is. ;)

Mondtam neked, hogy a SK Hynix a Samsunggal van kb egy szinten, ill konzumer piacon abszolút nem, de amit kiad, az nyilván jó. Tény, hogy a Samsung letarolta a konzumer piacot, onnan nehéz lesz letolni.

(#54182) pluto1969 válasza Raymond (#54180) üzenetére


pluto1969
tag

Bonusz - a Kingston is ugyanazokat a Kioxia NAND-okat hasznalja mint a WD.

Ez kissé pontatlan. A Kingston sokféle nandot használ, többek közt pl intel ,a sok közül az egyik lehet a Kioxia. Ahogy írod az azt sugalta, mintha a Kingston mindig csak ugyanazt használná. A Kingston milyen nandot is tudna gyártani házon belül?, ő is csak egy összeszerelő üzem.

[ Szerkesztve ]

(#54183) TechN7ne válasza pluto1969 (#54182) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pont erre akartam kitérni ,csak a WD-t belekevertem tévesen.

WD-re visszatérve nekem nincsenek jó tapasztalataim a SanDisk-el ,nálam sorban haltak meg az elején gyorsan működő pendrive ok.
És jelenleg a SN850x-el sem vagyok kibékülve írás tekintetében ,hosszútávon nem tudja hozni azt a sebességet amivel elkezdi (egy csúcs ssd-nek titulált példánynál ez gáz).
Több mint valószínű ,hogy őt dobom és míg tehetem felszerelem a gépet az adott Hynix darabokkal.

[ Szerkesztve ]

(#54184) Raymond válasza pluto1969 (#54182) üzenetére


Raymond
félisten

A Toshiba volt a beszallitoja zomeben azoknak akik nem B es C kategoriaju NAND-okat vettek a nyugati piacra, persze a Kingston vesz mastol is. Intel-t mar nemigen, max Micron-t :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54185) Raymond válasza TechN7ne (#54183) üzenetére


Raymond
félisten

"hosszútávon nem tudja hozni azt a sebességet amivel elkezdi"

Egyik SSD se tudja ezt, azt hittem mar a multkor megertetted. A TLC-s NAND-al szerelteken max az ures kapacitas 1/3 a QLC-vel pedig max az ures kapacitas 1/4 amit tudnak, de van olyan is ahol fix, vagy fix+dinamikus kisebb resz mint az 1/3 vagy 1/4. A mainstream vagy jobbaknal nincs mar ma igazan olyan ahol az SLC cache kisebb mint ertelmes meret lenne, de ha az 1TB SSD-re ra akarsz tolni egyhuzomban mondjuk 400-600 GB-ot azt egyik se fogja a spec/max teljesitmenyen futtatni a vegeig.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54186) TechN7ne válasza Raymond (#54185) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hynix simán tudja ,több mint 100gb iso másolásnál full egyenesen marad a másolási sebesség 3,30 GB/s környékén.
És a régebbi 970 evo plus nal is ez sima ügy volt picit alacsonyabb sebességgel ,de biztos vagyok benne ,hogy a 980/990pro -nál is így van.

Egy jó ssd-n a másolási sebességnek full egyenesnek kell ,hogy legyen ,ahogyan az írás is.
Fontos ,hogy ne legyen semmi háttérprogram a Winfos-on ,pl. én a defender-t is kiszoktam végleg iktatni.
Holnap rakok fel róla képet.

Szerk.
Max. ha elér egy kritikus hőmérsékletet akkor visszaveszi a sebességet ,de ez esetben a WD-nél ilyenről szó sincs.

[ Szerkesztve ]

(#54187) pluto1969 válasza Raymond (#54184) üzenetére


pluto1969
tag

Pedig a hírhedt Kingston A400 960GB verziót, a mai napig Intel 144L QLC nand-dal szereli.

(#54188) Raymond válasza TechN7ne (#54186) üzenetére


Raymond
félisten

Olvasd el amit irtam meg egyszer es probald ertelmezni eloszor mert latszolag nem sikerult.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54189) Raymond válasza pluto1969 (#54187) üzenetére


Raymond
félisten

A problema azzal a screnshot-al az hogy Intel NAND mar nincs.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54190) koxx


koxx
MODERÁTOR


Gen 3 samsung után szereztem egy Corsair MP600 PRO XT-t. Az a borda rajta te jó ég :D eléggé át kellett szervezni az ssd-k elhelyezését mert ahova eredetileg terveztem és beraktam nem tudtam visszarakni a vga-t. Amit nem értettem, hogy alzán miért ennyivel olcsóbb, még az msrp is $199 amit ha simán átszámolok forintba akkor is 70k+.

[ Szerkesztve ]

(#54191) TechN7ne válasza koxx (#54190) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

58-at megért csak kiváncsi lennék ,hogy qlc vagy tlc van benne mert ők is elkezdték kevergetni az alkatrészeket.

(#54192) haddent


haddent
addikt

Sziasztok!
Jelenleg Kingston KC3000 (1TB, 800TBW) drive-okból használok 4 darabot Asus Hyper M.2 -ben. Home server célokra, ZFS fájlrendszerrel. Szokásos alapvető elővigyázatosságokat megtettem, de úgy tűnik olyan napi 300GB adat azért ráíródik így is. Ezzel számolva (800/0.3/365 = 7.3) olyan 7 év alatt adják majd fel. Ez valós? A TBW -nek lehet hinni? Több, kevesebb inkább? Igazából 5 év gari van rá, annyira azért nem félek :U
Bármi tapasztalatot, ötletet szívesen fogadok :R

(#54193) pluto1969 válasza Raymond (#54189) üzenetére


pluto1969
tag

Attól hogy már Solidigm néven fut tovább, még ugyanaz az Intel nand. Az SK Hynix aki felvásárolta az Intel nand flash ágát, 2025 márciusáig az Intel gyártósorát használják továbbra is a megállapodás alapján.

(#54194) Raymond válasza pluto1969 (#54193) üzenetére


Raymond
félisten

De erted, nem az Intel gyartosora, mert eladtak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54195) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Ha egy SSD polcon áll 1-2-3 évig, saját működését befolyásolni képes változáson megy-e át? (Tárolt adat nem számit, kozmikus részecskék esélyét nem számolva ;] ) "kell-e futtatni életben tartásához?"

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#54196) Dr. Akula válasza ledgeri (#54195) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen. Főleg ha a nyári kánikulát nem légkondis helyen tölti.

(#54197) ricsip válasza ledgeri (#54195) üzenetére


ricsip
addikt

Használat előtt érdemes rajta lefuttatni 1 teljes felületellenőrzést. A hosszú állás miatt a tárolt adatok úszhatnak el róla (nagyon esetleges dolog ez amúgy), magának az ssd-nek ettől még általánosan baja nem lesz. Ha a tárolt adatokra nincs szükség tovább, akkor max újraformattálod a particiót, és lehet használni ismét.

[ Szerkesztve ]

-

(#54198) TechN7ne válasza Raymond (#54185) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Parancsolj ,több mint 100gb iso fájl írása és olvasása ,két db Platinum 41 oem ssd egymásra másolva.


Ennyit az SN850x-ről ,meg hogy nem tudja egy ssd sem.... :C

Az igazi bónusz viszont az ,hogy kevesebb mint a fele fogyasztás egy átlagos ssd-nél és simán hozzák a csúcs kategóriát a Samsung-tol.
Többi gyártó csúcs ssd-je meg hozzájuk képest szóra sem méltó.

[ Szerkesztve ]

(#54199) Raymond válasza TechN7ne (#54198) üzenetére


Raymond
félisten

"Ennyit az SN850x-ről ,meg hogy nem tudja egy ssd sem...."

Egyelore annyit lattam hogy az olvasas nem megy. Hol irtam hogy nem tudsz semmire 100GB-t felmasolni?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54200) TechN7ne válasza Raymond (#54199) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Másolni lehet ,csak nem tartják a sebességet.
ITT látható ,hogy az írást nem bírta tartani a csúcs WD ,te meg erre azt írtad ,hogy minden ssd ilyen…
Hát nagyon nem ,

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.