Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#53351) ricsip válasza ubyegon2 (#53347) üzenetére


ricsip
addikt

Nekem egyik Samsung firmware-e sincs frissítve, mivel semmi gond nincs velük, így nem is kell javítani őket.

Ez bátor kijelentés annak ismeretében, h. nem tudod mi van a changelog-ban (mert a paraszt samsung titkosította 1000 évre). Így azt sem tudhatod h. ha éppen egy sunyi alattomos idővel romló állapotot akadályoz-e meg még időben. Amit akkor már késő lesz kezelni, amikor megjelenik a látható nyoma.

[ Szerkesztve ]

-

(#53352) balojazz válasza Graphics (#53350) üzenetére


balojazz
aktív tag

Köszönöm, megrendeltem. :)

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#53353) Graphics válasza balojazz (#53352) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Q5-os a QLC-s.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53354) ubyegon2 válasza ricsip (#53351) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A 850 EVO igen rég megvan, a 860 EVO-k se mai darabok, jó pár eszközben voltak már és egyébként épp ezek, amikből rengeteget eladtak és elég valószínű, hogy lehetne olvasni, ha gondok lennének velük. A Dell Precisionban lévő PM 830 eszméletlen mennyiségű 3D rendert kiszolgált már, a PM883 1,92TB Cisco firmware-ével se nagyon van kedvem kísérletezgetni.

De mindegy, mind elég régen van használva, felőlem akinek mániája a fwupdate, az csinálja. ;)

Az persze fura, hogy bedobsz egy olyan szöveget ide, amit tényekkel nem tudsz alátámasztani. :U Vagy van valami konkrét infód is?

(#53355) ubyegon2 válasza 5leteseN (#53349) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Full amatőrnek tűnő eladó, tesztelés nélküli helyzetben a Crucial MX500 1TB, már kiszerelve

Már kiszerelve...és nyilván előtte nem csinált legalább egy HDS screenshotot. :N

Ilyenkor én elengedném, ismert eladó esetén vettem már apróról így, de tényleg elég jó áron van, inkább közelebb a gyanúsan alacsonyhoz. szerintem

[ Szerkesztve ]

(#53356) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Találtam a neten...

BX500 14-15x túlírva.

Nem semmi.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53357) Lokii


Lokii
tag

Kc3000 24 fok idle kb 1 torrent megy meg rendszer. Amikor formázás volt 67fokra ment fel szóval úgy néz ki gen 3 x4en nem forró fejű

Azóta HD Sentinel szerint 55 fok volt a max

WD Blue SN570rol nem sok a tapasztalat? Majd kipróbálhatom

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#53358) G.ERIK


G.ERIK
csendes újonc

Szép napot!
Az M-key slotba bele lehet rakni B+M ssd?

(#53359) Graphics válasza G.ERIK (#53358) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindent lehet, csak akarni kell.

Inkább az a kérdés miről van szó pontosabban.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53360) G.ERIK


G.ERIK
csendes újonc

na most kavarodtam bele azt gondoltam hogy b+m key nvme ssd nincs csak sata!
A lényeg van 2db M-key foglalat az alaplapban az egyik pci4.0 a másik pci5.0
860 evo Samsung sata M.2 bele raktam a pci5.0 slotba de semmi nem látta aida partíció kezelő win sem. :))

(#53361) Ribi válasza G.ERIK (#53360) üzenetére


Ribi
nagyúr

Inkább az alaplapod leírásában kellene elolvasni, hogy mit támogat melyik slotban.
Általában világosan leírják, hogy támogat-e satát vagy sem.

(#53362) Graphics válasza G.ERIK (#53360) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát mivel a 860 Evo M.2 Sata.

Így nincs mibe belekavarodnod.

Annyira sokat tudna segíteni az alaplapod típusa.
Mert így tippmixelünk csak, hogy hova kéne tenni és hogy kezeli-e lapod az m.2 SATA SSD-t egyáltalán..

Nem fogja látni, ha fizikailag sincs bedrótozva.

Segíteni úgy tudnánk, ha pontos kórképet kapnánk.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53363) Pyttawrx válasza G.ERIK (#53360) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Persze hogy nem, de ha laírnád a lapod típustát az jó lenne. Lap típusa és az SSD típusa, de pontos típusok, ha lehet.
Bár nem tudom hol csúszhatsz el.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#53364) G.ERIK válasza Pyttawrx (#53363) üzenetére


G.ERIK
csendes újonc

ROG_STRIX_Z790-I_GAMING_WIFI
860 evo
Én köszi :DD

(#53365) Graphics válasza G.ERIK (#53364) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tiszta és világos leírás. Az m.2 Sata itt nem opció. Vehetsz átalakítót sima SATA portra, ha használni akarod.

Total supports 2 x M.2 slots and 2 x SATA
6Gb/s ports
Intel® 13th & 12th Gen Processors
M.2_1 slot (Key M), type 2280 (supports
PCIe 5.0 x4 mode// PCIe 4.0 x4 mode)***
M.2_2 slot (Key M), type 2242/2260/2280
(supports PCIe 4.0 x4 mode)
2 x SATA 6Gb/s ports****
*** M.2_1 comes from Intel® Z790 Chipset
when switched to PCIe 4.0 x4 mode
**** Install ROG FPS-II Card to support 2 x
SATA 6Gb/s ports.

2 x SATA 6Gb/s ports****
*AMD RAIDXpert2 Technology supports both
NVMe RAID 0/1 and SATA RAID 0/1.
**** Install ROG FPS-II Card to support 2 x
SATA 6Gb/s ports

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53366) G.ERIK


G.ERIK
csendes újonc

Köszönöm ! remélem kárt nem csináltam vele hogy bele raktam... :F

(#53367) hotkar válasza G.ERIK (#53366) üzenetére


hotkar
aktív tag

Hát, ha nem kellett megizzadni, mire beleraktad, akkor nem tettél kárt. :)

(#53369) hunaqua


hunaqua
addikt

Ezek tényleg nagyon jó cuccok?
Intel D3-S4520 240GB

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#53370) Graphics válasza hunaqua (#53369) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jók amúgy igen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53371) pluto1969


pluto1969
tag

Valaki azt írta, hogy a Samsung magician legújabb 8.0 és újabb verziói támogatják a külső házban a firmware update-t. Hát nekem nem. Valaki kipróbálta, hogy ez helyes infó-e? és sikeresen frissítette a firmware-t Samsung ssd-n egy külső usb házban? Samsung 970 evo plus 512gb van szó, amely amúgy alapjáraton, ha nem csinál semmi 46C egy 21C szobában hűtés nélkül. Csak úgy érdekességképpen.

[ Szerkesztve ]

(#53372) hotkar válasza pluto1969 (#53371) üzenetére


hotkar
aktív tag

970-esem sajnos nincs, de egy 860 Evo (SATA m.2) működik a DeLock külső házban. A Magician (8.0.1) mindent ki tud olvasni belőle (a firmware verziót is), és közli, hogy ez a legújabb.
Régebben a méretén kívül semmit nem tudott (vagy akart) kiolvasni az SSD-ből.

(#53373) pluto1969 válasza hotkar (#53372) üzenetére


pluto1969
tag

Köszi a választ, lehet akkor csak Sata-n működik, Nvme nem, vagy fene tudja, lehet az is, hogy nem minden külső házzal jó.

[ Szerkesztve ]

(#53374) pilu85


pilu85
őstag

Hello. Azt szeretném kérdezni hogy a :R wd sn810 típusnál a tbw a 256gb-osnál 200tb, az 1tb-osnál 400tb, a 2tb-osnál 500tb. Ez a matek hogy jön ki?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#53375) abdulka1 válasza pilu85 (#53374) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Ezt talán a gyártótól lenne érdemes megkérdezni, mert a matekhoz nem sok köze van. ;)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#53376) pilu85 válasza abdulka1 (#53375) üzenetére


pilu85
őstag

:(

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#53377) Graphics válasza pilu85 (#53374) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Dobsz erre egy linket?
Ezt határozta meg a gyártó. Ez van , nincs sok jelentősége, garanciád nincs, mert OEM, ez egy vállalt TBW mindössze.

Mert én ezt találtam. :) 200-300-400-500

[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53378) tomgabor


tomgabor
senior tag

Sziasztok. Létezik olyan 2TB-os NVMe ssd ami borda nélkül is vígan elvan? A mostani 990 Pro, 970 Evo és Plus, NM790 és SN740 mind felmegy 90+ fokra játék telepítésnél.

(#53379) 5leteseN válasza tomgabor (#53378) üzenetére


5leteseN
aktív tag

1: "Lapos" vagy asztali gép?

2: A hétköznapi fogyasztónak szánt ekkora SSD-k az elmúlt fél év itteni olvasataim alapján szinte mindebben a hőmérséklet tartományban vannak!

3: Ebből következően a megfizethető kategóriában elérhető technológia most ezt tudja! Ha bordát nem tudsz, vagy akarsz felrakni, akkor a cél eléréséhez szükséges (hűtő-)levegőt kel a megfelelő helyre mozgatnod, amihez fillérekért vannak halk és "ezer-évre" tervezett kis ventik, rengeteg Yt-os videóval rásegítve a gyakorlati kivitelezésre!

4: ...vagy vannak a korábban említett tíz(+)-szeres árú újabb(következő generációs) gyártástechnológiás SSD-k, illetve a "csak" 3-5-szörös áron a ventit ráfaragó szakemberek.

Jelenlegi tudásom szerint ettől jelentősen eltérő lehetőségek nincsenek.
Ha valakinek van ilyen lehetőség a tarsolyában, annak is örülnék, nekem is kellene egy(-két-három) ilyen... ;)

[ Szerkesztve ]

(#53380) zizidor válasza tomgabor (#53378) üzenetére


zizidor
senior tag

Nekem most egy 2 TB-os 970 EVO van a gépben. Korábban percek alatt fel tudott menni 70-77 fokra, de kapott egy egész vékonyka, 3 mm-es bordát (ez fért el a laptopban!), azóta nem nagyon melegszik, pedig a szellőzése is elég vacak. Tegnap csináltam egy komplett partíció-mentést, 330 GB, 59 fokig ment fel. Én ezzel elégedett vagyok.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#53381) pilu85 válasza Graphics (#53377) üzenetére


pilu85
őstag

Köszi. Akkor nem az ssd silány, hanem a gyártó fukar. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#53382) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Infó annak aki az NVME+NGFF adaptert kereste: Szomszéd vett külső SSD adaptert USB 3.2 szabványban, ami M.2 NVMe-ben tudja az M-key és B+M-key változatokat, M.2 SATA NGFF szabvány szerint pedig a B+M-key-t egy egységként.

Ez egy külső USB-C-s dobozka, USB-C=>USB-A/-C-s kábellel. Ha ilyen kellett az érdeklődőnek, akkor ármenetileg a szinte minden alaplapnál meglévő belső USB-re tudja is csatalakoztatni addig, amíg nem érkeznek meg a belső átalakítók. 10€ körüli eBay(Kikötő)-s ára van.
Ez a darab műanyag, ami hőszigetel, fémházast hirtelen nem talált a "Szomszéd", bár azt javasoltam neki lehetőleg a műanyag házaknál sokkal jobb hűtési tulajdonság miatt.

Ha B-key-es SATA-NGFF átalakító kellett volna, azt ez nem tudja sajnos.
Ezzel a kütyüvel az SSD lehet, hogy nem fogja tudni az autós hasonlatos 280km/h-t, "csak" a 180-at, de a hétköznapi használat során ezt a 180-at sem tudjuk kihasználni.
Szerintem ha az egyéb feltételeknek megfelel, és ezekre jól emlékeztem, akkor nem észlelhető az a kevés elvesztett csúcssebesség ez így is elért igen magas átlagos teljesítményből.

(#53383) tomgabor válasza 5leteseN (#53379) üzenetére


tomgabor
senior tag

Asztali gép, Axagon CLR-M2L3 épp hogy elfér, de 73 fokig felmegy a hőmérséklete az SN740-nek

(#53384) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Gondoltam bekérdezek:
Ssd-nél a hűtőborda(csavaros,nem gumis vagy hasonló) eltávolítása garanciavesztéssel jár?Gyártónál nem olvasok erről.
Illetve először találkozok ilyennel:
2tb-os gen 4es ssd tesztje 43percig tartott.És vagy ezen a 900Mb/s-on vagy 250Mb/s-es sebességen ment a teszt kb 80-90%-ában.
Crystaldiskmark-ban is hozta a gen 4es 6000+os olvasást stb.
Tune sebességtesztében is elfogadható eredményt hoz benchmark.
Csak hibakeresésben ilyen lassú. Nem sok gen 4 ssd-vel teszteltem,de még hasonlót se láttam még.
Nem tudom ez előrevetít-e ez valami hibát,hogy ilyen lassú?(Gyenge memórialapkák/szektorok)
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#53385) ricsip válasza GAbre (#53384) üzenetére


ricsip
addikt

te is ezt a régi 5.75-ös hdtune-t használod? 2019 óta nem jött ki belőle újabb.. a készítője meghalt vajon? Csak mert az oldal látszólag fut (még).

-

(#53386) GAbre válasza ricsip (#53385) üzenetére


GAbre
veterán

A legújabbat szedtem le elvileg.
Nem tudom,csak ilyenkor használom,ha lesz 1 új meghajtó.Régi igaz,de ha működik,minek kell frissíteni?

Avatar

(#53387) ricsip válasza GAbre (#53386) üzenetére


ricsip
addikt

2019 óta megjelent egy windows 11, windows 10-ből is jópár éves kiadás, a mikorszoft szereti szétbaszni egyik windows-ról a másikra az évekig jól működő dolgokat. Csak a konkrét hiba felbukkanásakor derül ki h. valami már nem, vagy nem jól, vagy nem megbízhatóan működik.
Pl az újabb SSD-k, NVME támogatás, 256 megás v. nagyobb cache támogatás mind kérdéses hogy megy. Sok minden jött ki azóta ezen a fronton is.

-

(#53388) Raymond válasza ricsip (#53387) üzenetére


Raymond
félisten

"Pl az újabb SSD-k, NVME támogatás, 256 megás v. nagyobb cache támogatás mind kérdéses hogy megy."

Pliiiz, azert ne terjesszunk mar badarsagokat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53389) GAbre válasza ricsip (#53387) üzenetére


GAbre
veterán

Gondolom akkor senki nem tud erre mit mondani.
Mellesleg mennyire kéne melegednie,különösen 1 hűtéssel ellátott ssd-nek?
Mert ez kb 50-55 fokon megy/ment tune olvasás alatt,nem hajlandó lejjebb menni,csak feljebb.És ez sztem egy alapjáraton járó ssdnél ez sok.

Avatar

(#53390) Raymond válasza GAbre (#53389) üzenetére


Raymond
félisten

Az hogy mennyire melegszik egyart es konkret modelltol is fugg. Az 50-55 fok teszt alatt pedig egyebkent nagyon huvos egy NVMe SSD-nel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53391) 5leteseN válasza tomgabor (#53383) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Akkor nagyon javasolt valami hűtés, 70 bekapcsol(ha van) a hővédelem=> sebesség-teljesítmény csökkenés!

Ha asztali gép, ott több hely és ezzel lehetőség van. Ha hűtőbordára nem nagyon van hely-lehetőség, akkor még mindig marad a "kis ventivel megfúvatás"-os megoldás, 5-10 cm-ről is elég a szükséges hűtésre az SSD-k szokásos 5W körüli teljesítményéhez. Vannak erre alkalmas csendes, hosszú élettartamú, kis kínai ventik, fillérekért, a megvalósításra meg ötletek és javaslatok a Yt-on. :K

(#53392) Lokii válasza tomgabor (#53378) üzenetére


Lokii
tag

Hello nekem 24-27 fok idle , open air (!) Azaz nem blower VGA alatt mondjuk az csak 75 wattos . Hozzá kell azt is tenni , hogy tél van

Rá voltam kényszerítve hogy 110mmes hűtőt használjam(M2A) különben az alapot kellett volna át helyeznem, mondjuk hozzá teszem egy Kc3000resen van gen3x4 slotban szóval lehet ezért hűvösebb

Ha 110mmes enterprise Samsung lenne aminek nincs burst de sustained írást/olvasást tudja folyamat már melegebb lenne jóval

[ Szerkesztve ]

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#53393) tomgabor válasza Lokii (#53392) üzenetére


tomgabor
senior tag

24-27 fok, irigyellek.

Nekem 23-25 fokos szobában, Firefox használata közben 990 Pro 2TB M2_1-ben, 990 Pro és NM790 4TB alsó slotban ID-Cooling Zero M15 hőcsöves bordával, 970 Evo Plus meg be quiet! MC1-el.

Ha beteszem a két SN740-t akkor még melegebbek, mivel a X670E chipset fűt mindent.
[kép]
[kép]

Azon gondolkozom hogy vagy veszek egy Noctua NF-A6x25 PWM ventit amit anti sagként is tudok használni vagy egy Arctic P14-et használok de az blokkolni fogja a 12VHPWR kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#53394) r4zer0919


r4zer0919
tag

Sziasztok!

Még régebben vettem az Alzában egy Crucial P3 Plus 500GB M.2 -es SSD-t.
Az SSD mondjuk, hogy megy...
Amiket észrevettem és nem nagyon értek:
Alapból olyan 50-60C között van a hőmérséklete, különösebb terheltség nélkül.
Ami viszont a nagyobb bajom, hogy elkezdek rá másolni 100 - 200Gigát kisebb-nagyobb fileokat akkor egy idő után az egész Windows 11-et megfogja, lehal, megáll az egész másolás, nem reagál a leállítás parancsra. Majd észheztér.
Olvastam, hogy ez a típusú SSD nem a legjobb, leggyorsabb de azért ez így a használhatatlan kategória.
A szoftverét feltettem, firmware-t frissítettem minden zöldben, elvileg minden okés vele...
Erre van valakinek valami tippje, hogy ez mégis micsoda?
Ez akkor kuka, vagy van valami beállítási opció ami miatt ilyen életveszélyesen működik?

(#53395) Pyttawrx válasza r4zer0919 (#53394) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Hol van elhelyezve? Miben van? Terhelés alatt hány fokos?

(#53396) r4zer0919 válasza Pyttawrx (#53395) üzenetére


r4zer0919
tag

Egy Asus B550-E alaplapban van, gépház oldala leszedve. Az M2_1 -es szlotban ami tudja a gen4-et. De BIOS-ban átállítottam gen2, gen3-ra is semmi változás. Utána az SSD-ről azt a fekete matricát leszedtem és rácsavaroztam az alaplapi SSD hűtő-takarót, így már nem megy 60C fölé a terhelés alatt de ugyanazt csinalja, ezek semmir nem befolyásoltak a fura működésén. Lehet, hogy ez ilyen? Valami már döglődik benne? Mondjuk nem volt draga valami 13k volt azt hiszem...

(#53397) Graphics válasza r4zer0919 (#53396) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az a baj ez egy nagyon belépő SSD.
QLC-s, se DRAM se HMB.

És szerintem alacsony SLC cache van neki gyárilag meghatározva.

A 2TB-osnal 550GB , az 500-as ennek negyede kb. Azaz 137GB.. sőt rakerwstem,

És a jelenseg a 2TB-nal sajnos látható. 0-ra beesik sajnos.

Ez az SSD nem igazán szereti az írást.bocsi mobilról nem tudtam több infót kiszedni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53398) Raymond válasza r4zer0919 (#53394) üzenetére


Raymond
félisten

Olvastam hasonlot egy masik topic-ban, a kollega visszakulte a 2TB verziot. Nalam megy ugyanaz tavaly ota problema nelkul. Meg ugy se volt vele gond amikor mar csak 70-80GB volt uresen es a Steam jatekok upgradeltek magukat, a papirformat hozta hogy 15-20GB ment gyorsan aztan leesett a sebesseg valami 100MB/s-re amig ossze nem szedte magat. Akadasok nem voltak soha. Nem ez a rendszermeghajto egyebkent, ezen csak Steam/EAPlay/XBL van.

A lenyeg hogy ez QLC-s modell, a szabad terulet 25%-at tudja irni full sebessegel SLC modban, utanna lelassul a QLC NAND sebessegere es addig nem ter igazan eszhez amig be nem fejezte az SLC->QLC adatmozgatast, de nekem ez eleg gyorsnak tunt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53399) Raymond válasza Graphics (#53397) üzenetére


Raymond
félisten

"És szerintem alacsony SLC cache van neki gyárilag meghatározva."

Dynamic Cache, mindig a szabad terulet negyede megy SLC modban, utanna adatrakosgatas van QLC modba.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53400) r4zer0919 válasza Graphics (#53397) üzenetére


r4zer0919
tag

Na akkor megvan a válasz, köszi!
Ezt a hulladékok, ilyeneket minek gyártanak?
És tényleg 0-ra beesik és mindent behúz, kinyír, ez kemény, ilyet engednek forgalomba....
Esetleg milyen MS-es SSD-t ajánlanátok amivel nem lehet nagyon mellélőni?
Ami fontos lenne, hogy ezt a belassulás, megállást ezt még véletlenül se produkálja.
500Giga körüli bőven elég.
Sebesség nem érdekel különösebben.
Viszont a stabil működés és normális másolás, olvasás mindenféle extrém beszakadás, megállás, belassulás nélkül, elengedhetetlen.
Alzából ami esetleg elérhető raktárról az előny lenne/lehet, mert azt holnapra kiszállítják.
Vagy ha van valami tuti tipp, egy bevált, kipróbált, fix márka/típus azt is szívesen meghallgatom.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.