Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#38551) Benhill válasza Bodz (#38550) üzenetére


Benhill
senior tag

Köszi.

És az alaplapon levő csatlakozóba, akkor például milyen M.2 SSD rakható? Vagy nem is rakható?

Rászűrtem árukereson m2 sata SSD-re, de az meg szemmel láthatóan bele sem illik a foglalatba. -> pl ez

Sose nem volt még M2-m, nem vagyok annyira képben.

(#38552) varmi2 válasza Benhill (#38551) üzenetére


varmi2
nagyúr

Már pedig az való bele, samu 860 evo, crucial mx500 és társai, ezek az m.2 sata csatos ssd-k.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38553) Benhill válasza varmi2 (#38552) üzenetére


Benhill
senior tag

Az alaplapon a csatlakozó ilyen: [link]
Ettől függetlenül menne, ha veszek bele ilyet?

(#38554) varmi2 válasza Benhill (#38553) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, az m.2 sata csatos ssd-k két bevágásuak, az nvme ssd-k pedig egy, persze vannak kivételek. De neked a két bevágásos sata m.2 kell, mert csak az megy.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38555) Benhill válasza varmi2 (#38554) üzenetére


Benhill
senior tag

Még egy dolog lenne:

Ezek együtt működnek? (normál SATA3, M.2 pcie, és M.2 sata)

Tehát, marad a gépben a normál sata csatolós SSD (850 evo), valamint az említett ASGARD pci-e M2 egy átalakítóval.

Gondolok arra, hogy át kell majd állítanom biosban az AHCI-t, NVMe-re az ASGARD sebessége miatt; viszont az 850 evo az meg ugye AHCI-vel megy jelenleg.

Vagy ACHI-vel menni fog max sebességen az ASGARD?

Láttam ezt a képet, és félek hogy együtt nem fogja mind a kettő a max sebességet produkálni:

(Ezek mellé tervezek venni egy 1TB-s M2 Sata SSD-t is, nem akarok túl nagy katyvaszt csinálni, ezért kérdezem)

[ Szerkesztve ]

(#38556) varmi2 válasza Benhill (#38555) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha akarod, akkor egyszerre fogod tudni használni mind a 3 fajta ssd-t. A biosban maradjon a sata beállítás ahci-n, az nvme ssd-re ez nincs hatással, mert nem sata szabványon keresztül komunikál, hanem nvme protokolon keresztül. De attól, hogy az nvme ssd max sebességen üzemelne, ne várd hogy érzésre bármi is gyorsabb lesz, mint satán. Csak speciális körülmények között van értelme az nvme ssd-knek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38557) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Vásároltam a gépembe még egy 860 EVO-t.
Érdemes lassan leformázni, vagy nincs érdemi különbség lassú és gyors formázás között?

Köszi.

(#38558) UberMutant válasza tothjozsi96 (#38557) üzenetére


UberMutant
őstag

a lassú formázással egy csomó adatot írsz rá feleslegesen (értsd "kopik")

(#38559) Doky586 válasza tothjozsi96 (#38557) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Felesleges..

(#38560) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Samsung 850 250GB, kb. 4 eves.
Ssdok-ban minden oke, de mire beallitgatom a win 7-et, visszadugdosom a lapra a HDD-ket, mar nincs kedve bootolni.
win-t telepiteni is csak BIOS reset utan.
Ssdok azt mutatja, hogy 4000 koruli inditas es 9TB felirt adat volt rajta.
Sokszor hosszan nyomott powerrel volt kikapcsolva.
4 evig ment rajta a win7, es par napja nem bootolt, mondom, nekiallok, ujrateszem.
Azota szenvedek.
Lehet, h kipurcant az SSD?

(#38561) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Bocsánat ->

(#38562) Frawly válasza zolikaDB (#38560) üzenetére


Frawly
veterán

Ez a szenvedés miben nyilvánul meg? Nem települ rá a Win7, vagy nem is látja, vagy települ, de bootolni nem tud róla? SSDOK mellett egy Hard Disk Sentinel SMART füles képet is kérünk, hogy minden sor, oszlop kiférjen rá. A 96%-os kondíció, 8,5 TB írás, 3486 bekapcsolás nem olyan sok, még kicsit alacsony is (a bekapcsolások számát kivéve). A power gombot nyomva tartó kikapcsolás valóban nem valami egészséges, de kicsi a valószínűsége, hogy ebbe belehal, kiváltképp, ha csak néha fordult elő, és mondjuk nem naponta és nem intenzív lemezművelet közben nyomogattad ki rendszeresen.

Mert amiket irkálsz, hogy megy, csak a HDD-ket visszakötve nem, az lehet user error is (rossz bootsorrend, nem megfelelő bootmód UEFI vs. Legacy), vagy akár táphiba.

Mindenesetre az SSDOK képen semmi hibára utaló nincs, a beállítások is jók.

[ Szerkesztve ]

(#38563) Nirvatti


Nirvatti
tag

Sziasztok,

Az új gépemben lesz 2 SSD is, egy
- ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 256GB M.2 és egy
- Samsung 860 EVO 500GB.

Azt szeretném megkérdezni, hogy a kettő közül melyiket használjam rendszermeghajtónak (Windows 10)?

(#38564) Frawly válasza Nirvatti (#38563) üzenetére


Frawly
veterán

Attól függ, hogy milyen progikat futtatsz az OS-en kívül. Ha csak játékokról és adattárolásról van szó, akkor én az Adatára tenném az OS-t, a Samungra a játékokat. De ha pl. sok virtuális gép, videóvágó szoftver, ami profitál is az NVMe sebességéből, akkor azokat az Adatáról érdemes futtatni.

(#38565) Nirvatti válasza Frawly (#38564) üzenetére


Nirvatti
tag

Köszönöm a választ!

Úgy fest mindkét esetben az ADATA a végső megoldás.:)
Amúgy pont vegyes felhasználás lenne: inkább játék, de egy kis videószerkesztés is befigyelne. Ezért is hezitálok.

(#38566) Chaser válasza Nirvatti (#38563) üzenetére


Chaser
titán

az adatát, sx8200 pro bordával
nem véletlen hívják pár tesztben samsung killernek, az :) - és nem 860 evo, hanem a 970 evo plus ellenében -
nekem is van 860, és 512-es sx8200 pro, mondjuk úgy, elég impresszív - ettől független a samu is jó, de más kategória -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38567) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Megjött a második SSD-m a gépembe.

Tehát van egy rendszermeghajtó 860 EVO 500GB és ez mellé vettem még egy ugyan ilyent.
Mire kell formáznom?
GPT vagy MBR?

Játékok meg filmek lesznek rajta.

Köszönöm!

(#38568) joocek


joocek
aktív tag

Sziasztok. Van egy sandisk NGFF ssd egy hp 840 g4 ben. A HDsentinel szerint. 72 napos 100%os 445 TB írással😳 egy masik progi is meg erősítette ezt. Mivel tudom a megbízhatóságát tesztelni? Azert , hogy el tudjam dönteni a cserét ...

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#38569) zolikaDB válasza Frawly (#38562) üzenetére


zolikaDB
veterán

Amúgy itt írtam le a szenvedésem, tehát az egyik HDD-mnek fáj valamije.

(#38570) zizidor válasza tothjozsi96 (#38567) üzenetére


zizidor
senior tag

Ha nem lesz rajta rendszer, akkor ebben a méretben nincs jelentősége. Csináld olyanra mint az első.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#38571) Frawly válasza tothjozsi96 (#38567) üzenetére


Frawly
veterán

Ha adattárnak használod, akkor elég az MBR. Ennek az az előnye, ha átrakod régebbi gépbe, vagy régebbi Windows alatt is használod, ott is fog működni. GPT-vel lehetnek gondok. Bár ahogy gondolod, ha csak a jelenlegi gépedben használod, és UEFI-s géped van, akkor GPT-s is lehet.

Én szoktam törekedni, hogy minden meghajtóm GPT-s legyen, hiszen 2019-et írunk, de meglehet egyes esetekben az MBR előnye is. Az SSD teljesítményére nincs hatással az, hogy MBR vagy GPT partíciós táblával van-e használva.

(#38568) joocek: az lehetetlen, hogy 72 nap alatt 445 TB írás legyen rajta, nem ismerik a programok és rosszul értelmezik a SMART-ot. Próbáld meg a gyári programjával.

(#38569) zolikaDB: mondtam én, hogy vagy táp, vagy a HDD hibája. Ezek szerint a HDD. Halódó meghajtó tud ilyet okozni, várakozik rá a vezérlő, minden belassul miatta.

A SATA értékei rendben vannak az SSD-nek. Egyedül a POR Recorvery Count magas egy kicsit, ami ugyan nem utal magának az SSD-nek a hibára, de konkrétan azt mutatja, hogy közel másfél éves üzemidő alatt 479-szer lőtted ki alóla az áramot. Ezt jó lenne, ha elkerülnéd a jövőben, ha fagy a gép, akkor oldd meg a háttérben lévő szoftveres vagy hardveres gondot, és ne kikapcsológombot nyomva tartva lődd ki. Ez nem SSD specifikus, ennek a HDD-k sem örülnek, még az is lehet, hogy a WD Blue HDD-det is ez küldte az örök bitmezőkre.

(#38572) Lizard0828


Lizard0828
tag

Sziasztok!
Abban kérném a segitségeteket hogy tegnap megérkezett az új WD Blue ssd-m,beszerelés után a BIOS tökéletesen látja illetve a Windows 10-en belül az eszközkezelő is. Azonban a lemezkezelő és a gyári WD progi semmit nem észlel belőle igy ugye használni sem tudom jelenleg. Délután bepakolom egy másik gépbe addig esetleg valami ötlet?
Köszönöm [kép]

"All The Best And Fuck The Rest"

(#38573) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Ide irányítottak a problémámmal: [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38574) Laccoss válasza MaxxDamage (#38573) üzenetére


Laccoss
addikt

A gyári lemezkép az miről készült? Mert sata ssd-ről nem (vagy csak nehezen) lehet átrakni már telepített rendszert NVME-re.

(#38575) MaxxDamage válasza Laccoss (#38574) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Full gyári, (Win10 Home) így került ki hozzám a gyártótól.
Annyi történt, hogy a kibontáskor az SSD+HDD kiszerelésre került (be sem volt kapcsolva az eredeti adattárakkal) és új SSD-re (az is NVMe) telepítettem új rendszert.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38576) Chaser válasza Lizard0828 (#38572) üzenetére


Chaser
titán

nagy eséllyel "nyers" még, vmi értelmesebb partícionálóval nézném meg, pl easeus

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38577) fer válasza Laccoss (#38574) üzenetére


fer
őstag

Nem ördöngösség, Macrium Reflect-el nekem simán ment!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#38578) joocek


joocek
aktív tag

Mivel tudom hitelesen meg nézni az irt adatokat?
Mennyi a reális napi írás mennyiség?
Semmi nem fut a gépen és mégis 20-400 Kb/s adat írást mutat a feladat kezelő. Természetes?

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#38579) zolikaDB válasza Chaser (#38576) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szia!
[link]
Van valami tipped, otleted, hogy errol a lemezrol hogyan szedjem le az adataim? Vagy mikepp javitsam meg?
Milyen progi, abban milyen menü, opcio?
Mik a lehetosegek ilyenkor?
:R

(#38580) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Játék alatt futtattam a hwinfot és utána erre lettem figyelmes:

Az SSD típusa: PC401 NVMe SK hynix 256GB

Ez a kiugró hőmérséklet probléma?

(#38581) Frawly válasza KISDUCK (#38580) üzenetére


Frawly
veterán

Ez durva, kéne rá hűtés. Bár elvileg a játékok nem nagyon szokták leterhelni az SSD-t. Sokkal inkább az lehet, hogy a gép melegszik, mondjuk nem szellőzik jól a ház, megreked a hő, és attól ilyen meleg ez a Hynix. NVMe-kre általában érdemes hűtést feltenni.

(#38582) KISDUCK válasza Frawly (#38581) üzenetére


KISDUCK
addikt

Laptopban van az SSD nem tudok semmit rá alpikálni. Azt nem mondanám hogy a gép túl melegszik, mert játék közben a cpu megáll 72 fokon a gpu pedig 61 fokon. Így helyezkedik el az ssd a gépben:

(#38583) MaxxDamage válasza KISDUCK (#38582) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én a gyári "fém" lapka alá (az NVMe SSD-re) tettem egy padet (csíkban - úgy mint az 512-s PM981-n ahogy tettem [kép]) és bőven jó a 2TB PM981 tempje (40c IDLE - 78c max. Load GTA5 game alatt - SSD-ről fut a Game) - gyárilag is van rajta ilyen kék gap pad (a lemezen) de az ultra vékony, így tettem rá még jobbat/vastagabbat.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38584) Raymond válasza KISDUCK (#38582) üzenetére


Raymond
félisten

Kar hogy muanyag a gep, nalam volt rajta (Toshiba XG3) gyarilag egy pad ami az alu also lappal erintkezik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38585) kisgeee


kisgeee
tag

Sziasztok,

hát én még ilyet nem tapasztaltam, hátha valaki megfejti nekem ezt a jelenséget. :W
Szóval az alany egy új Kingston A400 480GB SSD, mely egy notebookba került, hogy kiváltsa a régi HDD-t. Win10 tisztán feltelepül, minden szép és jó. A régi adatokat gondoltam PC-n átmentem az SSD-re, mégiscsak gyorsabb mind USB-n, meg is történt, 200GB adat rámásolva az SSD-re.
SSD visszakerül a notebookba, és azt jelzi hogy még van 420GB szabad hely. Az nem lehet, nézem, a mentés mappa 90%a hiányzik. SSD vissza PC-be, és azt jelzi 200GB szabad, a mentés mappa hiánytalan. Ez most hogy? Lemezellenőrzés nem jelez hibát, Kingston SSD manager nem jelez hibát... :( :( :(

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#38586) King Unique válasza kisgeee (#38585) üzenetére


King Unique
titán

Ez az oka, ha erre az SSD-re lett telepítve a W10 és be volt kapcsolva a gyorsindítás, majd úgy lett normál módon - nem shiftes módszerrel - leállítva és utána átrakva a másik gépbe.

(#38587) kisgeee válasza King Unique (#38586) üzenetére


kisgeee
tag

Hüha,

köszönöm szépen hát erre nem gondoltam, a jövőben erre is figyelnem kell már, bezzeg a régi szép időkben ami fel volt másolva az fel volt... :D

Extra köszönet a megoldásért! :R

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#38588) ptcati


ptcati
csendes újonc

Az új Patriot Viper VPN100 512GB-os SSD-m sebességtesztje:

Az utolsó sor eredményeit kicsit kevésnek tartom. Szerintetek miért lehet ez?
A legújabb Hard Disk Sentinel szerint a TRIM is engedélyezve van. Az alaplapon az M2_1 slotba van téve az SSD, mert ez a leggyorsabb. Alaplapon a legfrissebb BIOS van, driverek a Windows 10 sajátjai. Lehet, hogy ez a baj?

[ Szerkesztve ]

(#38589) Doky586 válasza ptcati (#38588) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig az a reális szám.
A 6-os verzió jobb összehasonlíthatóbb, ez azoknak jő akik nagy számokat akarnak látni..

(#38590) Frawly válasza ptcati (#38588) üzenetére


Frawly
veterán

A Viper NVMe SSD, a TRIM-mel nem kell foglalkozni rajta.

A 4K random Q1T1 write teljesen jó. A read részénél az a ~27MB tényleg kicsit alacsony, negyven valamennyinek kéne lennie, de nem olyan kaliberű lemaradás, ami számítana. Ebben a 4K Q1T1 read műfajban egy 970 EVO sem megy 65 MB/sec-nél többet.

Ebben a cikkben látszik is, hogy a VPN100 tud 50 MB/sec-et is ennél a részeredménynél, igaz ezt másik CDM verzióval mérték. Nem is tudtam, hogy kijött a 7-es verzió belőle.

(#38591) Faterkam


Faterkam
addikt

Patriot P200, 256gb, Dell E-6420

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#38592) valakky válasza Faterkam (#38591) üzenetére


valakky
aktív tag

nem kicsit lassabb mint a burst.

(#38593) Bodz válasza ptcati (#38588) üzenetére


Bodz
nagyúr

Klónoztad vagy telepítetted a 10-et?
Firmware frissítés volt a Viperen?
Nincs hozzá külön driver, csak a Win sajátját tudod használni.

Mértem én is egyet. Bár a CDM nem a legmegbízhatóbb eszköz erre. Szóval csak ebből nem szabad azt a következtetést levonni, hogy valami baj van. :)

[ Szerkesztve ]

(#38594) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!

Trimet hogy tudom tutira le ellenőrizni be van kapcsolva?
Biosba telepítés előtt AHCI volt kiválasztva
Win 10 be elvileg ok.
Bár nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#38595) K Norbi válasza K Norbi (#38594) üzenetére


K Norbi
addikt

Valaki kielemezhetné hogy megy e a Trim. :D
Meg minden rendben van e.
Nekem ez kínai

[ Szerkesztve ]

(#38596) K Norbi válasza K Norbi (#38595) üzenetére


K Norbi
addikt

(#38597) Laccoss válasza K Norbi (#38595) üzenetére


Laccoss
addikt

Angolul van pedig írva.

TRIM sending: OS Sends the TRIM command

Hard Disk Sentinelnél pedig magyarul.

(#38598) K Norbi válasza Laccoss (#38597) üzenetére


K Norbi
addikt

Akkor szuper :R

(#38599) Buszos


Buszos
tag

Szervusztok!

Hozzám került egy Kingston SUV400s37/120G. Egy 8GB-os particiót látni rajta, minden teszt szerint 8GB a teljes mérete. Partició eltávolítva, de így is 8GB. A Kingston SSD Manager szerint is 8GB és nincs rá firmware upgrade. Tudok ezzel valamit kezdeni vagy kuka?

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#38600) K Norbi


K Norbi
addikt

SATA II :)

Kingston 480GB HyperX Fury SHFR200/480G RGB SSD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.