Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24101) khorvat válasza Fire/SOUL/CD (#24097) üzenetére


khorvat
senior tag

Köszönöm a segítséget!

Akkor legalább azt már tisztán látom, hogy nálam egyedi eset fordult most elő!
Az más kérdés, hogy ezt hogyan sikerült produkálni? Ez totális rejtély nekem is mert úgy gondoltam minden telepítés szabályosan sorban történt, de itt az AMD drivere nem a Windows drivert írta felül hanem mellé települt.

Nem baj ebből is tanultunk neki futok újra amíg a legstabilabb és legjobb drivereket meg nem találom a konfigomhoz!

Egyébként a SATA2 és a SATA3 külön chipvezérlőn megy de az AHCI driver mind2höz ugyanaz? Nem okozhatja esetleg ez a kettősség a kettős AHCI driver jelenlétet?

(#24102) Fire/SOUL/CD válasza khorvat (#24101) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Normál esetben az úgy megy végbe, ahogy Orgi is írta.
Olyan Marvell vezérlős deszkával már számtalanszor találkoztam, amin kell neki külön driver, de az SATA RAID driverek miatt kell, de ilyen esettel még nem, hogy W7 AHCI és AMD SATA Controller együtt szerepel...

(Ha nem szükséges a Marvell vezérlő, akkor tiltsd le a BIOS-ban. Általában pl van 6 sata port és abból 2 a marvell-é, külön néven is szerepelnek (pl GSata3_0) és jól el is különülnek az alaplapon, akár színükben is. Ha nincs 6 SATA egységed, hanem max 4, akkor tiltsd le)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24103) tamas87


tamas87
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, hogy 2 db SSD-vel szemezek:

- Corsair Force 3 120 gb
- Samsung 470 series 128 gb

Igazából laptopba menne, régebbi darab egy Acer Aspire 6930G-be. SATA2 van a laptopba asszem. Melyiket ajánlanátok? Olvasgattam már a topicot és most szántam el magam a vásárlásra. Csak egy kis segítséget kérnék.
De ha van más SSD is amit ajánlotok, nem zárkózok el tőle 120gb körülit szeretnék.

Köszönöm szépen!

(#24104) SVLaller


SVLaller
senior tag

Sziasztok!

Az normális, hogy az írás gyorsabb, mint az olvasás?

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24105) cszn válasza tamas87 (#24103) üzenetére


cszn
őstag

Körül? Ha elég lehet a 96 gigás is akkor Kingston SVP100S2/96. Egyébként a Samu jó választás. :)

(#24104) SVLaller Előfordul. Nó problémó. ;)

(#24106) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha esetleg átsiklottatok rajta itt PH!-n, akkor Samsung 830 SSD Teszt

SVLaller
Vannak ilyen típusok, pl tipikusan ADATA SSD-k, amelyek az alsó szegmensben gyorsabban írnak, mint olvasnak.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24107) Jack@l válasza SVLaller (#24104) üzenetére


Jack@l
veterán

Ez normális kissebb blokkoknál.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24108) khorvat válasza Fire/SOUL/CD (#24102) üzenetére


khorvat
senior tag

Letiltással az a baj hogy akkor bukom a 2db SATA3 portot így SATA2-n használva olvasási sebesség SSD-n már nem lehetne 300MB/s felett szal kb. feleslegesen vettem akkor SATA3-as SSD-t :)

Sebaj, a héten majd próbálkozok tovább ez is jó, hogy tudom mit kellene elérnem innentől már csak egy kis szerencse kell!

(#24109) SVLaller


SVLaller
senior tag

Köszi mindenkinek, akkor aggódás off, most néztem pár tesztet és tényleg ilyen.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24110) DeFranco válasza SVLaller (#24104) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez itt a PH!-n is gyakran előfordul :U

;)

(#24111) Fire/SOUL/CD válasza DeFranco (#24110) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

:DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24112) SVLaller válasza DeFranco (#24110) üzenetére


SVLaller
senior tag

igaz...bár mentségemre végignéztem jó pár oldalt de nem láttam így konkrétan.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24113) cszn válasza DeFranco (#24110) üzenetére


cszn
őstag

Nemisrossz! Nemisrossz! :))

(#24114) gg72


gg72
veterán

Egy Zotac ZBOX AD02 mini PC-be keresnék egy 30GB körüli, olcsó, de megbízható SSD-t, gyakorlatilag csak a Win7 lenne rajta és minimális program, a gép szinte állandóan menne, ezeket néztem:

- Silicon Power E20 32GB
- Kingston SSDNow V100 32GB

Más ötlet esetleg? :F

(#24115) Eyesis


Eyesis
őstag

ha a lehető legnagyobb SSD-t szeretném megvenni, ami megbízható, és olcsó, és nagyobb minimum 80GB, akkor az OCZ Vertex 2 120GB-nél van jobb lehetőség? Ez bruttó 43 korul mozog... Kingston 96GB V-Series V+ 100 SSD (SVP100S2/96G) ez bruttó 30 körüli... eddig e kettő között vacilálok... de nyitott vagyok új versenyzőkre is :)

Eyesis

(#24116) tamas87 válasza Fire/SOUL/CD (#24106) üzenetére


tamas87
csendes tag

Már olvasgattam bitang jó kis SSD lesz, de a tényleges pontos árára kíváncsi lennék. De ez is kiderül majd. :)

(#24117) tamas87 válasza cszn (#24105) üzenetére


tamas87
csendes tag

Köszönöm az ajánlást. Samsungról én eddig csak jó véleményeket olvasgattam. Corsairról vegyes érzelmek vannak az emberekben. A "körül" a tárhelyre vonatkozott, de összegeben olyan 55 E Ft max. többre sajnos nem futja jelenleg. Akkor +1 pont a Samunak. Megfordult a Kingston is a fejemben de Samsungról több jót hallottam, a 830-as széria viszont nagyon dúrvára sikerült nekik. Szerintem best-buy lesz...
Lehet várni kellene egy kicsit még és akkor 830 szeriát venni...csak nem tudom mennyiért vesztegetik majd.. :)

Köszi a segítséget!

(#24118) Fire/SOUL/CD válasza tamas87 (#24117) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát nem tudom, hogy ez csak figyelemfelkeltés, avagy amolyan "nézz be, majd ha lesz kapsz, de akkor nem ennyiért" típusú dolog, de itt már vannak árak.
(Sajnos nem ismerem ezt web shop-ot)

Samsung 830 64GB
Samsung 830 128GB
Samsung 830 256GB
Samsung 830 512GB

A megadott paraméterek alapján (kép hiányában) végül is lehet ez az új széria is akár...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24119) Ari18


Ari18
őstag

Sziasztok!

Ez az ssd mennyire számít jónak? megéri az árát?

(#24120) tamas87 válasza Fire/SOUL/CD (#24118) üzenetére


tamas87
csendes tag

OMG! Többre számítottam, de egyetértek veled ez lesz, az. Csak azt furcsálom, hogy a cikk az októberi piaci értékesítést ír. De én úgy gondolom ez lesz. Hmmm...a cikk alapján szerint nagyon jó termék.

Köszönöm az információt! Képet lökhettek volna fel a termékről.

(#24121) Sz.Miki válasza Fire/SOUL/CD (#24118) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Tuti hogy nincs nekik és majdnem biztos hogy az lenne a válasz, kb 2-3 hét múlva érkezik addig is előrendelést felvesznek rá....

(#24122) jozsi252


jozsi252
veterán

Jó ez a samsung ssd, olvastam a ph-s tesztet, csak az a baj ezekben a tesztekben hogy a 256gb-os ssd-t xy bocsátotta számunkra. Miért 256?? kérdem én aki ssd-t vesz az nem 256 gigásat vesz, hanem örül ha 60 gigásat tud venni. Jah hogy 256Gb-osnak néz ki jól a sebessége tesztek alatt... értem.

De amúgy ez minden gyártóra mondható hogy nemisnagyon látok tesztet 60 gigás ssd-vel. ez valahol igazságtalan.

iPhone 13 Pro Max

(#24123) Qru válasza jozsi252 (#24122) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1: még nem jelent meg a kisebb méret ebből

2: A ph korábban csinált 60-asakkal (is) tesztet.

#nincsbennetarcsi

(#24124) jozsi252 válasza Qru (#24123) üzenetére


jozsi252
veterán

Jó de azért bekell vallani hogy nagyobb részben csak nagy ssd-k vannak tesztelve, mivel azokból lehet kihozni szép eredményeket, úgygondolom hogy a gyártok ezért dobálnák a tesztelőknek 120gb+ os ssd-ket.

iPhone 13 Pro Max

(#24125) amok válasza Ari18 (#24119) üzenetére


amok
csendes tag

Én személy szerint, nem ajánlom az intel 320-ast

http://communities.intel.com/message/139866#139866

meg talász itt még egy-két témát ebben az ügyben...

[ Szerkesztve ]

(#24126) Qru válasza jozsi252 (#24124) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ez így van. Autó tesztekben se nagyon látsz 1,8-as meg 2-literesnél gyengébb kocsikat...

#nincsbennetarcsi

(#24127) Khelben válasza Qru (#24126) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az alatt nincs is sok értelme egy autónak ;)

(#24128) cszn válasza Khelben (#24127) üzenetére


cszn
őstag

Ne haragudj, de ez egyrészt nagyon off, másrészt még annál is nagyobb hülyeség. :N

(#24129) pschio válasza Qru (#24126) üzenetére


pschio
őstag

nem kellett volna felrakni az új firmwaret :P még most is tökéletesen menne...

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#24130) tamas87


tamas87
csendes tag

Azt kérdezném még meg tőletek, hogy azért a samsung 470 SATA2 128 gb-ot SSD megközelítőleg hozza a gyári olvasási és írási értékeket? Elolvastam a PH cikket, de nekem nem derült ez ki. Sok teszt van, de egy átlag felhasználó számára melyik a mérvadó?

Olvasgattam itt, hogy a gyár által megadott értéket pontosan sosem hozzák az ssd, csak megközelítőleg, de azt sem mindig.

(#24131) cszn válasza tamas87 (#24130) üzenetére


cszn
őstag

Azok mindig a maximum szekvenciális értékek. Ha nagy fájlokat másolgatsz egy olyan forráseszközről ami tudja olyan gyorsan olvasni mint az a megadott gyári érték akkor van esély rá, hogy elérje. :U De gondolom a kicsavart mondatból rájöttél, hogy nem igen van értelme a dolognak, valószínűleg te sem az értékeket akarod nézegetni. Ha munkára kell és fontos a sok szekvenciális írás az persze más helyzet lenne. Átlag felhasználónak a teszt ezen és ez után következő oldala a mérvadó. Látható, hogy SSD-k között nincs nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

(#24132) tamas87 válasza cszn (#24131) üzenetére


tamas87
csendes tag

Köszönöm a válaszod. Hát kezdő vagyok a témában és olvasgatok. Ha nem tudok valamit kérdezek. Csak amúgy akkor nem értem minek ez a sok teszt... Persze biztos van akinek fontos, mert mindenkinek másra kell, de engem csak megkavart, mert az ember ilyenkor - főleg laikusan - keresi azt a terméket, ami az összes tesztben az első vagy elől van. Nekem csak internetezésre, szövegszerkesztésre meg stb..re kell. Csak annyit hallottam róla, hogy nagyon jó, meg, hogy sokat do a gépen és beruházok egyre. Szerencsés vagyok mert a laptopomban van második merevlemez hely is, szólva rendszernek kell. Röviden ennyi...de sok mindent meg tudtam tőletek és ezért köszönet mindenkinek.

(#24133) cszn válasza tamas87 (#24132) üzenetére


cszn
őstag

"Csak amúgy akkor nem értem minek ez a sok teszt..."
Valóban sok helyen elenyésző a különbség köztük, de a fejlődést nyomon lehet követni velük. Mindenkinél más az ingerküszöb, amikor ráveszi magát, hogy "na ez akkor már megéri". :)

(#24134) amok válasza pschio (#24129) üzenetére


amok
csendes tag

már úgy vagyok vele, lecserélném egy samsung 470-esre, egy 10-es ráfizetéssel is, pedig még "csak" egyszer halt meg :(((

(#24135) jozsi252 válasza tamas87 (#24132) üzenetére


jozsi252
veterán

Crucial, samsung, intel, kingston

ezeket jó ssdnek tartom így ha ezek közül választasz nem bánod meg

iPhone 13 Pro Max

(#24136) tamas87 válasza jozsi252 (#24135) üzenetére


tamas87
csendes tag

Köszi! Igen ahogy olvasgattam a fórumot ezeket favorizálják. Nekem ajánlották a Corsairt is, mert ár/érték arányban az egyik legjobb. Állítólag az új Force 3 120gb-sek jók, amiket új sandforce vezérlővel jöttek ki.

(#24137) jozsi252 válasza tamas87 (#24136) üzenetére


jozsi252
veterán

Sebességbe a Sandforce-os alulmarad egy crucialtól pl, meg samutól, de persze ez azért látszólag elhanyagolható, csak bench alatt jön ki látványosan, a különbség.

iPhone 13 Pro Max

(#24138) fagy53 válasza tamas87 (#24136) üzenetére


fagy53
nagyúr

Szerintem ne hajts a minél nagyobb tempóra, a felhasználási területed nem igényli a csúcs SSD-t, inkább a megbízhatóság és a tárhely mérete legyen, természetesen árarányosan, a döntő szempont a választásnál. Valóban azt a négy márkát favorizáljuk és nem véletlenül! ;)

(#24139) bundaska válasza fagy53 (#24138) üzenetére


bundaska
aktív tag

Hello!

Akkor ezek szerint a Corsair nem egy megbízható márka, inkább az a 4 amit felsoroltatok azok közül válasszak? Azért kérdem, mert nagyon szemezek egy 90GB-os Corsair Force 3-as SSD-vel, de miért nem "favorizáljátok" a Corsairt?

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#24140) fagy53 válasza bundaska (#24139) üzenetére


fagy53
nagyúr

A korábbi SF vezérlős Corsair éppenúgy szenvedett, mint az OCZ a külföldi fórumok szerint. Én nem tudom, hogy 3-asban lévő vezérlő fw-e mennyire problémamentes és nem is próbálnám ki, de rajta aki teheti gyűjtsön tapasztalatot, reméljük nem csalódik.
Szerintem a bench-ekben kimutatható különbségek nem indokolják, hogy kisérletezzünk a pénzünkkel, inkább a járt utat kellene választani és ott is van választék.

(#24141) jozsi252 válasza tamas87 (#24136) üzenetére


jozsi252
veterán

Ahogy fagy53 is említette ha nem a sebesség számít, akkor az a 470 es 128gb-os samsung, tökéletes választás úgygondolom. 45-47 körül indul az ára neten ha jól láttam.

Ettől a Kingston olcsóbb pár ezer forinttal, de énszerintem a samsung jó választás lenne, van sok tapasztalatuk ssd gyártásba így szerintem nagyon megbízhatóak, az intel mellett.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#24142) bundaska válasza fagy53 (#24140) üzenetére


bundaska
aktív tag

Értem, köszönöm a korrekt választ! Mivel én sem az a felhasználó vagyok, aki a saját pénze ellen dolgozik, természetesen megkérdeztem, mi a megfelelő! Viszont a sebességeket elnézve sokkal gyorsabb a Corsair (persze Bench-ekben nem nagyon láttam ilyen SSD-t, vagy csak figyelmetlen voltam), nézegetek tovább a fent említett 4 márka között.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#24143) tamas87 válasza jozsi252 (#24141) üzenetére


tamas87
csendes tag

Biztos igazad(tok) van, nekem nincs tapasztalaton egyik márka SSD termékeiről, csak amit olvasgatok. Én is a Samsunggal szemezek. Elolvastam a tesztjét is, és mivel a laptopomban max. SATA2-es port van, így nem kell nagyobb sebességű. Sebesség nem igazán számít, mert csak átlág felhasználásra lesz (csak laptop turbó miatt) inkább tartósabb legyen. Amúgy a samsung 470-esbe milyen vezérlő van?

(#24144) jozsi252 válasza tamas87 (#24143) üzenetére


jozsi252
veterán

Samsung gyártja bele a nand chippeket illetve a vezérlőt is.

iPhone 13 Pro Max

(#24145) fagy53 válasza tamas87 (#24143) üzenetére


fagy53
nagyúr

Saját és bár újoncnak számít, jók a visszajelzések és megbízhatónak tűnik. A Samsung miután felhagyott a merevlemez gyártással teljes mellszélességgel az SSD fejlesztésbe kezdett, de nem minden előzmény nélkül!

(#24146) tamas87 válasza fagy53 (#24145) üzenetére


tamas87
csendes tag

Belekezdett tényleg :) . Már jön a 830-as series PH szerint még az Intelnél is jobb. Egyébként én a merevlemezek (HDD) között is mindenkinek a Samsungot mondtam kapásból. Az asztalimban ősrégi 160gb-s samsung van. Tökésletesen működik. + 1 pont a Samsungnak. Egyébként notebookok piacán is észrevételem szerint egyre jobban tejed, mert ár/értékben nagyon jó, de ez igaz SSDben is.

(#24147) Jack@l válasza tamas87 (#24146) üzenetére


Jack@l
veterán

Notebookot azért még nem vennék tőlük, és vinyók közt is elég nagy a szórás....
De alapjábavéve olcsó és normális minőség.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24148) tamas87 válasza Jack@l (#24147) üzenetére


tamas87
csendes tag

Én sem tőlük vennék notebookot, de aki eddig vett az elégedett vele. Ott is hozzák az átlagot csak nem ajánlják még őket.

(#24149) SVLaller válasza fagy53 (#24140) üzenetére


SVLaller
senior tag

az OCZ-vel mi a gond?

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24150) jozsi252 válasza SVLaller (#24149) üzenetére


jozsi252
veterán

Speciel az agility 3-al van problema, nemis kicsi :U volt is benne részem sajnos. A vezérlővel van gond, amit elvileg fw updatel javítottak de ugyanolyan rossz lett. Fagyások meg ilyenek, amúgy sok sf vezérlős ssd-vel volt gond. Hogy még fennáll-e ez a hiba fene tudja.

iPhone 13 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.