Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24301) cszn válasza Vikthor (#24299) üzenetére


cszn
őstag

Mekkorát szeretnél venni és mennyit szánnál rá?

(#24302) Vikthor válasza kerekfej (#24300) üzenetére


Vikthor
nagyúr

igen de annak utánajártam, hogy a 64 gigásnak csak 95 MB/sec az írása míg a 128-nak jóval több.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#24303) Fire/SOUL/CD válasza Vikthor (#24299) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. A Vertex gyári adatok/mérés alapján gyorsabb
2. A Vertex igen háklis az egyes bimbiacél Marvell vezérlőkre (ha ilyen deszkád van, akkor felejtsd inkább el), ilyenkor nem hogy mérni sem lehet a gyártó által megadott sebességeket, de sokszor megakad a rendszer és egyéb furcsa jelenségeket produkál a az OS
3. Ha rendszervinyónak szánod, akkor nem fogsz észrevenni különbséget a 2 SSD között, bármelyiket választhatod, mindkettő jó választás.

(2db 240-es Vertex 3-asom volt, saját tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24304) kerekfej válasza Vikthor (#24302) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 830 64GB

Ezt linkeltem, ott vannak a tesztek

Samsung 830 SSD: határozott evolúció

Samsung Announces High-performance 512GB SSDs with Ultra-fast SATA Revision 3.0 Interface

A sebesség nem minden, még a legjobb típusokkal is vannak gondok.

[ Szerkesztve ]

(#24305) Big M


Big M
tag

Sziasztok!
Most készülök összerakni egy gépet, 150-em van rá. Ebbe egy SSD nem fog beleférni, azonban év végén meglehet, hogy gondolok majd rá.
Eléggé laikus vagyok a témában, nem szoktam procit húzni, hetente szétkapni a gépet, havonta alkatrészeket cserélgetni. Viszont az embert érdeklik a technikai újítások, így vagyok ezzel én is.
A kérdésem az lenne, hogy ha veszek egy ilyen ketyerét, akkor a rajta tárolt adataimat gyorsabban érhetem majd el? Ergó lesz 32/64gb cuccom, ami pikk-pakk betölt.
-Lehet ez a Windows, de akár a CSS is?
-Esetleg valaki tudna konkrét számadattal is szolgálni (vinyóról és erről mennyi idő alatt érte el)?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#24306) Logicman86


Logicman86
tag

A samsungok mennyire kedvelik a Marvell vezérlős deszkákat? ( Giga P55A UD3 ) Az új 830as szériából szeretném a 64GB-osat venni.

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#24307) kerekfej válasza Logicman86 (#24306) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung-okkal elvileg nemigen van gond azzal a vezérlővel.

(#24308) SVLaller válasza kerekfej (#24307) üzenetére


SVLaller
senior tag

Erre tudnál esetleg válaszolni?

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24309) Fire/SOUL/CD válasza SVLaller (#24308) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bár nem engem kérdeztél, de azért válaszolnék.
Ugyanazért lesz jó vétel, mint amiért a 470-es sorozat is az... Azaz megveszed, felpakolod rá a W7-et és használod. Kb ennyi dolgod van vele. Nem háklis az alaplapi vezérlőre, gyári adatokat hozza, nincs firmware hiba, modern SSD-ktől elvárható szolgáltatásokkal rendelkezik, amelyek kiválóan végzik a feladatukat (rendszervinyóként használom pár hónapja, jelenleg ilyen mérési eredményt produkál )stabil és megbízható kütyü. [link]

Ha a 830-asban nem csesztek el valamit nagyon, akkor a felsorolt okokból (nem elsősorban a műszaki adatai miatt) nagy népszerűségnek örvendhet...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24310) C64


C64
őstag

Hali, az OCZ Agility 3 SSD-nél működik a trim raid módban az ich10r-en?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#24311) SVLaller válasza Fire/SOUL/CD (#24309) üzenetére


SVLaller
senior tag

Elöljáróban, semmi bajom a Samsunggal, egy csomó eszközöm - köztük winyók - tőlük van és meg vagyok velük elégedve. De a gyári speckók nem meggyőzők:

Gondolok itt a 64Gb-os meghajtó adataira, az MTBF meg 1,5 millió, szemben más gyártók 2 millió órájával.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24312) Fire/SOUL/CD válasza C64 (#24310) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Legjobb tudomásom szerint igen (Intel-nél), de csak akkor, ha az SSD nem része a raid tömbnek. (Amúgy az SSD gyártója itt nem számít)

SVLaller
Az MTBF-ből nem lehet következtetni az élettartamra, az egy számított érték. A 470-es Samunál is ennyi a megadott MTBF amúgy...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24313) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Mi lehet ez a noname ipari hulladék?
Itt találtam alul, a Google-hirdetésekben...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24314) SVLaller válasza Fire/SOUL/CD (#24312) üzenetére


SVLaller
senior tag

na jó, de mivel tervezett élettartamot egyik gyártó sem ad meg, ezért csak ez marad mint hivatalos specifikáció. még mindig egzaktabb, mint a "külföldi fórumon olvastam".
ha a 470-nél is 2 millió akkor meg pláne nem értem miért akkora nagy reménysugár a 830, hogy minden 2. hozzászólás az hogy ezt kell venni.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24315) Sandrew


Sandrew
őstag

Sziasztok!

Erről az SSD-ről mi a vélemény? Kipróbálnám az SSD világát aztán ha nem jön be legfeljebb továbbadom.

ASRock 880G Pro3-al menne?
Illetve a jelenlegi 70GB-os rendszerparticiómat át tudnám valahogy varázsolni rá?

(#24316) Qru válasza Sandrew (#24315) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez nem menne a lapodban. Vagyis menne de nem tudnál bootolni róla, anélkül meg nem sok értelme van neki.

#nincsbennetarcsi

(#24317) Sandrew válasza Qru (#24316) üzenetére


Sandrew
őstag

A fene vigye le :O :R

(#24318) Qru válasza Sandrew (#24317) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sata-s miért nem jó? Azok se lassúak.

#nincsbennetarcsi

(#24319) Sandrew válasza Qru (#24318) üzenetére


Sandrew
őstag

Cserével ment volna a biznisz. De utólag belegondolva bőven elég egy gyors 60-as is. Jelenleg a fél éves Win7-em 44GB-ot foglal. És van jócskán program a C-n.

Mit ajánlasz minél olcsóbban? 30k-ig nagyon max De azért ne legyen túl lassú. Bár nem biztos, hogy ebben a helyzetben vennék egyenlőre csak nézelődöm.

CRUCIAL 64GB
KINGSTON 96GB ha visszamegy 30-alá
KINGSTON 64GB
Utóbbiból van jópár féle. Csak a tartozékokban különbözik?

(#24320) cszn válasza Sandrew (#24319) üzenetére


cszn
őstag

Csak tartozékokban különböznek.
Ez mind jó vétel amit írtál, meg még hozzá lehet venni a Samu 470-est.

(#24321) kerekfej válasza SVLaller (#24308) üzenetére


kerekfej
addikt

nézegettem a samsung 830 tesztet, és nem jön le nekem miért lesz olyan nagyon jó vétel. 1,5 millió óra MTBF, 16000 IOPS, 520/400 MB/s olvsás/írás. Ezt minden mostani SSD tudja sőt túlteljesíti. akkor miért?

Pont azért, mert nem így van ahogy írod. Nem teljesítik túl. Esetleg a megbízhatatlanabb típusok (OZC, Corsair) amik ugyanebben az árban vannak. Nem minden a sebesség, már írtam többször.

A gyári adatok semmire nem jók, nagyon pontatlanok SSD-k esetén.

[ Szerkesztve ]

(#24322) kerekfej válasza Bogyó bá' (#24313) üzenetére


kerekfej
addikt

Ez gondolom egy kínai márka, mint a www.kingspec.com. A nagy gyártók Kínában gyártatnak, ezek meg eltanulják a dolgot vagy a selejtes termékeket átmatricázzák és eladják, így születnek ezek a márkák.

(#24323) Somy_


Somy_
tag

Sziasztok!

Szerintetek mi lenne az optimálisabb használat élettartam szempontjából egy netbook-ban használt SSD-vel kapcsolatban -ahol nem lehet mellé tenni HDD-t, mert nem fér el?
Költöztessem a browser-cache-t, temp könyvtárat, pagefile-t ramdrive-ra, esetleg csak valamelyiket ezek közül, vagy az állandó pár GB-os írás, amit a ramdrive csinálna a ki/bekapcsolások alkalmával többet árt ilyen esetben, mint amennyit ezek elhasználnak az SSD élettartamából?

(#24324) Attila2003


Attila2003
tag

Rájöttem miért nem indul a Sata 3 card-al a gépem. Ha az SSD a Marvell vezérlőre van téve, és a HDD és a DVD-rom az alaplapi sata csatlakozóra, nem indul csak restart után. Ha mindegyik a vezérlőn van, simán elindul, ha mindegyik az alaplapi sata porton van akkor is. Ha az egyik erre, a másik arra, akkor csak restart után. Vajon miért van ez, mert csak 2 sata port van a vezérlőn, és nekem 3 kellene. Most egyelőre a DVD nincs bekötve, de jó lenne valami megoldás hogy mindkettőről indulna a gép. Előre is kösz.

(#24325) cszn válasza Somy_ (#24323) üzenetére


cszn
őstag

Felesleges ezzel foglalkozni. Hagyd csak rajta az SSD-n. ;)

(#24324) Attila2003 Sztem BIOS beállítás kérdése lehet a dolog.

(#24326) Khelben válasza Somy_ (#24323) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem 5000 órája megy a melós gépben az ssd úgy, hogy semmit nem szedtem le róla. Temp, cache, pagefile, minden rajta van. Ugyanúgy 100%-os, mint újkorában. (Kingston snv425s2)

(#24327) fagy53 válasza Somy_ (#24323) üzenetére


fagy53
nagyúr

Tégy úgy mintha HDD lenne a gépedben! Előbb pusztul el a környezete, mint maga az SSD... :K

Khelben : a melósgép kivételével, szintén zenész... ;)

(#24328) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Tudnátok segiteni abban, hogy egy Brazos E350 laphoz milyen Sata3 SSD passzol ami tuti megy vele ? 60gb elég nekem, nagyjából max 25K ig. PHs áron ,nem kisker 25K.

Köszi :R :R :R

(#24329) kerekfej


kerekfej
addikt

Hybrid Merevlemez - ez jól hangzik, mondjuk 320GB HDD+60GB SSD lenne a jó.

Hibrid merevlemez: SSD-teljesítmény egy HDD áráért

Hybrid Adapter

[ Szerkesztve ]

(#24330) Mercutio_ válasza kerekfej (#24329) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt most minek tetted ide?
A cucc meg értelmetlen, veszel egy vinyót és vele egy szinte semmire nem elég 4GB-s SSD-t aranyárban, de ezt itt már rég kitárgyalták a szakik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24331) Zlin50 válasza kerekfej (#24329) üzenetére


Zlin50
senior tag

Fából-vaskarika. Még mindig ahhoz kötődik amitől megszabadulna az ember, a forgó-morgó kacatoktól.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#24332) Somy_


Somy_
tag

Köszi a válaszokat!
Gondolom, hogy megéri-e kiköltöztetni, függ a reboot-onkénti használat mennyiségétől is. Lehet tényleg nem fogok vele foglalkozni.

(#24333) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Hali!
Szeretnék egy Samu 470-et, vagy egy Kingston 96 gigásat venni, még nem döntöttem el.

Első kérdésem: Kingston érzetre mennyivel lassabb mint a Samu? Boot idő, rendszer gyorsaság, ilyenek érdekelnének. Lehet az a plusz 32 GB jobban megéri, még ha kicsivel lassabb is, nem?

Másik kérdésem: Meg lehet valahogy oldani, hogy eSatán használva ugyanazt a win 7 rendszert használnám nagygépen és notin is? (hétközben notin, hétvégén meg 4 magos nagygépen) Nem lehet valahogy profilozni a drivereket, vagy sok ütközést okoz, ha cserélgetem?

(#24334) cszn válasza Ren Hoek (#24333) üzenetére


cszn
őstag

1. Kb ugyanazt tudja a kettő, mindegyik nagyon jó vétel. A tárhely döntsön szerintem.
2. Ilyenről én nem tudok.

(#24335) Ren Hoek válasza cszn (#24334) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Viszont akkor Kingston felé kacsintgatok... Akár 2 winnel is.
Bár ezt a win dolgot lehet valahogy úgy kéne megoldani, hogy 2 user, és a drivereket csak 1-1 usernek pakolom fel (Pl vga, bár nemtudom lehet-e ilyet)

Köszi szépen, szerintem Kingston lesz. Ha érzetre hasonló a kettő, akkor best buy. Szintetikus tesztek totál nem érdekelnek.

[ Szerkesztve ]

(#24336) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok!

Tudna ajánlani nekem valaki egy korrekt ssd-t laptopba? (Rendszer menne rá, 64GB elég..)
Asus X59SR a típusa. Nem nagyon értek a témához, jó lenne ha valaki tudna segíteni.
Előre is kösz!

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#24337) Sandrew válasza Ren Hoek (#24335) üzenetére


Sandrew
őstag

A win akkor is tölt be drivereket amikor a logo összeáll. Elég felejtős ez a 2gépet 1windózzal dolog szerintem :U

(#24338) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Futtattam egy BootRacer tesztet:

Ez jó eredménynek számít egy Kingston SSDNow V+ 100 96GB -től?

(#24339) cszn válasza Gaboo007 (#24338) üzenetére


cszn
őstag

Hát én ennyit biztos nem várnék a helyedben az indulásra. Egy pizza két sör lemegy ennyi idő alatt. :DDD

(#24340) radi8tor válasza Gaboo007 (#24338) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szuper. Használd egészséggel. :C

⭐ Stella

(#24341) Chiller


Chiller
őstag

Sziasztok, segítséget kérnék :)

Létezik olyan SSD/RAMDrive, ami 4 max 8GB-os, bootolható és lehetőség szerint minél gyorsabb?

Látom, van ilyen kingston, meg stb. kommersz márkás, de az 50-60MB write/150MB read elég karcsú.... Jó lenne legalább a kétszerese, vagy gyorsabb...
Létezik ilyesmi méretben PCI-E ramdrive?

[ Szerkesztve ]

(#24342) gabee jr


gabee jr
tag

Fire/SOUL/CD illetve más hozzáértő segítségét szeretném elsősorban.

Szóval, 2 hónapja vettem egy Vertex3-at az akkor legújabb 2.11-es firm-el ment rendesen egészen a múlt hétig, semmi hibája nem volt, bár nem hozta az OCZ által beígért 550/500-as értéket, csak egy 450/250-et. Erről beszéltünk itt anno képeket is töltöttem fel..

Mostanában naponta 2x 3x is elszáll kék-halállal a gép, és egyértelműen az SSD-t "hagyja el" a rendszer, mintha csak lehúznám működés közben. A Windows Minidump könyvárt fel sem tölti adattal, hiszen egyszer csak megszűnik létezni az SSD. Csak egy teljes reset (áramból ki/be kapcs) oldja meg a problémát. Semmi új hardverelem nem lett belerakva, nincs vírusom egyértelműen az SSD kezdett el hibázni.

Tudja valaki, hogy miért? Ismert ez a probléma? Van rá valami megoldás?
A kontakt hibát kizárhatjuk és már másik SATA3-as portban is fagy a rendszer, e mellett kikapcsoláskor is (leállás helyett) kékhalállal köszön el... de miért? És miért két hónap tökéletes működés után??? :O

Köszi a segítséget.
G.

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#24343) Bitlisz válasza Tenken (#24336) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Samsung SSD 470 64GB.
Nálam már 2 gépben is ez van (asszonyéban, meg enyémben is).
Csak ajánlani tudom.

(#24344) Attila2003 válasza gabee jr (#24342) üzenetére


Attila2003
tag

Ha nem is vagyok hozzáértő, de nekem az Agility 3 csinált ilyesmit, próbáld meg a firmwire-t frissiteni, ha nem akkor csere.

[ Szerkesztve ]

(#24345) Neu77 válasza gabee jr (#24342) üzenetére


Neu77
csendes tag

Nekem ugyan Corsair van, de isten hozott a klubban :DDD
Ha sikerült megoldanod, akkor oszd meg velünk. Én a rendszert fogom újra rakni, amint lesz hozzá kedvem.

(#24346) gabee jr válasza Attila2003 (#24344) üzenetére


gabee jr
tag

Úgy értettem, hogy a második szomszédom unokatestvére nagybátyjának a fiának már volt ilyen problémája típusú hozzászólok kíméljenek. Érted? :)
OCZ tulajok és hozzáértők segítéségét kérem elsősorban. Köszi.

"Csukaharapást szőrivel"

(#24347) gabee jr válasza Neu77 (#24345) üzenetére


gabee jr
tag

Köszi Neu77, de majdnem friss a Win7, két hónapos...! Vigyázok rá, csak azok a progik vannak fent amik tényleg kellenek.
Nincs egy deka (adat)szemetem sem, nagyon egyben van az OS, kizárt, hogy egy újrainstall megoldja, vagy ennek Win7 gondja lenne...

"Csukaharapást szőrivel"

(#24348) Ren Hoek válasza Sandrew (#24337) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na mégsem Kingston lett, rendeltem egy Samsung 470-et, 25K-ért. Remélem holnap már élvezhetem :)

Amúgy win 7 topikba már leírtam egy lehetséges megoldást 2 gép 1 disk-re:

"VAGY, azt lehetne még csinálni, hogy megnézem mi a különbség file-ok szintjén a két win között (lehet csak párszáz mega notis és pc-s között a különbség ) és írok egy batch file-t ami start előtt szépen kicserélgeti a file-okat linux alól. Hetente csak 2x kéne megcsinálni. Lehet megírom az egészet egy java programban, hogy mindig az aktuális heti legfrissebb változtatott rendszerfile-okat cserélje ki."

Ez a művelet nem terhelné agyon az SSD-t? Meg fogom nézni mekkora a különbség driverek szintjén pc és noti között. Az is lehet szinte alig van, csak pár mega.

(#24349) Eyesis válasza Ren Hoek (#24348) üzenetére


Eyesis
őstag

64eset? :)

Eyesis

(#24350) Ren Hoek válasza Eyesis (#24349) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Japp :) Két féle verzió volt.. gondolom tartozékaiban tér el, de az mindegy, csak kábel legyen hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.