Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24151) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ez már jó dolog lehet!? OCZ Z-Drive R4 CM88 (1.6TB PCIe SSD) ;)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24152) Frenky89


Frenky89
őstag

Impresszív. (<-- Chrome nem ismeri.)

[ Szerkesztve ]

(#24153) Dragon27


Dragon27
senior tag

Corsair Force GT 90GB-t teszt


(#24154) jozsi252 válasza Dragon27 (#24153) üzenetére


jozsi252
veterán

Dobj már légyszi egy crystal disk mark eredményt is. Alap beállításokkal.

iPhone 13 Pro Max

(#24155) bundaska válasza Dragon27 (#24153) üzenetére


bundaska
aktív tag

Pont ilyen SSD-t néztem ki vagy a gyengébbik testvérét, a Force 3-ast. Te meg vagy vele elégedve?? Mik a tapasztalataid? Ha kérhetlek, oszd meg!
Igaz, tegnap már néztem a 96 GB-os Kingstont is, az biztos, hogy sokkal lassabb (bár még sata2-es a deszkám, most nem is használnám ki a sata3-at), de a fentebb írtak alapján megbízhatóbb is és árban is kicsivel rövidebb mint ez, igaz az iPonnál most eléggé lement az ára pont ennek a GT90-nek!

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#24156) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok! (itt is felteszem a kérdésem, de Offba)
A következőt szeretném kérdezni, az Asus P5QD- Turbo alaplapomba most a legelső Sata csatlakozóba van a Hdd, a mellette levő kettőbe két DVD író. Ezt a felállást akarom majd bővíteni egy SSD-vel amin a rendszer lenne. A Hdd helyére gondoltam az SSD-t rakni, van a további sorrendnek valami lényege, hová legyen a vinyó és a DVD-k csatlakoztatva vagy mindegy?
A válaszokat előre is köszi!

(Az alsó kettő az miben különbözik, azok amik külön vannak a lap alján?)

Így van most:

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#24157) bundaska válasza Faterkam (#24156) üzenetére


bundaska
aktív tag

Üdv!

Szerintem itt mindent megtudhatsz az alaplapodról.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#24158) föccer válasza Faterkam (#24156) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem nincs jelentősége, hogy melyiken van a hdd, és melyikeken vannak az ODD-k. Még nagyon annak sincs jelentősége, hogy az ssd hová kerül, mert biosban beállítod, hogy csak ott keressen boot lemezt és kész, meg van oldva :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24159) Faterkam válasza föccer (#24158) üzenetére


Faterkam
addikt

Köszönöm a válaszokat!

Bundaska:
Az oldalt ismerem, a képet is innen töltöttem le, csak számomra nem volt egyértelmű, ezért kérdeztem rá itt is. Ezek szerint az utolsó kettőt a Jmicron vezérli? vagy félreértettem valamit?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#24160) bundaska válasza Faterkam (#24159) üzenetére


bundaska
aktív tag

Igen, az vezérli az External azaz külső sata portot, meg van a Silicon ami másik 2 sata port, ami támogat EZ Backup (EZ visszaállító) és Super Speed funkciót (ha jól értelmezem).

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#24161) tamas87 válasza Frenky89 (#24152) üzenetére


tamas87
csendes tag

Tudnátok abban segíteni, hogy mi jelent a következő hszben közölt infó? Annyit tudtam kivenni, hogy az SSD-k tartósságát és max. írási mennyiségét.
(Bocsi a linkelés nem megy... :( :( )

http://prohardver.hu/tema/flash_ssd/hsz_24152-24152.html

(#24162) radi8tor válasza tamas87 (#24161) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link] a lustáknak ;]

⭐ Stella

(#24163) tamas87 válasza radi8tor (#24162) üzenetére


tamas87
csendes tag

Köszi! :D Olyan analfabéta vagyok ehhez a dologhoz, hogy csak na, de okosodni jár ide az ember.

(#24164) bundaska válasza tamas87 (#24163) üzenetére


bundaska
aktív tag

Küldtem egy PM-et, abban leírtam neked.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#24165) Dragon27 válasza bundaska (#24155) üzenetére


Dragon27
senior tag

jozsi252 crystal disk mark Nem használom mert Szerintem nem valós értékeket mutat .. Ezért használtam a HD Tune Pro és Atto disk benchmarkot
Érdekes az hogy amiben SandForce van a gyári érték közelébe sincs a crystal disk markal
De ha Marvell vezérlős a gyári érték felett teljesít ..
A gyártók inkább kihozzák a maximumot az SSD teszteléssorán és Azt írják rá .... crystal azért készült hogy Marvell vezérlős SSD-k is jól teljesítsen .. :D
De megnéztem jó pár tesztet így tudtam hogy gyengén szerepel crystal disk markal Így nemért meglepetés ... ( crystal azért kipróbáltam )
A rendszer számára vettem nem tesztelésre :D

mkv.file másolás :

bundaska Igen meg .. A HDD után gyors , Win7 számára tökéletes 7,9 pont
GT90 gyárilag frissítve érkezett , Win7 telepítés 5-6 perc , 1 ami picit zavart hogy a SATA kábel fémpöckei nem rögzülnek az ssd-be ((nem stabil) de nem esik ki :) ) Mivel ez az első SSD-m így nem tudom másikhoz viszonyítani .. Ezért nem akarlak rábeszélni
De nem bántam meg számomra megfelel ,,...

(#24166) jozsi252 válasza Dragon27 (#24165) üzenetére


jozsi252
veterán

Nincs semmi gond a crystal programmal, nekem teljesen jó értékeket adott a crystal. Sandforce-os vezérlőknél természetes hogy nemad jó értéket mivel default beállítással nem jól tömöríthető adattal dolgozik.

Ha beállítod hogy 0x00 akkor persez hogy hozza a gyári értéket, de valós életben úgygondolom hogy a sandforce-os vezérlőnek nem nagyon érezzük előnyét, mivel nem dolgozunk mindig teljesen jól tömöríthető adattal.

iPhone 13 Pro Max

(#24167) Dragon27 válasza jozsi252 (#24166) üzenetére


Dragon27
senior tag

0x00 igen szép eredmény ... :D de mint írtam számítottam rá .,az eltérésre .....

(#24168) jozsi252 válasza Dragon27 (#24167) üzenetére


jozsi252
veterán

AS SSD progit nempróbáltad véletlenül? Talán még ez az a progi ami valós eredményt ad.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#24169) bundaska válasza Dragon27 (#24165) üzenetére


bundaska
aktív tag

Dragon27: Köszönöm a választ, remélem, meg leszel vele elégedve hosszútávon! Meggyőztél mellette is, viszont már megint nem tudom eldönteni, milyen SSD-t vegyek... Amely márkák ajánlottak, azokban nem sokban van 90 giga körüli, csak a Kingstonban, annak a sebessége meg se közelíti a Corsair-ét... Maradok még a nézelődés mellett, igaz megőrülök, milyen lassú a mostani vinyóm az idő elteltével Win újratelepítés nélkül :(

Egy kérdés mindenkitől: honnan tudom, hogy az általam kiszemelt SSD-ben milyen vezérlő van? És melyek az ajánlottak?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#24170) Jack@l válasza bundaska (#24169) üzenetére


Jack@l
veterán

A: bemésza boltba csavarhúzóval
B: Gugli? :)
Sandforce kicsit kerülős. De ha csak pár oldalt visszaolvasnál tuti megtalálnád a befutó márkákat és tipusokat.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24171) jozsi252 válasza bundaska (#24169) üzenetére


jozsi252
veterán

Itt nem a vezérlőket ajánljuk hanem az ssd-ket. Ha azt az ssd-t veszed amit ajánlanak itt a fórumon akkor nemfogsz csalódni.

Crucial - Samsung - Intel - Kingston

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#24172) soldi3r válasza bundaska (#24169) üzenetére


soldi3r
veterán

ne nagyon foglalkozz a számokkal, ssd és ssd között normál használat közben elhanyagolható a különbség, a 96-os svp100 egy elég jól bejáratott darab

E30 (oo=[][]=oo)

(#24173) Dictator^


Dictator^
veterán

Srácok, szerintetek mennyire éri meg kivárni az intel 520-as ssd-jét?
510 ugye alig alig, és egész magas áron kapható, mi várható az 520-ról? Letolja a régi árát?
Esetleg normalizálodik az ára, a sok veszteséges 320 miatt?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#24174) Jack@l válasza Dictator^ (#24173) üzenetére


Jack@l
veterán

Talán a forint erősödésére érdemes most kicsit várni, 510 szerintem nem lesz olcsóbb egy ideig...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24175) Dictator^ válasza Jack@l (#24174) üzenetére


Dictator^
veterán

az 510 az igyis drágább mint a samu 480 ami bejött, az 520 ha mégdrágább lesz akkor inkább marad a samu, annyira nem marad el a többitől nem?

hdd-nél beváltak, ssd-nél se hallottam rosszat róluk..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#24176) kerekfej válasza Dictator^ (#24175) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 830 SSD: határozott evolúció

Erre érdemes lesz várni úgy tűnik.

(#24177) soldi3r válasza Dictator^ (#24175) üzenetére


soldi3r
veterán

a samsung, ha így folytatja akkor letolhatja az útról a többi gyártót
semmivel nem marad el a többitől, sőt ha bejön neki ez a sata3-as is, akkor nagyot kaszállhat
a 470-nel nem lőtt mellé

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#24178) bundaska válasza soldi3r (#24172) üzenetére


bundaska
aktív tag

Köszönöm a választ mindenkinek! Lehet a Kingston marad! Még persze olvasgatok, és nézem tovább ezt a fórumot!

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#24179) kerekfej válasza bundaska (#24178) üzenetére


kerekfej
addikt

(#24180) Logicman86


Logicman86
tag

Sziasztok !

Ebben a hónapban tervezek SSD-t venni. Csak egy szolíd kis ~60GB körülit a windows meg egyéb programoknak és van pár jelöltem, de nem nagyon tudok dönteni.

[OCZ Agility 3 60GB]
[Crucial M4 64GB]
[Corsair F60 60GB]
[Corsair F60 GT 60GB]

Esetleg más gyártó is szóba jöhet, de ezekről hallottam jókat.

Melyiket lenne érdemesebb venni? Előnyök, hátrányok, de leginkább tapasztalatok érdekelnének.

/ui.: persze az ár sem elhanyagolható tényező/

Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#24181) soldi3r válasza kerekfej (#24179) üzenetére


soldi3r
veterán

mindegyiknek felfelé kúszik az ára a jóféle forint miatt
árgépet kell nézni nem egy boltot

(#24180) Logicman86, M4, bár én már kíváncsiság képpen megvárnám az új samsungot :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#24182) kerekfej válasza Logicman86 (#24180) üzenetére


kerekfej
addikt

Crucial és Samsung az jó minőség.

WD, Micron, Patriot, Sandisk, G.Skill, Iomega, HP, IBM, Super Talent, Imation-ekről nem nagyon esett szó a topicban pedig azok is nagy hírnevű gyártók, kiváncsi lennék, hogy azok mit tudnak. Biztos akad ezek közül is jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#24183) Jack@l válasza kerekfej (#24179) üzenetére


Jack@l
veterán

Annyit azért csak nem romlott a forint... (leleményes bótosok :S)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24184) kerekfej válasza Jack@l (#24183) üzenetére


kerekfej
addikt

Ennyit tényleg nem, de lehet már készülnek a karácsonyra. :B

(#24185) Logicman86 válasza soldi3r (#24181) üzenetére


Logicman86
tag

[CT064M4SSD2]
[CT064M4SSD2BAA]
[CT064M4SSD2CCA]

Ezt a 3 félét találtam, de a köztük lévő különbséget sehol sem... :W

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#24186) pschio válasza Logicman86 (#24185) üzenetére


pschio
őstag

szvsz. csak a csomagolásban van különbség.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#24187) bazsi83vp válasza Logicman86 (#24185) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Akkor verd a fejed szorgalmasan a falba :D
Más a kép is: az egyik csak meghajtó a másikakhoz különböző kiegészítők (kit) vannak.

(#24188) Logicman86 válasza bazsi83vp (#24187) üzenetére


Logicman86
tag

Megtörtént, köszönöm a felvilágosítást, a képek felett vhogy elment a figyelmem. :R

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#24189) Logicman86


Logicman86
tag

A corsair-ről vki tud mondani vmi infót? Az agility3-mat elég sokan szidják(fele akkora sebesség, mint a gyártó ír, fagyogat, kékhalál stb) A crucial m4-nél személy szerint eléggé keveslem a ~100MB/s körüli írási sebességet, főleg hogy a többi márkáknál 4-500 körül van a második generációs SATA 6Gb/s csatolókkal.

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#24190) bazsi83vp válasza Logicman86 (#24189) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ugye te is tudod, hogy ha rendszermerevlemezként használod pár telepített programmal, (nem pedig sok írást generáló munkára) akkor az olvasás fog dominálni.
Sok hátránya nincs a ~100 megával - úgyse tudsz telepíteni netről, dvd-ról olyan sebességgel. Max 1 másodperccel tovább tart a win leállás.
Azt kérdezd mindig magadtól (meg más is), hogy mit szeretnél. Ha az megvan (tudod mit akarsz - az igényeidet magadnak fogalmazd meg, ne a divatnak stb.), akkor nézd meg, hogy mi kell a teljesüléshez és el is értél az eredményhez, hogy elég-e NEKED jelen esetben az ssd írási sebessége. :)

(#24191) kerekfej válasza Logicman86 (#24189) üzenetére


kerekfej
addikt

A Corsair 1 fokkal jobb, mint az OCZ a topicban levő írások szerint.

(#24192) jozsi252 válasza Logicman86 (#24189) üzenetére


jozsi252
veterán

100mb/s nem kevés szerintem, amúgyse a seq írás számít hanem a kis fileok írása, mivel nem több gigás fileokkal dolgozol egész nap úgygondolom.
Mondj egy olyan ssd-t ami 4-500 megabájt per sec-el tud másolni, és 60 giga környéki a mérete,

Intel 510 - 250 gigás tud 300 megabájt per sec-el írni szekvenciálisan, és az 250 gigás.
Úgyhogy nemtudom hogy azt honnan vetted hogy a sata 3 asok 4-500 megabájtal tudnak írni.
Sandforceosokból is maximum 120 giga vagy afeletti vertex 3 tud de azis csak akkor ha teljesen jól tömöríthető adattal dolgozol amivel a valós életben nemfogsz találkozni napi szinten, hogy annyira jól lehessen tömöríteni hogy 4-500 megával írjon neked az ssd.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#24193) tamas87


tamas87
csendes tag

Sziasztok!

Akkor még egy kérdés: Samsung 470 (mondjuk 128 gb) vagy Crucial M4 128 gb?
Csak a véleményetek érdekel. Jöhet pro és contra is...

(#24194) soldi3r válasza tamas87 (#24193) üzenetére


soldi3r
veterán

az egyik sata2 a másik sata3
a kérdés, hogy mibe!?

E30 (oo=[][]=oo)

(#24195) kerekfej válasza soldi3r (#24194) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 470 45k
Max. 250 MB/sec olvasás
Max. 220 MB/sec írás

Hozza azokat az adatokat amik meg vannak adva és kiegyensúlyozott. Legkompatibilisebb fajta.

Itt szerepel

Crucial M4 47k
Max. 500 MB/sec olvasás
Max. 175 MB/sec írás

Ha van jó Sata-III portod/vezérlőd akkor félelmetesen gyors olvasás az új FW-vel. Írásban nem jeleskedik.

009 Firmware

[ Szerkesztve ]

(#24196) Logicman86 válasza jozsi252 (#24192) üzenetére


Logicman86
tag

(#24187) bazsi83vp: igazad van, tényleg azt kell eldönteni, hogy pontosan mire is akarom használni az SSD-t. :R

(#24192) jozsi252: köszönöm a válaszod sokat segítettél vele. :R

[ Szerkesztve ]

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#24197) kerekfej válasza kerekfej (#24195) üzenetére


kerekfej
addikt

Egyébként ebben a tesztben jól szerepel az OCZ Vertex 3 120GB-os is ami 52k csak hát nem jó a híre mostanában a márkának. Samsung 830 128GB 54k lehet a nyerő ha olcsóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#24199) Sütiszörny^^ válasza kerekfej (#24197) üzenetére


Sütiszörny^^
csendes tag

OCZ Agility 3-nak rossz a híre, Vertex 3-al semmi baj nincs, sokan összekeverik.
Ég és föld a kettő közti különbség.

(#24200) kerekfej válasza Sütiszörny^^ (#24199) üzenetére


kerekfej
addikt

SSD :
- 2,80% : OCZ Vertex 2 90
- 2,66% : OCZ Agility 2 120
- 1,83% : OCZ Agility 2 60

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.