Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24551) kerekfej válasza Salvador20 (#24536) üzenetére


kerekfej
addikt

Másik gépben is ki kellene próbálnod, hogy ott is jelentkezik -e. Elég sok SSD-nél jelentkezik a ciripelés, többféle formája van. Egy részét elvileg meg lehet szüntetni az anomáliáknak.

[ Szerkesztve ]

(#24552) Salvador20 válasza kerekfej (#24551) üzenetére


Salvador20
őstag

mire gondolsz, mvel lehet megszüntetni?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#24553) bazsi83vp válasza Salvador20 (#24552) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Lökött csoporttársam pl szétszedte a sajátját és a szerinte ciripelő alkatrészre vastagon szilikonpasztát kent. Tompítja a hangot :D

(#24554) Fire/SOUL/CD válasza Salvador20 (#24552) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem SSD ciripel, hanem a hangkari. Kr. e 2 óta megjelenik ez a jelenség, az okozza, hogy amikor lemezes műveletek zajlanak (lehet az SSD/HDD/CD/DVD olvasó stb), akkor furcsa hangok jelennek meg a háttérben a hangkarin (ami emlékeztethet ciripelésre). :DDD

Megszüntetni/enyhíteni nem mindig lehet sajnos, de az egyetlen járható út, ha megnyitod a mixer-t (XP-nél az OS Mixerét), ott megjeleníted az összes eszközt (mind a lejátszásit, mind a felvételit) és ami nem kell, azt lelövöd (Mute). Felvételi eszköznél, meg a felvételhez használt eszközt Mute-zod le.

Vista/W7 esetén meg jobb egér az OS hangkeverőjén és pl lejátszási eszközök, minden fülön menj végig, amelyik szközt nem használod/nem kell azt tiltsd le. Amik kellenek és használod, ott semmi ne legyen 100%-os hangerőn, max 90%-on.

Remélem segít.

bazsi83vp - Ez jó. :DDD
Én is már figyelem egy ideje a Samsungomat, nehogy a NAND-ok átalakuljanak AutoBot-okká, aztán nekem ugorjon, és kiakarjon nyerni valami infót az agyamból...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24555) kerekfej válasza Salvador20 (#24552) üzenetére


kerekfej
addikt

HDD-knél mikor behallatszott a hangkimenetre ott földelési probléma szokott lenni. Vagy esetleg tápegységre visszavezethető. Próbáld ki más tápegységgel is, másik gépben is úgy tudsz tovább lépni.

(#24556) Salvador20 válasza kerekfej (#24555) üzenetére


Salvador20
őstag

a tápegység csere megvolt, még korábban, az nem oldotta meg a problémát. Hangkártyánál most megcsináltam, hogy teljesen letiltottam biosban, az sem segített. bekapcsolástól kezdve adja ki a hangot. Kivettem a házból az ssd-t, külön raktam kb 30 centrire a háztól, ráraktam a fölem és egyértelműen belőle jön a hang

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#24557) Fire/SOUL/CD válasza Salvador20 (#24556) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Milyen SSD is ez?
Mindemellett kifogástalanul működik, tehát semmi gond nics az SSD-vel?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24558) Salvador20 válasza Fire/SOUL/CD (#24557) üzenetére


Salvador20
őstag

a-data sata3 60GB S511. Az írásnál jelentkezett, hogy nagyon alacsony, az csak 70mb, viszont arra rájöttünk, hogy a brazos sata3 vezérlője a ludas abban, mert több gépnél ugyanez jelentkezett htpc-ben....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#24559) kerekfej válasza Salvador20 (#24558) üzenetére


kerekfej
addikt

Másik SSD-t is próbálj ki a gépedben!

(#24560) Fire/SOUL/CD válasza Salvador20 (#24558) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vagy húzd le az ssd-t és egy HDD-vel "hallgatózz", szerintem akkor is hallani fogod. Ha ez a szitu, akkor még annyit próbálj meg, hogy az energiatakarékosságért felelős opciókat tiltsd le a BIOS-ban. Pl AMD-nél a CQ-t, avagy Intel-nél az EIST-et és próba.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24561) Salvador20 válasza kerekfej (#24559) üzenetére


Salvador20
őstag

pont nincs 30.000Ftom :D És ismerősöm sem, akinek lenne :)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#24562) kerekfej válasza Salvador20 (#24561) üzenetére


kerekfej
addikt

Akkor csak azt tudod csinálni, hogy másik gépben kipróbálod a tiédet.

(#24563) Salvador20 válasza Salvador20 (#24561) üzenetére


Salvador20
őstag

mármint kipróbálható ssd-je, nem kölcsönkérni pénzt :D

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#24564) freddirty


freddirty
senior tag

Vertex Plus 60/120 tulajoknak:
megjelent az új fw, ami elméletileg javítja a néha előforduló data corruption problémát:

Fw3.5

fred

(#24565) oxox


oxox
addikt

Ave Guruk!

gondolom elcsépelt kérdés, de hagy tegyem fel én is
asrockP67, 2500k, 8gb ram...gondolom ezek kellhetnek (talán), win7 64bit

milyen SSD vinyót vegyek? 30-35k határok között....?

thx
oxox

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#24566) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Corsair Force 3 SSD-t, windows7 felment,de teljesen random időközönként újraindul a gép és akkor nem is látja az SSD-t,nem tud miről boot-olni, gép kikapcsolás után újra ott az SSD. A konfig hiba nélkül működött eddig, az SSD az egyetlen ami most bekerült a gépbe.

Kollegám szerint a windows 7 installnál be kellene tallóznom az SSD illesztő programját és akkor szerinte ilyen nem lenne,én ennek nem látom értelmét,de aki jobban ért hozzá,megmondaná,van ennek értelme?
Vagy bárkinek bármi ötlete,mert személy szerint gari jutott eszembe azonnal ilyen mutatványa után.

Előre is köszönöm :R

(#24567) Fire/SOUL/CD válasza kene84 (#24566) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Kollegám szerint a windows 7 installnál be kellene tallóznom az SSD illesztő programját..."
Miért, adtak külön vezérlőt hozzá vagy mire is gondol pontosabban a kolléga?
Amúgy pontosan mi is a típusa? Ezt azért olvasd el, hátha érintett vagy a típus kapcsán, illetve ezt is, hátha segít.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24568) soldi3r válasza oxox (#24565) üzenetére


soldi3r
veterán

crucial m4, vagy várd meg a sata3-as samsungról szóló híreket

E30 (oo=[][]=oo)

(#24569) Salvador20 válasza Fire/SOUL/CD (#24567) üzenetére


Salvador20
őstag

jó az új arcképed, kevesen vállalnak be ilyen szexis beálítottságú dühös kotont :)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#24570) Fire/SOUL/CD válasza Salvador20 (#24569) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát igazából mérges citromfejként kezdte az életét az avatarom, az arckép topikban is remek hangulat uralkodott, amikor kérvényeztem... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24571) Salvador20 válasza Fire/SOUL/CD (#24570) üzenetére


Salvador20
őstag

tudom, ott olvastam :DDD

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#24572) apro válasza kerekfej (#24444) üzenetére


apro
senior tag

A tápom Chieftek 450W,nem a táp a hibás!
A többi működik vele jól WD-750Gb,Samu 1TB-és azokat is kinyírta volna közel egyidősek

(#24573) Salvador20 válasza Fire/SOUL/CD (#24570) üzenetére


Salvador20
őstag

ezelőtt neked egy alap avatarod volt, vagy cseréltél? Ez az utolsó off

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#24574) Qru válasza Salvador20 (#24573) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alap volt neki.

#nincsbennetarcsi

(#24575) kene84 válasza Fire/SOUL/CD (#24567) üzenetére


kene84
senior tag

Nincs külön hozzá vezérlő
Talált hozzá elvileg,bár nem néztem meg jobban...
asrock h61m u3s3 lapom van,gondolom úgy keresett
Szerinte ezért nem megbízható a működése........nem látok benne összefüggést

Corsair Force 3, CSSD-F60GB3-BK a pontos

[ Szerkesztve ]

(#24576) Ombi5


Ombi5
őstag

udv. Most szereztem be egy VERTEX 3 SSD-t es Win 7 64 bit ala tolom be. Azon kivul, h frissitem az SSD firmwaret, WIN 7 ala kell vmi specko driver,ami jobb , mint a gyari?! Azon kivul kell meg vmit letilteni win 7 alatt vagy engedelyezni,h leggyorsabban mukodjon?! :R

(#24577) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Most nézem, Extreme Digitalban majdnem 30 ezer a Samsung 470... Eléggé rablás...Én a SilverPC-ben vettem 25K-ért, létező bolt Pesten, 1 nap alatt meghozták.. Jó kis bolt amúgy, bátran ajánlom másnak is. (Az ilyen első vásárlásoknál, olcsó árgépes ajánlatoknál mindig bizalmatlan vagyok) Még jóhogy megvettem, 1800 Ft-al felment az ára azóta...

Szerintem Karácsonyig csak drágulni fog, osztom ezt a véleményt.

[ Szerkesztve ]

(#24578) Fire/SOUL/CD válasza kene84 (#24575) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amit linkeltél, az a deszkád gyári oldaláról letölthető AHCI/RAID driver.
Ugye SATA AHCI-ben telepítetted az OS-t, és nem követted el azt a bakit, hogy SATA IDE módban?

Salvador20 #24573
Igen alap avatarom volt. Most, hogy nőtt az e-penis-em, kell cserélnem nagyobbra, az e-libero-m... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24579) Ren Hoek válasza Fire/SOUL/CD (#24578) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Leszedtem az AMD AHCI drivert. BIOS-ban AHCI beállítva.
Aztán AHCI-t ezalapján csináltam meg:
[link]

Így most jó :)

Szerk: Hmm Non AHCI mode-ot ír Samsung Magician... Akkor mégsem sikerült?

[ Szerkesztve ]

(#24580) kene84 válasza Fire/SOUL/CD (#24578) üzenetére


kene84
senior tag

Sejtettem,hogy az a RAID driver lesz,de mint mondtam nem néztem meg...sorry...

Igen,természetesen a windows AHCI-ben lett telepítve!

(#24581) Fire/SOUL/CD válasza Ren Hoek (#24579) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azzal ne törődj, nálam is azt írja a Magician, ez hiba benne.
(Tipikusan/nagy általánosságban AsRock és Asus deszkáknál szokott előjönni, hogy miért az passz...)

kene84
Nem. Az AHCI és a RAID driver is benne van. Csak itt meg azt kell kideríteni, hogy ez az Intel drivere pontosan hányas verzió, mert csak egy bizonyos verzió felett támogatja a TRIM-et... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24582) kene84 válasza Fire/SOUL/CD (#24581) üzenetére


kene84
senior tag

Akkor ez esetben további teendő?

(#24583) Ren Hoek válasza Fire/SOUL/CD (#24581) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nah, AHCI bekapcs előtt:

Read:4000 IOPS
Write: 6000 IOPS

AHCI mód bekapcs után:

Read: 28000 IOPS
Write: 9000 IOPS

Ez nem gyenge azért! 3 teszten is lemértem... Kár hogy notin nincs ilyen BIOS beállítás :( Pedig elvileg a lapja támogatná. Valahol nem lehet megnézni hogy ténylegesen aktív e?

[ Szerkesztve ]

(#24584) Fire/SOUL/CD válasza kene84 (#24582) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát fel kell (azaz talán célszerű) telepíteni az AHCI driver-t. De ha adsz pár percet, megnézem, mi van a gyári/honlapon lévő csomagban és ha régi, akkor inkább a legújabb IRST-ben lévővel kellene próbálkozni. (Megnézem, hogy a legújabbal se legyen gond a deszkádon, aztán jelentkezem...)

Gyors volt... AsRock gyári vs. Intel legfrissebb

Szóval jó lesz. :K

1. Töltsd le innen és tömörítsd ki
2. Minden alkalmazást zárj be! Elindítod az eszközkezelőt/IDE ATA/ATAPI vezérlők, jobb egér a Szabványos AHCI 1.0 Serial ATA-vezérlő-n/illesztőprogram frissítése és manuálisan betallózod azt a mappát, ahova kitömörítetted korábban.

A gép újra fog indulni, újra felismeri az eszközöket, ez több percig is eltarthat, majd ismét újra indul. Ha véletlenül (kb 5 perc után) nem kérne újraindítást, akkor azt tedd meg manuálisan.

Remélem így már jó lesz.

Ren Hoek
A legtöbb mostani lapos (ha a BIOS-ban nem is állítható) alapból AHCI-n van.
Elindítod az eszközkezelőt/IDE ATA/ATAPI vezérlők és ha ott Szabványos AHCI 1.0 Serial ATA-vezérlő is olvasható, akkor AHCI-ben van.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24585) Salvador20 válasza Fire/SOUL/CD (#24584) üzenetére


Salvador20
őstag

"ez több percig is eltarthat, majd ismét újra indul"
mintha a windows telepítésnél olvastam volna :DDD

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#24586) Fire/SOUL/CD válasza Salvador20 (#24585) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Aha, tényleg... :DDD Még a W98/ME korszakból rémlik nekem elsősorban...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24587) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

SSD optimalizálás előtt :

UTÁN :

Samsung 470. Kár hogy a Magican nem megy.... :O

(#24588) .: JuSzT :. válasza .: JuSzT :. (#24587) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mod: Rájöttem miért nem megy a Samsung Magican.... nem volt jelszó a rendszeren, ezért nem voltam teljes jogú rendszergazda..... erre varrjatok gombot :)

(#24589) .: JuSzT :. válasza Fire/SOUL/CD (#24404) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szerinted ha a Magician azt írja hogy , NON AHCI mode, akkor az úgy is van ?

Biosban azon van a beállítás. Akkor hol kapcsoljam még át ?

A legtöbb mostani lapos (ha a BIOS-ban nem is állítható) alapból AHCI-n van.
Elindítod az eszközkezelőt/IDE ATA/ATAPI vezérlők és ha ott Szabványos AHCI 1.0 Serial ATA-vezérlő is olvasható, akkor AHCI-ben van.
Nos, nekem ilyen nincsen,semmilyen AHCI nem szerepel, csak AMD sata controller, meg pci-e vezérlők....

Gondolom akkor kellene a lapomhoz szükséges AHCI driver. ?? :K

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#24590) Fire/SOUL/CD válasza .: JuSzT :. (#24589) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Szerinted ha a Magician azt írja hogy , NON AHCI mode, akkor az úgy is van ?"
Nem

"Gondolom akkor kellene a lapomhoz szükséges AHCI driver. ??"
Nem kell, mivel fel van telepítve az AMD AHCI vezérlő, ennek a neve a AMD sata controller.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24591) Ombi5


Ombi5
őstag

Asrock P67 Extreme 4 + sata 3-ra kotve OCZ 60GB Vertex 3 SSD, win 7 64 bit, legujabb RST driver es ezt az eredmenyt kapom. Az iras elegge lehangolo nem? [link] Mi lehet az oka?! :R

(#24592) Fire/SOUL/CD válasza Ombi5 (#24591) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ATTO Disk Benchmark-al mérj, vagy ha Crystal-al, akkor All 0x00 módban. A tömörítést használó vezérlővel megáldott SSD-knél (pl SandForce) a Crystal-t így használd, ha a gyártó által megadott értékekre vagy kíváncsi.

(Az ALT+PrintScreen az aktív ablak "adatait" teszi a vágólapra, nem pedig a teljes képernyő tartalmát)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24593) .: JuSzT :. válasza Fire/SOUL/CD (#24590) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:R

(#24594) beci43


beci43
senior tag

Én már nem tudnám megszokni,hogy csak HDD-t használjak.

(#24595) Ombi5 válasza Fire/SOUL/CD (#24592) üzenetére


Ombi5
őstag

Akkor,ha jol latom incs itt gond: [link] :U :F

8Gb memoriam van. Lapozofajlt teljesen kikapcsoltam, ahogy itt olvasgattam es persze hibernalast is?! :U

[ Szerkesztve ]

(#24596) Fire/SOUL/CD válasza Ombi5 (#24595) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mivel a gyártó 535/480 MB/s sebességet adott meg, a mérésed eredménye meg annyi, ezért nincs más teendőd. (Max mérj egyet Crystal-al is, de úgy, ahogy korábban írtam)

Valós/életszerűbb sebesség nem lesz ennyi, mert a Sandforce dolgozik, de nem is ez a lényeg, így legalább tudod, hogy az SSD rendben van. :K

"8Gb memoriam van. Lapozofajlt teljesen kikapcsoltam, ahogy itt olvasgattam es persze hibernalast is?!"
Ha nem használod a hibernálást, akkor az egyértelmű, feleslegesen venne el 8G-t a kapacitásból a hiberfil.sys. A virtuális memóriánál megoszlanak a vélemények, több tábor létezik, Én abba tartozom, aki sosem tiltja le (függetlenül, hogy hány Giga RAM van a gépemben), ilyen helyzetben kihelyezem pl egy HDD-re és hagyom, hogy a méretét az OS kezelje (nem állítok be fix méretet).

Ha gondolod, ettől eltérhetsz, én nem javaslom. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24597) Ombi5 válasza Fire/SOUL/CD (#24596) üzenetére


Ombi5
őstag

Koszonom,akkor igy mar megnyugodtam. EGyik SSD csak system, masikra meg VErtex 2 csak jatek megy!! :R :R
Az meg el ennel ,hogy legalabb az 50%at uresen kell hagyni a gyorsasag es tartossag erdekeben?!

(#24598) Istyu74 válasza Ombi5 (#24597) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Én 20% ról tudok,de cáfoljatok meg ha tévednék, az 50 már elég hely pazarlásnak tűnik.

Üdv, István.

(#24599) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Nem tudom volt-e már, de hátha vkinek jól jön a Samsung SSD 470-k közki különbség:

MZ-5PA064/EU
64GB SATA II 2.5” Solid State Drive
(SSD akril dobozban, nagyon baba, mint vmi apple termék)

MZ-5PA064B/EU
64GB SATA II 2.5" with Norton Ghost™ 15
(SSD papírdobozban + Symantec Norton Ghost 15.0)

MZ-5PA064C/EU
64GB SATA II 2.5" with PC Upgrade Kit
(SSD papírdobozban + 2,5-3,5" beépítőkeret + csavarok + kábelek(sata+sata táp) + Symantec Norton Ghost 15.0)

(#24600) zetecR válasza Fire/SOUL/CD (#24596) üzenetére


zetecR
addikt

Hogyan tudok jogosultságot szerezni a hibernálás kikapcsolásához?
Mert nem engedi, de a cmd-t nem tudom rendszergazdaként futtatni...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.