Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24601) Fire/SOUL/CD válasza zetecR (#24600) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Rendszergazda fiókból lehet, és pl begépeled a start-ba hogy CMD és BAL CTRL+SHIFT+ENTER (vagy amikor begépelted megjelenik a listában, ott jobb egér a cmd.exe-n és futtatás rendszergazdaként)
ha elindul, akkor a c:\windows\system32 útvonal lesz látható, gépeld be a POWERCFG -H OFF és enter.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24602) Istyu74 válasza zetecR (#24600) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Futtatásba be írod cmd majd Shift+Ctrl+Enter el inditod.

Üdv, István.

(#24603) zetecR


zetecR
addikt

Köszi mindkettőtöknek.
8 giga az 8 giga. :D

[ Szerkesztve ]

(#24604) SVLaller válasza zetecR (#24600) üzenetére


SVLaller
senior tag

dehogynem tudod, cmd-n jobb klikk, futtatás rendszergazdaként.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24605) .: JuSzT :. válasza SVLaller (#24604) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

és ha erre nem ír ki semmit , akkor már ki van kapcsolva?

(#24606) SVLaller válasza .: JuSzT :. (#24605) üzenetére


SVLaller
senior tag

ha jól emlékszem nem ír ki semmit ha jól csináltad, de ha eltűnt a hiberfil.sys file akkor ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24607) .: JuSzT :. válasza SVLaller (#24606) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:R

(#24608) Fire/SOUL/CD válasza .: JuSzT :. (#24605) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze ahhoz, hogy egyáltalán lásd a hiberfil.sys fájl-t, ahhoz az OS-ben vagy az általad használt fájlkezelőben a rejtett fájlok megjelenítésének bekapcsolva kell lennie. Ha ez nincs bekapcsolva, akkor nem feltétlenül azért nem látod, mert nincs ott. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24609) .: JuSzT :. válasza Fire/SOUL/CD (#24608) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Úgy néz ki okés minden :)

egyébként milyen programokat érdemes az SSD-n futtatni ? Játék mehet rá ? Gondolom a torrent ami nagyon tiltott, hogy azon legyen. Az indexelés, page file, stb amiket itt találtam már mindent megcsináltam .

Csak most a 64 ből van 48gb szabad helyem, és gondoltam kezdek vele valamit :)

(#24610) SVLaller


SVLaller
senior tag

Firefox gyorsítótárat hogy lehet átmozgatni másik meghajtóra? Beállításoknál csak törölni tudom.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24611) Fire/SOUL/CD válasza SVLaller (#24610) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

URL-hez: about:config és enter
Jobb egér valahol a listában/Új/Karakterlánc ez legyen a neve:
browser.cache.disk.parent_directory és leokézod, majd adsz neki értéket, pl d:\ubulcache

Mondjuk ezt Én nem tartom fontosnak, de ki szeretnéd helyezni, akkor helyezd...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24612) fsb1000 válasza Ombi5 (#24597) üzenetére


fsb1000
nagyúr

20%, azaz ennyivel kevesebbet particionálsz meg ha így döntesz. Az nem elég, hogy ennyit nem használsz a már megformázott SSD-ből.

De szerintem ez is csak egy - az SSD ősídőkben kialakult - user babona.
Persze én is alkalmazom... és a PageFile is HDD-n van.

(#24613) SVLaller válasza Fire/SOUL/CD (#24611) üzenetére


SVLaller
senior tag

müxik :R

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24614) Logicman86 válasza fsb1000 (#24612) üzenetére


Logicman86
tag

Eddig a legtöbb helyen azt írták, hogy a megformázott SSD-ből ~20%-ot kell szabadon hagyni és eddig én is ebben a "tévhitben" éltem?! Most akkor az van, hogy már alapból a formázásnál 20%-nyi helyet formázatlanul kell hagyni? Nem mind1, hogy a 2 variácó közül melyik kerül megvalósításra?

Egyébként pár helyen azt olvastam, hogy ugye az SSD-ben lévő NAND chip-ek kapacitása 2 hatványai, szal pl egy 256GB-os SSD-nél 8db 32GB-os chip van. Elvileg ugye minden SSD 2 hatványai méretűek(32-64-128 GB stb ) és mondjuk egy 60GB SSD-nél már eleve el van különítve 4GB erre a célra.

Javítsatok ki ha nem így van.

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#24615) zetecR válasza SVLaller (#24610) üzenetére


zetecR
addikt

Ha sok memód van, rakd ki Ramdrive-ra.

(#24616) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok melyik vegyem, segítsetek!

SAMSUNG 64GB SATA2 MZ-5PA064C/EU 28.479Ft
KINGSTON 96GB SATA2 SSDNow V+100 SVP100S2B/96GR 34.224Ft

(#24617) .: JuSzT :. válasza SG3rg0 (#24616) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha kell annyi hely akkor a drágábbat, ha nem akkor samsungból van már 25K ért is.

itt ni

(#24618) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Corsair Force GT 60 GB SATA 3-as megéri 35 rongyért sztem. Vélemény?

[link]

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#24619) SVLaller válasza zetecR (#24615) üzenetére


SVLaller
senior tag

olyan sok sajnos nincs, muszáj volt visszakapcsolnom a swap-et, mert játék közben néha kiakadt. viszont a temp és a browser cache szerintem simán lehet vinyón, a net sebességhez képest még mindig gyorsabb.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24620) fsb1000 válasza Logicman86 (#24614) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az Intelem 80GB-os..... kétlem, hogy a következő lépcsőhoz hiányzó 48GB-ot szabadon hagyták volna. Ettől eltekintve elképzelhető, hogy a gyártók hagynak helyet, de akkor meg a 32/128/256 GB-osknál eleve nem?

Ha 100%-ossan particiónálod+formázod az SSD-t, akkor nem tudhatod, hogy az OP rendszer mikor mit hova ír. Lehet hogy évekig volt mindig 20% szabad helyed, de a valóságban minden logikai szektor kihasználásra került legalább egyszer.

Szerintem ha már fenn akarunk tartani üres helyet (ezt mindenki maga döntse el), akkor az a rész particiónálatlan terület legyen.

[ Szerkesztve ]

(#24621) Ombi5 válasza fsb1000 (#24612) üzenetére


Ombi5
őstag

Hat en 60GB-oson csak Win7et tolok es boven van rajta hely, nem fogok emiatt ujra particionalni es kihagyni 20Gb-ot...

Memoriam meg 8 Gb van, igy kikapcsoltam a lapozofajlt TELJESEN!!

(#24622) soldi3r válasza fsb1000 (#24620) üzenetére


soldi3r
veterán

nem erre való a wl?

E30 (oo=[][]=oo)

(#24623) Logicman86 válasza fsb1000 (#24620) üzenetére


Logicman86
tag

Viszont ha particionálatlanul hagyom ezt a bizonyos 20%-nyi helyet, akkor az SSD-m tudni fogja, hogy azt még ugyanúgy használhatja mozgatásra és egyéb neki szükséges műveletekre?

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#24624) bazsi83vp válasza Logicman86 (#24623) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nehogy azt tedd - particionáld az egészet és partícionként 20%. A partíció összefüggő terület, nem tudja neked "széttördelni", hogy kihasználja a teljes flash felületet. Inkább dobj fel vmit, ha nagyon aggódsz, ami jelzi hogy mennyi a telítettség. Persze ha néha rövid időre szinte teleírod (pl épp videót konvertálsz és megtelik a lemez pár órára) az nem gond.

(#24625) soldi3r válasza bazsi83vp (#24624) üzenetére


soldi3r
veterán

szerintem nem kell particiónként

E30 (oo=[][]=oo)

(#24626) bazsi83vp válasza soldi3r (#24625) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Szerintem meg igen - pazarlás lenne plusz adatot rögzíteni, hogy melyik blokk melyik partíció. Ugyanis ha tudná mozgatni, akkor akár keverhetné is a blokkokat (nem a tartalmukat) ide-oda az írási ciklusok függvényében - ennyi plusz kapacitást csak nem tettek bele.
De ez csak az én magánvéleményem - mindenki azt csinál amit akar :)

(#24627) zetecR válasza SVLaller (#24619) üzenetére


zetecR
addikt

Apró fileoknál?
Nem biztos...

(#24628) zetecR válasza Vikthor (#24618) üzenetére


zetecR
addikt

Nálam egyenlőre ezt tudja:

Ha érdekel, nézhetek ATTO-t is.

[ Szerkesztve ]

(#24629) Vikthor válasza zetecR (#24628) üzenetére


Vikthor
nagyúr

80 mega per sec??? Ennél nincsen gyorsabb SSD? Vagy azok már horror árban vannak? Ez már jónak mondható? Kicsit többet várna el az ember egy high performance SSD-től.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#24630) Logicman86 válasza bazsi83vp (#24624) üzenetére


Logicman86
tag

Elírtam... Szóval 60GB-os SSD-ről lesz szó(mert ugye még nincs meg, csak jó tisztába lenni előre a dolgokkal...) Egybe fogom használni az egészet, tehát nem fogom több részre particionálni. Egybe megformázom az egészet és akkor mindíg hagyok rajta 20%-ot az jó lesz, igaz?

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#24631) zetecR válasza Vikthor (#24629) üzenetére


zetecR
addikt

A nagyobbak gyorsabbak.
De a 4k üt. :)

(#24632) Vikthor válasza zetecR (#24631) üzenetére


Vikthor
nagyúr

akkor a 120-as modellt érdemes nézni?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#24633) bazsi83vp válasza Logicman86 (#24630) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Úgy nagyon jó lesz. Ha meg kell esetleg egy rövid időre a teljes kapacitás, akkor tudod azt is használni. Nem véletlen írtam a videós példát - nekem is volt majdnem tele rövid ideig vágás/konvertálás miatt. Azt a pár órát havi 2-3 alkalommal meg kibírja, használatra vettem. Az asszonyt kell babusgatni, nem egy szilíciumdarabot.

(#24634) .: JuSzT :. válasza zetecR (#24628) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mi a változás a kép közötti beállításokban ?

(#24635) Ren Hoek válasza Logicman86 (#24630) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én hagyok neki 10 GB helyet aztán kész... Nem szőrözök ilyennel, csak használom. Csak tudja, hogy hol az üres, és akkor oda másolgat a wear leveling.

Napi 64 GB írással is kibírja elméletben 20 évig... (A fáradás teszt alapján) Hol használjuk mi ennyit? Sehol... Ebbe még a wear leveling ügyködése szerintem nincs is beleszámolva, plusz az, hogy azt a 8000 ciklust folyamatosan éjjel nappal írták rá, és a wear leveling szerintem nem is tudott rendesen működni.

bazsi83vp: Pont ezen a véleményen vagyok én is... Elvégre ennek pont az lenne a lényege, hogy üresjáratban ide oda másolgassa az adatokat, amikor épp nem használjuk a meghajtót. Rövid időre simán tele lehet nyomni.

[ Szerkesztve ]

(#24636) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Más ügyben keresgéltem és ezt láttam az egyik teszt alján:

CrystalDiskmark 2.0; Error +/- 20%

Azért ez elég komoly hibahatár. Lehet nem kéne hinni ennyire a programnak? :U

⭐ Stella

(#24637) Fire/SOUL/CD válasza fsb1000 (#24620) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jó, hogy előjött ez a téma és írtál róla, mert erről megfeledkeztem... :R
Azt történt, hogy Acronissal elmentettem az SSD tartalmát (rendszer), majd rátelepítettem egy Linux-ot (csak próbaképpen). Amikor megnéztem, amit akartam, töröltem az SSD-ről az összes, a Linux által létrehozott partíciót, a többit meg elintézi az Acronis helyreállításkor.
Acronisnál beállítottam, hogy minden partíció, meg az MBR-t is kérném visszaállítani, viszont nem értettem, hogy miért kérdezi meg, hogy nem oké a partíció mérete. kicsit meditáltam, de nem jöttem rá, hogy azért kérdezi, mert korábban kisebb volt a partíció valamelyest, ezért "mondtam neki", hogy ne foglalkozzon vele, menjen egybe az egész. Persze ezt az Acronis meg is csinálta, csak most, hogy írtál róla, akkor ugrott be, hogy hát "Szűz Mária idesanyám, aki a mennyben lakozol titokban", hát ezért kérdezett korábban az Acronis. :DDD

Megnéztem, és természetesen ott a "gond", "kell"/javasol) 5,9G-t, amivel meg kell rövidítenem a partíciót, hogy a wear leveling optimálisan működjön.

Még1x Thx, észre se vettem volna (már van vagy 2 hete, mióta eljátszottam a leírtakat, azóta megy így az SSD) :R

UI: természetesen ez nem egy katasztrófa (sosem fogom teleírni az SSD-t), csak szeretem úgy beállítani a dolgokat, ahogy azt a gyártó javasolja. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24638) .: JuSzT :. válasza Fire/SOUL/CD (#24637) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ezt már meglévő oprendszer mellett is meg lehet így csinálni ? Ezt is a magican tudja, vagy ezt mással csináltad és ezen csak csekkoltad ?

(#24639) zetecR válasza .: JuSzT :. (#24634) üzenetére


zetecR
addikt

File - Test Data - Defaul (Random), vagy 0/1 Fill.

Azaz véletlenszerű, nem tömöríthető vagy 0/1-el feltöltött, jól tömörítető mintával tesztejen.
A SandForce-oknak ez fekszik igazán.

(#24640) soldi3r válasza bazsi83vp (#24626) üzenetére


soldi3r
veterán

ez is a wl dolga lenne nem? az nézegeti külön a particiókat is?

E30 (oo=[][]=oo)

(#24641) Fire/SOUL/CD válasza .: JuSzT :. (#24638) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, a magician-nel. Elindítod, Over Provisioning, egy kicsit vársz, mikor megtalálta az SSD és megjelennek az adatok róla, akkor katt az Analyze gombon (Select Volume sorában), megint vársz egy kicsit, megnézed mennyit javasol, felfelé kerekíted (én 6G-t adok/adtam meg, 5,9G-et javasolt), ezt a számot beírod a Shrink Size(GB)-hoz és katt a Shrink gombon és megint vársz egy kicsit. Ha mindent jól csináltál, akkor valami ilyesmit kell, hogy láss: [link]

Amúgy a W7 lemezkezelőjével is kivitelezhető (Kötet zsugorítása), vagy egyéb particionáló progival.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24642) zetecR válasza Vikthor (#24632) üzenetére


zetecR
addikt

Minél nagyobb a kapacitás, annál több NAND chipből épül fel, így a vezérlő annál több csatornán képes használni.
Emiatt gyorsabbak a nagyobb kapacitású SSD-k.

(#24643) kerekfej válasza Vikthor (#24618) üzenetére


kerekfej
addikt

Nem éri meg. Drága. Sandforce vezérlő nem a legjobb. Corsair-nál magas az inkompatibilitás.

(#24644) zetecR válasza kerekfej (#24643) üzenetére


zetecR
addikt

Milyen inkompatibilitásra gondolsz?

(#24645) kerekfej válasza zetecR (#24644) üzenetére


kerekfej
addikt

Sandforce könnyen összeveszik a Marvel-el például. Többen írtak kék halálról, anomáliáról ebben a topciban. Valakinek működés közben egyszerűen leválasztja magát, stb.

(#24646) kene84 válasza Fire/SOUL/CD (#24584) üzenetére


kene84
senior tag

Szia

Megcsináltam reggel, sikeres is volt...de kb 10 perce ugyanaz,újraindul a windows7, az SSD sehol,nem tud bootolni,gép kikapcs majd vissza és működik. Egyéb ötlet?

(#24647) Fire/SOUL/CD válasza kene84 (#24646) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mondjuk ez érdekes, reggeltől egész idáig ok, aztán most meg KO... Nem melegszik valami a gépben? Nem tekertétek fel a fűtést a lakásban így "estefelé"?

Annyit próbálj meg, hogy dugd rá a SATA2-es portra a deszkán és próba.
(gondolom most a SATA3-ason van, és a SATA3-as portok sem SATA2 üzemmódra vannak állítva (már ha van ilyen opció))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24648) zetecR válasza kerekfej (#24645) üzenetére


zetecR
addikt

Az új firmwarek már megoldották ezeket a problémákra, de ezek problémák - mint írtad - a SandForcehoz kötődnek, nem a Corsairhez.

(#24649) Fire/SOUL/CD válasza kene84 (#24646) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gyorsan megnéztem a BIOS-od, ezeket a beállításokat ellenőrizd és ha kell, akkor állítsd be a Storage Configuration menüben.

SATA Mode -> AHCI Mode
SATA Controller 0 -> Enhanced
SATA Controller 1 -> Enabled
Hard Disk S.M.A.R.T. -> Enabled
SATA3 Mode -> AHCI Mode

És még valami, ami eszembe jutott, bár nagyon remélem, hogy nem pusztán erről van szó.
Szóval az ASMedia SATA3 Driver , az ugye fel lett telepítve?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24650) fsb1000 válasza soldi3r (#24622) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem tudom mi az a wl.

-----

Mint korábban írtam, szerintem "hit" kérdése lehet, hogy egyáltalán kell vagy mennyi szabad helyet kell hagyni az SSD-n. Az viszont nem hit kérdése, hogy a nem particionált területre az OP rendszer így más szofver sem fog írni.
Az általám ismert SSD működéséből az következik, hogy a particók nem kötődnek az SSD fizikai tarólóterületeihez, tehát nem tudjuk megmondani hogy xxx "logikai" szektor hol van az SSD-n.
Azt ő rakoskatja el, az írást/törlést is a cella állapotok fügyvényében végzi. Ha hagyunk 20% szabad helyet az csak annyit jelent, hogy ennyivel több cellát tud használni kezdetben.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.