Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24201) tamas87 válasza soldi3r (#24194) üzenetére


tamas87
csendes tag

Melyik SSD a jobb átlag felhasználásra? Fontos a megbízhatóság, és az élettartam. Laptopba gondoltam. :)

(#24202) Jack@l válasza kerekfej (#24200) üzenetére


Jack@l
veterán

ŐŐ, nem akarok okoskodni, de nem véletlenül van ám a szám a végén mindkettőnek...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24203) soldi3r válasza tamas87 (#24201) üzenetére


soldi3r
veterán

ha laptop és sata2, akkor 128-ban samsungot vennék, de van még egy 96-os kingston lehetőség, ami lényegesen olcsóbb és csak kicsit kisebb

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#24204) tamas87 válasza soldi3r (#24203) üzenetére


tamas87
csendes tag

Jaja, nagyon ajánlják a Kingstont, de én inkább a samsungot favorizálom.ár ahogy mondtad lehet meg kellene várni a 830 szériát. Végül is szerintem 1 hónap és a piacon lesz (teljes körűen). Az viszont sata2-re kapcsolva is jó teljesít.

(#24205) Dictator^ válasza tamas87 (#24204) üzenetére


Dictator^
veterán

a 830 már pre-rendelhető, 56 körül, ennél drágább lesz ha kijön?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#24206) soldi3r válasza tamas87 (#24204) üzenetére


soldi3r
veterán

ha abba az acerbe lesz, ami aláírásodban van, akkor felesleges a 830
én nem sokat gondolkoznék, egy 64 gigás 470 + hdd caddy :)
egyébként erre a hónapra ígérték a megjelenést

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#24207) Logicman86


Logicman86
tag

OCZ vertex 3 60gb mennyire lenne jó vásár? (rendszer+progik+talán egy aktuális játék lenne rajta)

60GB Max Performance
Max Read: up to 535MB/s
Max Write: up to 480MB/s
Random Write 4KB: 60,000 IOPS
Maximum 4K Random Write: 80,000 IOPS

[ Szerkesztve ]

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#24208) tamas87 válasza soldi3r (#24206) üzenetére


tamas87
csendes tag

Igen abba lesz. És én is a 470-se gondolkodok egy ideje, de előbb körbe érdeklődök és olvasgatok. Úgy gondolom, hogy eldőlt, hogy milyen SSD megy bele. Meggyőztél te is és a többi fórumos tag is. De nem kell nem az általad linket módon megy bele, mert ez a széria 2 merevlemezes kivitellel lett kiadva. Már megrendeltem, hozzá a cuccokat és jövő héten megérkezik. Tervem szerint 128 gb SSD (Samsung 470 128gb + marad a 320gb HDD). Azért akarok nagyobb SSD-t mert két op.rendszer megy rá (WIN7 + Linux (Arch vagy Ubuntu). Most Archlinux van és szeretem, de sajnos nem lehet teljesen nélkülözni a Windowst.
Csak azért írtam, hogy 830-as mert nem most veszem meg bele az SSD-t, hanem kicsit később (most nem telik rá) és ha akkorra kijön az új samsung 830 és nem lesz nagy árkülönbség akkor inkább azt választom. Mert ha Kb 55 E Ft. lesz, akkor adok érte kicsivel többet, és utána már nem költök a masinára.
De teljesen igazad van és egyetértek veled. A fentebb leírtak az én elgondolásomat tartalmazzák jelen pillanatban, de ez változhat. :)

(#24209) deicide válasza Dictator^ (#24205) üzenetére


deicide
veterán

Ha az HUF/EUR viszonya a jelenlegi szinten marad, akkor kicsivel 50 felett állhat meg, 51-52 körül...

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24210) Neu77


Neu77
csendes tag

Ha valaki nem tudja eldönteni milyen ssd-t vegyen, akkor elöször nézze meg, hogy milyen meghajtókat támogat az alaplapja, így kevesebb meglepetés érheti.
Nekem pl Asus P8P67 alaplapom van és a Sata 6G csatolóhoz egyedül a Crucial CTFDDAC1287MAF-1G1 támogatott (Qualified Vendor List -> Device QVL).
Pechemre Corsair ssd-t vettem és nem megy zökkenőmentesen a használata, de sajnos csak utólag néztem meg a leírást :((

(#24211) tamas87 válasza Neu77 (#24210) üzenetére


tamas87
csendes tag

Igazad van, próbáltam megnézni és sata2-es van, inteles vezérlő. Többi infó passz.

(#24212) Bébá


Bébá
tag

Csak érdekesség képpen gondoltam megosztom veletek.A sokat szidott OCZ Vertex 2-öm van.Tegnap este kísérletezgettem driverek telepítésével, és egyéb beállításokkal. Ma reggel gondoltam megnézem hogy, és mennyit lehetne húzni a procin ill. a ramokon.Eközben csak kíváncsiságból lefuttattam egy tesztet az AIDA-val,meglepődtem mert Random olvasásban több 300 MB/s volt a sebesség.Érdekes anomália.

(#24213) SVLaller válasza Neu77 (#24210) üzenetére


SVLaller
senior tag

Mi a gond az SSD-vel? Azért az elég fura lenne, ha csak a listában szereplő eszközök működnének az alaplappal, nekem egyik hardverem sincs benne és mégis működik a gép. Esetleg próbáld frissíteni a BIOS-t a legújabbra, ott írja hogy javították a SATA kompatibilitást.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24214) Neu77 válasza SVLaller (#24213) üzenetére


Neu77
csendes tag

Nem azt mondom, hogy szentírás amit megadnak, de ha meg van adva támogatott típus, akkor célszerü azt választani.
Nálam több dolog is hibádzik. Először is a marvell vezérlővel nem megy a sanforce-os ssd csak gyakori kék halállal együtt. Átraktam az inteles csatlakozóra, ahol pár naponta eltünik a maghajtó a rendszerböl és csak a gép áramtalanítása után jelenik meg a biosban.
Ha van kedved visszaolvasni, akkor megtalálod amikkel próbálkoztam, de nem használt semmi. Még arra sem jöttem rá, hogy miért történik, mert nincs hibajelentés. Egyébként minden alkatrész új. A driver, bios és firware a legutolsó verziószámú és eredetiek a szoftverek. Úgy gondolom, hogy amit lehetett kipróbáltam, de nem oldódott meg a gond, így feladtam a kísérletezést.
Egyébként a rendszer villámgyors és stabil. Illetve stabil, amikor jelen van a meghajtó a rendszerben :D

(#24215) SVLaller válasza Neu77 (#24214) üzenetére


SVLaller
senior tag

azt próbáltad, hogy letiltod a Marwell-t és a hot-swap-et? Nekem így megy az OCZ és eddig semmi gond vele (kopp-kopp)

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24216) mipityu


mipityu
tag

Sziasztok!
Szeptember 23.-án vettem egy 60 GB-os Corsair Force 3 SSD-t.
Nem sok idő telt el azóta, de azért leírnám a tapasztalataimat vele.

Amikor rendszerbe integráltam az ssd-t, valószínűleg kábel hiba miatt szétesett a raid.
Maradt az 1 TB-os hitachi és 1 db 500 MB-os wd.
Telepítettem a windows 7-et. Hiba nélkül települt. Beállítottam a Gaabaa által leírtakat.
Azóta belaktam, minden szokásos programom feltelepítettem.
Érdekesség: nem emlékszem pontosan (sajnos nem jegyeztem meg) az előző telepítés méretére, de most a TC azt írja ki hogy az 58 510 332 k-ból 40 312 144 k szabad. Ez szerintem kisebb helyfoglalás a tömörítés miatt, mint tömörítés nélkül lenne.
Most megnéztem, a tc szerint az elfoglalt méret 19 888 965 k, úgy éreztem jobban tömörített, de ezek szerint nem.

Ami a lényeges: eddig hiba nélkül működik a rendszer.
Közben másik sata kábellel visszaállítottam a raid-et is, nincs hiba.
A hd sentinelben egyetlen hibaüzenet van:
2011.09.26. 22:15:34,Meghibásodás várható !!! Attribútum : Raw Read Error Rate, de a hiba nem következett be, valószínűleg, mert kikapcsoltam a gépet (nem a hibaüzenet miatt, azt csak napokkal később vettem észre).
CD Info szerint: bekapcsolások száma: 42x, munkaidő: 61 óra.

Alaplapom Gigabyte P55A-UD3 a sokat szidott marvel sata3 vezérlővel.
Ezen a vezérlőn csak az ssd van, a laphoz adott sata3-as kábellel.
Processzor: Intel Core I5-650, 4000 MHz-re húzva.
Memória 2x2 GB Kingston
Operációs rendszer: MS Windows 7 64 bites
Van a rendszerben a sata2-es intel vezérlőre kötve még egy 1 TB hitachi és 2 db 500 MB wd raid0-ban.

Az alsó kép tanulsága szerint a sebesség elmarad a gyári értékektől, de szerintem nem rossz, én gyorsnak érzem.

Remélem segítettem és nem zavartalak Benneteket ezzel a hosszú hozzászólással.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#24217) föccer válasza mipityu (#24216) üzenetére


föccer
nagyúr

2011.09.26. 22:15:34,Meghibásodás várható !!

Ez nem azt jelenti, hogy abban az időpontban fog meghibásodni a meghajtó, hanem azt, hogy akkor történt bejegyzésre a hiba. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24218) mipityu válasza föccer (#24217) üzenetére


mipityu
tag

Köszi, értem.
Arra gondoltam, hogyha még folyamatosan több órán át bekapcsolva maradt volna a gépem, akkor esetleg bekövetkezett volna a meghibásodás.

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#24219) föccer válasza mipityu (#24218) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez nem így működik. Az olvasási hiba inkább csak egy jajkiáltás a meghajtó részéről. Ebből még nem lehet megmondani, hogy mikor fogja beadni a kulcsot. Lehet, hogy évekig elfut még további hiba nélkül, de az is lehet, hogy drasztikusan romlani fog a közeljövőben az állapota. Minden esetre érdemes a meghajtóról a fontos adatokat lementeni, és rendszeresen ellenőrizni a smart bejegyzéseket. Ha sűrűsödik a hiba, akkor érdemes kivenni a rendszerből, mert csak a galibát okozzhatja. És ismételten: adatmentés :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24220) mipityu válasza föccer (#24219) üzenetére


mipityu
tag

Köszi, így már tényleg értem :-)

A meghajtó, mint előzőleg írtam 9 napos. Ezalatt így alakult a raw read error rate:

Én ebből arra következtetek, hogy az ssd igen instabil.
De eddig nem volt semmilyen észlelhető hiba.

Csak a rendszer és programok vannak rajta. Adataimat a hitachin tárolom és naponta mentés készül róluk. Ebben a percben beállítottam, most már naponta feltölti a mentést a dropboxra is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#24221) Lacza_26 válasza mipityu (#24220) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Agility 3 120-asra nekem is ilyeneket irt ki a hdd sentinel. A meghibásodás várható hülyeséget is kiírta. Firmware frissítés után el is tűnt a bejegyzésből.
A írott/olvasott adatot is rosszul írta ki.
Már nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#24222) Neu77 válasza SVLaller (#24215) üzenetére


Neu77
csendes tag

A marwellt nem tudom, hogy kell letiltani, de nincs használatban. A hot-swape alapból disabled.. Ha van egyéb ötleted megköszönöm és kipróbálom csak az eredményt nehéz tesztelni mivel 4-5-6 naponta jön a hiba. Azért nem tudom, hogy mitöl jön elö, mert nem csinálok a géppel semmit olyankor. Be van kapcsolva 24/7

(#24223) SVLaller válasza Neu77 (#24222) üzenetére


SVLaller
senior tag

BIOS-ban az Advanced/Onboard devices fülön van

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24224) Neu77 válasza SVLaller (#24223) üzenetére


Neu77
csendes tag

Köszönöm a tippet, kikapcsoltam... 1 hét múlva kiderül bevált-e vagy sem :D

(#24225) Dictator^ válasza deicide (#24209) üzenetére


Dictator^
veterán

Igy még mindig olcsobb mint az 510.. az 520 meg random, nem jött bejelentés az áráról, de lehet megéri megvárni Novembert.. csak a karácsonyi áraktól félek még plusszba.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#24226) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

SSD vásárlás előtt állok. Az alábbi 2 termék között vacillálok:

OCZ Vertex 3 120GB Max IOPS
Corsair Force GT 120 GB

Ahogy olvastam, lehet hogy az OCZ nem valami megbízható, de azért valamivel gyorsabb mint a Corsair, azonban a Corsair meg megbízhatóbb. Nekem fontos hogy a megbízható legyen. Hosszútávra tervezném venni.

Előre is köszönöm a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#24227) atom18


atom18
aktív tag

mi a különbség ezek között:

Samsung SSD 470 64GB (MZ-5PA064/EU)
Samsung SSD 470 64GB (MZ5PA064B)
Samsung SSD 470 64GB (MZ-5PA064C/EU)
???

(#24228) soldi3r válasza atom18 (#24227) üzenetére


soldi3r
veterán

tartozékok

E30 (oo=[][]=oo)

(#24229) atom18 válasza soldi3r (#24228) üzenetére


atom18
aktív tag

ehhez ez van írva
Samsung SSD 470 64GB (MZ-5PA064/EU)
PC csatlakozók: S-ATA II (300 MB/s)

a másik kettőhöz:
PC csatlakozók: S-ATA III (600 MB/s)
Samsung SSD 470 64GB (MZ5PA064B)
Samsung SSD 470 64GB (MZ-5PA064C/EU)
de közben ha rámegyek a részletekre az van h. SATA II
pl.: [Samsung SSD 470 64GB (MZ-5PA064/EU)] és pl.: [
Samsung SSD 470 64GB (MZ5PA064B)]
itt az a lényeg h.ha pl. bármelyiket is venném hozzátudom kötni a SATAII-es alaplapomhoz?

(#24230) Jack@l válasza Neu77 (#24210) üzenetére


Jack@l
veterán

Van 1-2 szuttyogó sata3 vezérlő, de azért nem kéne alaplapgyártóho rohangálni a támogatás miatt, egy vinyóról beszélünk még mindig... Max sata2-n megy bsod nélkül.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24231) Neu77 válasza Jack@l (#24230) üzenetére


Neu77
csendes tag

Egy I7-es konfig mellett nem hinném, hogy kompromisszumokat kellenem bevállalnom. Ha sata3-as vinyót veszek, akkor elvárható lenne, hogy menjen is azon a csatolón.

(#24232) kerekfej válasza atom18 (#24229) üzenetére


kerekfej
addikt

Mindig a gyári weboldal a mérvadó.

samsung.hu

Keresd ki őket és nézd meg a leírásukat!

(#24233) Jack@l válasza Neu77 (#24231) üzenetére


Jack@l
veterán

Épp azzal kezdted, hogy csak olyan ssd-t nézel, amit a lap hivatalosan támogat, mi az ha nem kompromisszum? (még annál is rosszabb)
Amig nem a nativ intel chipsetben lévő sata3-at használod, akármilyen konfigod lehet...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24234) atom18 válasza kerekfej (#24232) üzenetére


atom18
aktív tag

köszi megnéztem én azt vettem észre h.MZ-5PA064/EU ennél alig van leírás az MZ-5PA064B/EU-nál már sokkal részletesebb és a C-nél + még ez van írva Upgrade Kit
3,5" mounting bracket, screws, SATA kábel, SATA power kábel.
Hát nem tudom melyiket válasszam a 3közül inkább csak oprendszernek? :U

(#24235) Jack@l válasza atom18 (#24234) üzenetére


Jack@l
veterán

Nagy dilemmát okozott angol tudósoknak is a csavarok és keret hatása az oprendszerre című elmélet :) VEgyed a legolcsóbbat, azt pakold be, szerintem.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24236) SVLaller


SVLaller
senior tag

nézegettem a samsung 830 tesztet, és nem jön le nekem miért lesz olyan nagyon jó vétel. 1,5 millió óra MTBF, 16000 IOPS, 520/400 MB/s olvsás/írás. Ezt minden mostani SSD tudja sőt túlteljesíti. akkor miért?

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24237) Neu77 válasza Jack@l (#24233) üzenetére


Neu77
csendes tag

Nem azzal Kezdtem!.. Azzal kezdtem, hogy olyat vettem amit nem támogat hivatalosan az alaplap és szopok vele, ezért ajánlottam, hogy célszerűbb azt venni ami támogatott. Egyébként mindenki azt vesz amit akar. Legfeljebb lesz egy drága poháralátétje, ha nem válik be :D

(#24238) radi8tor válasza SVLaller (#24236) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, én sem vagyok tőle elájulva!

⭐ Stella

(#24239) Dexter-2000 válasza radi8tor (#24238) üzenetére


Dexter-2000
őstag

ssd t szeretnék venni
jó lenne ha 120-128 Gb os lenne és 500-550 Mb/s körüli(vagy több) lenne az írási/olvasási sebessége
márkáknál a kingston, ocz, corsair, adata -at néztem, de azt nem tudom hogy márkából melyiket érdemes venni illetve hogy melyik a felsőbb kategóriás. ezért fordutam hozzátok tanácsért.

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#24240) radi8tor válasza Dexter-2000 (#24239) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kingston, Samsung vagy Intel. A többit majd mondják a többiek :)

⭐ Stella

(#24241) Frenky89 válasza radi8tor (#24240) üzenetére


Frenky89
őstag

+ Crucial :)

[ Szerkesztve ]

(#24242) Dexter-2000 válasza radi8tor (#24240) üzenetére


Dexter-2000
őstag

rendben, jah és bocsi új helyett válaszra nyomtam :B

Szépnapot!

(#24243) Jack@l válasza SVLaller (#24236) üzenetére


Jack@l
veterán

az a 16000 iops szerintem csak irásnál van, olvasásnál sokkal többnek kell lennie ilyen eredményeknél. Kb vertex 3 szintű amit teszteltek, nekem szimpi a nem sandforce chip miatt. Majd ha kijön úgyis elválik mennyire/mire háklis. Az árát viszont lenyomhatnák 45e alá, hogy tényleg legyen nyomós ok azt választani.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24244) radi8tor válasza Jack@l (#24243) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A Forint árfolyam elég ramaty, ne számítsatok semmi jóra.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24245) bundaska válasza kerekfej (#24179) üzenetére


bundaska
aktív tag

Hello!

Máshol is megnéztem, van ahol még mindig 28 körül mozog, sőt elég sok helyen, de azért köszi a linket.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#24246) Jack@l válasza radi8tor (#24244) üzenetére


Jack@l
veterán

Nekem már megvan a bestbuy kingston, majd ha az alá mennek ár/GB-ban az 500 felett iró olvasó ssd-k akkor ráérek gondolkodni ilyeneken... :D

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24247) S.Feri


S.Feri
őstag

Lenne egy kérdésem.
Van e egy átlagfelhasználónál nagy jelentősége, hogy milyen ssd-t használ, sata2 vagy sata3-ra gondolok. Most lenne egy lehetőségem, jó áron 256gb-os sata2-es ssd-hez jutni, de amiatt vacilálok, hogy már rég tombol a sata3 láz.

Köszi a válaszokat előre is.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#24248) Jack@l válasza S.Feri (#24247) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem attól lesz jó, vagy irtó rossz egy ssd, hogy sata3-as é. 4k random read és write-ot nézd, általában azt fogod használni rendszerlemeznél, játékoknál. Átlagfelhasználásnál nem fogod észrevenni érzésre a különbséget csak minimálisan( benchmarkokban jön ki csak, vagy nagy filmek és iso-k másolásánál, de az se igazán, mert a source se tud annyival olvasni).

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24249) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok.

Melyik a legmegbízhatóbb program,ami megmondja,hogy megy-e a trim vagy sem? a querry parancs 0-t hoz ki,tehát engedélyezve van. De közben sorozatosak a kékhalálok és a hdd sentinel szerint a trim nincs engedélyezve,de támogatva van.

(#24250) SVLaller válasza djyuri (#24249) üzenetére


SVLaller
senior tag

az ssdlife is kiírja, hogy mennyire megbízható azt nem tudom

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.