Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24651) kene84 válasza Fire/SOUL/CD (#24647) üzenetére


kene84
senior tag

Ez a gép, április óta van ilyen formában összerakva,csak eddig ugye a hdd-n volt a windows,soha nem volt vele melegedési gond,fűtés meg egyelőre nincs a lakásban.

Igen jelenleg SATA3-on van, akkor a köv. próba,hogy SATA2-re dugom az SSD-t.
Bár ma este már nem tudom megtenni meló miatt,de holnap igen és akkor majd jelentkezem mi is volt.

Szerk. :

SATA Controller 0 -> Enhanced
SATA Controller 1 -> Enabled

ők,nem voltak a Storage configaration menu-ben,a többiből a Hard Disk S.M.A.R.T. -t tettem Enabled-re a SATA Mode-ok mindketten azon is voltak.
És igen,természetesen fent van az ASMedia Sata3 Driver - (Asmedia ASM106x SATA Host Controller Drive - 1.2.6.0)

[ Szerkesztve ]

(#24652) fsb1000 válasza Fire/SOUL/CD (#24637) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hát azt nem tudtam, hogy a gyártó is ajánlja a particónálatlan területet.
Nekem is Samsungom van, de hát... doksi az nem volt hozzá soha és XP alól kézzel particionáltam.

Azért írtam, hogy "hit" kérdése, mert én csak a fórumokon olvastam erről, abban az időben, amikor az egyszeri userek is el kezdtek SSD-ket használni. De az SSD müködéséről írt "szakmai" cikkek alapján teljesen logikusnak tünt, hogy segít.
De elsősorban nem az élettartamra van befolyással, hanem a korai időkban sokaknál jelentkező lassulásra.

Itt a PH-n elsőként a 32GB-os SLC samuk jelentek meg. Azok szinte mind belassultak, ha teleírták öket. Én mind a 3 darabnál tapasztaltam ezt a lassulást, amit használtam, pedig nem írtam tele öket soha.

(#24653) Fire/SOUL/CD válasza fsb1000 (#24652) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát ez pedig több gyártónál is Over Provisioning "néven fut" (magyarul úgy lehetne fordítani, hogy "az alapban biztosított Spare Area(tartalék terület) kibővítése"), pl (hogy az általad korábban említett SSD-nél maradjunk) az Intelnél is és elég egyértelmű a javaslat/konklúzió. :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24654) Salvador20 válasza Fire/SOUL/CD (#24560) üzenetére


Salvador20
őstag

a c6 kikapcsolásánál megszűnt a hang probléma...mi az a c6? CPU-nál volt

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#24655) Qru válasza Salvador20 (#24654) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Energiatakarékos feature. Ha nincs terhelés alatt a proci kilövi a gyorsítótárat (C3), majd ha nem kell kilövi a nem használ procimagot/magokat (C6).
Okoz ilyesfajta anomáliát, nekem is "visít" a gépem ha engedélyezve van. Kilőttem én is a fr@ncab, azóta semmi gondom nincs.

#nincsbennetarcsi

(#24656) Fire/SOUL/CD válasza Salvador20 (#24654) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Energiatakarékossági "sémák"/vezérlések jelölése, van több is C3/C7 stb, a C6 speciel ez: [link]
(Ezeket kompletten ki lehet lőni, ha letiltod a CQ avagy EIST-et, de ezt írtam korábban is. ;] )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24657) Salvador20 válasza Fire/SOUL/CD (#24656) üzenetére


Salvador20
őstag

igen,de olyat nem találtam, amit mondtál....mindenesetre nem az ssd volt ezek szerint, pedig külön is meghallgattam és 100%-ra mondtam volna,hogy az adja ki ezt a hangot.....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#24658) Qru válasza Fire/SOUL/CD (#24656) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért ne keverjük a szezont a fazonnal. EIST az csak a szorzó visszavételért felelős (Enchanted Intel Speed Step), a C-states-pedig a fesszel operál.
A zúgás/búgás megszüntetéséhez csak az utóbbit kell kilőni.

:R

#nincsbennetarcsi

(#24659) Salvador20 válasza Fire/SOUL/CD (#24656) üzenetére


Salvador20
őstag

most megnéztem újból a biost, ez a cool n quiet lenne, akkor? Az alapból ki volt lőve

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#24660) wwenigma válasza bazsi83vp (#24624) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem kell particionalni, mint ahogy az adatok sem fizikailag helyezkednek el sorrendben, a particiok sem a hagyomanyos modon tarolodnak. Lemezszinten kell a 10-20%.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#24661) Fire/SOUL/CD válasza Qru (#24658) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igaz. :R De Én akkor is lelövöm a következőket a BIOS-ban, EIST/SpeedStep/Cool'n'Quiet/PowerNow... Eddig még nem ciripeltek az SSD-k, de most már tudom, hogy C6 a bűnös, ha az egyik ssd átalakulna transformers tücsökké... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24662) Qru válasza Fire/SOUL/CD (#24661) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD Ez ott volt.

#nincsbennetarcsi

(#24663) SG3rg0 válasza .: JuSzT :. (#24617) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia, és teljesítménybe azonos a kettő? Tehát ugyan annyit tud mind a kettő?
Samsung nem gyorsabb?

[ Szerkesztve ]

(#24664) iff


iff
senior tag

Nálam is volt ciripelés vagy is inkább zúgás.Friss win 7 dríver felrakva, majd egyszer csak zúgás hallatszik. A bill. hang szabályzóját megnyomtam és elhallgatott, kis idő múlva előjött megint, gomb nyomás és nem hallatszik.Ez akkor volt zavaró, amikor csend és nem volt hallgatva.Nem tudtam,hogy mi lehet.A hangkártya driverét leszedtem és ahogy a win 7 felismerte úgy hagytam most nincs zúgás de állítani nem tudom pl.: fülhallgató kimenet. Legalább nem zúg. Először az alaplapra gondoltam ill. ssd stb. Alaplap: asus P8H61-M LX2.A win7-é jobb mint az alaplap telepítőjének?

..........""..........

(#24665) fsb1000 válasza Salvador20 (#24654) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hmmm... akkor még mindig biztos vagy benne, hogy az SSD okozta a hangot?

Szerk: közben olvastam, hogy nem.
Bocs, hogy kissé szkeptikus voltam, de pont kerekfej SSD ellenes kampányába csöppentél be a problémáddal.

[ Szerkesztve ]

(#24666) .: JuSzT :. válasza SG3rg0 (#24663) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szerintem gyorsabb.... Mindkettő megbízható. Csak kérdés, hogy kell e neked 96gb... mert ha kell akkor nem kérdés melyiket vedd.

(#24667) Ombi5


Ombi5
őstag

Jo kis vita alakult ki ezzel,h felhoztam kell e vagy muszaj e formazni particiot ahhoz,h tartosabb legyen SSD. Latom mindeki mast vall! :)

(#24668) fsb1000 válasza Ombi5 (#24667) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Most hogy kaptunk gyártói linkeket, szerintem tisztult kép.

(#24669) Ren Hoek válasza iff (#24664) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Tegnap elkezdtem Minecraft-ozni, és előjött a ciripelés nekem is.

Azt tudom hogy nem a hangfalakból jött, és nem is a ventillátorokból és nem is az SSD-ből! Valahonnan az alaplap környékéről saccoltam..

Bizonyos ablakváltásra megváltozott a hangszín/frekvencia.

Lehet a SATA vezérlő és SSD-vel kapcsolatos, mert eddig nem jelentkezett. Majd kipróbálom a C kilövést, de annyira nem zavaró...

(#24670) Fire/SOUL/CD válasza fsb1000 (#24668) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Még találtam az Kingston-nál és az OCZ-nél is infókat, ha esetleg érdekel valakit belinkelem.
Viszont az OCZ-nél érdekes dolgok olvashatóak, több témában is, az egyik a sebességmérés, ezt muszáj idéznem. :DDD

Do not use AS_SSD (writes between 3-5 GiB) on default settings.
Do not use CDM (writes between 15-19 GiB) on default settings.
Do not use AS_SSD and CDM together in the same Logged On session.
Do not run FF pattern on ATTO. Default settings are ok.
Run IOmeter with 4KiB 'sector' alignment. Do not run it to fill the drive.
Do not use 'Full' Benchmarks more than once in the same Logged On session.
Do not use any Benchmark (compressible data) more than once a week.
Do not use any Benchmark (un-compressible data) more than once a month.
Do not run Random patterns straight after Sequential or vice versa.
Best to run inidividual tests with small file sizes and not full suite default.

Szóval akik szeretnek óránként sebességet mérni, azok ne tegyék... :))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24671) Vikthor válasza kerekfej (#24645) üzenetére


Vikthor
nagyúr

milyen jó, hogy intel SATA3-as vezérlőm van...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#24672) oxa


oxa
csendes tag

Sziasztok!Egy samuval mértem ezt a laptopban,szerintem megközeliti a gyári értéket!Nagyon meg vagyok vele elégedve!Mindenkinek csak ajánlani tudom!Igaz még csak egy hetes :DD

(#24673) radi8tor válasza Fire/SOUL/CD (#24670) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem újdonság, szerintem. Én is bele nyomtam két éve vagy 500 GB-ot az Intel-embe. Volt még pár Win7 telepítés is, meg sok bench. :DD

⭐ Stella

(#24674) Ren Hoek válasza radi8tor (#24673) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Eddig nyomtam bele 1 nap alatt 100-120 gigát kb, nem fogom kímélni...Azok 30 gigás videós melók :D Úgy látom használ neki az SSD... Bár végülis a source file-ok lehet maradnak a HDD-n, annyira nem számít sokat.
Ja és a swapot is visszaraktam inkább HDD-ről, mert videóvágáskor nem nagyon elég a 4 GB...elkezdte kerregtetni a HDD-t és full belassult az egész.. Na mondom köszi ebből nem kérek :D

Wear leveling count most ugrott 2-re.. Nektek az mennyi? Ha tényleg bírja a 8000 ciklust, akkor bőven jó a 100 GB/nap, ennyi úgysem lesz gyakran.

[ Szerkesztve ]

(#24675) bazsi83vp válasza Ren Hoek (#24674) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Sztem a mentés is mehet a merevlemezre - lineáris írás - olyan gyorsan meg sztem úgy se tömörítesz :D De a swap, program ideiglenes fájljai viszont ramdrive (ha mindenáron lapozni akar és van elég memória), vagy ssd.

(#24676) Ren Hoek válasza bazsi83vp (#24675) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azt sosem értettem a swap-ot minek ramdrive-ra rakni, mikor elvégre arra szolgál, ha elfogy a ram, akkor a lemezen folytatja, nem? Ergo sokkal előbb fog betelleni ha még ramdrive-ot is kreálok... Legalábbis nekem 4 GB-nál ez a helyzet. Pl érdekes, hogy STALKER soc-nál is meghatározó a swap mérete, apró megakadások elkerülése végett.

[ Szerkesztve ]

(#24677) soldi3r válasza Ren Hoek (#24676) üzenetére


soldi3r
veterán

valami nem indul el, ha nincs lapozófájl, ha van elég memoria, akkor meg az a leggyorsabb

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#24678) bazsi83vp válasza Ren Hoek (#24676) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Azért mert egyes programok képesek kevesebb memóriahasználatnál is a spawra mászni, pl 2 giga után kirakja magát, bármennyi ramod is van. Az hogy elvileg a telítődés után ... elvileg. a Stalkert meg én is szerettem és annál tényleg úgy van. Mondjuk sztem egy rendes munkaállomásban (CAD/videószerkesztés stb.) van 8-32 giga ram, így nem gond lecsippenteni valamennyit.

(#24679) Carasc0


Carasc0
őstag

No most elgondolkodtam:

Corsair Force GT 120GB vagy Samsung 830 Series 128GB! :F

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#24680) Jack@l


Jack@l
veterán

[http://www.neowin.net/news/hp-to-launch-flash-and-ssd-alternatives-in-18-months]

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24681) Ren Hoek válasza bazsi83vp (#24678) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja, de ez egy low budget házi 250K-s állomás :D Ösztöndíjból, melókból van, szóval ez is sok volt :DDD Tökéletesen megfelel, csak videóvágás mellett mondjuk úgy nem élhettem ki eddig a böngészési szokásaimat (Chrome nálam 15-20 füllel van megnyitva állandóan és szokszor simán megzabál 1 GB ramot is) de így SSD-s swappal szupergyors minden, mintha ramból menne. Ezért nem írom ki HDD-re sem a cache-t. Nem azért vettem az SSD-t, hogy mellette kerregjen itt nekem a HDD-m..Szóval jó ez így, letöltés úgyis oda megy :) Samu 8000 ciklusnál adja fel, szóval még sok-sok évig működik swappal is.

Viszont ezt a 6 GB magician által ajánlott overprovision területet oda fogom neki adni, nem akarom a wear levelinget szivatni.

[ Szerkesztve ]

(#24682) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Leírnék egy tapasztalatot:

Aki esetleg két gépen szeretné használni ugyanazt az SSD-t (Pl Noti és PC) az nyugodtan megteheti :) Átraktam a notiba 64bit-es win 7-el, és 1 perc alatt átkonfigolta a drivereket...Egyedül az nVidia driver zavarta, de egy restart megoldgotta.

Viszont lenne egy kérdésem is: USB -> Sata power kábelt lehet valahogy moddolni? Nem nyírhatja ki az SSD-t egy ilyen?

Van ilyen piacon de nagyon ritka...

(#24683) ttt1


ttt1
őstag

Sztetek ha nekem v 1 régi 1,8as ssdm amiben trim támogatás sincs ott kell vmilyen karbantartást végezni v ugyanugy elvégzi magától mint az újabb társai?

(#24684) oxa


oxa
csendes tag

Sziasztok!Egy kérdésem lenne.Tudja valaki hogy honnan tudnám letölteni,samsung ssd magician 3.0 verziót?Sehol sem találom!Egy linket megköszönnék! :W

(#24685) cszn válasza ttt1 (#24683) üzenetére


cszn
őstag

Az attól függ, hogy miféle az az SSD. A vezérlője a lényeg.

(#24684) oxa Én csak 2.0-át találtam. :F

[ Szerkesztve ]

(#24686) oxa


oxa
csendes tag

Köszi szépen hogy megnézted!Nekem is csak erre futotta.

(#24687) Fire/SOUL/CD válasza oxa (#24684) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megkérdeztem a másik topikban, Oliverda biztos tud valamit mondani...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24688) Istyu74 válasza Fire/SOUL/CD (#24653) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Ha jól értemt ha van egy 60 Gb os SSD akkor ha 6GB ot nem particionálok le,ha nem formázatlanul hagyom,akkor már a formázott rész mind a 100% át kihasználhatom ?
Vagyis érthetőbben teleírhatom az egész SSD-ét,vagy itt is javasolt még mindig hagyni valamennyi szabad területet,és ha igen akkor egy 60 asnál ez mennyi még külön?

Kösz a választ előre is. :))

Üdv, István.

(#24689) Fire/SOUL/CD válasza Istyu74 (#24688) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Igen, jól érted
2. A névleges kapacitás (amit a gyártó megad) max 20%-a. De ezt úgy értsd, hogy pl Samu 64G esetén (ez a névleges kapacitás) 59G-re lehetett formázni (ez a tényleges kapacitás), a kettő különbsége (64-59=5G) plusz a Magician által javasolt 6G, azaz 11G.
Ez a névleges kapacitás ~17%-a Samunál, ezért írtam, hogy max 20%...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24690) kételkedem válasza oxa (#24684) üzenetére


kételkedem
addikt

Samsung oldalán is csak a 2.0 található!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#24691) Fire/SOUL/CD válasza kételkedem (#24690) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, csak az a furcsa, hogy már megjelentek a Samsung.com-on a 830-asok, ki is lehet választani őket, mégsem ajánl fel semmilyen letölthető dolgot hozzá...
Bár az is lehet, hogy pár óra múlva, avagy a mai nap folyamán meg már elérhető lesz.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24692) kételkedem válasza Fire/SOUL/CD (#24691) üzenetére


kételkedem
addikt

Ráadásul Oliverda itt be is mutatja a szoftvert!

Nem lehet, hogy bugos volt és levették? Az alaplapomon pl F12-as BIOS van, a gyártó honlapján pedig nem létezik csak 10, 11, 13! :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#24693) kerekfej válasza Carasc0 (#24679) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung ajánlott inkább.

(#24694) Fire/SOUL/CD válasza kételkedem (#24692) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az is lehet, hogy valamelyik mellékelt CD-n volt/van rajta pluszban, a fene sem tudja.
Mondjuk 470-es tulajoknak teljesen mindegy, hogy 2-es vagy 3-as a magician, mert semmi olyan plusz opciót nem látok, ami a 2-esben ne lenne (ez is frissült már többször)...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24695) ttt1 válasza cszn (#24685) üzenetére


ttt1
őstag

Toshiba 1,8-as ssd.. Vezérőjét ki tudja vmi szoftver olvasni?Toshiba R600-asba "való" ssd-ről van szó.

(#24696) Ren Hoek válasza kételkedem (#24692) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Most újraolvasva a tesztet, szerintem a 830 (és gyorsabb SSD-k) előnye közel csak szintetikus tesztekben nyilvánul meg, vagy ISO file-ok másolásakor SSD-ről(!) ami valljuk be, nem egy gyakori művelet.

Ember legyen a talpán, aki meg tud különböztetni egy 470-el és egy 830-al szerelt gépet. Persze kíváncsian várom az árakat, de +8-10K-t nem ér meg.

(#24697) bélanéni


bélanéni
őstag

Sziasztok, melyik 120GB körüli SSD-t ajánljátok? Van egyáltalán markáns különbség a gyártmányok között? SATA2 és SATA3 számít? Előre is köszi!

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#24698) kerekfej válasza kerekfej (#24281) üzenetére


kerekfej
addikt

Ren Hoek

Ehhez hasonló formában (#24281) a tesztből ki lehetne számolni, hogy mennyit kell fizetni a sebességtöbbletért a Samsung 830 PH-tesztet alapul véve.

Samsung 470 256GB 88706Ft (346,50) -> 84693Ft (330,83)
Samsung 830 256GB 98500Ft (384,76) -> 98147Ft (383,38)

Samsung 470 128GB 45700Ft (357,03) 45610Ft (356,32)
Samsung 830 128GB 53600Ft (418,75) 52899Ft (413,27)

Ennyit változtak az árak

[ Szerkesztve ]

(#24699) Ren Hoek válasza kerekfej (#24698) üzenetére


Ren Hoek
veterán

64 GB-os nem is lesz?

(#24700) deicide válasza Ren Hoek (#24699) üzenetére


deicide
veterán

De igen, lesz.

MZ-7PC064D/EU

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.