Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24451) Dictator^ válasza Fire/SOUL/CD (#24447) üzenetére


Dictator^
veterán

Nem tudom, Én intel párti lennék, HDD-be, amugy a Samut csipáztam, de visszaolvasva itt a Samu nem rossz.
Viszont az Intel ami adná,csak az 510 igy is 60000 felett van, az 520 ami kijön, gondolom drágább lesz és nem viszi le az árát az 510nek sem.
Nem tudom eldönteni , hogy melyiket vegyem...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#24452) kerekfej válasza Dictator^ (#24451) üzenetére


kerekfej
addikt

Egy tipp a Samsung 830-asra.

(#24453) Fire/SOUL/CD válasza Dictator^ (#24451) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát ha 60K-ért tudsz szerezni Intel 510-est 120G kapacitásút (nem használtan persze), akkor az is jó vétel, jó ár érte, de újonnan és "hivatalos" helyeken kb ennyi jelenleg: [link]
Ezt meg azért sokallom érte, akármilyen jó is...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24454) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Fúh gyerekek, ez nagyon brutál... A lassú akadozós 1.9 Athlon X2-ből olyan érzet lett, mint az otthoni négymagoson ülnék (talán jobb is)

Nekem ezután ne kezdjen el pampogni senki a HDD-kről :D

Amúgy AHCI-t nem találtam BIOS-ban...Majd holnap lövök rá egy FW frissítést a notira, mert még sosem volt rajta. Lehet akkor lesz ilyen beállítás? Ha mégsem lenne, milyen hátrányokat szenved el az SSD AHCI nélkül?

Szerk: Ehh... Samu bench szerint: IOPS read 4000, write 6000 :( Lehet ezt szenvedi el?

[ Szerkesztve ]

(#24455) Dictator^ válasza Fire/SOUL/CD (#24453) üzenetére


Dictator^
veterán

Pff... én valahol láttam 65ért, de ez.. 80... hát kicsit soknak tartom én is..
A 830, ha 55 lesz mint írták, akkor az bestbuy mi?

Az 520 meg gondolom efelett lesz...
De mindig ennyi volt az 510?
Tényleg mintha legalább ilyen 65 környékén láttam volna pár hete, csak akkor még a töke nem volt meg rá...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#24456) fsb1000 válasza Ren Hoek (#24454) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én AHCI nélkül használom évek óta több konfigban...
AHCI nélkül nem müxik a TRIMM, de XP alatt úgy sincs.

(#24457) Ren Hoek válasza fsb1000 (#24456) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Win 7 alól vagyok... Nyoma nincs AHCI-nak BIOS-ban. Pedig megnéztem a legfrissebb. Elején meg azt olvastam, hogy épphogy ki kell kapcsolni, merthogy károsíthatja a drive-ot.

(#24458) Fire/SOUL/CD válasza Ren Hoek (#24457) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Elején meg azt olvastam, hogy épphogy ki kell kapcsolni, merthogy károsíthatja a drive-ot."
Mármint az SATA AHCI üzemmód? Nem tudom hol olvastad, de butaság...

fsb1000 - "AHCI nélkül nem müxik a TRIM..."
W7-nek teljesen mindegy, hogy SATA IDE avagy SATA AHCI az üzemmód, megy a TRIM.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24459) Ren Hoek válasza Fire/SOUL/CD (#24458) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Akkor jó így :)

Arra valami hogy első tesztnél 4000-6000 IOPS volt csak? Most Tune után felment 10-15K-ra.
Nem valami stabil.Majd nagy gépben kipróbálom holnap :)

(#24460) soldi3r válasza kerekfej (#24431) üzenetére


soldi3r
veterán

amennyire jó most a 30 éves hdd, kb annyira lesz majd az 5 éves ssd, kicsit felgyorsult a fejlődés mostanában :D nem belassulás miatt lesz lecserélve, hanem olcsóbb lesz a nagyobb/gyorsabb

E30 (oo=[][]=oo)

(#24461) fsb1000 válasza Fire/SOUL/CD (#24458) üzenetére


fsb1000
nagyúr

W7-nek teljesen mindegy, hogy SATA IDE avagy SATA AHCI az üzemmód, megy a TRIM.

Ok, értem. AKkor valószinüleg rosszul írták a PH-s tesztekben/blogokban, hogy előfeltétele a Trimm-nek.

(#24462) FireKeeper válasza Fire/SOUL/CD (#24458) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

"W7-nek teljesen mindegy, hogy SATA IDE avagy SATA AHCI az üzemmód, megy a TRIM."
ez nem csak olyan SSD-kre igaz, amikben van valami TRIM-től független garbage collection?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#24463) cszn válasza FireKeeper (#24462) üzenetére


cszn
őstag

Nem, mert tulajdonképpen a TRIM-nek az AHCI nem feltétele. Ettől függetlenül érdemes persze inkább AHCI-ban használni.

(#24464) Fire/SOUL/CD válasza fsb1000 (#24461) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát ha tesztben/blogban azt írták, hogy W7 esetén SATA IDE módban nem működik a TRIM, akkor az baki. Korábban leírtam részletesen, hogy mi is az a TRIM és miért is lényegtelen az IDE/AHCI ebből a szempontból, de enélkül is belátható, mert akkor a gyártók biztosan írnának róla és még sem teszik, pl Corsair: [link]

TRIM Support Checklist:

Microsoft Windows 7 operating system
SSD with TRIM-enabled Firmware
Storage Controller configured in IDE or ACHI mode (LOL, elírták az AHCI-t) :DDD
Default Microsoft Storage Driver (MSAHCI) or Intel 9.6.0.1014 Drivers with Intel ICH and PCH Controllers

FireKeeper
A GC amúgy is független a TRIM-től, sőt még az OS-től is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24465) aberdeen


aberdeen
csendes tag

sztem nem nagyon erdemes agyalni milyen ssd,,sata2- sata3........ ...itt egy ocz hibrid minden pcie 100gb ssd 900-1000mb az oprendszernek + 1tb hdd az adatoknak persze kell alaplap ami boot-ol pcie-rol

(#24466) Khelben válasza aberdeen (#24465) üzenetére


Khelben
nagyúr

900-1000mb az oprendszernek

Az milyen oprendszer? Win 3.1? :)

(#24467) Logicman86 válasza aberdeen (#24465) üzenetére


Logicman86
tag

~500$, ebből veszek 2*1 TB HDD-t raidben, meg mellé egy 120as SSD-t...

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#24468) aberdeen válasza Khelben (#24466) üzenetére


aberdeen
csendes tag

az sebesseg trasfer rate .......100giga a kapacitas bocs nem nagyon tudom magyarul a kifejezeseket

(#24469) kételkedem válasza Fire/SOUL/CD (#24458) üzenetére


kételkedem
addikt

W7-nek teljesen mindegy, hogy SATA IDE avagy SATA AHCI az üzemmód, megy a TRIM.
Ez remek! Tegnap este egy órán keresztül küzdöttem, hogy az IDE módban SSD-re telepített Win7 alatt átállítsam az IDE módot AHCI módra! Persze nem ment, de ez user error lehet inkább!

Az mennyire természetes, hogy Win7 telepítésekor néha olyan lassú volt, mintha megfagyott volna? Mikor kiírja, hogy a telepítő elindul, akkor simán megvacsoráztam mire tovább lépett. Vinyónál nem tapasztaltam ilyet.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#24470) aberdeen válasza Logicman86 (#24467) üzenetére


aberdeen
csendes tag

mar van benne 4 ssd raid0 -ban revodrive4 +1tb hdd

(#24471) cszn válasza kételkedem (#24469) üzenetére


cszn
őstag

"Az mennyire természetes, hogy Win7 telepítésekor néha olyan lassú volt, mintha megfagyott volna? Mikor kiírja, hogy a telepítő elindul, akkor simán megvacsoráztam mire tovább lépett. Vinyónál nem tapasztaltam ilyet."
Többen is írták már, hogy előfordult náluk, de szerencsére csak a telepítés során fordul elő.

(#24470) aberdeen
Ez sehogy se éri meg 500 dodóért. Nem is beszélve az adatbiztonságról.

[ Szerkesztve ]

(#24472) Fire/SOUL/CD válasza kételkedem (#24469) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért ne keverjük a dolgot: Arról volt szó (és nem másról), hogy IDE módban megy-e a TRIM avagy nem és pont.

Vista óta AHCI módban célszerű (én kötelezőnek mondom) telepíteni. Az SSD gyártók valóban javasolják (nagyon melegen), hogy AHCI üzemmód legyen (de nem a TRIM miatt)

Az a jelenség amit leírsz, az nem természetes, mindenképp próbáld meg így utólag átállítani AHCI-re IDE to AHCI, de csak akkor, ha nem telepítettél másik AHCI drivert.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24473) kételkedem válasza Fire/SOUL/CD (#24472) üzenetére


kételkedem
addikt

Köszi!

Újra telepítem a Win7-et úgy, hogy a BIOS-ban bekapcsolom az AHCI módot. A Win7- nek nem kell külön SATA driver ugye?

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#24474) Fire/SOUL/CD válasza kételkedem (#24473) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nagyon ritka, amikor nem felel meg a beépített AHCI, de ekkor telepítéskor nem is látszik a meghajtó, szóval eléggé észrevehető a dolog.
Ha felment a W7, akkor ATTO-val mérj egyet, ha az eredmény megfelel/megközelíti a gyártó által megadott értékeket, akkoir nincs más dolgod, nem kell másik AHCI. Ha nem (általában az írás marad el messze az elvárhatótól), akkor fel lehet pakolni a megfelelő AHCI drivert, de itt arra kell ügyelni, hogy mind az Intel, mind az AMD AHCI driverei csak egy bizonyos verzió felett kompatibilisek a TRIM-mel, szóval ne csak úgy válogatás nélkül telepíts.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24475) kételkedem válasza Fire/SOUL/CD (#24474) üzenetére


kételkedem
addikt

Köszönöm, este meló után elölről kezdem az egész telepítést!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#24476) aberdeen


aberdeen
csendes tag

bocs ..errol tud valaki valamit

(#24477) aberdeen válasza cszn (#24471) üzenetére


aberdeen
csendes tag

igazad van ,en se gondoltam megrendelni a jovo heten, csak a csatlakozas miatt talaltam erdekesnek........ugyanannyira kepes 2xcrucial m4 raid 0 +1tb hdd es megvan 300 dolcsibol

(#24478) beci43 válasza Attila2003 (#24363) üzenetére


beci43
senior tag

Április óta használok Agility 3-at.Nagyon sok bajom volt vele,két-három óránként kékhalál.Amióta firmwarét frissítettem,semmi gondom vele,van hogy négy-öt napig is megy a gépem egyhuzamban.Ennek már két hónapja.
Gyors,megbízható,nem osztom azokat a véleményeket,amelyek lefikázzák,ráadásul úgy hogy másod-harmad kézből kapott információk alapján gyalázzák.

[ Szerkesztve ]

(#24479) Scholes9


Scholes9
nagyúr

No nem kívánom senkinek, h SSD-ről váltson vissza HDD-re, rémálom :O Remélem minél hamarabb visszajön gariból :U

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#24480) Ren Hoek válasza Scholes9 (#24479) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én is visszaraktam a notiba egyelőre a HDD-t, mert most nagygépbe megy a samu :)

RÉMÁLOM :D Sajnos nagyon könnyű megszokni a jót...

(Mellesleg, pár hónapja majdnem rendeltem egy OCZ Agility 2-őt... Még szerencse hogy nem! Ráadásul gari nélkül. Newegg-en található negatív vélemények miatt vetettem el az ötletet)

[ Szerkesztve ]

(#24481) kerekfej


kerekfej
addikt

Egyébként hiába gyors az SSD, ha többet tölt a szervizben, mint a gépedben.

(#24482) zetecR válasza kerekfej (#24481) üzenetére


zetecR
addikt

Erre egyedül jöttél rá, vagy volt segítség...?

[ Szerkesztve ]

(#24483) radi8tor válasza zetecR (#24482) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne személyeskedjetek a topicban plz. :R

⭐ Stella

(#24484) fsb1000 válasza kerekfej (#24481) üzenetére


fsb1000
nagyúr

jaja... igy vagyok én a szexel is....

Szerintem elég uncsi amit nyomsz.

(#24485) fsb1000 válasza Fire/SOUL/CD (#24464) üzenetére


fsb1000
nagyúr

PH-s cikkben olvastam, de akkor fleshnek sem kell mindent elhinni: [link]

Rendeztem a soraim. HDD-n van a win7 és adatvinyónak látja az Intel SSD-t. Kérdéseim:

Igy is optimalizálja automatán? Mikor?
Inditható a TRIMM-es optimalizáció "kézzel" is?

(#24486) Carasc0


Carasc0
őstag

Tiszteletem SSD topic látogatók!

Olvasgatom a különböző szintű, jellegű, informált, tapasztalt véleményeket és megjegyzéseket az SSD-kről. A legjobb teszt a felhasználói vélemények ez biztos. Én hiszek abban hogy innen lehet legjobban szelektálni hogy egyáltalán érdemes-e egy SSD-t venni rendszernek-e vagy sem. Én őszinte vagyok a hozzászólások alapján nem merek beleugrani egy SSD-be. Jó lenne ha valaki kizökkentene ebből a hitből. A problémám az hogy többször elhangzott azon tény, miszerint tartós használat mellett az SSD előbb beadja a kulcsot mint egy HDD.

Én azt terveztem eredetileg, hogy vennék egy 120GB tárolókapacitással rendelkező SDD-t amelyen lenne egy Win7 és egy linux. De mivel én imádok OS funkciókat tesztelni, gyakori lenne az újratelepítés folyamata és a rendszer mélyebb vizsgálata. Nos az hogy ha terhelem az SSD-t és ennek hatására hamarabb hal meg, az nekem nem kifizetődő.

A másik problémám hogy nem tudom eldönteni most melyik gyártói és melyik vezérlő chipsettel rendelkező SSD-t érdemes megvenni. Cél hogy tartós legyen. Tehát megfelelő terheléssel (pl. teszem azt napi szinten: játék, film, zene használat) tartson ki az élettartalma mondjuk legalább 6-7 évig (ha nem jön közbe semmi más külső üzemképtelenséget okozó környezeti tényező. Továbbá ne legyen ez a kék halálos dolog mint ahogy olvastam az OCZ háza táján.

Ami nekem még fontos egy SSD-nél az a sebesség. Egyedüli kiválasztottam a Corsair Force GT széria. De nem tudom erről milyen tapasztalatok vannak.

Help!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#24487) kerekfej válasza Carasc0 (#24486) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung-ok tartósak viszonylag (470, 830), Crucial (M4) ajánlott, ami megfizethető árban van még az a Kingston (96GB) (leglassabbak ezek közül). A Patriot és az A-Data és G.Skill (www.rambazar.com) is jó elvileg és vannak még jó márkák, de jelenleg itthonról nehezebben beszerezhetők és a drága $ miatt eléggé megdrágultak.

Ha érdekel a téma akkor javaslom, hogy olvass vissza ebben a topicban az elmúlt 3 hónap terméséből.

[ Szerkesztve ]

(#24488) Scholes9 válasza Ren Hoek (#24480) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Igen nagyon könnyű megszokni és tényleg nagy a különbség egy SSD és egy HDD között, sokkal gyorsabb a gép használata :K Amúgy melyik SSD-t érdemes most választani? OCZ Vertex 2-n vagy Corsair Force-on gondolkodtam, de, ha van jobb, akkor az is szóba jöhet :K Mert, lehet, h választhatok helyette majd másikat, mindenképpen a 60 gigás elég, attól nagyobb teljesen felesleges számomra, Win7 volt rajta és úgy is maradt mindig ~25 giga szabadon :)

Szerk: ja itt olvasom alattam :B Még a Samu 60 gigás 470-es modelljét is néztem és úgy néz ki az sem rossz :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#24489) cyber86 válasza Carasc0 (#24486) üzenetére


cyber86
őstag

nekem van corsair force gt 120asom kb 4 napja használom és nagyon gyors. 1x volt kék halál de elvileg én rontottam el valamit mert tegnap este óta mióta rendesen beállítottam nem volt kék halál.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#24490) kerekfej válasza Scholes9 (#24488) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha mindenképp a kettő (itt nem lájkolt típus) közül akarsz választani akkor Corsair újabb típusait esetleg, amúgy meg #24487. :)

Mikor még 1 éve nézegettem akkor a külföldi tesztek szerint az egyik legjobb ár/teljesítmény arányú ami itthon kapható volt az a G.Skill volt.

[ Szerkesztve ]

(#24491) kerekfej


kerekfej
addikt

Három gyors SSD meghajtó a Corsair műhelyéből

Kíváncsi leszek melyik lesz az a gyártó amelyik legelőször meglépi az 5 év garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#24492) Scholes9 válasza kerekfej (#24490) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Mindenképpen az inpontól lesz, mert oda szóül a gari. persze mindez csak feltevés, h választhatok másikat. De, ha Samu akkor melyik a 3 közül? Illetve mi a különbség? 1 v 2 v 3 :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#24493) fsb1000 válasza Carasc0 (#24486) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kibillentés

Nézz utána mennyi ideig használtad a HDD-ket és milyen okból cserélted le másikra.
Nem lesz ez másképp SSD-vel sem.
Számold ki (saccold meg) hány terrabájtot írtál a az Op rendszeres HDD-re.
Ebből kijön hogy ez hány ciklusnak számit.

Szerintem az átlag felhasználó 2-3 évig használ egy háttértárólót, aztán nagyobbra/újabbra cseréli. (biztos van aki tovább örizgeti gar után is...)

-----
Lassan 2 éve használom az Intel SSD-met és 1,2 TB ment rá. Ez 15 ciklus. Hol van ez még a 8000-től? A Samsungról nincs ilyen adat, de nyilván több, az talán 2,5 éves lehet és nem kiméltem.

Van hátránya az SSD-nek, de amit cserébe kapsz az bőven kárpótol.

[ Szerkesztve ]

(#24494) Scholes9 válasza fsb1000 (#24493) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ennyi :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#24495) soldi3r válasza kerekfej (#24487) üzenetére


soldi3r
veterán

mire alapozod, hogy a samsung 830 tartós és jó?

E30 (oo=[][]=oo)

(#24496) Carasc0 válasza fsb1000 (#24493) üzenetére


Carasc0
őstag

Üdvözlet!

És mi lenne az a hátrány?

Amúgy igazad van. Én eddig maximum 5-évig használtam egy HDD-t.

Nos egy adat:

2011.08.07. (Win7 telepítése óta) a HDD-re írt összes adat: 820 000MB. :U

Amúgy nekem nagyon szimpatikus a Corsair Force GT. A problémám az, hogy ha már kiadok érte pénzt, akkor már működjön!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#24497) kerekfej válasza Scholes9 (#24492) üzenetére


kerekfej
addikt

A legolcsóbbat ha nem kell kiegészítő hozzá. Info

(#24498) soldi3r válasza Carasc0 (#24496) üzenetére


soldi3r
veterán

nekem nem volt még 1 éves amikor túladtam rajta :) ez az ssd talán megéri a dupláját :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#24499) Logicman86 válasza Carasc0 (#24496) üzenetére


Logicman86
tag

A HDD-re írt összes adatot mivel lehet megmérni? Kíváncsi lennék rá 1-2 idősebb HDD-m esetében :K

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#24500) fsb1000 válasza Carasc0 (#24496) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A legnagyobb hátránya a korlátozott tárolókapacítás és a magas fajlagos ár.
Cserébe kapod a sebességet és a zajtalanságot + töredék fogyasztást.
Biztonság... hit kérdése.
A legtöbb user (én is) tart melette egy biztonságosnak hitt HDD-t, amin a fontos adatait tárolja.
A képzettebbek meg archiválnak külső eszközre is.

----
Na.. a 820.000 MB = 0.82 TB (kicsit kevéske 20-30 oprendszernyi),
de ha veszel egy 256-GB-os SSD-t, még mindig csak 3-4 ciklusnál tartasz.
Az élettartam eleje.

Vágj bele!
Olyanról még nem halottam, hogy valaki megbánta volna, legfeljebb egy gagyi SSD-vel kezdett, amit jobbra cserélt.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.