Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24051) Jack@l válasza aberdeen (#24050) üzenetére


Jack@l
veterán

De még használatban lévő, kompatibilis történelem :) Mindenesetre 4-5 évet én se biztos hogy adok neki amig aktív használatban lesz a gépemben. Márcsak a nagysága miatt sem.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24052) Sz.Miki válasza Istyu74 (#24034) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Kollégámnak volt ilyen OCZ Agility 3 120GB és egyik napról a másikra a gép nem ismerte fel többé, állítólag firmware-t kellett volna frissítenie és akkor nem járt volna így. Ez mennyire igaz?

(#24053) Fire/SOUL/CD válasza Zlin50 (#24049) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A gyártók a szekvenciális olvasás/írás sebesség értékeket adják meg, nem szemfényvesztés, mert mérhető , csak nem Crystal és társaival, amelyek ezidáig képtelenek erre. Az igaz, hogy nem a full SEQ sebesség az, ami általános használatban a gyorsaságot adja, hanem a 4k-128k-s szegmens, de ha már egyszer egy progi méri a SEQ sebességet, akkor azt normálisan tegye. (Mint írtam SATA3-nál elég látványos a dolog)
A képlet egyszerű: Ha ATTO-val hozza/megközelíti, amit a gyártó megadott, akkor nincs más teendő, míg a Crystal eredményeinél meg nem lehet eldönteni, hogy tényleg lassú az SSD avagy csak a "szokásos" eredmény...
(nem használok olyan progit, ami a Vertex 3-asra 400/270-et mér All 0x00-ban, közben meg a valóságban ~8G-s ISO-t 16 sec alatt tol át egyik Vertex a másikra...)

Persze mindenki azt a mérőt használja, ami számára a legszimpatikusabb, de Én mindig is az ATTO-t fogom javasolni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24054) Neu77 válasza Neu77 (#24006) üzenetére


Neu77
csendes tag

A bios frissítés sem változtatott semmi, mert megint eltünt a meghajtó :(((

(#24055) khorvat válasza aberdeen (#24050) üzenetére


khorvat
senior tag

Köszi de ezt véletlen nem a 24029-nek szántad? :D

(#24056) Zlin50 válasza Neu77 (#24054) üzenetére


Zlin50
senior tag

Nem melegszik túl valamitől?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#24057) Neu77 válasza Zlin50 (#24056) üzenetére


Neu77
csendes tag

Nem tudom, mert ma sem voltam itthon, amikor megtörtént. Egyébként semmit nem csinált a gép csak be volt kapcsolva, ugyan úgy mint legutóbb

(#24058) Zlin50 válasza Neu77 (#24057) üzenetére


Zlin50
senior tag

Nincs valami a gépben a közelében ami megfőzheti?
Nekem HDD csinálta túlmelegedés miatt azt hogy akadozott a rendszer tőle... Egymás alatt voltak és az nem kedvező :(

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#24059) Neu77 válasza Zlin50 (#24058) üzenetére


Neu77
csendes tag

Az ssd legalul van. Fölötte 2 vinyó. A középsö 36 a felsö 46 fokos.a Felsö a sata3-as hdd és a torrent megy rajta.Gondolom az alatta lévö két meghajtó is melegíti... Egyébként megnéztem a vírusírtóm naplóját és 11 óra körül volt egy programmodul frissítés és utána nem volt már adatbázis frissítés, tehát lehet akkor ált le.. Ha tudnám hol naplóz a windows, akkor megnézném mit csinált utoljára.. Nem tudod hol találom meg?

(#24060) baleee89


baleee89
aktív tag

sziasztok vélemény erről az ssd-ről? ez tudja a trimet ha igen állítgatni kell vagy csinálja magától?

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#24061) Fire/SOUL/CD válasza baleee89 (#24060) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, támogatott a TRIM (de szerepel is az oldalon, csak átsiklottál felette) illetve W7 "kell még hozzá".

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24062) khorvat


khorvat
senior tag

Lehet kifogtam egy hibás Crucial M4 128GB SSD????
Tesztek, mérések az első napról üresen a HDD-ről bootolva:


Ez FW0002-vel üresen volt.


Ez pedig FW009-el szinten még üresen.


Ez a mai helyzet:( Ez mennyire természetes pár nap után hogy egy Kingston SVP100 96GB SATA2 lemez is írásban finoman lealáz? Lesz ez rosszabb is vagy ez ennyi és mondhatjuk beállt az SSD ez van ezt kell szeretni?

(#24063) baleee89 válasza Fire/SOUL/CD (#24061) üzenetére


baleee89
aktív tag

és alapvető vélemény az ssd-ről?

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#24064) Fire/SOUL/CD válasza khorvat (#24062) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Próbálj meg egy másik progival is sebességet mérni. Ha Craystal-t választod, akkor All 0x00-val tesztelj.

baleee89 #24063
Nem tudok különösebb véleményt mondani róla, mert talán 1-2x találkoztam Corsair SSD-vel (beüzemeltem az ügyfél gépében, rendesen tekert és ennyi), illetve nincs saját tapasztalatom vele... A topiklakók közül van egy-két emberkének, majd ha benéznek a topikba, Ők tudnak érdemben válaszolni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24065) baleee89 válasza Fire/SOUL/CD (#24064) üzenetére


baleee89
aktív tag

köszi a segítséget ezt nézegettem még 22k ért már van új! ti mit ajánlotok amúgy?

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#24066) Ronin- válasza Fire/SOUL/CD (#23752) üzenetére


Ronin-
senior tag

na, most már ez is stimmel, pár napig jó is volt minden, de most már megint "akad" a rendszer.. :( bootolás után kb 30mp -ig minden ok, aztán elkezdi ezt a hülyeséget... már az agyamra megy, felhúzom magam,aztán eladom a fenébe.... :W

(#24067) Fire/SOUL/CD válasza Ronin- (#24066) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, még meg van-e a régi rendszered? (gondolom az még HDD-re van telepítve)
Ha igen, akkor arról bootolj be, akkor is meg van ez a jelenség?
Gép nincs húzva? Nem melegszik valami? Nézz be a gépbe, nem porosak a ventik/hűtőbordák (CPU/Chipset/VGA)

Az, hogy húzod az egeret és az is akadozik, recseg a hang, akadozik a video, meg még alignálás is ilyen körülményes volt stb, az már más hardverhibára is utalhat.
Ezért lenne egyértelműen kizárni az SSD-t, mert ha HDD-re telepíted ugyanazt a W7-et (SSD ne is legyen a gépben) és ott semmi gond nincs, akkor egyértelműen az SSD lesz a ludas, de ha HDD-nél is előjönnek a gondok, akkor máshol keresendő a hiba...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24068) Zlin50 válasza khorvat (#24062) üzenetére


Zlin50
senior tag

Milyen alaplapi vezérlőre van kötve?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#24069) Ronin- válasza Fire/SOUL/CD (#24067) üzenetére


Ronin-
senior tag

jah, igazad van.. lehet az lesz akkor, hogy felrakom a rendszert vinyóra, már csak kíváncsiságból. Előző rendszerem természetesen már nincs meg, mert eladtam a 2 vinyót, viszont előtte nem volt ilyen gond sose.. fura..
Gépemet meg karban szoktam tartani, nemrég pucoltam, meg pár hónapja zsíroztam újra az összes hűtést.

Alignálás meg lehet mégis jó volt, csak én voltam a béna és rossz helyen néztem. Bár az is fura,hogy a Te módszereddel mikor megcsináltam, utána jó volt pár napig.. ezt se nagyon értem.

Amúgy még arra gondoltam,hogy az ssd-t kéne másik gépben kipróbálni, az is egy megoldás, nem ?!

(#24070) Fire/SOUL/CD válasza Ronin- (#24069) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szerintem inkább a saját gépeden, HDD-vel kellene megpróbálni, úgy hogy az SSD ne is legyen bekötve. Mindent ugyanúgy csinálj , mint máskor (ugyanazt a W7-et telepítsd, ugyanazokat a drivereket/frissítéseket és a HDD-t is ugyanarra a SATA portra kösd, amin az SSD volt stb stb)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24071) khorvat válasza Zlin50 (#24068) üzenetére


khorvat
senior tag

Marvell 9128 a chip, SATA3 port egyiken a HDD SATA3 másikon az SSD SATA6!

AMD AHCI drivert pedig nem tudom felrakni, fentebb postoltam de gőzöm nincs miért, pedig az lehet segítene a gondomon!

Féltem ettől a Marvelltől mint a tűztől gyanítom ez szivat, meg is nézem HDD nélkül csak SSDvel a SATA3 vezérlőn! Amugy is parasztvakítás hogy a vinyó SATA3 csatolóval van simán elég neki a SATA2 is szerintem (WD Black 1TB FAEX SATA3)!

(#24072) khorvat válasza Fire/SOUL/CD (#24064) üzenetére


khorvat
senior tag

Vannak mérések más progival is íme:

Ez FW0002-vel!


Ez FW0009-el!


FW0009 jenlegi méréssel! Kicsit jobbat mér most at ATTO is, érdekes!

Lehet tojok a programokra és csak simán használom az SSD nem agyalok itt feleslegesen az eredményekkel!

(#24073) Fire/SOUL/CD válasza khorvat (#24072) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most, hogy frissen másoltál/telepítettél rá sok gigányi adatot, mintha lassabban rendezné a sorait az SSD...

Az AHCI driver lecserélése elég egyszerűnek kellene hogy legyen, azaz minden alkalmazást zárj be, elindítod az eszközkezelőt/IDE ATA/ATAPI vezérlők, jobb egér a Szabványos AHCI 1.0 Serial ATA-vezérlő-n/illesztőprogram frissítése és manuálisan betallózod az AMD AHCI driver mappáját (pl az x64-es AHCI driver ebben az ATI mappában található)

Vagy csak simán elindítod a 11-8_win7_32-64_ahci.exe telepítőt és bepipálod az AMD AHCI-t is...

A gépet újra kell indítani, akár többször is, de ezt majd kiírja az OS...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24074) Brekkk válasza Ronin- (#24069) üzenetére


Brekkk
senior tag

Az IRQ kiosztást kéne megnézni.
Lehet azonos IRQ-n van a SATA vezérlő, az USB és a Hangkártya. Ha ez így van nem kell csodálkozni az akadáson.
Nekem azonos IRQ-n volt a LAN vezérlő és a Hangkártya. Ha a gigabit lant teljesen leterheltem (Másolás 90-100 Mb-s sebességgel) és mellette a hangkártya is dolgozott akkor bizony recsegett a hang. Ugyan ez történhet nálad is ha annak a 3 ezköznek közös az IRQ-ja. Az SSD amit vettél 100%-ra terheli a SATA 2-es vezérlőt. Más ezköz nem lehet mellette.

(#24075) khorvat válasza Fire/SOUL/CD (#24073) üzenetére


khorvat
senior tag

11-8_win7_32-64_ahci.exe volt indítva és mutatja is ha újra elindítom, hogy már telepítve az AMD AHCI driver!

Ha pedig kezzel próbálom frissíteni ahogy írtad ezt kapom:

Elérési út pedig pontosan az amit Te is linkeltél a képen!

[ Szerkesztve ]

(#24076) Ronin- válasza Brekkk (#24074) üzenetére


Ronin-
senior tag

hmmm... és pontosan mit is kéne tennem akkor, hogy ne legyen így ? tudom ezt változtatni ?

(#24077) Fire/SOUL/CD válasza khorvat (#24075) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, hát ott teljes káosz uralkodik... :(((
Az AMD SATA is telepítve van, meg a W7 AHCI-je is egyszerre...
Most van az a szitu, hogy az összes ATA channelt, az AMD SATA-t, meg a W7 AHCI-t is el kellene távolítani, csak ezt nem biztos, hogy ki lehet vitelezni, avagy újraindításkor még el fog-e indulni a W7 és ha igen, akkor mit fog felpakolni...

Lehet, hogy az lesz a vége, hogy W7 reinstall (ebben az állapotban nem maradhat) :(
Ha reinstall mellett döntesz, és mindenképp az AMD AHCI-t akarod használni, akkor azt a W7 telepítésekor adagold be, ne utólag...

Helyesen telepített AMD AHCI esetén ennyinek kell látszódnia az eszközkezelőben

(Az én deszkámon már nincs IDE vezérlő)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24078) Brekkk válasza Ronin- (#24076) üzenetére


Brekkk
senior tag

A legelső az legyen, hogy kiolvasod az IRQ kiosztást.
Az AIDA64-ben az Ezközök menüpont ezköz erőforrások néven találsz ilyet amivel ki lehet olvasni. De a WIN7-ből is kiolvasható a System Information-nél.
Ha itt azt látod, hogy 3 v több ezköz egy IRQ-hoz csatlakozik akkor az nem jó.
Változtatni talán csak BIOS resettel lehet. De van, hogy még akkor sem. Ha utána sem változik a kiosztás akkor azt tudod tenni, hogy a nem használt ezközöket kitiltod a BIOS-ból.
Soros port, párhuzamos port, Firewire, Nem használt sata kontroller, (ha több is van a lapon).
Ezek az ezközök is IRQ-t esznek!! Ha nem használod tiltsd ki a BIOS-ból csak feleslegesen fogják az erőforrásokat.

(#24079) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Van egy kis program,/itt linkelte be valaki/ ami kiirja,hogy működik e a trim az ssd-n,illetve ki-be lehet vele kapcsolni.
A program szerint engedélyezve van,nem is foglalkoztam a meghajtoval hónapok ota.
Most,hogy vettem egy használt merevlemezt feltettem a Hd sentinelt.és feltünt,hogy ez a program azt irja ki,hogy tiltva van a trim funkcio.
Van olyan modszer amivel meglehet tudni bizonyosan ,hogy mi az igazság?
/op.rendszer van rajta tele irni lemérni a sebességet ,ujbol törölni és mérni nem szeretném,/

(#24080) Fire/SOUL/CD válasza Silentfrog (#24079) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24081) Silentfrog válasza Fire/SOUL/CD (#24080) üzenetére


Silentfrog
veterán

Köszi.
Akkor a hdsentinel téved.
De ekkorát? Azt gondoltam ,hogy egy megbizható program,mivel mindenki ennek a képét linkeli be ,ha el akar adni meghajtot.
Azt mutatja,hogy tiltva van pedig müködik a trim.... :W

Valami gebasz van ,mert a crystal disk markkal mértem/2x is/ sebességet és gyorsabb mint a gyári adat,sőt gyorsabb mint amikor megvettem,
Ezt nem értem....

[ Szerkesztve ]

(#24082) Fire/SOUL/CD válasza Silentfrog (#24081) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt látod?
És nem ezt?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24083) Silentfrog válasza Fire/SOUL/CD (#24082) üzenetére


Silentfrog
veterán

Minden ki van pipálva kivéve a
Deterministic Read After TRIM ----- Ez nincs támogatva a többi igen

TRIM parancs Támogatva
Data Set Management Támogatva
Deterministic Read After TRIM Nincs támogatva

Nálam ennyi jellemző van csak.

[ Szerkesztve ]

(#24084) Fire/SOUL/CD válasza Silentfrog (#24083) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az úgy van jól, mint ahogy Nálam is látható. :K
(Bocsesz, csak kimaradt egy percre a net és az utolsó pillanatban tudtam csak a 2. képet linkelni)

"Nálam ennyi jellemző van csak."
Régebbi HD Sentinelt használsz esetleg...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24085) Orgi válasza Ronin- (#24066) üzenetére


Orgi
őstag

Nem ssd, de én átraktam a vinyómat ahci módba utólag és a win 7-es driverrel meghalt kb. Boot után 30 mp - 1 percig oké volt, aztán megállt 15 mp-re, utána ment fél percet majd lehalt megint minden. Ahogy felraktam az AMD AHCI drivert, minden megjavult és tökéletes lett (785G chipsetes alaplappal).

(#24086) kertsa


kertsa
senior tag

Milyen progival tudom megnézni, hogy mennyi volt eddig az ssd-n az össz írás-olvasás?

(#24087) Ronin- válasza Orgi (#24085) üzenetére


Ronin-
senior tag

hát, nekem intel ,de próbáltam már mindenféle drivert én is :S

(#24088) Silentfrog válasza Fire/SOUL/CD (#24084) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nem, volt egy 3.6 pro verziom ,de felfrissitettem 3.7pro ra
Ennél frissebb nincs...

(#24089) Silentfrog válasza kertsa (#24086) üzenetére


Silentfrog
veterán

Cristal disk infot szoktam használni az mindent kiir,vagy az Ssd life pro-t

(#24090) Jack@l válasza Ronin- (#24066) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem véletlenül ATI kártyád van?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24091) Ronin- válasza Jack@l (#24090) üzenetére


Ronin-
senior tag

de, és ?

(#24092) Jack@l válasza Ronin- (#24091) üzenetére


Jack@l
veterán

Fórumokban azt írták hogy a 11.8-as driverrel igencsak szép akadozások vannak, ezért visszatettem a 11.5b-t, azóta sokkal ritkábban és kissebbeket akadozik. Mindenesetre kicsit utánajártam a témában, a 16-os irq-n 5-6 eszközöm van, az egyik az usb, meg még vagy 3 pciexpresses... Én is épp most gyepálom őket, 1 lan meg egy ide vezérlőt kikapva mindjárt csak négyen versengenek.

Viszont a tunert még ha át rakom másik pciExpressbe, akkor se hajlandó a 16-osról elmászni, valaki valamit erre?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24093) Ronin- válasza Jack@l (#24092) üzenetére


Ronin-
senior tag

hm... miért, neked is ugyan ez a hiba, mint nálam ?! vga driverre gyanakodtam először én is, de felraktam azt is már, ami a régi rendszeremen hibátlan volt, de azzal is ugyan az a helyzet.. az irq-t én is felszabadítottam, már nincs rajta semmi, mégis szar :S

[ Szerkesztve ]

(#24094) Jack@l válasza Ronin- (#24093) üzenetére


Jack@l
veterán

Régen nagyon akadozott néha az egér, de sima vinyóval is, azután jött elő, miután ATI lett belepakolva a gépbe. Még küzdök a tunerrel. Haveromnál is ez volt, win reinstall megoldotta a dolgot, de van aki egy jó nagy cmos clear-re esküszik, holnap az lesz itt is... (bár lekopogom, most mióta babráltam még nem vetem észre)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#24095) gg72 válasza cszn (#24012) üzenetére


gg72
veterán

Feltűntek az első Samsung SSD 830 árak az EU-ban:
[link]

(#24096) khorvat válasza Fire/SOUL/CD (#24077) üzenetére


khorvat
senior tag

Aha akkor csak egy vezérlő kellene hogy legyen egy időben telepítve! Így már világos!

Viszont ha simán telepíted AHCI-vel a win7-et akkor felmászik a microsoft vezérlője, kivéve ha ott beadom az AMD driverét, ezt CD-ről vagy USB-ről majd megpróbálom szerencsére számoltam vele hogy nem ez lesz a végleges WIN7 hanem csak tesztnek gondoltam ami ha jó lesz maradhat is de úgy tűnik nem fog!
Akkor aki nem adja be telepítéskor az AMD AHCI drivert annak később esélye sincs áttérni erre? Ezt jól értem? Ha pedig AMD AHCI-vel telepített win7-el nem leszek boldogabb és vissza akarok térni a microsoftos AHCI-re szintén újra telepítéssel tehetem ezt meg?

Lehet tévesen azt vettem ki a fórum beírásokból hogy szabadon 1 win7 telepítésen belül lehet AMD és Windows AHCI driverek között váltogatni, de ha nem így van még most az elején döntse el az ember mivel akar hosszútávon együtt élni!?

Délután neki esek az AHCI bűvészkedésnek, majd írok mire jutottam!

(#24097) Fire/SOUL/CD válasza khorvat (#24096) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha semmi nem indokolja, akkor simán csak telepíted a W7-et és az felpakolja a saját AHCI driverét. Ha utólag akarod az AMD driverét telepíteni az sem szokott ilyen problémát okzni, mint nálad. Pusztán ezért javasoltam, hogy ha mindenképp az AMD drivert akarod használni, akkor azt W7 telepítéskor adagold be, nehogy utólag megint pórul járj.
Bár szvsz (és ezt ne vedd személyeskedésnek, nem annak szánom) az utólagos AMD AHCI telepítését Te xartad el valahogy, művészet ilyet csinálni, ezidáig ilyet még nem is láttam, hogy a W7 és az AMD AHCI driver egyszerre van jelen... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24098) Orgi válasza khorvat (#24096) üzenetére


Orgi
őstag

Nálam a W7 alap ahci driverét lecserélte/felülírta magától az AMD felrakásakor szerintem.

(#24099) cszn válasza gg72 (#24095) üzenetére


cszn
őstag

Azért reméljük lesz még olcsóbb is, de újdonságnál nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#24100) gg72 válasza cszn (#24099) üzenetére


gg72
veterán

Én is így vagyok vele, remélem decemberig/januárak esnek még az árak, akkor tervezek gépet váltani.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.