Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21751) sadams


sadams
tag

Vettem egy KINGSTON 96GB SSDNow V+100-t. Minden rendben működik, hozza azt, amit elvártam, sőt inkább többet. Jelenleg nem tudom saját gépen tesztelni, egy low-price gépbe került ideiglenesen (intel g31 chipset, legkisebb Intel Dual Core proci, 2gb ram), de bealázza sebességben az aláírásban látható HDD-s konfigot.

Egyetlen "problémám" lenne, próbálom minimalizálni az SSD-re írást, ezért Firefox cachet + Windows Temp mappát is áthelyeztem, ennek ellenére netezésnél (youtube videóknál is) írás van ssd-re, van valakinek tippje, hogy hova illetve megszüntethető-e ez?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#21752) Gorneck válasza sadams (#21751) üzenetére


Gorneck
titán

Egyszerű...nem kell vele foglalkozni...már a temp és cache átrakás is felesleges volt...

Gorneck#1239

(#21753) lajosx válasza fenergie84 (#21749) üzenetére


lajosx
őstag

akkor e satát kell használjak azzal lessz a leggyorsabb?vagy intelt?köszi hogy utána néztél a lapomnak:)

[ Szerkesztve ]

(#21754) kicsiultra


kicsiultra
tag

Sziasztok! A kérdésem a következő: Venni szeretnék rendszer winyónak egy "Kingston 30GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V-Series SNV125-S2/30GB" nevű SSD-t. Ha kikapcsolnám az összes első hsz-ben leírt dolgot windows 7 alatt, akkor kb mennyi lenne az élettartama? Átlagos használat mellett (kis youtube, alap netezés stb). A válaszokat előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Kávé?

(#21755) AndrewTdi válasza kicsiultra (#21754) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Néhány 10 év...
De rendszernek lehet, hogy karcsú lesz Win7-tel. (bár nem tudom miket teszel fel).

más:
AHCI-t nem tudó notiba milyen SSD-t ajánlotok? (TRIM miatt)

[ Szerkesztve ]

(#21756) sadams válasza AndrewTdi (#21755) üzenetére


sadams
tag

pl. Kingston V+100. Azt írták róluk, hogy XP-n is tökéletesen működik (ugyebár trim nélkül), garbage collertor teszi a dolgát.

Illetve itt érdemes nézelődni, hogy melyik vezérlő a jó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21757) Rick4 válasza Viperator (#21739) üzenetére


Rick4
félisten

Vissza kellene olvasni, ezért nem chatparty ez, hanem fórum. Kb 1 hete tettem fel ugyanezt a kérdést, meg is kaptam rá a választ. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21758) Lacza_26 válasza Viperator (#21739) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Itt Találsz róla pár hozzászólást.
A marvel vezérlő csak tesztekben volt jobb.

(#21759) Speed® válasza kicsiultra (#21754) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Bőven jó ha nem vagy poweruser..az élettartammal ne foglalkozz..TRIMes, lassulni nem fog, 5 év múlva meg annyit fog érni, mint ma egy 80as vinyó..

(#21760) kicsiultra válasza Speed® (#21759) üzenetére


kicsiultra
tag

Ismerősnek akarom venni, nem egy power user, viszont képszerkesztéssel foglalkozik szabadidejében elég profi szinten. Csak az élettartam miatt féltem kicsit, de 3-4 év múlva úgyis lecserél mindent. Eléggé vissza fogja a gépét(2500k, 8gb ram, stb) a jelenlegi winyója és azért gondoltam erre a megoldásra. Sajnos az értékvesztésre nem is szabad gondolni pc-s cuccoknál :O

Kávé?

(#21761) padra


padra
aktív tag

Sziasztok!
Egy 96Gb-os ssd van a notimban,az lenne a kérdésem,hagy ha arra telepítek játékot és onnan futtatom,arra töltök le filmeket,zenét(erről használok,futtatok mindent) az nagyban befolyásolja az élettartalmát,vagy a sebességét?Kell attól tartanom hogy esetleg pár hónap múlva egy vinyó sebességével lesz egy szinten,vagy még lassabb lesz?

Bocs ha hülyeségeket kérdezek de ssd terén még kezdő vagyok,és mindenhol mást hall az ember a használatával kapcsolatban.

válaszokat előre is köszönöm,üdv. padra

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21762) Speed® válasza kicsiultra (#21760) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha az SSDn akar dolgozni, oda lehet nem ártana valami nagyobb darab..persze gondolom az ára miatt is nézted ki a 30ast.

padra
TRIMes cuccnál nincs jelentős lassulás, a késleltetés meg mindig töredéke lesz egy HDDének..tehát használd nyugodtan szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#21763) padra válasza Speed® (#21762) üzenetére


padra
aktív tag

Rendben,nagyon köszönöm :R

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21764) zsolt19900


zsolt19900
őstag

szóval akkor olyan progi nincs is ami a 40gb os ssdmről áttükrözi az ssd tartalmát a vinyóm elsődleges 40gb os particiójára, és a többi részt a fennmaradót, békén hagyja?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#21765) soldi3r válasza franc0 (#21750) üzenetére


soldi3r
veterán

aha, abban van, sok mindent nem tudok vele kezdeni :), lehet a kingston gyorsabb lenne (asztaliba nem ezt választottam volna), de az éhesebb is, ugyan annyit eszik mint egy hdd
érezhető a gyorsulás a hhd-hez képest, sokkal halkabb is lett és az akku is jobban bírja

E30 (oo=[][]=oo)

(#21766) fenergie84 válasza lajosx (#21753) üzenetére


fenergie84
addikt

A sima SATA2-őt válaszd...az intel vezérlőset :K

(#21767) lajosx válasza fenergie84 (#21766) üzenetére


lajosx
őstag

rendben köszi:R

(#21768) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Mi lehet az oka hogy a KINGSTON SV100S264G SSD amióta az új asztali gépembe van 135 mb helyett 70 megával ír crystal disk info szerint? Amd achi driver fenn van . :(((

(#21769) Speed® válasza ->Raizen<- (#21768) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az utolsó mondatban van a megoldás valószínűleg. AHCI driver szinten és hardver szinten is. Nálam a 30as SNV125-S2 785G és 880G lappal is karcsúbb volt, mint az előző és azt követő Inteles lapommal..
Próbáld ki AHCI nélkül, hátha javul :U

(#21770) ->Raizen<- válasza Speed® (#21769) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hogy ahci nélkül? Ide módba váltsak át? Vgy töröljem le az amd-s ahci drivert? Azt hogyan? Nincs törlő alkalmazás nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#21771) shteer válasza zsolt19900 (#21764) üzenetére


shteer
titán

clonezilla?

..szerintem jónak tűnik

(#21772) Speed® válasza ->Raizen<- (#21770) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sajna törlésre nincs megoldás, legalábbis nem tudok róla..friss OS.
IDE módban viszont bukva van a TRIM, az sem jó megoldás ugye..
Kipróbálnám egy friss OSel, AMD illesztő nélkül, hátha úgy jobb..

(#21773) ->Raizen<- válasza Speed® (#21772) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Értem ki fogom próbálni majd. Az olvasás az rendben van 253.

(#21774) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Hali

Megrendeltem a 96 gb-os Kingstont,elvileg keddre megjön.
Friss Win7 64-bites megy majd rá.Valaki leirná gyorsan mik a kezdő lépések?
Allignálással kell foglalkoznom win7 esetén?
Win7 telepitő majd formázza vagy előtte a mostani rendszeremmel formázzam?
SSDNow V+100 SVP100S2B/96GR -ről van szó.
Trim,ACHI ezekkel mit is kell csinálnom.
Bocsi a sok ...... kérdésért,de nem szeretném 5x ujra rakni.
Előre is köszi

(#21775) Hanok válasza s.s.j.goku (#21774) üzenetére


Hanok
senior tag

A topic címe: Flash SSD [Összefoglaló az #1 hsz-ben] csak két kattintásra vagy a megoldástól..:) Van ott egy olyan hogy átfogó elemzés az SSD-k természetéről, az kell neked...

(#21776) romero28 válasza s.s.j.goku (#21774) üzenetére


romero28
senior tag

(#21777) McDog válasza zsolt19900 (#21764) üzenetére


McDog
aktív tag

Ghosttal ha particióról particióra másolsz, akkor a többit békén hagyja. Ha valamiért az nem lesz bootolható, akkor SSD-t lehúzod win7 lemezt berakod és kijavítja.

(#21778) Gorneck válasza s.s.j.goku (#21774) üzenetére


Gorneck
titán

1. AHCI bekapcs biosba.
2. Formázod mielőtt telepíted...ha kész vagy ellenőrzöd a defragot, hogy az SSDn ki van e kapcsolva...és már kész is vagy...használod.

Gorneck#1239

(#21779) zsolt19900 válasza McDog (#21777) üzenetére


zsolt19900
őstag

ghost alatt milyen progit értesz?

shteer: megfogom nézni azt is

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#21780) McDog válasza zsolt19900 (#21779) üzenetére


McDog
aktív tag

Norton Ghost, ha nincs meg, akkor a Hiren's boot CD-n is megleled.

(#21781) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Köszönöm a segitséget,nagyjából képben vok mit kell kikapcsolni,beállitani.
még lenne 2 kérdés.
Win7 telepitővel formázzam le majd ,vagy a mostani rendszeremmel hogy ne legyen gond a paritció kezdésével?
ACHI bizom benne hogy a Gigabyte P35C ds3r lapom támogatja,de még nem találkoztam vele,ezt hol is találom?

(#21782) romero28 válasza s.s.j.goku (#21781) üzenetére


romero28
senior tag

teljesen jó , ha a win7 telepítővel formázod le . :K

(#21783) s.s.j.goku válasza romero28 (#21782) üzenetére


s.s.j.goku
tag

Akkor igy lesz,thx
Az AHCI-t telepités előtt kell átváltani?

[ Szerkesztve ]

(#21784) Gorneck válasza s.s.j.goku (#21783) üzenetére


Gorneck
titán

:K, biosba.

Gorneck#1239

(#21785) ebay11


ebay11
csendes tag

Hi fórum!

Vettem a laptopomba egy hybrid hdd-t: Seagate momentus xt. Eredetileg ssd-t akartam, de az sok pénz, így maradt ez.
Olvasom, hogy ssd-t nem igazán érdemes csak úgy használatba venni, mint egy sima hdd-t (beteszem, oprendszer install, és ennyi) hanem sok beállítást kell végezni oprendszer install után az optimális működéshez.

Kérdésem: hybrid hdd esetén is vannak ilyen használat előtti és használat közbeni szükséges beállítások az optimális működéshez?
Egyáltalán bármilyen szinten is bele tudok szólni a hybrid hdd kiegészítő ssd tárának működésébe?

Azért kérdem, mert a hybrid hdd előtt egy mezei 7200 rpm sata hdd volt benne, és bizony nagyon semmi különbséget nem látok a napi használatban. Semmi nem indul gyorsabban, nem bootol gyorsabban a win, sőt, néha még mintha lassabb lenne. A hd sentinel státusz 100%.
A gép bőven képes kiszolgálni egy gyors hdd-t: core i3 + 4 GB DDR3 ram.

Köszönöm

(#21786) Gorneck válasza ebay11 (#21785) üzenetére


Gorneck
titán

Vettem a laptopomba egy hybrid hdd-t: Seagate momentus xt. Eredetileg ssd-t akartam, de az sok pénz, így maradt ez.
Olvasom, hogy ssd-t nem igazán érdemes csak úgy használatba venni, mint egy sima hdd-t (beteszem, oprendszer install, és ennyi) hanem sok beállítást kell végezni oprendszer install után az optimális működéshez.
Nem kell...

Kérdésem: hybrid hdd esetén is vannak ilyen használat előtti és használat közbeni szükséges beállítások az optimális működéshez?
Egyáltalán bármilyen szinten is bele tudok szólni a hybrid hdd kiegészítő ssd tárának működésébe?
Nincs, nem kell. Nem.

Gorneck#1239

(#21787) gprspeter


gprspeter
senior tag

Jelenleg egy Intel X-25M SSD-m van.
Egy másik notiba is szeretnék venni SSD-t.
Mely típusok amelyek most ennél jobbnak számítanak?

(#21789) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Lenne egy kérdésem. A partició eltolásánál az elő partíció vagy a második partíciót kell figyelni? az első azaz a partition 0 -nál egész szám jön ki, viszont a partition 1-nél ez már nem egész szám.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#21790) scope2007 válasza Sza_Sa (#21789) üzenetére


scope2007
addikt

tedd fel ezt a progit, ha zöld és OK, akkor rendben van az eltolás...

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21791) Sza_Sa válasza scope2007 (#21790) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Kösz, megpróbálom.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#21792) Keksz


Keksz
senior tag

Méretre milyen SSD-t érdemes venni?
És itt nem az oprendszer meg a használattól függő méretre gondolok, mert abból nekem elég lenne a 40GB -os is (jelenleg a teljes rendszerem 20 GB alatt!).

Hanem arra hogy a sebesség melyik mérettől jobb?
Teszem azt a 40GB-os Intelnél jobb az uo 120-as. Nem?

Akkor ha 60 vagy 64 GB -ost veszek akkor az már nem a sebesség rovására megy?
Vagy szintet kell ugranom és legyen inkább 90?
Vagy egyből a 120?

120 és 90 között van különbség ua a márkánál?

(#21793) Sza_Sa válasza scope2007 (#21790) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

De hogy nekem közelítőleg sem ilyen eredmények jöttek ki, az miért lehet?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#21794) bazsi83vp válasza Sza_Sa (#21793) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Sztem az alaplapi vezérlővel van a bibi? AHCI-t vagy esetleg iastor-t kéne látni, nem pciide módot. Az eltolás viszont jó.

(#21795) Sza_Sa válasza bazsi83vp (#21794) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Kerestem a biosban, Msi h55m ed55 de nem találtam rá utaló jeleket. Gőzöm sincs hol lehet. Talán dugjam át más sata portra?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#21796) romero28 válasza Sza_Sa (#21793) üzenetére


romero28
senior tag

azzal a progival , meg a crystaldisk-el , én is nagyon fals eredményeket kaptam . atto bench - ezt töltsd le és ezzel bench-elj ;) ja és nekem is corsair ssd-m van :U

[ Szerkesztve ]

(#21797) bazsi83vp válasza Sza_Sa (#21795) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

jót kérdezel, nem látom a biosodat :D

De elvileg tudja, ha a hozzá tartozó driver fent van az msi honlapján.:

Driver

Intel Rapid Storage Technology Driver néven

[ Szerkesztve ]

(#21798) Sza_Sa válasza romero28 (#21796) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Köszi megnézem. Már csak ez az ahci idegesít. Közben megtaláltam egy olyat hogy raid mode, ott lehet ahci-t kapcsolni, de akkor nem látja az ssd-t az alaplap. Én ezt már nem értem....

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#21799) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok,

Van egy jotanacs, ne hasznalj hibernalast SSD-re.
Gondoltam tegyuk rendbe ezt a szabalyt, nezzunk utana.

Problatam szamolni, hogy a hibernalas mennyire csokkentene az SSD-m elettartamat? Nekem a hibernalas kvazi "letszukseglet" (egyszerre 10-15 program fut a gepemen, azok vagy bejelentkezve, vagy doksi megnyitva, stb, hulyet kapnek ha minden egyes inditasnal ezeket ujra ossze kene "vadasszam". Kb havonta 1x inditom ujra a gepem, "tiszitani" a memoriat. Nem is ertem hogy miert hasznalja meg barki is a shutdown-t...na mindegy :) )

Tehat legyen az ssd 64 GB.
A hibernate file 8GB (8G ram mellett). Tegyuk fel hogy naponta 2x lovom le a gepet, es tele van a memoria, akkor naponta 16 GB irodik ki csak emiatt.
Allitolag a cellak atlagban 10.000 irast (? ) birnak. Ha egyenletesen irodnak, akkor 64/16 = 4 naponta irom felul mindet csak a hibernalassal. Tehat 40.000 nap alatt nyirom ki hibernalassal oket, ami 100 ev.

A kovetkeztetesem, a hibernalas abszolut semmi negativ hatassal nincs az SSD-re.
Kerdesem, jol szamoltam, ha nem, mit szurtam el?
:R

OK

(#21800) Gorneck válasza Keksz (#21792) üzenetére


Gorneck
titán

Tökre 8, ha nem veszed észre... :) Ha el vagy 40 gigán akkor ott az intel 40ese vagy egy 64es is elég.

Gorneck#1239

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.