Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21451) Gorneck válasza WillyX (#21450) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem a nagyobb vagy lesz hdd még pluszba az optika helyére?

Gorneck#1239

(#21452) WillyX válasza Gorneck (#21451) üzenetére


WillyX
tag

Igen, ezt tervezem. Egyébként az Intel olcsóbb lenne 3k-val.

(#21453) Qru válasza WillyX (#21452) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor Intel.

#nincsbennetarcsi

(#21454) orbano válasza Gorneck (#21451) üzenetére


orbano
félisten

az intel viszont jobb fogyasztásban nem? persze kérdés ez mennyire szempont.

A vér nem válik VAZZE!™

(#21455) kertsa válasza WillyX (#21452) üzenetére


kertsa
senior tag

Hol találtál 3k-val olcsóbb Intel X-25M 80GB, mint a Kingston SVP100S2 96GB?

Akárhol keresek a Kingston 27k körüli áron, az Intel 40k felett van:)

[ Szerkesztve ]

(#21456) cszn válasza orbano (#21454) üzenetére


cszn
őstag

Jobb, de nem számít sokat. Azért a max pár percért nem éri meg, én inkább a hely alapján döntenék. Ha jól jön a plusz pár giga akkor legyen a Kingston.

(#21457) Gorneck válasza kertsa (#21455) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem használtan...

Gorneck#1239

(#21458) Vladi


Vladi
nagyúr

Remélem tudja valaki, mert én néztem a samsung.com-on, de különbséget nem találtam a
MZ-5PA128, MZ-5PA128b és MZ-5PA128c modellek között, viszont webshopban 5-6 ezer a különbség. :U

Jah igen, közben osztottam, szoroztam, gyökötvontam, és nem férek be a 64 gigába. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21459) kertsa válasza Gorneck (#21457) üzenetére


kertsa
senior tag

Az lehet...

(#21460) WillyX válasza kertsa (#21455) üzenetére


WillyX
tag

Egy kiskertől kértem árajánlatot. Berendelem az Intelt akkor, legfeljebb kiderül, hogy elírta.:)

(#21461) Gorneck válasza Vladi (#21458) üzenetére


Gorneck
titán

És a 96os Kingston 27-28ért?

Gorneck#1239

(#21462) orbano válasza kertsa (#21344) üzenetére


orbano
félisten

mindig kiakadok az olyan cikkektől, ahol a lapózófilet akarják szerencsétlen juzerekkel kikapcsoltatni :W

A vér nem válik VAZZE!™

(#21463) Ribi válasza orbano (#21462) üzenetére


Ribi
nagyúr

És miért?
Windows csomószor kiírja a vackait a winyóra totál feleslegesen, ha nem volt hasnzálatban egy ideig, pedig a memóriában is elférne.

(#21464) kertsa válasza orbano (#21462) üzenetére


kertsa
senior tag

Nem kell teljesen kikapcsolni :N A rendszer stabilitása érdekében 200Mb-ot meghagyni és áthelyezni a "D" meghajtóra... :U Így nem az ssd-t terheli...

[ Szerkesztve ]

(#21465) cszn válasza kertsa (#21464) üzenetére


cszn
őstag

Nem árt az neki. :N Lecsökkentheted, de ne rakd át vinyóra. Felesleges.

(#21466) deicide válasza kertsa (#21464) üzenetére


deicide
veterán

De mi az hogy a rendszer stabilitása érdekében? 3-4 éve nem használok pagefile-t, ennek ellenére általában heti egyszer indítom újra a gépem, megszokásból.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#21467) orbano válasza kertsa (#21464) üzenetére


orbano
félisten

miért kéne áthelyezni? a pagefile úgy van optimalizálva, hogy a használatának java részében csak olvasva van random, és ritkán szekvenciálisan írva vagyon bele. évszázadok kellenének, hogy ez gondot okozzon az SSD-nek...

A vér nem válik VAZZE!™

(#21468) kertsa válasza deicide (#21466) üzenetére


kertsa
senior tag

Nekem eddig nem volt kikapcsolva. csak mondták, hogy kikapcsolás után nem volt tökéletes a rendszer, és mikor 200megát meghagyott elmúlt a rendszerfagyás... nem saját tapasztalat :U A héten jön meg az ssd-m, és majd akkor fogom csak kikapcsolni :)

(#21469) orbano válasza deicide (#21466) üzenetére


orbano
félisten

én meg használok, és valahányszor kikapcsolom, összeomlik a rendszer. de majd jövő héten lesz 16gb ramom, akkor megint megpróbálkozom vele :D egyébként a MS ezért felelős szakértője adott ki erről nyilatkozatot: nem érdemes kikapcsolni, nem lesz tőle semmi sem gyorsabb, sőt, kifejezetten az SSD-nek fekszik a pagefile kezelése. nekem pl. van másfél giga pagefile, és ha kikapcsolom nem lesz semmi sem gyorsabb, csak 1-2 óra múlva, vagy később random elkezd rinyálni a gép :)

egyébként az előzmények, meg kutyatöke áthelyezését sem értem. azért vesz az ember SSDt hogy gyors legyen a gépe. erre mindent, ami valmennyire is igénybeveszi a meghajtót, azt tegyük át egy lassabb meghajtóra, hogy jó lasú legyen a böngésző? ez még talán a 16/32-es gagyi bugos MLCs SSDk korában értelmes lépés volt, de most már... vajákolás szvsz.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#21470) JoceeHunt válasza orbano (#21469) üzenetére


JoceeHunt
őstag

nekem 8 giga rammal ki van kapcsolva teljesen a lapozófájl a 256GB-os ssd-m mellett. Sosem omlott össze.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21471) Carasc0 válasza deicide (#21466) üzenetére


Carasc0
őstag

Egyetértek!

Amióta 6Gb RAM kapacitással rendelkezem, én is kikapcsoltam a Pagefile-t. Nem használok annyi és olyan alkalmazást amelyhez kevés lenne a ekkora kapacitású fizikai operatív tár. Kikapcsolásával néhány millisec boot időt lehet nyerni mert rendszerindításkor a rendszerfájlok memóriába töltődését követően a PF nem kerül inicializálásra, és persze helyet lehet vele spórolni ami persze elenyésző ha mondjuk a System HDD/SDD >120GB.

Windows XP esetén is amikor 4GB RAMMAL rendelkeztem, akkor már kikapcsoltam, pedig a usage értéke 3GB volt.

Akinek >6GB ramja van és nem használ nagyon komoly grafikai és hangtechnikai alkalmazásokat, Pagefile nyugodtan OFF. Amúgy Win7 esetén ha a PF off, nem omlik össze a rendszer, csak kiírja hogy a rendszer memória elfogyott és a hely felszabadításához be kell zárni alkalmazásokat/folyamatokat. Amennyiben ez nem oldható meg, az éppen futó alkalmazás (amelynek futása okozta a memória hiányt) futása befejeződik!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#21472) kertsa válasza orbano (#21469) üzenetére


kertsa
senior tag

az ssd élettartamának meghosszabbítása érdekében javasolták a lapozófájlt áthelyezni a hdd-re... de van aki mindig jobban tudja mit hogyan kell beállítani:) de mint látom valakinél stabil a ha a lapozófájl off, másnál instabil... mindenki tesztelheti magának... :) nagy valószínűséggel attól is függhet ez a beállítás, hogy ki mire használja a PC-t :)

(#21473) Qru válasza kertsa (#21472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alkalmazás függő, van ami nem tolerálja ha kikapcsolod. Nekem sosem volt pl ezzel gondom, vagy 3 éve nem használom a háttértéras lapozofile-t (már akkor is amikor csak hdd volt a gépben), soha nem volt gondom belőle.

#nincsbennetarcsi

(#21474) kertsa válasza Qru (#21473) üzenetére


kertsa
senior tag

csak ezt szerettem volna tisztázni :U

(#21475) cszn válasza kertsa (#21472) üzenetére


cszn
őstag

Most már hallottál eleget, hogy le tudd szűrni belőle a lényeget. :)

(#21476) orbano válasza kertsa (#21472) üzenetére


orbano
félisten

"de van aki mindig jobban tudja mit hogyan kell beállítani"

én a MS fejlesztő mérnökeire hagyatkozom. ha ők azt mondják, hogy nem gond az SSD-nek a pagefile, akkor nem teszem át :)
az on/off kérdés pedig így van, ettől függ. csak ahogy írták, azon a párszáz mega helyen, és ap ár miliseces "gyorsuláson" felül más előnye nincs a kikapcsolásnak. hátránya viszont annyi, hogy elég egyszer feltelepülnie valami redvának, vagy bentmaradnia egy memoryleakes flash proginak a böngészőben, és máris jó sanszod van rá, hogy épp a mentetlen munkád/játékod/akármid hal le.
de nem is ezzel van a baj, hanem az ilyen "mit kel vajákolni SSDn" listákkal, amik nagy magabiztossággal állítanak vagy hülyeséget, vagy jelentéktelen opciókkal traktálják szerencsétlen juzert, esetleg olyan dolgokkal, amik 3 oprendszerrel és 4 SSD generációval ezelőtt még igazak voltak, de mostanra csak fölösleges vesződség.

A vér nem válik VAZZE!™

(#21477) kertsa válasza orbano (#21476) üzenetére


kertsa
senior tag

Teljesen jogos... erre van a fórum, hogy tájékozódjunk és tágítsuk szűkös látókörünket :) Most vesződhettem volna felesleges beállításokkal :U

(#21478) Gorneck válasza orbano (#21476) üzenetére


Gorneck
titán

Mélységesen egyetértek... :) Azzal a különbséggel, ha régen is jó vezérlőst fogtál ki azzal se kellett tökölni csak használni.

Gorneck#1239

(#21479) cszn válasza orbano (#21476) üzenetére


cszn
őstag

+1 egyetértés. :)

(#21480) Qru válasza Gorneck (#21478) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na majd ha nálam lesz a Samu nekem sem kell mahinálnom... :D

#nincsbennetarcsi

(#21481) Gorneck válasza Qru (#21480) üzenetére


Gorneck
titán

Jahhh, nálad csinált érdekes dolgokat az a Kingston...

Gorneck#1239

(#21482) Qru válasza Gorneck (#21481) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég jó áron vettem anno és még a Ph!-s tesztben is elég korrektül szerepelt. Csak kicsit törődni kell vele na. :D

#nincsbennetarcsi

(#21483) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv SSD Guruk! Szeretnék egy 128/120GB SSD-t, és kinéztem ezt: CORSAIR Force3 120GB SSD, amit 45k-ért tudnék beszerezni. Kellően nagy tárkapacitása és meggyőző sebessége miatt esett erre a választásom. Ja, és persze nem lényegtelen, hogy már nagyon maximum ár, amit ki tudok fizetni érte.
Tudtok-e olyan körülmény, sajátosság ami miatt mégsem annyira ajánlott ez a típus? Tudom, hogy az első szériát visszahívták FW hiba miatt, de az új, v1.2 elvileg már a javított sorozatból való.
Esetleg van-e más típus (nem drágábban!) ami szintén 128/120GB és jobb választás lehet(ne)?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#21484) K!$$rác


K!$$rác
tag

megjött az ssd ... be is raktam a helyére sata vezérlőt beállítottam és usb-s vinyóról szeretném feltenni a win7-et a vinyót felismeri a bios... és erről a vinyóról már egy másik netbookot már újratettem szóval ez nem lehet probléma... és fekete a háttér netbookon és egy pici vonalka villog... hdd nem pörög fel se semmi.. a hhd gyökerére másoltam fel az egész win7-et mappa nélkül... ha nincs bekapcsolva a hdd akkor írja hogy op rendszert nem talált... most szedek le egy másik win7-et talán azzal beindul a telepítés :W
valakinek valami ötlet??
laptopon win alatt elindul a win7 telepítő...
ja és a netbook biosa is látja a kingston 96gb sata2 ssd 2 5 ssdnow v+100 svp100s2 ssd-t

[ Szerkesztve ]

(#21485) Carasc0 válasza K!$$rác (#21484) üzenetére


Carasc0
őstag

Netbook RulZ! :))

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#21486) cszn válasza szasanyi (#21483) üzenetére


cszn
őstag

Tulajdonképpen ahogy nézem nem nagyon van árban jobb. Esetleg a Samsung 470-esből van ilyesmi áron, de azt nem mondanám hogy jobb vétel lenne.
Ha szóba jöhet esetleg, akkor a Kingston SVP100S2/96 típus igen jó vétel még. Jóval olcsóbb és elég megbízható. Igaz lassabb és csak 96 gigás, de hát valamit valamiért. :)

(#21484) K!$$rác
Én nem tudtam kihámozni, hogy akkor hogyan is akartad átrakni/feltelepíteni. Ha kicsit érthetőbben leírnád akkor lehet, hogy tudnánk segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#21487) Gorneck válasza K!$$rác (#21484) üzenetére


Gorneck
titán

Pendriveról próbáltad? Jobban járnál...

Gorneck#1239

(#21488) Fire/SOUL/CD válasza K!$$rác (#21484) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Így egy "kicsit" egyszerűbb lesz telepítened...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21489) JoceeHunt válasza Fire/SOUL/CD (#21488) üzenetére


JoceeHunt
őstag

ez pontosan hogy van egyébként? Iso-t kibontva telepítőlemezt csinál a pendrive-ból?????

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21490) Gorneck válasza JoceeHunt (#21489) üzenetére


Gorneck
titán

Igen. Indítod a toolt, betallózod az iso-t ha kész, akkor kihúzod és reboot...még biosba kell usb bootot állítani, ha az nincs...

Gorneck#1239

(#21491) JoceeHunt válasza Gorneck (#21490) üzenetére


JoceeHunt
őstag

lehet kinevezek egy pendrive-ot erre a célra :))) Ez tetszik :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21492) Gorneck válasza JoceeHunt (#21491) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem már évek óta ki van...mondjuk saját gépnél nem szoktam használni. Nem szoktam újrahúzni, ha kell ott a backup...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#21493) szasanyi válasza cszn (#21486) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi. Nem szeretném rövid távon cserélni, ezért én inkább 128/120GB kapacitásra szavazok. Azon kívül Olyat szeretnék, aminél lényeges sebességkülönbség tapasztalható átlagos használat során (nem csak a tesztprogramok adatai szerint), egy jó HDD-hez képest. Sztem ezek kimondottan drágák, így nem nagyon vagyok kompromisszum képes, mert ha még ilyen áron is szükséges, akkor egyelőre maradok a HDD-nél.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#21494) Gorneck válasza szasanyi (#21493) üzenetére


Gorneck
titán

Már egy tök átlagos SSD esetén is ég és föld a különbség. Itt max méretben kell kompromisszumot kötni...

Gorneck#1239

(#21495) Fire/SOUL/CD válasza szasanyi (#21493) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy rendszer a kis méretű adatok olvasási sebességétől lesz gyors elsősorban. Ebből a szempontból a legrosszabb esetben is 20-30-szor gyorsabb egy ssd, mint egy hdd...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21496) Carasc0


Carasc0
őstag

Üdvözlet!

Elvetettem a RevoDrive-ot mert tény, annyival nem jobb mint amennyivel többe kerül! Alábbi 2 közül vacilálok:

- OCZ Vertex 3 MaxIOPS 120GB
- Corsair Force 3 120GB

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#21497) cszn válasza szasanyi (#21493) üzenetére


cszn
őstag

45e helyett 27e-ért megkapod a 96-os Kingstont. 89-re formázható tehát ebből ideális esetet figyelembe véve 71-72 gigát használhatsz állandóan. 120-as esetén ~112-re formázható és 89 használható. A sebességnél az a kérdés, hogy mire akarod használni. Ha csak általános célra és játékra akkor egyértelmű, hogy elég a Kingston (feltéve, hogy a tárhelyben kompromisszumképes vagy), mert minimálisak a különbségek. Ha munkára kell vagy tesztelésre és fontosak a minél magasabb írási értékek akkor várj inkább.

[ Szerkesztve ]

(#21498) fagy53 válasza szasanyi (#21493) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nekem a fent említett Kingston-van, a szekv írás kb HDD szintű, tehát videó másolásnál még ott vagy sebességben, de aztán minden másban jóval gyorsabb, persze ahol kizárólag a tároló volt a limitáló tényező. Üzembiztos, nem kényes, plug&play típus.. :D
Annyira jó árban van most, hogy ha kettőt veszel és RAID0-ba kötöd, akkor a nagy fájlok másolása is felgyorsul, ehhez persze a pénztárnál nagy levegőt kell venni, de 10k-t megér a a jóval nagyobb tárolóhely és a gyorsabb működés, 45k/54k.. ;)

(#21499) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Megrendeltem a Kingston SSDNow V+ 100 96GB (SVP100S2/96G) 27k-ért szerintem nagyon megérte a kicsike. :)

(#21500) Fire/SOUL/CD válasza fagy53 (#21498) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És arról van esetleg valami saját tapasztalatod, vagy egyéb hiteles infód, hogy RAID tömbökben lévő SSD-k (amelyek nyilván rengeteg lemezműveletnek lesznek kitéve), TRIM nélkül meddig "bírják", illetve a GC (ha van) folyamatosan működése, menniben befolyásolja az elméleti RAID teljesítményt? (valamelyest lassabb gondolom)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.