Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22201) kocsis102


kocsis102
csendes tag

üdv vettem egy 120gb vertex 3 mat és nagyon lassu

nem tudja valaki miért ?

(#22202) romero28 válasza kocsis102 (#22201) üzenetére


romero28
senior tag

ezzel teszteld, az a progi nálam is marhaságokat írt :W

[ Szerkesztve ]

(#22203) bazsi83vp válasza kocsis102 (#22201) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Lassúnak nem tűnik - de állítsd át ide-ről, ahci módba, ha lehetséges - ott virít szép pirosan.

(#22204) kocsis102 válasza romero28 (#22202) üzenetére


kocsis102
csendes tag

kimértem atto val de ugyanaz

ilyenek kéne lennie

nem tünik lasunak sehol nincs ahoz képest amit a tesztekben produkált

achiban van

[ Szerkesztve ]

(#22205) Fire/SOUL/CD válasza kocsis102 (#22204) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Már hogy lenne ugyanaz... :F ATTO-val 546/502 Mbyte/s a legnagyobb mért sebesség... Vagy mire érted, hogy ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22206) kocsis102 válasza Fire/SOUL/CD (#22205) üzenetére


kocsis102
csendes tag

a felső kép az enyém a 2 csak pl egy tesztből hogy menyinek kéne lennie a 3 is szintén plda

[ Szerkesztve ]

(#22207) Fire/SOUL/CD válasza kocsis102 (#22206) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, így már világos(csak korábban pont az ATTO-t javasolta romero28, hogy azzal mérj és azt hittem, hogy azzal mértél)...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22208) gabee jr válasza scope2007 (#22193) üzenetére


gabee jr
tag

F7 is van, az is final. Visszarakom, megprobalom.
De csak a SATA3-as Marvell vezerelte portot kell atallitanom,igaz?
Letezik, hogy ACHI-ban mukode? En csak IDE modban hasznaltam idaig vinyot is, SSD-t is.
Kivancsi leszek ra, ha hazaertem kiprobalom. Koszi

"Csukaharapást szőrivel"

(#22209) kicsiultra válasza Rekro (#22200) üzenetére


kicsiultra
tag

Esetleg nincs beállítva a rendszered úgy, hogy ha nem használod X ideig a samsungot, akkor az lekapcsol? Én ezt ellenőrizném először. Lehet, hogy csak azt hallod ahogy beindul

Kávé?

(#22210) kocsis102 válasza Fire/SOUL/CD (#22207) üzenetére


kocsis102
csendes tag

mértem is az 1 kép az

(#22211) Fire/SOUL/CD válasza kocsis102 (#22210) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát vaze, nagyobb képet nem tudtál volna betenni? :DDD
Az ALT+PrintScreen csodákra képes... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22212) bpx válasza Rekro (#22200) üzenetére


bpx
őstag

nincs ezzel semmi gond, SSD-n van a rendszer, a HDD-t meg nem használja, és lekapcsolja
amikor meg újra szeretnéd használni, akkor meg kell várni amíg újra felpörög
ha nagyon zavar akkor az energiagazdálkodási beállításoknál lehet módosítani

(#22213) Rekro


Rekro
aktív tag

Köszi a válaszokat!

Be volt állítva, hogy 20perc után kapcsolja ki tehát valószínű ez volt az ok, kikapcsoltam gondolom/remélem ez megoldja a problémát.

(#22214) SPY0817


SPY0817
aktív tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy olyan 20k kategóriában 64gb os SSD-t melyiket érdemes venni tapasztalatok érdekelnének jó rossz.. meg ajánlat melyik hullik kevésbé stb stb melyik gyorsabb jobb ár érték arányban..

Notebookba menne de ha cserélem a notit nagy gépbe kerül majd.. a mostani noti winyót pedig külsőházba tervezem rakni..
Válaszokat előre is köszi

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#22215) radi8tor válasza kocsis102 (#22204) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

AS SSD panaszkodik a merevlemez vezérlőre. Azt nem tudod orvosolni? Piros BAD helyett zöld OK-t kéne írnia.

⭐ Stella

(#22216) scope2007 válasza kocsis102 (#22201) üzenetére


scope2007
addikt

ez tényleg tré.... mármint vertex3 és ilyen eredményeket hoz ez egy vertex2

ahcival telepítsd újra a win7et...

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#22217) cszn válasza SPY0817 (#22214) üzenetére


cszn
őstag

Samsung 470 64gb, Kingston SV100S2/64. Ezek elég megbízhatónak is tűnnek, sebességre pedig mindegyik jó.

(#22218) Keksz


Keksz
senior tag

na, akkor most mi van az Intel 320 8MB hibával?

(#22219) cszn válasza Keksz (#22218) üzenetére


cszn
őstag

Szerintem várjunk meg valami hivatalos infót.

(#22220) McDog válasza Keksz (#22218) üzenetére


McDog
aktív tag

Ipon erről írt egy cikket.

(#22221) SPY0817 válasza cszn (#22217) üzenetére


SPY0817
aktív tag

most néztem hogy a 96os nem sokkal drágább róla tud valaki valamit?

Kingston 96GB SATA SSD 2,5" V-Series V+

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#22222) cszn válasza SPY0817 (#22221) üzenetére


cszn
őstag

Nagyon jó meglátás. Ez a jelenlegi best buy. :)

(#22223) SPY0817 válasza cszn (#22222) üzenetére


SPY0817
aktív tag

gyanus, hogy megvan a kiszemelt :P

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#22224) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Helló!

Egy mezei halandónak, mint én, milyen SSD-t javasolnátok? Win7 + 3-4 játék menne rá csak (Wow, Shiftek, Starcraft 2, 1-2 fps) meg ugye ami win7 alá kell felhasználói progik.
GA-770T-USB3 az alaplap.

Árakkal nem vagyok tisztában, elsősorban megbízhatóságra hajtanék, nem megy állandóan a gép, de megesik, hogy csak éjszakára van kikapcsolva.

Előre is köszi a válaszokat!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22225) Gerisz válasza Tsebacsi (#22224) üzenetére


Gerisz
addikt

A 96 gigás Kingston tökéletes neked is.

(#22226) Tsebacsi válasza Gerisz (#22225) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Meglesem Köszönöm! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22227) gabee jr válasza gabee jr (#22208) üzenetére


gabee jr
tag

UPDATE!

A dolog most ott áll, hogy vissza lett rakva az F7-es BIOS. A Windows 7 persze nem indult el az újonnan beállított ACHI módban, azonnal kék halállal elszállt a rendszer. Ezt szinte gondoltam, olvastam valaki ugyan így szenvedett egy Agility3-al.

Ma minden felesleges SATA portot (eSATA) letiltottam amit nem használok, az összes dolgot amit beszéltünk ACHI-ra állítottam, újra feltettem a W7-et. Hiba nélkül működik, minden. Most jön a lényeg...

Az olvasás része gyorsabb lett egy kicsivel, (300Mb/s helyett, most 400Mb/s ) de még mindig nem tökéletes. Az írás része szinte ugyan az maradt, kb. a fele sebességgel ír, mint ahogy kellene neki. (500Mb/s lenne az ideális, nekem max. 250Mb/s) Atto kép csatolva:

Tehát közel(ebb) járok az igazsághoz, de még mindig van valami amit fogja a szélvész gyors SSD-m. Ha van még egyéb ötlet, bármi ami segíthet megköszönném. Sőt, ezt is köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#22228) Fire/SOUL/CD válasza gabee jr (#22227) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"A Windows 7 persze nem indult el az újonnan beállított ACHI módban, azonnal kék halállal elszállt a rendszer."
Figyelmesebben kellene olvasni és akkor nem szállt volna el, megspórolhattál volna egy reinstall-t... [link]

Még az alaplapi AHCI driverrel megpróbálkozhatsz, aztán ha azzal sincs javulás, akkor a marvell vezérlőt okolhatod...
(Feltétéve, ha a BIOS-ban tényleg mindent helyesen állítottál be és a W7-el hoztad létre az SSD-n a partíciót is)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22229) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Sziasztok!

Melyik ssd-t érdemes megvenni mostanában (lehet használt is) legolcsóbb, leggyorsabb kategóriában, amire mondjuk a win 7 is fel megy?

Köszi :R

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#22230) cszn válasza sonaj0203 (#22229) üzenetére


cszn
őstag

Nem kell sokat visszaolvasni. 1. lépés. 2. lépés. :U

[ Szerkesztve ]

(#22231) sonaj0203 válasza cszn (#22230) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Ja bocs :B nem is vettem észre, de nincs ennél esetleg olcsóbban, mindenképp kell a 96gb-t nem elég kisebb? :F
Közben te is szerkesztettél még a hsz-t.
Szóval mi az a minimum GB-t ami kell a win7-nek és egykét felhasználói proginak?
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#22232) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Csak megyjegyezném ,hogy saját tapasztalat..

Nem minden sata porton indul a Win..!
Ezt én se nagyon értem,de nem árt olyan esetben ha nem látja a rendszert az ssd-t másik ajzatba dugni.
Sebesség és bútolási eltérés is kismértékben változik attól függetlenül.hogy melyik csatlakozóba van bedugva...

A bios frissítéssel is ugyanez a helyzet...
üdv,

[ Szerkesztve ]

(#22233) mzso


mzso
veterán

Jó napot!

SSD vételben gondolkodom. Eredetileg 60 gigás Vertex 2 ocz-re gondoltam. De látom, hogy egy pár ezressel többért lehet 96 gigás Kingstont is venni.
Úgyhogy most egy kicsit határozatlan vagyok. Mert úgylátom jelentős teljesítmény különbség van közöttük, meg úgy látom az OCZ kétszer annyira tartós. Véletlenszerű írás érték az hiányzik a Kingston oldalán ami kicsit gyanús.
Megéri a +36 GB a sebesség és tartósság rovására?
Most afelé hajlok, hogy nem mivel ha nagyobb mennyiségű adatot dolgozok fel akkor azt úgyis mozgatnom kell a merevlemezekre. Bár nem volt még SSD-m úgyhogy nem tudom.

(#22234) fagy53 válasza mzso (#22233) üzenetére


fagy53
nagyúr

Üdv!
Jó szemed van! ;] Ha kifogsz egy hibátlanul működő OCZ-t amivel kizárólag tömörítetlen adatokat másolgatsz és Win7-et használsz, még akkor sem tudom, hogy honnan jött a kettes szorzó?
Egyet el tudok képzelni, rövid gondolkodás után, ha az OCZ-t beteszed a fiókba és a Kingston-t a gépedbe, na ekkor van egy kis esélyed arra, hogy kétszer tovább fog tartani az OCZ! :D

[ Szerkesztve ]

(#22235) cszn válasza sonaj0203 (#22231) üzenetére


cszn
őstag

Én 40 gigáson kényelmesen elvagyok win7 64bit-el. Még egy nagyobb játék is felférne. Persze ez függ attól milyen programokat használsz.

(#22233) mzso Az egyáltalán nem biztos hogy tartósabb a Vertex. :N Sőt a halálozási aránya az OCZ SSD-knek sokkal rosszabb mint a Kingstonoknak, és ez jóval fontosabb mint az elhasználódás, mert elhasználódott SSD-vel még nem találkoztunk. A sebesség is viszonylagos, maradjunk annyiban, hogy mindegyik gyors.
A Kingston jobb vétel. ;)

(#22236) sonaj0203 válasza cszn (#22235) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszömöm :R

És szeretnék kicsit visszatérni első kérdésemre, tehát akkor 40gb-os ssd-ből melyik a legolcsóbb leggyorsabb?

Teljesen gagyi vagyok ebben a témában, csak szeretném gyorsítani kicsit a rendszert. :B

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#22237) mzso válasza fagy53 (#22234) üzenetére


mzso
veterán

Az MTBF értékeket néztem.

(#22238) cszn válasza sonaj0203 (#22236) üzenetére


cszn
őstag

40 gigások nem nagyon vannak már. Intelt lehet kapni és az jó is, de tulajdonképpen nem éri meg, mert 21e (már régóta tartja az árát) és pár ezressel többért ott van a Samsung 470 64gb meg a Kingston SV100S2/64. Arról nem is beszélve, hogy 26e-ért pedig a 96-os Kingston... :D
Olvasnivaló: 1 2

(#22239) mzso válasza cszn (#22235) üzenetére


mzso
veterán

Mitől pusztulnak meg akkor? És mennyi a különbség?

Azt tudom, hogy mindegyik gyors, de hol és mennyire lehet tapasztalni a különbséget?
Valami véletlen írás érték jó lenne a kingstonnál is.

(#22240) gabee jr válasza Fire/SOUL/CD (#22228) üzenetére


gabee jr
tag

Köszi,

de itt a akkora kavarodás, az ide-odaállítgatás, hogy tisztább volt egy tiszta install, mindent az alapoktól. Mint láthatod így sem tökéletes a rendszer, (sőt, nagyon gyenge..) jóval a gyári minimum értékek alatt teljesít így is, hogy mindent élőről kezdtem. Hátha meg a registry-t babrálom, bele se gondolok mi lett volna itt..

BIOS-ban elvileg minden jó. A partíciót a W7-el hoztam létre. Viszont akkor segítsd légyszives, hogy akkor most innen melyik drivert töltsem még le, ACHI frissítés gyanánt.
(64bites Windows)

Egyenlőre csak ez, Intel Rapid Storage Technology és a Marvell Console Driver (SATA3) van a "SATA RAID" táblázatból feltelepítve. Kell onnan más is?
Köszi az idődet... :R

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#22241) mzso válasza cszn (#22235) üzenetére


mzso
veterán

Úgy nézem a S2B és az S2 között annyi különbség van, hogy az előbbi-hez adnak usb tokot és 3.5 colos helyhez való rögzítéshez. Van értelme a 2B-nek?

(#22242) fagy53 válasza mzso (#22237) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az bizony mást jelent. :K
Annyival gyorsabb az OCZ a Kingston-nál amennyit nem veszel észre normál használatban.
A kis fájlokkal való foglalatosság, random 4k és a többszálúság sokkal jobb az OCZ-nél, de mindez olyan tartományban van normál esetben ami a gép más elemei miatt egyébként sem érvényesül.
Pl. win boot-nál ahol a kis fájlok olvasása a domináns alig észrevehetően gyorsabb az OCZ a tesztek szerint egyszerűen azért, mert egy bizonyos sávszél felett már nem az SSD-n múlik a boot idő. Egészen más a helyzet, ha szerverben használnád az SSD-t itt az egyidejű adatfeldolgozás látványosan sokkal gyorsabb lehet az OCZ-vel.
A tömörítetlenséget meg azért emeltem ki, mert a SF vezérlő sajátja, hogy írásnál egy egyéni algoritmus alapján tömöríti a fájlokat és így írja be a tárolóba, viszont már tömörített fájlokkal nem tud mit kezdeni. Általában vegyesen szerepelnek ezek a mindennapi használatban és így a gyártó által megadott szép értékek nem állják meg a helyüket a gyakorlatban, így is jók, de nem annyira mint amit az adatlap alapján várnánk.

[ Szerkesztve ]

(#22243) sonaj0203 válasza cszn (#22238) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszönöm :R használtan se lehet kapni?

És köszi a z olvasni valót már böngészem is. :C :K

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#22244) cszn válasza mzso (#22239) üzenetére


cszn
őstag

Hát csak úgy egyszer azt mondja kaputt. :) Vagyis a fogyasztói társadalom (másképp is nevezhetnénk, de ez elég célravezető) cégekre gyakorolt hatása, hogy egyre jobb növekedési mutatókat kívánnak elérni, ezért maximalizálják a profitot. Ennek az egyik hátulütője (ami minket érint), hogy bevezetnek százalékos értékeket amik a még elfogadhatóak számú selejtet/könnyebben meghibásodó termékek számát határozza meg a gyártás során. Ezekbe a százalékokba most már elég sokan beleesnek. Aztán ha valami hiba is közbelép akkor még nagyobb az esély. :U Ekkora regény után már nincs kedvem konkrét adatot kikeresni, de a Kingstonnál ilyen ~1,5% az OCZ-nél pedig ~3,5-4% a meghibásodási arány.

Általános felhasználás során nem lehet különbséget tenni köztük. Ebben mindenre fény derül. :)
fagy53 kollega nagyon jól beszél, figyelj rá. :R

Szerintem akkor vedd a drágábbat, ha kell a keret

(#22243) sonaj0203 Nem tudom. Vizsgáld az aprót, mert elképzelhető, hogy lesznek most már akik az újabb generációkra akarnak váltani... De csak megbízható egyéntől! :)

[ Szerkesztve ]

(#22245) sonaj0203 válasza cszn (#22244) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Jól látom, hogy ez egy jó vétel lenne?

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#22246) bsh


bsh
őstag

rendeltem én is egy 96-os kingstont a laptopba, de mivel nagyon ritkán használom a laptopot, ezért lehet, hogy inkább nem is abba rakom, hanem az asztali gépbe, raid0-ban a másik mellé. bár attól tartok, semmi jelentős látványos változást nem hozna.

(#22247) Fire/SOUL/CD válasza gabee jr (#22240) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem kell semmi csak az IRST és abból is csak az "AHCI része"... (Az alaplapodhoz adott lemezen is mindent megtalálsz)
De mint írtam, a marvell vezérlő lehet a ludas, nem fogsz belőle többet kicsikarni

Annak idején olyan oldalakon, ahol teszteléseket folytatnak ilyen gyenge eredmények születtek, ezt sokan meg is írták, hogy náluk meg rendesen megy az OCZ. Kiderült, hogy a marvell vezérlővel van gondja, ezért születtek ilyen tesztek, ahol 2 vezérlőn tesztelték az ssd-ket(többek közt) és sajnos beigazolódott, hogy a marvell vezérlőkkel van gond...[link]

Nem csak OCZ-vel teszteltek, de ott a legszembetűnőbb különbség...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#22248) cszn válasza sonaj0203 (#22245) üzenetére


cszn
őstag

:K

(#22246) bsh Látványosat biztos nem hoz.

(#22249) mzso válasza cszn (#22244) üzenetére


mzso
veterán

Úgy látom az ipon a legolcsóbb ahol van garancia futár is. :\
Tud valaki jobbat?

(#22250) cszn


cszn
őstag

Na megdöglött az egyik. 478 teráig bírta.

Nem rossz. :)
További infó itt.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.