Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21351) padra válasza kertsa (#21344) üzenetére


padra
aktív tag

Nézegettem az oldalt amit linkeltél,ezeket a beállításokat mind meg kell csinálni? Vagy csak ajánlott?

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21352) Sonja válasza Brekkk (#21349) üzenetére


Sonja
veterán

Köszi! Ahha, viszont én mindig beállítom az elsődlegest, amire a rendszer kerül és csak az a vinyó kapja meg a bootalhatóságot, a többi nem. Ez elméletileg akkor több HDD használata esetén is előfordulhatna, de én ilyennel még soha nem találkoztam a 20 éves pályafutásom alatt. Lehet, hogy pont ezért?! :B

(#21346) Vladi: 20%-ot kell, szóval bőven elég lenne ebből a szempontból a 80GB-os is. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#21353) bpx válasza Sonja (#21345) üzenetére


bpx
őstag

az MBR és a boot partíció bekavarhat
ha az SSD az első eszköz, és a HDD-k már teljesen partícionálva vannak, akkor nem kell lehúzni

(#21354) Brekkk válasza Sonja (#21352) üzenetére


Brekkk
senior tag

Valószínű :) Én is csak egyszer követtem el ilyen hibát, amikor a 2 RAID 0 tömböt rosszul azonosítottam. Sajnos fél év után jöttem rá a hibámra amikor elszállt az egyik HDD a RAID 0 tömbből. Na pont azon voltak a BOOT file-ok. A Windows érintetlen maradt, de többet nem tudtam bebootolni arra a winre.

(#21355) kertsa válasza padra (#21351) üzenetére


kertsa
senior tag

Még nem próbáltam... jövő héten kapom meg az M4-t:) De aki ez alapján beállította az nem panaszkodott, hogy gond lenne vele:)

[ Szerkesztve ]

(#21356) Fire/SOUL/CD válasza Sonja (#21345) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, hogy nem a hdd-re települ a rendszer, nem erről van szó... :N
Ha a telepítő talál másik aktív partíciót, akkor ki szokta helyezni az indítófájlokat, ha az aktív partíción W7 van telepítve, akkor meg úgy konfigolja a boot-ot, hogy annak az indítófájljait használja. Végeredményben mindegy melyik verzió, ha idővel kiszedik a hdd-t, avagy csak leformázzák, (mert pl adattárolásra használnák a jövőben), akkor az ssd-ről már nem fog indulni a rendszer... Persze ha az a cél, hogy létrejöjjön a boot menü, ahol W7 és W7 között választhatsz, (azaz a régi hdd-ről is indítod néha a rendszert valamilyen okból) akkor semmi gond...

Ha viszont az a cél, hogy a 2 OS egymástól teljesen külön/függetlenül működjön, akkor az a legbiztosab (és legegyszerűbb) megoldás, ha a telepítés idejére csak az az 1 hdd/ssd van a gépben. (Így is be lehet bootolni bármelyikről, csak a deszka bootmenüjét kell használni)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21357) Sonja válasza Fire/SOUL/CD (#21356) üzenetére


Sonja
veterán

Érthető, csak ez nem egyenlő azzal, hogy ki kell venni a HDD-t/HDD-ket a telepítés idejére! :N Ezt így kategórikusan kijelenteni elég nagy butaság szvsz. Csak oda kell figyelni ezekre a dolgokra, ahogy én is tettem eddig és nem is volt ezzel problémám. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#21358) padra


padra
aktív tag

Valaki [erre] tudna választ adni?

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21359) kertsa válasza padra (#21358) üzenetére


kertsa
senior tag

Az SSD-n legyen a OS, a HDD-n meg tárolod az adatokat... :)

A SSD-t nem érdemes particionálni... :( hacsak nem 1Gb méretben gondolkozol :U

[ Szerkesztve ]

(#21360) Fire/SOUL/CD válasza Sonja (#21357) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem is írtam, hogy ki kell venni a hdd-(ke)t, azt írtam húzza le, ami nyilván az adatkábelre értendő... ;] (Amúgy meg csak ebben a topikban, többen is írták, hogy így jártak pórul)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21361) padra válasza kertsa (#21359) üzenetére


padra
aktív tag

Akkor hagyom egyben,az 500-as vinyo meg megy külső rack-be,és usb-n keresztül használom(laposom van).Most lehet nagy hülyeséget kérdezek,de akkor tölthetek az ssd-re is zenét,filmet?
Az ahci-t notebook-nál nekem kell bekapcsolni? Vagy a biosba alap be van állítva?

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21362) Fire/SOUL/CD válasza padra (#21361) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Típusfüggő, hogy van-e AHCI beállítási lehetőség, avagy sem illetve hogy ha nem állítható, akkor milyen üzemmód az alap. Vista/W7 esetén AHCI az ajánlott, előtelepített gépeken minden esetben AHCi van, mert az OS-hez is az javasolt...(nem csak NCQ, meg HotSwap létezik, számos egyéb funkciót tartalmaz, amelyek nem direkt módon a lemezhez/lemezkezeléshez kötődnek)

Ha van AHCI beállítási lehetőség a laposod BIOS-ában, akkor telepítés előtt állítsd AHCI-re.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21363) padra válasza Fire/SOUL/CD (#21362) üzenetére


padra
aktív tag

Megnéztem hamar a biosba,AHCI-n van,de lehet állítani is [kép]. Akkor ez így jó lesz?
Ha [ez alapján állítom be az ssd-t akkor az] ssd tweaker-el már nem kell állítani semmit?

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21364) Fire/SOUL/CD válasza padra (#21363) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, csak a töltsd be az bios deafult-ot, mert csak ezen az egy képen is pár lehetőséget célszerű letiltani, mint D2D Recovery(ennek akkor van szerepe, ha előtelepített a lapos), Network boot illetve az F12-t meg engedélyezni (boot menüben első helyre tenni a ssd-t, W7 telepítésekor meg, amikor indul a laoos, akkor az F12-vel kiválaszthatod miről induljon, nyilván elsőre DVD-ről)

Nem kell ilyen tweaker, majd ha fent a W7, akkor kikapcsolod az időzített töredezettségmentesítést.
(indexelés/előtöltés letiltás, pagefile.sys kihelyezés, hibernálás kilövése stb-t meg rád bízom, megoszlanak a vélemények...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21365) padra válasza Fire/SOUL/CD (#21364) üzenetére


padra
aktív tag

Rendben,köszönöm.Még egyet kérdeznék,olvastam hogy a Kingston ssd-nek valami baj van a firmware-vel.Rendszer telepítés után akkor azt frissíteni kell?

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21366) padra


padra
aktív tag

Körbenéztem kicsit,úgy néz ki az [enyémet] nem érinti a hiba. :))

"Az érintett típusok az SV szériából kerültek ki: a 64 GB-osak közül az SV100S2/64GZ, SV100S2D/64GZ, SV100S2N/64GZ, a 128 GB-osaknál az SV100S2/128GZ, SV100S2D/128GZ, SV100S2N/128GZ, a 256 GB-osoknál pedig az SV100S2/256GZ, SV100S2N/256GZ, SV100S2N/256GZ, továbbá ugyanezen modellek G végződésű változatai. Az egyéb SSDNow szériás SSD-t használóknak nincs okuk az aggodalomra, más típusokat (köztük az SNE, SNM, SS, SNV, SNVP és SVP kezdetű típusjelűeket) nem érint a hiba – a gyártó elmondása szerint."

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21367) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

2 SSD-t néztem ki, az egyik SATA2-es, míg a másik SATA3-as.
Maximum ~30.000 Forintot szeretnék rákölteni, így a két jelölt a következő:

SATA2:
KINGSTON 96GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V+100 SVP100S2B/96GR

SATA3:
OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-60G

Mennyire érezhető a SATA3-as gyorsasága a SATA2-eshez képest? Valószínűleg ilyen alaplapra lenne rákötve: ASROCK Z68 Pro3

A Kingston mellett szól a 96 gigabájtos méret illetve a beépítőkeret is, az OCZ mellett pedig a SATA3 kompatibilitás, de egy nagyobb méretű SSD-nek jobban örülnék...ám ha nincs olyan sebességbeli különbség ami miatt megérné a SATA3 akkor szvsz a Kingston lenne a jobb választás.

Ti hogy gondoljátok? Esetleg Ti mit javasolnátok?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#21368) soldi3r válasza Willie (#21367) üzenetére


soldi3r
veterán

ha az alaplap tudja a sata3-at én biztos azt venném

E30 (oo=[][]=oo)

(#21369) jozsi252 válasza Willie (#21367) üzenetére


jozsi252
veterán

Agility 3-at semmiképp se vegyél, inkább egy m4-et, az minden igényed kifogja elégíteni ;)

iPhone 13 Pro Max

(#21370) kertsa válasza Willie (#21367) üzenetére


kertsa
senior tag

Ha Sata3-at szeretnél, akkor a Crucial 2.5" m4 64GB CT064M4SSD2 jobb választás lesz, mint az OCZ... :)

(#21371) Willie


Willie
őstag

Értem, köszönöm.

De megérzem a sebességbeli különbséget egy SATA2-es és egy SATA3-as között?

(#21372) jozsi252 válasza Willie (#21371) üzenetére


jozsi252
veterán

Nemfogod megérezni, hacsak nem a munkád miatt veszed az ssd-t. Értem én ez alatt hogy nagy adatbázisokkal dolgozol, illetve nagyon sok kis file-al akkor egy nagyon kicsit talán észrevennéd de azis elhanyagolható.

De ha van sata 3 as portod akkor érdemes olyat, venned. ( m4 télleg nagyon jó választás )

iPhone 13 Pro Max

(#21373) Willie


Willie
őstag

Meggyőztetek, akkor egy SATA3-as Crucial 64 gigás M4 lesz a befutó. :)
Köszönöm a segítségeteket.

(#21374) kertsa válasza Willie (#21373) üzenetére


kertsa
senior tag

Nagyon jó választás :C

(#21375) Lacza_26 válasza jozsi252 (#21372) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Te vagy a hivatalos antireklám a 60 gigás Agility-hez. :))

(#21376) jozsi252 válasza Lacza_26 (#21375) üzenetére


jozsi252
veterán

Egyik ismerősöm 2 hete ilyet vett, 2 nap alatt őis megvált tőle a régebben nálam olvasott hibák miatt, így mostmár nála se az ocz ssd-je pihen. Így aztse lehet mondani hogy csak nálam jött elő ez a hiba.

iPhone 13 Pro Max

(#21377) Rick4 válasza Willie (#21367) üzenetére


Rick4
félisten

Én is pont ezt a két modellt néztem ki, csak én a sata3-as mellé gondolkodom egy PCI express 2.0 sínbe tehető sata 3 kártyáról. Ha van sebességnövekedés, megéri a plusz 3 ezrest: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21378) dudi


dudi
senior tag

sziasztok,

nem tudja valaki véletlenül, hogy a kingston ssdnow v100+-hoz vehető külső tok mennyire minőségi? Mert 2,5ezerrel drágább, mint a tok nélküli, viszont ennyiért már jó külső tokokat lehet kapni. Érdemes a bundle kitet venni? Egy notebook vinyóját száműzném bele.

köszi,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#21379) Fantomas80


Fantomas80
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek? Intel x25-v 40G ezt hozta tesztben:

teszt

[ Szerkesztve ]

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#21380) tomic válasza Fantomas80 (#21379) üzenetére


tomic
addikt

Teljesen rendben van.

(#21381) Lacza_26 válasza Rick4 (#21377) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Szerintem nem fogod észre venni hogy sata3 kártyára teszed.
Nekem nem nyerte el a tetszésemet a marvell sata 3-mas vezérlője.

Én ezzel próbálkoztam.
Most alaplapi sata2-ön használom nem vettem észre hogy lassabb lenne működés közben.
Az indulás viszont lassabb volt a pci-e-s sata kártyával. Nem csak a bios lett hosszabb, hanem a windows indulása is.

(#21382) Fantomas80


Fantomas80
tag

Köszi :) Tomic

[ Szerkesztve ]

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#21383) Fantomas80


Fantomas80
tag

Dupla :(

[ Szerkesztve ]

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#21384) Rick4 válasza Lacza_26 (#21381) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor ennyi erővel tényleg megvehetem a 96GB-ost is, kb ugyanannyi, a kártyával együtt a 64-es meg már drágább lenne.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21385) Willie


Willie
őstag

Na most akkor én mit vegyek ha az alaplapomon lesz SATA3 port? :D SATA2-es SSD-t vagy SATA3-as SSD-t??? :D

(#21386) jozsi252 válasza Willie (#21385) üzenetére


jozsi252
veterán

Nyilván akkor sata 3 as ssd-t. :U

iPhone 13 Pro Max

(#21387) Willie válasza jozsi252 (#21386) üzenetére


Willie
őstag

Jó akkor tényleg marad a Crucial M4 :) :D

(#21388) Rick4 válasza jozsi252 (#21386) üzenetére


Rick4
félisten

De a pci expresses sata kártya és a sata3-as ssd nem lesz jobb megoldás, mint egy sima sata2-es lap sata2-es ssd-vel?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21389) jozsi252 válasza Rick4 (#21388) üzenetére


jozsi252
veterán

Gyorsabb lesz mivel sata 3 as portra megy rá úgymond sata 3 as ssd. Az mindegy igazából hogy alaplapi sata 3 ra rakod rá vagy pedig pcie -es sata 3 -ra.

(#21387) Intercreptor

Annyi hogyha meglesz az ssd akkor a hátulján rajtavan hogy milyen fw van rajta, ha 0001 -es akkor frissítsed le a 0002-re mert van hibajavítás az újba. Még a win telepítés elött frissítsd az fw-t mivel úgy pár sec, ha meg bevan lakva az ssd akkor több idő kell neki amíg leupdateli a firmware-t.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#21390) padra válasza dudi (#21378) üzenetére


padra
aktív tag

Szerintem vedd a sima 96gb-ost,és nézd meg hozzá [ezt].

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21391) kpal


kpal
veterán

Van értelme SATA2 -es SSD helyett SATA3 -ast venni van érdemi különbség ?

(#21392) kungzi


kungzi
veterán

ha lesz sata3-as portod vagy van már most is van, akkor érdemes, nem kell utána cserélni az ssd-t :DD

(#21393) Gorneck válasza kpal (#21391) üzenetére


Gorneck
titán

Ha nem azon dolgozol, akkor kb semmi...

Gorneck#1239

(#21394) Rick4 válasza Gorneck (#21393) üzenetére


Rick4
félisten

a 200MB/sec plusz mérés ellenére sem? :U És sata2-es lappal sata3-as kártyát sata3-as ssd-vel?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21395) Lacza_26 válasza jozsi252 (#21389) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Nem fogja észre venni normál használatban.
A szekvenciális 400-as értékek szépen mutatnak a crystal diskben de kb ennyi.
"mindegy igazából hogy alaplapi sata 3 ra rakod rá vagy pedig pcie -es sata 3 -ra"
Ez azért nem teljesen igaz.
p67-esekben lévő sata 3 vezérlő biztos hogy sokkal jobb mint ez a marvell megoldás.
Nálam nem vált be.

(#21396) Gorneck válasza Rick4 (#21394) üzenetére


Gorneck
titán

100\80as két éves SSDt cseréltem 64es M4-re...ha nincs meló nem érzem mi van a gépembe.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#21397) Rick4 válasza Gorneck (#21396) üzenetére


Rick4
félisten

Az véletlenül nem SLC-s volt még?
Nekem se kell semmi extra, még a P55-ös fullos lapot is eladtam az i5-760-nal, és visszatettem a régi G31-est az E5300-zal, mert nem kellett az se amit az tudott. Net, word, tvtuner, évi 30 perc game.. Erre keresek valami nooormálisat. Akkor a Kingston 96GB-os a tuti ár- értékarányban?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21398) Zsolti1987 válasza Gorneck (#21396) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Mennyi adatírástól csökkent le 80%-osra? Ezeket az újabbakat mennyire lehet befogni munkára? Pl. ha napi használatban 1x teleírnám?

(#21399) Gorneck válasza Rick4 (#21397) üzenetére


Gorneck
titán

Dehhh...Samu. 4k olvasásba tudta a 20at, ami jónak számít...
Sztem jó választás, bár a procid vissza fogja fogni...

Zsolti: 100 olvasás, 80 írás...85% crystal, 100% sentinel szerint...szal nem tudni most mi a helyes vagy mennyi írás ment rá...de nem is érdekel...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#21400) kertsa


kertsa
senior tag

Nem tudnak 29k körüli áron küldeni Crucial M4-es SSD-t :( Csak 5k-val drágábban :F Ezért úgy döntöttem, hogy egy KINGSTON 96GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V+100 SVP100S2/96G rendelek. Valamivel lassabb lesz, de szerintem WD Green-ről SSD-re óriási ugrás lesz még így is :DDD És ez olcsóbb 1500ft-al, és 22Gb-al nagyobb ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.