Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21051) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Ezeket merre találom? A leírás nem egyértelmű, segítene valaki?
Prefetch és a Superfetch

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21052) Faterkam válasza Fire/SOUL/CD (#21050) üzenetére


Faterkam
addikt

Én is elolvastam ezt a hsz-t, de engem az érdekelne amit ebbe a részbe írtál:
" (Kivétel ez alól azok az SDD-k, amelyeknek a saját vezérlőjük végez "TRIM szerű karbantartást" (tipikusan JMicron vagy Toshiba vezérlők), az ilyen SSD-k XP alatt is használhatóak, belassulás nélkül)"

Melyek ezek az SSD-k? márka vagy típus, honnét lehet tudni ezt?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#21053) Fire/SOUL/CD válasza JoceeHunt (#21051) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Prefetch-nek az XP-ben nevezték, Vista óta SuperFetch a neve, ami lényegében a Prefetch továbbfejlesztett változata. Ebből következően nem fogsz találni külön Prefetch meg SuperFetch szolgáltatást 1 OS-en belül...

Vista/W7 esetén így lehet letiltani

Faterkam
gyártó honlapjáról, tesztekből, vagy épp innen

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21054) Faterkam válasza Fire/SOUL/CD (#21053) üzenetére


Faterkam
addikt

Ok ha jól látom amit kinéztem Kingston 96Gb-ot ilyen?
Vezérlő Toshiba T6UG1XBG
Kingston SSDNow V+100 SVP100S2/96G 96 GB

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#21055) Zsolti1987 válasza Fire/SOUL/CD (#21050) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

jé, akkor lehet, hogy nálam is ez a gond? Nem bírom elaltatni a gépet, azonnal vissza jön alvó módból. Vinyós használat mellett is simán lehet AHCI-re állítani?

(#21056) JoceeHunt válasza Fire/SOUL/CD (#21053) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szuper, megvan, akkor más nincs. Trim okés, töredezettség leállítás oké, allignálás jó, friss a telepítés, de ránéztem. akkor más elvileg nincs. na feldobok mindent, és mérem is a boot időt.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21057) S-IW válasza Fire/SOUL/CD (#21053) üzenetére


S-IW
tag

A beállításszerkesztőben van mindkettő. Külön is ki lehet őket kapcsolni. Én nem tiltottam le egyiket sem. Szerintem nem ír emiatt sokat az SSD-re a Windows.
Prefetch
Superfetch

[ Szerkesztve ]

(#21058) Fire/SOUL/CD válasza Faterkam (#21054) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen és ez a vezérlő XP alatt is remekül végzi a dolgát.

Zsolti1987
Igen, van rá esély, de esetedben ez másra is utalhat, mivel nem az a gond, hogy lemegy-e alvásba, hanem az, hogy le sem megy, hanem egyből vissza is jön. Ezt inkább egy olyan eszköz okozza, aminek az energiatakarékossági beállításaiban az szerepel, hogy az OS nem kapcsolhatja ki ezt az eszközt.
Ha gondolod, ennek ellenére tehetsz egy próbát, de így csak és kizárólag a W7 beépített AHCI drivere fog települni. [link]
(nehogy az alaplapit telepítsd és ha AHCI-re váltasz, akkor XP nem fog indulni, ha azt is használsz esetleg

S-IW
Szolgáltatásoknál csak előtöltésként szerepel, ott kell kilőni (ha valaki szükségét érzi)
A registry-ben rengeteg olyan bejegyzésre bukkanhatsz, ami direkt módon a W7-nek nincs rá szüksége, amolyan kompatibilitási okokból van benne, pl ha egy progit (ami nem indul simán W7 alatt), XP kompatibilis módban futtatsz, stb...

Az, hogy az indexelés/előtöltést ki kell-e kapcsolni avagy kik kapcsolják ki és kik nem, ez mindenki magánügye és szerintem örök vita tárgya marad.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21059) kertsa


kertsa
senior tag

Ez a két SSD közül lenne az egyik. Melyik lenne jobb OS-nek?

Crucial 2.5" m4 64GB (CT064M4SSD2)

OCZ 60Gb Solid 3 (SLD3-25SAT3-60G)

Aug.1-től az OCZ is kapható itthon, kb. hasonló áron lehet hozzájutni mind2höz. Sata-2 porton használnám.

[ Szerkesztve ]

(#21060) Fire/SOUL/CD válasza kertsa (#21059) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szerintem mindegy melyik... csak amikor ilyen "új" széria kerül be, akkor mindig szánd rá az időt és keresgélj a neten utána. Nem elsősorban sebességtesztekre gondolok, hanem esetleges firmware vagy egyéb "konstrukció" hibákra gondolok, nehogy miután megveszed, utána érjen valamilyen "kellemes" meglepetés.

(Én már 1 OCZ-t elszaggattam, röpke 6 hónap alatt, gariba cserélték volna, de ráfizetéssel egy nagyobb kapacitású és más típusú OCZ mellett döntöttem.Az viszont igaz, hogy AutoCAD-hez használt erőműben tesz szolgálatot, amelynél nem ritka, hogy 3 napig renderel egy projectet megállás nélkül és ilyenkor 3 napig folyamatosan írás megy az SSD-n... ;] )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21061) kertsa válasza Fire/SOUL/CD (#21060) üzenetére


kertsa
senior tag

Crucial 2.5" m4 64GB (CT064M4SSD2)

Egy jó barátom tegnap rendelt egy ilyet:) Lesz vélemény napokon belül :K Mire venni fogok, addig az OCZ-ről is lesz valami jó kis iromány :)

[ Szerkesztve ]

(#21062) SirRasor


SirRasor
őstag

Azt azért nem értem, hogy miért kell kihangsúlyozni, hogy a SATA vezérlő a BIOS-ban AHCI-n álljon. Ha nem azon van, akkor a HDD-n nem megy az NCQ, tehát aki win7-el (vagy Vistával) nyomta eddig is, az gondolom csak AHCI-re állította.

Make Love not war!

(#21063) Gerisz válasza SirRasor (#21062) üzenetére


Gerisz
addikt

Nagyon sokan SSD-vel váltanak XP-ről (sőtt még így se), de például nekem sem volt ACHI-n, mert kezdetekben a lap nem kezelte rendesen így a winyóimat. Pedig én Beta óta win7 64bit-et használok.

(#21064) kertsa válasza SirRasor (#21062) üzenetére


kertsa
senior tag

Nekem win7 van, WD Green 1TB és IDE beállításra van állítva a BIOSba:) gond nélkül működik... Az imént itt olvastam róla, átállítottam AHCI-re és WIN logó után kék halál... :U

[ Szerkesztve ]

(#21065) Fire/SOUL/CD válasza kertsa (#21064) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lehet, hogy nem elég figyelmesen olvastál... Először a registry-ben kell módosítani egy értéket, aztán csak azt követően a BIOS-ban... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21066) Zsolti1987 válasza kertsa (#21064) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

A regeditben is átírtad, amit kell? [link]

(#21067) kungzi válasza kertsa (#21064) üzenetére


kungzi
veterán

nekem is az volt. nézd meg alaplapodat, hogy abba a sata csatlakozóba van e dugva a winyó, ami támogatja az ACHI-t, mert nekem csak a 4-5 támogatja

(#21068) kertsa válasza Fire/SOUL/CD (#21065) üzenetére


kertsa
senior tag

őőőő.... :U hol is van? :DDD

(#21069) Core2duo6600 válasza SirRasor (#21045) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én mindent hagytam rajta.
Temp meg ilyesmiket is.
Hiszen a hdd mindenképpen lassabba kis file oknál, amik a temp meg ilyesmikben leginkább benne vannak.

(#21043) hoolla
Én nem áldoznék arra többet, hogy sata 3 as legyen.
És nyugodtam megvenném a kingstone -t, ami jó árt / érték aránnyal rendelkezik vagy az intel-t azt amelyik olcsóbb ugyanolyan méret melett, vagy a gari hossza is dönthet.

(#21047) jegenye77
Van egy selytésem, hogy ez a parancs azt kérdezte le, hogy támogatja - e a drive a trimet.
És akármin van a bios ő támogatja, de csak ahci ben tudja használni.
Mindenépp érdemes lenne átálni ahci re.
Lehet találni leírást, hogy hogyan kell reinstal nélkül megcsinálni.

(#21048) JoceeHunt
Bios ban ahci, majd felrakod, és használod.
Ha mindent átteszel hdd re, ami ír, akkor mi értelme, a torrent meg a letöltés az más persze.

(#21052) Faterkam
Azok amiknek van Garboge collction asszem így írják.
Minden modern vezérlő nek van ilyen.

(#21054) Faterkam
gen tudja, nekem is ilyen van csak 64 esben.

(#21057) S-IW
Jahh és a ram még mindig gyorsabb mint az ssd.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#21070) kertsa


kertsa
senior tag

köszi :R így már jó :DD

[ Szerkesztve ]

(#21071) SirRasor


SirRasor
őstag

Nah akkor egy kis tisztába rakása a dolgoknak, mert ahogy látom sok kavar van a prefetch és superfetch között.

A kettő két teljesen külön dolog, ne keverjétek őket! A prefetch azt nézi, hogy melyik fileok hogy használódnak és mennyire vannak törve, hogy aztán a gyorsabb programindítás eléréséhez egymás mellé tudja pakolni ezeket a fájlokat, tehát az általa gyűjtött adatokat a töredezettségmentesítő szolgáltatásnak irányítja át, ami elvégzi a szükséges töredezettségmentesítést és mozgatást. SSD-nél ennek annyi létjogosultsága van, mint magának a töredezettmentesítésnek, tehát teljesen fölösleges, mert a defrag úgyis le van tiltva.

A superfetch pedig egy előtöltő szolgáltatás, ami annyit tesz, hogy a gép nézi, hogy mit hogy használsz, és amit gyakran használsz, azt indításkor a megkérdezésed nélkül betölti a háttértárról a memóriába, hogy még gyorsabban tudjon indulni. SSD még mindig nem olyan gyors, mint a memória, tehát szerintem ezt fölösleges kikapcsolni, mert praktikus dolog. Erre mondják, hogy a win megtanulja, hogy mit használsz, és azt gyorsítja.

Remélem elér érthetően fogalmaztam.

Akinek a fentieknél pontosabb leírás kell, annak:
Prefetch
A superfetch meg evidens :)

Make Love not war!

(#21072) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Nemrég tettem SSD-t a laptopomba, és az 1. HSZ alapján megcsináltam a finomhangolásokat is, többek közt kikapcsoltam az indexelést, amivel együtt eltűnt a Start menü keresés funkciója, ezt vhogy vissza tudom állítani? :R

Let the Zone take me if I am.

(#21073) radi8tor válasza kutga (#21072) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én Windows 7 Manager nevű programot használom a Windows tweak-elésére.
Azzal lehet ki-be kapcsolni Start menü elemeket 1 kattintással.

⭐ Stella

(#21074) jegenye77 válasza Core2duo6600 (#21069) üzenetére


jegenye77
addikt

A regeditben átírtam 0-ra ahogy le volt írva.
Utána bios-ban átállítottam AHCI-ra és ugyan úgy nem tud bootolni mint mikor 3-on volt.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21075) S-IW válasza SirRasor (#21071) üzenetére


S-IW
tag

Köszönöm, kikapcsoltam a Prefetch-t. :R

(#21076) Core2duo6600 válasza jegenye77 (#21074) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én azt mondom a tiszta telepítés a tuti.
Én is elösször átraktam a true image el, de végül feltelepítettem tisztán.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#21077) tomic válasza Core2duo6600 (#21076) üzenetére


tomic
addikt

De én úgy tudom nála nem indult el a telepítő AHCI módban,csak IDE -ben.

(#21078) soldi3r


soldi3r
veterán

őt nem ismeri véletlen valaki? nem rossz árai vannak, de gyakorlatilag elérhetetlen

E30 (oo=[][]=oo)

(#21079) jegenye77 válasza tomic (#21077) üzenetére


jegenye77
addikt

Így van.Úgy nem tudom telepíteni a wint.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21080) fgordon válasza soldi3r (#21078) üzenetére


fgordon
senior tag

Hát, ha számlát és garanciát is ad akit belinkeltél, le a kalapom előtte... :R Ellenkező esetben nem vennék tőle... :K
Például az Intel 40 GB-os SSD-je nagyker áron 17e+áfa körül van,ami 21e, ő pedig 20e alatt adja... :U

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21081) soldi3r válasza fgordon (#21080) üzenetére


soldi3r
veterán

hát ezaz! de se emailre se pm-re nem válaszol :F
van több hirdetése és azt írja "Minden termékre gyártói garancia idő van!"
a samu ssd pl. -2000 az árgéphez képest

E30 (oo=[][]=oo)

(#21082) fgordon válasza soldi3r (#21081) üzenetére


fgordon
senior tag

Én csak olyan helyen vásárolok, ahol megadják a teljes gyártói garanciát (és ők cserélik/intézik, adnak bevizsgálás újat, nem nekem kell ki tudja hol intézni és felvenni a külföldi gyártóval a kapcsolatot... posta költség, sok idő, utánajárás.. amit adnak: ), Kingston SSD-nél 3 év, Intel-nél 5 év, WD hdd-knél típustól függően 3-5 év, de én csak 5 év garisakat veszek.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21083) kungzi


kungzi
veterán

Kingston SSDNow V series 64GB

ez támogatja a trimet?

(#21084) fenergie84 válasza kungzi (#21083) üzenetére


fenergie84
addikt

pontos típust írj!

(#21085) kungzi válasza fenergie84 (#21084) üzenetére


kungzi
veterán

SNV125-S2/64GB

(#21086) fenergie84 válasza kungzi (#21085) üzenetére


fenergie84
addikt

az én SNV125-S2/30gb Trim-es, de a régi széria nem volt az, szóval, ha használtan vennéd, akkor kérj róla CrystalDiskInfo képet, az egyből löki, h az-e vagy sem, de én az mondanám nem lesz az...

(#21087) kungzi válasza fenergie84 (#21086) üzenetére


kungzi
veterán

köszi

(#21088) Viperator


Viperator
őstag

Hali Mindenki!

Jó a rendszernek: 2.5" Vertex 2 E-Series 60 GB SSD?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#21089) zsero


zsero
aktív tag

Intel 320 SSD esetében van különbség az OEM és a dobozos között a garancia tekintetében? A legtöbb hazai helyen olyan 5000 Ft különbség van a két ár között, de nem tudom, hogy miben különböznek. Ha csak a beszerelőkeret lenne, akkor nem ér nekem annyit. Ha a teljes gyártói garancia, akkor igen. Valakinek van pontos információja evvel kapcsolatban?

(#21090) fgordon válasza zsero (#21089) üzenetére


fgordon
senior tag

Megnéztem Neked egy nagykereskedésnél, mindkettőre 5 év garancia van. Nagyker szinten 600 Ft körüli a különbözet az OEM és a dobozos, szerelőkészletes változat között, meglepődnék, ha a kiskernél ez már 5 ezer Ft lenne...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21091) zsero válasza fgordon (#21090) üzenetére


zsero
aktív tag

iPonnál 60 ezer vs 54 ezer és 5 év vs 3 év.
http://ipon.hu/webshop/product/_intel_120gb_sata2_25_320_ssdsa2cw120g3b5/182801
http://ipon.hu/webshop/product/_intel_120gb_sata2_25_320_ssdsa2cw120g3k5/175744

Itt 47 vs 44 és nem írnak garit.
http://compker.hu/product.php?id_product=614
http://compker.hu/product.php?id_product=623

(#21092) Core2duo6600 válasza tomic (#21077) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Vista nak és Win 7 nek mennie kell ahci módban is, elindulnia legalábbis el kell, ha nem tartalmazza az ahcvi drivert akkor be kell neki adni, de olyan nincs nem indul el a telepítő.

(#21091) zsero
Hogy 3 vagy 5 év az azért nem mindegy.
Na most kérdés, hogy nem - e elírás, ipn nál elő szokott fordulni, de amennyi cucc van ott, csoda ha nem lenne hiba, mindenképpen érdemes rákérdezni, hisz maga a termék ugyanaz.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#21093) radi8tor válasza zsero (#21091) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van, hogy rosszul írják iPonnál a garanciát. Amikor én a hangkártyámat vettem mindenhol 2 év volt rá írva, de iPonnál 1 év. Rákérdeztem mailben hogy is van ez. Azt írták elírás, náluk is 2 év van rá.
Ennek ellenére vásárláskor is 1 év volt a számlára írva. Kértem írják át 2 évre, ahogyan emailben is mondták. Szó nélkül átírták 2 évre.
Ez a 3/5 év is szerintem ilyen elírás lehet.

⭐ Stella

(#21094) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Srácok, kinek mennyi a BootRacer ideje? Nekem kb 50%-os javulást hozott az SSD a felépített windows-nál. Fenn van minden, sok az induló progi, HDD-vel 1perc 13sec volt az időm, SSD-vel 33 sec. Mondjuk jobbra számítottam.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21095) radi8tor válasza JoceeHunt (#21094) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Intel-el lehetett volna 16 mp is ;] :K

⭐ Stella

(#21096) Sonja válasza zsero (#21091) üzenetére


Sonja
veterán

Ezek közül egyik sem OEM! Mind a kettő dobozos változat, de a K5 végű a Reseller Box, míg a B5 a Retail Box. :K Részletesen leírtam a kiszereléseket itt és itt! Olvasd el és megvilágosodsz! :D A garancia pedig azért különbözhet, mert más nagykerből szerzik be őket. Sajna nem elírás a 3 év, mert arra valóban annyit adnak (igen, rákérdeztem emailben).

Szerk.: A Compker azért olyan olcsó, mert 2 év garit adnak! Igen, itt is megkérdeztem email-ben! :U Itt valóban az egyik OEM, míg a másik a Reseller Box.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#21097) radi8tor válasza Sonja (#21096) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jah, Compker nem hivatalos forrásból szerzi. De legalább olcsó ;]

⭐ Stella

(#21098) Attix82 válasza radi8tor (#21097) üzenetére


Attix82
őstag

Lehet hivatalos, de nem köteles annyit adni amennyit a nagyker ad rá.

(#21099) soldi3r válasza radi8tor (#21095) üzenetére


soldi3r
veterán

ennyivel jobb lenne az intel mint egy másik ssd? ezt laikusként nehéz elhinni

E30 (oo=[][]=oo)

(#21100) soldi3r válasza fgordon (#21082) üzenetére


soldi3r
veterán

kaptam választ: számla + garlevél van

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.