Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21551) scream válasza Fire/SOUL/CD (#21550) üzenetére


scream
veterán

És ezek miért jobbak mint az OCZ Vertex 2 vagy Agility 3 ? :F

(#21552) K!$$rác válasza JoceeHunt (#21549) üzenetére


K!$$rác
tag

biosban AHCI be volt kapcsolva,most átraktam AUTO-ra és így is ugyan olyan kaki.
samsung n145pj 02 netbookba van,támogatja a sata 2-őt... ez se lehet(ne) gond

Fire/SOUL/CD:hát ilyesmire számítottam én is.. de már bootnál látszik hogy nem annyira gyors :(((

[ Szerkesztve ]

(#21553) kertsa válasza K!$$rác (#21548) üzenetére


kertsa
senior tag

Szerintem teljesen jó ebben az árkategóriában ez az SSD :B

Íme

(#21554) JoceeHunt válasza K!$$rác (#21552) üzenetére


JoceeHunt
őstag

jah hogy laptop. Na az nem az én témám, max bontásban, de szerintem a laptoptól nem várható el az asztali teljesítmény.
Pl egy egy elég erős konfigú laptopban ugyanaz az ssd mint nekem (Samu 256-os) és kétszerese a boot idő.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21555) K!$$rác válasza JoceeHunt (#21554) üzenetére


K!$$rác
tag

hát megbékélek vele szerintem.
Átrakhatnám egy erős asztali gépbe kipróbálni de nem fogom most már szétszedni a netbookot :W
A lényeg hogy így már a netbook 7 órát kibír és még mindig gyorsabb mint a "régi" 8 mb cashes 160gb-os hhd-vel amivel szerelik ezeket.. nagyon nem szomorkodom azért ;)

(#21556) Fire/SOUL/CD válasza scream (#21551) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. OCZ Vertex 2-t már elszaggattam (csak a 120-ast), Agility-t nem ismerem(most vertex 3-asok vannak, 240G-sek)
2. korábban azt írtad rendszernek szánod az SSD-t, na ott meg nem fogsz nagy különbségeket tapasztalni egy sata3-as meg egy sata 2-es ssd (na jó 1-2 másodperccel rövidebb a boot, de az nekem nem érne több ezer pezót, főleg ha amúgy sem tudnád kihasználni, mivel csak sata2-es cuccod van)
3. a 2 említett típus megbizható ár/érték arányuk nagyon jó, nem nagyon lehet hallani, hogy beadták volna a kulcsot

K!$$rác
Újratelepítetted a W7-et az SSD-re és a telepítővel partícionáltad? Kérdem azért, mert ha a partícióeltolás nem oké, akkor szoktak így belassulni az ssd-k...(minden sebességértékük arányosan alacsonyabb). Ha az aligment oké, akkor még megpróbálhatod feltelepíteni a notihoz szükséges AHCI drivert.
(Bízom benne, nem XP van az ssd-n, úgy értve, hogy XP telepítő nem foglalkozik a partícióeltolással)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21557) solikka


solikka
csendes tag

Sziasztok!

Ez: http://ipon.hu/webshop/product/kingston_96gb_sata2_ssd_25_ssdnow_v_100_svp100s2_96g/165067

Működni fog ha a laptopom SATA-s nem pedig SATA II-es? Őszintén szólva nem tudom milyen. Nem tudom hogy lehetne megállapítani.
Előre is köszi.

(#21558) Fire/SOUL/CD válasza solikka (#21557) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, SATA1-el is kompatibilis, de SATA1-en lassabb lesz...
Ha megírod a laptopod pontos típusát, akkor megnézzük, hogy azon hányas sata port van. (Elég régi laptopnak kell ahhoz lennie, hogy sata1-es portja legyen)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21559) solikka válasza Fire/SOUL/CD (#21558) üzenetére


solikka
csendes tag

Egy Dell Vostro 1510.

A CPUz alapján az alaplap:
Model: 0M277C
Chipset: Intel GM965 (Rev: C0)
Southbrige: Intel ICH8-ME (Rev: B1)

Előre is köszönöm a segítséget.

(#21560) K!$$rác válasza Fire/SOUL/CD (#21556) üzenetére


K!$$rác
tag

megoldottam a felrakást... win7-et kiírtam egy újraírhatós dvd-re aztán az ssd-t bekötöttem az erős asztali konfigba, (a gép vinyóját lehúztam a telepítésig)beraktam a dvd-t és felnyomtam rá gépen keresztül a win7-et aztán utána átraktam a netbookba és egyből indult a szűz win7

a telepítővel partícionáltam, le is formáztam telepítés előtt...
igazából min. egy 8 gb-os pendrive kellene vennem és arról kellene feltenni a win7-et..
bár van itthon egy terrás külső vinyó de azt nem látta az a win kibontó progi :S:S NTFS-re van formázva..

[ Szerkesztve ]

(#21561) Fire/SOUL/CD válasza solikka (#21559) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bocs, csak közbe futár érkezett, meg még ismeretlen koma... :DDD
Ránézésre azt mondanám, hogy simán SATA2-es. Megerősítésképpen töltsd le és telepítsd ezt a progit: [link]
A Transfer mode-nál, ha most, a jelenlegi vinyónál is az lesz, hogy SATA/300, akkor sata2-es a cucc...

K!$$rác
Oksa, remélhetőleg most már nem lesz gond az SSD sebességével, az a lényeg...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21562) solikka válasza Fire/SOUL/CD (#21561) üzenetére


solikka
csendes tag

Igazad volt, SATA/300-at ír :)

Akkor meg is rendelem életem első SSD-jét. Köszöntem :)

(#21563) K!$$rác válasza Fire/SOUL/CD (#21561) üzenetére


K!$$rác
tag

valamilyen progival meg lehetnézni hogy honnan kezdődik a partícionálás?
win7-tel formáztam szóval ilyen gond nem lehet(ne).....

[ Szerkesztve ]

(#21564) JoceeHunt válasza K!$$rác (#21563) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ezt nyálazd végig, 17 oldal tömör gyönyör. Benne a kérdésed is a 6.-ik oldalon, meg még sok hasznos infó!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21565) Fire/SOUL/CD válasza K!$$rác (#21563) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

(A W7 nem csak az SSD-n, hanem a HDD-ken is automatikusan elvégzi a partíció eltolást, ha a telepítővel hoztad létre azt, avagy W7 alól, annak lemezkezelőjével parttícionáltál.)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21566) K!$$rác válasza Fire/SOUL/CD (#21565) üzenetére


K!$$rác
tag

1048576 byte :W
lehet hogy ennyire amatőrnek néztek de én már suliba NAND kapukkal dolgoztam gyakszin, meg NOR stb.. logikai kapukat kellett kiépíteni rendesen táppal +digit oszilloskop stb.... nemsokember dolgozott ilyenekkel sztem itt a topikba 18-19 évesen ,és szeptembertől egyetem szal ennyire low nem vagyok :Y

[ Szerkesztve ]

(#21567) bazsi83vp válasza K!$$rác (#21566) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Gratulálok - de akkor kösd fel a gatyádat - ha nem találsz jó havert, neked kell minden ilyen hülyeséget megkeresned :D

(#21568) lajosx


lajosx
őstag

SZiasztok.

nem tudom jó helyre irok e?de venni szeretnék egy ssd-ét és nem tudom milyen lenne a jó?win 7 menne rá igy gondolom elég lenne a 64gb.os De semmit nem értek hozzá,milyet vegyek? van a gépembe sata3 csatlakozo,nem tudom megéri akkor sata 3-as ssd-ét venni?Mert hdd-én nem veszek észre külömbséget hiába sata3-as.Köszi a választ.:R

Hello.lajos.

(#21569) Mercutio_ válasza K!$$rác (#21566) üzenetére


Mercutio_
félisten

A HW-közeli dolgok meg az SW-szintűek nem ugyanaz, attól, hogy valaki az egyikben otthon van lehet a másikban még "kezdő" ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21570) K!$$rác válasza Mercutio_ (#21569) üzenetére


K!$$rác
tag

tegyem újra a win7-et usbről? formázzam újra az ssd-t?ez talán orvosolná a lassúságot? vagy bele se kezdjek? :B csak mert ez így kicsit lassú :((

[ Szerkesztve ]

(#21571) pschio válasza lajosx (#21568) üzenetére


pschio
őstag

mennyi pénzt szánsz rá?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#21572) K!$$rác


K!$$rác
tag

mindenkinek akartam szánni ezt a hsz-t
[link]

(#21573) K!$$rác válasza kertsa (#21553) üzenetére


K!$$rác
tag

neked is ismeretlen a puffer mérete... hát már semmi ötletem nincs, max egy win7 újratelepítést bevállalok aztán lepisilem

[ Szerkesztve ]

(#21574) Frenky89 válasza K!$$rác (#21566) üzenetére


Frenky89
őstag

"1048576 byte :W" <-- miért :F

(#21575) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

De rég jártam erre, kb. fél éve is lehetett már :)
Gondoltam adok egy kis infot a kis intel x25v SSD-ről. (AMD júzer vagyok és frankón megy a trim is:) )
[link]
Látom még lehet kapni, bár gondolom azóta van jobb ár-érték arányú:) Mindenesetre én bátran tudom ajánlani még mindig..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#21576) K!$$rác válasza Frenky89 (#21574) üzenetére


K!$$rác
tag

elv. minden jóó de mégis egy kaki ssd csak nemtudom miért :(, furcsán lassú :/

[ Szerkesztve ]

(#21577) Zsolti1987 válasza SpongyaBob (#21575) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Mennyit hajtottad? Csak a rendszer volt rajta, vagy munkára használtad?

(#21578) SpongyaBob válasza Zsolti1987 (#21577) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Csak a rendszer volt rajta természetesen, napi átlagban (minden nap!) kb. 14-16 órát megy a gép, de inkább csak többet. Adatot nem tároltam rajta..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#21579) lajosx válasza pschio (#21571) üzenetére


lajosx
őstag

hát nem szeretnék túl sokat kb 25-30k

(#21580) Zsolti1987 válasza SpongyaBob (#21578) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Ok, köszi. Akkor csak olvasás volt róla.

(#21581) Mercutio_ válasza K!$$rác (#21570) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem konkrétan erre írtam amit írtam, hanem általánosságban.

Ha jól olvastam írták itt korábban, hogy notiban azért nem hasítanak úgy az SSD-k, mint asztali PC-ben, esetleg azt próbáld ki (ha van időd ilyesmire), hogy az asztali PC-re dugod az SSD-t (a mostani vinyót persze lekötöd addig) és úgy telepítel egy rendszert az SSD-re, aztán mérsz sebességet, akkor meglátod, hogy asztali gépben is csak ennyit tud, vagy többet :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21582) Mercutio_ válasza lajosx (#21579) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vedd az itt kicsit lentebb linkelt 96GB-s Kingsron V100+-t.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21583) kranazoli


kranazoli
senior tag

Sziasztok! A szignómban lévő SSD meghajtóval rendelkezem. Ez az amit itt mostanában elég sokan ajánlanak.
(96GB SSDNow V+100 SATA 2 2.5; SVP100S2/96G)

Ez SATAII-es.

Az új alaplapom viszont már támogat SATA3-at is (SATA6-ot is, de annak még értelme semmi) .

1.) Van értelme SATA2-es SSD-ről SATA3-as SSD-re váltani?!
2.) Ha igen, akkor melyikre

Csak OS-re használom, rendszer vinyónak. A 96GB bőven sok, Én is inkább azért vettem, mert árban alig került többe, mint a 64GB-os.

Nekem 60; 64GB-os SSD bőven elég lenne csak azt nem tudom mennyivel gyorsabbak a SATA3-asok, ill. milyen a megbízhatóságuk; ...

:R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21584) franc0 válasza Zsolti1987 (#21580) üzenetére


franc0
őstag

Te meg mi a fenéről beszélsz? Mi az hogy csak olvasás volt róla?
Ott van a képen, hogy 2100GB adat lett ráírva... azért az nehezen jön össze "csak olvasásból".

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#21585) Gorneck válasza kranazoli (#21583) üzenetére


Gorneck
titán

Amennyiben nem melózól rajta:
1, nincs.
2, 1,

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#21586) Zsolti1987 válasza franc0 (#21584) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Jól van már, nem kell rögtön lehurrogni, nem vettem észre, hogy ott van a képen. Arra a válaszra reagáltam, hogy csak rendszernek használta. Próbálok tapasztalatokat gyűjteni, hogy mit bírnak munkára, értem ez alatt hogy naponta, kétnaponta 1x teliírni. A 2100Gb, akkor 52x volt teleírva, mondjuk az azért nálam nem csak rendszerként való használatot jelentene, ebben igazad van.

(#21587) kranazoli válasza Gorneck (#21585) üzenetére


kranazoli
senior tag

Kifejezettem melózni nem melózok rajta, inkább csak hobbi szinten van fent pár alkalmazás - bár szgéppel dolgozom, de nem itthon. :)

Csak azért kérdeztem mert most már aktuális lehet; ill. szerintem jó árban el is lehetne ezt a Kingston-t. De kifejezetten nem gondolkozom benne, csak napokban ugrott be, hogy akár lehetne SATA3-as is az SSD.

Ezzel a Kingston-al semmi problémám nincs. Sebességben Nekem bőven elég (főképp csak azért vettem, hogy az 1db HDD-m megmaradjon csak adat merevlemeznek és legyen egy rendszer SSD). Problémám sincs vele semmi.

Inkább csak a kíváncsiság, amiért kérdem.

Ám, köszi! :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21588) Gorneck válasza kranazoli (#21587) üzenetére


Gorneck
titán

Általános használat mellett semmi értelme váltani...

Gorneck#1239

(#21589) kranazoli válasza Gorneck (#21588) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ok! :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#21590) Sea Edge válasza Zsolti1987 (#21586) üzenetére


Sea Edge
tag

http://prohardver.hu/teszt/mindent_az_ssd-krol/elhasznalodas_a_gyakorlatban.html
Az itt található képen ott van, hogy kb mennyi irást tudnak elviselni az intel ssd-k.

[ Szerkesztve ]

(#21591) scream válasza Fire/SOUL/CD (#21556) üzenetére


scream
veterán

Értem, ezek szerint akkor felejtsem is el az OCZ Vertex 2-t ?

Mennyivel lesz a Vertextől lassabb az a Kingston 96GB-os V+ 100 ? :F

Akkor ezek közül melyik legyen ?

- Kingston V+ 100 96GB

- Corsair Force 3 F60A 60GB

- OCZ Solid 3 60GB

- Silicon Power Velox Series V20 60GB

- A-Data S511 60GB

(#21592) Speed® válasza scream (#21591) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem szekvenciálisra gyúrsz,a V+100al is ugyanolyan fürge a gép, hiszen a késleltetésük ~egyforma. Nemrég csináltam, F60 ATTO..ennyit tud.
Szerintem általános használatban jobban jársz a 96os V+100al..dualOS mellett is elfér rajta egy kazal progi/játék, idővel nem hátrány..én csak azért nem vettem ilyet, mert nem volt rá keret és sürgősen kellett lépni a 30asról.

(#21593) csaky_87


csaky_87
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Pár napja vettem rendszernek én is egy SSD-t.
OCZ Agility 3 60gb
Igazából baromi gyors a rendszer, azzal a részével tökéletesen elégedett vagyok.
Viszont beleártottam magam az ezzel kapcsolatos tesztelőprogikba és az lenne a kérdésem hogy ez normális hogy ennyire szeszélyes eredményeket produkál? Ami nagyon érdekes hogy az AS-SSD Bencmark. Eleinte a 4K-s írást 70mb/seccel teljesítette. Most kb 48-52mb/sec között van. Pedig emiat még a rendszert is újratettem hátha valami driver hiba.
Sőt a win7 élményindex a 7.9ről visszaesett azóta 7.6-ra.
Valamint a HD-Tune Bencmark is elég érdekes eredményeket hoz, erre példát is tudok mutatni. Ez két 1más után lefuttatott teszt volt.(Itt nem rendszer vinyóként és teljesen üres állapotban)
Elképzelhető hogy ilyen gyorsan öregedik az SSd-m?
Szerintetek mért lehet ez a nagy mértékű belassulás?(amit szabad szemmel nem észlelek csak a teszt progikban)

[ Szerkesztve ]

(#21594) Gorneck válasza csaky_87 (#21593) üzenetére


Gorneck
titán

Viszont beleártottam magam az ezzel kapcsolatos tesztelőprogikba és az lenne a kérdésem hogy ez normális hogy ennyire szeszélyes eredményeket produkál? Ez hiba volt.

Felesleges méregetni...míg nem érzed lassúnak a gépet. Sok mindentl lehet ez a lassulás.

Gorneck#1239

(#21595) cszn válasza Gorneck (#21594) üzenetére


cszn
őstag

Most már csak arra kell rájönni, hogy törli ki az emlékezetéből amint meglátta ezeket a kacifántos eredményeket. :Y ;] :DDD

(#21591) babicsbalu Ezek közül én is a 96-os Kingstont választanám.

[ Szerkesztve ]

(#21596) radi8tor válasza cszn (#21595) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én egy új SSD-vel töröltem ki anno :DDD

⭐ Stella

(#21597) cszn válasza radi8tor (#21596) üzenetére


cszn
őstag

Az nem a leggazdaságosabb megoldás. :DDD

(#21598) fagy53 válasza csaky_87 (#21593) üzenetére


fagy53
nagyúr

A 4k írás a legkevesebb, ezt érzed meg a gyakorlatban a legkevésbé!
Mindig változni fognak a teszteredmények és sok tesztelgetésnél kifejezetten romlanak ezek a paraméterek, ez következik az SSD-k természetéből, igaz javulni is fognak "maguktól". :D
Akkor foglalkozz teszteléssel és ess kétségbe, ha gyakorlatban tapasztalsz számottevő romlást a korábbi állapotokhoz képest!
OCZ > kihívás! ;]

(#21599) kertsa


kertsa
senior tag

Le vagyok nyűgözve a Kingston V+ 100 96GB-os SSD-től :) A Boot idő 20mp :C WD Green-hez képest ez óriási ugrás :DDD

(#21600) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok végül e mellett dönöttem a kingstonnal szemben szerintetek megérte ezt vennem?

[link]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.