Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21301) JoceeHunt válasza soldi3r (#21300) üzenetére


JoceeHunt
őstag

köszi, nem jó neki, nem támogatott SSD-nek írja :S
A System info-ba felismerni, viszont bármit tennék vele, azt már nem engedni.

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21302) Fire/SOUL/CD válasza JoceeHunt (#21301) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bocsesz, de a képeden a Select Disk mező úgy tűnik, mintha üres lenne...
Kiválasztottad az SSD-t? :B ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21303) JoceeHunt válasza Fire/SOUL/CD (#21302) üzenetére


JoceeHunt
őstag

no prob.
A kiválasztásra válaszolja azt, illetve már a progi induláskor ezt írja:

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21304) Fire/SOUL/CD válasza JoceeHunt (#21303) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor marad a Hard Disk Sentinel. Ha ez is problémázna vele, akkor valami más gebasz van...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21305) JoceeHunt válasza Fire/SOUL/CD (#21304) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Azzal mükszik, semmi gond, csak szerettem volna mással is nézegetni :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21306) orbano


orbano
félisten

Hali!

Egy 80gb-os X25-M G2-t készülök hamarosan leváltani egy 120-160gb-os modellre. Miben érdemes gondolkodni, ha teljesítményben is akarok előrelépést?

Főként SQL adatbázis-visszatöltés (tehűt fontos, hogy masszív írás-olvasás közben se haljon le) közben programozás, mindennapos használat.

Köszi

A vér nem válik VAZZE!™

(#21307) MrCsiT válasza SirRasor (#21297) üzenetére


MrCsiT
addikt

..és a a 64 gigás Crucial (Micron C400) M4 (i5-2400 @ 3500Mhz ) SATA3 -on :

M4

(képbeszúrásra még tudnék gyúrni, úgy érzem :DDD .. cseréltem a képet, de ezzel sem vagyok teljesen elégedett :B )

soldi3r : Kingston 96GB -s (SVP10096G valami ilyesmi ) SSD után gyorsabbnak érzem ezzel a rendszert. a 400-at nem érzem, de a Win7 érezhetően gyorsabban indul :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#21308) soldi3r válasza MrCsiT (#21307) üzenetére


soldi3r
veterán

huhh, ezek már komoly számok, gondolom használat közben azért a sata3 sem hozza ezt az elméleti teljesítményt

E30 (oo=[][]=oo)

(#21309) MrCsiT válasza soldi3r (#21308) üzenetére


MrCsiT
addikt

(lejárt a szerk. időm. )

Ezt tudta a Kingston :

Kingston

..azért dupla olyan gyorsnak nem érzem :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#21310) Gorneck válasza MrCsiT (#21309) üzenetére


Gorneck
titán

Dupla 4k olvasás miatt...

Gorneck#1239

(#21311) Cadal válasza MrCsiT (#21309) üzenetére


Cadal
őstag

Szerintem neked itt valami nem stimmelt a Kingstonnal. Az a 4K-s olvasás nem valami sok. Már csak azért is gondolom, hogy nálad volt a gond, mert más (intel rendszerben) magasabb értékeket ért el 4K olvasásnál. Pl: [link] De még én is a szutyok AMD-s rendszeremmel is jobb 4K-s olvasást értem el. [link] Szóval nem egyértelmű a dolog. :F

(#21312) Gerisz válasza Cadal (#21311) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem is jobbat mutat [link]

(#21313) orbano válasza Cadal (#21311) üzenetére


orbano
félisten

nekem az X25-M csinálja ezt, hogy rohadt gyenge ez az érték, amikor mindenki másnak meg zsír. pedig alaplapot is cseréltem, most 850-es chipsetem van 6g-s satával, szóval a vezérlő is tuti más. de majd kipróbálom szüzen is, mert idegesít...

A vér nem válik VAZZE!™

(#21314) Fire/SOUL/CD válasza Cadal (#21311) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"szutyok AMD..."
Mintha bármi köze lenne hozzá, hogy AMD avagy Intel... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21315) kertsa válasza SirRasor (#21297) üzenetére


kertsa
senior tag

sata2-ben is teljesen oké az M4:) nekem I5 750 van a lapomban, majd kíváncsi leszek azzal mennyivel lesz gyorsabb:)

(#21316) Cadal válasza Fire/SOUL/CD (#21314) üzenetére


Cadal
őstag

Persze hogy számít. Itt fLeSs letesztelte rendesen [link] Szóval azért nem mindegy hogy amd chipset, vagy intel chipset vagy épp hogy milyen driver.

#21313 orbano: hmm, na igen. vannak anomáliák.

Gerisz: azóta megbékéltél vele?

[ Szerkesztve ]

(#21317) Fire/SOUL/CD válasza Cadal (#21316) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Chipset számít, azok driverei, meg az alaplapi vezérlők. Nem véletlen ám, hogy P67-es, Intel chipset-es deszkákon tesztelnek, mert ahhoz kitűnő Intel chipsetet sikerült készíteni. Sata 3 kategóriában remek példa, az OCZ Vertex 3-asa, ami a legtöbb usernél a közelében nem hozza azt a sebesség adatokat, mint amit a gyártó megad(még ATTO-val sem, ami szinte az egyetlen tesztprogi, ami minden ssd esetén képes a gyártó által megadott adatokat hozni.) Milyen érdekes: P67 intel chipsetel meg hozza a sebességet ;] Próbáld meg ezt egy pl x58-as intel chipsetes deszkán... ;]

A linkhez meg 2 megjegyzés
1. A teszt (így a chipsetek) is több mint 1 évesek
2. Nekem is az egyik ssd-m vertex 3-as és a "szutyok" AMD konfigban gyári sebességet lehet mérni (ATTO-val)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21318) Gerisz válasza Cadal (#21316) üzenetére


Gerisz
addikt

Amikor használom a másikat amiben nincs, azután mindig öröm leülni elé :)
Arról nem is beszélve ha a laposon kell kicsit is dolgoznom az meg pláne.

(#21319) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Ha minden igaz egy KINGSTON 96GB SVP100S2 SSD-t fogok venni.
Szeretném megkérdezni, hogy mekkora foglalási egységeket célszerű használnom? Az alap 4K-sat a tesztek alapján ki is zártam. 16 vagy 32K legyen? És hol/hogyan formázzam meg? Ha jól tudom a Win7 telepítőjével sajnos nem lehet állítani a foglalási egységet :(

[ Szerkesztve ]

(#21320) Gorneck válasza The.Bali (#21319) üzenetére


Gorneck
titán

Mert nem is kell...win 7tel formázod és kész...mehet az install...

Gorneck#1239

(#21321) The.Bali válasza Gorneck (#21320) üzenetére


The.Bali
aktív tag

De akkor hány kB-os foglalási egységekbe lesz formatálva az SSD? Alapból a Win7 4kB-os egységekbe teszi a partíciót. SSD-nél nagyobba teszi?

(#21322) Gorneck válasza The.Bali (#21321) üzenetére


Gorneck
titán

Még mindig nem értem miért fontos ez...raidet csinálsz?

Gorneck#1239

(#21323) The.Bali válasza Gorneck (#21322) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Mert minden tesztnél gyorsabb az olvasás (és írás is) 4kB-os foglalási egység fölött. [link]
Ezért gondoltam, hogy 16kB vagy 32kB-os foglalási egységbe kellene formázni az SSD partíciót, mert akkor sokkal gyorsabb lenne.

(#21324) bazsi83vp válasza The.Bali (#21323) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Felejtsd el - ez nem merevlemez. Az ssd akkor is 4 KB-s blokkokban fog dolgozni. Max a 3 KB-s fájl nem 4 k-t hanem 32-t foglal le. Több veszteség De amúgy ha van vinyó a gépbe próbáld csak ki telepítés előtt. A vezérlő 4K-s "lapokkal" dolgozik.

(#21325) whited


whited
addikt

sziasztok
szeretnék venni 128gb-s ssd-t de külsőt használatra, filmek zenék cipelése :)
Milyet ajánlanátok? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#21326) The.Bali válasza bazsi83vp (#21324) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Értem. Köszi! Akkor szerencsére ezzel a foglalási egység kiosztással nem kell bajlódni :) Ennek örülök.

Van viszont még egy kérdésem. Ebben a leírásban írnak olyat, hogy: '8. Ellenőrizd hogy hol kezdődik az első partíció!'
Ha a Win7 telepítővel a teljes 96GB-os SSD-t meg szeretném partícionálni, akkor nem kell törődnöm ezzel az eltolási értékkel, ugye? Úgy tudom a Vista és a 7 már automatikusan jól kezelik ezt a partíció eltolást SSD-nél.

szerk: @Gorneck23 (#21327): Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#21327) Gorneck válasza The.Bali (#21326) üzenetére


Gorneck
titán

Nem kell vele bajlódni. Jó lesz, ha win7 tel formázod...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#21328) Sonja


Sonja
veterán

Amint megjelenik az Intel 320 SSD-hez a javított firmware, már rendelem is. A pénz megvan, csak egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy a 80 vagy 120GB-os verziót vegyem?! :F Kell-e vajon a 120GB? Végülis csak rendszernek lenne elsősorban, és talán a Team Fortress 2-t tenném rá a gyorsabb betöltődés érdekében. Igaz, ha nem az SSD-n lenne, akkor egy ~200MiB/s olvasást produkáló RAID0 tömbbön. Szóval nem tudom, hogy megérne-e az 55eHUF körüli összeg azt a pár másodperccel hamarabbi betöltést. :U Szerintem nem, így hajlok a 80GB-os SSD-re, de erősítsetek meg. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#21329) jozsi252


jozsi252
veterán

Egy kis infó aki a böngésző cache-t akarja átrakni ssd-ről ramdisk-re vagy hdd-re hogy 18 nap alatt 180 mbyte olvasás volt a ramdisken illetve 6 giga írás

most ha ezt a 6 giga írást elosztom a 18 nappal akkor 1 napra olyan 3-400mbyte jön ki ami semmi, szóval mostmár úgyvélem hogy ennek sincs sok értelme, pedig én tolom a netet egész nap azért.

iPhone 13 Pro Max

(#21330) soldi3r válasza whited (#21325) üzenetére


soldi3r
veterán

erre a célra nagyjából mindegy, de semmi értelme, mert szerintem nem a hdd a szűk keresztmetszet egy usb-s racknél, arában meg 1 terrásat kapsz egy 64-es ssd helyett

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#21331) FireLord válasza Sonja (#21328) üzenetére


FireLord
aktív tag

Mért nem veszel egy 96gb-os kingstont? Legjobb vétel árban és se nem 80 se nem 120 giga :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21332) kertsa


kertsa
senior tag

Ha SSD-t teszek a gépbe, akkor először a Win7 alól formázzam, vagy azonnal tehetem rá a friss OS-t és majd a Win7 telepítője megformázza?

(#21333) Hanok válasza kertsa (#21332) üzenetére


Hanok
senior tag

Második variáció.De a telepítőbe csináld meg rá a partíciót..

(#21334) kertsa válasza Hanok (#21333) üzenetére


kertsa
senior tag

Köszi :)

(#21335) Fire/SOUL/CD válasza kertsa (#21332) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. A 2 módszer között annyi különbség van, hogy ha W7 alól a lemezkezelővel formázod, akkor nem jön létre a 100 megás rejtett partíció, míg ha telepítéskor hozod létre a partíciót, akkor meg igen.

2. Arra figyelj (mert ezt bakit sokan elkövetik), ha ugyanabba a masinába lesz az ssd, akkor a hdd-t a telepítés idejére húzd le, mert nem az ssd-ről fog indulni a rendszered.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21336) kertsa válasza Fire/SOUL/CD (#21335) üzenetére


kertsa
senior tag

Annak a 100 megás particiónak van valami jelentősége?

(#21337) Fire/SOUL/CD válasza kertsa (#21336) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21338) kertsa válasza Fire/SOUL/CD (#21335) üzenetére


kertsa
senior tag

Lejárt az időlimit (00:05), a hozzászólás már nem módosítható!

2. erre nem is gondoltam... ezt is köszi :)

(#21337) Fire/SOUL/CD ennek alapján az sem baj, ha nincs, de nem hátrány ,ha van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21339) padra


padra
aktív tag

Sziasztok!

SSD vásárlásán gondolkozok,és szeretném a segítségeteket kérni.Eddig ezt néztem ki [link] egy Acer 5750g-be menne.Szerintetek ez jó lenne? Vagy tudtok ajánlani hasonló árban jobbat?
Mennyivel macerásabb egy ssd mint egy hdd? Mert pár helyen olvastam olyanokat hogy ha azt akarom hogy normálisan menjen(hozza azt a sebességet amit kell),ahhoz állítgatni kell.

Segítségeteket előre is köszönöm :R

üdv.:padra

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21340) Brekkk válasza Fire/SOUL/CD (#21335) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nem kell lehúzni egyik HDD-t sem, csak meg kell adni, hogy melyik HDD legyen az elsődleges, a BIOS-beállítások között.

A 100 Mb-os rejtett partíció mindíg létrejön, vagy nem? Ott vannak letárolva rendszerindításhoz szükséges file-ok.

Hétfőn kapom meg a 96 Gb-os Kingston SDD-m. Mivel tudom a régi rendszeremet 1 az 1-ben átklónozni rá a rendszer HDD-ről? Az is gond lesz hogy a rendszer 60 Gb-os partíción van az SSD meg 96 Gb-os lesz, a maradék helyet, hogy tudom megszerezni, nem szeretnék 2. partíciót létrehozni.

A rendszerem WIN7 64 Bit és AHCI módban van telepítve.

Milyen alapvető tanácsokat tudtok adni, egy kezdő SSD tulajnak.

- Azt láttam, hogy az indexelést az SSD-n ki kell kapcsolni.
- A töredezettségmentesítést is. A Pagefile-t átteszem egy HDD-re az SSD-ről.
Ki teljesen nem akarom kapcsolni. Néha jól jön az a plusz memória.
- Hiberfil 4 gb-os file-al mit csináljak? Menjen az is a HDD-re?
- Mi másra kell még figyeljek?
- Kell hűteni az SSD-t? Milyen hőfokon üzemelhetnek? Sajnos egy rosszul szellőző házban lesz.

(#21341) Vladi válasza Sonja (#21328) üzenetére


Vladi
nagyúr

Most mennyit használsz? Attól függ szerintem.

Nekem 64 gigás megy rendszernek. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21342) Gorneck válasza padra (#21339) üzenetére


Gorneck
titán

Jó választás. Nem kell állítgatni semmit...töredezettmentesítést kell csekkolni, hoy ki legyen kapcsolva az SSDn...

Gorneck#1239

(#21343) Sonja válasza FireLord (#21331) üzenetére


Sonja
veterán

Csak Intel-t veszek. :K ;)

(#21341) Vladi: 40GB-ot úgy, hogy minden általam gyakran használt program rajta van!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#21344) kertsa válasza Brekkk (#21340) üzenetére


kertsa
senior tag

Jövő héten ez alapján fogom beállítani az SSD-t:) érdemes átolvasgatni...

(#21345) Sonja válasza Fire/SOUL/CD (#21335) üzenetére


Sonja
veterán

Miért kellene lehúzni a HDD-t/HDD-ket? :F Magától nem települ a HDD-re a rendszer, ha egyszer nem oda telepíted?! Nem igazán értem.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#21346) Vladi válasza Sonja (#21343) üzenetére


Vladi
nagyúr

Némi szabad helyet kell hagyni rajta azért én úgy tudom, de mennyit? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21347) Brekkk válasza kertsa (#21344) üzenetére


Brekkk
senior tag

Köszi, sok hasznos infó volt benne.
SCSI Hardver Raid esetén nincs ennyi megkötés. :)

Particíó klónozásra nincs ötleted véletlen?

(#21348) padra válasza Gorneck (#21342) üzenetére


padra
aktív tag

Értem,átlagos dolgokra használom a gépet,(net,zene,film).Érdemes 2 partíciót csinálni rajta,vagy inkább hagyjam egybe,2.partíción tárolnák 1-2 cuccot,meg ha töltök le zenét,filmet,az menne oda.Vagy a felosztás befolyásolja a sebességét?(Nem szeretném ha ez miatt lassabb lenne.)Ilyen felhasználás mellett is érezhető a különbség az ssd,és hdd között?

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21349) Brekkk válasza Sonja (#21345) üzenetére


Brekkk
senior tag

Feltelepül a WIN csak lehetnek belőle gondok. A WIN boot file-ok mindíg a BIOS-ban legelső helyen megadott HDD-re kerülnek, ami nem biztos, hogy az SSD lesz. Ha nem állítod be a BOOT sorrendet a BIOS-ban akkor lehet a BOOT és a WIN HDD nem lesz egy és ugyan az. Itt lehet a gond.

(#21350) kertsa válasza Brekkk (#21347) üzenetére


kertsa
senior tag

A Norton Ghost jó megoldás lehet :K Azzal vissza tudod állítani teljesen az előző rendszert :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.