Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21501) Lacza_26 válasza Fire/SOUL/CD (#21488) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Ez a porgi csak bootolhatóvá teszi a pendrivot vagy meg is formázza akkora méretűre?
Azért kérdem, mert egyszer használtam valami hasonlót és 8 gigás pendriveból akkorát csinált ami kell a win 7 telepítőnek és a maradékot már nem tudtam particionálni sem, csak a Partition magic-kel tudtam vissza formázni 8-casra.
Inkább manuálisan csináltam a 8 gigás telepítő usb-t, és a szükséges programokat is ráraktam és még maradt hely is mellette cuccolni.

[ Szerkesztve ]

(#21502) Fire/SOUL/CD válasza Lacza_26 (#21501) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

4G-s pendrivbe már elég, és igen, megformázza azt, majd a betallózott ISO-ból rámásolja a teljes telepítőkészletet. Ezt követően a pendrive-ról kell indítani a rendszert és teljesen úgy megy a telepítés, mintha a megszokott módon, DVD-ről telepítenéd a W7-et.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21503) radi8tor válasza Lacza_26 (#21501) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Másik eljárással én is bootolhatóvá formáztam a pendrive-omat. Akkorává amekkora a mérete. Csak át kellett másolni utána a telepítő DVD tartalmát.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#21504) Lacza_26 válasza Fire/SOUL/CD (#21502) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Jó, de azért kérdeztem mert 8gigás és 512 megásom van.

radi8tor1: Én is diskpart-tal csináltam, csak gondoltam ha egyszerűbb ez a progi akkor azt használnám.

(#21505) fagy53 válasza Fire/SOUL/CD (#21500) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nincs saját, de a gyártók előszeretettel használják az SSD-t RAID tömbökben. A kis elérési idő lehetővé teszi ennek az algoritmusnak a lehető legjobb kihasználását. Készültek persze tesztek itt a PH!-n is pl. az ideális csíkméretről stb, akit érdekel az utánanézhet ennek, de nem veszit semmit az aki megvalósítja akár szoftveresen ezt a lehetőséget, archíválásra természetesen ne használja...
Az élettartamról felesleges ebben az esetben is morfondírozni, annyira biztosan jó mint egy mechanikus rendszer. A megnövekedett írásmennyiség, amire alapvetően célzol és az ebből következő lassulás (írásműveletek) biztosan érvényesülnek, de ezeknél az SSD-knél működik a GC ha a TRIM nem is, és regenerálódik hasonlóképpen mintha szólóban üzemelnének. Ha az elméleti sávszélességnek csak a 60%-a realizálódik tartósan, akkor is jóval gyorsabb a másolás, mint a leggyorsabb HDD-n és ez a nagy fájlok esetére is igaz.
Ha az alaplap és a pénztárca lehetővé teszi, akkor a videó vágással, írással sűrűn foglalkozó felhasználónak ez a megoldás a RAID0 Kingston V+ 100 S2/96GB kihagyhatatlan.

(#21506) Fire/SOUL/CD válasza fagy53 (#21505) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kösz, alapvetően ez érdekelt. :K
(Én sem babusgatom az SSD-ket, egy ocz-t már likvidáltam cirka 6 hónap alatt) ;]

Lacza_26
Ha 8G-s a pendrive kapacitása, akkor nem fog belőle kisebb kapacitásút gyártani a telepítő. Én is 8G-s pendrive-ot használok telepítőként, a fennmaradó szabad helyen meg egyéb alkalmazásokat másoltam(felhasználó programok), így kitöltve a teljes 8G-t.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21507) fagy53 válasza Fire/SOUL/CD (#21506) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az OCZ likvidálásában nem is kell tevőlegesen résztvenni, sajnos sokszor elrendezi ezt maga is... ;]
RAM esetében sem rajongtam értük, de SSD-t akármilyen jó paraméterekkel is rendelkezik, inkább teljesen kihagyom. :D

(#21508) Lacza_26 válasza Fire/SOUL/CD (#21506) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Köszi pont erre voltam kíváncsi.

fagy53: Nálam tökéletesen működik a 120-as Agility 3, mondjuk más termékükhöz nem volt eddig szerencsém.

[ Szerkesztve ]

(#21509) fagy53 válasza Lacza_26 (#21508) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az jó, de nem meglepő, mert nem minden egyes darab rossz és nem is minden századik, ennél még náluk is jobb a hibaszázalék! :D

(#21510) Lacza_26 válasza fagy53 (#21509) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

:C Remélem, hogy én a keddi, szerdai terméket fogtam ki, és nem a hétfőn reggel vagy péntek késődélután összedobottat. :DD

(#21511) szasanyi


szasanyi
félisten

Köszi mindenkinek! Valóban, a kihasználható ~70GB vs ~90GB tárkapacitás szemben a 27.5k vs 45k árral összevetve bizony megfontolandó. Elsődleges szempont, hogy általános PC használat során legyen jól érezhető sebesség különbség, és megbízható működés.
Nem tesztadatokkal való villantás a célom. Holnap utánanézek helyben mennyiért és milyen feltételekkel tudnám beszerezni (ahogy nézegettem netes árakhoz 1 esetleg 2 év garancia tartozik az elvileg 3 év helyett).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#21512) soldi3r válasza Lacza_26 (#21510) üzenetére


soldi3r
veterán

a lényeg, hogy a műszak elején rakják össze, a vége felé már minden mindegy :DD

E30 (oo=[][]=oo)

(#21513) #21346560 válasza fagy53 (#21507) üzenetére


#21346560
törölt tag

Éppen hétfőn küldtem vissza egyet... a 170-es olvasás és 32-es írás meg sem közelítette a gyártó által írt értékeket, most kiváncsi vagyok hogy én vagyok balfasz vagy tényleg valami baja van.

(#21514) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Akit esetleg érdekel: A 3 ismeretlen SMART kódról sikerült kideríteni, hogy mi is a "neve" Samsung 470 sorozatában...

0xB1(177): Wear Leveling Count (Chip)
0xB2(178): Used Reserved Block Count (Chip)
0xEB(235): Supercapacitor Health

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21515) kertsa válasza Gaboo007 (#21499) üzenetére


kertsa
senior tag

Nekem jött az email, hogy holnap hozza a futár:)

(#21516) gallus válasza Fire/SOUL/CD (#21500) üzenetére


gallus
aktív tag

Megtoldanám ezt a kérdést :)

A Trim nem támogatása mellett milyen hátránya van még a raid tömbbe kötött ssd-nek?
Köszi a válaszokat.

(#21517) pschio válasza gallus (#21516) üzenetére


pschio
őstag

Én is megtoldanám:

Nincs olyan SSD ami vezérlőtől függetlenül végzi a TRIM-et? Maga a SSD végzi el. RAID ide vagy oda...

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#21518) radi8tor válasza pschio (#21517) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyelőre nincs.

⭐ Stella

(#21519) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv!

RevoDriveok tudják a Trimet?

(#21520) radi8tor válasza AndrewTdi (#21519) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem is kellett sokat visszaolvasni. (használd a keresőt plz)

⭐ Stella

(#21521) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!

Mi a különbség az alábbi két SSD között?

KINGSTON 96GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V+100 SVP100S2/96G
KINGSTON 96GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V+100 SVP100S2B/96GR

Mert árban 4K+, tehát melyiket érdemes megvenni?

XP-alatt is használható ez a kingston?
Ha nem működik ez a Trim vagy mi, az nagy probléma?

-= Pancsermeste® =-

(#21522) Gerisz válasza Pancsermeste (#21521) üzenetére


Gerisz
addikt

Ennél nem nagy gond, mivel van Garbage Collection így nyugodtan használható XP alatt is.
Nem is régen lett leírva a különbség.
a G-vel csak magát az SSD-t kapod, a GR-el pedig CD beépítő keret, egy 2,5"-os tok usb kábel hozzá és Sata power és adat kábel.

[ Szerkesztve ]

(#21523) Gorneck válasza Pancsermeste (#21521) üzenetére


Gorneck
titán

Az olcsóbbikat. Aszhem utóbbi beszerelő kites akármi...

Használható. Igen, kicsit, de nem lesz baj mivel a vezérlő megoldja.

Win7 nincs?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#21524) Pancsermeste válasza Gorneck (#21523) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Értem!
Akkor inkább az olcsóbbikat választom+hozzá 400ft-ért veszek keretet.

Ööö.... saját vezérlője van a cuccnak, ami tartalmazza ezt a GC-t?

-= Pancsermeste® =-

(#21525) Gorneck válasza Pancsermeste (#21524) üzenetére


Gorneck
titán

Keretet? Minek? Bárhova fel lehet rakni...

Mint minden SSDnek van vezérlője...

Gorneck#1239

(#21526) Pancsermeste válasza Gorneck (#21525) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát hogy le ne potyogjon! ;)

Ja bocs: Win7 is van, de sajnos konzerv vagyok! :B
Melóhelyen sem tudtam vele megbarátkozni.

Gerisz: - neked is köszönöm az infókat! :R

-= Pancsermeste® =-

(#21527) Gorneck válasza Pancsermeste (#21526) üzenetére


Gorneck
titán

Ahhoz elég 1 csavar...

Gorneck#1239

(#21528) scream


scream
veterán

Sziasztok !

Milyen SSD-t érdemes most venni 20-25ezer Ft-ért ? :F

Csak az oprendszer és pár program lenne rajta :K

(#21529) Gaboo007 válasza kertsa (#21515) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Remélem én is megkapom holnap. :K

(#21530) Fire/SOUL/CD válasza scream (#21528) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

20-25k? egy lyukas garassal sem több? :DDD
Hmm, ebből gy 40G-s Intel avagy 64G-s Kinston meghajtót lehet "kipréselni", ami bőven elég lesz az OS-nek. (remélem W7-et használsz)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21531) kazan23


kazan23
aktív tag

Sziasztok,
Kb.: 1.01-es felhasználó vagyok a témában, ami ugye nem sokkal, de mégis csak több, vagy frissebb, mint az 1.0. Szeretnék W7/64 alá tenni valamit. Az nyilvánvaló, hogy a 40-esek kicsik már és a 60-64 gigás lesz a belépőméret, ahol még marad hely terjeszkedni is. Az árlistákat nézegetve alapvetően a legolcsóbbaktól indultam el, ahol nagyjából le is horgonyoztam az SV100S2/64G-nél. 22e Ft. Játékok nincsenek. Grafikai alkalmazások viszont bőven (Adobe CS5).

A legnagyobb kérdést, amire nem találtam választ a Lightroom veti fel. Létrehoz egy katalógust, ami áll egy tömörített 300+ megás fáljból és még egy-egy 50-150 megás adatbázisból a 40.000+ fotóhoz. A szomorú lényeg viszont most jön: létrehoz 40.000+ mappát és mindegyikbe tesz különböző felbontású preview fájlokat. Jelenleg ez nálam 105.000+ objektum a mappákkal együtt. Írja, olvassa őket. Hogy tetézzem a "bajt", két gépen szinkronizálom a teljes katalógust SyncToy 2.1-el. Azaz akár naponta többször kerül a 105.000+ objektum írásra és/vagy olvasásra a gépeken. Az egész összességében talán 4 giga körül lehet.

Az első gondolatom (a rendszer és a programok gyorsítása mellett) az volt, hogy hátha kevésbé gyötörné a HDD-t, ha ez is az SSD-n lenne, de aztán elbizonytalanodtam, hogy a napi sokszázezres írás nem készítené-e ki idő előtt az SSD-t. Na, itt akadtam el.

A második gondolatom (ha az előbbire megnyugtató választ kapok), hogy a drágább SVP széria magasabb IOPS értéke jótékony hatás gyakorolna-e a fenti esetre, vagy... mindegy?

A harmadik gondolatom, hogy a szintén költségesebb, de nagyobb kapacitású (mondjuk
96G/128G) nagyobb szekvenciális írássebessége jótékony hatás gyakorolna-e a fenti esetre, vagy... mindegy ez is?

Negyedik gondolatom, hogy egy "olcsó" Kingston-t, vagy valami "sf"-et (A-data/Corsair/OCZ) kellene választanom a problémára?

Köszönöm!

(#21532) JoceeHunt válasza kazan23 (#21531) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ilyen igénnyel valami minimum 5 év garisat kéne nézni, de ezen már agyaltunk, hogy az elhasználódásra (mert ugye 1x bekövetkezik) érvényes-e a cseregari. Logikailag nem, hiszen aki ilyet vesz, tudja hogy előbb utóbb 0 lesz az SSD-ből, gyakorlatilag még nincs rá példa, nem is tudom miért :))).
Nincs kedvem vissza nézni, szerintem 1-2 oldalon belül megtalálod az 5 éves garis ssd ajánlatot és írásokat, mintha tegnap lett volna róla szó.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21533) soldi3r válasza JoceeHunt (#21532) üzenetére


soldi3r
veterán

szinte kizártnak tartom, hogy a természetes elhasználódást lehet gariztatni

E30 (oo=[][]=oo)

(#21534) JoceeHunt válasza soldi3r (#21533) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Én is így gondolom. Bár aki ennyire munkára használja, éskíván gyorsabban dolgozni (valószínüleg azért keres is vele jobb esetben), akkor kimondhatjuk, hogy igen, ez az ára, el kell könyvelni ráfordításnak a gyorsabb munka érdekében.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21535) Carvus válasza Gaboo007 (#21499) üzenetére


Carvus
senior tag

Ma már 29k...így inkább megrendeltem 31k-ért bundle kit-et. Kíváncsi vok milyen lesz ezaz SSD, régóta szeretnék már egyet, de eddig nagyon drága volt, eza Kingston épp kapóra jött, rem elég lesz a 80GB is.

(#21536) Speed® válasza scream (#21528) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nemrég vettem egy garis F60at (22k), elég korrekt a kicsike..szóval ha nem ijedsz meg a használt/garis cuccoktól, kifoghatsz valami ütősebbet is.
Pl..ennyiért kb. ajándék. Keresgélj..

[ Szerkesztve ]

(#21537) kazan23 válasza JoceeHunt (#21532) üzenetére


kazan23
aktív tag

Köszönöm JoceeHunt!

Biztosan túl sokat kérdeztem és nem túl hatékonyan. :B

1. a legfontosabb dolog, ami nagyon ködös a fejemben, hogy a lightroom 100K+-os katalógusa jobban kikészíti-e az ssd-t, mint a hdd-t?
2. a gyorsaság nem igazán számít már ebben az esetben, ahol az első nagy ugrás [hdd>ssd] a lényeg. Úgy érzem a "leglassabb" kurrens 64G-s is bőven elég a célra.

A Kingstonokra 36 hó garancia van, elvben.
Amúgy a garanciában már rég nem hiszek... a legtöbb esetben több a nyűg vele, mint amit megnyerhetsz a végére. Vidéki vagyok, nem járok nap mint nap a XIII. kerület környékén, így egy ingyenes gari is "drága" általában. Sajnos még/már nem érdeke a korrekt garanciális ügyintézés sem a gyártónak, sem a kereskedőnek. Kivétel ez alól, ha rendesen megfizeted az elején... pl: Logitech, de nem flémelek. Uff.

(#21538) Fire/SOUL/CD válasza kazan23 (#21537) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. nem kötelező a rendszerpartícióra telepíteni semmit, így lightroom-ot sem
2. ha mégis a alapértelmezett helyre telepíted, akkor meg meg kellene nézned, hogy a progi konfigjában nem lehet-e beállítani másik útvonalat, a pl adatbázisának tárolásához...

mindkét esetben levennéd a terhet az SSD-ről...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21539) kazan23 válasza Fire/SOUL/CD (#21538) üzenetére


kazan23
aktív tag

Most is egy másik hdd-n van, illetve a másik gépen meg egy másik partíción.
A kérdés az, hogy melyiknek tesz rosszabbat.
(Persze, hogy azt szeretném hallani, hogy a hdd-nek rosszabb, mivel az ssd-n még a jelenlegi 10+ perces szinkronizálás is gyorsabb lenne)

A W7/64+CS5 kerülne az SSD-re... ÉS a LR adatbázisa, HA nem készítí ki idő előtt a napi 100k+ I/O. Ennyi. :F

[ Szerkesztve ]

(#21540) kertsa


kertsa
senior tag

Meghozta a futár az SSD-t:) Délután eredményekkel szolgálok :DDD

(#21541) Fire/SOUL/CD válasza kazan23 (#21539) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A 320G/500G kapacitású hdd-k szinte elnyűhetetlenek, míg az 1terás hdd-k óta szignifikánsan megnőtt a döglött/döglődő hdd-k száma... Ezt csak azért írtam, mert jelenleg már közel sem teljesen igaz, hogy a hdd-k strapabíróbbak, mint az ssd-k...

"A W7/64+CS5 kerülne az SSD-re... ÉS a LR adatbázisa, HA nem készítí ki idő előtt a napi 100k+ I/O. "
Ez nudli... Ennyire azért nem kell komolyan venni az intelmeket.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21542) cimabue válasza kazan23 (#21539) üzenetére


cimabue
tag

Szia. LR-t nem használom, de sok képpel dolgozom, Pshop, Indy, Quark stb. A napi 3-4 GB írás biztosan megvan az SSD-n. Hogy így meddig bírja, passz. A tesztprogik így is 8-9 évet írnak. Ha meg elhasználódik, tudtommal olvasni még így is tudni fogod az adatokat, max írni nem tudsz rá többet. Viszont ha mindent átpakolsz HDD-re, elveszik a lényege.

(#21543) scream válasza Fire/SOUL/CD (#21530) üzenetére


scream
veterán

Én igazából egy ilyenre gondoltam : OCZ Vertex 2

És igen, Win7-et használok.

Speed(R)

Igen, pont én is Vertex 2-t néztem, és azt az F60at meg előlem vitted el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21544) scream válasza scream (#21543) üzenetére


scream
veterán

Na lejárt a szerkeszthetőség ... :U

Szóval ... Nézegettem és láttam 26k-ért OCZ Agility 3-at (60GB) és elég jó írási/olvasási paraméterekkel lett megáldva (gondolom SF chipes) ,viszont SATA III-as csatija van, viszont nekem meg csak SATA II-es van az alaplapomon, azzal is működne (a specifikációban írt sebességgel) ?

(#21545) solikka


solikka
csendes tag

Sziasztok!

Laptopomba szeretnék SSD-t vásárolni, hogy kicsit meggyorsítsam szegénykét, mert az 5400 RPM-es HDD kicsit visszafogja.

Kb 30-40 ezer forintom lenne rá. Milyeneket ajánlotok, amely megbízható és gyors?

(#21546) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Már kezdem érteni, így hogy napi szinten követem a Prohardver történéseket, hogy amikor beregisztráltam és nekifutttam minden érdeklődesemnek a megfelelő topicban, akkor miért voltak emberek akik mindig azt mondták:

"Olvass már vissza, nem látod hogy pár sorral lejjebb ugyanezt kérdezték"
" Ember a topic elején kéne kezdeni"
"Nem hiszem el te vagy ma a 4.-ik aki nem hajlandó 4-et görgetni az egerén lefele"
...
..
.

Én naivan meg mindig azon gondolkodtam, hogy miért akarnak ezek 50000 hozzászólást elolvastatni velem, meg minek néznek hogy elolvasom, csak egy kérdést tettem fel és egy választ várnék.
De már mindent értek :))))))

Azt hiszem kezdek erre a szintre jutni :) Bocs az offért!

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21547) radi8tor válasza JoceeHunt (#21546) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugye ugye.

⭐ Stella

(#21548) K!$$rác válasza WillyX (#21450) üzenetére


K!$$rác
tag

ez ennyire kaki?? :(

[link]
e szerint állítottam be...

[ Szerkesztve ]

(#21549) JoceeHunt válasza K!$$rác (#21548) üzenetére


JoceeHunt
őstag

szerintem jobbnak kéne lennie. Biosban AHCI módban vagy?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21550) Fire/SOUL/CD válasza scream (#21543) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha már sikerült néhány gyémánt fél krajcárt szerezned, akkor inkább Kingston SSDNow V+ 100 96GB (SVP100S2/96G) vagy A-DATA S599 64GB

Mindkettő típus jó vétel, a Kingston természetesen nagyobb kapacítását tekintve nyerőbb választás lehet.

(SATA3-as cuccok általában kompatibilisek lefelé, de SATA2-es porton a közelébe nem mennek a gyárilag megadott sebességnek)

K!$$rác
Milyen deszkád van? Ilyesmit kell tudnia

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.