Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) nepszter88


nepszter88
csendes tag

Kipróbáltam. bepipáltam, megosztásnál hozzáadtam a felhasználót. beirtam és ugyan ugy azt irja h helytelene a felhasználó és jelszó.

Tudomásom szerint divx-et nem játszik le. Pc-re nem tudsz felvenni, annyittudsz csinálni, hogy usb-s vinyo, és utána van egy progi pc-re ami hálózaton keresztül átmásolja az stb vinyon lévő felvételeket.

(#3452) cigam válasza nepszter88 (#3451) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

megosztásnál hozzáadtam a felhasználót

Melyiket? Első körben a mindenkivel próbáld meg, és ahoz jelszó sem kell.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3453) nepszter88 válasza cigam (#3452) üzenetére


nepszter88
csendes tag

Sajnos azokat megpróbáltam. :(
Felhasználó hozzáadva és a mindenki is. de akkor is kéri a jelszót, ha a felhasználós nem létezik, többi nincs lejelszavazva. de sehogy se jó. másik gépen ugyan ahhoz nem kér jelszót, csak az stb. szopat.

(#3454) cigam válasza nepszter88 (#3453) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

de akkor is kéri a jelszót, ha a felhasználós nem létezik, többi nincs lejelszavazva.

?? Remélem legalább te érted ezt a mondatot!

Csak a "mindenki" legyen az user, írás olvasás joggal. Ugye nem a egy megjhajtó győkérkönyvtára van megosztva, hanem csak 1 könyvtár?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3455) nepszter88 válasza cigam (#3454) üzenetére


nepszter88
csendes tag

Egy könyvtár megosztva. Csak 1 felhasználó jelszó nélkül. mappa megosztása mindenkinek csak olvasásra. és kér jelszót és felhasználót az stb. létrehoztam egy másik felhasználót jelszóval, hozzáadtam a megosztáshoz olvasási joggal. stb-n beirtam a felh. és a jelszót. és azt irta h hibás. ha van jelszó ha nincs nem enged be. Xp-s oprendszeres gépre beenged. az én gépemre más gép be tud lépni, nem kell jelszó semmi, de az stb nem.

(#3456) cigam válasza nepszter88 (#3455) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

csak olvasásra Sztem ez a gond. Írás/olvasásra oszd meg, ahogy írtam.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3457) nepszter88 válasza cigam (#3456) üzenetére


nepszter88
csendes tag

Sajnos továbbra is kér felhasználót és jelszót. :( pedig ugy csináltam ahogy mondtad

(#3458) cigam válasza nepszter88 (#3457) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ha nem a box-ról nézed, hanem a másik XP-s gépről? Betudod tallózni a megosztást?
XP-s géptől is is kér jelszót?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3459) Ed Rush válasza cigam (#3445) üzenetére


Ed Rush
csendes tag

És valóban! :D
:R

Az a ...va számítástechnika, fog egyszer a sírba tenni. :)

(#3460) Sonja


Sonja
veterán

Amióta babráltak a csatornákkal Október 24.-én, minden csatorna véletlenszerűen kockásodik és egy pillanatra kiesik, majd visszajön! Teljesen véletlenszerű, hogy mikor. :( Leadtam hibának és kijönnek a szerelők, de szerintem nem tudnak ezzel mit kezdeni. Csak azóta van ez, előtte semmi gondom nem volt! :K Az a baj, hogy így nem is biztos, hogy látni fogják a szerelők ha kijönnek. Legfőképp az esti órákban csinálja, de az előbb is. Jó random, de idegesítő. Na mindegy, kezdhetek megbarátkozni vele. :U

Egyébként másnál is előfordul ez? :F

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3461) cigam válasza Sonja (#3460) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mekkora a jelszint/minőség?
Esetleg egy újrakeresés segíthet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3462) Sonja


Sonja
veterán

Jelszint 85-88%, csatornátől függ, míg a minőség 100%-os mindig! Erre már én is gondoltam és többször is újra megkerestem minden csatornát, de változatlan! :(

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3463) Sonja


Sonja
veterán

Most voltak itt a szerelők és bizony minden rendben a lakásban. A központ baszott el valamit úgy látszik. :((( :U Ennyi, ez nem fog változni. Szomorú, de ez van.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3464) forrest85 válasza Sonja (#3463) üzenetére


forrest85
senior tag

Igen, de sz@rért gondolom nem akarsz fizetni. Nyaggasd őket, hogy javítsák. Amúgy sokaknak előjön ez a probléma itt, hogy kockásodik. Volt aki vett egy másik beltéri egységet és teljesen megjavult tőle.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#3465) zhagyma válasza Sonja (#3463) üzenetére


zhagyma
őstag

Helyzetjelentés. Nálunk néhány napja volt DIGI karbantartás. Kockásodás / képszétesés nincs. Ennek ellenére megnéztem a TV jelinformációt. Érdekes de nálam is lecsökkent a jelszint és megnőtt a bithibaarány 778, 786, 794 Mhz-s freekvenciákon. Megnéztem PC-s tunerrel is ugyanazat a kábelvéget és csak 794 MHz-n volt néhány hiba.

Szóval nálunk jelszintet biztosan csökkentett a DIGI a felső frekvenciákon. Az is látszik, hogy érzékenyebb tuner mellett (például PC-s) kevesebb hiba lesz.

Ui: Ha nem írtál volna be a fórumban meg sem néztem volna, mivel Nálam látható / érezhető hibát eddig nem okozott.

(#3466) nepszter88 válasza cigam (#3458) üzenetére


nepszter88
csendes tag

Xp-s gépről betallózza és nem is kér jelszót.
Xp-s géptől az stb nem kér kódot

(#3467) cigam válasza nepszter88 (#3466) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

felháborító :D
Milyen box ez? Nincs vmi egyéb beállítási lehetőség?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3468) cigam válasza nepszter88 (#3466) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

felháborító :D
Milyen box ez? Nincs vmi egyéb beállítási lehetőség?(mármint a box-nak)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3469) ivanolsen


ivanolsen
csendes tag

SZiasztok!
Technisat setup boxom (vagy mi) van a digikábelhez. USB-n keresztül rányomom a wincsit felveszek vele, de csak egy kis ablakban játsza le a felvett műsort. Mit lehet csinálni, hogy teljes képernyőn megjelenjen?
Köszi a segítséget.

Jobb egy lúdnyak tíz tyúknyaknál!

(#3470) wlantal válasza ivanolsen (#3469) üzenetére


wlantal
tag

Nyomd meg OK gombot a "távostoron".

(#3471) nepszter88 válasza cigam (#3467) üzenetére


nepszter88
csendes tag

sajna nincs semmi beállítás

(#3472) ivanolsen válasza wlantal (#3470) üzenetére


ivanolsen
csendes tag

Köszi, szerinted nem próbáltam még?
Felveszek valamit a wincsire aztán Main menu/Media organiser/Movie organiser
Benyomom, hogy Preview records és egy kis ablakban lejátsza amit felvettem. Az irányítón a tekerésen meg a megállításon kívül max a hangerőn lehet változtatni. Képméreten sehogy!

Jobb egy lúdnyak tíz tyúknyaknál!

(#3473) Sonja válasza forrest85 (#3464) üzenetére


Sonja
veterán

Leirattam a papírjukra minden panaszt, ami eszembe jutott és továbbítják az illetékesek felé, de nem várom, hogy tesznek is valamit. :(

(#3465) zhagyma: Köszi! :R Akkor tényleg valamit elbacarintottak. :((

Ezt nem értem. Mi a fenének kell elbacni valamit, ha az már egyszer jó volt?! :F Áhh. :o

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3474) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali gyors segitség kellene. Most vettem egy pana p50c2 tv t. és nem tudom beállitani az adókat rendesen. Magyar régióval alig talál adót , finn régiókoddal talál de csak 37 dvb c adót. Mivel próbálkozzak hogy mind jöjjön digitálisan?? üdv

(#3475) wlantal válasza ivanolsen (#3472) üzenetére


wlantal
tag

Ne úgy csináld.
TV nézés közben nyomd meg a kék gombot.Megjelenik egy lista.Ott válaszd ki PVR recordigs-ot és megjelenik a vinyó gyökér könyvtára. Ott lesz egy szem mappa azt megnyitod és dátumra pontosan ott lesznek a felvett anyagok, bármelyikre OK gomb és full screen-en le kell hogy játssza.

(#3476) Susana


Susana
tag

2 uj box van a digi kínálatában:

Humax DIGI+IV
Humax DIGI+C HD
Van valakinek véleménye a termékekről?

(#3477) Pille69 válasza Susana (#3476) üzenetére


Pille69
tag

Az utóbbit nem mondanám újnak, én már vagy három hónapja használom.
A kérdésedre a válaszom egyértelmű, igen nekem van véleményem róla. :DD
Esetleg ha megírnád mire vagy kíváncsi.
Nekem bevált, korábban UPC-s felvevőst használtam, az természetesen többet tudott. A képével nincs gondom, az órája folyamatosan siet 60 percet. Mire vagy kíváncsi? Az általad linkelt használatikban minden benne van. Tehát akkor mi érdekel?

(#3478) ivanolsen válasza wlantal (#3475) üzenetére


ivanolsen
csendes tag

Köszi, így már megy a dolog.
Csak az a baj vele, hogy a hd adásokat nem akarja szépen felvenni, szétesik a kép és a hang is.
A másik, win7 64bit-em van, ezzel nem lehet csak ntsf és exfat-ba formázni, lehet, hogy egyiket sem ismeri fel a gépezet? Mi a különbség a fat32 és az exfat között?
Üdv.

Jobb egy lúdnyak tíz tyúknyaknál!

(#3479) ivanolsen válasza ivanolsen (#3478) üzenetére


ivanolsen
csendes tag

Még valami.
Meg tudnád mondani, hogy a box milyen formátumban menti el a felvett anyagot? Van-e rá esély, hogy számítógépen láthatom valamikor is?
Ha a számítógépbe dugom a wincsit amire a boxról felvettem, nem ismeri fel csak formázás után és visszafele is ugyanez a probléma.

Jobb egy lúdnyak tíz tyúknyaknál!

(#3480) wlantal válasza ivanolsen (#3479) üzenetére


wlantal
tag

Két ill. FW frissítéssel 3 megoldás van.Amit ugyan ha vissza olvasol már kiveséztünk.A box saját file rendszert használ azért nem ismeri fel a PC.
Az SD-t *.ts a HD-t *.ts2-ben feszi fel.

1:Mediaport nevű program amivel ha hálózatba kötöd a boxot azon keretül le tudod le menteni a fel vett anyagokat.(nagyon lassú ez a módszer)
2: Digiextractor nevű program használatával a PC fel fogja ismerni a box winyo-jat és ezzel tudod lementeni.
3:A fent nevezett FW frissítéssel a box képes lesz FAT32-re is felvenni anyagot.Amit aztán gond nélkül a gépre tudsz másolni mindenféle "cél" program nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#3481) Susana válasza Pille69 (#3477) üzenetére


Susana
tag

1.a HD vevőn jobbak a SD adások mint az SD vevőn?
2 a HD vevőn van ethernet csat. milyen tartalmak érhetőek el?
3 az usb mire tudom használni? a diginél azt mondták ho nem tud felvenni :F

(#3482) Manka76 válasza Susana (#3481) üzenetére


Manka76
senior tag

Hello

1. A felkonvertálás miatt valamivel jobb a kép.
2. Az égadta világon semmilyen.
3. Zene és videó lejátszásra.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#3483) ivanolsen válasza wlantal (#3480) üzenetére


ivanolsen
csendes tag

Köszi.
Frissítettem, a 16gb-os pendrájvot viszi szépen, remélem megbírkózik a 40-es wincsivel is.
Mégegyszer kösz a segítséget.
Üdv.

Jobb egy lúdnyak tíz tyúknyaknál!

(#3484) wlantal válasza ivanolsen (#3483) üzenetére


wlantal
tag

Vinni fogja, de csak max 32GB-ig a FAT miatt.De ha 32GB és 8GB-ra formázod úgy is kezelni fogja, csak ki kell választanod a recording media organiser-ban, hogy mely partíciót akarod használja.Nekem pl 200GB-os hasit vele.

(#3485) cigam válasza wlantal (#3484) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mármint hogyhogy csak 32GB-ig a FAT miatt?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3486) cigam válasza Manka76 (#3482) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem mind1, hogy a box, vagy a TV konvertálja fel?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3487) ivanolsen válasza wlantal (#3484) üzenetére


ivanolsen
csendes tag

Felvettem egy meccset és sikerült neki 6*20 percenként rögzíteni. Egybe nem lehetséges a dolog?

Jobb egy lúdnyak tíz tyúknyaknál!

(#3488) konrada


konrada
tag

A beírásoknak is köszönhetően én is megvettem a SELTEKA CIC-402HD DVB-C IPTV vevő STB PVR USB MKV DIVX készüléket.

Első tapasztalataim:

DVB-C-s felvevős STB-nek megfelel, jó képminőséget ad, kezelése-programozása egyszerű, könnyen megtalálja az adókat, szabadon megválasztható a program sorrend. Elég bőséges információt ad ki, epg-je jól használható, felvétel programozásra is.
A felvett anyagot minőségveszteség nélkül játszik le,a .ts kiterjesztést konvertálás nélkül (persze codexe fent kell legyen) kinyerhető egyéb (PC) eszközökkel.

Médialejátszóként valóban kompromisszumos megoldás. Dvix, dvd fájlokat gond nélkül kejátssza, az MKV-t is képes HD-ban lejátszani, de annál lehetnek olyan formátumok, amit nem bír. Egyenlőre a felírat támogatás firmware frissítésre vár, még nincs. Jpeg képeket, mp3 felvételeket leadja.

Összegezve: DVD-C HD settopboxként szerintem jó és jól használható, PVR-felvevős készülékként is viszonylag kompromisszum mentes, kényelmes megoldás, médialejátszóként meg olyan kompromisszum, hogy akinek ez az igénylistáján a 3. (Azaz adott anyagi lehetőségei miatt sorrendben szükségesebb az STB, PVR), azért tudja azt is használni, mert egyébként amit képes lejátszani, azt jól játssza le dvixtől a HD-ig.

Ja és még annyit: persze külső tároló kell: 2,5"-os merevlemezt képes működtetni. (NFTS-ben is.)

(#3489) Rotor82


Rotor82
aktív tag

M1HD, cool, hírTV, atv neketek is nagyon kockásodik? Nekem már lassan egy hete nagyon ratyi... :F Legalább is itt Tiszaújvárosban. (samu B650)

(#3490) cigam válasza Rotor82 (#3489) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Jelerősség/minőség rendben?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3491) Rotor82 válasza cigam (#3490) üzenetére


Rotor82
aktív tag

M1HD jelerősség 80-90, bithiba 1700-2000... :F

De a legtöbb csati meg érdekes módon jó. Pl az M2HD tökéletes 100% a jel, bithiba 0.

[ Szerkesztve ]

(#3492) cigam válasza Rotor82 (#3491) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nos akkor megvan miért rossz a kép. Nincs vmi elosztó más eszköz az antennán?
Ha van rá lehetőséged, akkor próbáld ki direktben, hogy csak a tv-be menjen a jel közvetlenül. Ha úgy is rossza, akkor jelentsd be hibára.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3493) Tutu7030 válasza konrada (#3488) üzenetére


Tutu7030
veterán

Azzal kapcsolatban tudnál infót írni,hogy tud e úgy felvenni,hogy pl az m1-et nézed, és közben egy másikat rögzít?
Valamint ilyenkor működik e a timeshift?
A boxon van időzített kikapcsolásra(sleep) lehetőség?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#3494) konrada válasza Tutu7030 (#3493) üzenetére


konrada
tag

Hát azért annál olcsóbb készülék ez, hogy két tuneres - illetve dupla sávos - legyen.
Azaz felvenni is, meg másikat is adni nem tud. (Viszont még mindig ott az analóg sáv arra, hogy nézni tudja a másikat az, akinek nincs a tévéjében a DVB-C.)

Időzítő van.

(#3495) PeterPH válasza konrada (#3494) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nem kell hozzá két tuner, ha a két adó ugyanabban a multiplexben jön. Inkább szoftver kérdése.

(#3496) konrada válasza PeterPH (#3495) üzenetére


konrada
tag

Hát akkor reménykedjünk, hogy ez is lesz egy firmware frissítésben.
Bár nekem erre nincs szükségem, felvevőként kell, mert az analóg HDD felvevőm a méteres tv-n ronda képet ad és az epg programozáshoz képest annak a beállítása is nehézkes.

(#3497) g0dl válasza konrada (#3494) üzenetére


g0dl
addikt

És a Timeshiftet tudja? Ahhoz sem kell két tuner. Az analóggal ellentétben itt csak a lejátszáshoz kell hw teljesítmény, a felvétel sima adatmozgatás.

[ Szerkesztve ]

(#3498) konrada válasza g0dl (#3497) üzenetére


konrada
tag

Elnézést, lemaradt: tudja.

(#3499) Tutu7030 válasza konrada (#3494) üzenetére


Tutu7030
veterán

Köszi a választ.
Akkor vannak még hiányosságok..
Jó lenne egy készülék,ami tudja ezeket az alap dolgokat,és nem ~100ezerFt körüli áron.
:)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#3500) konrada válasza Tutu7030 (#3499) üzenetére


konrada
tag

Hát a 28 900 nem 100 ezer, s ha ennyiért tud mkv-t, dvix-et, .ts-t lejátszani, meg epg-ről, thimesiftről felvenni, akkor szerintem azért nem olyan vészesek a hiányosságok, de keresni persze lehet jobbat.

Én lassan két éve keresek megfizethető DVB-C-t tudó felvenni képes készüléket. Azért nem vettem eddig, mert vagy tényleg 100 ezer felett volt, vagy - mint a Digikábel által adottak - túl sok kompromisszumot követeltek.

Ez meg alapvetően megfelel annak a minimális igénynek, amit elvártam. (Ár-érték arány.) :))

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.