Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Morris válasza cmd1975 (#2050) üzenetére


Morris
veterán

Üdv!

Próbáld meg így!:
1. távirányítón "menu" gomb megnyom.
2. csatorna szerkesztés - ok
3. piros gomb megnyom - kiválasztod a szürke mozgat feliratot
4. kiválasztasz egy adót és ok (hozzáadás)
5. átmész a jobb oldali oszlopra (arra az egy adóra)

(de lehet többet is kiválasztani, csak akkor így nem feltétlenül olyan sorba kerül, mint ahogy átraktad őket a jobb oldali sávba)
és megnyomod a kék gombot (mozgat)

6. előjön a tv lista és berakod oda ahova szeretnéd.

[link]

(#2052) cmd1975 válasza Morris (#2051) üzenetére


cmd1975
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! Ez így működik - meg is csináltam- de nem tudom azt elérni, h az 1-es számtól kezdődjön :( :W

(#2053) Morris válasza cmd1975 (#2052) üzenetére


Morris
veterán

Melyiknek kéne az 1-es számtól kezdődnie?
egyébként ezt a listát csak akkor látod, ha a fentebb leírt módon rakod sorrendbe. Ha csak simán zöld gombot nyomsz, akkor ott lehet választani egy csomó variációból, de szerintem az egy kalap sz*r. :F

[ Szerkesztve ]

(#2054) cmd1975 válasza Morris (#2053) üzenetére


cmd1975
csendes tag

Igen a sorba rendezés ok. Nem egyszerű de megcsináltam :) A kívánságom az lenne, hogy a csatornák számozása 1-től kezdődjön. (Most 42-től indul nekem) Az előző sorbarendezés után ez így volt de nem tudom, hogy lehet újra megcsinálni! :W

(#2055) Morris válasza cmd1975 (#2054) üzenetére


Morris
veterán

szerintem csinálj egy resetet, majd automatikusan megkeresed a csatornákat és sorba rendezed. :)
Én még nem találkoztam ezzel a problémával :(

(#2056) cmd1975 válasza Morris (#2055) üzenetére


cmd1975
csendes tag

Köszönöm :) Máris megbékéltem a 42-es számmal, ha ,még egyszer sorba kell rendeznem a csatornákat eret vágok magamon :) Nem egy felhasználó barát a KAON :)

(#2057) shun


shun
csendes tag

Sokat olvastam LG tv-re panaszokat. Saját tapasztalatokat szeretnék megosztani. 32LF2510-ZB.CEUULH 2009. novemberi lengyel összeszerelés. Székesfehérváron DIGI MINI előfizetéssel 354-378Mhz jól jönnek az adások. Először Finnországra állítottam, minden rendben volt. EPG is kifogástalan. Csak a csatorna sorrendet nem lehetett változtatni. Átállítottam -- beállításra (kezelési utasítás is ezt ajánlja), minden ugyanolyan jó maradt és a sorrendet is be lehet állítani. Kis kockásodás ritkán előfordul, de nem idegesítően sokszor. Digisport HD a legszebb adás.
Egy kérdésem lenne szfvári kollégákhoz: hol van a Duna HD csatorna? Mert nekem csak SD jön. Ja és pár napja van VOX is.

(#2058) Morris válasza cmd1975 (#2056) üzenetére


Morris
veterán

ugyan, max 1 óra és kész is az egész :) . egyébként valóban nem user-friendly készülék :DDD

(#2059) KTTech


KTTech
veterán

Tegnap éjjel behangoltam a Pana 50X10Y-t DVB-C-n, minden adó tökéletesen és hibátlanul jön a XV. kerületben, ennek nagyon örülök :) a legfelső frekvenciákon is 8-as minőségi szintet jelez a TV :)

A guide is villámgyors szerencsére.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2060) forrest85 válasza KTTech (#2059) üzenetére


forrest85
senior tag

Gratulálok, hogy ilyen szerencsés vagy! Köszi az infókat. Bár én nem vagyok DIGI-s,de szorítok mindenkinek, aki idetéved. :)

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#2061) Morris válasza KTTech (#2059) üzenetére


Morris
veterán

Rendezgetni lehet az adókat? Mert sokszor hallottam már, hogy nem. most akkor mi az igazság? :F :U

(#2062) hattorihanzo válasza forrest85 (#2060) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Köszönjük a hozzászólásodat.
Itt is mindenki szorít neked, hogy a " Segítség, korai magömlésem van " topicban megfelelően kezeljék a problémádat. :D

(#2063) forrest85 válasza hattorihanzo (#2062) üzenetére


forrest85
senior tag

Vedd be a nagybőgőst. :DD
hozzád hasonlóktól, primitívektől ha tehetem kímélem magam.

[ Szerkesztve ]

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#2064) KTTech válasza Morris (#2061) üzenetére


KTTech
veterán

Igen, lehet gond nélkül.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2065) hattorihanzo válasza forrest85 (#2063) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Áruld már el, légyszíves, ha már egyszer ez egy digi tv-s topic, és saját bevallásod szerint te nem vagy az, akkor mi a búbánat viszi rá a túlművelt agyadat, hogy mások " nyomorából " viccet csinálj, egyszerűbben fogalmazva mi a fasznak ugatsz bele más dolgába, ha téged nem érint??

(#2066) forrest85 válasza hattorihanzo (#2065) üzenetére


forrest85
senior tag

Nem kívánok a továbbiakban reagálni ilyen hozzászólásokra, amiket írkálsz. Amúgy nem csináltam poént senkinek a szenvedéséből.
End.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#2067) Morris válasza KTTech (#2064) üzenetére


Morris
veterán

remek. pedig én is DVB-C -s tévét szerettem volna venni, csak ez tántorított el kicsit.
mindegy. marad a plusz távirányító és a stb. :(

(#2068) Milan86


Milan86
tag

Sziasztok 2 kártyás hyundai beltérink van de a full hds sony tvem ugyan olyan a digisport sima adása is meg a hd is, nem javul semmit. Szerintem mind a 2 esetben ugyan olyan analog jelet kapok a dekoderből.
Más fajta dekódert kell igényelni a digitől vagy ennek is ki kéne adni a HD jelet rendesen?

Sry ez kábeles most néztem , elnézést

[ Szerkesztve ]

(#2069) Morris válasza Milan86 (#2068) üzenetére


Morris
veterán

szerintem ehhez kimondottan HD Box kell.
Beltériből biztos nem az analóg jelet kapod, hanem a digitálisat. Csak ez sima SD.

(#2070) GuruZone


GuruZone
őstag

Duna HD szaggat 10 másodpercenként, van mikor kép sincs 15-20 mp-ig.

Viasat6 (TV6) pedig eltűnt... Programme is scrambled (conditonal access: videoguard) üzivel...

Győr

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#2071) #34365952 válasza GuruZone (#2070) üzenetére


#34365952
törölt tag

TV6-nál nálam is ugyanez van (Miskolc), szóval gondolom központilag kavarnak.

(#2072) GazRic


GazRic
senior tag

Ma bekötötték a DigiKábelt (UPC helyett), Samsung 40B650 simán felismert minden digitális adót. Szépen hoz minden csatornák, eddig a HD csatornák is nagyon szépek.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#2073) Morris válasza GuruZone (#2070) üzenetére


Morris
veterán

Nálam a TV6 még megvan (Békéscsaba), viszont majdnem minden nap főműsoridőben szétesik, szaggat, kikockásodik a kép. ergo nézhetetlen a digitális adás. :((( :W

[ Szerkesztve ]

(#2074) GazRic válasza Morris (#2073) üzenetére


GazRic
senior tag

és elég rossz minőségű is?!?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#2075) Morris válasza GazRic (#2074) üzenetére


Morris
veterán

mármint micsoda? :U

nálam az összes adóval ez van. a minősége nagyon jó lenne, ha egyszer végre meg tudnék nézni egy esti filmet végig, gond nélkül :O :O

(#2076) VGYke válasza GuruZone (#2070) üzenetére


VGYke
addikt

Én áprilisban hangoltam utóljára, akkor TV6 nem volt, azóta meg megjött, valaminek a helyére :Y

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2077) Bucy


Bucy
aktív tag

Hi!

Elvileg van már digitális adásunk, ennek tesztelésére kölcsönkértem barátomtól egy Samsung le26b450 típusú TV-t, szinte minden beállítást próbáltam, de csak 2 HBO digitálist talál semmi mást. Mi lehet a megoldás amire nem gondoltam?
Nemsoká vissza kellene vinnem. :(

(#2078) JuliuS válasza GuruZone (#2070) üzenetére


JuliuS
tag

én is épp most akartam írni, hogy van egy jó és egy rossz hírem (13. ker., Digi központtól látótávolságban): végre megjavult a Digisport HD, most már nálam sem szaggat egyáltalán, ugyanolyan gyönyörű, mint március elseje előtt! (Digis kollégáknak üzenem, hozzá ne nyúljanak, most jó! :)) ugyanakkor a Duna HD, ami eddig gond nélkül üzemelt, most szaggat, szétesik, megáll, totálisan nézhetetlen, rosszabb mint eddig bármi. (nem tudom, mióta ilyen, nem nézem túl sokat, de most elkezdődött az Eurovíziós Dalverseny HD-ban, azt megnéztem volna - így is nézem, csak SD-ben :( - Digis kollégáknak üzenném, ugyanazt kérném, mint a másik csatornával, hátha megjavul :) ).

(#2079) cainuss


cainuss
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni abban, hogy mi lehet az oka annak, hogy a tv-m a befogott dvb-c csatornák egy részét nem jeleníti meg. Dvb-c hangolást követően a tv befog 81 csatornát, de a tv kikapcsolása és ismételt bekapcsolását követően a 81 csatornából vagy a felét nem már jeleníti meg. Digi kábel tv a kábelszolgáltató.

(#2080) allfinanz


allfinanz
senior tag

Új csatornák a DVB-C-n: CCTV4, Pro TV International.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#2081) allfinanz


allfinanz
senior tag

ATV 16:9-ben jön!

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#2082) akicsrak válasza hattorihanzo (#2015) üzenetére


akicsrak
csendes tag

Üdv öreg Ninja.

-Over the air- kikapcsolva, most már rá mertem keresni, igaz még Finnország, de megy minden, egy órája kapcsolgatom, nem fagyogat. Jó, az EPG olyan amilyennek egy finn olvasná, de nekem ez így már-már tökéletes. (No, most ahol létezik, kopogok)
Hálás köszönet, hogy volt erőd, és türelmed végigszenvedni helyettem, helyettünk.

Foci VB remélem fullHD-ban jön, bár a téli-olimpia is olyan volt, amilyen. Én csak a korong meccseket követtem, ami élőben volt, az tökéletes volt, ami felvételről vagy csúsztatva, az már csak SD.
Biztos nincs elég tárhely a Királyinak a rögzítésre. Majd viszek nekik egy winyót.

Mégegyszer, köszönöm.

Sziasztok.
Egy "szar tv" tulaj. (47PFL9703D)

(#2083) Grifid válasza Morris (#2073) üzenetére


Grifid
aktív tag

Ugyan ez van nálunk is. Újpesten.

(#2084) csaby1984 válasza attesz_32 (#50) üzenetére


csaby1984
tag

tetszik a topik! :)

www.sziget-elek.info

(#2085) #98593280


#98593280
törölt tag

Üdv! Nekem is digi kábelem van és most tervezek venni egy LCD TV-t. Az nem gond hogy DVB-T lesz csak rajta, be tudom fogni a DIGi DVD-C adásait?

(#2086) Morris válasza Grifid (#2083) üzenetére


Morris
veterán

De gondolom amikor a tévéshoppos meg a telefonos rejtvényfejtős műsorokat adják, akkor szinte tökéletes. semmi akadás, szétesés... :((( baromira idegesítő

ShellKretor: DVB-C-t csak akkor tudsz fogni ha van a tévében ilyen tuner.
Ha csak DVB-T tuner van benne, akkor csak a szabad hozzáférésű stbstb csatornákat tudod nézni vele.
Természetesen ha kábeltévéd van és digitális jelet szeretnl fogni, akkor venned vagy bérelned kell egy Set Top Box-ot (beltéri) és azon keresztül tudod, nézni a kábeles digitális adásokat.
Kábelen továbbított analóg jel vételéhez nincs szükség beltérire, de persze gyengébb a minőség

jelenleg ugye a digi az analóg és a digitális jelet is küldi a kábelen egyszerre :)

[ Szerkesztve ]

(#2087) #98593280 válasza Morris (#2086) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nekem a legkisebb 2500 Ft-os Digi-TV előfizim van, akkor most egyelőre azon is jönnek HD adások és fogni is lehet őket DVB-T -vel?

[ Szerkesztve ]

(#2088) allfinanz


allfinanz
senior tag

Akinek sűrűn szétesik a kép, annak javaslom kössön be egy antenna jelerősítőt.
Nekem is van és minden adás tökéletesen jön.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#2089) GazRic válasza #98593280 (#2087) üzenetére


GazRic
senior tag

A legkisebb (DigiKábel) 1200 pénz, nem DVB-T hanem DVB-C. Igen lehet fogni digitálisan.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#2090) Morris válasza #98593280 (#2087) üzenetére


Morris
veterán

Elvileg abban a csomagban is van HD csatorna.
DVB-T-vel te csak akkor fogsz adásokat, ha van egy antennád (a tetőn, vagy valahol) és azt rákötöd a tévére. Ez a DVB-T.

De, mivel neked mint mondottad volt Digi kábel tévéd van, ezért két lehetőséged van:
1. Rákötöd kábel végét a tévére és kész. ekkor analóg jelet kapsz. (gyengébb minőség)

2. Szerzel egy Set Top Box-ot és rádugod a digi kábelt, majd az STB-t összekötöd a tévével. Ekkor digitális jelet kapsz (jobb minőség)

Ha lenne a tévédben DVB-C, akkor simán köthetnéd a digi kábelt a tévére és ekkor tudnád nézni a digitális adókat Set Top Box nélkül.
Mennyire érthető? :U

(#2091) Morris válasza allfinanz (#2088) üzenetére


Morris
veterán

ez digitális jelnél is működik?
csak mert nekem úgy van megoldva, hogy bejön a digi kábel a lakásba. ezt rákötöm egy 3-as splitterre. ebből az egyik megy a STB-ba, a többi már nem lényeg, mert ezen nézném a plazmán.
a splitter ennyit csillapítana, hogy szétesik a kép? :F

(#2092) GazRic válasza allfinanz (#2081) üzenetére


GazRic
senior tag

Már csak a HD kell!

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#2093) Awalon


Awalon
csendes tag

Sziasztok!

Jó a topik, épp kezdtem elkeseredni az analóg képminőségen az új tv (samu ue40b6000) beállítása után, de gondoltam rákeresek mit lehet tenni és lőn digitális adás.

A kép szép, hang jó, de persze semmi sem tökéletes, már kétszer végigfuttattam a teljes digitális keresést, és néhány adó nincs meg, pedig a csatkiosztás szerint (bp-n lakom) azok is digitálisak (név szerint: cooltv, digisport, film+, atv, hír tv, viasat3, viasat explorer).
Valakinél valami ötlet? :U
Köszi.

(#2094) #98593280 válasza Morris (#2090) üzenetére


#98593280
törölt tag

Még nem teljesen:)

Koax-on jön be a DIGI-TV jele.
Ezt a koax-ot ráköthetem a megvásárolandó LCD TV-re, amiben csak DVB-T tuner van?
Ebben az esetben mit fogok látni, az összes csatornát, de csak analóg minőségben?

Amennyiben olyan LCD TV-t veszek, amiben csak DVB-T tuner van, akkor ezen a DIGI koaxkábelen csak Set Top Box beiktatásával fogok tudni digitális HD adásokat nézni? Ha igen, akkor mennyibe kerül ez a STB, vagy mennyibe van ezt bérelni a DIGI-től? Elő kell fizetnem ez esetben egy drágább csomagra?

Amennyiben DVB-C tunerrel is rendelkező LCD TV-t vennék, akkor a jelenlegi koax-on is tudnák set top box nélkül HD adásokat nézni?

[ Szerkesztve ]

(#2095) Bucy


Bucy
aktív tag

Erre: "Samsung le26b450 típusú TV-t, szinte minden beállítást próbáltam, de csak 2 HBO digitálist talál semmi mást" nincs senkinek ötlete?
Miért csak azt a kettő kódoltat találja meg? Számomra kicsit érthetetlen.

(#2096) #98593280 válasza #98593280 (#2094) üzenetére


#98593280
törölt tag

Egyébként nézem a digi honlapját, van vmi HD digitális adás vételére alkalmas kütyü, de csak ezek a HD adások vannak. m1, m2, DUNA TV... hmmm, ezek miatt nem veszek Set top Box-ot meg nem is bérlek:)

(#2097) Awalon válasza #98593280 (#2094) üzenetére


Awalon
csendes tag

Én azt látom a digi honlapján, hogy vagy csak digitális, vagy "digitális ÉS hd adások vétele" lehetséges a kütyükkel :) [link]

Amúgy a többi kérdésedre szerintem igen a válasz. Én pont most állítottam be a digitális adásokat a tv-n, ugyanazon a koaxon jön, hd csatik is (kivéve az a néhány amit irtam...rejtély :((( )

(#2098) KTTech válasza #98593280 (#2094) üzenetére


KTTech
veterán

Ha olyan DVB-C-s TV-t veszel, ami tudja az MPEG2, MPEG4-et, akkor gond nélkül fogod nézni a HD adásokat is STB nélkül.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2099) Bucy válasza Bucy (#2095) üzenetére


Bucy
aktív tag

Tudom senkit nem érdekelt eddig sem, de megoldódott, azért leírom hogyan.
Rátettem a szoba antennát, megkerestem a földieket, rendben megvolt mind, majd vissza a kábelt, teljes újrakeresés és megtalálta mindet. :) Nem tudom mi volt a gond előtte.

(#2100) #98593280 válasza Awalon (#2097) üzenetére


#98593280
törölt tag

Igen, én is ezt a linket néztem.

Akkor ha jól gondolom, ha egy sima DVB-T tuneres LCD TV-m lesz, akkor a Digitől bérelhető set top box nélkül, csak analógban fogom megtalálni az összes adót.

Viszont ha pl. bérlek a Digi-től 300 Ft / hóért egy SD set top box-ot, akkor az összes adó jöhet digitálisban. Ennek mennyivel jobb a képe mint az analógnak? Mekkora a felbontása az SD-nek, ez a HD Ready azaz az 1366x768, vagy hülyeséget mondtam:)?

Amennyiben viszont 1000 Ft /hó-ért HD set top box-or bérlek,akkor további 4 adó HD-ben fog jönni, Az m1, m2, duna és digisport?

Ha így van, akkor nekem elég a sima 300 Ft-os SD Set Top Box is:)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.