Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) zhagyma válasza Bettica (#3700) üzenetére


zhagyma
őstag

Szerintem hülyeséget ír az eladó honlapja. A DVB-C tunernek semmi köze nincs a videó kódoláshoz. A jelfeldolgozás sorrendje "elnagyolva": tuner (DVB-T/C) -> demuxer (csatornaválasztás) -> videódekóder (MPEG2/4) -> deinterlacer -> scaler -> megjelenítés. Szóval amennyiben van benne MPEG4 videódekóder akkor édes mindegy, hogy a DVB-T vagy a DVB-C tuner demodulátoráról kapja a videódekóder a "jelfolyamot". :)

Ui.: Az ATSC-t nem valószínű hogy tudja (USA digitális adásrendszer szabványa).

[ Szerkesztve ]

(#3702) Atter válasza allfinanz (#3699) üzenetére


Atter
csendes tag

Köszönöm, megnézem, hogy mit tud a HomeSys!

(#3703) gatto_


gatto_
senior tag

Köszönöm a sok választ. Ezek szerint tuner függő a dolog, hogy van e hang. Majd este ránézek, hogy lehet e valamit állítani a boxon, hátha csak beállítás kérdése.

(#3704) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Selteka CIC-402HD-vel olyan gondom lenne hogy rádugom a coax kábelt próbálok ráengedni automatikus keresést majd rögtön egy ilyet kér hogy: Adja meg a jel minőségét: kSym/s
A jel egyébként 0%-os amit alapból furcsálok.
Szerintetek normális ez így?

(#3705) zhagyma válasza Misi 007 (#3704) üzenetére


zhagyma
őstag

A jelminőséget mérni szokták nem bekérni a felhasználótól. Klassz firmware. :D Egyébként a kért szimbolumsebesség értéke: 6900 KSym/sec.

(#3706) konrada válasza Misi 007 (#3704) üzenetére


konrada
tag

Normális.

Be kell állítani alapból a videobeállításokat 720x576p-50 Hz-re, majd utána eresszed rá a keresést, esetleg indításként az adott csatornalista legkisebb frekvenciára, ...000 kHz, esetleg ha még kevés neki, úgy a 6900 Ksym/s-en biztosan van adás, de szerintem a teljes keresés mellett ilyen beállítások mellett, ha a kábeled rendben van, kell hoznia az adókat.

...persze ettől még lehet hibás a készülék.

Ha kérdésed van még, írd meg.

(#3707) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nekem sima kábel van (panelba lakom) eddig CRT volt most karira vettünk egy LCD-t.
Tudom majd fogni vele digitálisan az adásokat?

(#3708) konrada válasza ToBeY (#3707) üzenetére


konrada
tag

Az LCD csak a kijelző fajtáját jelöli, nem azt mit tud venni. Írd le a típust, hogy meg tudjuk mondani, van-e benne a digitális adás vételéhez szükséges DVB-C!

(#3709) ToBeY válasza konrada (#3708) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Van benne mpeg4 tuner de ilyen tv [link]

(#3710) konrada válasza ToBeY (#3709) üzenetére


konrada
tag

TV Tuner:

Beépített analóg tuner
Nagy felbontású digitális DVB-T földfelszíni TV-tuner MPEG4/AVC (H.264) HD
Nagy felbontású digitális DVB-C kábel TV-tuner MPEG4/AVC (H.264) HD

Ebből a válasz: Igen, bedugod és behangolod.

Az, hogy az hogy az LG-knél hogyan kell, azt pontosan nem tudom. Biztosan van olyan rajta hogy digitális hangolás, azon belül földi és kábeles, és a kábelesen belül is gyors, vagy teljes. Ez utóbbit kell beindítani, de lehet, hogy előtte be kell még állítani valami skandinávra is, mert az LG-knél régiókra is rákérdez.

(#3711) konrada válasza konrada (#3710) üzenetére


konrada
tag

Ja, persze ha Digikábeles vagy! :DD

(#3712) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Megoldottam skacok csak azt lámáztam el hogy vígan megadtam neki pl. 354-et közbe meg 354000-et kellett volna mert nem MHz-be kérte hanem kHz-be és még csodálkoztam hogy nem talált semmit :W
Látszik felb.szták az agyam ezek az idióta külsős szerelők akik kábel nélkül állítottak be és szépen a régi kábelt levágva tákolták össze az egészet.
Majd az egyik idióta közölte hogy feldughatom (oda) a Seltekám mert ezzel ugyan nem fogom tudni digitálisan fogni az adást hanem csak azzal amit a Digitől lehet bérelni...
Aztán mikor leléptek rá vagy 5 percre a f.szlámája még visszacsengetett mert a szerződésem elfelejtette alá íratni velem. (Furcsálltam is hogy semmit nem kell aláírni...)
Komolyan ekkora idiótákat alkalmazni az agyam eldobom... :W

(#3713) ToBeY válasza konrada (#3711) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen digikabel van vagy csillgpontos vagy fogalmam sincs hogy hívják amit a panelházakba húznak be.
Egy topichoz nem szorosan tartozó kérdésem is lenne.Ha veszek egy digitális tv tuner-t az működne? (most egy elég régi PCTV Stereo van)

[ Szerkesztve ]

(#3714) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok!
Ez C-s stb?
OPTICUM HD XC403p

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#3715) cigam válasza rzerge (#3714) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3716) rzerge válasza cigam (#3715) üzenetére


rzerge
aktív tag

Köszi!:)
Nem tudom, hogy mi most a helyzet a budapesti raktárkészlettel STB szinten, és nézegetem, hogy milyet kéne intézni, ha nincs nekik semmi. Melyik talán a legjobb ebben a 30k-s árkategóriában?

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#3717) forrest85 válasza rzerge (#3716) üzenetére


forrest85
senior tag

Selteka CIC-402HD ez szerintem nem olyan rossz és már vettek is ilyet a fórumban.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#3718) konrada válasza rzerge (#3716) üzenetére


konrada
tag

Én ezt használom: Selteka CIC-402 HD.

Ez 29 ezer, és jó a menüje, jó a felvevője. (Én ezért vettem, mert a tv-m tudja a DVB-C-t.)

(#3719) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Én egy dolgot nem értek a Digisport HD-vel kapcsolatba.
Seltekán késik a kép a hanghoz képest viszont ha felveszek vele és gépen lesem meg a felvételt ott egy deka késés nincs.
Egyedül a Digisport HD a ludas ez ügybe mert a National Geographic HD csatik nem csinálnak ilyet másnak is csinál ilyet?

(#3720) rzerge válasza konrada (#3718) üzenetére


rzerge
aktív tag

hmm...
egész jó, most hogy jobban átnéztem, tud mindent (avi, mkv..) A kérdés az, hogy ha hálózatba teszem (pc-re, vagy routerra) akkor a hálózaton keresztül a pc-ről le tudja játszani a filmeket, és akár fel is tud oda venni? Vagy felvenni csak az usb-n rákötött vinyóra tud?

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#3721) Pille69 válasza Misi 007 (#3719) üzenetére


Pille69
tag

A box menüjébeN valahol van lehetőség a hang képhez képesti időbeni csúsztatására. Keresd meg, állítsd be. Nekem korábban az UPC is ilyen volt, meg most a Digi is, de sikerült belőni. :C

(#3722) rdi


rdi
veterán

Üdv,
elmentem két napra, hazajöttem, hyunday tuner bakapcsol és sehol semmi jel.
Mondjuk már előtte is csak 60 %-os volt.
Ezután gyári beállítások vissza,eredmény semmi. Szerintetek mi történhetett?

Fej! Tor! Potroh!

(#3723) forrest85 válasza rdi (#3722) üzenetére


forrest85
senior tag

ésés most a jel hány százalékon van?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#3724) cigam válasza rdi (#3722) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az analóg adás jön? Lehet egyedi hiba, amit jelents be.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3725) rdi válasza forrest85 (#3723) üzenetére


rdi
veterán

10 %. Vagyis valójában nincs is jel.
Ellenőriztem eddig a kábelt, de csak fizikailag, mert nincs kedvem felmászni a tetőre a sötétben :)
Na majd holnap.
Nincs semmiféle analóg jelem.

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#3726) dh66e válasza rdi (#3725) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem elnézted a topicot. :)

(#3727) cvn69


cvn69
tag

Sziasztok!

Rég nem voltam erre, ezért nem tudom volt-e róla szó, de mostanában egyre rosszabb adigitális adás minősége. Mind gyakrabban, hosszabb ideig és nagyob mértékben kockásodik, sőt többször teljesen elveszik a jel. Nem tudom, más TV-ken hogy van, de ilyenkor a Panasonic TV-men sokszor újra kell hangolni, mert eltűnik néhány adó.
Természetesen, többnyire este és hétvégéken fordul elő, mikor már nincs ÜFSZ.
Mások tapasztalnak hasonlókat Óbudán, Békáson?

Köszi, cvn69

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#3728) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Ez a digitális adás hogy működik,külön elő kell rá fizetni?
Mert vettünk LCD Mpeg4 tuner meg minden,és szerintem simán analog-ba jönnek az adók.Mert a csatornakiosztásnál kb ugyan azon van minden mint eddig. pl C11 duna A,S18 hírtv stb...

[ Szerkesztve ]

(#3729) rdi válasza dh66e (#3726) üzenetére


rdi
veterán

Bocs mindenkitől, ilyen vén ember vagyok és nem olvastam el az első hsz -ást. :)))

Fej! Tor! Potroh!

(#3730) cigam válasza ToBeY (#3728) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem kell rá külön előfizetni, a legtöbb helyen alapból jön. Pontosabbat a honlapjukon olvashatsz. Értelemszerüen ahol nincs digitális kiosztás, ott nincs lehetőség digitális vételre.
Az hogy MPEG4 tuner az marketink szöveg, mert technikailag értelmezhetetlen. a TV-nek ismernie kell a DVB-C vételt, különben nem fog menni.
Ha minden adott, akkor még szükséges a tv manuel-jével konzultálni, hogy a digitális adásokat hogyan lehet befogni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3731) ToBeY válasza cigam (#3730) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Van benne DVB-C tuner

TV Tuner:
* Beépített analóg tuner
* Nagy felbontású digitális DVB-T földfelszíni TV-tuner MPEG4/AVC (H.264) HD
* Nagy felbontású digitális DVB-C kábel TV-tuner MPEG4/AVC (H.264) HD

Szóval akkor meg kell nézem a manualt, hogy mit ír. Mert ha most is digitálisan jön a kép,akkor az elég gáz mert pl film+ csíkos homályos tvpaprika szintén

[ Szerkesztve ]

(#3732) cigam válasza ToBeY (#3731) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ha leírod a pontos modelszámát, a többiek lehet csípőből mondják melyik menüpontban keresd a megoldást.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3733) ToBeY válasza cigam (#3732) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ok köszi leírom hátha tudja valaki a megoldást LG 32LD550 a típusa

(#3734) cvn69 válasza ToBeY (#3733) üzenetére


cvn69
tag

Szia!

Általánosságban mondanám, hogy az országbeállítást Svédországra, Finnországra vagy Norvégiára kell állítani, moduláció: QAM 256, szimbólum sebesség: 6900 MBaud és teljes keresést indítani.

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#3735) egresij


egresij
csendes tag

Rátaláltam a TechiSat DIGIT HD4 CX szoftver frissítésére.
Itt érhető el: [link]
Ezen az oldalon a "Software-Version 2.40.13.6-1607b" bekezdésnél lévő ZIP fájlt kell letölteni, majd a következő eljárást végezni:
1./ Egy USB memória kulcsot FAT32-re megformálni és rámásolni a ZIP-ből kicsomagolt: tsd33080204006131231607b.tpad és singleupdate fájlokat.
2./ Az STB-t kikapcsolni, majd bedugni a memória kulcsot.
3./ Bekapcsolni az STB-t és hagyni lefutni a szoftver frissítést.

4./ Ha lefutott a frissítés, akkor a az STB menübe belépve, a nyelvet (Language) meg lehet változtatni Magyar-ra, ettől kezdve magyar menü van!

www.kastélyok.hu, Samsung TV_UE32ES5500V (DVB-C tuner); USB DVB-T Tuner (RTL2832U)/PVR5; Samsung PC-Monitot/TV (DVB-C) LT24D390; Samsung Omnia (már nem használom)

(#3736) Tatavs válasza cvn69 (#3727) üzenetére


Tatavs
csendes tag

Békás hegy felőli oldalon minden ok. Néha van csak kockásodás, de csatorna még sosem veszett el. Egyébként nekem is Panasonic tv-m van.

(#3737) cvn69 válasza Tatavs (#3736) üzenetére


cvn69
tag

Köszi! Én is a hegyfelőli oldalon vagyok. Néha át kell kapcsolni az analógra, mert élvezhetettlen. Akkor megyek asztalt borogatni. :((

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#3738) GuruZone válasza egresij (#3735) üzenetére


GuruZone
őstag

köszi, már egy ideje használjuk :)

vannak benne igazán faszán fordított részek :)

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#3739) ToBeY válasza Tatavs (#3736) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hmm én a Duna felöli oldalon lakom :K

(#3740) copperhead


copperhead
aktív tag

Szeretnék előfizetni a Digi Tv-re, de a Panasonicnál azt mondták, hogy hiába van DVB-C tuneres TV-m, lehet, hogy nem fog működni csak STB-n keresztül, mert valami gond van az adással. Tudtok erről valami, vagy már mostanában nincs ilyen probléma?

(#3741) konrada válasza copperhead (#3740) üzenetére


konrada
tag

Igen valóban.

Tényleg érdemes arra odafigyelni, nehogy olyan boltban vásárolj, melyben a "szak"eladó ennyire nem ért a szakmájához, vagy olyan tv-t árusít, mely eltérve a Magyarországon bevezetett típustársaitól nem képes fogni a Digikábel DVB-C-jét. :DD

(#3742) copperhead válasza konrada (#3741) üzenetére


copperhead
aktív tag

Nem eladó volt, hanem Video-Part szervizes. Azt mondta, hogy ő is STB-n keresztül nézi.

(#3743) konrada


konrada
tag

MIndegy.

Vagy hülyeséget beszélt, vagy az a tv nem tudja, de lényeg, tőle ne vegyél.

Mert egyébként egy mpeg4 DVB-C-s tv-nek tutira vennie kell, és itt tucatszámra sorolnak olyan készülékeket, melyekkel az itt fórumozók nézik.

(#3745) copperhead válasza zocsa001 (#3744) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! A kábel TV-t kérdeztem. Azt mondta, hogy a Panasonic valamilyen fájlokat nem kapott meg, ezért nincs is DVB-C lehetőség, ha Magyarországot választjuk. A Finnország/Helsinkinél van DVB-C, viszont bizonyos funkciók nem működnek és néha "elfelejti" a csatornákat. Egyébként a UPC-n kipróbáltam, az összes TV/Rádió adó bejön DVB-C-n csak persze nem tudom nézni, mert kódolva vannak. Lehet, hogy idővel a UPC-hez sem kell STB, a szolgáltatók közötti verseny miatt.

(#3746) nOvOp válasza GuruZone (#3738) üzenetére


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Firssítettem a stb fw-ét. Rendben működik, de az epg nem frissíti 7 napra előre (tegnap néztem és csüt-ig volt csak). Illetve mikor az infóval megnézném a jelenlegi ill. következő műsor leírását, akkor azt mondja , hogy nincs info. Viszont ha megnyitom az epg-t, akkor ott van leírás a jelenlegihez és az azt követőhöz is. Mit tudok tenni? köszi.

(#3747) cvn69 válasza copperhead (#3745) üzenetére


cvn69
tag

Na ezt aláírom! Mármint, hogy a Panasonic időnként "elfelejt" néhány adót. De ahogy észrevettem, ez olyankor fordul elő, ha túl gyenge a jel. Vagyis, valóban gond van néha az adással. Sőt, egyre gyakrabban. De ez meg megint nem a TV hibája.

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#3748) Tatavs válasza copperhead (#3745) üzenetére


Tatavs
csendes tag

Milyen Panasonic TV-t vennél? Nekem X20 plazma van, és semmi gond vele, STB nélkül nézem. Persze Finnországra kellett állítani.

(#3749) Bettica válasza zhagyma (#3701) üzenetére


Bettica
csendes tag

Köszi! Sejtettem, hogy csak vmi elírás lehet. Viszont az a típus el is fogyott, mire odajutottunk, hogy vegyünk :( Maradt helyette a Samsung FX2490HD. Nagyon örülünk, hogy így jártunk, mert ebben van usb és egy vinyőt rádugva media playerként is funkcionál. Egyenlőre csak az iso-t nem tudja kezelni, bár még csak mkv-t és avi-t próbáltuk az iso-n kívül. De ez így tök jó, mert a m.player mehet a gyerek szobájába az ő kipurcant lejátszója helyére :D

Ja és egyébként teljesen jó ez a led tv, magyarra állítva is elsőre megtalálta a digitális csatornákat. Apa most csurgatja a nyálát, hogy a F1 milyen szupi lesz majd ezen a tévén:D

Óh, mielőtt elfejtem megemlítem, hogy azért szívás is volt vele. Nekünk szabványos 75x74 illetve 100x100-as rögzítő van a falon ezen voltak az eddigi monitor-tv-k. No ehhez a készülékhez ez nem volt jó! Nagy szentségelések közepette sikerült a páromnak felfabrikálnia a konzolra... Szídtuk rendesen a Samsungot ;)

Békás Duna felőli oldalán is néha kockás a kép, remélem azért idővel ez jobb lesz ;)

Minden infót nagyon köszönök!

Boldog új évet mindenkinek!

(#3750) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

A következő a problémám:
Adott egy TV, amibe egy koaxon keresztül jön a digi kábel.
Ugyanabba a TV-be megy SCART-on keresztül a videó jel a számítógépből.
Ha mindkettő be van dugva a tv-be, akkor az AV (számítógép videó jele) zavaros, fut benne több fehér csík.
Ha viszont kihúzok a kábel tv-t, akkor teljesen tiszta.

Tudtok erre megoldást?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.