Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) pasionales


pasionales
tag

én automata hangolással találtam

(#2402) attesz_32 válasza zhagyma (#2391) üzenetére


attesz_32
tag

De fehérváron is csak 8 frekvencia van ha jól látom, és ott is vannak az új HD csatornák.

(#2403) zhagyma válasza attesz_32 (#2402) üzenetére


zhagyma
őstag

Már korábban írtam, hogy "buktam" az elméletem. A DIGI bevállalta, hogy a jelenlegi mux-kba is multiplexálja az új HD adókat. Ez azt jelenti, hogy itt vidéken is hamarosan "tesztelhetjük". :) Mondjuk van bőven bitstream sávszél tartalék, simán beleférnek ...

[ Szerkesztve ]

(#2404) McLaca válasza Pityke78 (#2356) üzenetére


McLaca
őstag

Mert nem 16:9-ben adják. A TV jól érzékeli, ez az úgynevezett letterbox formátum, amikor 4:3-as frame-be teszik bele a 16:9-et, tehát benne van az alsó-felső fekete sáv is, míg a "rendes" 16:9-nél csak maga a képtartalom. A TV-nek tudnia kell ezt kinyújtani, de nem automatikus általában, hanem kézzel kell beállítani.

zhagyma: lenne sávszél tartalék? Akkor csinálhatnának valamit a hang tömörítésével, mert lassan 80kbites MP3-ra hasonlítóan bugyborékol, mosott és bizonytalan egynémely csatorna hangja...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2405) zhagyma válasza McLaca (#2404) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... lenne sávszél tartalék? ,,,"

Én is meglepődtem, mivel azt gondoltam a bitsream sávszélesség hiánya a "pocsék" minőség oka. Mint kirdeült nem ez az ok. Amikor legutoljára ránéztem, akkor mindegyik mux-n volt bőven tartalék (azóta nem változott semmi). Egy vidéki 8 DVB-C frekvenciás körzetben több frekin közel 40 - 50%-os a bitstream kihasználtság. A csatornaszámból ítélve máshol sem lehet rosszab állapot, főleg ha a budapesti központban központilag muxolnak. :)

(#2406) GuruZone válasza blúmen (#2393) üzenetére


GuruZone
őstag

Győr: nem jött be az automata keresés sem... Én bízom a boxban, hogy szólni fog :)

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#2407) pasionales


pasionales
tag

Tudom hogy nem ide tartozik, de valaki tudna ajánlani egy olyan HD-lejátszót ami viszonylag olcsó és megéri? Usb és HDMI bement és mkv lejátszás érdekel

(#2408) attesz_32 válasza pasionales (#2407) üzenetére


attesz_32
tag

http://asztali-multimedia-lejatszo.arukereso.hu/western-digital/tv-live-hd-wdbaap0000nbk-p38981179/termek-leiras.html

(#2409) hattorihanzo válasza pasionales (#2407) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Intersparban "HAUSER" 22.900.- itt drágább
Metróban "ORION" valami 15.900 körül, ez gyanúsan olcsó, de azt írta, hogy mkv meg h264 meg minden. na ez is megvan ez még a HD hangformátumokat is kezeli, ha igaz, egy ilyet veszek én is

[ Szerkesztve ]

(#2410) pasionales


pasionales
tag

ezek vinyó nélkül is lehet használni?

(#2411) attesz_32 válasza pasionales (#2410) üzenetére


attesz_32
tag

Úgy tudom hogy nem. Peni vagy külső vinyó kell hozzá

(#2412) GuruZone válasza hattorihanzo (#2409) üzenetére


GuruZone
őstag

(OFF)az oriont felejtsd el, teszteltem, 10 múviból vitt 2-őt.

(OFF)A Hauserből pedig kétféle kapható nálunk is (Metro), mindegyikbe 3,5"-os HDD is szerelhető.

A két típus:

(OFF)MKV-1080
MKV-1090DVB

(OFF)egyikben sincs SEMMIFÉLE DTS támogatás, viszont az 1090-esben van MPEG-4 DVB-T tuner és fel is vehetsz műsorokat.

(OFF)Az 1080-as nálam demófilmeket játszik a nap 16 órájában, ha 1080p-re van állitva, akkor akad a kép. 1080i-nél nem....

(OFF)Szóval ezek ilyenek.....

(OFF)Tényleg marad a WD TV, az Asus O-play, vagy az AC Ryan Play-On HD Mini...(/OFF)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#2413) hattorihanzo válasza GuruZone (#2412) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Hát köszi, igazak ezek a mondások.

(#2414) Invi


Invi
aktív tag

Adott egy Samsung CA Conax Samsung B530+T-Home rendszer. Minden csodálatos, de EPG nincsen. Itt a kép a jelenlegi állapotról: http://s873.photobucket.com/albums/ab294/invihun/?action=view&current=540a16c7.jpg

Nincsen valakinek ötlete?

Köszi!

Invi

(#2415) cekkk válasza Invi (#2414) üzenetére


cekkk
veterán

Szia!

Nem lehet h a tv nem kompatibilis a t-home epgjével vagy a t-home nak az epgje csak saját stbvel vegy? Nincs otthon neked stb-d amivel ki tudnád próbálni?

de itt biztos jobban értenek hozzá, mert az a t-home-s topik

[ Szerkesztve ]

(#2416) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Most hívtak a Digitől hogy holnap jönnének bekötni de jelenleg nincs nekik a vb miatt TechniSat HD4 CX-ük.
Végül abba egyeztünk meg a taggal hogy majd akkor hív ha lesz! anélkül mondjuk nem is kéne...

Egyébként mennyi a felállási ideje a Technisatnak?
Jelenleg T Satom van és ahhoz ADB-5800S set top box annak kell vagy másfél perc mire észhez tér...

[ Szerkesztve ]

(#2417) wlantal válasza Misi 007 (#2416) üzenetére


wlantal
tag

12Sec :DD

(#2418) Misi 007 válasza wlantal (#2417) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Thx az jó akkor. :R

(#2419) pasionales


pasionales
tag

TechniSat HD4 CX mire jó?

(#2420) attesz_32


attesz_32
tag

A Digi honlapján fent van az új csatorna kiosztás. Ahol még nincs a két HD csatorna, ott július 21-től lesz majd fogható.

(#2421) TRob1


TRob1
veterán

és tényleg 12 sec :)

Én ma bementem digihez, hogy bérelnék ilyet, és már adták is. :) (Pécs)

¤ R'n'R ¤

(#2422) GuruZone válasza attesz_32 (#2420) üzenetére


GuruZone
őstag

hát szerintem ebben a formában ez így nem igaz, nálam például nem lesz.

[Itt van] az Excel táblázat.

Alul a "Digitális műsorok" fülön látható, hogy mi a helyzet:

HD-s NatGeo-k csak az alábbi városokban lesznek:
Budapest, Debrecen, Dunaújváros, Miskolc, Pécs, Székesfehérvár, Tatabánya, Szeged

Tehát nem nyert hangszórót: Nyíregyháza, Nagykanizsa, Várpalota, Komló, Békéscsaba, Szolnok, Győr, Veszprém, Kecskemét, Gyöngyös, Kaposvár, Kiskunhalas

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#2423) attesz_32 válasza GuruZone (#2422) üzenetére


attesz_32
tag

Igen utólag már észrevettem. De miért nem lehet berakni mindenhova? Gondolom nem fizettek érte kevesebbet, mint mi akiknek lesz a két plusz HD csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#2424) GuruZone válasza attesz_32 (#2423) üzenetére


GuruZone
őstag

természetesen nekem ugyanúgy 3e a havidíjam (+1e a technisat STB)

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#2425) cekkk válasza attesz_32 (#2423) üzenetére


cekkk
veterán

én meg néztem debrecenben a rádiós frekiket és amiket megadtak ott nem talál nekem rádiókat, :(

(#2426) attesz_32 válasza GuruZone (#2424) üzenetére


attesz_32
tag

Ugyanannyi pénzért ugyanaz a szolgáltatás járna szerintem, főleg ilyen csatornáknál mint a HD csatornák. Mert pl. ha a Rai Uno csatorna nincs valakinél, az nem biztos hogy sokan arénáznának miatta, de a Nat Geo HD és a Nat Geo Wild HD csatorna sokmindenkit érdekel!
(szerintem)

(#2427) GazRic


GazRic
senior tag

ATV HD-n csodálkozom hogy nem került bele ...

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#2428) spani válasza VINIKOR (#2043) üzenetére


spani
csendes tag

Nálam is ugyanez volt a hiba. A TV-t gariban cserélték a hiba eltűnt. A régi készüléken a jelerősség 76 volt, bit hibaarány 5-25 között. Az új készüléken a jelerősség 83 hiba 0 a kép tökéletes :)

[ Szerkesztve ]

(#2429) alitta73 válasza attesz_32 (#2426) üzenetére


alitta73
csendes tag

Hát ja. Ezért szemétség a Digitől, hogy, pl. itt nálunk Dorogon ugyanannyit fizetünk az analóg Digi kábel TV-ért, mint pl. Szegeden a többiek a digitálisért+ Nat Geo HD+Nat Geo Wild HD-ért.
Rohadjanak meg a Digisek Dorogon.
:W

(#2430) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Ez máshol is így van hogy a kisebb városok később kapják meg ugyanazt.
Aki faluba lakik azt meg végképp nem irigylem mert haveromnak olyan nete van hogy mire bejön mondjuk a PH elalszol...

(#2431) alitta73 válasza Misi 007 (#2430) üzenetére


alitta73
csendes tag

Ezt még el is fogadnám, csak akkor az analóg kábel TV legyen sokkal olcsóbb mint a digitális, ugyanannál a szolgáltatónál.

(#2432) sixtybi válasza spani (#2428) üzenetére


sixtybi
tag

És mivel vitted vissza? Hogy pixelesedik a kép? Milyen típusú TV ez?

Nálam az a jelenség, hogy minden egyes bekapcsolás után 2-3 percig "melegszik". Addig digitális csatorna nem jön be. Nagy fekete kép, majd kb 1 perc után hangfoszlányok jönnek, újabb 1 perc után megjelenik a kép egy pillanatra, kipixelesedik, eltűnik. Ekkor a hang már egész jó, szakadásmentes. Aztán szép fokozatosan egyre jobban összeszedi magát a kép is. Pár perc után már nem szakadozik se a kép, se a hang.

Eddig azért nem jutott eszembe, hogy gariztassam, mert arra gondoltam, hátha azt mondják hogy a hiba a szolgáltatóban van.
Samsung B530-as TV-ről van szó.
Más valaki tapasztalt már ilyen hibát esetleg ennél, vagy másfajta TV-nél DIGI hálózatban? Korábban DVB-T-t használtam, ott nem csinálta ezt, bejöttek egyből a csatornák.

(#2433) hattorihanzo válasza attesz_32 (#2426) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Gyere, vendégül látlak 2 teljes napra, aztán elmonthatod, hogy láttad az összes műsorukat. :D
Na jó, az első fele csak vicc volt, a második a szomorú valóság. Reméljük ez javulni fog a jövőben.

A lényeg, hogy egyenlőre senki ne bánja, a kínálat igen szűkös, és sokszor nem szebb, mint az sd NG vagy Wild.

[ Szerkesztve ]

(#2434) hattorihanzo válasza hattorihanzo (#2433) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

És nincs EPG ( nem lényeg ), nincs magyar hang, se felirat. És speciel még egy analóg Nickelodeonnak is jobban örülnék.

[ Szerkesztve ]

(#2435) sixtybi válasza hattorihanzo (#2434) üzenetére


sixtybi
tag

Szerintem külön jó, hogy nincs magyar hang, így legalább az ember rá van kényszerülve arra, hogy angolozzon. Mondjuk annak nagyon örülnék, ha angol feliratot nyomnának mellé.

(#2436) domik


domik
csendes tag

Sziasztok!

Új DIGI tv előfizetőként lenne egy kérdésem.
Mekkora jelszint a megfelelő, mi a minimum. Nálam a jelszin 66-67, a minőség 100%, közvetlen csatlakozásnál, a jel nincs sehol megosztva.

Köszi!

(#2437) pasionales válasza GazRic (#2427) üzenetére


pasionales
tag

Azért mert az ATV-n nem minden adás HD.

(#2438) GazRic válasza pasionales (#2437) üzenetére


GazRic
senior tag

pedig UPC-nél HD lesz

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#2439) zhagyma válasza sixtybi (#2432) üzenetére


zhagyma
őstag

B530. Ilyen hibákat nem tapasztaltam. Én a gyenge jelszintre tippelnék ...

(#2440) spani válasza sixtybi (#2432) üzenetére


spani
csendes tag

40C6000-es készülékem van. DVB-T antennával nekem is jó volt a kép, csak a kábeles digitális adások voltak rosszak. Blokkosodott és pixeles volt a kép.

(#2441) allfinanz válasza pasionales (#2437) üzenetére


allfinanz
senior tag

Gratulálok!
A közszolgáltati TV-knél se minden műsor HD, mégis a HD jelet továbbítják a MindigTV-től.

Kérdés: A MindigTV-nél a fizetős ATV HD-ban megy?

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#2442) sixtybi válasza zhagyma (#2439) üzenetére


sixtybi
tag

Megnéztem a jelszint áltaálban 100-on van, de előfordul hogy csak 80.
Az error level meg 0, de néha felugrik 1-re vagy 2-re.

Úgyhogy ezek szerint nem a jelszint miatt nincs adás néhány percig bekapcsolás után. Senki nem tapasztalt még ilyet? Félek attól ha leadom gariba kiröhögnek emiatt.

Offtopic, de tudja valaki, hogy a Samsung gariidőn belül házhoz jön, vagy nekem kell-e bevinnem?

(#2443) grizligeza válasza Misi 007 (#2430) üzenetére


grizligeza
csendes tag

nem érzem adekvátnak a választ, lévén tatabányán és dunaújvárosban pl. megjelenik a kínálatban a 2 NG HD csatorna, míg mondjuk győrben, békéscsabán és veszprémben nem.

(#2444) attesz_32 válasza sixtybi (#2442) üzenetére


attesz_32
tag

Igen kimennek házhoz. A garanciapapíron van egy telefonszám, azt felhívod, felveszik az adataidat. Utána nemsokkal felhívnak a szervízből, és egyeztetnek veled időpontot, hogy mikor tudnak kimenni.

(#2445) sixtybi válasza attesz_32 (#2444) üzenetére


sixtybi
tag

Szuper, köszi. Akkor egy próbát megér. Ha senkinél nincs ez a hiba, akkor tuti nem a DIGI hibája, hanem a TV-é

(#2446) McLaca válasza GuruZone (#2412) üzenetére


McLaca
őstag

Hááát, én ha vennék, akkor ilyet vennék.

attesz_32#2426: Ha ebből indulunk ki, akkor mi van a HD-ra, DVB-C-re nem képes készülékkel rendelkezőkkel? Ők se HD adást, se a csak DVB-C-n elérhetőket nem tudják nézni, mégis ugyanannyit fizetnek...
A UPC-nél sem egységes a kínálat országszerte, csak az ár.

alitta73#2431: inkább a digitálisnak kéne drágábbnak lennie, tekintve, hogy a digi gyakorlatilag ingyen adja a DVB-t, és ezzel azt hiszem, egyedül van a piacon. Ráadásul az analóg is bőven olcsó ennyiért, nem is értem, hogy lehetnek nyereségesek ebből...

GazRic#2438: mert annyira jó csatorna az az ATV? Az elmúlt 5 évben talán ha 10 percet sikerült néznem...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2447) easy...rider válasza hcs57 (#2259) üzenetére


easy...rider
őstag

Szia!
Nekem is pont ilyen készülékem van, csak 42-es. hogy a fenébe tudom behozni rajta a digi tv DVB-C jelet?
átállítottam az országot svédre, kiválasztottam a kábelt, de semmi :S
beállításoknál benyomtam hogy analógot is keressen, azokat meg is találja, de utána semmi :(
leírnád részletesen hogy sikerült neked?
a legújabb szoftver van feltéve nekem. legalábbis amit a philips.hu-n találtam az van.

(#2448) easy...rider válasza easy...rider (#2447) üzenetére


easy...rider
őstag

most úgy tűnik sikerül, átállítottam az országot Svédre, meg a keresést hogy teljes sávszélességen keressen, eddig 70 digitális csatornát talált, de lassan megy a keresés nagyon, ezért még nem tudom mi lesz a végén

(#2449) GazRic válasza McLaca (#2446) üzenetére


GazRic
senior tag

nem is az , de ha HD akkor legyen is HD :))

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#2450) pasionales


pasionales
tag

nálatok is késik a digitális adás az analóghoz képest?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.