Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) pojakcs válasza KovácsGéza (#3200) üzenetére


pojakcs
senior tag

Nagyon úgy tűnik, mivel a hálózat eltűnt nálam is.

Üdv: Csaba

(#3202) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Megint geciznek (nem tudom szebben írni) a Sport1-el, pont, mikor meccs lesz. Vége az lesz, hogy lemondom a retekbe ezt a szart.

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#3203) OliApa válasza Feme (#3199) üzenetére


OliApa
aktív tag

Vééégre! :))

http://velemmivan.blogspot.com/

(#3204) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Holnap lemondom az előfizetésemet. Roxy Rádió megy a Sport1 hangja helyett, pont megint, mikor meccs lenne...
Négy évente egyszer van EB.

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#3205) Rick4 válasza KovácsGéza (#3204) üzenetére


Rick4
félisten

most már jó...kérdés, meddig.. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3206) moland007 válasza KovácsGéza (#3204) üzenetére


moland007
tag

grat!
jómagam már megtettem :)

55A83J

(#3207) spammer


spammer
veterán

Eljött az este, meccs lenne, Sport 1 van pár mp-ig, aztán se kép se hang.

Digi = Trágya szolgáltatás

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3208) gvass


gvass
tag

Érdekes cikk:

[link]

Ha tényleg igaz, értem a kapkodást a szolgáltatók részéről...

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#3209) Rick4 válasza gvass (#3208) üzenetére


Rick4
félisten

ez perpill csak a dvb-t-re azaz a földfelszini sugárzásra vonatkozik...szerintem a leendő tévécsatornáknak jobb egy kábeltévével leszerződni, műholdas csomagba építve megjelenni a háztartásokban, mint a földfelszíni sugárzással nyomulni, ennyi az egész... :U míg ez még sok sok pénz, arra nem kell rá költeni, már működik..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3210) Lala6 válasza Rick4 (#3209) üzenetére


Lala6
őstag

Jaja, a földi digitális sugárzás, majdnem olyan, mint a műholdas. Külföldöm már sok országban megy, csak itthon a bürokrácia malmai lassan őrölnek. Én azért veszek majd egy DVB-T beltérit, ha elindul a szolgáltatás. Kíváncsi vagyok rá.

(#3211) Rick4 válasza Lala6 (#3210) üzenetére


Rick4
félisten

én is kíváncsi vagyok rá, mit ajánlanak, a dolgok mostani állása szerint nincs sok perspektíva benne...maga a sugárzás nemhogy olyan, de kifejezetten ugyanolyan, csak ugye a műholdas vételnél már a fejben lekonvertálják a jelet, mert a műholdról sugárzott frenvencián baromi nagy a kábel csillapítása...ehhez képest a dvb-t "beltérihez" kell egy pici antenna, és annyi. ;) szerintem a kereskedelni csatornáknak nem éri meg ilyen vonalon is elindulni, max majd 2012-re gyúrnak, amikoris ugye leáll az analóg sugárzás..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3212) Enemy


Enemy
aktív tag

okulásképpen...
Felmondtam a szolgáltatást.. Postai uton feladtam a felmondást.
2008.01.14-én
a multhéten még közölték nem tudták feldolgozni a levelet.. lehet hogy itt van..
MA jött egy mail(rákérdeztem) hogy még nem érkezett meg...
MA lefaxoltam a felmondást..
A készülékek 14-óta nem aktívak..

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#3213) D600


D600
tag

Egyik ismerősömnek az eddigi 2700 Ft helyett, 3240 Ft-os csekk jött már e hónapban. Más is kapott emelt díjat már?

[ Szerkesztve ]

(#3214) Lala6 válasza D600 (#3213) üzenetére


Lala6
őstag

Na, ha én is ilyen csekket kapok, akkor feljelentem őket. Ezt nem tehetik meg, ha emelnek 30 nappal előre be kell jelenteni.

(#3215) Lala6 válasza Rick4 (#3211) üzenetére


Lala6
őstag

Azon gondolkoztam, hogy hol akarják indítani az m2 HD-t? Műholdon(13E), vagy már DVB-T-n? Olimpia HD felbontásban...ez lesz a nem semmi.

(#3216) Rick4 válasza Lala6 (#3215) üzenetére


Rick4
félisten

asszem az földin megy, (dvb-t) de ott perpill csak a közszolgálati csatik fognak menni..akik kereskedelmi csatornák szeretnének indítani földi sugárzású digitális rendszerben, annak súlyos pénzeket kell becsengetni, csak magáért a frekvenciaengedélyért, utána meg az évente fizetendő milliók- milliárdok, odatartoznak az ortt alá, ami ugye rendszerint előnnyel nem jár, stbstb . valamint a lakosság nagy részének így is úgy is kell egy kiegészítő eszköz, hogy tudja fogni a földi digitális műsorokat, ezért mondtam, hogy egy újonnan induló csatorna egyszerűbb, ha leszerződik a digivel, és a upc directtel....szerintem kifizetődőbb..

mivel az M2 jelenleg is megy kódolatlanul, de még analóg műholdvevővel foghatóan, azt fogják tutira átállítani HD-re...vagy legalábbis azzal lesz valami, mert sok értelme nincs tovább nyomni azt az analóg csatornát.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3217) D600 válasza Lala6 (#3214) üzenetére


D600
tag

Ez biztos? Néztem a szerződésem és két dolog tünt fel. Egyik, hogy hűségnyilatkozat nélküli, tehát akartam volna bármikor felmondhattam volna. A másik hogy a havidíj nincs felvezetve sehova.

A HD alatt az m2 esetében melyik felbontást értik? Mert egyelőre a mezei LCD-k a kisebb HD felbontást használják. A full HD az egy felsőbb kategória.

(#3218) pojakcs


pojakcs
senior tag

Itt olvasható újabb hír a dvbt-ről.
Annyit azért hozzátennék, hogy ez sem egy problémamentes rendszer. Kabhegyről van már évek óta kisérleti adás, és próbálkoztam egy dvb-t vevővel. Hasonlóan a digihez, ez is kockásodik ,nyekereg, ha az időjárási körülmények olyanok. Azt el kell felejteni, hogy egy pici botantenna, és jön minden ,tükör kép minőségben. Ez egyes helyeken lehet hogy igaz, de általánosságban nem. :(

Üdv: Csaba

(#3219) pojakcs válasza D600 (#3213) üzenetére


pojakcs
senior tag

Nem lehet hogy most kötette be a digit?
Mivel ilyenkor visszamenőleg számlázzák a bekötés időpontjától az aktuális törthavi összeget, plussz a következő teljes hónapot előre.
Én ma kaptam pont a számlát, nekem nem emelték fel. :)

Üdv: Csaba

(#3220) Gilberto válasza pojakcs (#3218) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Itt Nemetorszagban tökeletesen müködik a dvb-t antenna a szombamban. Tökeletes keppel. Kb. 15 centis a bot amit antennanak neveznek.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#3221) Palika71 válasza D600 (#3217) üzenetére


Palika71
őstag

"a rendszer lehetővé teszi a nagyfelbontású (hd)tévécsatornák sugárzását is, így ha minden jól megy, illetve akár jobban, mint a tervek, akkor a pekingi olimpiát már ilyen minőségben élvezhetik majd az m1-et digitális rendszeren fogó nézők"
Itt csak az van, hogy technikailag lehetséges. De mivel ez az átállás a 16:9-et is megköveteli, így a hazai nagy többség nem tudna profitálni belőle, hanem csak veszítene, hiszen a hagyományos készülékeik miatt összemenne a kép.
De ha egyszer mégis lenne HD, akkor az az 1280x720p lenne.
De ennek a minőségét is letudnák rontani az itthoni szolgáltatók annyira, hogy a DVD-d álltal nyújtott minőséget meg sem közelítenék.
Naggyon pesszimista vagyok, az itthoni MINŐSÉGI televíziózás kapcsán. :(
(persze a reményhal meg utoljára :DDD )

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#3222) Palika71


Palika71
őstag

Imént érdeklődtem az ügyfélszolgálaton, hogy mi lesz a képszéteséssel.
"A problémáról tudunk, a romániai partner a javításra törekszik, de időpontról nem tudunk semmit."
Nesze semmi, fogd meg jól.
Megérdeklődtem a felmondás lehetőségét, és azt mondták, hogy ha levélben benyujtok kérelmet, akkor TALÁN eltekintenek a 40e Ft-os kötbértől.
Megpróbálom.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#3223) pojakcs válasza Gilberto (#3220) üzenetére


pojakcs
senior tag

Feltételezem ,ha majd országos lefedettség lesz ,akkor itt is normálisan fog működni. Pillanatnyilag ,számomra csak a kabhegyi adás vehető az UHF 64-es csatornán, és ez eléggé határeset. A kisugárzott teljesítmény (ERP) is csak 2,5 kW. Az osztrák csatornák viszont szépen jöttek. :)

Üdv: Csaba

(#3224) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Meg tudja nekem mondani valaki, hogy az mitől van, hogy ha szerelek valamit a beltérin, például most rákötöttem egy asztali DVD felvevőt, akkor utána miért megy el több csatorna is mindkét beltérin? Illetve azt a jelenséget tapasztalom, hogy csak akkor megy minden adó, ha az egyik beltéri (master) ki van kapcsolva.

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#3225) KovácsGéza válasza KovácsGéza (#3224) üzenetére


KovácsGéza
tag

Oké, ezt megoldottam, de akkor most azt írja le valaki, légyszi, hogy lehet mindkét beltérin belőni az Echo TV-t?

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#3226) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Ha már itt tartunk, arra is adhatnátok tippet, hogyan kössem rá a DVD felvevőt a beltérire! RF-el vagy SCART-al? Melyiknél lesz szebb a minőség?
Köszi!

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#3227) Rick4 válasza KovácsGéza (#3226) üzenetére


Rick4
félisten

rf -en eleve mono a hang a scart a tuti.....van a dvd felvevődben tuner? milyen készülék az?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3228) KovácsGéza válasza Rick4 (#3227) üzenetére


KovácsGéza
tag

Egy Philips, de hát milyen felvevő lehetne, ha nincs benne tuner???!!!

Ez a mono hang egészen biztos? A NICAM is antennakábellel érkezik be a tévébe.

[ Szerkesztve ]

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#3229) Rick4 válasza KovácsGéza (#3228) üzenetére


Rick4
félisten

gondolom digis hjundáj beltériről beszélünk. ott az RF kimeneten mono a hang, de általánosságban is az a nézet az elfogadott, hogy a scart (vagy RCA) kábellel kell összekötni őket a jó minőség érdekében ..nem tudom, hogy minden dvd felvevőben kell e tunernek lennie, nekem a tévémben van egy beépített vinyó, így nem vagyok a dvd felvevők témakörében tájékozott...nicam esetleg a kábeltévéből, vagy a földi yagi antenna jeléből lehet, de a nicam tuner magában a tévében van..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3230) KovácsGéza válasza Rick4 (#3229) üzenetére


KovácsGéza
tag

Az RCA összekötéssel meg az a bajom, hogy - nem fogod elhinni - hiába sztereo a hang, a kép nem annyira jó, mint RF-en. Így ez egy 22-es csapda, mert vagy a kép a jó, vagy a hang.

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#3231) KovácsGéza válasza Rick4 (#3229) üzenetére


KovácsGéza
tag

Inkább ebben adj nekem tanácsot:

Van ugye két beltéri, két Hunyadi.

Van egy 1-es, amibe jön az antennától a jel, és a 2-es, ami az 1-estől kapja a jelet. Most, hogy huzigattam, dugdostam, megint azt csinálja:

- ha az 1-es be van kapcsolva, mondjuk az RTL-re, akkor egyiken sincs jel
- ha be van kapcsolva, de nem az RTL-re, hanem mondjuk m1-re, vagy ki van kapcsolva, akkor a 2-es megy, de értelem szerűen az 1-es nem.

Ez mitől van, hogy lehet ezt megoldani???

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#3232) Rick4 válasza KovácsGéza (#3231) üzenetére


Rick4
félisten

próbáltad őket megcserélni? nem tudom mi lehet, a felfűzéskor csak az azonos poláron levők láthatók, vagyis ha a V poláron nézel műsorokat a fő beltérin, akkor a tásr beltérin is csak a V poláron levők fognak jönni. ennek egyetlen oka van, a beltéri a polárváltással változtat a fejtáp feszültségén is, (13 vagy 18V-ot ad ki) így az egyik mellett nem nézhető a másik. nekem itthon egy globo klón beltérim van egy skystar2-es számítógépes kártyával felfűzve, és érdekes módon teljesen hibátlanul megy mindkettő, ha az egyiket kapcsolgatom, nem ugrál a másik, és fordítva is igaz, sőt mindkettőnéál hibátlanul megy a diseqc forgatómotor is...egy a lényeges, a megfelelő polár...a digis műsorok nagy része egyetlen polarizáción van, emiatt az m1, és az rtl klub is kellene hogy menjen...az F csatlakozó alatt nem ér oda a középső szálhoz az árnyékolásból egy pici rézszál? ilyen is lehet...

jó helyre dugdostad vissza a koaxkábeleket?

kábelre a kérdés: milyen tévéd van? mitől jobb az antennakábeles összekötés? milyen a rosszabb kép? másik scarttal, RCA-val próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3233) KovácsGéza válasza Rick4 (#3232) üzenetére


KovácsGéza
tag

Megoldottam.

A gyári beállításokra kellett visszarakni, ami csak azért nem jó, mert lehet újra a csatorna sorrendet rendezni, de ez a legkevesebb.

Egy 72cm-es Sharp-om van, de egyébként tök igazad volt a Scart-RF dologban. Nem is értem miért raktam annak idején át RF-re, azt hiszem csak lustaságból, hogy mikor bekapcsolom ne kelljen még külön átnyomni AV-re.
De így jobb a kép is és a hang is, ez tény.

Az ugrálás ellen meg a DISEqC kell OFF-ra raki.

Köszönöm!

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#3234) Rick4 válasza KovácsGéza (#3233) üzenetére


Rick4
félisten

okés, de ha valakinek van a tükörhöz forgatómotorja, akkor ne forgasson, mert a beltérik ugrálnak? vagy ha 2 vagy többfejes rendszere van, és diseqc kapcsoló van feltéve? ez nem hangzik túl jól... :U

egészségedre.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3235) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Tök jó... :((

[link]

[ Szerkesztve ]

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#3236) Gilberto


Gilberto
aktív tag

filmek és sorozatok adják a műsorstruktúra gerincét, emellett animációs és felnőtteknek szóló műsorokat is láthatnak majd a nézők, ahogy itt lesznek láthatók az élő sportközvetítések - így a labdarúgó és a kézilabda Bajnokok Ligája - is.
Nah most van totalis szivas,mint ahogy az idezetböl is lathatjatok. Eddig angol foci nem volt mostmar BL-sem lesz. Köszönhetö a TV6-nak.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#3237) KovácsGéza válasza Gilberto (#3236) üzenetére


KovácsGéza
tag

Nem!
Köszönhető a Dili Tv-nek, hogy nem teszi be a csomagjába.

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#3238) csibor válasza KovácsGéza (#3237) üzenetére


csibor
őstag

Bezzeg az UPC sem sugározza :)

(#3239) Kiskutya válasza KovácsGéza (#3237) üzenetére


Kiskutya
veterán

tuti hogy lesz a diginel is.

hmm...

(#3240) Rick4 válasza Kiskutya (#3239) üzenetére


Rick4
félisten

persze, pont úgy mint a premier ligát sugárzó eurosport2... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3241) Lala6 válasza Rick4 (#3240) üzenetére


Lala6
őstag

Nem hallottad a mai híreket?
Jövőhéten indul az Eurosport 2 Hungary. A premier ligát is adó.

(#3242) Kiskutya válasza Rick4 (#3240) üzenetére


Kiskutya
veterán

meg a upc sem egyezett meg veluk pedig az 1ik legnagyobb szolgáltató szerintem idővel sikerül megegyezni veluk a diginek is meg a upcnek is!

hmm...

(#3243) Lala6 válasza Kiskutya (#3242) üzenetére


Lala6
őstag

Mondom, a digi megegyezett velük. Kedden indul.

(#3244) Rick4 válasza Lala6 (#3241) üzenetére


Rick4
félisten

wow, nem hallottam, egész nap oda voltam, 400km után este 7-kor értem haza. hol híresztelték? :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3245) Lala6 válasza Rick4 (#3244) üzenetére


Lala6
őstag

A szokásos helyen RDI. Fanta írta, ő még soha nem írt hülyeséget, digi közeli emberke.

(#3246) pepe0419


pepe0419
tag

Sziasztok! Ma reggel néztem a TV-t, és egyszer csak búgn kezdett a TV, majd a HUMAX-II beltéri lekapcsolt, és újraindult (kék képernyő, töltés). De nem kapcsol már vissza, hanem újra lekapcsol és újra tölt majd újra lekapcsol és tölt és lekapcsol... Mi lehet a gond? Áramtalanítsam kicsit? Meghalt a beltéri? Köszi. Pepe

A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.

(#3247) Lala6 válasza pepe0419 (#3246) üzenetére


Lala6
őstag

Érdemes áramtalanítani 10 percre, de szerintem annak annyi, csere lesz belőle.
Az új szoftver kinyírja a humax II-ket.

(#3248) pojakcs válasza pepe0419 (#3246) üzenetére


pojakcs
senior tag

Ha a fej irányában zárlat van, akkor is ezt szokta csinálni.

Üdv: Csaba

(#3249) Lala6 válasza pojakcs (#3248) üzenetére


Lala6
őstag

Okos beltéri, kiírja, hogy fejzárlat. Tudom, mert egyszer úgy szereltem, hogy bevolt kapcsolva. Kírja, hogy fejzárlat és elveszi azonnal a feszt a fejtől.

(#3250) pepe0419 válasza Lala6 (#3249) üzenetére


pepe0419
tag

Sajna nem javult meg (egész eddig áramtalanítva volt), kicsavartam a koax kábelt (fejzárlatot kizárva), kivettem a kártyát is, semmi változás. Meghótt. Hétfő cserélik, addig marad a földi vétel :((

A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.