Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75051) movax válasza Blackhole13 (#75050) üzenetére


movax
őstag

Ez valszeg az istenverte Intel Serial IO driver, vagy még inkább a Dell-es implementációjának a hibája, hónapokig kerestem a megoldását, de nincs.

(#75052) Yeffy


Yeffy
veterán

Sziasztok, remelem jo helyre irok.

Magyarorszagi rokonnak van egy 5590-es i5 8250U-s Latitude-je, 2019-es, amiben doglodik az akksi, uj kellene bele. Ket kerdesem volna.

1. Service tag alapjan az alabbi akksi kell bele:

451-BBXU : Primary 3-cell 51W/HR Battery
83XPC (BTRY,PRI,51WHR,3C,LITH,LGC1)

Erdemes utangyartottal veszodni, vagy legyen inkabb gyari? En az utobbira hajlok, foleg, mivel aktivan van csak akksirol hasznalva. Megis csak megbizhatobb egy gyari, nem?

2. Mo-n hol lehet gyarit rendelni hozza, ahonnan tenyleg azt is kapod, nem valami atcimkezett hamisitvanyt?

Koszi

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#75053) pohár válasza Yeffy (#75052) üzenetére


pohár
félisten

nekünk van is belőle készleten, mintha ma ajánlottam volna ki... már egybefolynak a napok, de kéne legyen rakin gyári hozzá :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#75054)



senior tag

Sziasztok. Nem tudom hova tartozik a nyűgöm, úgyhogy itt kezdem. Van egy Latitude 5540-em, hozzá egy TB16 dokkoló. (céges cucc) Erre szeretnék kötni egy Eizo ev2450-es monitort hdmi-n, de fullhd-ben kizárólag 60hz interlaced módban megy. (fos) Közvetlenül a gépre kötve tudja a 60Hz-et, illetve minden más monitor tök jól működik a dokkolón, még akár 4k/60Hz módban is. Mit tegyek, hogy jó legyen? A "cseréld le" opciót utoljára hagynám. Köszi.

(#75055) Blackhole13 válasza movax (#75051) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Hát ez elég kellemetlen. Akkor a megoldás gondolom az egér.

(#75056) Yeffy válasza pohár (#75053) üzenetére


Yeffy
veterán

bocsesz, most jarok ebben a topikban eloszor, mit takar az a nekunk?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#75057) Tsebacsi válasza Yeffy (#75056) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

pohár a "szakmában" dolgozik ;] :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75058) Yeffy válasza Tsebacsi (#75057) üzenetére


Yeffy
veterán

remek, merrefele?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#75059) RosszQtya


RosszQtya
csendes tag

Sziasztok!

No visszakerült a gép... beázás... maradjunk annyiban, hogy a nedves papírtörlőtől beázott... nagyítóvall alig lehetett megtalálni, de teszek majd fel képeket...

előttem pár gépet telibefújt a mester WD40-el, köztük az enyimet is... :Y

no de ugy mindig később ment tönkre, mondtam, akkor megyek vissza hétfőn... :DD :DD

kinyitottam, bekapcsoltam, a billentyűzet VÖRÖS! No ezért nem vettem megy tegnap az Asust, mert lehet hogy csini, de szemüvegesként a fényereje nem kielégítő számomra...

Nézzétek el, hogy hülye vagyok hozzá, így ennek tudatában a következző...

A gépnek újra lett írva a BIOSa, (hogy miért az passz...) így minden beállítás elveszett... meg mernék rá esküdni, hogy ACHI módban volt, most Raid on van beállítva... ha mepiszkálom, közli a BIOS, hogy ebből copás lesz nem kellene...

Lefrissítettem a Win10-et, talána deffender filee jött csak le, DE jobb oldalon ordít, hogy a gép nem kompatibilis a win11-el! Egy gonddal kevesebb, mert nem is kívánom, de bántja a szemem.... 1 nappal ezelőtt, még kompatibilis volt hónapok óta...

Hát akkor töltsük le az a programot, ami ellenőrzi... elindítom, majd feljön a progi, valami olyat mond, hogyha ide bökök, akkor ellenőrzi és ha megfelelő a gép, akkor innentől az elsők között fogom megkapni a frissítéseket... NEM KÉNE! Driverekben is vannak a frissítés fetisiszták, aztán másnap olvasom, hogy hazavágta a gépet, mert a frissítés... Legutóbb pl a xiaomi telefon frissítése csinálr bootloopot...

Ezért várok mindig pár napot/hetet...

Szóval most nem tudom mi van... és egyéb agyrémek :F :F :F :W :W
A BIOS secq alatt nem találom a TPM chip dolgait, pedig tuti van benne, mert eddig is volt :K :K

-=[beü]=-

(#75060) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Mennyire normális az hogy a laptoban lévő
Micron 2450 NVMe 256GB ssd hőmérséklete
gyakran 50 fokra is felmegy tartósan ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75061) t72killer válasza DonThomasino (#75060) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha dolgozik is, akkor teljesen. A régi samu 850-esem ha nagyon meggyötörtem+nem volt alatta a bekapcsolt notihűtő, volt, hogy kilőtte a hővédelem :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#75062) DonThomasino válasza t72killer (#75061) üzenetére


DonThomasino
veterán

A bitlocker befolyásolhatja?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75063) t72killer válasza DonThomasino (#75062) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

komolyabban nem sztem. Nagyobb adatmozgásnál igye az is dolgozik, de a nagyobb adatmozgás alapból dolgoztatja az ssd-t.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#75064) azbest válasza DonThomasino (#75060) üzenetére


azbest
félisten

70 foknál elegendő problémát keresni. Sebességteszt alatt akár fölé is mehet.

[ Szerkesztve ]

(#75065) pohár válasza Yeffy (#75058) üzenetére


pohár
félisten

Budaörsön vagyunk :K (C Szerviz)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#75066) RosszQtya válasza pohár (#75065) üzenetére


RosszQtya
csendes tag

C, mint CHS? :U :U

-=[beü]=-

(#75067) pohár válasza RosszQtya (#75066) üzenetére


pohár
félisten

ühüm

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#75068) RosszQtya válasza pohár (#75067) üzenetére


RosszQtya
csendes tag

akkor inkább nem írom le a garis tapasztalataim, mert még az unokáim is kitiltják budaörsről... :W :W :W

-=[beü]=-

(#75069) RosszQtya


RosszQtya
csendes tag

ilyen lett a gép... no nem azért, mert pimpelni akartam... ezt dobta bele a kisszerviz (ez volt kéznél)... szép, csak ne kelljen tök sötétbe használni... :Y

[ Szerkesztve ]

-=[beü]=-

(#75070) RosszQtya


RosszQtya
csendes tag

Mivel már mindet kipróbált a szerviz, elkezdték csvarjaira szedni a bilentyűzetet (ezért is kellett pótolni) állítólag, ez a "beázás" tette tönkre... legyen, de 30 év alatt ez az első gépem, ami bármi hibát produlák, mivel vigyázok rá...

tehát alig nedves papírtörlővel tilos áttörölni (szerencsére máshol atz mondták nem lesz semmi baj) eddig nem is volt...

íme pár fotó, persze csak nagyító és lámpa alatt látszik.... azért érdekelne, hogy sikerült ez. mert akkor hazakellett volna vágnom pár 10 gépet az évtizedek alatt, de mindtől karc és hibamentesen váltam meg.

urak véleménye? :F :F


-=[beü]=-

(#75071) Tsebacsi válasza RosszQtya (#75068) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor gyere hozzánk (HumanSoft) bár szerintem Pohárékkal semmi baj nincs, ellentétben más szervizzel, akik tényleg elég véleményesek, de az másik gyártó és nem akarok hitelrontani se...
Azzal tisztában kell lenned, hogy nekünk a gyártói előírásokat kell követnünk, sok esetben nem mi döntjük el mi cserélhető és mi nem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75072) RosszQtya válasza Tsebacsi (#75071) üzenetére


RosszQtya
csendes tag

ha legközelebb megMAKKan, akkor megkereslek, mielőtt, a bal kezemmel a jobb vállam felett egy kecses mozdulattal kihajítom a szabadsághegyi toronyból...

köszi :R :R

de egy letörlés ilyen hibát okozhat!? nem felelőst keresek, hiszen saját gép, tehát csak én törölgetem, nem a "barátom"... de akkor vagy minden eddig gépem paks ellen is védett, de ez meg egy letörlés ellen se...

külön vicc, hogy 2018-ben 1500€ volt (450k huf), amiért még ma is kapok egy "gépet". itt csak arra szeretnék rávilágítani, hogy nem "oldjuk meg okosban és olcsón" vettem valami hulladékot... :W :W :W

-=[beü]=-

(#75073) Ablakos


Ablakos
őstag

A gyári 1db 8Gb memóriát bővítettem még 8Gb-al. (Insp. I7-5767) Tökéletesen működik. Single channel módban írja le valamelyik tesztelő program. Ez a memóriák különbözősége vagy alaplap miatt van így? Órajelre, késleltetésre megegyeznek, de crucial-t vettem. Az eredeti valamilyen más brand.

(#75074) Yeffy válasza pohár (#75053) üzenetére


Yeffy
veterán

tudsz gyarira, illetve utangyartottra adni linkeket vagy arajanlatot privatban?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#75075) pohár válasza Yeffy (#75074) üzenetére


pohár
félisten

utángyártottunk biztos nincs hozzá rakin, amíg van gyári, addig nem nagyon éri meg az utángyártott imho, holnap nézek neked árat rá :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#75076) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Windows 11 telepítésekor kellene az Intel RST driver, de nincs meg a Dell honlapján a géphez tartozó illesztőprogramok között az Adattárolás/ Storage mappában.

Ott ez a két fájl van:

SK-Hynix-BC901-Solid-State-Drive-Firmware-Update_YHWK7_WIN64_5100.6151_A04_01.EXE

Kioxia-Solid-State-Drive-Firmware-Update-for-KBG50ZNS256G-KBG50ZNS512G-KBG50ZNS1T02_N5D21_WIN64_1120.0108_A00.EXE

A Dell honlapján írják:
Intel 11th, 12th, and 13th Generation Processors, No Drives Can Be Found During Windows 10 and Windows 11 Installation

A megfelelő Intel RST drivert kellene kicsomagolni és rámásolni a telepítő USB-re ahhoz, hogy a telepítés során bekérhesse az oprendszer.

[ Szerkesztve ]

(#75077) Pyttawrx válasza Dhampir (#75076) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Leírod a noti típusát?

(#75078) Dhampir válasza Pyttawrx (#75077) üzenetére


Dhampir
félisten

Dell G15 5530

Talán sikerülni fog.

Az Intel honlapjáról letöltöttem az RST drivert (habár itt a 13. generációs platformot nem írja): Intel® Rapid Storage Technology Driver Installation Software with Intel® Optane™ Memory (10th and 11th Gen Platforms)

Ezután a parancssorba húzva ezzel a paranccsal kibontottam:
SetupRST.exe -extractdrivers SetupRST_extracted

A tipp ebből a videóból származik:
HDD NOT SHOWING IN WINDOWS 10 & 11 INSTALLATION ON INTEL 11th, 12th and 13th GEN - SOLVED (Part -2)

Mindjárt átmásolom az USB meghajtóra és be fogok számolni róla.

Működne, de nem kompatibilis egyik driver sem a megnyitott három közül.

[ Szerkesztve ]

(#75079) Dhampir válasza Dhampir (#75078) üzenetére


Dhampir
félisten

Találtam újabb drivert, még ezt megpróbálom: Intel® Rapid Storage Technology Driver Installation Software with Intel® Optane™ Memory (11th up to 13th Gen Platforms)

Ezt azonban még nem sikerült kicsomagolnom az előző parancssorban alkalmazható módszerrel.

Esetleg van valami ötletetek, hogy mi a működő megoldás? :F

[ Szerkesztve ]

(#75080) Pyttawrx válasza Dhampir (#75079) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

7zip-el csomagold ki

(#75081) Dhampir válasza Pyttawrx (#75080) üzenetére


Dhampir
félisten

Már megtettem, de amit kicsomagol, az használhatatlan.

(#75082) Pyttawrx válasza Dhampir (#75081) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez? [link]

(#75083) Yeffy válasza pohár (#75075) üzenetére


Yeffy
veterán

rendben, várom :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#75084) Dhampir válasza Pyttawrx (#75082) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen, sikerült! :R

Az is segített, hogy a termékkulcsot nem adtam meg az elején, amit korábban mindig beírtam. (?)

Ezenkívül a pendrive-ről történő betöltés előtt visszaállítottam a Biosban az alapértelmezett Raid-et a háttértárat érintő részben.

(#75085) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A lati 5320 és 5330 között mennyi a valós teljesítmény-különbség? Mennyire használható ezeknek a kijelzője kültérben?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#75086) Pyttawrx válasza Dhampir (#75084) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A termékkulcsnak ehhez nincs köze.

(#75087) Dhampir válasza Pyttawrx (#75086) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, de fura mégis. :)

(#75088) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Sziasztok!
SSD csere után friss Windows 11 telepítést csináltam. Szépen felment és működik. Az eredeti W11-ben volt valami Dell-es program, ami frissítette a meghajtó programokat illetve a BIOS-t is. Tudjátok, hogy mi lehet ez a program, illetve honnan lehet beszerezni?
Dell Latitude 5410
Driver csomagot találtam, de szerintem az nem kell: [link]

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#75089) Yeffy válasza GrotESC (#75088) üzenetére


Yeffy
veterán

bocsi, h belevau, de ha jol lattam a cegesen, az a Command vagy a SupportAssist lesz, amit te keresel.
de majd a szakik kijavitanak, ha nem. :B

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#75090) Tsebacsi válasza GrotESC (#75088) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

jelenleg a Dell-nél erre a Dell Command alkalmazás van, a support oldalukról letölthető.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75091) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, valaki hallott már ilyenről?
Egyik napról a másikra egy Dell Latitude 7490 Wifi furcsán kezdett viselkedni 5 GHz-en.
A korábbi 200-300 Mbit/s letöltési sebesség helyett csak max 20-25 Mbit sebességet tud, amikor áramforráshoz van kötve, DE !!
ha kihúzom a töltőt és csak akkuról megy a gép, akkor újra 200-300 Mbit
sebességen megy (ennyit tud a net), ha visszadugom a töltőt újra leesik a sebesség 20-25 Mbit-re.
2,4 GHz-en nem csinál ilyet, csak 5 GHz-en.
Nem változott semmi. Ugyanaz a konnektor, nem lett frissítve semmi, sem rendszer (Win 10), sem driver, semmi új beállítás, a térerő is közel 100%.
3 napja még d.e. jó volt, aztán d.u. ilyen lett. :F

Elsőre interferenciára gondoltam az 5 GHz miatt, de utána derült ki, akksiról nincs gond. Ilyet még eddig nem láttam. Energiagazdálkodásban ugyanazok a beállítások, mint hálózatra kötve pl Legnagyobb teljesítmény. Másra most nem is emlékszem, ami hatással lehetne...
Frissítettem a drivert, de nem változott. Akkor lett jó, amikor letiltottam az 5 GHz-et és csak 2,4 GHz-en megy.

[ Szerkesztve ]

(#75092) GrotESC válasza Yeffy (#75089) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek (Tsebacsi) a választ, már telepítem is.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#75093) mghltm


mghltm
addikt

volt egy kis gondom, de talaltam ra megoldast ami bevalt, hatha masnak is jol jon.

paciens: dell latitude 7400 2in1

problema: tegnap meg toltott a dedikalt usb-c / thunderbolt port-on, ma mar semmi. probaltam tobb gyari toltot illetve usb-c - usb-c kabellel telefont csatlakoztatni ( apple iphone, huawei ), azokat sem erzekelte. dell diagnosztika szinten hibat irt, charger not detected. a mellette levo szinten usb-c viszont mukodott vegig, toltott rola.

megoldas:

I managed to solve this issue and I hope my solution will help other users.
I had to go to "Device Manager" panel and then manually uninstall the driver of "Thunderbolt controller" under "System Devices". I reboot my pc and from the Dell website I download the updated driver for the Thunderbolt and installed that.
Finally the USB-c port started to work again!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#75094) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy dokkolón lehet két laptop úgy hogy a másodikat csak usb-c töltöm a dokkoló usbrōl?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75095) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Van egy Latitude 7480 notim. Kb. 1 hónapja olyan lassú lett mint a franc. Gépelni alig tudok, mint ha nem venné be a karaktereket...

Mi a gond?

Pontosabban a gyorsasággal nincs gond, csak ez a gépelés...

(#75096) Rage47 válasza -secret- (#75095) üzenetére


Rage47
veterán

Hát így nehéz gondolom kideríteni. Milyen Win? Valami leterheli, nézted? Vírus, keylogger?

(#75097) -secret- válasza Rage47 (#75096) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem terheli le semmi. Ezt a antimalware cuccot is lebutítottam ami fogta a ramot de nem értem egyszerűen.

Már minden vírusírtót lefuttattam, antimalware cuccot is. Böngészőből is töröltem a felesleges addonokat.

build: 19045.4239

[ Szerkesztve ]

(#75098) Rage47 válasza -secret- (#75097) üzenetére


Rage47
veterán

Bárhol gépelsz lassú vagy csak pl. a böngészőben. Notepadban is lagol?
Szoftveres gondnak tűnik, de ki lehet szűrni, ha pl. Winen kívül gépelsz, mondjuk pendrive-ra raksz egy Hiren's BootCD PE (hirensbootcd.org) -t és arra bootolsz és ott tesztelsz. Vagy az Ubuntut is lehet használni csak pendrive-ról például telepítés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#75099) DonThomasino válasza -secret- (#75097) üzenetére


DonThomasino
veterán

Frissitéseket nézted?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75100) -secret- válasza Rage47 (#75098) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Mindenhol lassu.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.