Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5701) AtHoS válasza bolic (#5700) üzenetére


AtHoS
nagyúr

pl.
- powerplay működése igencsak hiányos
- ventivezérlés nem befolyásolható kellően (nálam pl. CCC max 30%-ra veszi csak le a ventit) jelenleg ATT-vel 1%-ra levéve is 30ºC környékén van a 4830

Ezekután nem vártam meg, hogy több hiányosságot találjak a CCC-vel kapcsolatban, így tirhítottam is

read-only mode on the forum

(#5702) Pyro


Pyro
csendes tag

Hello, friss AMD-Radeon configom van. Arra lettem figyelmes már a kezdetektől hogy a Cataliyst install után ( 9.2-9.4-9.5) erősen belassúl a rendszer betöltése ( percek alatt áll fel teljesen) ez egy dolog, de valamiért ezzel egy időben a játékok közben sistereg a hangszóró. :F

Valakinek hasonló tapasztalat vagy szájhagyomány utáni ismeret? javaslat?

A rendszer XP sp3al
bővebben az adatlapon.

"...téged még a Bushmanok is kitagadnának..."

(#5703) 19870820 válasza Pyro (#5702) üzenetére


19870820
senior tag

hali nálam is van ez a probléma,csak nekem 4850el,kiváncsi lennék mitöl lehet ez.

(#5704) AtHoS válasza Pyro (#5702) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pyro és 19870820

CCC-s verziót vagy csak DD verziót telepíted?

ATI HDMI Audio-t telepíted-e? Illetve alaplapi vagy bővítőkártyás hangkarit használsz?
Ha alaplapit és telepíted az ATI HDMI Audio-t, akkor a meghajtóját az ATI HDMI Audio előtt vagy után telepíted?

read-only mode on the forum

(#5705) Pyro


Pyro
csendes tag

Ami biztos, hogy a CCC-s verzió, alaplapi, nos ami a sorrendet illeti audio driver-catalyst-és valami ati sotware utility cucc, de így külön hdmi driver nem rémlik, igazából az alaplapi cd-ről felraktam ami volt...

szerk: ( ati-s dolgokban nem vagyok jártas, más cuccom volt edddig)

[ Szerkesztve ]

"...téged még a Bushmanok is kitagadnának..."

(#5706) #67688960 válasza Pyro (#5705) üzenetére


#67688960
törölt tag

ccc nélkül, csak a driver-el jó?

(#5707) Pyro válasza #67688960 (#5706) üzenetére


Pyro
csendes tag

csak drivert controlcenter nélkül nem próbáltam... de ha működne mi lesz a CCC vel, hogy fogom piszkálni?

"...téged még a Bushmanok is kitagadnának..."

(#5708) #67688960 válasza Pyro (#5707) üzenetére


#67688960
törölt tag

lehet hogy a driver miatt akad a vga valamivel, de lehet hogy a ccc-nek van gondja pl a .net frame-val, vagy a visual c++-al, vagy akármi
gondolom a vírusirtót meg mindenféle real time izét, és miegymás futó progit kikapcsolsz telepítésnél

[ Szerkesztve ]

(#5709) Pyro válasza #67688960 (#5708) üzenetére


Pyro
csendes tag

értem... nos ez azt hiszem csak egy újrahúzás során fog kiderülni, vagy inkább húzok egy rendszert a másik winyóra is :D egyébként a real time cuccokat nem kapcslom ki, fent sincs még mikor az ilyen tiszta rendszert rakok fel.

"...téged még a Bushmanok is kitagadnának..."

(#5710) Keksz


Keksz
senior tag

Helló,
ezer éve nem volt frissítve Vista 32bit alatt a videókártya driverem, ma ez is megtörtént.

Sajnos vissza kellett állítanom a rendszert, szerencse h ez a funkció tökéletesen működik Vista alatt, mert az lett az eredménye, hogy a 22"-es montiron ami eddig 1680x1050 -ban tökéletesen ment ugyanez a felbontás jobbra és balra és kicsúszott. 80-80 pixel mind2 oldalon. Használhatatlan.

Ötlet?

Van ez a hiba nálam
"atikmdag stopped responding and has recovered"

és az elmúlt időben egyre többször indult újra miatt a gépem, aztán gondoltam ez
http://www.atikmdag.com/

alapján végigcsinálom amiket írnak és először updatelni kellett volna.

(#5711) Sennalacy válasza AtHoS (#5688) üzenetére


Sennalacy
aktív tag

Azzal egészíteném ki, hogy mivel a Driver Cleaner már nem ingyenes nálam a Driver Sweeper vette át a helyét, de így is jól működött ez a rendszer. Viszont az előtte nvidiánál megszokott driver uninstall restart és új driver fel nem volt tökéletes. Atiéknál kicsit alaposabb takarítás kell.

Egyetértek, hogy ezt be kéne tenni az 1-es hsz-be! :D

Ja és még egy észrevétel. Egy program az 1920x1080p-s felbontásra 60Hz-en összerántotta a képet, úgy hogy a többinél eddig nem volt probléma. Manuálisan hozzáadva az említett felbontást NTSC-vel lehetővé vált visszanagyítani a képet. Ha valakinek épp ez lenne a gondja.. :)

Egyébként mikor jön a következő Catalyst?

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#5712) Sennalacy válasza bozont (#5684) üzenetére


Sennalacy
aktív tag

Nálam kb 200 pontot javított 3dmark06-ban a sima 9.5-öshöz és 320 körül a 9.4-eshez képest alapon ami nem rossz, ráadásul ha jól láttam a minimum fps-eken emelt ami a leghasznosabb.

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#5713) puttputt válasza Sennalacy (#5712) üzenetére


puttputt
őstag

Megpróbáltam én is ezt a 9.5 X (javított)-félét, nem rossz. Eddig nem fagytam még ki, ill. most nézem lassan a játék-tesztet is. Köszi a linket! :R

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5714) Jocy válasza Sennalacy (#5711) üzenetére


Jocy
aktív tag

Talán két hét múlva, ha szerencsénk van......

(#5715) AtHoS válasza Sennalacy (#5711) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Teljes mértékben igazad van :R Én is áttértem már rég a Driver Sweeper-re. Nem is tudom miért a cleanert írtam be :W

read-only mode on the forum

(#5716) lala42 válasza puttputt (#5713) üzenetére


lala42
őstag

Miben más ez, mint az ATI-é? Jobb?
:U

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#5717) puttputt válasza lala42 (#5716) üzenetére


puttputt
őstag

Nem akadt vele az, ami a simával igen... bár, ez lehet mástól is. Ki sem fagyott most... állítólag gyorsul is.
Mondjuk, az AtIé ijesztően kicsi (40 mega körül), ez már van 60...
(9.4-es 67, ha jól emlékszem.)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5718) Weaver


Weaver
senior tag

áh, már nem érdemes szenvedni, mindjárt itt lesz a mindent megváltó 9.6 :DDD

(#5719) puttputt válasza Weaver (#5718) üzenetére


puttputt
őstag

Jaja... végül is sikerült összehoznom a biosszal ezt a drivert..., nagy nehezen... jön az új mindkettőből és kezdhetem előrő :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5720) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azthiszem meg van az első komoly problémám az ATI driverekkel, ami már nem megbocsájtható. 9.5-ös WHQL van fent Win 7 RC1-en, eddig minden DX-es játék jól futott, amit próbáltam.
Ma felraktam a The Cronicles of Riddick - Assault on the Dark Athena-t, és egyelőre az első részzel próbálnék játszani, de nem adja a flesst.
A menüben belőttem a felbontást 1920x1200-ra, mindent maxra, kivéve az élsimítást, mivel jobban érdekelt az Abmbient Oclusion, így azt raktam High-ra. (később azért bepróbáltam volna, mit szól, ha CCC-ből réerőltetek egy edge detect AA-t az AO-ra, de nem rögtön így ugrottam neki).
Indítom, először azt hittem a kép valami post-effekt miatt ilyen maszatos-csíkos az átvezető jelenetben az elején. De nem... Mellesleg úgy akadt, mint a hétszentcség, kb 2-3 FPS lehetett. Mondom fasza, ha 4870x2 nem bírja el a High AO opciót, leveszem mediumra. Ugyan olyan a kép, és a sebesség is, low-ra, még mindig. Kikapcsolom az AO-t, erre hirtelen kitsztul, és tök éles lesz a kép (az árnyékok ugyan olyanok maradnak mint high AO-val előtte, a köd mögött). Mondom oké, bugzik az AO, sebaj, akkor legalább lesz AA. De nem! A menüből lőttem 8x MSAA-t, és 100%-ig ugyan olyan alisinges a kép, mint kikapcsolt AA mellett. Állítgattam a Catalyst IA-t ide-oda, próbáltam CCC-ből erőltetni edge detect CFAA-t, de semmi sem változtat a képminőségen.
Szóval se AO, se AA nem működik.

Ismét egy strigula amellett, hogy a Radeon semmit sem ér, ha OpenGL-ről lenne szó.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5721) Abu85 válasza janos666 (#5720) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ne használj Win7-en OpenGL-es programot. Még csak azok a funkciók vannak a driverekben, ami a WHQL aláíráshoz kell.

Én elhiszem, hogy jó a Win7 RC, de még nincs kész a rendszer, és nem teljes a támogatás! Mellette használjatok XP-t, vagy Vistat, amin minden normálisan működik. ;)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5722) janos666 válasza Abu85 (#5721) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van mellette egy XP, de eddig minden működött, kivéve ez.

Egyébiránt ettől függetlenül gyönyörűen fut az AutoCAD OpenGL-el is Win7 alól 9600M GT-vel (winupdate-ttel húztam le neki a WDDM 1.1 drivert, mert ráadásul hybrid SLI-s laptop). Nemrég raktam fel ismerősömnek, és a szalagmenütől való félelem miatt ragaszkodott korábbi verzióhoz, ami még nem DX-es, hanem OpenGL-es (mondtam neki, hogy necces lehet win7-el, de ment a 2007 ; win7 meg azért kellett, mert lehetőleg eredeti windowst akart, de egyelőre nem volt pénze megvenni, mondtam akkor ne is vegyen win7-ig, addig meg ez eredeti...).

Szóval most komolyan bootoljak be XP-be, és onnan Riddikezzek? (9.4-est ne is próbálgassam, vagy WDDM 1.0-ás Vistás drivert, ilyesmit?)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5723) tzsolesz válasza janos666 (#5720) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ismét egy strigula amellett, hogy a Radeon semmit sem ér, ha OpenGL-ről lenne szó.

Enyhén elhamarkodott kijelentés ez. ;)

(#5724) janos666 válasza Abu85 (#5721) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 9.5-ös Release notesben nem szerepel az OpenGL szó. :W
Hát gratulálok, nem kötelező drivert írni félkész oprendszerre, de ne dicsekedjenek már, hogy nekik van elsőként WHQL Win7 driverük, ha ennyit ér, hogy az OpenGL-t lespórolták...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5725) Abu85 válasza janos666 (#5724) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nehogy azt hidd, hogy NVIDIA-n jobb a helyzet. Ott még sebesség is lassabb a Vistahoz képest. :( Ha valami nem kell a WHQL aláíráshoz az másodlagos. Márpedig áprilisban már le kellett adni a Win7-hez a drivereket.
Az MS nagyon kampányolja a Win7-et, de ettől még nincs kész. Ez egy nagyon fontos dolog. Úgy kell tekinteni rá, hogy kipróbálható, nem pedig használható.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5726) janos666 válasza Abu85 (#5725) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Elhiszem, végül is fut a Riddick, csak szarul, nv-s gépen AutoCad-el is épp csak lebiggyesztettem egy gúlát, és megforgattam fut-e, vagy szétesik a kép, játékot nem indítottam, végképp nem OpenGL-eset.

Feltoltam a 9.2-es drivert (igaz, csak úgy uninstall nélkül, a 9.5-ös fejére, a CCC-t se cseréltem le), ezzel már a menü is csak akadozva vibrál, ha elindítom a Riddiket. :DDD

9.6-al várható valami tágabb OpenGL támogatás, vagy bootoljak be XP-be, rántsam le az XP32-es drivereket VGA-hoz, hangkártyához, ha akarok Riddikkel flesselni a közeljövőben?

Még1: x2-n hogy a biztosabb benchmark céljából letiltani a CF-et? Third party utilitivel forced off, vagy eszközkezelővel disabled az egyik GPU-ra? (de akkor melyik a master, amelyiket előbbre hozza sorban a windows, és driver nélkül is mögéírja hogy (VGA compatible?)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5727) janos666 válasza janos666 (#5726) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy átmenetileg ku'rj@m szét hexeditorral a slave BIOS-t, és akkor tuti nem mászik fel még a driver se a 2. GPU-hoz, hanem ismeretlen eszköz lesz? :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5728) gfefe


gfefe
őstag

üdv mindenkinek ismeritek az ezen az oldalon található buherált drivert? mit lehet róla tudni és ha lehet ne küldjetek el apxxxba mert esetleg szar ez a driver.... :U

thx a választ előre is :R

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#5729) Abu85 válasza janos666 (#5726) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Catalyst AI off az gyakorlatilag kilövi a CF-et. :) Letiltani ne tiltsál le semmit, ezek eredményezik a későbbi driver telepítési problémákat.

gfefe: használj gyári drivert. Semmi másra nem vállal felelősséget az AMD. Nem véletlen megy a támadás a harmadik féltől származó moddolt driverek ellen, mert ha nem tudsz telepíteni gyárit a moddolt után, akkor az AMD Catalyst a szar, hogy nem megy fel. :))

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5730) janos666 válasza Abu85 (#5729) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Á, holnap még egy 8600GT is beköltözik mellé, úgyis oda-vissza lesz cserélgetve a driver, míg találok egy működő kombót, ami visz Physx-et is Radeon mellett, aztán ha megvan húzok egy friss 7201-es win7-et a kipróbált nv driverrel, a kitapasztalt módon. (Illetve gányolunk, ha előkerül végre KillerSnake, mert szivesebben birizgéltetem vele az ATI inf filejait; még az nv-ét úgyahogy átlátom 6 év után, de ezeket -még- nem nagyon.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5731) schwartz válasza Abu85 (#5721) üzenetére


schwartz
addikt

Mellette használjatok XP-t

Milyen SSAO lesz XP alatt? Meg mi lesz a "szupergyors" AA-al? :D

If he dies, he dies.

(#5732) Abu85 válasza schwartz (#5731) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

OpenGL-en? Mi lenne? :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5733) schwartz válasza Abu85 (#5732) üzenetére


schwartz
addikt

Jovanna... Csak neha elkap a hev ha fogast latok a Radeonon... :DDD

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#5734) janos666 válasza schwartz (#5733) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor én most adok neked helyette jobbat. Ez pletykán alapul ugyan, de önmagában nehezebb lesz kimagyarázni. :DDD

Emlékeztek még a G80-memory-leak mítoszra?
Nemrég találtam ezt, hogy az ARMA2 kapcsán ígérték a felylesztők, hogy:
"There wil be new drivers from ATI around 10.6. that will fix videomemory fragmentation problem." Vagyis miközben már úgy áll a dolog, hogy az nv driverei vagy hardware-ei sohasem szenvedtek memória(/memsávszél) pazarló bugokkal, csak kitalálták, addig az ATI driverekben mindvégig ott volt egy memóriamanagementtel kapcsolatosm, komolyabb kaliberű probléma. :)) :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5735) Abu85 válasza janos666 (#5734) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez csak a HD 4850-et érinti. Ha visszarakja valaki a 9.3-as drivert, akkor már most megjavulnak az ArmA 2 problémái. A 9.4-ben új HUB-vezérlés mutatkozott be, a GDDR3 memóriák esetében ez inkább lassulást hozott, a HD 4850 esetében problémákat is. Most a 9.6-ban csak a GDDR5-ös karikra lesz engedélyezve az új HUB-vezérlés.

A memory-leak mítosz az az NV találmánya. Egy csomó ember azt hiszi, hogy meg van oldva a probléma, holott soha nem is volt bug, mert a memória túlcsordulás a Crossbar vezérlő sajátossága, konkrétan javíthatatlan. Illetve nem is kell javítani semmit, mert jól működik, csak nagyon pazarolja a memóriát.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5736) Abu85 válasza schwartz (#5733) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából nem hülyeség amit mondasz. Az OpenGL-ben is lehet Shader alapú AA-t csinálni. Ha nem MSAA lenne a Riddickben, akkor nem kellene választani az SSAO és az AA között. Őszintén remélem, hogy elfelejtik a fejlesztők az MSAA-t a jövőben. Csak a probléma van/lesz vele.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5737) janos666 válasza Abu85 (#5736) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

És mi lenne a helyzet akkor, ha menüből rátolnám az AO-t, driverrel pedig erőltetnék egy éldetektálós 12x CFAA-t? Nagyon lerontaná az egyik a másik hatásfokát, vagy nem is lehetne kierőszakolni?

Csalódtam is volna benned, ha nem magyaráztad volna ki a memvezérlés dolgot. De örülök, hogy itt vagy nekünk, és eloszlatod a ködöt a külföldi fórumokon keringő, pletykaszintű találgatások kapcsán. (Csak vigyázz, ne legyen egy idő után túl gyanús, hogy mindig olyan az a pofonegyszerű, mindent helyre rakó megoldás, mely rendet teremt a paradox fraktálkáoszban, hogy kivétel nélkül vörös árnyalatú lesz utána a napszemcsink lencséje.) ;)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5738) schwartz válasza Abu85 (#5735) üzenetére


schwartz
addikt

Es a HD4850-ben mivezerelt lesz ha nem HUB? Vagy van egy tartalek ring-bus csak a 4850-hez? Vagy nagyon felre akarok erteni valamit? :D

If he dies, he dies.

(#5739) janos666 válasza schwartz (#5738) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom a HUB-vezérlőnek tetszőre alakítottak a memóriavezérlésen HD4800-ra vonatkozólag, és kiderült, hogy a 70-esnek fekszik, de az 50-esnek nem, így az jobban jár, ha a régibuszhoz kialakított memóriamanagementet állítják neki vissza.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5740) schwartz válasza janos666 (#5739) üzenetére


schwartz
addikt

Akkor ertsem azt, hogy a GDD3-as memoriavezerles leragadhat a Catalyst 9.3 szintjen? :)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#5741) Abu85 válasza schwartz (#5740) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezer és egy más módja van még a sebességnövelésnek. Az új HUB vezérlés 3-10%-ot hozott a GDDR5-ös kártyáknak. Már megérte kifejleszteni, főképp figyelembe véve azt, hogy az AMD-nek már nem nagyon lesz nem GDDR5-ös terméke (max. az alsóbb kategóriában).

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5742) Abu85 válasza janos666 (#5737) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Most az, hogy a driverből rárakod nem számít semmit. Nem tudja megcsinálni, nem kompatibilisek.
Nem pletyka az új HUB vezérlés problémája. Nem úgy működik ahogy kellene. Az ArmA2-nél hibázik is helyenként. Biztos voltak meghajtótesztek, szerintem a HD 4850 lassult is vele.
Nem kell ahhoz szemüveg, hogy tud mi miért van, egyszerűen csak meg kell kérdezni az illetékest probléma okáról. :D Úgytom te "zöldbarát" vagy, de mégis Radeont vettél, nyilván ennek is oka van. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5743) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most figyelem, hogy van egy hotfix driver 5. hó 28.-áról. (Néha ide, vagy akár korábbra van dátumozva a 6. havi...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5744) TTomax válasza Abu85 (#5735) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez igaz a 4850X2-re is?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#5745) Abu85 válasza TTomax (#5744) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudom pontosan. Elméletben ott is problémának kell lenni. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5746) TTomax válasza Abu85 (#5745) üzenetére


TTomax
nagyúr

Akkor letesztelem én gyakorlatilag is... bár a 4850X2 egy elég "egyéni" találmány a sapphire-töl... :DDD
Hasit vissza a 9.3-as Cata...hozzá kell hogy tegyem én eddig annyira nem éreztem hogy gond lett volna a 9.5-el de ez nem jelent semmit ugyanis az elözöeket nem próbáltam... :U

Ja és magyarázd már el a fiuknak a 4870X2-es topicban,hogy a furmárk sem az igaz már... nekem nem hisznek... :N

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#5747) tzsolesz válasza Abu85 (#5735) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez csak a HD 4850-et érinti. Ha visszarakja valaki a 9.3-as drivert, akkor már most megjavulnak az ArmA 2 problémái. A 9.4-ben új HUB-vezérlés mutatkozott be, a GDDR3 memóriák esetében ez inkább lassulást hozott, a HD 4850 esetében problémákat is. Most a 9.6-ban csak a GDDR5-ös karikra lesz engedélyezve az új HUB-vezérlés.

JUJJ. Én honnan fogom tudni, hogy nekem akkor most mi a jó?

9.3, vagy 9.5? Mi is ez a HUB mizéria? :F Valóban csak lesek, hogy most mi is van.... :Y

(#5748) Tomate


Tomate
veterán

Van már valami 9.6 beta amivel lehet hülyülni? :U

(#5749) TTomax válasza Abu85 (#5745) üzenetére


TTomax
nagyúr

Abu,bün rossza 9.3-as... win7 64bit.. 20-30%-os teljesitményromlás,és huzni se lehet.Eddig 740/1115 (24/7) stabil volt,most meg már 700-on is szétesik a vantage... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#5750) zack válasza janos666 (#5720) üzenetére


zack
nagyúr

Nálad lehet valami egyedi probléma. Nálam semmi gondja sincs AO-val se és AA-val se.
Sőt amikor próbálgattam, AO-val az élek rondábbak voltak, ezért 1920x1200 8xMSAA tolom, ami szerintem láthatóan szebb mint AO-val. A játék 70-130fps maxon, és nagyon szépen fut. Semmi anomália. Vista alatt lassabbnak tünt egyébként...gondolom a WDDM 1.1 hatása, ami full funkcionalitással jóval gyorsabb lesz, mint a jelenlegi driverek.
Win7 X64 build 7137 tolom jelenleg... :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.