Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16501) #19617792 válasza katt777 (#16500) üzenetére


#19617792
törölt tag

telepítés idejére nethez juttatni?

(#16502) Abu85 válasza katt777 (#16500) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pontosan az a program leellenőrzi a notebookod gyártóját, majd ha nem Toshiba, Panasonic és Sony, akkor felkínál egy linket a driverhez. Ha Intel IGP is van benne és Switchable Graphics technológiás a noti, akkor figyelmeztet, hogy az nem fog működni, mert azért a notebook gyártója vállal terméktámogatást.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16503) tokand


tokand
tag

Üdv.
Mikor jelenik meg az új catalyst?

(#16504) misx válasza tokand (#16503) üzenetére


misx
senior tag

Már ideje lenne. :D

(#16505) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Üdv

láttam korábban vga bios frissítésről is volt szó, kérdésem az lenne, hogy ez hogyan működik, esetleg le lehet ezeket tölteni valahonnan mint egy drivert vagy hasonlót? hát ez érdekelne.

(#16506) tokand válasza misx (#16504) üzenetére


tokand
tag

Azt énis tudom hogy már ideje lenne, de valami konkrétabbat is jó lenne tudni. :K

(#16508) cajn


cajn
tag

Tud valaki megoldás erre:

Kékhalálozik a gép. A legújabb CCC van fenn. Ez a kód Bluescreen 1038, 0x0000001e, és erre a fájl-ra hivatkozik atikmdag.sys.

Ötlet?

(#16509) Abu85 válasza cajn (#16508) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kevés az infó, de a Bug Check azonosító alapján instabil a rendszer. Ha tuningolsz bármit is, akkor vedd vissza alapra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16510) polonic


polonic
félisten

Van ám egy új 12.2 preview driver is.

[link]

(#16511) Storms


Storms
őstag

Megint szépen kihagytak valamit a chipset driverből...(ATi PCIE 3GIO Filter) ! Mostmár egybe rakták az AHCI drivert az USB driverrel.
Package Includes:
AMD Chipset Drivers
AMD AHCI Driver
AMD USB 3.0 Driver
?ATi PCIE 3GIO Filter?
:F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#16512) Kunsztler válasza polonic (#16510) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Szia!

AHCI driver is felnyomnád?

Előre is köszike :)

Nexus 5

(#16513) Abu85 válasza Storms (#16511) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Talán azért, mert nincs szükség rá. :) Az még egy 2006-os driver, ma már nem kell.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16514) cajn válasza Abu85 (#16509) üzenetére


cajn
tag

Instabil?? Igaz a proci húzva van... de ezr Prime meg IBT-is lefutott hibátlanul. Csak játék közben jön elő a hiba.

(#16515) Storms válasza Abu85 (#16513) üzenetére


Storms
őstag

2006-os? :Y Nekem nem azt írja: KÉP Eddig mindegyikben benne volt.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#16516) rumkola válasza cajn (#16514) üzenetére


rumkola
veterán

prime meg ibt nem számít, valós alkalmazás a lényeg....

(#16517) -Solt- válasza cajn (#16514) üzenetére


-Solt-
veterán

Minden alkalmazás legyen becsukva amikor telepítesz... nekem akkor kékhalálozott, amikor nyitva hagytam valamelyik böngészőt...

www.smart-bus.hu

(#16518) cajn válasza -Solt- (#16517) üzenetére


cajn
tag

Próbáltam drivel cleaner-el is távolítani teljesen az ati drivert de a registryben még mindíg ott vannak a fájlok. Hogy tudom én azt onnan teljesen eltávolítani?

(#16519) -Solt- válasza cajn (#16518) üzenetére


-Solt-
veterán

Elvileg csökkentett módban... de én a helyedben nem piszkálnám...

Vezérlőpult, programok eltávolítása, catalyst install manager, módosítás, express uninstall all amd driver... ( eközben minden más bezárva )

Újraindít, új driver telepít... ( szintén minden más bezárva )

www.smart-bus.hu

(#16520) katt777 válasza #19617792 (#16501) üzenetére


katt777
félisten

Esze ágában sincs egyetlen pillanatra is a netre menni bizalmas munkákat tároló géppel, akármilyen tűzfallal és egyebekkel sem.

Abu85: Értem én, hogy az idiótákkal is kell törődni, de aki mondjuk ismeri a gépét (netán képes elolvasni rajta a gyártóját, ha már vásárlás előtt nem tájékozódott a lehetséges problémákról), az miért nem töltheti le, ami neki kell? (Ilyenkor már megint az válik nyilvánvalóvá, hogy valakik valamiért szeretnének a gépünkhöz férkőzni, mint minden szükségtelen netre kényszerítésnél.) Vagy AMD-nél ennyire tartják a userek értelmi képességeit? :F :((( nV-nál felmegyxek a supportra, mi kell, mobil driver, megadom, milyen, és tessék. A fenti kérdések költőiek, nem kell rájuk válaszolni. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16521) -Solt- válasza katt777 (#16520) üzenetére


-Solt-
veterán

Bizalmas munka külön adathordozóra lement, rendszerről letöröl, internetre csatlakozik, drivert telepít, internetről lecsatlakozik, majd bizalmas munka a gépre visszamásol...

www.smart-bus.hu

(#16522) Abu85 válasza katt777 (#16520) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezek tapasztalatok. Az AMD azért vezette be ezt az ellenőrzős telepítést, mivel a panaszok nagy része azért történt, mert nem jó drivert töltött le a user. Ez a support csapatnak kiesés, mert a problémát ellenőrizni kell, de nem fognak találni semmit, aztán távoli eléréssel megnézik a user gépét, hogy mi a baj, és látják, hogy faszán elrontotta. Az eredmény, hogy kiesett egy egész nap olyan hibakereséssel, ami user error volt. Most ezek után az AMD mit csináljon? Ott is jobban szeretnének olyan dolgokon dolgozni, ami valóban hiba, és nem olyanra szánni az időt, ami egyértelmű.
Egyébként itt is elérheted a mobil drivert a programot megkerülve. asder00 mindig bemásolja a direkt linkeket a Guru3D-re. [link]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16523) katt777 válasza -Solt- (#16521) üzenetére


katt777
félisten

A "biztonságosan" törölt adatok is visszanyerhetők (leszámítva a légkalapácsot), illetve a külön adathordozó használatakor is kerülnek (temp) fájlok a vinyóra, másrészt macera, harmadrészt ELV. :R

Abu85: Értem én, ez rendben is van, DE nagy fáradság nem lett volna az értelmes usereknek is hagyni egy linket, és nem máshonnan kellene összeszedegetni a cuccot. A linket köszönöm. :R Most már csak bugos ne legyen a driver. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16524) -Solt- válasza katt777 (#16523) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez már az ilyen van sapka nincs sapka kategória... nem a megoldás hiányzik, hanem az akarat.

Ha én ilyen hiper-szuper 007-s muki lennék aki ilyen top-secret adatokkal dolgozik, akkor bemennék a bótba, oszt vennék magamnak nvidia vga-s laptopot... és huss, a gond megoldva. :K ;)

www.smart-bus.hu

(#16525) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Mert AMD -s laptophoz nem jár driver CD mi ? :D De igen , szal tök mindegy az eset JB_007 :DDD

(#16526) #19617792 válasza _DiEGO_ (#16525) üzenetére


#19617792
törölt tag

nevetni fogsz, de manapság laptopokhoz elég ritkán jár driver CD, hiszen, amelyiken előre telepítve ott az OS, van egy második OEM partíció, recovery célokra, teljesen telepített OS-sel, kutyafülével. ezért sokszor csak egy darab kézikönyv, benne leírással, linkekkel és kész. amelyiken meg nincs OS, ahhoz se sűrűn adnak, magadnak kell vadászni azokat. illetve ha még adnának is, akkor is valami őslelet drivert adnának.

(#16527) Flashget válasza _DiEGO_ (#16525) üzenetére


Flashget
félisten

novemberben vettem inteles lenovot és nem adtak hozzá semmilyen cd-t.
félig előre telepített win7 volt rajta első indulásnál települt és egy másik particióról felrakta a drivereket is. Még manual cd sincs mert az magyarul települ és asztalon az ikonja.

Realme GT Master Edition

(#16528) _DiEGO_ válasza Flashget (#16527) üzenetére


_DiEGO_
őstag

és egy másik particióról felrakta a drivereket is...

Akkor mégiscsak mellékelve a driver , mégha nem is DVD-n... nem az adathordozó típusa a lényeg , hanem maga a driver hozzá... szép lenne ha nem mellékelnék valamiképp . ACER -hoz is ott van és kilett írval DVD-re...
Rejtett a partíció - hát azt meglehet nézni és tartalmát kiírni :C

[ Szerkesztve ]

(#16529) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy ki volt-e már tárgyalva itt a téma vagy sem, ezért előre is elnézést ha butaságot, illetve lerágott csontot kérdezek:
AMD-nél miért van az asztali és a mobil driver külön külön? AZ NV egy csomagba gyúrta mindkettőt. Lényegében ez logikus, hiszen elvileg a mobil GPU-k is ugyanúgy működnek, mint az asztali verziók, nem?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#16530) Abu85 válasza huskydog17 (#16529) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Volt már téma. Ezért: [link]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16531) huskydog17 válasza Abu85 (#16530) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

OK, köszi majd elolvasom, meglehetősen sok a hozzászólás, így beletelik majd egy kis időbe míg átböngészem őket. Még egyszer kösz! :R

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#16532) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Kerdeznem hogy a WHQL 12.1 driver + AMD VISION Engine Control Center-ben Nalatok is megjelenik a Power Plan, vagyis a kulonbozo energiamegtakaritasi opcio?
Ilyen hogy Akkumulator (es mondjuk egy kicsit kriksz-kraksz betuhalmaz) Video stb.
Vagy az elozo Beta drivere maradvanya. A betakat sima Express uninstallal szedtem le.
Nem zavar, csak kerdezem, nem akarok hasznalni DriverSveeper-t.

(#16533) katt777 válasza -Solt- (#16524) üzenetére


katt777
félisten

De egy rosszakarójától AMD-set kapott. :((( Egyébként nem értem, miért nem lehet azt elfogadni, ha valaki NEM akar internetezni? :F Akkor sem, ha rá akarják kényszeríteni, mint a nyájat. De eszem ágában sem volt vitát generálni, csak a driver kellett, aminek a linkjét megkaptam, így fölösleges folytatnod, vagy megpróbálni másra erőltetni az elképzeléseidet. :R

EarL 007: Sajnos még a gép supportján is jóval régebbi meghajtó van, nem csak VGA-ból.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16534) rulla


rulla
tag

Sziasztok!

HD 6850-esem van.
Érdemes-e ezt az új CCC-t használni, vagy maradjak a sima driver + Ati Tray Tools-nál? A CCC mennyire fogyasztja az erőforrásokat, illetve milyenek a vetilátor-szabályzásai? Nagyon régen használtam CCC-t, még akkor, amikor finoman szólva kiforratlan volt, ezért használok a mai napig driver + ATT-t...

(#16535) -Solt- válasza katt777 (#16533) üzenetére


-Solt-
veterán

Látom nem értjük egymást, de sebaj... előfordul az ilyen! Részemről azt és úgy csináltok amit és ahogy jónak tartjátok... Ha valaki itt valamit erőltet, vagy sugall, az nem én vagyok. Szép napot... ;)

www.smart-bus.hu

(#16536) _DiEGO_ válasza rulla (#16534) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nekem a kisöccse van : 6790 és mindig is a legujabb drivert használom... persze hogy érdrmes és kell is - hacsak nem netezésre filmnézésre használod... :C
Sosem volt gondom ...

Lassan elkell gondolkodnod egy Alaplap+Proci+Memó -ről .... az a kis Athlon X2 + HD6850 :U hááát nemigazán elég oda az a proci ... no meg DDR2 800MHz

[ Szerkesztve ]

(#16537) rulla válasza _DiEGO_ (#16536) üzenetére


rulla
tag

Köszi a választ, bár nem egészen a kérdésemhez tartozik. :)
Igazából az érdekelt, hogy szimpla driver + ATT, vagy CCC a jobb választás-e mostanában. Windows 7 x64-et használok.

A procim valóban nem túl erős, de mivel én gyakran játszom, így inkább a grafikus alrendszerre pakoltam inkább, mint a procira és egyebekre, ami a bővítést illeti. Egyelőre remekül elfut rajta a Dawn of War II és hasonló játékok... a többi meg majd kiderül.

(#16538) polonic válasza rulla (#16537) üzenetére


polonic
félisten

A komplett drivercsomag ajánlott, CCC-stől. ATT felejtős.

(#16539) tokand válasza rulla (#16534) üzenetére


tokand
tag

Szerintem a ramok simán jók.
Proci + lap tényleg csereérett, de nem kell elszállni.
Nekem 5850-esem van egy 3.6-ra húzott 2 magos E8400-al.
Valahol olvastam egy tesztet, ahol egy 3.33-ra húzott E8400-al teszteltek, és simán kihajtotta az 5850-est. (játékok alatt)
Aki meg a tesztprogramokra nedvesedik, azoknak kell komolyabb proci, de játékokhoz elég egy húzott 2 magos is.
Azzal zárult a teszt, hogy az E8400 simán kihajtja ezeket a gyengébbnek mondható vga-kat, mert hiába próbálták erősebb procikkal, egyszerűen ennyit tudnak ezek a vga-k.
[Itt] van is egy jó kis teszt, ahol látszik, hogy értelmes felbontásban 2-3 fps különbség van, de előfordul hogy a 2 magos lehagyja a 4 magost, mert sok játéknál a minél magasabb órajel számít, nem a minél több mag. Érdekes hogy egy E8600 lehagy egy Q9400-at vagy akár egy i5-öst is.

[ Szerkesztve ]

(#16540) _DiEGO_ válasza tokand (#16539) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Azért nézed is a prociját ugye ?

"" Régi Athlon64 X2 6000+ 125W fogyasztással ...

Azért egy ujabb : AMD Athlon II X2 270 3.40GHz nem kicsit alázná 18K Ft és majdnem csak fele a fogyasztása ;) TDP = 65W és ha kell húzható még :C szerencsés esetben magfeloldás sem elképzelhetetlen és máris X3 netán X4 :U

Aki meg a tesztprogramokra nedvesedik.. azok vesznek Intelt pontosan ... mert állandóan kódolnak meg CAD meg winrar meg bencsmark .

[ Szerkesztve ]

(#16541) #19617792 válasza _DiEGO_ (#16540) üzenetére


#19617792
törölt tag

pláne, hogy a TDP-nek nem teljesen van köze a fogyihoz, az az X2 szétfeszelve sivatagban főve fog 65W-ot enni. :DDD magfeloldás sajnos ritka madár az X2-nél, mert Regor lapkás, amit már az L2-ből látni 2x1MB.

"azok vesznek Intelt pontosan ... mert állandóan kódolnak meg CAD meg winrar meg bencsmark ."

inkább azok, akiknek erősebb CPU kell erős konfighoz... ;)

(#16542) _DiEGO_ válasza #19617792 (#16541) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Lényeg a lényeg a HD6850 kihajtásához vékonyka az a Athlon64 X2 -es ... ;) :D

Oda egy Athlon II X4 vagy Phenom II X4 illene AMD-ből...

hehe . neked miért nem egy X2-eske tolja 6850-ed ?? hmmm

[ Szerkesztve ]

(#16543) tokand válasza _DiEGO_ (#16542) üzenetére


tokand
tag

Ha egy 5850-es kihajtásához elég egy 3.33-as core2 e8600, akkor a gyengébb 6850-hez kell a 4 magos proci :Y
Rendben, nem vitázom.
Ezek gyenge kártyák, nem kell ezekhez 4 magos proci.

(#16544) #19617792 válasza tokand (#16543) üzenetére


#19617792
törölt tag

nem éppen elég, egy 4 magossal szépen gyorsul és főként a min fps-ben lehet látni az eredményt, plusz még folyamatosabb is lesz a játék. akkor arra mit mondasz, hogy Zk fórumtársunk egy X4 + 5770 kombóval rendelkezett 1920x1080-as monitor mellett és mikor berakta az X6-ot, akkor pl. BF3 is gyorsult? még egy 5770-nél is előfordul, hogy X2 helyett X4-gyel gyorsabb minden. nekem anno 4830-am volt E5200-vel (~3.5GHz-en) és bekerült az X4 és gyorsabb lett minden. egy 6850/5850-hez már kell (még full HD-n is) egy X4, különben félkarú óriás. nekem X4 van, 6850-nel és bizony CPU limitem van.

(#16545) _DiEGO_ válasza rulla (#16534) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Sziasztok!

HD 6850-esem van.
Érdemes-e ezt az új CCC-t használni....

[link]

Nekem a kisöccse van : 6790 és mindig is a legujabb drivert használom... persze hogy érdrmes és kell is

ezen mi nem érthető volt :F

(#16546) rulla válasza _DiEGO_ (#16545) üzenetére


rulla
tag

Akkor itt nyelvtani félreértés történt, elnézést.
Mivel először azt írtad, hogy "mindig is a legujabb drivert használom... ", ezért azt, hogy "érdrmes és kell is", a "legújabb driver"-re értelmeztem.
Noha nem szoktam túl gyakran drivert frissíteni, az ATT-t mindig, amint van újabb verzió.
Az érvekre volnék kíváncsi, hogy miért érdemes? Mivel sok éve nem használtam, így csak az egyszerűbb megoldást (integrálva a driverbe, nem kell külön program) tudnám felhozni mellette.
A driver+ATT nagyon profi és stabil volt kombó nekem xp alatt. Mivel Win 7 x64-et használok, mostanában felmerült, hogy talán jobb lenne-e CCC-t használni, persze csak ha nem sokkal butább, mint az ATT.

(#16547) _DiEGO_ válasza rulla (#16546) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Akkor épp itt az ideje tesztelned , mint a proggit vagy akár magad és így egyből saját tapasztatot szerzel ... legjobb tanító a gyakorlat :R [link] Elkéne felejteni mán 2012-ben 10éves jó öreg XP-t.

(#16548) danikabaf


danikabaf
tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám nem is tudom ,hogy fogalmazzam meg inkább rakok fel egy képet ami mindent elmagyaráz : [link] és gyakorian dob ki az illesztőprogram leállt majd helyreált hibával 12.1 catalyst! Létszi help eddig működött 2 órát bf3-aztam most nem tudom mivan.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#16549) zolisx4 válasza danikabaf (#16548) üzenetére


zolisx4
őstag

Ez nekem is előjött ,igaz nekem nem szép kék csíkok hanem fekete csíkok mivoltában.
Nekem az F1 2011 ben csinálta mint neked csak feketébe a GRID nél meg a környezet vibrált .
Én egyszerűen visszaraktam az előző drivert és jó lett ,próbáld meg a driver cserét.

Az illesztőprogram leállt majd helyreált hiba, nálam nincs ....

[ Szerkesztve ]

(#16550) Weaver


Weaver
senior tag

ati.amd.com oldalon eddig volt az individual downloads alatt, hogy display driver only. most ez a fül üres. hova tették ezeket !?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.