Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#801) Xantomas válasza Mr. Proper (#799) üzenetére


Xantomas
őstag

Áh, pont ez volt, amit az előadáson kihangsúlyoztak. Ki lehet hagyni, ill felmentést kérni, de akkor más tárgyat kell választani. Az a pár ''ingyen'' kredit, meg lehet, hogy jól jön, mikor valami éppen becsúszik.

Emitter, azt tudom, hogy BME-n C tanfolyás megy. Csak azért kérdezem, mert akkor úgy készülök rá. Technikumban tanultunk pár nyelvet, meg elötte középsuliban. Nem az elsajátítással lesz gond, hanem a szeretetével. A C-t, CPP-t utálom, szerintem egy gusztustalan nyelv. A JAVA-t még picit kedvelem, de inkább Pascal ill ASM párti vagyok.

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#802) emitter válasza Xantomas (#801) üzenetére


emitter
őstag

szerintem asm-et nem kéne egy helyen említeni a C-vel, javával.. kicsit másra használják úgy tudom :)

amúgy a java is C++-ra épül, szóval ha az megy, akkor a cpp sem állhat távol tőled
amúgy miben disgusting a C/C++ :F

mod: pascalt meg nemtom, h használják-e ma még vhol.. azon kívűl persze, hogy az alapokat megtanulni belőle jól lehet, de továbbiakban nem túl használható nyelv szvsz.. a XXI. sz-ban

[Szerkesztve]

(#803) Mr. Proper válasza Xantomas (#801) üzenetére


Mr. Proper
csendes tag

Na de amúgy sem járna érte kredit...
A polgári jogot és a tudománytörténetet senki sem ismeri?

(#804) tildy válasza emitter (#802) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk Delphiben?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#805) Xantomas válasza emitter (#802) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem is említeném egy szinten. A Java számomra olyan kézzelfogható. Végtelenül egyszerű nyelv gyakorlatilag ha figyel az ember, és jó fordítója, felülete van akkor a nem tud benne olyan ordító hibákat csinálni mint C, vagy C++-ban.
A pascalt a Delphi miatt szerettem meg nagyon. Valami eszméletlen, hogy mit meg lehet vele csinálni. Nem véletlen, hogy a Borland a C fordítóját elhagyja, és beleépíti a Delphibe folyamatosan.

ASM-et is lehet ugyan arra használni mint a C-t. Ott van jó példának rá a RadASM. Ugyanúgy 4GL mint a Delphi, Visual C.

A Delphit gyakorlatilag csak játékfejlesztésre nem lehet használni. De erre is vannak kitűnő ellenpéldák.
Na mindegy, annyira ne menjünk bele, ez nem programozás topic, pláne én nem vagyok programozó, ill már nem abban az irányban szeretnék tovább tanulni.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#806) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv!

Móricz, Kosztolányi környékéről hogyan jutok el a Tavaszmezőbe a leggyorsabban? (remélem jól tudom, hogy oda költözött a KGK...)

Mikor érdemes menni? Délelőtt, vagy délután? Gondolom milyen kevesen lehetnek...

ja és persze neptun nem műkszik rendesen, de hát ezen már meg sem lepődök :(((

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#807) Mr. Proper válasza Motion_Blur (#806) üzenetére


Mr. Proper
csendes tag

6-ossal menj a Baross utcáig, onnan 5 perc séta.

(#808) td válasza emitter (#795) üzenetére


td
senior tag

Na ezt a ''még ha infón is''-t most nem értem. :F Miért, az olyan rossz?
Egyébként 4. FÉLévet írtam! ;)

Lehet, hogy drizzt-tel keverlek, mindig együtt voltatok abban a topicban. Nem tudom, nem veled beszéltem-e BME-s infós dolgokról... :F


Amúgy a Pascal szvsz dedó1 kategória, röhejesnek tartottam mindig is, hogy a könnyen tanulhatóság ürügyén ezt nyomták mindenhol (közben csak lusták voltak váltani). Mert középsuliban még elmegy, nade a felsőoktatásban??
Bár azt elismerem, hogy a file-kezelés logikáját talán jobban bevési, mert közvetlenebbül történik, ill. a pointeres részek (lista, fa) is kevésbé körülményesek.
A NIK-en úgy hallottam, épp ma, hogy átálltak C#-ra. Most. Eddig Pascal-Delphi ment... És a C# is egyszerű nyelv, szerintem jobb is ez. Nincsenek benne pl. olyan kezdőket megzavaró dolgok, mint hogy end után nincs pontosvessző, ha van else ág. A ciklusok is normálisabbak, és akkor most csak a legalapvetőbb dolgokat mondtam. Ha megnéztek egy álláskereső oldalt, akkor gyak. nem fogtok olyan hirdetést találni, hogy ''Delphi programozót keresünk'', viszont Java, C# (.NET), ritkábban C++ az megy. Össz. két ellenpéldát tudnék mondani az elmúlt két évből. Valami kisebb cég keresett két éve kőbányán Delphi+SQL tudással embert, ill. idén április-májusban a T-Systems pályakezdő delphiseket (fogalmam sincs, hogy ők mit ügyködnek ebben). Na, én ezekkel találkoztam.


[Szerkesztve]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#809) td válasza q13579 (#771) üzenetére


td
senior tag

''Plusz még egy jo tanács. Szedj le magadtol gyakorlásokat, elözö zh-kat amennyit csak tudsz, mert ök nem adnak semmit. Ez még problémám volt vele.
Ismerösöm BME-VIK-en nyomta ugyanugy, mint én. Mesélte hogy folyamatosan terhelés alatt vannak és sokkal könnyebbb igy a zh. Mi meg csak néztünk hogy mik vannak benne. Szoval gyakorolj és menni fog és sokkal többet csinálj mint amit tanulsz, mert nem adnak gyak anyagot sajnos.''


A BME-re én is ''gyanakodtam'', hogy ilyen, és az bizony sokkal jobb. Nem tudom, a BMF-en miért ilyenek... mert csak egy fősuli? Minden fősuli ilyen lenne? Engem mindenesetre nagyon zavart anno ez az általános léhaság, nagy kár, hogy nem hagytam ott akkor azt a szakot (és a sulit)! De a matekkal nem volt problémám, tettem rá nagy ívben (= nem gyakoroltam), és így voltam analból 3-as, a vizsga majdnem 4-es, DMAT megajánlott 4-es, valszám 4-es. Nem dicsekvésből mondom, csak érzékeltetésképpen.

Azzal a haveroddal mennyit beszéltetek amúgy a tárgyakról? Kíváncsi vagyok, ott milyen pl. a matek (vagy a többi), mennyiben más, több-e az elmélet stb.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#810) emitter válasza td (#808) üzenetére


emitter
őstag

Nem, nem lenne rossz az infó sem! De most úgy gondolom, hogy a villanyszak tárgyai egy kicist jobban érdekelnek (szeretem a hardvert is).. persze később lehet h megváltozik a véleményem
4. félév? mindegy, az is jó lenne nekem ha már ott tartanék :)
és sztem nem velem beszéltél, főleg nem infós dolgokról, mivelhogy nem sokat tudok a bme-s infósokról.. kb. annyit, amennyi tárgyat még most az elején együtt hallgatunk velük..

(#811) Xantomas válasza td (#808) üzenetére


Xantomas
őstag

Igazából sosem értettem ezt a ''Pascal =dedó kategória'' dolgot. Tény, hogy egyszerű megtanulni, lévén, hogy azért készült, mert olyan mint a leíró nyelv, aminek a lényege, hogy az ember gondolkodáshoz hasonló. A pascal ember, a C gépközelibb nyelv. Gyakorlatilag ennyi.

Még a régi DOS-os időkben volt előnye a C-nek, mert tömörebb kódot, és komplex, felsleges részekkel tarkított unitok nélkül gyorsabb programot, lehetett írni. De ennek gyakorlatilag vége. Mindegyik 4GL nyelvvel, már nem a HW-t hanem az oprendszer API-ját Illetve az API-n keresztül programozza az ember, ezért telsen eltűnt a sebességkülönbség. És még a virtuális gépre ki se tértem (lásd C#, JAVA).

Technikumban is ment a tanárok közt a harc, hogy valyon melyik a jobb. Egyik Delphi, másik C leszármazott párti, de egyben egyet értettek: Hülye programozó hülye kódot bármilyen nyelven tud írni. Mindenkinek szíve joga, hogy legyen kedvenc nyelve, de képes legyen megtanulni másikat viszonylag gyorsan, úgy hogy a nelv sajátosságit is ki tudja használni. Nem egy nyelvet kell nagyon vágni, hanem programozóként gondolkodni, kiválasztani a feladathoz legjobban illő nyelvet és át tudja írni a fejében az adott nyelvre.
A delphi is gyakorlatilag megeszi a C-sen programozik benne az ember.

Gusztustalan programot bármivel lehet írni. Erre leginkább a Suli melletti kocsmából kávézóvá avanzsált hely zenegépét tudom felhozni. Ott virít a pénz bedobása után a felbukkanó ablak fejlécén a delphi 7 ikon. A hibaaklakokról meg ne is beszéljünk...

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#812) emitter válasza Xantomas (#811) üzenetére


emitter
őstag

Gusztustalan programot bármivel lehet írni. Erre leginkább a Suli melletti kocsmából kávézóvá avanzsált hely zenegépét tudom felhozni. Ott virít a pénz bedobása után a felbukkanó ablak fejlécén a delphi 7 ikon. A hibaaklakokról meg ne is beszéljünk...

:C Ha ez így van, akkor próbáld meg feltörni, hátha hagytak a lúzerek erre is vmi lukat :)

(#813) g@bo


g@bo
nagyúr

ismeri valaki az óbudai telephelyről Dén Gábort? ( villanytan )

(#814) Xantomas válasza emitter (#812) üzenetére


Xantomas
őstag

Nincs billenytyűzet, csak 6 gomb (fel-le, falra-jobbra, vissza, meg a start), de beszéltünk a hely vezetőjével, hogy megmondja mennyiért csinálták rá a programot, és mi csinálunk rá jobbat fele annyiért. Ahogy elnéztem, kb egy délután alatt összehozzuk.
Ráadásul iszonyú rosszul is kötötték be. Olyan földhurok van benne hogy már fáj. Halleni meg pláne. Elvileg a szám végén vissza kéne váltania rádióra. Helyette csak zúg.
Ráadásul windowsos zenegép? Ki olyan hülye aki így csinálja?


Megvolt a 0. hét első és utolsó előadása. Programozás I. . Jó volt hallani, hogy akinek OKJ programozó vizsgája van az Prog, és informatika tárgyakból felmentést kaphat. Nem tudja valaki hogy, hogyan megy ez pontosan?
Ma csütörtök van, és naná, hogy pont ilyenkor nincs TO.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#815) td válasza emitter (#810) üzenetére


td
senior tag

Te, nem tudod, vannak-e fenn valahol BME-s tárgyleírások, tematikák, komplett tanterv az 5 évre, esetleg segédanyagok? Kíváncsi vagyok, miket tanítanak, bár nagyjából tudom (2004-ben találtam tavaszi félévre órarendeket).

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#816) td válasza Xantomas (#811) üzenetére


td
senior tag

Én már eleve a begin-end-ektől hülyét kapok, meg a for és repeat ciklustól, az OO-dolgokról meg ne is beszéljünk (pl. mitől is private a private?). Főként ezek miatt nem bírom.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#817) Xantomas válasza td (#816) üzenetére


Xantomas
őstag

A pacal oo, vagy a delpi oo részével van a bajod? Mert pacalba tényleg nem kelett volna beletenni, jól használható az nélküle is, de nem is megy úgy ahogy kéne.

Engem igazából a C féle zuhanó sirályozás zavar. A begin-end dolgot, meg mindíg is komenteltem, szóval sose zavarodtam bele. Igaz, eleve úgy tanultam, hogy mindent szépen kommentezni, mert 2 hónap után az ember a saját kódját se ismeri fel, nemhogy másét. Arról meg ne is beszéljünk, hogy épp ma néztem át a 14-es C programjaimat, de mindegyikre csak úgy néztem, hogy ''Mivan?''. A Pascalt egyből átlátom.

Az MSVC-től meg egyenesen hülyét kapok. 6-ossal kellett dolgoznunk, de a SP nélkülivel. Olyan batár bugok voltak vele, hogy egy életre megutáltatta velem azt a környezetet.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#818) td válasza Xantomas (#817) üzenetére


td
senior tag

A Delphiével (object pascal), elég gáz. Van egyáltalán benne absztrakció?
A begin-end meg azért zavar, mert valahogy olyan ''gány'', és többet is kell gépelni. Bár kétségkívül kényelmesebb az agynak olvasni.

MSVC-vel nem volt dolgom, csak a VS2003/2005-tel, ezek frankók.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#819) Fricó


Fricó
aktív tag

hagyjátok már ezt a programozás dolgot!! :W :W

[Szerkesztve]

(#820) Shim


Shim
őstag

Eladó jegyzetek

- Számítástechnika I. (Kamuti - Sándor)
- Matematika feladatgyűjtemény (Baróti - Kis - Schmidt - Sréterné)
- Fizika (Lökös - Mayer - Dr. Sebestyén - Tóthné)
- Fizika példatár (Lökös - Mayer - Dr. Sebestyén - Tóthné)
- Környezetgazdaságtan és -menedzsment (Kósi - Valkó)

Egyik sem volt használva.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#821) g@bo válasza Shim (#820) üzenetére


g@bo
nagyúr

villanytan puskád nincs? nem baj ha használt... :DDD

(#822) Tapsi válasza Shim (#820) üzenetére


Tapsi
veterán

A Matek érdekelne. Mennyiért adnád?

(#823) Shim válasza Tapsi (#822) üzenetére


Shim
őstag

mennyi jegyzetboltban? na annal olcsobban :) nem tudom az arakat most.


g@bo:

te jo eg g@bo, ujra felsooktatasban vagy? hajra ;)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#824) g@bo válasza Shim (#823) üzenetére


g@bo
nagyúr

újra? több mint 3 éve, és először... :F

(#825) Shim válasza g@bo (#824) üzenetére


Shim
őstag

d'oh, my bad :U

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#826) g@bo válasza Shim (#825) üzenetére


g@bo
nagyúr

eredeti kérdésem mondjuk felejtődött, mindegy...

(#827) Shim válasza g@bo (#826) üzenetére


Shim
őstag

igaz is. villanytan oram spec nem volt, igy azzal nem szolgalhatok, ez az ossz amit fel tudok ajanlani. puskakat en anno netrol vadasztam ossze.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#828) Moyder


Moyder
aktív tag

volt a ma valaki a gólyahajón?

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#829) Shim


Shim
őstag

matek konyv elkelt. amik maradtak:

- Számítástechnika I. (Kamuti - Sándor)
- Fizika (Lökös - Mayer - Dr. Sebestyén - Tóthné)
- Fizika példatár (Lökös - Mayer - Dr. Sebestyén - Tóthné)
- Környezetgazdaságtan és -menedzsment (Kósi - Valkó)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#830) Zebu


Zebu
addikt

:W Jópofa ez a fej:)

Izé szerintem a Méréstechnika 1-2 a legeslegdurvább Tényi V Gusztávval, végre meglett az I és a labor:)

Beszkenneltem a munkafüzetemet amiben benne van az 1-es 2-es és néhány bemutató mérés és megvan a 2.es mérés jegyzőkönyve:)

Jegyem még nincs, de szerintem jó lett.

Kicsit nagy a füzet mérete, kb 117mb, ha valakinek kő, akkor dobjon PÜ-t és megkaphatja.

Digit tech laborból is akad 1-2 jegyzetem, példám ha érdekel valakit:)
Nah az már ki lett javítva!

(#831) Zebu válasza Zebu (#830) üzenetére


Zebu
addikt

Most olvasom, hogy sokan a villanyra mondják, hogy szór rendesen, hát attól függ melyik része.

Igaz én távos vagyok, nekünk nem volt annyira kemény a villany. Székely nagyon jól tartotta. A Vézner nekünk a villany 2-ből eléggé érthetetlenül magyarázott... Bode és Helygörbe, kicsit elvesztem benne... Szigorlati félévben Szini volt, Ő sem volt rossz, csak kevés feladatot csináltunk.

Villanyból ami nekem bonyolultabb volt az a 2. félév..... Bode, 2.fokú Bode és helygörbe. Az impedancia számítások nem vészesek, váltakozóáram 3fázis blabla :D:D:D
Gyakorlás kérése....
Vagy nem így van?

(#832) Fricó


Fricó
aktív tag

Számvitel a gyakorlatban c. jegyzetet keresek használtan. :))

(#833) g@bo válasza Zebu (#830) üzenetére


g@bo
nagyúr

digit tech labor laza....

de Gusztáv bá nem semmi... :DDD órán mesél dolgokat, mindent ami nem az anyaggal kapcsolatos, aztán vizsgán meg van pislogás, tény, hogy a kettest sem szívesen osztogatja, és aki a vizsgát megúszta, még vár rá meglepi labor....

(#834) Zebu válasza g@bo (#833) üzenetére


Zebu
addikt

Bezony.... nekem mákom volt, mert bejött a laborra és nem Ő, hanem Molnár Zsolt tartotta. Na ő tök jó fej volt.

Mérés 1-ből szerencsére másodszorra átmentem, de sokat tanultam rá. Felkészülési jegyzetet ebből is tudok adni, ezen felül csak a hibaszámításokat és a ''mit mér mit mutat'' feladatokat kell feldolgozni, jah és a hibák halmozódása persze, szórás meg ilyenek is kellenek

(#835) Badb0y


Badb0y
addikt

Fehérvárra jár vki rajtam kívül :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#836) Zebu válasza Badb0y (#835) üzenetére


Zebu
addikt

ÉN távon:)

(#837) Goose-T


Goose-T
veterán

Valakinek van esetleg megoldása erre a közgáz feladatra: [link]? Be kellene adnom egy héten belül... Bár lehet, hogy meg tudnám csinálni, csak időm nem nagyon van most éppen rá.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#838) Badb0y válasza Zebu (#836) üzenetére


Badb0y
addikt

Hányad éves? BSC vagy még kredit ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#839) Zebu válasza Badb0y (#838) üzenetére


Zebu
addikt

BSC, 5. félév


a közgázban nemtok segíteni a kollégának:( Nekem volt közgázos ismerősöm csinálta meg.

Wodka.hu? bmf.wannaweb.hu ?

(#840) Goose-T válasza Zebu (#839) üzenetére


Goose-T
veterán

Köszi a linkeket! A bmf.wannaweb.hu elég hasznosnak tűnik! :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#841) Zebu válasza Goose-T (#840) üzenetére


Zebu
addikt

Ezt örömmel hallom! ;)

(#842) Badb0y válasza Zebu (#839) üzenetére


Badb0y
addikt

És milyen szak :F Mert én is 5. félév.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#843) g@bo válasza Goose-T (#840) üzenetére


g@bo
nagyúr

onnan ne puskázzál közgázra, tancsinéni ismeri.

www.gazdinfo.hu

(#844) Xpod válasza Badb0y (#835) üzenetére


Xpod
addikt

Én napalis kreditesként.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#845) Badb0y válasza Xpod (#844) üzenetére


Badb0y
addikt

És te milyen szak?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#846) Goose-T válasza g@bo (#843) üzenetére


Goose-T
veterán

A Pappné Nagy Valéria?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#847) Xpod válasza Badb0y (#845) üzenetére


Xpod
addikt

Villamosmérnök -> Számítástechnika ->Számítógép hálózatok szakirány.

És te melyiken tanulsz?

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#848) g@bo válasza Goose-T (#846) üzenetére


g@bo
nagyúr

bizony... :DDD

(#849) Zebu válasza Badb0y (#842) üzenetére


Zebu
addikt

számítástechnika szakirány, még konkretizálni nem kellett, de hálózatok lesz a dologból

(#850) Zebu válasza g@bo (#843) üzenetére


Zebu
addikt

Az baj ha ismeri?
Nekünk a Baróti még ajnálotta is az oldalt! :)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.