Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#701) Shim válasza td (#700) üzenetére


Shim
őstag

privi ment

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#702) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Szevasztok,
A BMF (Fehérvár) szakmérnöki képzéseiről tudtok valamit mondani? Szeptemberben kezdek, mint hálózatos..mennyire nehéz?

(#703) Xpod válasza T. Almeida (#702) üzenetére


Xpod
addikt

Honnan jösz?

A méréstechnika sz*pás, a TO sokkal jobb mint a pesten. Az egészbe az a legrosszab, hogy az első 6-7 héten semmi max 1-2 beugró de utánna heti 2-4 nagy ZH.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#704) T. Almeida válasza Xpod (#703) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Méréstechnika? Hmm...a tantárgyi mutatóban nem említettek ilyen genya tantárgyakat :)
Összesen 5 vagy 6 tárgy szerepelt benne (3 félév a suli összvissz). Egyébként GDF-s papírom van.

[link]

(#705) Xpod válasza T. Almeida (#704) üzenetére


Xpod
addikt

Hoppsz, bocsi, azt hittem Te is nappalin jösz (kredites/bsc képzésre).

A felsorolt tantárgyak közül 2-őt ismerek rendszertech (kicsit érdekesen tanít, a rajzokat érdemes a lap közepén kezdeni, mert képes a táblát körberajzolni, a 4 betűs szavakat rövidíteni pl azért = art :) és minden órán elsüt néhány poént), projekt menedzsment állítólag büfé tárgy.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#706) Cav


Cav
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon fontos kérdésem lenne.
Mérnökinformatikára járok a Neumann karra (alap,nappali,állami) de kiderült h nagyon nincs érzékem a programozáshoz! :( Most lennék másodéves, de passzívozni kényszerültem...

Szeretnék átmenni a szomgépészmérnöki szakra, viszont felvételit már nem tudom beadni, és úgy hallottam az érettségi csak 2 évig használható, aztán újra le kell érettségiznem h felvételizhessek.
Nos mivel így is a BMF hallgatója vagyok, csak remélni tudom h egy alacsonyabb felvételipontszámú karra hátha átvesznek első évesnek.

Tudtok erről valami infot?
Köszönöm!

(#707) td válasza Cav (#706) üzenetére


td
senior tag

Szerintem azt kéne csinálnod, hogy átkéred magad a gépészkarra. Sulin belül ez simán kérelemmel megy tudtommal (+ indoklás), de ha másik suliba akarsz menni, akkor kicsit máshogy megy a kérelmezés. De az első évet elkezdheted így, legalábbis régebben ez volt a szabály. Nézz szét a honlapokon, beszélj a TO-kkal! Csak alaposan csináld most már gondold át rendesen!

mod: és sulin belül a tárgyak beszámíttatása is könnyebb.

[Szerkesztve]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#708) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nekem még mindíg nincs meg a diákomon a 2. féléves pecsét. KGK TO rulez :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#709) tkesy válasza Cav (#706) üzenetére


tkesy
őstag

Biztos, jól meggondoltad azt a gépészmérnöki szakot?
Nme szeretném elvenni a kedved tőle, de van itt is (jópár) olyan tárgy amihez, ha nincs érzéked, vagy nme érdekel, akkor ugyanúgy járhatsz mint a programozással...

pl.: Géprajz (gépelemek) I.-II.-III , vagy pl Forgácsolástechnológia.....

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#710) Cav válasza tkesy (#709) üzenetére


Cav
csendes tag

Igazad van, de azért ne olyannak képzelj h mindent megunok és semmit sem akarok csinálni. :) Rajzolni spec nagyon szeretek és sokat rajzolok.

A programozás viszont annyira számítógéphez kötött, h nekem már erős. Nem tudnék ott ülni a gép elött órákat és írni egy programot. Nekem bármi jó csak ne kelljen a gép elött ülnöm, mert az nem nekem való. :(
Gyakorlati dolgokat szeretem inkább, és mindig is érdekeltek mindenféle gépek működése, szal ahoz valszeg nem úgy állnék hozzá h jajjjjjjjjne megint ezt a szart kell csinálnom. :D

(#711) tkesy válasza Cav (#710) üzenetére


tkesy
őstag

Eszem ágában sem volt ilyennek elképzelni Téged, csak gondoltam szólók, mert ált. mást gondolnak erről a szakról mint ami a valóság....

[Szerkesztve]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#712) Cav válasza tkesy (#711) üzenetére


Cav
csendes tag

Tudnál pár szót mondani róla ha szépen megkérlek? :) Nem tudok sok mindent. Van egy régi osztálytársam aki oda jár, és egy másik srác is aki harmad éves, majd megérdeklődöm az ő véleményüket is.

Csak arra vok kiváncsi h tetszik-e, meg h mennyire szivatnak a tanárok, a tantárgyak megértősek vagy inkább bemagolóséselfelejtős?
Mi az általános vélemény? A Neumannon elég nagy az elhalálozási arány pl villanytanból vagy Algoritmus,Adatstruktúrák,Objektum nevű tantárgyakból.
Elsőévesként 9 tantárgyunk volt, ebből 2 kemény programozás, 1 informatika elmélet, 1 bevezetés, volt 3 féle matek, és a töltelék tárgyak mint közg., meg villany.

Rejtőn milyen az eloszlás?

(#713) tkesy válasza Cav (#712) üzenetére


tkesy
őstag

Gépész szak a Bánki-n van, a Rejtő a könnyűiparis része a BMF-nek.. ;) :)

Most a hagyományos --> bsc -re való átállás egy picit változtatott a dolgokon, de a tárgyak száma itt is kb ugyanennyi...
Amik meg szokták tizedelni a népet az első félévben (kb ebben a sorrendben):
Anyagtudomány, Géprajz-Gépelemek, Általános géptan, Matek, Mechanika, Kémia
Második félévben ugyanezek, csak a bejön pluszba az Anyagtechnológia, és a Kémia helyett a Fizika....
Tölteléktárgyakból nme sok van, infó, közgáz, +1 szab. választható....
A tárgyak nagyobb része inkább megértős, de van bemagolósnmefelejtős is... :) A tanárok legtöbbje normális és segít, van olyan is aki az úccsó betűig ragaszkodik a szabályokhoz, meg olyan is aki arcra megy...

A végére legyen itt egy kis kedvcsináló is... :)
Mire nme jó a mechanika: [link] :))

[Szerkesztve]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#714) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!
Skacok űberdurva help kellene.
BMF-KVK-n tanulok. Áhh 4. félév távon.
Rohadtul nem tudom beszerezni Zsom Gyula - Elektronikus áramkörök kiadványait plusz a példatárakat hozzá. Asszem az elektronikát halasztom emiatt a következő félévre. Újfalussy felfalna reggelire.
nincs valakinek egy plusz darab kölcsönbe, megvételre, fénymásolásra, esetleg elektronikus formában?
Please help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :O :O :O


[Szerkesztve]

(#715) Zebu válasza Zebu (#714) üzenetére


Zebu
addikt

up

(#716) Fricó válasza Zebu (#714) üzenetére


Fricó
aktív tag

hali!

Iratkozz fel itt[link] pár hirlevélre és lehet tudnak neked segiteni, mert azt többen olvassák mint ezt a fórumot!

(#717) Zebu válasza Fricó (#716) üzenetére


Zebu
addikt

köszi!;)

(#718) elise


elise
újonc

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni? Akinek vannak Major-féle méréstechnika vizsga feladatlapjai, az lécci szóljon!!

(#719) td válasza Motion_Blur (#708) üzenetére


td
senior tag

Tibi nénit mi is bírtuk. ;)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#720) nagash


nagash
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam benézek ha már valamilyen szinten én is tanulója vagyok ennek a sulinak. 2004-ben vettek fel a Neumannra és szintén gondom volt a programozással úgy hogy az első félév után passzívra kényszerültem. Olyannyira, hogy most szeptemberben fogom folytatni, de remélem több sikerrel, mert közben azért elvégeztem (igazából csak el fogom) egy rendszerinfós képzést is és remélem ad egy lökést itt-ott.

Knoblauch macht einsam.

(#722) td válasza Cav (#712) üzenetére


td
senior tag

Megsúgom, hogy ''ma már'' a gépészek is szgépen terveznek, tehát ők is egész nap a gép előtt ülnek ;)


Mellesleg a villanytan I., az AAO és társai a legbutább tárgyak, tehát ha valaki ezekből csak kínszenved, az talán tényleg jobb, ha mással próbálkozik, mert teszem azt HA-ból is elég nagy a halálozási arány, ami azért egy fokkal komolyabb tárgy. Visszatérve az előzőkre, a vill.tan gagyi, csak el kell fogadni azt a pár ökölszabályt, és minden számolható, az AAO-ban meg mondjuk Csink feladott 41 feladatot, hogy lehet gyakorolni, és a végén azokból kérdezett a vizsgán is (jó, hogy megcsináltam!). Ezeket tehát érdemes megoldani, tizen-X hétre elosztva nem olyan nagy cucc, és hát a vizsgán helyből nem biztos, hogy ki tudsz találni egy római-arab konvertert, vagy pl. egy bűvös négyzet generálást - amit egyébként alapból Coxeter-algoritmusnak hívnak, és elvileg el kellett volna mondania, gyakorlatilag azonban a segédletoldalon találtam rá... Ja, és megfejelte azzal, hogy a bűvös négyzet csak prímekből állhat.

Na de nem akarom elvenni senkinek sem a kedvét, mindent meg lehet tanulni és érteni. Csak akiben nincs affinitás, annak nehéz.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#723) Timma


Timma
csendes tag

Hello!

Nos most már én is közétek tartozom. NIK-re, mérnök infora vettek fel.
:)

És egy kérdés. Mi kell ahhoz, hogy bejussak a kollégiumba? És melyik a legjobb koli?

(#724) Goose-T


Goose-T
veterán

Tud valaki valamit a beiratkozásról? Most kaptam a levelet, hogy szeptember 9-én, pénteken lesz a beiratkozás. Most akkor 9-én lesz vagy pénteken? Szeptember 9. ugyanis szombat. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#725) tildy válasza Timma (#723) üzenetére


tildy
nagyúr

A Bécsi úti.
Általában felveszik az embert, ha messzi lakik, és/vagy az egy főre jutó átlag nem túl magas. Elsősöknél még számít a felvételi pontszám is, emlékeim szerint.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#726) tildy válasza td (#722) üzenetére


tildy
nagyúr

Hehe , annak idején a prím bűvös ngyzetet kaptam féléves jegy megajánló házinak. Meg is kaptam érte az 5öst, bár megszenvedtem vele. Ja és nekünk se adta le a coxetert, de tudtuk , hogy kell majd, mert az előző évesek elmondták...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#727) Tapsi


Tapsi
addikt

Üdv mindenkinek.
Idén felvételiztem BMF-re, az első helyen mérnök info volt, de arrol lecsusztam 2 ponttal, így műszaki menedzsernek vettek fel. Kérdésem az, hogy esetleg év közben, vagy év végén át lehet-e jelentkezni másik szakra újabb felvételi nélkül?
Előre is thx.

(#728) Timma válasza tildy (#725) üzenetére


Timma
csendes tag

Mennyi az a nem túl magas?

(#729) Timma válasza Goose-T (#724) üzenetére


Timma
csendes tag

Nálam szept 8-at írtak. És az péntek

Ja, és még valami.
A gólyatáborba tényleg sorsolják az emberkéket? Szóval nem mehet minden gólya??

[Szerkesztve]

(#730) Goose-T


Goose-T
veterán

Azt tudja valaki, hogy levelezőn mikor lesz az első előadás?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#731) Goose-T válasza Goose-T (#730) üzenetére


Goose-T
veterán

Pontosabban távoktatáson, nem levelezőn. :B

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#732) Xantomas válasza Timma (#729) üzenetére


Xantomas
őstag

Tényleg nem mehet minden gólya. Annyian vannak mint a nyűh arra a párszáz helyre :D Kb 400 Kandós, 200 Bárczis, 300 Neumanos.

Tavaly még küldtek levelet a gólyatáborról, idén már nem. Idén nem is mehetek, mert tavaly vettek fel, csak halasztottam egy évet, hogy megszerezzek egy Rendszerprogramozói oklevelelet. 2 helyett egy év alatt.

Valaki tud valamit arról, hogy idén, hogy lesz az évkezdés (első előadás, ha még eddig nem érkezett válasz)?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#733) Cav válasza Xantomas (#732) üzenetére


Cav
csendes tag

Engem is érdekelne!
Második félévben passzívos voltam, de nemtom mikor kéne beiratkoznom, mert nem küldtek levelet sem h mikor lesz.

(#734) Xantomas válasza Cav (#733) üzenetére


Xantomas
őstag

Hajnalban indulunk nyaralni, és így, most perpill nem tudom, hogy merre van a papírom amit küldtek, de itt minden megtalálható (ugyaz ez rajta volt az egyik papíron):
[link].
Ha peched van, akkor csak aug 20 után tudod meg a pontos dátumot és időt.

Mod: ''a helye Írás Szab ja'i''

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#735) Cav válasza Xantomas (#734) üzenetére


Cav
csendes tag

Jah köszi, csak az meg lemaradt h NIK-es vagyok. :)
Mind1 majd bemegyek a napokban, és megkérdezem személyesen TO-n.

(#736) Fricó


Fricó
aktív tag

Üdvözlet minden BMF-s GÓLYÁNAK! :R

és éljenek a műszaki menedzserek! :C

(#737) Tapsi válasza Fricó (#736) üzenetére


Tapsi
addikt

Bizonyám. GT-ba ugye jösz? :DDD

(#738) #51736960


#51736960
törölt tag

én is a kmf-en végeztem '99-ben úgy, hogy szinte semmit nem tanultam. nagyon szar iskola, tele nagyon sötét emberekkel. olyanok is diplomát kaptak (személyesen is ismertem őket), akik egy másodfokú egyenletet sem tudtak megoldani.
de a főiskolai bulik jók voltak, és azért 1-2 jó arcot is megismertem ott. összességében viszont megbántam hogy elszartam 3 évet az életemből egy olyan diploma megszerzésére, ami már '99-ben sem ért sokat, ma pedig már az emberek a seggüket sem törölnék vele.
hát ennyi a véleményem, lehet utálni érte :)

[Szerkesztve]

(#739) Tapsi válasza #51736960 (#738) üzenetére


Tapsi
addikt

Sztem ezért senki sem fog utálni, másrészt most már a kmf csak az egyik kar szerepét tölti be, attól a többi kar még lehet színvonalas:)

(#740) g@bo válasza Fricó (#736) üzenetére


g@bo
nagyúr

éljenek, csak ússzák meg az első évet... :D

(#741) #16741888


#16741888
törölt tag

Jár valaki a Neumanra estire??? plíííz válaszoljatok mert sürgős lenne

(#742) g@bo válasza td (#722) üzenetére


g@bo
nagyúr

villanytan I., ez cumi a tavaszmezőben...

(#743) El_Diablo_


El_Diablo_
tag

Üdv néktek :)

Most kezdem a 3. félévet majd a BMF-KGK Műszaki Menedzser szakán :) A Népszínházban van a telephely, a Kandó épületében :DD
Van még olyansorstárs, aki szintén ide jár/fog járni? :C

Idegesítenek azok az emberek, akik nem adják a nevüket ahhoz amit mondanak (Anonymus)

(#744) g@bo válasza El_Diablo_ (#743) üzenetére


g@bo
nagyúr

van bizony, Én a 7. félévet tolom.... :DDD de van még 1-2 régebbi tárgyam talonban. :R

(#745) #16741888 válasza nagash (#720) üzenetére


#16741888
törölt tag

Grat, történetem kb ugyanez, én is most kezdem, újra, igaz én meló mellett fogom csinálni, remélem inkább több sikerrel.:)

(#746) Cav válasza #16741888 (#745) üzenetére


Cav
csendes tag

PumPi!
NIK-en az 5-ös tankörből? :)

(#747) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Üdv Kollégák!

Most vettek fel a Kandóra levelező villanymérnöknek és korábbi tanulmányaimból szeretnék pár tárgyat befogadtatni, csak az a gondom, hogy nem igazán tudom, hogy melyik tárgy mögött mi van és így mit adjak érte cserébe :) Átböngésztem a fősuli honlapját, de semmi, aztán kértem a TO-n tantárgyprogramot, de a pofámbaröhögtek, hogy olyan nekik nincs, úgyhogy gondoltam megkérem az ittlévőket, hogy ugyan dobjanak már össze nekem vagy 10-15 címszót a következő tárgyak témájából, hogy képben legyek: Matek I, Info I, Info I labor, Vill.ipari anyagism., Villanytan I.

Azt elvileg tudom, hogy a Matek I az analízis és egy csipetnyi lineáris algebra (javítsatok ki, ha tévedek), de a többiről nem tudok semmit. Különösen érdekelne a villanytan I és az info I, mert ezek mögött akármi is lehet.

Elvileg én ilyeneket már tanultam, úgyhogy talán el tudok fogadtatni belőlük. Az mondjuk mókás volt, hogy a TOn közölték, hogy csak indexmásolatot mellékeljek az elvégzett bmes tárgyaimról, tantárgyprogram nem kell, úgyse olvassák el :)

Kösz a segítséget.

PS: szerintem nem levelezős villanyosok is írhatnak, gondolom hasonlók a tárgyak.

(#748) Fricó válasza Tapsi (#739) üzenetére


Fricó
aktív tag

olyan kar nincs!
minek a rövidítése a kmf??

(#749) Fricó válasza El_Diablo_ (#743) üzenetére


Fricó
aktív tag

ez így nem passzol.
népszínház u.-ban a bánki épülete van!
3. éves vagy és nem tudod hova jársz :D

(#750) GP-Sz válasza Fricó (#748) üzenetére


GP-Sz
senior tag

KMF = Könnyűipari Műszaki Főiskola = Budapesti Műszaki Főiskola Rejtő Sándor Könnyűipari Mérnöki Főiskolai Kara (ejj, de szép hosszú neve van :DDD )

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.