Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#7101) CyberPunk666 válasza f(x)=exp(x) (#7100) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Azért kérdeztem, mert én is kandót végeztem, és szerintem azzal, még ha a kreditelismertetést valahogy meg is tudod csinálni, akkor is elképesztően nagy a lemaradás.

A bme villamosmérnökin 5 félév matematika van (25 kredit), ezzel szemben a kandón (12 kredit). A bme-s tárgyak pedig egyenként is keményebbek, mint a kandós és 2.5x annyi darab.
Azzal megoldható azért, de a kandóssal szerintem nem.
Nekem azt mondták a TO-n (ahol tényleg próbáltak segíteni és rengeteget beszéltünk róla), hogy részismereti képzésen vegyem fel legalább a NIK-es matek tárgyakat. Végül rendesen beiratkoztam a mérnökinfóra (estin) és a nappalis matekokat csinálom, és még ez is jóval több, mint a kandós volt.

Én itt csinálok egy trükköt, hogy miután ötösre megcsináltam az analízs 1-2-t, meg a diszkrét matek 1-2-t is (20 kreditnyi matek), felveszem szabadon választhatóként az alkalmazott matematikus alapozó tárgyait.
Ne tévesszen meg az alapozó a nem matek bsc-s hallgatóknak elnevezés, mert az nem ismétlés, hanem ráépülés (csak legyen mire ráépülnie).

Az analízis amúgy nem sokkal erősebb, mint a kandós, de azért több, és a diszkrét matekban meg vannak olyan dolgok, amiket itt hallottam először.

Szerintem legalább a diszkrét matek 1-2-t érdemes megcsinálni.

Amit nem említettem, hogy ezeken felül még van egy dedikált egyész tantárgy, a valószínűségszámításra és statisztikára 5 kreditért.
Ehhez képest a kandó 12 kreditje nagyon kevés.

Szóval én megpróbáltam kandóról ezt a dolgot, de nem jött össze, és mivel nagyon akarom, ezért én bevállaltam ezt és ez alapján teljesen jogos volt részükről.

(#7102) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Kandón két matek tantárgy 6-6 kredit, heti 3+3, 3+3 óra (12 óra)

NIKen 5 matek tárgy 6-6-6-5-5 kredit heti 3+3, 3+3, 3+2, 3+2, 2+2 (26 óra)

Látszik az őrületes különbség.

(#7103) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Sajnálom, ha elvettem a kedvedet és esetleg lelombozó volt, amit írtam, de nekem anno nagyon jó lett volna, ha valaki ezt leírja és segít benne.

Én most fogom elkezdeni a matematikus részét, és óriási segítség, hogy bent vagyok az intézményben, ismerem a tanárokat és mivel nem a konkrét képzésre járok (még), ezért nem is veszem fel mindet egyszerre.

De ha csak a matek tárgyakat felveszed külsősként 8részimsereti képzés néven), az is elég, de ez szerintem nem megúszható, vagy az alternatívák is elég időigényesek és drágák.

[ Szerkesztve ]

(#7104) f(x)=exp(x) válasza CyberPunk666 (#7103) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nem vetted el a kedvem, önként akarok továbbmenni, diplomával a kezemben nem sietek sehová. :D
Lehet az lenne a legjobb nekem is, ha bemennék TO-ra és egyeztetnék.
Köszi, hogy megosztottad a sok tapasztalatot!

(#7105) CyberPunk666 válasza f(x)=exp(x) (#7104) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Azóta sajnos már nem dolgozik ott az a két TO-s, akik képben vannak, és megfejtettük velük a dolgokat.
De igazából arra jutottunk, hogy legalább a nik-es matekot érdemes elvégezni előtte.

Én azt javaslom, hogy részismereti képzés keretében (nem kell felvételi se) végezd el az analizis+dimat tárgyakat, mert az ott szerzett tudás nagyon hasznos lesz, utána az adminisztrációban és a felvételin is jobban fognak szeretni.

Mi a célod a képzéssel? nappalin vagy estin tervezed? Miért pont az oe-nik alkmat?

(#7106) CyberPunk666 válasza f(x)=exp(x) (#7104) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Indiszkrét volt a kérdésem vagy csak átsiklottál felette?

"Mi a célod a képzéssel? nappalin vagy estin tervezed? Miért pont az oe-nik alkmat?"

(#7107) f(x)=exp(x) válasza CyberPunk666 (#7106) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Szia, elsiklottam felette.

Privátban ezt a nappalis/esti témát megbeszéltük. Mindenképp tovább akartam még tanulni, viszont a villamosmérnöki MsC-nek nem sok értelmét láttam beszámolók alapján, a matekért meg mindig is rajongtam. Jelenlegi munkahelyemen is nagy hasznát venném, ha kicsit mélyebben érteném a dolgok hátterét, plusz szerintem nem árt, ha több lábon áll az ember.
Fel se merült bennem, hogy ne az Óbudain maradjak, vannak Nik-es ismerőseim, plusz utánanéztem a tanároknak is, rosszat nem hallottam.
Viszont ez a 65 kredit eléggé betette a kiskaput most... :B

(#7108) rallyeati


rallyeati
újonc

Sziasztok!

Létezik esetleg olyan oldal, ahol az egyes tárgyakhoz elérhetőek különböző jegyzetek, esetleg korábbi félévekből zh-k, amik segíthetnek a felkészülésben? Valamiféle wiki, tudástár?

Első sorban a gazdinfó szak tárgyai lenne az érdekes számomra.
Bármilyen infót/tippet szívesen fogadok :) Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#7109) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Van valakinek az OE-KGK Vállalkozásfejlesztés mesterképzési szakkal kapcsolatban bármilyen tapasztalata? Ha minden jól megy, 1 év múlva államvizsgázom az OE-KVK karán MSc-n és gondolkodom, egy gazdasági diplomán is a villamosmérőnk mellé. Meg van még állami félévem. Igazából az érdekelne, hogy mérnöki végzettséggel mennyire lehet fejeset ugrani egy gazdasági szakba!? Mennyire hasznos, valóban "rosszabb" mint egy Corvinus, vagy BGE? Esetleg volt valaki a ki hasonlóképpen jelentkezett erre a képzésre? Levelezőre jelentkeznék!

Köszönöm! :R

Ruszki

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7110) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Kandó, utlsó félév.

Van esetleg valakinek tapasztalata a: minőségfejlesztés Dr. Lendvay Mariannával illetve a nagyfeszültségű technika Nagy Lászlóval tárgyak esetén? :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7111) Ruszki válasza gordonfreemN (#7110) üzenetére


Ruszki
senior tag

Az utóbbival van, de várj nem ez a pontos neve a tárgynak Villamos szigeteléstechnika?

De ha mégsem egyezik akkor is Nagy László jó fej! Laborban néztünk átütést, homogén és inhomogén felületeken az jó volt. Szerintem jól tanít, nem nagyon születtek rossz jegyek nála, írásbeli volt. Úgy rémlik, hogy laboron írtuk meg, a zh-t vagy vizsgát.

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7112) gordonfreemN válasza Ruszki (#7111) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nagyfesz tech a neve. Van az is amit te mondasz.
Köszi szépen a tapasztalatot. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7113) Sörike


Sörike
tag

Sziasztok, következő lenne a kérdésem: Valóban létezik olyan szabály, hogy az 1. féléves tárgyakat kötelező legkésőbb 3. félévben teljesíteni? Matek 1el adódtak problémáim, és lehetséges, hogy most (3. félévben) sem sikerül teljesítenem, de ugye keresztfélévben meg nem indul, úgyhogy 5. félévben tudnám újra felvenni, amennyiben lehetséges. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7114) gordonfreemN válasza Sörike (#7113) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jómagam nem hallottam ilyen feltételről. Arról tudok csak, hogy max 5 v 6szor lehet felvenni vizsgára a tárgyat utánna repülsz.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7115) CyberPunk666 válasza Sörike (#7113) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A szabályzat rendszeresen változik, és van, ami csak felmenő rendszerben működik, ezért a legjobb az, ha te megnézed a szabályzatot.
Aki itt van, azt már csak azért sem tud neked helyesen segíteni, mert nem tudja mikor kezdtél.
Meg egyébként is az a biztos, ha te megnézed.

(#7116) g@bo válasza Sörike (#7113) üzenetére


g@bo
nagyúr

Sajna en már végeztem ott vagy 15 éve, de akkor azzal úsztunk, hogy ha épült rá másik tárgy, akkor azt nem vehetted fel, randa csúszások voltak, így lett az utolsó félévben marketing is.. pl.

(#7117) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Államvizsga előtt 6 nappal: nem tudnátok ajánlani valamit amivel a koncentrációmat növelhetném? Tanulás közben gyakran elkalandozok az elmémben... És bele kéne húznom, még nem sokat tanultam, de már csak 6 nap van. Megint későn kezdtem neki, szokás szerint...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7118) Atos23 válasza gordonfreemN (#7117) üzenetére


Atos23
senior tag

Én is ilyen vagyok, nem tudok huzamosabb ideig figyelni a tanulásra. Ilyenkor nincs más megoldás, elkezdem többször leírni az adott tételt, szöveget, stb. Elég melós dolog, de az írásról nem tudod elterelni a figyelmed, és mivel átmegy az infó rajtad keresztül, meg is jegyzed.

Ha ez nagyon melós, akkor motiváció gyanánt rakd körbe magadat bukott bizonyítványokról, és az oktatás hiányából fakadó szerencsétlen helyzetekről készült képekkel. :D

(#7119) gordonfreemN válasza Atos23 (#7118) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:DDD :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7120) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#7119) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hát ez nem volt vészes, megoldottam, sima liba.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7121) Atos23 válasza gordonfreemN (#7120) üzenetére


Atos23
senior tag

Király, gratula! ;)

Nekem a most következő félév hozza el a KVK-Msc államvizsga időszakot. :D

(#7122) gordonfreemN válasza Atos23 (#7121) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi, neked pedig kitartást!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7123) Ruszki válasza gordonfreemN (#7120) üzenetére


Ruszki
senior tag

Gratulálok gordonfreemN! :)

ui.: papíros A0 poszter kellett most is!? :DDD
Atos23
Lehet, hogy együtt fogunk záróvizsgázni kedves kolléga?! :C
ui.: végül is TTFA megvan!!! :D

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7124) gordonfreemN válasza Ruszki (#7123) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem, digitális volt.
Köszi :B

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7125) Atos23 válasza Ruszki (#7123) üzenetére


Atos23
senior tag

Mindenképpen együtt záróvizsgázunk! :D
(A TTFA mellett én hálát adok a Mindenhatónak a VER1 miatt is :D)

(#7126) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Azt megtudnátok mondani, hogy az egyetemi email cím és vele az onedrive elérés és office365 mikor veszik el? Januárban kiiratkoztunk a suliból a záróvizsga után.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7127) Bencen


Bencen
lelkes újonc

Sziasztok!

Sajnos nem találtam külön villamosmérnökös fórumot (vagy csak vak vagyok), ezért gondoltam ide írok, hátha tud valaki segíteni.

Nemsokára végzek gazdinfón, mellette szoftverfejlesztõként dolgozom 2 éve (corporate rendszerek javaban fejlesztve).

Váltani szeretnék a jövõben villamosmérnöknek, és azt próbálom kideríteni, hogy kezdjek elõlrõl egy villamosmérnöki bsc-t, vagy vendéghallgatóként összeszedek pár kreditet villamos szakmai ismeretekbõl és irány az msc.
Olvastam, hogy a Kandós msc nem valami erõs dolog, de ha csak azt végeznék egy gazdinfó bsc-vel, dolgozhatnék mérnökként?

Fõleg áramkörök, nagyáramú rendszerek (power electronics) és hasonlók érdekelnek. Az lenne a célom, hogy ezen a területen helyezkedjek el tervezõként.

Pár éve jártam mechatronikai mérnökire a Bánki karon, sajna ott a gépész része rontotta el nekem teljesen :D , de van valamennyi "alapom" fizikából, matekból (gazdinfón amúgy is rengeteg van nekünk) és elektróból. Hátha ez számít valamit. :)

Elõre is köszönöm a válaszokat !:)

(#7128) CyberPunk666 válasza Bencen (#7127) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ha ilyen területen akarsz dolgozni, akkor mindenképpen egy bsc-vel kellene kezdeni, mert a villamosságtan 1-2, elektronika 1-2, méréstechnika 1-2(-3?), automatika nagyjából minimálisan kötelező, hogy egy erősáramú dologra egyáltalán ránézhess.

Hogy egy tanáromat idézzem, amikor az erősáramú szakirányról kérdezte egy hallgató: "maga megőrült? Ott meg is lehet halni". Tehát nem fogsz ilyeneket csinálni úgy, hogy nem tanulod meg rendesen ezt a szakmát.

Az msc-n nem tanítják ennek a szakmának az alapjait, neked pedig arra lesz szükséged.

Ha tervezőmérnök akarsz lenni, akkor egyébként a bme-t javasolnám, manapság már minimális pontszámmal felvesznek oda is.

- A gazdinfoval el tudod fogadtatni a gazdasági tárgyakat, meg a infos/programozósakat.
- A fizika infon jóval gyengébb azt nem fogod tudni skippelni és nem is érdemes. Egyrészt érdekes, másrészt nehogy már egy villamosmérnök ne értse rendesen, a fizika rengeteg helyen előjön, mert a villamosmérnök közvetlen kapcsolatban dolgozik a fizikai valósággal (szenzorok például), meg kell tudni érteni a fizikai működési elvüket és az azokból következő dolgokat.
- A matek csalóka, mert infón több matek van bizonyos szempontból, más szempontból kevesebb. De alapvetően a villamosmérnökin sok tárgy álcázott matematika. Tehát az alap analizist el tudod fogadtatni, de utána más néven jön majd még sok. Talán a jelfeldolgozásban csúcsosodik ki igazán. A bme-s tantervben a villamosmérnök a legmatekosabb, az óbudain nem, de azért elkellene.

[ Szerkesztve ]

(#7129) Bencen válasza CyberPunk666 (#7128) üzenetére


Bencen
lelkes újonc

Nagyon köszönöm a válaszod, sokat segítettél! :)

Sajnos nem vagyok már abban a helyzetben, hogy nappalin járjak egyetemre. Ekkora különbség lenne az OE-s és BME-s képzés között?

[ Szerkesztve ]

(#7130) CyberPunk666 válasza Bencen (#7129) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A különbséget nem tudom, csak azt, hogy a kandót végeztem én, és annyira nem voltam elájulva, meg mivel van konkrétan műszaki előképzettséged, így azért a bme sem kellene, annyira hardcore legyen, mert a tárgyak feléről van egy alapismereted.

De nyilván, ha nincs rá lehetőséged, akkor tárgytalan ez a része.

(#7131) umnyo


umnyo
friss újonc

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, és talán CyberPunk666 említette először ezt az un részismereti képzést.

Ez pontosan hogy mint működik, hogyan lehetséges ily módon egyes tantárgyak felvétele? Írni kell a TO-nak, hogy ilyen cél lenne? Egyébként BSC-s Energetika tantárgyakról lenne szó. Illetve labor is ugyanúgy felvehető az adott tantárgyakhoz köthetően?

Az ok, alapvetően villmérnök volnék, de sokszor mostanában bele kell másznom energetikai területbe is. Anno megcsináltam a műszer automatika nappalin, 20 éve, majd az Automatika szakirányt is levelezőn pár éve, de harmadikat már nem szeretnék felvételi stb módon, ennyi energiát nem akarok/tudok belefeccölni, csak ha muszáj. Elég lenne az adott szakirányú alaposabb ismeret. Persze felmerült az is, hogy megveszem a tankönyveket és elolvasom, de jó lenne a tantárgyakról egy elismerés, ami később egyéb dolgokhoz szükséges lehet (mármint ilyen olyan papir megszerzéshez, pl Telepkezelői, stb.)

Illetve mi volt a tapasztalat "árazás", önköltség tekintetében?

Szóval hogy működik ez az egész részismereti képzés dolog?

Köszi előre is.

(#7132) CyberPunk666 válasza umnyo (#7131) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Kérdezd meg a TO-t. Csak ők fognak tudni neked jó választ adni.

(#7133) umnyo válasza CyberPunk666 (#7132) üzenetére


umnyo
friss újonc

Igen majd az lesz. Csak gondoltam próbálok tájékozódni. Nálad nagyon egyszerűen hogy és mint zajlott ha szabad kérdeznem? Ha jól olvastam te is így végeztél el néhány tantárgyat. Illetve egy egy tantárgy nagyságrendileg anyagilag mibe fájt? Ha jól gondolom kreditpont alapú a költségtérítés.

(#7134) CyberPunk666 válasza umnyo (#7133) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Végül nem mentem részismereti képzésre, hanem pótfelvételin beiratkoztam bsc-re és felvettem, ami kellett.
Az eredmény és az ár ugyanaz, de minden automatikus tud lenni, és egyszerűbb volt így.

(#7135) hruodnand


hruodnand
senior tag

Sziasztok,

megmaradt pár könyvem régről (én még 2011-ben kezdtem a Kandót)
KVK MAI F1-en végeztem. (ahhoz tuti jók a könyvek)
Csatoltam a képet, kinek melyik kellene esetleg?
Árakat nem vágom, anno mennyi volt...
[kép] [kép] [kép]

Illetve van egy eladó méltán híres könyvem (villamosmérnök biblia):
Ulrich Tietze – Christoph Schenk: Analóg és digitális áramkörök

[ Szerkesztve ]

(#7136) hruodnand válasza hruodnand (#7135) üzenetére


hruodnand
senior tag

Jó.. ingyen elvihető az összes Kandós könyv... :)
Aki elsőnek ír az viszi...

(#7137) b0rZ


b0rZ
aktív tag

Sziasztok,

Anno 2016-ben félbehagytam egy villamosmérnöki képzést az OE-KVK-n. Most felmerült, hogy folytatni kellene. Ennyi idő után van még lehetőség a megszerzett 91 kredit átvitelére, vagy kompletten elölről kellene kezdeni? Egyelőre csak az átvitel menetével kapcsolatos dokumentumokat találtam.

Köszi a segítséget.

(#7138) Ruszki válasza b0rZ (#7137) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!
Elméletileg van lehetőség rá!
Egyeztetni kell a tantárgyakat ill. a tantárgyleírást.
Amit tudsz be kell számítani!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7139) umnyo válasza b0rZ (#7137) üzenetére


umnyo
friss újonc

Üdv!

Ennél durvább volt az én esetem

Én egy spec módon jártam ki a sulit, nappalin megcsináltam a műszer automatikát, majd rá 20 évre az automatikát estin. 20 évvel később elismerték a nappalin végzett tantárgyakat. Az alap közös képzés tantárgyai azonosak minden szakirány esetén, amit az ember a második évben választ. Azokat nem fogadták el amiben túl nagy változás volt, de a 90%-át igen, akkor is ha akár más néven fut már a tantárgy - a tanyanyag legyen azonos (pl közgazdaságtan I - II ből lett makro és mikroökonomia, most meg megint mást látok). Anno akkor még nem volt Neptun, és papír alapon ment minden, így pl nekem be kellett szkennelni a leckekönyvet, meg mindenféle konverziós táblát csinálni és egyeztetni a tantárgy tartalmát. Pl 2 félév matek volt anno szigorlattal, de nem volt külön valószínűségszámítás, így a matekot elfogadták de a valszámot meg kellett külön csinálni. Most mintha megint nem lenne az új tanterv szerint külön valszám, ahogy már szigorlat sincs jó ideje - szóval ilyen kicsi módosítások vannak és lehetnek.

Egy barátom is kb 3x vágott neki 3-4 félévenként kibukott, de volt sok elvégzett tantárgya, ezeket újrakezdéseknél felvételi után mindig elismerték neki.

Meg van határozva pontosan meddig kell és lehet tantárgyelfogadási kérelemmel élni, ez az első hét szokott lenni, vagy még az indulás előtti 1-2 hét, de már nem emlékszem. Viszont mindenképpen végig kell járni az utat, rendesen felvételizni kell, be kell kerülni, és ez utána lehetséges. Bár ahogy nézem a ponthatárokat ma már kb minimál pontokkal be lehet jutni.

De a legtisztább, ha felhívod a TO-t és mindent elmondanak. Ha most szeptembertől már kezdenél mert felvételiztél, akkor most, ha nem akkor lehetőleg nem az indulásnál zavard őket. De írásban is összeszedheted a kérdéseket, ha megfelelően írsz, válaszolni is fognak idővel :-).

[ Szerkesztve ]

(#7140) b0rZ válasza umnyo (#7139) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Köszönöm szépen a részletes választ! Az őszi szemeszterről már lecsúsztam, de jövőre jó lenne nekiállni a dolognak.

(#7141) umnyo válasza b0rZ (#7140) üzenetére


umnyo
friss újonc

Hát hajrá!

Addig is ahogy van időd majd még előtte nézegesd az aktuális tanterv tantárgyait és tartalmát, hogy amit lehet azt ismertesd el. Illetve ha rászánod magad szokott keresztféléves felvételi is lenni, nem tudom a határidőket, ezzel nyerhetsz időben fél évet, ha rászánod magad.

[ Szerkesztve ]

(#7142) Ruszki válasza b0rZ (#7140) üzenetére


Ruszki
senior tag

TO-n nagyon készségesek csak tudni kell kérdezni. Telefonon is rendelkezésre állnak!
Csak azt is vedd figyelembe, hogy kreditbeszámításnál van bizonyos kreditbeszámítási díj. Olcsóbb mint szemeszterbe felvenni de ha sok van amit be kell számítani akkor azért megugorhat az összeg.
Esetleg érdemes a tantárgy előadójának is íni ha nem stimmel a tantárgyleírás és megbeszélni a tanárral, hogy fogadja el igaz ez inkább már aktív időszakban lehetséges. De ilyenkor az is el szokott hangozni, hogy "Ha egyszer megtudta tanulni akkor másodszorra is megy" :DDD

Energetika szakirányon végeztem TÁV-on 2020. januárjában BSc-n és most 2 hónapja KVK-n Ipari és felügyeleti kommunikáción MSc-n.
Ha szükséged van infóra írj nyugodtan itt a fórumon!

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7143) umnyo válasza Ruszki (#7142) üzenetére


umnyo
friss újonc

Bár másnak szántad az üzenetet, kérdezhetek? A Mesterszak érdekelne leginkább.
Mennyire volt könnyű, nehéz (akár bsc-vel összehasonlítva, bár a táv nem túl erős eleve, már meg is szűnt közben), az oktatás ha jól tudom havi 3 nap hétköznap zajlott, vagy máshogy van? Ezeken a napokon reggeltől estig? Laborok és gyakorlat is ezen a napokon van? Munka gyerek meleltt mennyire válallható be?

Ad új tudást, vagy csak papír miatt jött jól?

Köszi előre is.

(#7144) Ruszki válasza umnyo (#7143) üzenetére


Ruszki
senior tag

Persze!
Azért, hogy a táv nem volt erős azzal nem értenék egyet de ebbe ne menjünk bele, de igen valóban megszűnt.
Aki tanulni akar az úgy is megtanulja nappalin, levelezőn, távon , stb. Egyébként ugyanazokat a zh-kat írtuk mint a nappalisok csak kevesebb leadott anyaggal illetve több otthon feldolgozandóval.
Msc.
Igen hétköznap volt első félévben hétfő-kedd -szerda egész napos 08-tól akár 20-ig is.
Volt Tavaszmezőben is és Bécsi úton is oktatás. Vegyesek az érzelmek. Talán az Optimumszámítás volt olyan mint a Matek I-II-II. de azt is meg lehetett oldani. Inkább beadandó voltak de az rengeteg. Tantárgyak hasznosságát meg szerintem mindenki maga dönti el. Én távvezetéki tervezőmérnökként dolgozok, nekem nem volt annyira sok plusz infó de azért adott egy szemléletet. Azon a szakirányon amin én voltam Ipari felügyeleti és kommunikációs rendszerek specializáció inkább az energetikai szférában tudsz elhelyezkedni de több szinten is, legalább is én így látom. A tanárok hozzáállása változó. Haddad nagyon jó fej, megköveteli amit lead de tényleg csak azt. Azt hiszem olyan mint energetikán Bsc-n Novothny! :)
Hasznosságát tekintve, én úgy indultam neki, hogy jó ha van a papír, főleg ha egy magasabb vezetői pozíciót szeretnél majd a közeljövőben megpályázni ill. ha még szeretnél PhD-ni.
De ha van még konkrét kérdés jöhet nyugodtan!
Fizetésem nem lett duplája! :DDD
Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7145) umnyo válasza Ruszki (#7144) üzenetére


umnyo
friss újonc

Először is köszi az infókat!

A távra muszáj reagálnom. Amikor estire jártam igen sok kurzust vettem fel távon is, épp akkor volt már megszűnés alatt és elkezdtek keveredni a kurzusok táv és esti között bizonyos esetben ráadásul akkor jött a covid őrület is. Azaz bizonyos szempontból vegyesen jártam, mert nem volt más megoldás. Korábban viszont nappalin jártam 20 éve, így mindkettőbe belekóstoltam elég alaposan. Hidd el ég és föld a kettő. Tudom hogy távon meg estin azt mondják, ugyanaz mint a nappali - de ezt a diákok mondják, nem a tanárok :-). Eleve az esti és a nappali is nagyon messze van egymástól tananyag tekintetében, vannak nagy kaliberű témák amik még csak meg sincsenek említve távon vagy estin, nemhogy számonkérés belőle. A számonkérés szintje is teljesen más. Ez egyébként persze érthető több okból is. Eleve kb harmadannyi az óraszám vagy kevesebb hogy is lehetne leadni ugyanannyi anyagot, nyilván kb minden csorbát szenved. Az hogy pl teljesítményelektronikán van 4--5 összevont előadás, meg talán 2-3 labor nyáron összevontan ledrélva, ezt a mennyiségű anyagot hogyan ölelhetné fel, amikor egy bazi nagy terület? A laborok önmagukban ég és föld. A PIR dolgok -at meg sem említem, akkora a különbség. De számos más tantárgy felhozható példának, láttam a matek vizsgák feladatait, nem összehasonlítható azzal ami nekünk nappalin volt szigorlat anno. Komolyabban bele sem mentek az analízisbe, kb a felszínt érintették, de a többi témakör is jóval enyhébb volt.

Az estinek a nehézségét szerintem más adja. Én családos emberként több gyerek mellett végeztem, mint második szakirányt családapaként kb 20 évvel később (kellett a papír), és a legnehezebb része az idő, időegyeztetés volt, mikor hol tudok szánni rá időt tanulni, beadandót csinálni, stb. Nappalin ez a fő tevékenységed, a "fő állásod", kis túlzással nincs más dolgod, nem nagyon kell másra odakoncentrálnod az életben annyira mit erre, ez teszi ki az időd nagy részét. Estin viszont meg kel oldani miközben viszed hozod a bölcsibe a gyereket rohanva a munka után, vagy épp néptáncra és sakk órára. Egy "kialakult" életbe már beilleszteni nem egyszerű móka időt szakítani rá, így aki ilyen feltételek mellett végzi, minden elismerésem, még ha a tananyag és számonkérés jóval alacsonyabb szintű is - szerintem teljesen érthető módon. És ezzel nyilván a tanárok is tisztában vannak teljesen, akár számonkéréskor is.

Master: köszi az infókat, igen láttam, eléggé erősáramú irányzat van a szakirány moduloknál. Tanakodom rajta, a fő kérdés, hogy belefér-e a nem létező időmbe, mert nyílván sok elfoglaltsággal jár. Szóval még megrágom, de esélyes, hogy jövőre jelentkezek rá.

Köszi mégegyszer!

(#7146) Ruszki válasza umnyo (#7145) üzenetére


Ruszki
senior tag

Anno a NIK-et kezdtem el estin - heti 2 nap valamikor este 10ig - két műszak mellett. Hát nem volt egyszerű, főleg, úgy, hogy akkor vagy már 10-15 éve nem tanultam. Szenvedés volt az első félév. Aztán úgy döntöttem, hogy adok még egy esélyt jött egy passzív félév utána ismét felvettem az első féléves tárgyakt. Na majdnem minden meglett kivéve a PROG (ide ha úgy jelentkezel, hogy csak halvány fogalmad van arról, hogy mi is a programozás és nincs hozzá érzéked akkor szerintem esélytelen megcsinálni) na akkor mondom inkább hagyjuk így lett a KVK és ráadásul energetika szakirány. Hajrá! :))

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7147) umnyo válasza Ruszki (#7146) üzenetére


umnyo
friss újonc

Szemezek a NIK-kel is mert a programozás, beágyazott rendszerek nagyon a szívem csücske, és igen ott combosabb a dolog, de akkor ezt te is megerősítetted most. A necces hogy heti 2-3x du 16 órától vannak az órák ahogy láttam az órarendet, na nekem vidékről ha nem is messziről odaérni elég necces. Márpedig ott aztán nem jó elsunnyogni az előadásokat....

(gondolhatod nekem is 20 év után visszaülni a padba majd mindjárt valszámmal kezdeni öröm vot és bodogsa....)

[ Szerkesztve ]

(#7148) Mercutio_ válasza umnyo (#7145) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szvsz simán lehet, hogy a 20 évvel korábbihoz képest az általános szint változott ennyit, nem a nappali vs. esti közti difi volt amit érzékeltél :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7149) Ruszki


Ruszki
senior tag

Nekem nem volt szigorlatom de ahogy látom és hallom, most a OE villamosmérnöki képzésen visszahoztak valami hasonlót az "F" tantervben. Lehet, hogy sok mindenkit felvesznek a pontszám alapján, de így is sokan vannak/voltunk aki a " csökkent általános szint"-et sem tudta megugrani.
Most sem adják csak úgy a kezedbe. Munka/család mellett meg főleg!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7150) Ruszki válasza umnyo (#7147) üzenetére


Ruszki
senior tag

Én örültem neki a BSc-n amikor már szakirányon voltunk, hogy végre nincs programozás és társai, erre MSc első félévben meg Beágy. rendszerek Kopjákkal - jó nem sokat tanított, sőt... - aminek nem annyira örültem.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7151) umnyo válasza Mercutio_ (#7148) üzenetére


umnyo
friss újonc

Igen ez is jogos felvetés, de megvolt mind a nappali mind az esti azonos tantárgyaknak a vizsgafeladatai. Hát azért abból látszott, még ha esetleg egy két "tölteléktantárgy" esetén közel azonos is volt. Matek villanytan stb pont nem.

(#7152) umnyo válasza Ruszki (#7150) üzenetére


umnyo
friss újonc

Az ami zajlik ezen a tantárgy keretein belül távon, az a vicc kategória, azt pont ott csináltam meg. Nagyon nem méltó az egészhez :-(.

(#7153) hruodnand válasza hruodnand (#7135) üzenetére


hruodnand
senior tag

UP! Még mindig megvan. :) Ingyen vihető.

(#7154) Atos23 válasza hruodnand (#7153) üzenetére


Atos23
senior tag

A két Novothny könyvet kedves emlékként szívesen elfogadom :D
Írok privátban. :)

(#7155) hruodnand válasza Atos23 (#7154) üzenetére


hruodnand
senior tag

Sajnos már "elkelt" mind. :)

(#7156) Atos23 válasza hruodnand (#7155) üzenetére


Atos23
senior tag

:R

(#7157) moha21 válasza umnyo (#7145) üzenetére


moha21
addikt

Bocsi, de ez lehet igaz 1-2 tárgyra , de amúgy nem.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7158) moha21 válasza umnyo (#7143) üzenetére


moha21
addikt

MSC levelező is nagyjából szombaton van reggeltől estig. Matek fizika a nehezebb része.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7159) gordonfreemN válasza umnyo (#7145) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szerintem tévedés, maximum a kor más!

Mi szakosodás után nappalisokkal kerültünk egy csoportba, mert nem tettünk volna ki külön külön a szakirányhoz kellő létszámot. Innentől kezdve a számonkérés is egyezett.
Szakosodás előtt pedig nem egyszer vizsgáztunk együtt nappalisokkal. Még Novothny Úrnál is :)

Mondjuk én evelezős voltam, nem táv-os, de olyat nem is ismertem

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7160) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

NIK Mérnökinfó záróvizsgával milyen tapasztalataitok vannak? (előrehozottra megyek az Msc miatt)

Architektúrák alapokból és 1-ből az ábrák tényleg elérhetőek a felkészüléshez?

(#7161) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Jó, mindegy.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.