Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#751) GP-Sz válasza GP-Sz (#747) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Na, senki? Azt hittem, van itt egy-két villanyos a bmfről.

(#752) tildy válasza GP-Sz (#747) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy levelezősnek itt lennék én. Nekem 2 félévet fogadtak el, igen az anal az a matek 1.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#753) Goose-T válasza GP-Sz (#747) üzenetére


Goose-T
veterán

Amikor voltam felvételizni, akkor megbeszéltük helyben a tanárral, hogy mit fogadnak el. Veled nem tárgyaltak erről?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#754) GP-Sz válasza Goose-T (#753) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Felvételizni nem voltam, felvettek az érettségim alapján :)

(#755) GP-Sz válasza tildy (#752) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Köszi, de szerencsére már sikerült a neten nagyjából utánanézni mindenféle puskák és órai jegyzetek alapján, hogy miről is szólnak ezek a tantárgyak, úgyhogy egyelőre nincs kérdésem.

(#756) g@bo válasza GP-Sz (#755) üzenetére


g@bo
nagyúr

ne aggódj, lesz... :DDD

(#757) tabaki.


tabaki.
csendes tag

üdv
Most vettek fel ismét a kandóra ugyanis az első félévem nem sikerült valami fényesen, ezért kiiratkoztam majd ujra felvételiztem ide.Azt mondták hogy megéri mert igy ujra leszz 3 félévem h összekaparjak 30 kreditet ami hha passziv félévre mentem volna és ugy kisérleteztem volna meg. és minden elölről kezdődik, szóval 7-szer lehet egy tantárgynak nekifutni stb...és az ösztöndijban stb ez nem érint vagy mégis?
tud vki erről valamit?

(#758) g@bo válasza tabaki. (#757) üzenetére


g@bo
nagyúr

milyen ösztöndíjról beszélsz? ( első félévem nem sikerült valami fényesen :DDD )

egy tárgyat régebben 3-szor vehettél fel, és 7 viszga állt rendelkezésre. Akinek ennyi nem elég, nem kell eröltetni fősulit.

túl kell élni az első pár félévet...

(#759) tabaki. válasza g@bo (#758) üzenetére


tabaki.
csendes tag

amit már 1.5 től megadnak .....(szóval aki bentmarad annak kb jár )
még egyszer nekifutok, aztán majd meglátjuk a villamosmérnöki suli amugy sem sétagalopp
aki tudja ugyis tudja...
amugy örülök hogy viccesnek találod! :C

[Szerkesztve]

(#760) joergie


joergie
őstag

Neptunba nem tudjátok mikortól lehet jelentkezni?(2.éves villmérnök jozsi)

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#761) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Jelentkezett valaki idén a Kandóra (fehérvárra), másoddiplomára?

(#762) g@bo válasza joergie (#760) üzenetére


g@bo
nagyúr

09.05. elvileg.

(#763) td válasza Tapsi (#727) üzenetére


td
senior tag

Nem lehet, kell! ;] Ha kedves az életed.... A TO-n kérdezd meg amúgy, sőt, ki tudja, ha van olyan, aki idén nem kezdi meg a tanulmányait, kilép, akkor az is előfordulhat, hogy a megüresedő helyre bekérvényezheted magad. Rögtön az elején meg kell érdeklődni, de lehetőleg ne a legforgalmasabb TO-napon, mert akkor olyan kavalkád van ott, hogy a pokolba kívánják a ''szőrszálhasogató'' embereket. ;)

Egyébként melyik műmenedzser képzésre vettek fel?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#764) td válasza tildy (#752) üzenetére


td
senior tag

Te, ez mit takar, hogy 2 félévet fogadtak el? Első két félév kompletten, vagy hogy a manóba? Én, ha felmentést kértem/kérek, a kezembe nyomnak a TO-n egy ívet, hogy írjam be az aktuális félévből a kérdéses tárgyakat, és majd a kreditátvételi bizottság megvizsgálja. Baromi jó ez a rendszer... én azt szerettem volna, ha kapásból mindenből felmentést adnak, amit már tanultam, és utána felvettem volna mindent, amit csak lehetett volna, hogy lerövidítsem a sulit. Ez nem jött össze, és jelenleg úgy áll a dolog, hogy pl. váll. ir. rsz-ekre meg intelligens rsz-ekre be sem férek, mert betelt (pedig mintatanterv szerint nekem most jön). :(((


Egyébként a prímes négyzetet hogy csináltad? Mert a Coxter az tiszta sor, csak fel kell írni spirálban egyesével növelve, node prímekkel már más a helyzet.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#765) slyking


slyking
csendes tag

Üdv emberek..

én elvileg a NIKre fogok járni..
mérnök inf nappalis elsőéves :)

szóval lenne pár kérdésem...:

-ugye 8.án van beiratkozás, és ott mi lesz?
-aztán órarend meg tárgyak meg iylen eldöntése hogy meg illet ve a jegyzetek..?? mer 11. tanitás.
-ez hogy megy?
-ja meg az ösztön dijasdi

vki szánja rá magát és írja már le plz. hogy ohy megy a beiretkozástól az órákig a rendszer...
.
nem minth túlzottan érdekelne de azé mégis..

előre is kösz :) :)

[Szerkesztve]

Gigabyte P35-DQ6 | Core2Quad Q6600 | 4*1Gb Kingmax ddr2 800Mhz | Gainward 8800GT | 500GB WD + 200Gb Samsung | AeroEngine II | Samsung Syncmaster 225bw | Logitech G5

(#766) czappa válasza slyking (#765) üzenetére


czappa
aktív tag

Szia!
NIKes vagyok, most leszek 2.-os.
(szintén mérnök-inf, nappali)
''-ugye 8.án van beiratkozás, és ott mi lesz?''
Aki nem elsős annak máskor lesz, ezt csak ti elsősők tudjátok. (asszem 4.-7.-ig, mármint felsőbb éveseknek)
Na jó megnéztem neked:
''beiratkozás nappali elsőéveseknek 2006. szeptember 8. de. 10 óra AUD-MAX ea.
Elsőéveseknek pontos megjelenésére számítunk! Egy kis közös beszélgetés lesz a főiskolai tudnivalókról. Elmondjuk, hogyan kell használni a számítógépes hallgatói rendszert.''
Továbbá ekkor írjátok be a tárgyakat az indexbe, stb.
Ja az infó innen van: [link]

''aztán órarend meg tárgyak meg iylen eldöntése hogy meg illet ve a jegyzetek..?? mer 11. tanitás.
-ez hogy megy?''
Első félvben (legalábbis nálunk így volt), kész órarended kaptok, aztán 2. félévben majd szívjátok a pélót a neptunnal :) (bocs a szóért, de majd emlékezz vissza:) )
Jegyzet: Ezt első órán mondják el a tanárok, és a Kisceli utcában van a jegyzetbolt.

''ja meg az ösztön dijasdi''
Ezzel nem kell törödnöd, ha átlagnál jobban teljesítesz, akkor a 2. félévben az 1. alapján kapsz ösztöndíjjat, a 3.-ban a 2. alapján, stb.

Sok sikert és jó tanulást!


[Szerkesztve]

(#767) tildy válasza td (#764) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy csaka technológiát kellett felvennem, meg még valami tárgyat, sé rögtön 2. éven kezdtem. Itt is elfogadták pl. a fizikát, akkor a méréstechnikát, meg mgé egy két dolgot.

Tyűha , hát az úgy volt.. .Hogy nem emlékszem... Meg kell keresnem, 6 éve írtam azta programot.

Találtam rá valami jó kis algoritmust, amivel le tudtama prímeket generálni. MEg talán csak 1-1000ig kréte a tanár a prímeket?:D
Ja és A coxetert magamtól kellett megtanulni, el sem modnta, hogy az kell hozzá:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#768) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!


Most vettek fel a KGK-ra gazdálkodás és menedzsmentre. Lenne pár kérdésem.
Először is hogy választhatóak közül melyiket érdemes felvenni:
1:
Gazdaságföldrajz
Filozófiatörténet
Politológia
Szervezetszociológia
Pszichológia

2:
Környezetgazdaságtan
Gazdaságtörténet
Szociológia

Ha tudnátok javasolni vagy tanácsot adni azt nagyon megköszönném.


A másik kérdésem az lenne, hogy csak most értesítettek hogy felvettek a Terminus koleszába, viszont már kerestem albérletet és már meg is lett beszélve. Ilyenkor ki lehet adni a kolesz helyet valahogyan, mert gondolom igy lakbér támogatást nem kapok ha visszamondom.

Kösz előre is minden választ!

(#769) G1ant


G1ant
csendes tag

Sziasztok!

Én is NIK,mérnök-info,nappalira fogok járni és lenne pár kérdésem:)

Az 1. félévben ugye automatán megkapjuk az órarendet és azon nem is változtathatunk semmit?Hány tanítási óra lesz hetente?És naponta kb. mennyi :F

Normális tanulással összegyűjthető a 20-30 kredit félévente?Vagy nagyon meg kell szenvedni érte? ;]

Könyvek,jegyzetek milyen árban vannak 1 félévre?

Üdv minden BMF-esnek :DDD :DDD










[Szerkesztve]

(#770) G1ant válasza czappa (#766) üzenetére


G1ant
csendes tag

Hello!
Nagyon nehéz ösztöndíjat szerezni,mennyire jól kell tanulni?:)
Te pl. kaptál már? :U
Mennyi kreditet szereztél 1. félévben/évben?

Előre is kösz:)

(#771) q13579 válasza G1ant (#769) üzenetére


q13579
senior tag

Tavaly én is oda jártam, de abbahagytam fél év után, mert eléggé mellényultam. Nem gondoltam volna hogy ennyire matekos. Egyébként sztem már ne nagyon kérdezgess ilyenekröl, mert muszály ott tanulnod :) . Ha meg rosszat irnak csak el megy a kedved. Ha tényleg ezt akarod csinálni, akkor tanulj kökeményen és gyakorolj sokat, mert csak ugy tudod követni. Nagyon el lehet csuszni, ha nem készülsz fel normálisan. Nekem elment a kedvem az elsö zh-k eredményei után, láttam, hogy nem csak nekem, de a csoportom 60 %-a ugy járt mint én. Eszméletlen könnyen huznak. Plusz még egy jo tanács. Szedj le magadtol gyakorlásokat, elözö zh-kat amennyit csak tudsz, mert ök nem adnak semmit. Ez még problémám volt vele.
Ismerösöm BME-VIK-en nyomta ugyanugy, mint én. Mesélte hogy folyamatosan terhelés alatt vannak és sokkal könnyebbb igy a zh. Mi meg csak néztünk hogy mik vannak benne. Szoval gyakorolj és menni fog és sokkal többet csinálj mint amit tanulsz, mert nem adnak gyak anyagot sajnos.

(#772) G1ant válasza q13579 (#771) üzenetére


G1ant
csendes tag

Nem megy el a kedvem,csak tudni szeretném,hogy mire számítsak:)
Mikor lesznek az első zh-k?
Fél év után kevés kredited volt azért hagytad abba?
Nem adnak semmit pff,akkor nagyon értelmesek lehetnek :D
Oké,majd igyekszem sokat gyakorolni,meg minden :)

Kösz a tippet amúgy:))
Azér azt megmondhatod hány óra lesz 1 héten,nagyon kiváncsi vok :DDD

(#773) q13579 válasza G1ant (#772) üzenetére


q13579
senior tag

Az első zh-k ha jol emléxem már oktober végén. Az nagyon mérvado. Programozásnál mindig csinálnd meg a feladatot amit kapsz, mert az nagyon sokat segit, abbol vannak a zh feladatok. (abbol 5 lesz egy félévben). Ott gyakorolj tényleg sokat.
Közgáz nem gáz
Inf elm alapjai nem gáz.
Analizis nem gáz, sok óra van, szépen leadják.
A lin algebnél az első zh nem gáz, utána bonyolodik. Könyvet vegyél és nézegesd nagyon.
A diszkrét matem már gázosabb, ott minden elöadásra menj be.
Villanytan mocsok :D , nagyon mocsok. Ott könyvet már nagyon hamar vegyél és figyelj kökeményen mert ha lemaradsz buktad, pedig állítolag nagyon egyszerü... :U :D
Az algoritmizálás órákat (csak elmélet 2 egy héten) már a második ora után hanyagoltam, mert iszonyat mód azon mulik, megérted-e ott vagy sem. Probáltam, de nem ment, többek között innen jöttem rá hogy nem nekem valo.
Nagyjábol ennyi. Arra figyelj, hogy a jegyzeteket szerezd be mindenböl minél elöbb, mert utána elfogy. Nagyon jo ha mindenhez van könyved jegzeted. Kicsit sokba fog az egész kerülni, de hidd el megéri. Én csak késöbb vettem meg, de akkor már mind1 volt.
Az ok meg amiért abbahagytam, hogy rá kellett jönnöm, hogy jobban tudom eladni a tudásom, mint a konkrét anyaggal bebizonyítani azt. :D . Szóval gyakorlatiasabb ember vagyok, jobban érdekel a kgáz, és a tanulható kézzelfoghatóbb, emberközelibb tárgyak. Ezért vagyok most gazdálkodás és menedzsmenten. Túl sok volt a matek és a informatika (de én voltam a hülye, mert nem gondoltam végig, hogy mi vár majd rám). Szóval ha tényleg komolyan gondolod és megfogadod a tanácsokat, akkor menni fog. De pofonokra azért kell számitani, csak ne érdekeljen, mert akkor földhöz vág.

(#774) td válasza tildy (#767) üzenetére


td
senior tag

Mi az a ''technológia''? És hogy kértél olyan felmentést, hogy kapásból másodéven kezdtél? Nekem ilyen nem volt. Vagy csak nagyon elbénáztam....

Ja, igen, 1-1000-ig kérte a prímeket. Akkor gondolom, valami backtrack-es dolog lehet, mint pl. a nyolc királynő.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#775) czappa válasza G1ant (#770) üzenetére


czappa
aktív tag

''Nagyon nehéz ösztöndíjat szerezni,mennyire jól kell tanulni?
Te pl. kaptál már?''
Fentebb írtam, hogy átlag felett kell teljesíteni, és kapsz. (legalábbis asszem így van)
Mivel sokan buknak, így ha nem buksz semmiből biztos kapsz. Ha csak alig buksz, akkor is kaphatsz.
''Mennyi kreditet szereztél 1. félévben/évben?''
A lehetséges max. kreditet szereztem, (28 első félévben, 29 másodikban). Igaz szabadon válaszható tárgyat nem vettem fel - eslőben biztos nem lehet, másodikban azért nem vettem fel, mert azt mondták h közgáz 2 után lehet csak.
Hozzátenném h nem vagyok (sajnos) zseni (''bizonyíték'' h előtte egy évet elte progmaton töltöttem, amit én hagytam abba, nem véletlenül). Ezt csak azért mondom, hogy amennyiben van benned egy kis kocka, akkor eddig teljesíthetőnek tűnik, de esetenként bizony mint állat tanulnod kell. Én néha a falat kapartam - de hát ez a fősuli:).
Valaki már írt véleményt a tárgyakról, hát szerintem ez nagyon személy függő. Én pl. a diszkrét matek előadásokat skippeltem a vége felé egyre rendszeresebben.
Ja és bár idén változik az ASAO tematika, biztos, hogy most sem lesz könnyű. Sokan ezt a tárgyat ott rontják el, hogy ''á én ezt nem értem'', így be se járnak és így már persze, hogy nem sikerül a vizsga - vedd komolyan ezt a tárgyat.

''Azér azt megmondhatod hány óra lesz 1 héten,nagyon kiváncsi vok''
Nekem ezek voltak első félévben, de pl. IMOP már nem lesz, helyette vmi OOP lesz:
analízis (3 előadás, 2 gyakorlat),
linalg (asszem 2-2, de én ezt eltéről beszámíttattam)
diszkrté matek(2-2 talán...- megnéztem neten: 1-2-t ír)
IMOP(3 labor)
ASAO(2 ea)
Bevezetés az infóba (2 labor)
Inf elmélet lapjai (2 ea)
Közgáz (1ea, 1 gyak; valójába kéthetente 2-2)
Villamosságtan (3ea, 1 gyak; a gyak az valójában kéthetente 2)

ea=előadás, gyak=gyakorlat
1 óra = 40 perc, a szünetek 10 percesek; mennyi infó:)


[Szerkesztve]

(#776) czappa válasza czappa (#775) üzenetére


czappa
aktív tag

''megnéztem neten: 1-2-t ír''
Ez a linalghoz akart menni (lineáris algebra).

(#777) Cav válasza q13579 (#773) üzenetére


Cav
csendes tag

Jaja villany a halál. Én mindig is szerettem az elektomsságot, gimiben mindig spíler voltam belőle, és itt is látszólag egyszerű az anyag, könyv is van, de valahogy még is durva, engem is megvágtak, pedig odafiyeltem :(. Előadásokon dugig volt az audmax mindig, pedig bármelyik másik előadáson ha félig volt, akkor már tömegnek számított... :D

Első éves voltam tavaly, 2.félévemet inkább passzívra kértem, és most a maradék tantárgyaimat felveszem amiből csúsztam sajnos.

Nem tudjátok nekem most mi lesz akkor a teendő a beiratkozást illetően?
-Neptunon felveszem azokat a tantárgyakat amik nem lettek meg, de amik megvannak azokat nem kell akkreditálni? Vagy hogy megy ez?
-Be kell mennem valamikor a regisztrációs héten beiratkozni személyesen?
-Van valami különeljárási díj?
-Indexet ők majd intézik, vagy ki kell kérnem, beírni a dolgaimat és leadni?

Szerk.: mondat vége lemaradt

[Szerkesztve]

(#778) tildy válasza td (#774) üzenetére


tildy
nagyúr

Technológia az ilyen anyagtudomány, cnc, forrasztások, heggesztések ilyenek.

Úgy kértem felmentést, hogy nekem már volt ''kandós'' diplomám, infón. ÉS nekünk még infón volt 2 félév méréstechnika is. Így kapásból kezdhettem másodéven, hiszen 1-2 kivételtől eltekintve az összes elsős tárgyam megvolt.

Villany szigót 3.jára veszem fel, és nem amiatt mert hülye vagyok hozzá, hanem mert egyszerűen munka mellett nem votl időm elmenni belőle vizsgázni. (Első alkalommal 1* voltam, msot meg 1*se... Így jött ki a lépés)

---------------------------------------------
Na ez a durva, hogy az is kap ösztöndíjjat , aki bukik egy tárgyból. Nálunk az ilyen elmehet félévismétlésre azt csókolom.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#779) czappa válasza Cav (#777) üzenetére


czappa
aktív tag

''Nem tudjátok nekem most mi lesz akkor a teendő a beiratkozást illetően?''

Hiába vannak elsős tárgyaid, nem vagy elsős, így a tárgyfelvételt te magad intézed a neptunban. Amúgy ez a hét a regisztrációs időszak, így legkésőbb szerdán (asszem, de nézz utána) be kell menned to-ra, elkérni indexet, majd abba beírod a tárgyaid, az alapján, hogy neptunban mit vettél fel.

''de amik megvannak azokat nem kell akkreditálni? Vagy hogy megy ez? ''
Mivel nem abbahagytad a suli és most kezded előről, hanem csak passzívon voltál, így szerintem a már megcsinált tárgyaiddal nincs semmi dolgod.

''-Van valami különeljárási díj?''
Tudtommal tárgyújrafelvételért fizetni kell, kreditenkenként 500 HUF-ot, elvileg ezt majd egyszer kiírják neptunban és akkor majd átutalod a pénzt, de a legegyszerűbb ha úgy is be kell menned, akkor kérdezd meg to-n.

megj.: Ezek csak szerintem vannak így, ha rosszat mondtam ne hibáztass, inkább kérdezd meg a to-n.

[Szerkesztve]

(#780) tildy válasza q13579 (#773) üzenetére


tildy
nagyúr

Villanytan nem nehéz, csak tényleg tanulni kell mint atom. De az első félév nem nehéz, mondhatni alap. Nekünk még Demeterné tartotta, ő rendesen leadta az anyagot.
Ami nekem nehéz volt infón: az oosfet (objektum orientált szoftver tervezés és fejlesztés ) m és az ehhez kapcsolodó tárgyak, pl. a rational rose-ta ami napig nem tudom hasznánli, és az UML-t sem szeretem...
Előbb rosszul írtam, szóval :''nálunk az ilyen elmehetett''

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#781) Mr. Proper


Mr. Proper
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Most leszek másodikos KGK műszaki menedzser szakon. Közgazdaságtanból már első félévben sem sikerült aláírást szereznem, így most újra fel kell vennem. Tudnátok ajánlani egy jó tanárt? Tavaly Horváth Istvánnál voltam, de nála nagyon nehéz a vizsga. Tudtok valakit, akinél nincs annyi értelmetlen számolás?
Kösz előre is!

(#782) Xpod válasza Cav (#777) üzenetére


Xpod
addikt

Tehát ha BSC-s vagy akkor nemtudom segít-e rajtad ami t írok, de ha kredites akkor:
- felveszed a neptunban a tárgyadiat, amik nem lettek meg, ami megvan azt nem kell mégegyszer felvenni
- beírod az indexbe (tehát el kell látogatnod a TO-ra)
- ha előző félévben 15 kredit alatt teljesítettél akkor fizetned kell, minden felvett kredit után 500Ft, de ezt ki is fogják írni a neptunban.
- másfeledikes leszel. :)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#783) td válasza tildy (#778) üzenetére


td
senior tag

Igen, azt tudom, hogy hova jártál előtte. Végső soron nekem sem ide kellett volna jönnöm, hanem egy évvel korábban jelentkezni a Bánkira, és akkor két év alatt, párhuzamosan lenyomhattam volna én is. Most meg itt szivatnak, mert dig.technikát meg elektronikát mi nem úgy tanultunk, és be kellett arra is járnom, pedig nulla egy tárgy mindkettő, nem adott semmi pluszt.

Az oosfet az mi volt? Nekünk Szoftverfejlesztés és technológia néven ment most ilyen, szigorlati tárgy is volt egyben, a gyakorlaton pedig Rational XDE-ben firkáltuk az UML-diagramokat. De az elméleti részben volt minden, ami a szoftver életciklusába tartozik (sw-fejlesztési módszertanok, követelményspecifikáció, projektmenedzsment, ktg-becslés, kockázat-menedzsment, validálás és verifikáció, plusz ugye az UML-es tervezés, 1.1/2.0).




A villanytan gagyi. :D Nem kell valakinek jegyzet? A kettőt (első félévre) én kb. 1200-ért vettem 2 éve.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#784) td válasza Mr. Proper (#781) üzenetére


td
senior tag

Én anno a Szeghegyinél voltam. Az egyik alkalommal csupa elmélet volt, a másik alkalommal meg csak számolás, köztük egy monstre feladattal (50%-nyi). Nem, nem vágott meg, csak javítani próbáltam, de úgy éreztem, hogy az a nő hangulattól függően osztályoz. Talán a Kőszeginé jobb választás.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#785) tildy válasza td (#783) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem is be kell járnom digitre , meg elektróra. PEdig nekem még szigorlat is volt belőle. De ezt mondjuk nem bánom:U
OOSFET : Objektum Orientalt Szoftver Fejlesztés és Technikák

A villanytan jegyzeted ( jegyzetbolti, vagy órai?) , pedig megvenném, szigorlatom lesz belőle:B

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#786) td válasza tildy (#785) üzenetére


td
senior tag

Tudom, hogy minek a rövidítése. :) A tartalmi különbségre lettem volna kíváncsi.

A jegyzet bolti, az egyenáramú vastag könyv, meg a váltakozós vékony füzet. Zsír új állapotban. Órai is van, de azt nem adom el. ;)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#787) tildy válasza td (#786) üzenetére


tildy
nagyúr

Hehe:) Na megy akkor prvi, hogy mennyiért:)
Nem tudom mia kulonbseg, de ahogy olvasom , egy és ugyanaz.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#788) Kokkantas válasza Xpod (#782) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Ha jól tom BSC-n nemkell fizetni, ha 15 kredit alatt vagy. De ez majd kiderül ugyanis a 2. félévem 15 kredit alatt van (sajnos).

(#789) g@bo válasza Mr. Proper (#781) üzenetére


g@bo
nagyúr

Pappné Valériához menj, ő nagyon laza... :DDD


ma van a neptun day de hogy mennyire gyalázat.. :O

(#790) emitter válasza Kokkantas (#788) üzenetére


emitter
őstag

az jó lenne, ha nem kéne fizetni bsc-n... mert sajnos én is csak 10 kerditet tudhatok magaménak a 2. félév után (szintén villany :D )
úgyhogy nagyon várom, mi fog megjelenni a neptunban, rmeélem nem írják ki az összeget.. amúgy a bukott kreditekért kell ''csak'' fizetni, vagy az összes felvettért? (30-ból 20-at buktam)

és mi az a ''to''? mondjuk én bme-n vagyok, de gondolom a BMF-nél is hasnoló a dolgok menete

------

az INDEX-et meddig lehet leadni? csak a reghéten??

[Szerkesztve]

(#791) czappa válasza emitter (#790) üzenetére


czappa
aktív tag

Korábban kellett fizetni a bsc-n is 15 kredit alatt, de állítólag ezt idéntől eltörölték, így csak a tárgyújrafelvételért kell fizetni.

to=tanulmányi osztály

index: igen a reg.héten kell felvenni, beírni, leadni:)

ui.: én bmf-ről bszéltem, ja és itt a 15 kreditt alatt mindig ugyan annyit kellett fizetned, akkor is ha csak 1 kredited lett meg és akkor is ha 14.

[Szerkesztve]

(#792) tildy válasza Kokkantas (#788) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem kell? Ehh. Én páros lábbal raknám kia fősuliról az ilyeneket... Szégyen. És még nekem keleltt 9ből két tárgy miatt félévismételnem. Én biza fizettetnék az ilyenekkel....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#793) td válasza tildy (#787) üzenetére


td
senior tag

Nem gyütt levél....

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#794) td válasza emitter (#790) üzenetére


td
senior tag

Te nem 4. féléves infós voltál? :D Vagy mi ez a villany most? Lehet, hogy keverlek egy másik BME-ssel...?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#795) emitter válasza td (#794) üzenetére


emitter
őstag

:( pedig jó lenne, ha már ott tartanék ;] még ha infón is.. :C de sajna a valóság más

mod: sztem Drizzt-vel keversz, ő is mikulás :)) de nemtom, h 4-edéves-e..

[Szerkesztve]

(#796) Mr. Proper


Mr. Proper
csendes tag

Még valamiben szeretném a tanácsotokat kérni:
melyiket célszerűbb felvenni, a polgári jogot vagy a tudomány- és technikatörténetet? Mindkettő Csatárinál van. Gondolom az elsőnek több értelme van, de ha a másik könnyebb, akkor lehet, hogy azt veszem fel.
Kösz a segítséget előre is!

(#797) tildy


tildy
nagyúr

Bahh úgy néz ki, hogy automatikát , Számítógépes tervezést (autocad), Villgépeket meg nem tudom felvenni, mert nincs meg a villany szigóm:O:O
Elektro 3, digit lab viszont jöhet...

A kiskutya meg a kismacskáját már neki...

Csak azt nem értem, hogy ha az elektronikát majdnem négyesre csináltam, akkor miért szenvedek itt a villanytannal?! (Na jó , csak egyszer voltam szigózni belőle....)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#798) Xantomas


Xantomas
őstag

Én SZVSZ teljesen elvesztettem a fonalat. Mikor lesz az első nap a KVK-s elsősöknek? Egy órát késtem az előadásról, így csak azt tudom , ami a neptun oldalán van. Ami szerint 7-én a V02-es kankörnek be kell menni egy ''Programozás I.'' előadásra 13 órára. utánna ''Első oktatási nap 2006. szeptember 11. (hétfő)''

De mindenkinek??

A programozás I. mit takar? Remélem nem pascal alapismeretek...

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#799) Mr. Proper


Mr. Proper
csendes tag

Az előbb hülyeséget írtam, Csatári csak a tárgyfelelős.
A jogot Lehotai Lilla, a másikat Vad József tartja. Ezezk közül melyik jobb? :F
Továbbá nem tudjátok, hogy lehet-e felmentést kapni Idegen nyelv I. alól, ha van középfokú C vizsgám?

(#800) emitter válasza Xantomas (#798) üzenetére


emitter
őstag

nálunk a bme-n a prog1 C-t takart
sztem pascalon már mindenhol túlléptek.. remélem :D

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.