Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#6001) dipeti válasza vidékiürge (#5999) üzenetére


dipeti
senior tag

Nekünk is ez volt az egész tankörnek. Szóltunk és megcsinálták.

Állítólag valami upgrade volt mudlin és ha feltölt vmit nem automatikusan látszódik, hanem manuálisan elérhetővé kell is tennie. Vagy vmi ilyesmi... :U

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#6003) Sweet Lou 6 válasza dipeti (#6001) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

amelyik kurzusnál nincs feltöltve semmi, az is nem is látszódik - persze hallottam, hogy többeknél is gond van ezzel.

sweetlou6.wordpress.com

(#6004) vidékiürge válasza Sweet Lou 6 (#6003) üzenetére


vidékiürge
tag

hát írtam nekik, de semmi válasz nem jött :/

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#6005) dipeti


dipeti
senior tag

Sebestyén Dorottya Fizika jegyzetet keresek!!!

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#6006) Monyos válasza dipeti (#6005) üzenetére


Monyos
aktív tag

"Használtan" nagyon sokat árulnak facebook-on, én is így vettem, de ment privát alternatív megoldással. :K

(#6007) levaimiklos válasza Uthenger (#5953) üzenetére


levaimiklos
csendes tag

Privát ment..

(#6008) Brezer


Brezer
újonc

HEllo! Esteleg valkinek nincs Atech II-re Automata acélok témához anyaga ? Nagyon megköszönném!honorálnám is :) .Előre is köszönöm.

(#6009) Uthenger válasza Uthenger (#5953) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Sziasztok,
Pár kandós tankönyv eladósorba került.
Én levelezőn tanultam, nem tudom hogy ugyanazokat a könyveket használják-e nappalin pl...
Ha nem tudod hogy melyik könyv melyik tárgyhoz kell, kérdezz nyugodtan
átvehető hétköznap 9 - 17 között a Corvin negyednél előzetes egyeztetés után (írj privátot!!!)

1400 Ft-s könyvek

BMF KKVFK 22/2005 - Dr. Selmeczy Kálmán, Schnöller Antal - Villamosságtan I.
BMF KKVFK 23/2005 - Dr. Selmeczy Kálmán, Schnöller Antal - Villamosságtan II.
OE KVK 1149 - Dr. Kósa Csabáné, Dr. Horváth Sándor, Jambrich Gyula, dr. Kósa Csaba - Műszaki dokumentáció
OE KVK 1192 - Dr. Lehotai László, Dr. Novothny Ferenc, Szenes Ildikó... - Biztonságtechnikai, környezetvédelmi és minőségbiztosítási alapismeretek
OE KVK 1160 - Lökös Erzsébet, Mayer Tibor, Dr. Sebestyén Dorottya, Tóthné Szemes Marianne - Fizika
(ettől már 2 évvel ezelőtt is volt újabb kiadás, de amit fizika 2-n leadott, az csak ebben van meg...)
OE KVK 1148 - Lökös Erzsébet, Mayer Tibor, Dr. Sebestyén Dorottya, Tóthné Szemes Marianne - Fizika példatár
Kandós 5. kiadás Bp 1999 - Zsom Gyula - Elektronikus áramkörök I. A
OE KVK 2046 - Dr. Lukács György, Mágel Gábor, Wührl Tibor - Híradástechnika I.
------
700 Ft-s könyvek

OE KVK 2054 - Neszveda József - Automatizálás eszközei
OE KVK 2044/I. - Neszveda József - Automatika I. (Klasszikus szabályozáselmélet)
OE KVK 2042 - Gecsey László, Neszveda József - Automatika I. laboratórium
OE KVK 2073 - Dr. Wührl Tibor - Hullámdigitális jelfeldolgozás alapjai
------
200 Ft-s "magazinok"

villanytan 1,2 / híradástechnika könyv mellé ajándék a hozzá tartozó!
BMF KKVFK 261/79 - Debreczenyné Révy Gabriella - Kétpóluspárok (példagyüjtemény)
OE KVK 2071 - Dr. Wührl Tibor - Bevezetés a MATLAB használatába Híradástechnika és Jelfeldolgozás
BMF KKVFK 440/1978 - Debreczenyné Révy Gabriella - Bode-diagrammok (példagyűjtemény)

A könyvek 2009 után lettek vásárolva, és mind puhafedeles.
+ eladó
Andorka Rudolf - Bevezetés a szociológiába
a piros változat
Osiris kiadó 2006
irányára 3000

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#6010) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Nincs itt véletlenül valaki, aki ismer valakit akinek legalább a kutyája ismer valakit aki ZH felkészítést/korrepetálást vállal NIK-es Analízis I. és BESZ I. tárgyakból? Kompenzálnám a segítségbe fektetett energiáját Nokia-s dobozba rejtett bankókkal. Privátokat várom! :O

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#6011) Jhonny06 válasza haromegesz14 (#6010) üzenetére


Jhonny06
veterán

NIK? 2011-től minden évben van külön Facebook csoport, csatlakozni -> beírni. Folyamatosan vannak ilyen posztok, 100%, hogy találsz valakit.

(#6012) ponizsiraf


ponizsiraf
újonc

Sziasztok!

Én a OE-NIK és az ELTE-IK proginfó között vacillálok. BME-re jártam pár évvel ezelőtt, de egy évet bírtam. Komolytalanul csináltam, lényegesen változtam azóta.

Egy jó szoftverfejlesztős munka lenne az álmom, valamennyire értek is CPP-hoz, Java-hoz. Elég sokat olvasgattam mostanság a szakma követelményeiről. Tudom, hogy egy komoly prog tudás, nem arról szól, hogy az ember megtanul egy nyelvet pár hét alatt. Elég fontosak az elméleti alapok.

Öszetett és nehéz kérdés ez, ezért lennék kíváncsi a ti véleményetekre is.
Az ELTE tárgygráfja nagyon tetszik. Alulról építkezős, teli a programozás mindenféle elméleti alapjaival. Nem nagyon vannak gépközeli dolgok, sorrendi hálózatok, fizika. Nem is nagyon érdekel ez az irány. Elég komolynak tűnik az algoritmuselmélet a különféle programozási módszereket oktató tárgyak...stb. Van viszont egy két dolog, amin elhúzza az ember a száját. Struktúrált programozás (minek?), Ada programozási nyelv(??). Oké, hogy ELTE = elmélet, de ebből valami olyat érez ki az ember, hogy nem nagyon vannak oktatók a szakmából, sokkal inkább matematikusok meg matekos tanárok. Na a másik probléma meg pont ez, tudom hogy a matek diszkrét része fontos, de 3 félév facsaró analízis, mi az stennek?

Az Óbudaira azt mondják gyakorlatiasabb, ami oké, de azért egy programozónak nem kevés elméletet is kéne tudnia. Persze ezt általában olyanok mondják, akik valami pozitívumot szeretnének kiemelni, komoly rálátásuk viszont nem nagyon van a dolgokra. Kicsit hülyeségnek érzem, hogy C#-ot, meg Java-t tanítanak, mint alapok, ahelyett, hogy egy jó erős OOP elmélettel indítanának. Szóval ez például egyike az átgondolatlanság keresztmetszetének. Minek tanulsz meg egy nyelvet, ha nem tudod, hogyan fordítsd le rá a megoldandó feladatot?
A másik dolog meg, hogy ismerek jó pár olyan embert, akik végeztek/lassan végeznek és soha nem érdekelte őket a téma olyan mélységben, mint engem. Kicsit talán minősítheti ez a diploma értékét.
Azt viszont hallom, hogy a NIK-en a szakmai aktualitásait elég jól tanítják. Pl.: agilis, scrum,...uml, oop tervezés, design patterns...amikről nem gondolnám, hogy egy önéletrajzban rosszul néznének ki.

Jó, ezek eddig csak ilyen körítő gondolatok voltak. A célom kb. olyasmi, hogy tanulással, de a legkevesebb szándékos szivatással a lehető legrövidebb idő alatt legyen egy, a munkaerőpiacon értékelhető(!) diplomám. Ez az objektív lényeg. Nagyon öntanítós vagyok, emiatt szerintem akármilyen gyakorlatot, vagy elméletet össze tudok szedni egyedül is. (Utálom az előadásokat).
A nagy kérdés, hogy foglalkozzak-e a fent körülírt részletekkel, vagy egyszerűen csak toljam végig a teljesíthetőbbet, legyen meg a diplomám, aztán a többit meg összeszedem magamnak az elveim alapján?
Érdemes lehet-e az ELTE-n három év analízist meg rengeteg egyéb hülyeséget végigszívni csak azért, mert vannak jó dolgok is?

Megválaszoltam a kérdést?

(#6013) mepet válasza ponizsiraf (#6012) üzenetére


mepet
addikt

"egyszerűen csak toljam végig a teljesíthetőbbet, legyen meg a diplomám, aztán a többit meg összeszedem magamnak az elveim alapján"
Én ezzel értek egyet egy kandós bsc-vel a tarsolyban, úgy, hogy jelenleg infós (kis részben programozós) melóm van... De ez a kérdés sztem teljesen szubjektív. Elég jól átlátod a kérdést, biztosan jó döntést fogsz hozni.
Mondjuk nem értettem ezt a "tanítsák meg inkább az elméletet először rendesen", de "utálom az előadásokat" részt, mivel a 2 pont ellentmond egymásnak...

(#6014) Jhonny06 válasza mepet (#6013) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azzal a különbséggel, hogy nem diploma és AZTÁN kell összeszedni a plusz tudást, hanem közben, már az elejétől fogva.

(#6015) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Varga Andrea - Villamosságtan I.
Dr. Mersich Ivánné - Informatika I.
Csicsek Judit - Matematika I.
Zalotay Péter - Digitális technika I.

Valakinek a fent említett tanárokkal kapcsolatban valami tapasztalat!?

Ruszki

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#6016) zuzu000 válasza Ruszki (#6015) üzenetére


zuzu000
őstag

Csicsek tartja nekem az Analízis I illetve Bevezetés a számításelméletbe gyakorlatokat. NIK-en vagyok. Nagyon jó tanár, jól magyaráz, viszont kegyetlen gyors. Ha tudod tartani a tempót, akkor nem lesz gond. De akár óra előtt után is megkérdezhetsz tőle dolgokat, kedvesen elmagyarázza.

(#6017) Ruszki válasza zuzu000 (#6016) üzenetére


Ruszki
senior tag

Nekem KVK-n van,eddig nincs vele semmi gond és az eddigiek alapján nekem is pozitív a véleményem róla.De ugye több szem többet lát!! :))

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#6018) mepet válasza Ruszki (#6015) üzenetére


mepet
addikt

Zalotay: nagyon jó tanár, bár a digtech nagyon könnyű, ha van egy kis logikád.
Dr. Mersich Ivánné: nekem valami mást tanított. Szigorú de következetes.
Varga Andrea: engem nem tanított, de állítólag a nincs vele semmi gond.

(#6019) CyberPunk666 válasza ponizsiraf (#6012) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Annak ellenére, hogy mennyire elhivatott vagy, az a helyzet, hogy nagyon úgy néz ki, hogy nem nagyon néztél utána a dolgoknak.

1, mindenhol fogsz olyat tanulni, ami nem érdekel.
2, a programtervező informatikus neve programtervező matematikus volt régen, az informatikus szó jobban csalogatja a hallgatókat, mint a matematikus, ezért ez ilyen marketing blabla.
3, az eltén nézd meg a matekos tárgyakat, majd a ráépülőket. Azok is ugyanazok, és azoknak a folytatása, csak jobban hangzó nevet kaptak.
4, programozni nem az iskolában fogsz megtanulni, ott erre nincs idő.
5, a régi módszerek ismerete is fontos, és a struktúrált programozás sem halott. Sok helyen programoznak még c-ben.
6, A diploma értékét nem az iskola adja, azért maximum egy vállveregetés jár. A tudás műszaki képzésen nem az intézménytől, hanem a tanulótól függ.

De még írhatnák vagy 50 dolgot. Tulajdonképpen ha utánanéznél, akkor ezeket 3 perc alatt megtalálnád az interneten.

(#6020) cellpeti


cellpeti
veterán

végezte már valaki az iskolát távoktatáson?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6021) almost10 válasza Ruszki (#6015) üzenetére


almost10
újonc

Varga Andrea tanította nekem a Villamosságtant NIK-en, szenzációsan jó, 4essel vizsgáztam le belőle :) Viszont ettől még a tárgy igényel bőven tanulást.

(#6022) cellpeti válasza almost10 (#6021) üzenetére


cellpeti
veterán

nálunk 1300ból 100an mentek át anno Győrbe

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6023) Ruszki válasza almost10 (#6021) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát az első benyomás nem volt rossz igaz,hogy nagyon pörögtünk az előadáson!
Tanulni mindenből kell kinek kevesebbet kinek többet attól függ mennyire van hozzá érzéke az embernek!

cellpeti

Én most arra járok,haver pár éve megcsinálta!
Lehet tudni miért mentek át Győrbe?

Ruszki

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#6024) cellpeti válasza Ruszki (#6023) üzenetére


cellpeti
veterán

mert ők már 4.jére vették fel és úgy megcsinálták.

És milyen távoktatáson a suli?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6025) mepet válasza cellpeti (#6024) üzenetére


mepet
addikt

Áthallgatási kérelem, vagy hogyan? És ilyenkor mennyi tandíjat kell fizetni és melyik sulinak? (Engem nem érint, csak érdekel.)

(#6026) cellpeti válasza mepet (#6025) üzenetére


cellpeti
veterán

én most akarom folytatni az egyetemet, mert Győrt ott hagytam kimentem dolgozni osztrákba és "most" jöttem haza. Nekem sima félévet kell fizetni, ha jól tudom. 190k / félév :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6027) Ruszki válasza cellpeti (#6024) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát az attól függ mire vagy kíváncsi!?
Én jártam NIK-re 2 félévet estin így van egy kis előny.
Nem sok tantárgy van de előadás sem sőt kevés is.
Akinek nem volt semmi villamos előismerete az szentségelhet.
Igazából én anno műszerészként végeztem de azért én is néha nézek furán.
Magasabb a szint de ez normális.
A tanárokról meg nehéz véleményét mondani mert szerintem szubjektív.
Ha könnyen megy akkor biztos jó lesz a tanár.
Nyugodtan kérdezz bátran.

Ruszki

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#6028) ponizsiraf válasza CyberPunk666 (#6019) üzenetére


ponizsiraf
újonc

CyberPunk666

Ha a diploma értékét nem az iskola adja, akkor mi adja?
Szerintem abból, ahogy leírtam a dolgokat látszik, hogy nem az előadásokon akarom megtanultatni magam programozni.

Akkor most végülis egy felsőoktatási intézménynek egyáltalán nem kell semmi gyakorlatban is alkalazható tudást nyújtania, vagy kell? Most akkor jó az, hogy az ELTE-n kinyírnak a matekkal, vagy inkább nem?

Szerintem benned is felmerülnek ugyanezek a kérdések és fogalmad sincs, hogy mi a megfelelő válasz, ugyanúgy, mint ahogy a különféle karok, intézmények, oktatáspolitikák is tengődnek keresve a megoldást.

Miért tettem fel a hülye kérdésemet akkor?
Mert az idióta okoskodás helyett, amit már legalább 500 helyen elolvastam, vártam volna olyan elmés fejtegetéseket, hogy ti vajon a témafüggetlen elméleti gyötrésnek érzitek-e inkább hasznát, vagy jó-e azért, ha az útkereső fiatal nem egy esetleges munka során találkozik először olyan összetett dolgokkal, mint például c++ nyelv. Még akkor is, ha az egyetemen csak megkövetelik a vele kapcsolatos tudást, nem pedig szájba rágják.

(#6029) magyarzoltan


magyarzoltan
tag

Sziasztok, akad itt olyan aki KVK-t végzett távoktatáson? Beszélgetnék vele mégis mekkora szopás :D most KGK-n vagyok műszaki menedzseren villamos ipar szakirányon, szintén táv, az viszonylag könnyű így 10 év villamos ipari tapasztalattal, műszaki szakközép elektronika szak után, meg mellé egy műszaki logisztikai végzettséggel (2 év okj) itt végzek 3 félév múlva és szeretnék utánna beiratkozni KVK-ra, távon, mert máshogy nem megy, elvileg olyan 140-150kr-nyi tárgyam lenne, 4-5 félévbe szeretném süríteni :))

amit már most tudok hogy villamosmérnökin agyhalál :

MATEK 1-2-3 :D

na ezen kívül mi még?

szakirány: vagy a villamos energetikai vagy az automatizálási, de inkább a VEI-hez mennék szakirányra !

no, ha valaki tud segíteni azt megköszönöm !

(#6030) Karana


Karana
újonc

Sziasztok! Nem tudtok valakit akinek lenne egy eladó T-birdje? :D

(#6031) neil_mullen válasza Karana (#6030) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

jövőhéten neked is prog2 zh? ;]

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#6032) Karana válasza neil_mullen (#6031) üzenetére


Karana
újonc

Lő->gól! :D :DDD :DDD

(#6033) Ruszki


Ruszki
senior tag

Érdeklődök,hogy van e valaki Vác közelében, aki tudna segíteni Villamosságtan I. és Digitális technika I. KVK-ra!
Természetesen nem kérem ingyen!
Megbeszélnénk a részleteket!
A többit akkor PM-ben ha lehet!

Ha nem itt a helye akkor jelezzétek köszönöm!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#6034) CyberPunk666 válasza ponizsiraf (#6028) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem mondtam, hogy hülye kérdést tettél fel, csak azt, hogy a kérdéseid annyira általánosak, hogy ezer helyen le van már írva rájuk a válasz a fórumokon.

Az 500 hely nagy része az fórum. A fórumokon ugyanolyan emberek írták le a véleményüket, mint mi. Persze, a felvi tájékoztató, meg a kari honlapok nem a legjobbak ilyen szempontból, de a fórumokkal semmi gond.
Ugyanazt tudjuk leírni mi is.

Rosszul fogalmaztam. A munkakereső értékét nem az intézmény szabja meg. Semmit sem számít, hogy hol végeztél. A kötelező anyag sehol sem elég semmire, ha pedig képzed magad, akkor az határozza meg, hogy mennyire kapnak érted. Talán nincs is magasabban kvalifikált munka a világon ennél, amit egyesek megfelelő színvonalon képesek végezni, akár diploma nélkül is.

Azt, hogy melyik helyen tanulsz hasznosabbat, attól függ, hogy mit fogsz később kezdeni a papírral.
De alapvetően egyik sem zár el semmitől. ha majd egy konkrét dologra kell készülnöd, akkor azzal kapcsolatban az alap dolgokat úgyis olyan gyorsan megtanulod, hogy lényegtelen.

Leginkább tanulni kell megtanulni, akárhová is mész.

Van értelme a sok mateknak, meg nincs is. Ha fogod használni, akkor van, ha nem akkor nincs. Erre pedig csak te tudod a választ.
Mert azt neked kell tudni, hogy mit akarsz vele csinálni.

(#6035) sondor88 válasza CyberPunk666 (#6034) üzenetére


sondor88
csendes tag

cp cp....

(#6036) CyberPunk666 válasza sondor88 (#6035) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

sd sd...

(#6037) kristof_


kristof_
tag

A Bánki épületében tudtok valahol mikrót, ahol meg tudom melegíteni a kajámat, esetleg még le is tudok ülni megenni azt?

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#6038) Sprq válasza kristof_ (#6037) üzenetére


Sprq
aktív tag

1. emeleten a hallgatói központ, ahol vannak a gépek, meg nyomtatni/scannelni is lehet, ott van egy mikró a sarokban, azt ha megkéred a lányt aki ott szokott lenni, megengedi, hogy használd, és van 2 kanapé is.

szerk.: de akár a büfében is megkérheted, hogy rakják be a mikróba a kajád, szintén 1. emelet

[ Szerkesztve ]

Do you hear the voices, too?

(#6039) kristof_ válasza Sprq (#6038) üzenetére


kristof_
tag

Köszi, majd megnézem.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#6040) fulopmartin


fulopmartin
csendes tag

Sziasztok
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy az OE Székesfehérváron induló mérnök informatikus képzésről milyen véleményetek van?

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#6041) gyenge47 válasza fulopmartin (#6040) üzenetére


gyenge47
tag

Kicsit pontosabban: mire vagy kíváncsi?

(#6042) fulopmartin válasza gyenge47 (#6041) üzenetére


fulopmartin
csendes tag

Igazából föleg egyéni véleményekre.
Menyire szopatós elvégezni?
Milyen a színvonal a Budapesten indulóhoz képest?
És ,hogy ajánljátok-e ?

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#6043) Imy


Imy
veterán

Pár könyv eladó, privátban keress. 2010 utáni könyv az összes.

Műszaki dokumentáció 29/2000
Üzleti kommunikáció 4001
Közgazdaságtan mérnököknek 45/2007
C programozás Borland C++ 3.11 környezetben 1180
A menedzsment alapjai 115/2001
Technológiai laboratóriumi gyakorlatok 1193
Műszaki dokumentáció 1149
Automatika I labor 2042
Üzleti jog – Sárközi Tamás BME ISBN 9639664162
Dr Kadocsa György – Gyakorlati üzemgazdaságtan 2012.
Francsovics Anna, Dr Kadocsa György – Vállalati gazdaságtan 2012.
Általános műszaki ismeretek 1154/I-II
Általános műszaki ismeretek példatár 1155
Biztonságtechnika, környezetvédelem, minőségbiztosítás alapismeretek 1192
Villamos energiagazdálkodás

[ Szerkesztve ]

(#6044) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy van-e itt valaki aki elvégezte vagy épp végzi az OE-n a Mérnök info Msc-t?
Milyen az esti órarend? Mennyi hétköznapot érint és hánytól vannak órák? Távoktatáson már voltam Bsc-n, nem tudom, van-e egyáltalán különbség az esti és a távos között.
Milyen a képzés? Milyenek a tantárgyak, milyen a követelmények? Megéri azt a rahedli pénzt?:)

(#6045) magyarzoltan válasza dkaro (#6044) üzenetére


magyarzoltan
tag

sztem az MSC csak akkor éri meg ha elzavar rá a munkahelyed, vagy van jobb állás kilátásod vele :) én is gondolkoztam rajta de inkább a villamos mérnökit csinálom meg műszaki men. mellé, több értelmét látom,

nekem a megálmodott pálya modell a következő:

műszaki szakközép elektronika szakon
mérnök infó okj 2 év (kiábrándultam az infóból)
műszaki logisztikai műmen okj 2év
műszaki men villamos ipar szakirányon

eddig ez van meg és akkor emellé lesz egy

Kandó villamos energetika szakiránnyal

ezek mellett 10 éve erős áram, épület villamosság, elektronika, világítás technika területen dolgozom

sokat agyaltam merre tovább - kb 1.5-2 évet - műmen meg a 2 okj miatt kb mindenre meglennének az előfeltétel tárgyaim ha masterben gondolkodnék, gondolkodtam aban is , de riasztott az ára :) érdekelt a gépészet, a logisztika, és a villamos dolgok, végül arra jutottam hogy egy villamos mérnökivel mennék a legtöbbre pluszban csak ahhoz meg hülye vagyok - matek, prog - de úgy döntöttem össze szedem magam, mondjuk az is sokat nyomott a végén hogy kb 120kr megvan belőle szal nem szopatom magam újabb 4 évig :D és meg kéne mellé tanulni még legalább alap szinten németül is ....

am. érdekelne erről kinek mi a véleménye, már a merre tovább a diploma után ha nem jött be az élet :)) master, + nyelvek, okj, tanfolyam stb, merre érdemes menni, kinek milyen pálya modell jönne be, mik a tervek

[ Szerkesztve ]

(#6046) dkaro válasza magyarzoltan (#6045) üzenetére


dkaro
őstag

Szerintem az okj-t felejtsd el mint tovább tanulás, az alapozónak jó. Ha megvan a Bsc utána vagy még egy Bsc vagy Msc vagy ha olyan a munkahely akkor vmi spec tanfolyam. Nem tudom mit dolgozol de biztos van oda is jó drága hasznos tanfolyam.:)
Én ELTE proggal kezdtem azt ott hagytam, megcsináltam egy 2 éves rendszergazda okj-t és most fejezem be ha minden jól megy a mérnökinfo bsc-t.
Én is a hogyan továbbon gondolkozom. Vagy Msc de tényleg rohadt drága, vagy még egy Bsc (Műszaki menedzser) mert most már inkább a menedzsment felé kacsingatok, nem az üzemeltetés felé.:)
A 2. bsc-t szeretném már a céggel fizettetni, le tudnám 2 év alatt az kredit átvitelek miatt de az msc-t nem fizetnék szerintem, Utána meg talán MS tanfolyamokra megyek, bár az is k drága:)

(#6047) CyberPunk666 válasza magyarzoltan (#6045) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Csak azért van több értelme a másoddiplomádnak, mint az msc-nek, mert az alap szakod az műmen és helyette villamosmérnöknek mész.

Aki infós, vagy bármilyen mérnök, az menjen csak msc-re, mert van értelme, meg fog látszani a fizetésben is.

Az msc igenis megéri, és érdemes megcsinálni, csak persze nyilván egy kevésbé piacképes BA helyett egy piacképesebb BSc jobb megoldás, mint tovább tanulni azt, amivel nehéz előrejutni.

(#6048) CyberPunk666 válasza dkaro (#6046) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem tudom milyen cégnél vagy, és gondolom az ELTE miatt nincs állami féléved, de az MSc jobban megéri.

Ha manager irányban akarsz mozogni, oda is jobban járnál szerintem egy rendesebb gazdaságival, mint a műmen.
Illetve, ha tényleg manager irányban akarsz haladni, akkor az MSc előbb utóbb kelleni fog, vagy az infóban vagy a gazdasági vonalán a dolognak, de kelleni fog az egyetemi papír.

(#6049) dkaro válasza CyberPunk666 (#6048) üzenetére


dkaro
őstag

Igen, nem ártana de 180/félévet még inkább le tudom nyomni a cég torkán mint a 350-et.:) Jah és a műmen-t is letudnám 4 félév alatt. A gazdinfo nem tudom, annak még nme néztem utána.
És valóban nincs már félévem (talán 1) de igazából azt se tudom most hogy van. Ha ezt az egyet el akarom használni akkor iratnak egy papírt hogy x évig az országban dolgozom? Majd ha letudtam a félévet átvesznek fizetősre?

[ Szerkesztve ]

(#6050) CyberPunk666 válasza dkaro (#6049) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A vagy szó jelentése igen különböző az és szótól. Egyes esetekben nagyon fontos a jelentésük tartalma közötti különbség.

Vagy az info VAGY a gazdasági vonalon.

A gazdinfót felejtsd el. Jelenleg a kevert szakok azt jelenti, hogy egyikben sem vagy elég jó. Válassz egyet inkább. Amúgy például info MSc-vel mehetsz mérnök-közgazdász képzésre a corvinuson.

Talán ez a legrövidebb útja annak, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon.

Igen, aláíratnak veled egy papírt, hogy a képzési időd kétszeresét itthon töltöd. Mivel neked 1 darab féléved van, ezért ez a szerződés értelemszerűen csak erre vonatkozik. Azaz a következő 20 évben 1 darab évet kell itthon dolgoznod. Ez elég vállalható mondjuk az orvosi teljes képzés 6 éve miatt 12 évig tartó itthon maradáshoz képest.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.