Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#652) Laposelemer


Laposelemer
tag

Sziasztok!
Én 1999-ben a Kandón kezdtem és BMF-en végeztem villanyosmérnökként a józsefvárosi MŰSZER intézetben.

(#653) Shim válasza Laposelemer (#652) üzenetére


Shim
őstag

Üdv a topicban! :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#654) td


td
senior tag

Kicsit szívóka volt a héten a haladó algoritmusok nevű tárgy vizsgája. Egy ELTÉs pali tartotta az előadásokat, de halál unalmasan, pedig a téma nem lenne rossz: formális nyelvek és automaták, plusz egy kis bonyolultságelmélet és gráfalgoritmusok. Szóval kicsit nehéz volt gyakorlailag egyszerre megérteni az egészet. Volt egy 20 pontos beugró, amit 15-re meg kell csinálni minimum, hogy érvényes legyen a második fele. Persze az eredmény nem derül ki azonnal... Mondjuk teljesen alap dolgokra kérdezett rá, csak hát ugye amikor az ember fejében kavarog minden... Az egyiket tuti el is rontottam.

Na de. Azt már írta valaki, hogy voltak a régi tantervben is Turing-gépek, valami csinkes ea-n. A kérdésem az lenne, hogy az a tárgy miről szólt, és milyen volt a számonkérés? Pusztán kíváncsiságból.
(Csak mert egyszer Csink jött be, helyettesíteni, és egész máshogy, ráadásul talán lightosabban is tartotta meg az órát pont a T-gépekről.)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#655) tildy válasza td (#654) üzenetére


tildy
nagyúr

PErsze hogy voltak. Ez anno 1 félévben POÁ-n volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#656) Fricó


Fricó
aktív tag

Keresek deriválási feladatokat, amihez van megoldás is! :U

(#657) Goose-T


Goose-T
veterán

Na, ha minden jól megy, szeptemberben kezdek én is a BMF-en műszaki menedzserként, távoktatáson. Második diplomám lesz, mennyibe kerül így egy félév, tud valaki összeget mondani? Van már egy SZE-s mérnök-informatikus diplomám, mennyi tantárgyat lehet elfogadtatni? Mennyit ér az itteni menedzserképzés? Csütörtökön megpróbálok elmenni a nyílt napra, elvégre csak kb. 20 perc gyalogútra van a munkahelyemtől a Tavaszmező utcai suli. :) Bocs a sok kérdésért, nincs most időm végigolvasni a topikot, dolgozom. :B

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#658) Shim válasza Goose-T (#657) üzenetére


Shim
őstag

költségtérítési díjak: [link]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#659) Goose-T válasza Shim (#658) üzenetére


Goose-T
veterán

Á, újra működik a KGK oldala. Tegnap este még rossz volt. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#660) Shim válasza Goose-T (#659) üzenetére


Shim
őstag

persze, persze :P

;]


amúgy, hogy mennyit ér a menedzserség? talán a projectmenedzser szakiránnyal mehetsz a legtöbbre, ha jól tudom az országban ezen a helyen kívül csak egy helyen oktatják, és elég sok hirdetést láttam nagy cégektől, hogy projectmenedzsert keresnek, de majd a többiek jól megmondják, akik már végeztek és van rálátásuk az egészre :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#661) Goose-T válasza Shim (#660) üzenetére


Goose-T
veterán

Na jó, tegnapelőtt délután még tényleg nem ment. :DDD Én is főként a projektmenedzser szakirány felé kacsintgatok, ezért is választottam ezt a sulit, máshol nem láttam nekem való szakirányokat. Azt valaki meg tudja mondani, hogy ha már van diplomám, akkor is a középsuliból hozott pontokkal kell jelentkezni? Mintha olvastam volna valahol a BMF oldalán, hogy a diploma érdemjegyét megszorozzák 12-vel és hozzáadják a felvételi beszélgetésen szerzett pontokat. Ez csak másoddiplomás kiegészítő képzésre igaz?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#662) Fricó válasza Fricó (#656) üzenetére


Fricó
aktív tag

UP!

(#663) JoHnni


JoHnni
senior tag

kiváncsi lennék jár-e vki innen a Kandóba a had és biztonságtechnika szakra? kiváncsi lennék véleményekre mert oda sztnék jelentkezni

[Szerkesztve]

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#664) syab19


syab19
tag

Szasztok! BMF-KGK műszaki menedzser, Tavaszmező elsőféléves....
Már most elegem van a suliból, pedig ez az első vizsgaidőszakom.
Közgazdaságtanhoz van valami tanácsoktok (Hotváth Pityu)?
1xűen nem megy....
:(

(#665) DiXoN008


DiXoN008
tag

Hali all! Valaki nem tudna valami jó kis villanytan I. jegyzetet küldeni az e-mailomra vagy valami linket. Leginkább a bode diagramm-os feladatról kéne valami illetve a csomóponti potenciálokról. Fehérváron vagyok és a Gyüling papa tartja és nagyon meg kéne lennie, mert jövőre nem fogom kibírni megint :DDD

(#666) Xpod válasza DiXoN008 (#665) üzenetére


Xpod
addikt

Szia

2 doglot tudok javasolni, bár nem tuodm nézted-e már, az eggyik a villámvadász [link] a másik, a halón van fenn némi segédlet.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#667) czappa


czappa
aktív tag

A neptun persze megint elszállt...
NIK-eseknek 8 kor kezdődött a tárgyfelvételi, (meg még 1 karnak), a szerver nem bírta, aztán 11 kor jött még két másik kar... azóta ... végülis rosszabb nem lett a helyzet ;] .
Barátom szerint az új NIK épület 2,5 milliárd volt, na most abba nem fért volna bele egy rendes szerver ára?
szerk.: mindenkinek sikeres tárgyfelvételt kívánok! :)

[Szerkesztve]

(#668) td válasza tildy (#655) üzenetére


td
senior tag

Én igazából arra lennék kíváncsi, hogy ott csak Turing-gépek voltak, vagy nyelvosztályok stb. is?

Ja, és Neked mint másoddiplomásnak nem szoktak kavarni a Neptunban a befizetett pénzzel? Mert nekem kétszer is az előző accountomra tették, hiába az már nem aktív. Meg ugye ott a közlemény rovatban az NK-neptunkód, na akkor az mire van?? :C

[Szerkesztve]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#669) td válasza czappa (#667) üzenetére


td
senior tag

Az. Veszem fel a tárgyat, erre mentés közben egy hosszú várakozás után kilép. Nem értem, hogy lehet ilyen vacak. Biztos van egy időlimit, amin túl automatikusan kiléptet. Na de könyörgöm: ha én közben aktív vagyok, nézelődöm, olvasom a leveleket, tárgyleírásokat, stb., akkor mi a fenéért nem hosszabítja meg az időt? Túl van ez biztosítva szerintem. Kéne egy olyan funkció, hogy profik (=akik nem hagyják ott bejelentkezve a Neptunt) kikapcsolhatják ezt.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#670) czappa


czappa
aktív tag

Úgy látom ide csak én írok, na akkor had panaszkodjak. :)
szerk ON.: tök jó mire megirtam már többen is hozzászóltak a topichoz:) szerk OFF
Most végeztem első félévem NIK-en, mérnök infő szakon. Elsőre sikerült minden vizsgám, bár nem úgy nézett ki. Asao-ból úgy volt megváktak, tanultam is utóviszgára, és persze csak az uv előtt lehetett megnézni a korábbi eredményét. Kiderült, hogy kettes lett. Aztán meg egy másik tárgynál én barmultam és feleslegesen jelentkeztem uv-ra. És bár időben lejelentkeztem mégis elbuktam 2* 500 forintot. Aki nem tudná itt úgy működik, hogy átutlasz egy ''virtuális'' számlára pénzt a főiskolának és abból vonódik le az uv ára.
Ma voltam indexet leadni, és megkérdezetm, hogy vissza lehetne-e kapni a kétszer 500 forintot; a válasz persze nemleges volt. A kifogás az, h azért szűnt meg ez a rendszer idéntől, mert ''a banki átutalás drágább, mint az uv díj''. De milyen banki átutalás? Nem hiszem el, h amint befizettem az uv díjat rögtön vitték volna a pénz tőzsdére, bankba lekötni, stb. De ha mégis így van, akkor nem értem miért nem lehet vele várni a vizsgaidőszak végéig, és addig csak a ''virtuális bmf-es'' gyűjtőszámlán ide-oda csoportosítgatni a pénzt. Szvsz a to dumája kamu volt.
Mielőtt valaki félre értene, sem felháborodva nem vagyok, és hála az égnek nem vág földhöz a hiányzó 1000 forint; a hozzáállás ami bánt.

[Szerkesztve]

szerk2.: #669: Nem, egyszerűen csak több kar*évfolyam*párszáz embert nem bír el a szerver, nem azzal van a gond - szvsz-, hogy túl rövid lenne a ''tétlenségi idő''.

[Szerkesztve]

(#671) tildy válasza td (#668) üzenetére


tildy
nagyúr

Mivel ugyanaz az accountom így nincs gond. De egyébkétn kevernek ja, elvileg be kéne fizetnem a költségtérítés felét, de rég be lett, általuk adott csekken.
Sosem votlam kredites, midndig felvették nekem a tárgyat, úgyhogy msot csak nézek , mint borjú az új kapura.Azt sem tudom mit kell illetve mit lehet felvennem. ez nekem fura, nem értem az egészet:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#672) td


td
senior tag

czappa: szerintem is vissza kéne tenniük a zsozsót a virtuális (Neptun) számádra, a későbbi felhasznáhatóság végett. Ha már vissza nem is utalják a bankodnak. Szerintem az is lehet, hogy félreértett a TO, szóval fuss még egy kört. De ha nem, akkor is fuss, mert 1000 pénzt lenyúlni nem szép dolog, és annál azért kötve hiszem, hogy több a visszautalás.


tildy: ott a mintatanterv, abból kikeresheted a tárgyakat, amik az adott félévhez tartotnak. Tulajdonképpen kvázi-kreditrendszer ez, mert ugyanúgy tanulsz, mint a hagyományosnál, leszámítva persze, ha buksz valamiből, és azt később újra fel kell venned (ill. nem fel venned azokat, amik rá épülnek).

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#673) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv!

KGK-műmanager, 1. félév, levelező.

Meddíg kell leadni az indexeket? Jövő hét végéig? Az a reg. hét ugye? Mert nekem a suliben van az indexem, és kb. fele tantérgy nincs aláíratva, de a Neptunon minden eredmény fent van.

Vidéki vagyok, tehát nem fogok minden nap feljárkálni, hogy 1-1 tanárral aláírassam. Akkora görcs ez az egész rendszer...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#674) Fricó válasza Motion_Blur (#673) üzenetére


Fricó
aktív tag

február 3. :)

(#677) Shim


Shim
őstag

szereti magát reklámozni ld. #649

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#678) Morris válasza syab19 (#664) üzenetére


Morris
veterán

Nekem is volt ilyen problémám. De nyugodj meg. A pénzügy még nehezebb lesz. És ez a közgázra épül. Sőt ha ne adj Isten megvagy a pénzügy I és II.-vel is akkor jön csak az igazán nagy csemeg: A SZÁMVITEL Horváth Katalin cárnővel. Na az egy félelmetes ember

Ne ha akarod meg lehet csinálni. Én is akarom, de azér én kivétel vagyok. Most csúsztam még egy évet a pénzüggyel :DDD
Pappné segített :(((

További sok sikert ;]

(#679) Morris válasza Motion_Blur (#673) üzenetére


Morris
veterán

Neked azt tanácsolom, hogy ha nincs beiratva az indexed, akkor hagyd is a picsába. Elvégra az meber azért megy levelezőre, mert mindent otthonról csinál. Mármint a félévet megy ilyenek. És ha dologzol akkor nincs is időd rohangálni. Szóval, ha valakinek nem tetszik, hogy üres az indexed, ugasd le a gecibe! Vagy menj me a T.O.-ra és oszd ki az egészet. Én is azt csináltam. Nekem bejött... :D

(#680) Motion_Blur válasza Morris (#679) üzenetére


Motion_Blur
félisten

2 napomat áldoztam a dologra, és nagy nehezen sikerült elintéznem.

Mind2 nap délelőtt 10-től 4ig ott voltam a suliba és vártam, hogy jöjjenek a tanárok. De nem jöttek, csak olyan fél2 körül. Fasza mi? Az aztán a hozzállás...és meg elszívtam kb. egy doboz cigit olyan ideges voltam.

Azt mondták a TO-n, hogy másnap menjek vissza 10-re, mert bent lesz az egész tanári kar. 2-re!!! jött be a tanár, aki aláírta az indexemet. Utána 2 órás sorbanállás a TO-n indexleadáshoz....

De azért se adom fel! Nem fogom abbhagyni! (bár ez a céljuk)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#681) Shim


Shim
őstag

ki akartam iratkozni, de titkárnő beszólt, hogy kell az index, litiltásokkal együtt is, míg hök mást mondott. így most elvileg megy a kavarás, indexem egy tanszéken van leadva, várja a tanárt, de még hiányzik pár. reghétnek vége úgyhogy elvileg beraktak passzívra. remélem ezt vissza tudják vonni és kirúgnak normálisan :DDD

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#682) Motion_Blur válasza Shim (#681) üzenetére


Motion_Blur
félisten

:(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#683) Morris válasza Shim (#681) üzenetére


Morris
veterán

most szerintem én is passzívra kényszerülök. de ha utána sem megy, akkor búcsút intek a nemes felsőoktatási intézményünknek :(

(#684) Xpod


Xpod
addikt

Üdv

Ha valakit érint a BSC dolog akkor látogasson el a kando.hu friss hírei között a BSC-s hírre.
Azért elég durva, hogy jelenleg alig van 2.-os hallgató, mert mindenkit átpasszoltak BSc-re miközben nem lehetett volna.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#685) tabaki. válasza Shim (#681) üzenetére


tabaki.
csendes tag

Ne aggódj nekem is dettó, annyi különbséggel hogy én villmérnök vok de engem is beb..tak passzivra holnap hivom fel őket hogy csináljanak már vmit! Nehogy emiatt menjen füstbe a felvételim mert ugytünik visszairatkozom, főlleg h megvannak az első féléves jegyzeteim is. Mikor adtam lefelé az indexem nem akarták elfogadni mert kb fele 1-es nem volt bent pedig már ugy voltam vele h mégeccer nem megyek fel Pestre , kiköltözök stb de nekik köszönhetően hétfőn ismét felmentem aláirásokért járkálni , mondom megpróbálom még1szer és akkor nem az a fiatal festett kva volt ott hanem egy normális ''csaj'' ő aztmondta h természetesen nem kell beiratni az öszzes 1-est stb....Passzivra sztem egyszerüen csak azért irtak be minket mert még nem csinálták meg a kiiratást (kb 1 hete legalábbis ezt mondták nekem) De passzivra beirni bezzeg ezt meg tudták csinálni nah mind1! Remélem mindkettőnket sikeresen kirugnak majd :))

(#686) czappa


czappa
aktív tag

Akik Óbádán végezték a fizikát (NIK, mérnök-infón) Dr. S. Dorottyánál árulják már el a titkukat... még csak 1 ea volt és 1 gyak, de én már a fejem a falba verem, argg...

(#687) Tibicsoki82 válasza czappa (#686) üzenetére


Tibicsoki82
aktív tag

Doroty Doroty :D, én lazán 3as voltam nála annó (de rég is volt :U ), pedig semmit nem tanultam, max ZH előtt gyakoroltam a típusfeladatokat 1-2órát. Bár lehet a NIK-eseket szivatja, velünk Kandósokkal nem volt szemét egyáltalán!

Kóstold meg, megéri!

(#688) czappa válasza Tibicsoki82 (#687) üzenetére


czappa
aktív tag

Ja nem, minket sem szivat (ill. gyakot nekem nem ő tart - így ott nem tudom milyen), csak már a stílus volt számomra ''falramászos''. Pl. vki késve jön be ea-ra, erre elkezd papolni, hogy ha késve jöttök be, akkor zavarjátok az óra menetét, megakaszjátok az órát, stb. csak azt felejtette el, hogy ő erről 5 percig beszélt :). Mondjuk a mondandója tartalmi részével egyetértek, egy pöppet télleg bunkóság az óra kezdete után besétálni egy melegszendviccsel... (személy szerint nem is értem az ilyen embereket, de végülis nekem mindegy).
Hát ha azt mondod tanulással meg lehet csinálni, akkor (remélem...) meglesz, mert tanulni szoktam, aztán majd kiderül...

(#689) td


td
senior tag

A mi fizikatanárunk, szintén kandós, is ugyanezt csinálja. Már rögtön az első alkalommal az fogalmazódott meg bennem, hogy miért nincs egy normális fiz. tanár ebben az országban? Az egész stílusa nem tetszik.

Néha olyan arcokat fogunk ki...! Az elektro tanár se volt semmi, de pl. a villanytanos pali előtt le a kalappal, jól magyarázott. Kevés jó tanárom volt amúgy a fősulin; közéjük tartozik még a Kárász (dmat, estin), és a Hosszú (dmat és valszám, nappalin).

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#690) Shim válasza td (#689) üzenetére


Shim
őstag

Hosszú tényleg normális, csak én nem értettem meg ahogyan magyaráz, de ez egyéni szoc prob :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#691) td válasza Shim (#690) üzenetére


td
senior tag

Szerintem nagyon jól magyarázta az anyagot, és nagyon profin tartotta az órát. Percre ki volt nála számítva minden: megoldottunk néhány feladatot, a végén megkérdezte, van-e kérdés, nincs, jó, épp csöngetnek, felírt három feladat-számot a táblára házinak, aztán viszontlátásra. Egyszer bejött analízis előadásra is Rudas helyett. Megváltás volt, sokkal lényegretörőbben mondott el mindent, így nem is volt olyan unalmas, fárasztó (mint amilyen még Őry szokott volt lenni: ''Ez itt a szórásnégyzet, érteem?'').

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#692) tabaki. válasza Shim (#681) üzenetére


tabaki.
csendes tag

hy figyelj neked leköldték már az indexet? Mert nekem még nem.. Kiváncsi vagyok mit szarakodnak ennyi ideig ..Vagy azért is fizetni kell hogy az indexet postázzák?

(#693) Shim válasza tabaki. (#692) üzenetére


Shim
őstag

ezek szerint nem pesti vagy?

nekem még nincs aláírva a jog, egyszerűen azért, mert heti egyszer jár be a tisztelt ügyvéd úr, akkor se nézi meg a fakkját a szervezési és vezetési intézetnél - ezt mondta ott a titkárnő. mondom remek...azt sem tudja mikor van órája, de ha látja, szól neki, hogy írja már alá...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#694) tabaki.


tabaki.
csendes tag

Hát jah nem Pesti vagyok de remélem leküldik hamarosan mert elvileg feb 6-án hivatalosan is megszünt a jogviszonyom, azt mondták akkor hogy várjak türelmesen, remélem azért nem kurtak el semmit, mert beadtam pár helyre a jelentkezési lapokat megint......De lassan már rájuk szólok hogy mivan már!

(#695) Shim válasza tabaki. (#694) üzenetére


Shim
őstag

én is úgy adtam be a jelentkezési lapjaimat, hogy azt írtam nem vagyok jelenleg hallgató és állami pályázok szóval remélem nem lesz rossz vége ennek a tökörészésnek :(((

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#696) td


td
senior tag

Förtelmes ez a Lőkös! Felír valamit, aztán úgy folytatja, hogy le is törli, ahelyett, hogy odébb menne 1 méterrel, és ott törölne. :((( És össze-vissza ugrál az anyagban, elkezd valamit, aztán vissza az előzőhöz, hogy ''Ja még ez itt lemaradt''. Grrr!

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#697) Shim válasza Shim (#695) üzenetére


Shim
őstag

már hívtak a különböző hivatalok, hogy ugye tudom, hogy büntethető vagyok jelenleg, és mi lenne, ha igazolnám, hogy már nem vagoyk hallgató...ez már meghatotta a TO-t és másnapra már kész is volt az elbocsátásomról a papír. végre :U
nem értettem, miért nem tudták ezt azonnal megcsinálni, ha ez ilyen gyorsan megy, aztán láttam, amint a titkárnő elővett egy dossziét, benne A/4-es lapok, teleírva az elbocsátásukat kérő hallgatók nevével :Y kicsit nagy lehetett a torlódás

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#698) td válasza Shim (#697) üzenetére


td
senior tag

Most te mit csinálsz?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#699) Shim válasza td (#698) üzenetére


Shim
őstag

jelentem, punnyadok :) persze nem. újrajelentkeztem, újraírom a matekot és szeretnék nyárig egy német közepet. kellenek a pontok...szóval most tanulás van, itthon.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#700) td válasza Shim (#699) üzenetére


td
senior tag

Úgy értem, mit tervezel? KGK-ról leléptél? Hova jelentkeztél?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.