Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)

Hozzászólások

(#951) Pópa


Pópa
senior tag

Hello emberek, jár valaki villanyra? ;)
2 év mérnökinfó után vettem egy laza fordulatot, és átmegyek villanyra.

Jó lenne pár 'ingame' jótanács, ötlet, stb.

Trust is good, control is better!

(#952) Pópa


Pópa
senior tag

Hopsz, nem jó topicba írtam.. :D
Mindegy, akkor itt is érvényes a kérdés az összehasonlítás miatt.

Trust is good, control is better!

(#953) tabaki. válasza Pópa (#951) üzenetére


tabaki.
csendes tag

cső NIK-es voltál/vagy?
Miért nem maradsz ott (vagy hha nem sikerült ööszegyüjteni a krediteket akkor felvételizz ujra oda)? Jó a NIK!
én Kandós vagyok, hha a matekra odafigyelsz meg a villanyra meg ami bukó(asszem ennyi a lényeg) akkor nem leszz gáz.....
hha Óbudán leszel akkor ugy csináld hogy Balczót kerüld el meszzirőlvillanyból meg Cserjés legyen a matektanárod hha nem őt kapod, akkor jelemntkezz át!
a programozás ittis kemény (ebből érdemes elkerülni Valkait....), legalábbis nekem persze nem annyira mint a NIK-en.......
cső

(#954) doglotthal


doglotthal
aktív tag

Üdvözlet.
Kérdésem volna: Jelenleg a BMF-BGK ra járok, had és bizt technikára levelezőn.
De szeptembertől át szeretnék menni nappalira fizetőre, ez megoldható szerintetek sima átjelentkezéssel, vagy újrafelvételi kell? :F

Köszi

(#955) Darla


Darla
tag

Sziasztok!
Ha háromszor vett fel a ember egy tárgyat és nem sikerül, olyankor mit lehet tenni?

(#956) tabaki. válasza doglotthal (#954) üzenetére


tabaki.
csendes tag

cső szerintem sima átjelentkezéssel meg lehet oldani, én nem értek hozzá de szerintem csak annyit kell csinálni, hogy bemész a to-ra és mondod hogy mi van, lehet ki kell tölteni 1 kérelmet és hha minden jól megy akkor csak a leckekönyvben módosítják azt hogy nem levelelzős vagy hanem nappalis munkarendben folytatod.. ennyi .......
de hha ez mégsem jönne be (amire elég kevés az esély) akkor ujrafelvételizned kell

(#957) tabaki. válasza Darla (#955) üzenetére


tabaki.
csendes tag

cső felvételizz megint oda, elfogadják az addig meglévő tárgyaid, az előző tárgyfelvételeid nem fognak számitani+a vizsgáid sem a 40 kreditet megint el kell érned, és amiből nem sikerölt 3 tárgyfelvétel után abból a tárgyból csak 2 tárgyfelvételre leszz lehetőséged, azért to-n kérdezd meg!
cső

(#958) tildy válasza tabaki. (#953) üzenetére


tildy
nagyúr

Balczó pedig jól magyaráz (így magarázta ki nekem a kedves... Aki persze 5ös szigót csinált nála).

Nekem am lett meg a teljesítméynelektróm:) 3as, happység a köbön.
Iváncsyné tanárnő a legjobbabb az egész iskolában:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#959) tildy válasza tabaki. (#953) üzenetére


tildy
nagyúr

Balczó pedig jól magyaráz (így magarázta ki nekem a kedves... Aki persze 5ös szigót csinált nála).

Nekem am lett meg a teljesítméynelektróm:) 3as, happység a köbön.
Iváncsyné tanárnő a legjobbabb az egész iskolában:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#960) tabaki. válasza tildy (#959) üzenetére


tabaki.
csendes tag

cső tildy engem Balczó is tanított meg Szekér is villany 1-ből szóval ég és föld ........
igaz 2.odjára már Szekérnél könnyebb volt, ugyanis azt már tanultam 1-szer de még most is hha belenézek abba a füzetbe amit Balczónál irtam........ nem sok mindent értek meg belőlle ........

(#961) tabaki. válasza tildy (#959) üzenetére


tabaki.
csendes tag

amugy tildy szerinted korrekt amit irtam a visszairatkozásról?
Gondolom te már láttál 1-2 dolgot és igy jobban érteszz hozá..
asszem akárhányszor ujra lehet jelentkezni, csak az a lényeg hogy a 14 félévből ne fusson ki az ember meg 9 félév után már fizetni kell kemény pénzeket félévente 130 pénzt asszem...

(#962) jootomy


jootomy
tag

Arra lennék kíváncsi, hogy van-e még rajtam kívül olyan fórumozó, aki KGK szakon tanul.

http://www.vadoctanya.hu ~ ha egy kis kikapcsolódásra vágysz...

(#963) tothbe


tothbe
addikt

szasztok,

Én NIK-en idéntöl nyomom estin.Eddig megvan az elsö félév egyböl, remélem továbbra is menni fog. :)

By(e) Tothbe

(#964) Darla válasza tabaki. (#957) üzenetére


Darla
tag

Köszike

(#965) tildy válasza tabaki. (#961) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen van valami iylesmi. Régebben ez úgy volt, hogy ha mondjuk valaki egyetemről jött át, és ott eltöltött egy évet már, akkor az utsó évét itt fizetnie kellett. (Én nem írtam rá a felvételi lapomra, így nem;] )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#966) JoHnni válasza jootomy (#962) üzenetére


JoHnni
senior tag

Igen van, de nem kgk szakon hanem a kgk-n tanulok műszaki menedzser szakon:D

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#967) Chili7 válasza jootomy (#962) üzenetére


Chili7
őstag

A KGK az kar, nem szak! :D Egyébként én igen. Műszaki menedzser , projekt szakirány.
És nincs több vizsgám! :DD - csak egy államvizsga! :U

(#968) jootomy válasza Chili7 (#967) üzenetére


jootomy
tag

jólvan elírtam:D azjó, grat hozzá:) és gl az államvizsgához. Hát nekem még van pár félévem, de GM szakon..:)

http://www.vadoctanya.hu ~ ha egy kis kikapcsolódásra vágysz...

(#969) Chili7 válasza jootomy (#968) üzenetére


Chili7
őstag

A rövidítések a gyengéim!
Mi a ''gl''? És mi a ''GM''?
A ''grat'' megvan! :) Azt köszi!

(#970) jootomy válasza Chili7 (#969) üzenetére


jootomy
tag

gl=good luck=sok sikert
GM=Gazdálkodási és Menedzsment szak

:))

[Szerkesztve]

http://www.vadoctanya.hu ~ ha egy kis kikapcsolódásra vágysz...

(#971) Templ@r válasza jootomy (#970) üzenetére


Templ@r
tag

Nekem a gl-rol a Grenade Launcher jutott eszembe :DDD

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#972) jootomy válasza Templ@r (#971) üzenetére


jootomy
tag

azsem rossz:D

http://www.vadoctanya.hu ~ ha egy kis kikapcsolódásra vágysz...

(#973) g@bo válasza tothbe (#963) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem biztos. :D

(#974) comrade


comrade
csendes tag

Sziasztok!
BMF-KGK-ra műszaki menedzser szakra, levelezőre jár valaki közületek?
Ide adtam be a jelentkezésem másoddiplomára. Mennyire nehezek a követelmények? :D Mikor szoktak órák lenni?

Köszi a segítséget előre is! :R

-Apúúú, ku**ára fáj a fogam. -Tudom fiam, nekem is.

(#975) tothbe válasza g@bo (#973) üzenetére


tothbe
addikt

azért én reménykedem. :DDD

By(e) Tothbe

(#976) g@bo válasza comrade (#974) üzenetére


g@bo
nagyúr

ja, én tolom. de a végét járom.

szerintem vannak szivatós cuccok, vagy inkább tanárok.

megfelelő infók birtokában viszont lehet csökkenteni a veszteségeket...

(#977) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Én nemrég iratkoztam be ismét a Kandóra, másoddiplomás képzésre (GSM szakirány) cég miatt. Az első félévet 3 nap szabival sikerült megúsznom, remélem ez a maradék két félévben is így fog maradni. :)

(#978) Darla


Darla
tag

Sziasztok!
Műszaki menedzser hallgató vagyok a KGK karon és valszeg újrafelvételizek. És már csak Műszaki Menedzser Bsc. szak létezik. Ilyenkor arra kell jelentkeznem? Beszámítják a tárgyaimat? Tudja valaki hogy van ez? Köszi

(#979) tabaki. válasza Darla (#978) üzenetére


tabaki.
csendes tag

cső sikertelen tárgyfelvételek v sikertelen vizsgák miatt elbocsájtottak vagy te iratkoztál ki vagy mi volt az ok mert az számit??.....
nálunk (Kandó) ugy van h elfogadják az addigi krediteidet (bár ha kreditben kezdted akkor lehet vméket nem , de kb 90% át akkoris el kell h fogadják) 40 kreditet 3 félév alatt el kell érned ha nem a fent emlitett okok voltak az elbocsájtás okai akkor 0-ról indulnak a tárgyfelvételek+ a vizsgák de a 14 félévbe beszámit az amit adddig már eltöltöttél ott!

(#980) g@bo válasza Darla (#978) üzenetére


g@bo
nagyúr

miért kell újrafelvételi?

(#981) saco


saco
csendes tag

BMF-KGK , Gazdasági-informatika, 4. évfolyam, jelentkezem :))

(#982) j.bravo válasza Darla (#978) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha már kredites rendszerben jártál, akkor 99,99% hogy beszámítják a tárgyaidat. Szerintem. De a legbiztosabb ha beszélsz az oktatókkal, illetve a TO-val (tudom-tudom, én se szerettem hozzájuk menni mert látszólag sose örültek a hallgatóknak, de azért értelmes kérdésekre válaszolnak rendesen :) )

Amikor én voltam BMF-es MűMen (2004-ben végeztem), akkor még kértél egy lapot a TO-n, amit ki kellett tölteni hogy milyen tárgyak, avagy milyen részei (pl. automatikából volt akinek nem kellett újra vizsgázni de rendesen be kellett járni mérés-laborra) alól kérsz felmentést, és odamenned az oktatóhoz, megbeszélni is aláíratni vele. Az indeyben megmutattad hogy ez neked már megvolt és akkor (hacsak nem változott a tárgy anyaga nagyon) elfogadták, és alkalmasint meg lehetett egyezni hogy jegybeszámítással vagy anélkül. Ez utóbbi gondolom kreditnél már nem releváns, persze.



[Szerkesztve]

Whatever.

(#983) j.bravo válasza Darla (#978) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha amiatt hogy háromszor felvett tárgyat nem sikerült letolni, még nem biztos hogy kell.
Elvileg ugye (legalábbis régebben) voltak különböző kérelembeadási/kuncsorgási :D lehetőségek:

- minden félévben egy tárgyból kérhettél egy második ismétlővizsgát is (ha vizsgán és a rendes IV-n nem sikerült letenni)
- egy beiratkozás-diploma ciklus alatt egy alkalommal kérhettél ''különleges méltányossági alapon'' még egy lehetőséget, ha valamivel kapcs. nagy baj volt. Ez lehetett pl. második lehetőség aláíráspótlásra, vagy hogy negyedszer is felvehesd az adott tárgyat, és még egy sor dolog.
Ha még nem lőtted el ezt a lehetőséget, gondold meg.

Persze ha még nem jársz oda nagyon sok félév óta, és nem gáz ha az utolsó félévekben majd tandíjat kell fizetni, és gondolod hogy szükség lehet még később a méltányosságira (pl. keményen dolgozol a suli mellett és megesik hogy egyszerűen nem tudsz elmenni laborra vagy vizsgázni), akkor érdemes lehet újrafelvételizni is.

Whatever.

(#984) g@bo válasza j.bravo (#982) üzenetére


g@bo
nagyúr

nincs megmaradt pusid? :)

(#985) Xpod


Xpod
addikt

Ezt a hsz csak azért írom, mert:

Kandósok vagyunk mi f*sza gyerekek
értünk csörögnek a sörös rekeszek
mert az egész világ tudja
hogy egy Kandósnál nincs jobb, jobb, jobb.


Hajrá KIN kupázók. Éljen a KIN kupa. :)

És mellesleg kik jönnek majd KIN kupára?

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#986) Xantomas válasza Xpod (#985) üzenetére


Xantomas
őstag

Ha addigra leveszik a gipszet a lábamról, akkor megyek. :DDD

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#987) Tapsi


Tapsi
veterán

Azt nemtudjátok, hogy a Műszaki Menedzser BSc-s matekot elfogadják-e NIK-en, mert tervezem a párhuzamoson másoddipi felvételét, és azért jóval egyszerűbb lenne, ha nem kéne ujra matekozni.

(#988) tabaki. válasza Tapsi (#987) üzenetére


tabaki.
csendes tag

cső
szerintem különbözetit kell tenned de azért kérdezd meg valahol, valszeg érdekelni fogja őket a mümenedsz matek tematikája azaz h mit vettetek.

egyik ismerősöm Kandó után ment Nikre és neki különbözeti kellett de azóta már sokminden változott pl megalakult a BMF és a szabályzatban le van irva hogy a karok elfogadják egymás tárgyait de ez sosem igy szokott lenni szerintem (mert pl RKK matek=NIK matek?) ez furcsa lenne ... erről a kreditátviteli bizottság szokott dönteni vagy ha ők nem fogadják el akkor majd kérdezz meg a NIkesek tanárát...

persze miután egyik haverom a Kandón levelezőn bemutatta a teknikusiját és igy vagy 10-12 kreditet elfogadtak neki én már semmin sem lepődöm meg.

(#989) Xantomas


Xantomas
őstag

Valaki megy maholnap KIN kupára?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#990) Chili7


Chili7
őstag

Van egy tárgy, aminek beadandó feladat, - félévközi jegy a követelménye. Van olyan lehetőség, hogy félévközi jegy pótlása, csak akkor fel kell jelentkezni egy vizsgaidőpontra. Mit tudtok erről, hogy a pótlás, a vizsgaalkalomkor hogyan megy? Csak addid ráér akkor leadni a beadandót, vagy meg is kell jelenni a vizsgán?
thx

(#991) Timma


Timma
csendes tag

Ejj de jó volt a KIN kupa!!!

Miénk lett a kuka!!! :D:D

I_N_F_O_R_M_A_T_I_K_A

(#992) Xantomas válasza Timma (#991) üzenetére


Xantomas
őstag

Voltam, kb a megnyitó után fél óráig dekkoltam a kandoFM-esekkel a 232-ben, aztán tovább álltam bringázni.
Még másnap a sárga szöcskét meglestem, de mint első éves, kandós, ez még nem az én KIN-em. Az ismerősök hazamentek így nem is volt értelme sehova se csapódni.
Reméljük nem igaz a pletyka, és nem az utolsó kupa volt.

Timma, melyik kar, vagy melyik intézet?

Ha nem olvasható, sry, most értem haza dülöngélve.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#993) Chili7 válasza Chili7 (#990) üzenetére


Chili7
őstag

:F Tudja valaki?

(#994) Xantomas válasza Chili7 (#993) üzenetére


Xantomas
őstag

Elvileg leadhatod késve is beadandód, ha a tanár hagyja, ő is ember, meg lehet vele beszélni.
Hivatalosan az aláírás pótlón kell pótolnod, egy ZH-val, 2000 FT eljárási díj ellenében, legalábbis nekem ezt mondta a hökös ismerősöm. Az, hogy a beadandód le kell e adni vagy nem, az már tanár függő.

Spec minket villanytan pótlón rendesen megszívattak, mert olyan kérdéseket kaptunk, amihez tartozó anyagokat előadáson nem nagyon adtak le, vagy elintézték pár szóval. Kivéve a ''beugrókat'' az könnyű volt. Tanultam az esetből, a 2. félévet folyamatosan végig tanultam, csak hogy fityiszt mutathassak majd a tanáromnak, mikor újra felveszem a tárgyat.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#995) Chili7 válasza Xantomas (#994) üzenetére


Chili7
őstag

Szerintem félre értesz. A tárgy egyetlen követelménye egy beadandó feladat. Na most ennek járt le a határideje, és írtak ki aláiráspótló vizsgát.
A kérdés az, hogy be kell menni arra a vizsgára, vagy csak a feladatot kell leadni addig?

(#996) Xantomas válasza Chili7 (#995) üzenetére


Xantomas
őstag

Ma választ kaptam a kérdésre. Fel kell venned a vizsgaidőpontot, és találkozni a tanárral, majd beadni a beadandót. A vizsgaidőszakban csak így adhat jegyet, máshogy nem,

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#997) Chili7 válasza Xantomas (#996) üzenetére


Chili7
őstag

Köszi!
Így oké, addigra megcsinálom.

(#998) Chili7


Chili7
őstag

Tudja valaki véletlenül Dr Kiss Mariann (marketing) tanárnő privát telefonszámát és/vagy e-mail címét?
De jó lenne! köszi!

(#999) Goose-T


Goose-T
veterán

Nem tudja valaki, hogy pénzügy I. tantárgyból távoktatáson mi volt a beadandó házi?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1000) g@bo válasza Chili7 (#998) üzenetére


g@bo
nagyúr

valami ququriqu /kukac/ gmail /pont/ com

de a tuti, mert arra küldtük a menedzsment cuccot:

1qtya7 /kukac/ gmail /pont/ com

ennél privátabbat nem ad meg.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Óbudai Egyetem (volt BMF)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.